Bedrukte Scprten DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Dn. H.NANN ING'S KINADRU VEL5 EETLU5T-0PWEKKEND L //sop.n Een bedrogen minnaar. Een Tilburg's fabrikantenzoon, aldus ds „N. Tilb. Crt.", beminde een fabrieksmeis je. Daar echter 's-jongelings levenswandel niet van dien aard was, dat een levenslan ge verbintenis van beiden gelukkige pers pectieven opende, terwijl buiten dat het standsverschil in elk geval nog een factor was, welke groot gewicht in de schaal leg de, kwamen de ouders van beide partijen, die zeer verstandige mensehen waren, met elkander overeen, dat zij alle pogingen zou den aanwenden om bij hun kinderen lief de weg te praten. Den lezer, die nu wellicht verwacht, dat wij thans zullen gaan verhalen hoe zij el kander trots allen tegeuspoed toch „kre gen", moeten wij teleurstellen, hoewel we niet ontkennen kunnen, dat er voor dit vermoeden eenige grond bestaat. De ouders van het minnend paar beslo ten dus hun kinderen die dwaze liefde uit het hoofd te praten. Doordat de arbei ders dochter over een kleinere dosis liefde of mogelijk ook over een groozer dosis ge zond verstand beschikte dan gewoonlijk in gebeurtenissen als de onderhavige het ge val is, waren voor het slagen van de plan nen der ouders niet veel woorden noodig. Het meisje wilde zelfs zoo geed in tuig. dat zij niet alleen de verhouding verbrak, maar reeds aanstonds een ander jong- mensch uit haar eigen sfand tot het voorwerp harer aanbidding koos. Toen dit den versmaden minnaar ter oore kwam, ontstak hij in een ziedenden toorn en hij besloot zich op zijn bevoor rechten concurrent te wreken, door hem een pak rammel toe te dienen. Niet ieder mensch verheugt zich echter in het bezit van die capaciteiten, welke noodig zijn om zulk een kwaadaardig plan ten uitvoer te brengen ook ons jongmensch niet, wel licht was hij er te teer voor gebouwd. Dies huurde hij twee menschen, die tegen een behoorlijk honorarium men zegt 25 gul den de man dit vuile karweitje voor hem zouden ouknappen. Hij zelf zou dan op veiligen afstand blijven toezien of zij zich naar behooren van hun taak kweten. Op zekeren avond werd de nieuwe min naar van het meisje door de gehuurde ran selaars opgewacht en aangesproken. In plaats van er maar aanstonds op los te timmeren namen zij het niets kwaads ver moedende slachtoffer even terzijde en zet ten hem de situatie uiteen: ze vonden het beroerd, dat zij hem goedsmoeds tegen de wereld moesten slaan, maar och, voor de lieve centen doe je al watZe vonden het echter toch 'n gemeene streek van „den meneer" die nu ginds op het hoekje stond te loeren. Zij wilden het daarom maar lie ver op een accoordje gooien in plaats van hun handen vuil te maken. Wanneer hij zich nu „pro forma" of op z'n Til- burgsch: voor de flauwe kul een pak slaag liet toedienen ze zouden niet door slaan maar doen alsof dan zou hij eeD gedeelte van hun honorarium krijgen. Men was het spoedig eens Op een punt van waar de lastgever alles goed zien kon ging het er op los en wel zoo keurig, dat „de meneer" zich in geen enkel opzicht over zijn huurlingen had te beklagen, tenmin ste naar hij zelf meende. De jongeling, die een pak slaag gekre gen had, dat eigenlijk geen pak slaag ge noemd mocht worden, was dien avond eeni ge guldens rijker. Een dreigbriefschrijfster. Te Apeldoorn is de 26-jarige vrouw W. gearresteerd, die aan een oude dame aldaar eén dreigbrief had geschreven. De dame had op advies van de politie een envelop pe neergelegd waar zij het geëischte geld moest deponeeren. Wat humor vermag. Adressen aan den gemeenteraad zijn in den regel streng zakelijk en droog en dor gesteld. Een uitzondering hierop is wel het adres van den heer H. A. T. van Hoof, wonende Wandelweg 97 te "Wormerveer aan den raad dezer gemeente over den ver waarloosden toestand van het terrein vóór zijn woning. Adressant deelt aan den gemeenteraad mede, dat van den bouw zijner woning in 1929 af tot heden, zich voor zijn woning twee kuilen bevinden, die regelmatig vol water staan en door de Wormerveersche jeugd als speel- en badterrein worden ge bruikt. Herhaaldelijk werd door hem aan Gemeentewerken verzocht die kuilen te dempen, wat tot dusverre niet is geschied. Daarom is hij tot de overtuiging gekomen, dat die kuilen open moeten blijven,, waar om hij den gemeenteraad verzoekt: 1. Deze kuilen van een passend hek werk te voorzien: 2 Deze met graszoden te omranden. 3. Adressant goudvisschen te verstrek ken, ten einde deze in de aldus gevormde vijvers te laten zwemmen, wat als merk waardigheid het vreemdelingenverkeer in Wormerveer zeer zal bevorderen. Adressant neemt dan op zich, indien het water uit de kuilen mocht wegzakken, die te verversohen en te verfrisschen met het heldere water uit de St. Pieterpad- sloot. Na ontvangst van dit humoristisch adres is Gemeentewerken de schrik om het hart geslagen en zijn de kuilen met don meest bekwamen spoed met sintels gevuld. „Tijd". DE VELSERBRUG WEER OPEN. Het scheepvaartverkeer hersteld* Nadat den geheelen dag met hydrauli sche vijzels was gewerkt en tenslotte in den namiddag een groote drijvende bok van de Amsterdamsche Droogdok-Maat schappij te hulp was gehaald, is het Woensdagavond te 6.20 uur gelukt de spoorwegbrug te Velsen, die Dinsdagavond door het Grieksche s.s. Amazon was aan gevaren en ontzet, weer goed op haar onderstel te plaatsen en vervolgens open te draaien. Te half zeven was het scheep vaartverkeer op het Noordzeekanaal her steld. De toedracht der aanvaring. Omtrent de toedracht van de aanva ring verneemt het Persbureau Vaz Dias nog het volgende: Dinsdagavond tegen zeven uur lagen aan de Westzijde van de spoorwegbrug te Velsen het s-s- Erato van de Konin klijke Nederlandsche Stoomboot-Maat schappij te Amsterdam en aan den ande ren kant als eerste van een aantal uit gaande schepen het s.s. Amazon. Nadat de 6.55 uur de trein naar Velsen s, zou de brug van 7.01 tot uur voor de scheepvaart worden opengesteld. Als teeken, dat de brug zou worden ge draaid, gaf de brugwachter het voorge schreven sein: het op- en neerhalen van den 'bal. De Erato was het eerst voor de brug gearriveerd en had derhalve voor het passeeren den voorrang. De brug wachter heesch in verband hiermede den kegel met de punt naar boven, het voor geschreven sein voor het passeeren van schepen uit Westelijke richting. Daar evenwel de Amazon veel dichter bij de 'brug lag dan de Erato en eerstgenoemd schip vlugger kon passeeren, haalde de brugwachter den kegel weer neer en heesch hem daarna met de punt naar 'beneden, hetgeen beteekende, dat de Amazon den voorrang kreeg. Het voorschrift luidt, dat de schepen eerst mogen passeeren, wanneer op de 'brug de manden bal is geheschen. Dit teeken heeft de loods, die het Grieksche s.s. Amazon naar buiten zou brengen, evenwel niet afgewacht. Toen op de brug het sein was gegeven, dat de Amazon het eerst mocht passeeren, is aan boord wan dit schip onmiddellijk „vooruit" ge geven, hetgeen tengevolge van een defect aan de brug daarna tot de aanvaring heeft geleid. Toen de brug, die electrisch bediend wordt, ongeveer 45 graden gedraaid was zij draait naar het Oosten bleef zij tot groote verwondering van den brug wachter plotseling steken. In het be dieningshuisje sloegen de veiligheidslam pen door en de brug bleef staan. Tot dus ver is dit nog nimmer voorgekomen. Toen men op de Amazon bemerkte, dat de brug niet geheel werd geopend, heeft men nog getracht een aanvaring te voorko men. Onmiddellijk werd „achteruit" gege ven, terwijl men ook nog het anker liet vallen. Het schip had echter reeds te veel vaart en een aanvaring kon niet meer worden vermeden. Met groote krachs voer de Amazon tegen de spoorbrug en <»ukte deze niet alleen weer zoo goed als dicht, doch schoof haar ook ongeveer 2 d.M. naar links, waardoor de geheele brug ontzet werd en de toegang tot de Am sterdamsche haven werd gesloten. De pogingen tot herstel. 'Dinsdagavond reeds werd een aanvang gemaakt met de werkzaamheden tot het weer in orde brengen van de brug of deze althans geheel open te draaien om het scheepvaartverkeer van en naar 3ter- dam te herstellen. Woensdag werd den geheelen dag voort- gewerkt met hydraulische vijzels. Tegen vier uur in den namiddag werd met een kracht van ongeveer 1400 ton het ge wicht van de brug gewerkt, doch er was in het gevaarte geen beweging te krijgen. Daarop werd besloten de hulp in te roepen van een groote drijvende bok van 150 ton van de Amsterdamsche Droogdok-Maatschappij. Tot nü toe had men van dit hulpmiddel liever geen ge bruik gemaakt., omdat men bevreesd was, dat de brug van de rollen zou loopen en in het water terecht komen. Toen even wel bleek, dat met de vijzels geen resul taat werd bereikt, werd de bok aan het werk gezet en met succes. Te 6.20 uur Woensdagavond bijna een etmaal na de aanvaring, kon de brug weer draaien en te half zeven was het scheepvaartverkeer hersteld. Toen de brug weer open was, lagen te Amsterdam zestien schepen, waaronder de Gelria, en voor de brug acht schepen voor vertrek te wachten, terwijl te IJmui- den en voor de brug een twaalftal sche pen voor de vaart naar Amsterdam werd opgehouden. In scheepvaartkringen te Amsterdam en te IJmuiden wordt de oorzaak van deze aanvaring, die zulke ernstige ge volgen voor de Amsterdamsche scheep vaart had kunnen hebben, wanneer de brug nog geruimen tijd had blijven vast- zibten, mede toegeschreven aan het abso luut onvoldoende toezicht op tie scheep vaart in het Noordzeekanaal. Ook wordt nog steeds gewacht op de benoeming van een nieuwen Eijkshaven- meester te IJmuiden, waardoor het toe zicht aldaar ook onvoldoende is. De brug heeft zeer ernstige schade opgeloopen. Dit zal nog nader moeten worden vastgesteld. Het s.s. Amazon, dat de aanvaring veroorzaakte, is minder ernstig beschadigd. Aan bakboordsboeg zijn eenige platen ingedrukt. De directie van de Nederlandsche Spoorwegen heeft intusschen in afwach ting van de regeling der schade, het Grieksche s.s. Amazon doen aanhouden, zóodat dit niet mag vertrekken. Woens dagavond lag het nog in het Noordzeeka naal voor de brug. Naar verluidt zou een boi'gstelling van f 100.000 zijn ge vraagd. De scheepvaart op het Noordzeekanaal is hersteld. De oorzaak van het ongeval. Omtrent de oorzaak van de aanvaring van de brug vernamen wij nog van offi- cieele zijde, dat deze geweten moet wor den aan het te vroeg opstoomen van den Griek. De Amazon is vooruit geko men, voordat 'het veiligsein gegeven was, terwijl de brug nog draaide. Er is hier tegen al meermalen gewaarschuwd, maar telkens wordt er door de kapiteins tegen gezondigd. Daarbij kwam toen nog kort sluiting in de electrische geleiding, waar door de beweging van de brug plotseling werd stopgezet. De scheepsagentuur te IJmuiden be richt, dat het schip een 'borgstelling van 8300 heeft moeten storten. Er deugt Iets niet Het „Handelsblad" schrijft: „Er deugt iets niet in de organisatie van den dienst, op het Noordzeekanaal. Deze conclusie mogen wij veilig trekken, als wij nagaan, wat wij hoorden met be trekking tot de aanvaring van de Velser- brug. Dinsdagavond om half zeven was het ongeluk gebeurd eniom tien uur had de Amsterdamsche havenmeester nog geen officieel bericht ontvangen. De' ha venmeester moest toevallig hooren wat er was gebéurd en toen hij te IJmuiden navraag deed, wist men ook daar nog zoo goed als niets.. Men was er niet heengevaren, want de vlet. lag al zes weken op, omdat de schroef stuk was. Van leiding van IJmuiden uit, bleek al heel weinig. Er is daar op het oogenblik geen havenmeester, de vorige functionaris, de heer Brutel de la Rïvière, heeft half April aan Waterstaatmedegedeeld, dat hij wegging en 1 Juni j.l. legde hij de functie neer. Wel bleef hij adviseur, maar men vraagt hem nooit iets. In de vacature is nog steeds niet voor zien, hoewel er verscheidene bekwame sollicitanten zijn. IJmuiden heeft nu geen directen nautischen adviseur. De Amsterdamsche 'havenmeester moest zijn inlichtingen krijgen van het spoor wegstation te Velsen. Het is nu weer eens gebleken hoe noo dig is een directe telefoonverbinding van het Amsterdamsche havenkantoor met de Velserbrug. Ware Amsterdam dadelijk op de hoogte gesteld, dan had men maatrege len kunnen nemen en het noodeloos op varen van schepen kunnen voorkomen. Ook het loodswezen wist om tien uur officieel nog niets. Maar nog afgeschei den daarvan: het is toch noodzakelijk, dat Amsterdam voortdurend op de hoog te blijft van alles wat op het Noorzee kanaal dat immers een voornaam on derdeel is van de Amsterdamsche ha ven gebeurt." BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN TWEE AUTO'S DOOR BRUG GESTORT Drie dooden, verscheidene gewonden. Naar Haves uit Jaen in Spanje meldt, is bij Mengibar een brug over de Guadal quivir ingestort, juist toen er twee'vracht auto's, waarin ook zes stieren voor de stie rengevechten in Almeria vervoerd werden, overheen gingen. Beide wagens stortten van 15 meter hoogte in den aldaar zeer diepen stroom. Drie personen werden ge dood, terwijl verscheiden anderen werden Graansilo te Baltimore ingestort. Een aan de Western Marylandspoorweg- maatschappij te Baltimore toebehoorende graansilo is plotseling ingestort, waarbij 16 personen gewond werden, terwijl drie personen worden vermist. Na de instor ting brak een brand uit, die heb reddings werk zeer bemoeilijkte. KARDINAAL ROULEAU BIJ EEN AUTO-ONGELUK GEWOND. Kardinaal Rouleau is bij een auto-onge val ernstig gewond. De wagen, waarin de kerkvorst gezeten was, stortte tengevolge van het springen van een bard. in een greppel op ongeveer 10 mijlen Zuidelijk van Quebec. De kardinaal bekwam een sche delbreuk en werd naar het z'ekenhuis over gebracht, waar hem de H. Sacramenten zijn toegediend. Zijn toestand is zeer be denkelijk. De chauffeur stak even een sigaret aan! In de buurt van Lodz is een autobus ver ongelukt-, waarbij 10 personen ernstig ge wond werden De chauffeur had. ten ein de een sigaret te kunnen aansteken, het stuur aan een der passagiers overgege ven De chauffeur heeft na het ongeluk de vlucht genomen en kon nog niet worden opgespoord. NIEUWE VULKANISCHE UITBARSTING IN JAPAN. Zes toeristen omgekomen. Uit Tokio wordt gemeld dat zes foerïs- ten in de lava zijn omgekomen tijdens een uitbarsting van de vulkaan de „Asama", toen zij zich op ongeveer 600 M. van den krater bevonden. Op het oogenblik van het ongeluk werd een aardschok gevoeld. DE OVERSTROOMINGEN IN BR.-INDIE. Steeds meer dorpen onder water. De overstroomingen in het Nomden van Brtisch Indië nemen steeds grooteren omvang aan. De Indus en haar bijrivieren zijn buiten de overs getreden en hebben vele dorpen overstroomd. Ettelijke duizen den dakloozen zijn voorloopig in kampen ondergebracht. Aangezien ook de spoordijken op vele plaatsen door het water oderwoeld zijn. is het verkeer onmogelijk geworden en het zal waarschijnlijk geruimen tijd duren, voordat dit hersteld zal zijn. Overstroomingen in Ierland. Ten gevolge van de hevige regens is de waterstand der lersche ïivieren zoodanig toegenomen, dat vele rivieren buiten hare oevers zijn getreden. De aan den oogst toe gebrachte schade is zeer groot. Te Dublin -staat het water in de huizen meer dan vier voet hoog. Talrijke gevallen van kinderverlamming in het Noorden van Frankrijk. In het Noorden van Frankrijk, met name in de omgeving van Maubeuge, worden se dert eenige dagen talrijke getallen van spinale kinderverlamming waargenomen. De autoriteiten hebben krachtige maat regelen getroffen om uitbreiding te voor komen. Groote brand op een exercitie-veld bij Kopenhagen. Gistermorgen brak brand uit op het na bij Kopenhagen gelegen militaire execitie- terrein. Een deel van het bosch en een barak werd door de vlammen aangetast. De vlammen sloegen hoog boven de top pen der boomen uit, doch gejukkig legde de wind zich, waardoor voorkomen v. erd, dat het geheele prachtige berkenbosch een prooi der vlammen werd. Men gelooft, dat de brand is veroorzaakt door brandstichting of door nalatigheid van passeerende wandelaars. De schade is aanzienlijk. Eenige verdachte personen zijn gearresteerd. Een hoedsnfabriek uitgebrand. Te Auckland (Nieuw-Zeeland) brak in een hoedenfabriek brand uit, waardoor het geheele gebouw vernield werd Ruim honderd arbeiders, waarvan een grove aan tal vrouwen, kónden zich slechts ternau wernood redden, terwijl een aanzienlijk ge deelte ervan zulke ver wondirgen oplie pen, dat overbrenging naav het ziekenhuis noodig was, WATERTEKORT IN RUSSISCHE INDUSTRIE-CENTRA. Klachten der arbeiders. Naar de Moskousche „Izwestya" mede deelt, zijn door genoemd blad berichten uit verschillende plaatsen in de Russische industriecentra ontvangen, waarin mel ding wordt gemaakt van den ernstigen toestand, die daar is ontstaan ten gevolge van de gebrekkige watervoorziening der industrieele ondernemingen en arbeiders dorpen. Uit het Oeral- en Donetz-gebied wordt in verband hiermede gerapporteerd, dat het tekort aan water het arbeidspro- gram der fabrieken in de war stuurt. De mijnwerkers vinden na volbrachten arbeid vaak geen water om er zich mee te was- schen, met het gevolg, dat verscheiden ar beiders het bedrijf verlaten om er niet meer terug te keeren. Het watertekort, aldus de „Iziwestya" moet dan ook wor den beschouwd als een der oorzaken van de arbeidersdesertie in het Donetz-bekken. De bevoegde plaatselijke instanties doen bijna niets om de watervoorziening te ver beteren, waarbij nog komt, dat de fabrie ken veel te weinig buizen voor de waterlei ding afleveren. Genoemd blad drukt voorts een open brief af, daar de bewoners van het op 18 K.M. van Stalingrad gelegen arbeidersdorp Jerman aan den voorzitter van den opeprsten economischen raad, Koejbisjef, gezonden, waarin o.m. het vol gende wordt gezegd: „Het arbeidersdorp Jerman ligt in een industrie-centrum, waar verschillende be langrijke ondernemingen, zooals chemische en houtverwerkende fabrieken zijn geves tigd en waar zich bovendien de electrische centrale van het district bevindt, die de geheele industrie van Stalingrad van stroom moet voorzien. Het dorp, waar momenteel circa 10.000 arbeiders wonen (hun gezinnen meegerekend meer dan 20.000 zielen) zal vermoedelijk aan het einde der vijfjarige periode tot 50.000 zie len tellen. De bevolking van dit dorp nu bevindt zich in een zeer moeilijken toe stand. Er is namelijk geen water. Het aanwezige bronwater is ongeschikt voor drinkwater, daar het te veel zouten bevat, en de in 1912 aangelegde waterleiding is slechts op 3 a 4 duizend menschen bere kend, zoodat zij thans niet meer voldoet, ook al wegens de ontstane defecten. Het tekort aan water heeft in het dorp reeds epidemieën doen ontstaan en het brand gevaar is er zeer groot, daar er niet vol doende bluschwater voorhanden is". „Deze noodtoestand", zoo gaat het schrijven verder, „heeft de bevolking van het dorp doen besluiten zelf een nieuwe RANDST0F t 59 ct. 65 verschillende dessins. (Reclame) 318 waterleiding aan te leggen. Men is daar mede reeds begonnen, doch thans moet deze arbeid worden stopgezet, daar het aan een voldoend aantal 'buizen ont breekt. Zonder deize buizen zullen de ar beiders zonder water blijven en zullen zij bedreigd worden door nieuwe epidemieën en branden, weshalve dringend wordt ver zocht verandering in dezen toestand aan te Juweelenzwendelaars geknipt Te Hanau zijn gisteren twee oplichters gearresteerd, die getracht hadden bij een juwelier aldaar voor verscheidene honderd duizenden mark aan juweelen te koopen Tijdens de besprekingen deelden zij mede, dat het geld te Berlijn bij een notaris gedeponeerd was. Zij verzochten de door hen gekochte juweelen naar de hoofdstad te laten brengen waar de koop definitief zou worden gesloten. Hier introduceerde de onderhandelaar zijn handlanger als „bankdirecteur" en om len 'abrikant ze kerheid te geven, dat hij met eerlijke lie den te doen had, stelden zij een aantal vervalschte documenten ea attesten te zij ner beschikking, volgens welke bij een Berlijnsch notaris 100.000 mark gedeponeerd 'lagen. Bij navraag te Berlijn bleek den ju welier echter dat dit een samenweefsel van verdichtselen was en dat hij met twee han dige juweelenzwendelaars te doen had. Duitsche fabriek voor zes millioen mark opgelicht? De officier van justitie te Wiesbaden heeft een bevel tot opsporing uitgevaar digd tegen, den voormaligen directeur- generaal van een chemische fabriek te Wiesbaden, dr. Oscar Neuberg, alsmede tegen diens broer Emil. Dr. Neuberg wordt er van verdacht de fabriek in de jaren 1918 tot 1926 voor zes millioen goud mark te hebben opgelicht, waadbij zijn broer Emil hem behulpzaam moet zijn ge weest. Laatstgenoemde moet zich. intus schen a-ls Nederlander hebben laten natu- raliseeren. De fabriek fabriceerde wijn steenzuur en had nagenoeg een monopolie. De realiseerbare eigendommen der fa briek werden tijdens den inflatietijd naar het buitenland gezonden, waar holding maatschappijen werden opgericht. Dr. O. Neuberg heeft thans te Montpellier een fabriek van wijnsteenzuur. Struikrooverij in Istrië. In Istrië vinden in den laatsten tijd weer herhaaldelijk overvallen plaats, ge pleegd door bende struiikroovers. Een advocaat uit Treviso, die met zijn auto op weg was naar Pola werd door geweeracho- l ten aangehouden en onder bedreiging van al het geld, dat hij bij zich had, 5000 lire, i beroofd. Een andere voorbijganger, een bankbediende, die werd aangehouden, wist met zijn motorrijwiel te ontsnappen. Burgemeester door gemeentesecretaris gedood. Naar de „Vossische Zeitung" uit Maag- denburg meldt, is gistermiddag is een dorp j bij Maagdenburg een drama voorgevallen. Om onregelmatigheden in de boeken van j den gemeentesecretaris ie controleeren, j begaf zich de burgemeester van het dorp, vergezeld van een gemeenteraadslid, naar i heb bureau van den secretaris. In den loop I van de onderhandelingen schoot de ge- I meentesecretaris op den burgemeester, die op slag werd gedood. De dader vluchtte daarop door het venster naar buiten, ach tervolgd door het gemeenteraadslid, op wien de secretaris eveneens schoot. Het j gemeenteraadslid werd zwaar gewond. I Daarna pleegde de secretaris zelfmoord. KERKNIEUWS Oud-pastoor J. D. M. Meijer. Dinsdag, den datum van zijn eerste_ H. Mis, vierde oud-Pastoor J. D. M. Meijer, die thans verblijf houdt in het Sint Bavo- gesticht te Heemstede, zijn veertigjarig priesterfeest in familiekring. Des morgens werd in de kapel, welke voor deze gelegenheid feestelijk versierd was, een plechtige H. Mis opgedragen. Z.Eerw. werd geassisteerd door zijn heer broer pastoor Meijer uit Leiderdorp, als diaken en leeraar Th. Vis van Hageveld, als subdiaken. Daar de organist, de heer A. v. d. Horst, afwezig was, werd het orgel bespeeld door den weleerw. heer G. Dessing, oud-kape laan (die thans om gezondheidsredenen in het St. Bernardusgesticht te Sassenheim vertoeft). Het verdere gedeelte va-n den dag werd in intiemen kring doorgebracht.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6