n SPOOR's MOSTERD DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1930 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 UIT DE OMGEVING J. Heemskerk, t Gisteren overleed alhier de heer Jaco bus Heemskerk. De overledene' was vele jaren mede-organist der St. Martinuskerk, eenige jaren bestuurslid der Ned. Maat schappij van Landbouw, afd. Oegstgeest en Omstreken. De heer H. was een een voudig man met een helder verstand. In vergaderingen luisterde men gaarne naar zijn weloverwogen adviezen op landbouw- en veeteeltgebied. Sinds enkele jaren had de overledene zich uit het zakenleven te ruggetrokken. Hij ruste in vrede. KATWIJK AAN DEN RIJN. Inbreker. Gisterennacht is getracht in te breken bij notaris E. alhier. De nota ris bemerkte onraad en toen de inbreker zich bemerkt zag, poetste hij de plaat. Not. E. heeft iemand zien vluchten. Zulks was echter in den nacht zeer vaag te zien, zoo dat dit geen aanwijzing was voor opsporing van den dader. De politie heeft voetafdruk ken genomen en heeft onmiddellijk een nauwkeurig onderzoek ingesteld. Tot he den echter nog zonder resultaat. LISSE. Hinderwet. Burgemeester en Wethou ders dezer gemeente hebben ingevolge de Hinderwet aan de N-V. Drukkerij „Impera tor", alhier, vergunning verleend tot het verruimen en uitbreiden van de bestaande drukkerij op het perceel kadastraal be kend gemeente Lisse in sectie D. no. 3077, plaatselijk gemerkt Haven no. 14. Mond- en Klauwzeer. In de week van 1016 Augustus 1930 is slechts 1 geval van mond- en klauwzeer geconstateerd en wel bij den veehouder J. Imanse. Deze be smettelijke veeziekte neemt gelukkig weer af en reeds verschillende veehouders zijn er weer van bevrijd. RIJNSBURG. Een zestal inbraken. Bij een zestal bewoners van de Sandt- laan is gisterennacht ingebroken. De da der of daders schenen het „echter alleen op geld gemunt te hebben, wat niet aan wezig was. Andere voorwerpen, b.v. zilve- veren voorwerpen, liet men liggen. Een on derzoek wordt ingesteld. Bloemenhandel. De navolgende prijzen werden betaald: Dwerfasters f0.07—0.03, Pompon-Dahlia's f 1.101.20, Dahlia's f2.40—2.60, Witte Lelies f 0.10—0.12, Lathy rus f 0.150.20, Convili's f 0.800.90, Zinnia f 1.101.20, Asters in diverse soorten f 20.50 0.70, Stroobloemen f 0.060.08, Statice f 0.040.08, Crysanthen f 0.080.10, Galar- dia f 0.600.70, Ceboutanjers rood f 1.10 1.30, idem rose f 1.101.20, Gladiolen f 1.20 1.40, gewone soorten f 0.400.50, Rozen per bos van 20 stuksPernet f 0.80—0.90, Hadley f 1.101.20, Columbia f 0.800.90, Golden Ophelia f 0.800.90, Butterfly f 0.50 0.90, Roselandia f Ó.901.10. STOMPWIJK. Gemeenteraad. Vrijdagavond te 7.30 uur komt de Raad der Gemeente Stompwijk in openbare vergadering bijeen. SASSENHEIM. Opening Herv. School. Naar we ver nemen zal de nieuw gebouwde Herv. school staande aan de Jacoba v. Beierenlaan, op 2 Sept. officieel worden geopend. Geboren: Maria d. van J. Havenaar en J. Bouman Simon z. van A. Vliem en M. van Vliet. Ondertrouwd: Willem Eortekaas 30 j. en Cornelia Margaretha Schrama 25 j. Antony van Zuilekom 22 j. en Jansje van Blad el 23 j. Gevestigd: Geurt Stunnenburg van Renkum Catharina Helena Maria Bis- schops van Voorschoten Karei Lodewijk Maria Martin van Amsterdam Marga retha Henriette Maria van Koningsbrug gen van Voorschoten. V ertrokken: Anna V eldho-ven naar Lisse Jan van Til gezin naar Heusden (N.-Br.) Johannes Petrus van der Ploeg en gezin naar Noordwijkerhout Gerar- dus Cornells Rotteveel naar Noordwijker hout Maria Wiljieknina Beelen naar Noordwijkerhout Jacoba Kuneman naar Wad dinx veen. VOORSCHOTEN. Motorongeluk. Gisteravond kwam een berijder van een motor door een verkeerde manoeuvre in aanraking met een auto nabij de opslag plaats aan de Schenkbrug aan den Rijn dijk alhier. De motor werd vooraan ge heel vernield en de beide berijders ernstig gewond. De E. H. D. te Leiden werd opge beld en dr. de Wit verleende de eerste ge neeskundige hulp, waarna de beide ge wonden geheeten G. en S. te den Haag, naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden zijn vervoerd. Door de politie is de motor in beslag genomen. Aanrijding. De heer R., rijdende langs den Rijndijk met een reclamewagen, werd aangereden door een automobilist en on der den reclamewagen geworpen. De auto mobilist zag de aanrijding en maakte zich uit de voeten, doch zal zijn straf niet ont gaan, daar het nummer bekend is. Pro- oesvenbaal is opgemaakt. VOORHOUT. Oranjefeesten. Evenals vorige jaren zullen er te Voorhout Oranjefeesten wor den gehouden en wel op Woensdag 27 en Donderdag 28 Augustus 1930. Op deze da gen zullen er verschillende kinder- en volksspelen plaats hebben. Op den eersten dag wordt te 9.30 uur 's morgens een aubade voor het gemeente huis gebracht door de schoolkinderen, waarna zij in optocht, met de muziekver- eeniging voorop, trekken naar het Engel- sche Bosch en zich vervolgens naar het feestterrein begeven om aldaar diverse kinderspelen te beoefenen en een tractatie in ontvangst te nemen. Voorts hebben de volgende volksspelen plaats op den eersten dag: 1 uur prijsbil- jarten met 6 ballen; 2 uur klompjeslaan voor jongens van 12—16 jaar; 3 uur fiets- rijden op de plank voor jongens; 4 Muil- tjeloopen voor meisjes boven 12 jaar; 4.30 uur apto-ringrijden voor heer en dame en 5.30 uur stoelendans met muziek voor meisjes boven 12 jaar. De dag wordt geëin digd met een concert te geven door de Mu- ziekvereeniging „St. Cecilia" des avonds om 8 uur, waarna een verlichte optocht door het dorp. De tweede dag vangt aan des morgens 9.30 uur met ringrijdèn met tilbury voor heer en Dame boven 16 jaar; 10 uur tob betjesteken voor gehuwde mannen; 11 uur ruiters te paard voor leden boven de 16 jaar; 1 uur tobbetjesteken voor jongens; 2 uur tonknuppelen voor gehuwde mannen, waarna touwtrekken; 2.30 uur ringrijdèn per rijwiel voor heeren van 16 jaar en ouder; 3.30 uur idem voor dames; 4.30 uur stoelendans met muziek voor vrouwen, ter wijl om 6 uur de uitreiking der prijzen zal plaats hebben. Naar men ons mededeelde zal op het feestterrein verschillende vermaken komen o.a. draai- en zweefmolen, hypodróme, paardrijden, enz. Voorhouters toont u Oranjegezind, vroo- lijk gestemd enz. en ongetwijfeld zult gij allen een goed en vroolijk feest tegemoet gaan. Ordemaatregelen. Tijdens bovenge noemde feestdagen zal het ingevolge de j algemeene politieverordening dezer ge- meente verboden zijn te venten, to koop I aan te bieden of het verspreiden van voor- werpen of waren van welken aard ook, bin- j nen de bebouwde kom dor gemeente. WASSENAAR. De Nijverheidstentoonstelling. Het Comité van de Nijverheidstentoon stelling heeft ons medegedeeld, dat de Edelachtbare heer J. J. M. Wiegman, Bur gemeester dezer gemeente, zich bereid heeft verklaard de tentoonstelling, op 9 September a.s. te openen. Voorts hebben wij vernomen, dat het Comité reeds vele toezeggingen van me dailles heeft ontvangen, o.m. van H.- M. de Koningin een zilveren medaille, Wasse naar Vooruit, verg. zilveren medaille en kunstvoorwerp; Schietvereeniging Juliana, zilveren medaille; Werner Co., idem; Buurtvereeniging Nieuw Wassenaar, idem. Voor de afdeeling tuinbouw van: den W. E. G. heer D. T. Ruijs, gouden medaille; Wassenaarsche Middenstands vereeniging, verguld zilveren medaille; Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur, zilveren medail le; Hoofdbestuur Kon. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde, zilveren medaille; Wassenaarsche Courant, zilveren medail le; Tuinbouw-vereeniging Wassenaar en Omstreken, kunstvoorwerp. Voor de afdeeling Landbouw: Wasse naarsche Burgerwacht, verguld zilveren medaille; Wassen. Middenstandsvereen., idem; Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde afd. Wassenaar, zilveren medaille. Het Comité zal het op hoogen prijs stel len meerdere toezeggingen te ontvangen. Kcninginnefeesten. Het bestuur der Koningin Wilhelmina-Vereeniging heeft ons medegedeeld, dat enkele nummers van het programma voor de feesben op 9, 10 en 11 September a.s. bij gebrek aan voldoende deelname vermoedelijk zullen moeben ver vallen. Deze nummer» zijn: Tonnen rollen, Ringsteken met paard en tilbury en Bloe mencorso. De inschrijving voor deelnemers is open gesteld tot uiterlijk 28 Augustus a.s. Schietwedstrijden. Op Donderdag 28 Augustus a.s. zullen op het landgoed „Raap horst" onderlinge schietwedstrijden worden georganiseerd door de Wassenaarsche Po- litieschietvereeniging. Er zal worden geschoten met revolver en buks. Hoofdprijzen bestaan uit een drietal zilveren wisselbekers, een gouden horloge en een aantal kunstvoorwerpen. Tevens kunnen donateurs der vereeni ging om een medaille kampen, extra voor hen beschikbaar gesteld. Politievakcursus. Naar wij vernemen bestaat het voornemen om in deze gemeen te een politievakoursus te organiseeren, waaraan behalve politieambtenaren ook burgers kunnen deelnemen. Het doel is opleiding voor het politie- diplpma zonder of met aanteekening. Zij die aan dezen cursus wenschen deel te nemen, gelieven zich zoo spoedig moge lijk op te geven, uiterlijk voor 1 Septem ber a.s. bij den heer P. J. v. d. Krogt, Schouwweg 100 of den heer R. van Troost, Achterweg 31, waar ook nadere inlichtin gen zijn te bekomen. AARLANDERVEEN. Koninginnefeest De feestcom missie alhier is wederom zoo ver gevor derd, dat het feestprogramma gepubli ceerd kan worden. Het belooft hier een schitterend feest te worden; ook voor het kinderfeest zijn extra zorgen en kosten besteed. Op den avond van den eersten dag, welke uit sluitend is voor de kinderspelen, wordt een openluchtbioscoop gegeven. O.a. tre den op: Watt en half Watt. Voor versiering en illuminatie wordt de medewerking van het publiek ge vraagd, opdat 's avonds de verlichtte optocht met beide fanfarecorpsen een mooi effect zal geven. De feestelijkheden beginnen Dinsdag 26 Augustus. Namiddags 2 uur officieel© opening door den voorzitter; daarna mu ziek door de vereenigde corpsen „Excel sior" en „Door Samenwerking Sterk", enz. UIT DE RIJNSTREEK ZEVENHOVEN. Ondertrouwd: Joannes Kempen, 29 j. te Alp(hen a. d. Rijn en Adriana Petronella Janmaat, 25 j. Spoor's gestampte Meisjes ALPHEN AAN DEN RIJN. FEESTEN WILHELMINA- VEREENIGING. De eerste dag prachtig geslaagd. Onder begunstiging van zeer fraai weder werden gisteren de tweedaagsche 'feestelijkheden aangevangen, georgani seerd door de Wilhelmina-Vereeniging. Om pl.m. half twee vond de opening plaats van het feestterrein, waar als ge woonlijk weer vele vermakelijkheden, als zweèf- en draaimolens, circus en andere attracties, aanwezig zijn. Op het terrein der voetbalvereeniging „Alphen", hetwelk daartoe uitstekend geschikt is, werden in den namiddag kinderspelen gehouden, welke door een zeer talrijk publiek wer den bijgewoond en waarvan we de prijs- winners hier laten volgen: Tonnetje trekken voor jongens boven 12 jaar: le pr. J. Joha; 2e pr. D. Houwe- ling; 3e pr. B. v. d. Kwaak; 4e pr. S. de Groot; 5e pr. B. van der Bijl. Wedloop met wagentjes voor meisjes tot 16 jaar: le pr. Jetje Bertram; 2e pr. Lena Bijenburg; 3e pr, Marietje van Leeuwen; 4e p. Klazina Klink; 5e pr. Trijntje Roest; 6e pr. Annie van Gils; 7e pr. JTrieda Markus. Boegsprietloopen voor jongens tot 16 jaar: le pr. K. Brune; 2e pr. J. Joha^; 3e pr. D. Houweling; 4e pr. W. Kastelein;. 5e pr. W. van Wageningen. Houtjesrapen voor meisjes tot 12 jaar: le pr. Truida Bonte; 2e pr. Sijtje van Geen; 3e pr. Christina Blom; 4e pr. Mien van Egmond; 5e pr. Corrie Zuidam; 5e pr. Jo Bruines; 7e pr. Gerarda van Gils; 8e p. Keetje Vrisekoop; 9e pr. Yvonne Lam; 10e pr. Nellie den Hoed; 11e pr. Catharina van Leeuwen; 12e pr. Rika van den Steeg. Vliegende Hollander wedstrijd voor jon gens en meisjes tusschen 5—8 jaar: le pr. A. Zuidam; 2e pr. Machteld van Vliet; 3e pr. Renó van Vliet; 4e p.. Leo Bakker; 5e pr. Bernard Rozestraten; 6e pr. Hans Arlemann. Kruistouwtrekken voor jongens tot 16 jaar: le pr. L. Tuinenburg; 2e pr. A. de Bruin; 3e p. B. van der Aar; 4e pr. S. de Goot; 5e p. Joop van Zwieten. Baldragen voor meisjes tot 12 jaar: le pr. Christina Bom; 2e pr. Jaantje van Amsterdam; 3e pr. Mien van Egmond; 4© pr. Catharina van Gils; 5e pr. Sijtje van Geen; 6e pr. Annie van Zwieten: 7e pr. Rika Schaper; Se pr. Trees de Ko ning; 9e pr. Jo Heemroo(i; 10e pr. Nellie den Hoed; lie pr. Ploon Sijs; 12e pr. Lena Visser; 13e pr. TTeertruida Visser; 1.4e pr. Corrie Komhout; 15e pr. Ge rarda van Gils. Op het verlichte feesterrein werd gis teravond door het muziekgezelschap „Werkmans Wilskracht" uit Leiden een goed geslaagd concert gegeven. Boven dien had te 9 uur een. openlucht-voor stelling plaats, terwijl fanfares en orgel tonen er bij de feestgangers nog lang de vroolijke stemming inhielden. Deze eerste W. V.-dag is weer uitstekend ge slaagd en nergens werden wanklanken vernomen. Verdronken. Gisteren is heb S-jarig zoontje van L. D. in de Hooftstraat ver moedelijk bij het oplaten van een vlieger in den Rijn geloopen en jammerlijk verdronken. Omtrent dit droevig ongeval vernemen wij nader, dat het vermoeden, dat het kind verdronken was, werd ver sterkt, doordat men de vlieger van het ventje langs den kant zag liggen. De po litie werd gewaarschuwd, die terstond de Rijn afdregde, doch eerst gisterenavond pl.m. 8 uur, na eenige uren dreggens, werd het lijkje opgehaald. Ongeval. Dat het gevaarlijk is zich vast te houden aan een in beweging zijnd voertuig, bleek gisterenavond, toen de wielrijder V. zich langs de Gouwsluische- weg vasthield aan een auto en door een ander© passeèrende auto uit tegenoverge steld© richting werd aangereden. Hij werd over de straat geslingerd en bekwam ver schillende verwondingen. Fietsendiefstal. Gisterenavond zijn twee rijwielen ontvreemd, welke waren geplaatst voor een perceel in de Vijver straat en Prins Hendrikstaat. Intusschen is het de politie gelukt de dader^ die nog in het bezit van de beide karretjes bleek, aan te houden. Dammen. De Alphcnsche Damverco- niging D. E. S. zal Dinsdag 2 September a.s. haar speeheizoen weer openen en bij genoegzame deelname het kampioen schap van Alphen le en 2e klasse weer doen verspelen om zeer fraaie prijzen. Zij, die lid wenschen te worden, of deel wenschen te nemen aan deze wedstrijden, kunnen zich opgeven en aanmelden bij de heeren J. van Oevcren, Willemstraat 42o en Jac. van Ofwrgen, Grijpestein- straat 35. De inschrijving sluit 30 Sep tember a.s., terwijl de wedstrijden zullen aanvangen ongeveer half October in het hotel „Centraal" alhier, ZOETERWOUDE. De Jantjes zoek. Drie met verlof zijnde Jantjes, verblijvende aan den Vrou- wenweg alhier, hadden gisterenmiddag een boot gehuurd van den heer V. al hier en vertrokken daarmede omstreeks 2 uur in de riohting der Braassemer- meren. Toen ze gisterenavond half elf nog niet thuis waren, werden de betrok ken moeders ongerust en stelden zich in verbinding met de gemeente-politie, ten einde nader berioht van hare zoons te verkrijgen. Middels, dat de politie haar onderzoekingswerk verriohtte, kwamen de heeren echter thuis en vertelden dat ze in de nabijheid van Gouda een aanva ring hadden gehad. De boot, die on bruikbaar was geworden, hebben ze daar achter gelaten en ze zijn toen per voet huiswaarts gekeerd, omreden de financiën dermate waren, dat een ander vervoer middel niet te betalen was. De gelukkige ouders waren inmiddels gerust gesteld, j Gestolen. Nu de nieuwe rijwielplaat- I jes weer zijn uitgekomen bedenke men, dat men meer dan in andere tijden van het jaar, ze niet onbeheerd laat. Toen de I heer V. een oogepblik zijn fiets onbe heerd liet staan maakte iemand van de gelegenheid gebruik om het etui mot plaatje te stelen. Men zij op zijn hoede. SPORT PAARDENSPORT DE HARDDRAVERIJEN TE STOMPWIJK. METEOR WINT DE MIDDAGCOURSE. Een veel te lange dag. De eerste dag der Stompwijksche fees ten, de groote dag der harddraverijen, is schitterend geslaagd. Zoo ooit dan kan de vereeniging voor dit jaar „Nooit Gedacht" als haar naam schrijven. Van den ochtend tot den avond scheen de zon en wijl de opkomst van de deelnemers zoowel als van het, publiek ten zeerste bevredigde, werd het een prachtige dag, die nog lang in het geheugen za-1 blijven. Het bes,buur kan dan ook met voldoening op deze courses terug zien, ook al was het dezen keer niet zoo als gewoonlijk voorzien van de hooge hoe den. 't Deed wel eenigszins vreemd aan, dat de bestuursleden de hooge hoeden dit jaar hadden thuis gelaten, 't Was zoo langza merhand traditie geworden, maar op voor stel van den burgemeester eerevoorzit ter, was bes-loten dat lastige ding maar thuis te laten en weinigen vau het bestuur zullen zuliks betreuren. Intusschen ging het gebruikelijk groot kwartiertje toch weer voorbij alvorens de course een aanvang nam. Van de 24 inge schrevenen waren Pieternel en Kaptein de Bruane niet opgekomen, zoodat er toch nog 22 overbleven. Alleen moest de kamp tusschen Fretohen en Petite Annie C eenigen tijd uitgesteld worden, wijl de auto met Fretchen pech had gehad, zoodat het paard eerst met een andere auto gehaald moest worden. De volgende paarden waren ingeschre ven: Maggy Henry (285 M., eig. J. Schoon, Medemblik, ber. F. Broers; Madrigal (300 M.) eig. O. F. Ockhorst den Haag, ber. D. van Wieringen; Meleese (280 M.), eig. D. Schaafsma, Leeuwarden, ber. H. de Vries; Silent, Nancy (280 M.), eig. Th. Smit, Alk- mar, ber. W. Geersma; Vancouver (280 M.), eig. Gebrs. Knijenburg, den Haag, j ber. B. ten Haagen; Idylle (275 M.), eig. en ber. D. Pronk, R'dam; Frettehen (290 M.), eig. en ber. D. Beets, Beemster; Pe tite Aftnie O (270 M.), eig. en ber. C. Ver horst, Beverwijk; Meteor (280 M.), eig. K. de Hart Sr., Medemblik, ber. J. v. Leeu wen; Hartstein (280 M) ,eig. J. Droog, R'dam, ber. J. Ensing; Lady Chimes (290 M.), eig. en ber. S. v. d. Oord, Haarlem mermeer; Nevada B (280 M.), eig. en ber. D. de Vlieger, Nieuw-Vennep; Q. Petite Annie (275 M.), eig. E. G. van 't Veen, den Haag, ber. B. ten Haagen; Konora (275 M.), eig. en ber. D. Pronk, R'dam; Quford (275 M.), eig. K. de Hart Sr. Me demblik, ber. G. Hart; Leopold M. (270 M.), eig. en ber. C. J. v. Oassel, Voorburg; Monte Ca-rlo (275 M.), eig. en ber. P. de Boer, den Haag; Janet Harvester (300 M.), eig. en ber. J. Vergai, Purmerend; Harold (280 M.), eig. en ber. J. Prinze. Zaandam; Sally Harvester (300 M.), eig. B. de Vries, Haarlemmermeer, ber. H. de Vries; Miss Zelda Peter (295 M.), eig. en ber. S. v. d. Oord, Haarlemmermeer; Omega (280 M.), eig. C. Verhorst, Beverwijk, ber. J. v. Leeuwen. Het programma werd in twee helften verwerkt. Éérst werden de nummers 111 verreden totdat de verliezers bekend wa ren, daarna de nummers 1222. Reeds dadelijk bij den aanvang kregen we zeer spannende en fraaie ritten te zien. Madrigal won tweemaal van Maggy Henry, Meleese eveneens na drie ritten van Si lent Nancy, Idylle van Vancouver, Frett- chen van Petite Annie C., Meteor van Hartstein en Lady öhimes van Nevada B. Hierdoor waren Maggy Henry, Silent Nan cy, Vancouver, Petite Annie O, Hartstein en Nevada B. reeds uit den strijd. De afwerking van het tweede gedeelte van het programma liet veel te wenschen ovor. Zoo mooi als de eerste races waren, zoo slecht waren de volgende. Verschil lende ritten werden wegens springen der paarden ongeldig verklaard en het was reeds ruim 5 uur alvorens ook in de twee de helft de verliezers bekend waren. Dit waren: Q. Petite Annie, Leopold M., Mon te Carlo, Harold en Omega. Hierna moest om de prijzen gekampt \yorden en werden de overblijvenden na nieuwe loting als volgt ingedeeld: 1. Lady Chimes, 2. Konora, 3. Meteor, 4. Quford, 5. Meleese, 6. Janet Harvester, 7. Omega, 8. Frettchen, 9. Idylle, 10. Sally Harvester, 11. Madrigal. Het duurde anderhalf uur alvorens de tweede omloop ten einde was. De pikeurs gaven elkaar geen handbreedte toe en zoo duurde het telkens zeer lang, alvorens het startschot kon vallen. Wat minder soe<pel- heid van d«n starter zou de pikeurs onge twijfeld wel tot meer spoed aanzetten. Nadat Konora, Quford, Janet Harvester, Omega en Idylle waren afgevallen, bleven tenslotte voor de prijzen over: Lady Ohi- mes, Meteor, Meleese, Frettohen, Sally Harvester en Madrigal. Aangezien er ech ter sleohtB vijf prijzen waren vastgesteld besloot het bestuur, om het programma ten minste iets te bekorten, zes prijzen be schikbaar te stellen. Deze werden nu als volgt: 300, 100, 75 en 3 troostprij zen van elk 30. De twee ritten tusschen Lady Chimes en Madrigal letverden twee fraaie overwin ningen voor eerstgenoemd paard op. Me teor won op dezelfde wijze van Meleese, maar de strijd tusschen Frettohen en Sally Harvester was veel zwaarder. Deze concur renten geven elkaar al heel weinjg toe. Sally Harvester moest 10 M. meer loopen, maar slaagde er booh in deze afstand fraai in te loopen. Als eerste ging hij door de finish, doön hij werd gediskwalificeerd wegens springen. De tweede rit bracht echter reeds de beslissing doordat Frett ohen op overtuigende wijze, zij het dan met slechts gering verschil, won. Troostprijswinnaars waren- nu: Madri gal, Meleese en Sally Harvester. Na enkele spannende ritten werd de uitslag der prijswinnaars als volgt: le prijs Meteor; 2e prijs Lady Chimes; 3e prijs Frettohen. 't Was ruim kwart voor negen, de duis ternis viel al in, toen het einde van de course kwam. Zoo laat hebben we het nog nimmer meegemaakt. SCHAKEN Het tournooi te Luik. De uitslagen van gisteren luiden: Mar shall verliest van Tartakower; Thomas wint van Rubinstein. De overige partijen zijn afgebroken. ATHLETIEK DE JAARIJKSCHE RECORD WEDSTRIJDEN „TE WERVE". De jaarlijksche recordwedstrijden welke ,Te Werve" organiseert op het schitterend gelegen sportterrein „Te Werve" te Rijs wijk en wel op Zaterdag cn Zondag e.k. beloven een bijzondor succes ie worden. Meer dan 300 dames en heeren komende uit 40 vereenigingen hebben ingeschreven waaronder vrijwel alle Nedor'anaschc kam pioenen en recordhoudeïB(slörs) De ein- teibaan op bedoeld fpurUerre.u is in een uitstekende conditie zo idat meerdere aan ballen op de bestaande records zullen wor den ondernomen. Reeds nu is bekend dat de navolgende recordpogingen zullen wor den gedaan: Jan Zeegors Jr. op de 3000 M., W. Effern en Hoogewerf op de Engclsche Mijl; N. G. Baars Steinenian op de 4000 M. en A. Wolf op de 5000 en 6000 M. Ge zien het schitterend resultaat van Chr. Berger bij de P. H. Beker-wedstrijden te Hilversum is het niet onmogelijk dat ook een aanval op het Wereldrecord 100 Meter zal worden gewaagd. De wedstrijden van gen Zaterdag om 3 uur aan. Zondag zul len de wedstrijden voor dames om half elf, voor heeren om 1 uur aanvangen. De toe gang tot deze wedstrijden is geheel koste loos, kaarten kunne worden aangevraagd bij den heer B. Yeen, Tamarindestrait 72, te 's-Gravenhage. Het sportpark „Te Wer ve" is gelegen aan den van Vredenburgh- weg te Rijswijk. ZWEMMEN EEN ZWEMFEEST VAN ARNE BORG. Arne Borg, die tegenwoordig prof is, zal een dezer dagen een grootsdi zwemfeest organiseeren in een zweminrichlng te Stockholm, waarvan hij airecteur Met de Amerikaansche zwemster- Eileen Rig- gins zal hij aan den start kouien en trach ten nieuwe wereldrecords te vestigen op de 800 yards en de 1000 Meter. De Ameri kaansche zal Bpringdcmonstrdties geven DRIE NIEUWE AMERIKAANSCHE RECORDS. Dezer dagen werden in de Vereenigde Staten drie nieuwe records gevestigd. Miss Geraghty legde den afstand 200 yards borstzwemmen af in 3 min. 10.6 sec., ter wijl Miss Holm een tijd maakte van 4 min. 44.2 sec. op de 300 Meter rugzwemmen. Tenslotte werd de 700 yards vrije slag ge wonnen door Miss Lindatrcim in 10 min. 27.2 sec. Zwemtocht Stavoren—Enkhuizen. Zondag organiseert 't weekblad „Het Leven" een zwemtocht over de Zuiderzee, van Stavoren naar Enkhuizen. Het blad heeft daarvoor uitgenoodigd de twee meest getrainde lange-afstandrawemmers van Ne derland: den Amsterdammer F. Kuiper en de Rotterdamsche zwemster mevr. Brou wer. De heer Piet Ooms is technisch lei der van den tocht; een medisch adviseur zal de zwemmers op de groote volgboot van „Het Leven" vergezellen. Van Stavo ren wordt, me-t het oog op het tij, reeds vroegtijdig vertrokken; o-ngeveer tegen den middag worden de beide zwemmers te Enkhuizen verwacht. De tocht is be doeld als proeftocht voor een zwemtocht over het Kanaal: CalaisDover, die on der de auspiciën van het weekblad „Het Leven" in September zal worden beproefd.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7