De Slavin van het Zwijgen DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. S GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN Verdronken. Gisterfniddag is de 28-jarige A. Schil ders uit Meeuwen bij het lossen van stee- nen op de Bergsche Maas overboord ge slagen en verdronken. Weer een ongeluk bij Vinkebrug. Gisteravond omstreeks 8 uur is bij Vin kebrug (Diemen) de auto van een genees heer uit Zuid-Holland in botsing gekomen met een paard en wagen, waarvan de voer man op den grond is geslingerd. Hij kreeg ernstige kneuzingen en klaagde over pijn in den rug. De man is naar een zieken huis vervoerd. Het paard werd ook ge wond en zal vermoedelijk moeten worden afgemaakt. Ongeluk met schijfschieten. Gistermorgen deed zich te Ouderkerk a. d. Amste] een ernstig ongeval voor, waar bij de 16-jarige P. J. uit Lochem een oog verloor. De jongeling was gelogeerd bij zijn oom aan den Amsteldijk. Hij ver maakte zich met diens zoon met schijf schieten. Bij het opnemen van het aantal gescho ten punten, ging plotseling de buks van zijn opvolger af. Het kogeltje trof hem juist in het linkeroog. De knaap zal het oog waarschijnlijk moeten missen. „Tel." Vergif gedronken. Een twee en een half-jarig jongetje, wo nende aan den Springweg te Utrecht heeft Zondag in een onbewaakt oogenblik een dop van een thermosflesch, waarin 'n zwaar vergif „Sodeta" genaamd, leeggedronken. Het knaapje werd naar de Rijksklinieken vervoerd en in Dinsdag aan de gevolgen overleden. KINDERVERLAMMING. Daar sedert 16 Juli gevallen van kinder verlamming zich. te Gouda niet meer had den voorgedaan, werd verondersteld, dat het gevaar was geweken. Nu hebben zich plotseling wederom nieuwe gevallen ge openbaard. Het betreft, een tweetal meis jes, oud 1 en 2 1/2 jaar en een jongen van 18 jaar. Zij zijn allen naar het van Iterson- ziekenhuis overgebracht. In totaal zijn in Gouda thans 35 personen door polyomyell- tis aangetast. Bij een 4-jarig jongetje te Vlaardin- gen is kinderverlamnflng geconstateerd. Dit is het vierde geval in die gemeente. Het kind is in de barakken opgenomen. Te Vlagtwedde is weder een geval van kinderverlamming geconstateerd. In de buurtschap Hilden, gem. Wehl, is een geval van kinderverlamming gecon stateerd. Bij een 17-jarigen zoon van de Wed. R. te Nieuwpoort bij Schoonhoven, is kin derverlamming geconstateerd. De patiënt is naar Utrecht getransporteerd en in de Rijksklinieken opgenomen. Mislukte kinderontvoering te Rotterdam. Dinsdagmorgen is de bijna 6-jarige Leen- tje Verschuren uit de Thoolenstraat te Rot terdam, terwijl zij op den Goudschesin- gel aan 't spelen was, ontvoerd door een' man, die haar achter op zijn fiets naar de Nieuwe Plantage meenam. Volgens het verhaal zou daar de volvoering van zijn booze plannen met het kind verijdeld zijn door het optreden van een onbekend ge bléven dame, die het meisje, nadat de-man op zijn rijwiel was gevlucht, tot dicht bij huis heeft gebracht, om daarna spoorloos te verdwijnen. De ouders hebben de politie in de zaak gemengd. DE INBRAAK BIJ BERKEMEYER TE AMSTERDAM. De buit te Arnhem gevonden. Naar de „Tel." verneemt, is de Amster- damsohe politie er in geslaagd den buit van de inbraak bij de firma Berkemeyer aan het Rokin te Amsterdam, volledig te rechercheeren en bovendien heeft zij twee vermoedelijke daders kunnen arresteeren. Zooals men zich herinneren zal werd deze geruchtmakende inbraak in den nacht van 29 op 30 Juli gepleegd. De waarde van het gestolene aan gou den horloges, kettingen en armbanden be droeg ongeveer 25.000. Er werd een zeer uitgebreid onderzoek ingesteld, waarbij het opviel dat in de kringen der z.g „sneezen", dat zijn de op- koopers en sjacheraars van gestolen gced, zich een vreemdeling had gedrongen, iets wat anders tot de zeldzaamheden behoort. Deze man werd herhaaldelijk gezien in ge zelschap van bekende opkoopers. Zijn gan gen werden, zonder dat hij er iets van bemerkte, nauwkeurig bespied en in den vroegen Zondagmorgen kwamen de re chercheurs van tet bureau Singel en van de mobiele brigade in Arnhem terecht en wel op de kamer van een Duitscher. Het bleek, dat het juiste spoor gevolgd was, want op deze hotelkamer deed men een verrassende ontdekking Daar werd namelijk een donkerbruine lederen koffer aangetroffen, die bijzonder zwaar veelde. Zij werd opengemaakt en daarin vond men den ongeveer volledigen buit van het ma gazijn op het Rokin. Alles was netjes en zorgvuldig verpakt en men kon duidelijk zien, dat deze koffer voor de reis was ge reed gemaakt. Achteraf bleek, toen al die pakjes waren opengemaakt, dat slechts een paar artikelen mankeerden. Zelfs vond men er bij een kostbaar familiebezit, dat met eenige andere artikelen ter reparatie aan de firma was gegeven en die niet op de recherchelijst vermeld waren. De koffer werd dien nacht in een safe gedeponeerd. De eigenaar ervan, een Duit scher, Otto Hahn geheeten, had schijnbaar argwaan gekregen en was nergens meer te vinden. Deze Otto Hahn is ongeveer 30 jaren oud en is een koopman, afkomstig uit Dusseldorp. Zijn signalement luidt: klein, donker van uiterlijk en nogal tenger. Hij draagt een grooten bril met donker montuur en heeft een actetasch bij zich. Zijn spoor voerde vermoedelijk naar het station. Deze vondst gaf gisteren aanleiding tot de arrestatie te Amsterdam van twee per sonen, die sterk verdacht worden de in braak te hebben gepleegd. Eén hunner is dan waarschijnlijk een nieuweling in het vak, de ander daarentegen is geroutineerd en heeft al eenige inbraken, waaronder een zeer belangrijke, op zijn geweten. Zij zijn beiden aan het bureau Singel ingesloten. Bij him verhoor ontkenden zij alle schuld. De politie heeft echter niet den indruk, dat zij beiden het zaakje alléén hebben opgeknapt. De vermoedelijke hoofddader is nog niet gevonden Er is aanleiding te ge- looven, dat hij een zekere- Cornelius Nice- laas de Vries is, geboren op 4 September 1896 en van beroep bankwerker. De Vries noemt zich soms J. Bijl en draagt ver moedelijk gestolen papieren bij zich. Zijn bijnaam luidt: „(Witte Nelis", zulks naar aanleiding van zijn blonde haar en zijn eersten voornaam. Hij heeft een moe dervlekje aan den linkerkant van zijn kinhij is mager, één meter 69 lang en zijn haar is opvallend blond. Dat de buit te Arnhem was, wijst er op, dat men op het punt was de partij naar Duitschland te smokkelen. Een al te ijverig brandweerman. Tegen een spuitgast van slangen wagen 25 is proces-verbaal opgemaakt, omdat hij ra de Baan te R'darn, een paar matrassen heeft opengesneden en daarna in brand gestoken, om vervolgens weg te loopen en zijn spuit te gaan alarmeeren. Toevallig hadden twee vrouwen den man bezig ge zien, en zij hebben van de brandstichting en het alarm aangifte gedaan bij de po litie. Diefstal van een auto. Voor enkele dagen werd uit een garage aan de Pieter Ghijsenlaan te Zaandam een pas nieuwe auto gestolen. Deze werd den volgenden dag teruggevonden op een zij weg in den Amsferdamschen polder. Thans is het de politie gelukt ook den vermoedelijken dader op te sporen, den 20-jarigen J. H., die bij zijn ouders inwoont in een woonschuit aan de Pieter Ghy- senlaan te Zaandam. Hij is gisternacht aangejiouden en in arrest gesteld. De politie schijnt door deze aanhouding een goede vangst te hebben gedaan. Be halve het geval met den vrachtauto heeft hij bekend den inbraak bij de pudding-fa brikant Homburg, den diefstal van een gou den horloge, van een lichter der fa. Brbyn- zeel en de inbraak bij den heer Onrust eveneens op zijn geweten te hebben. Ten opzichte van den auto-diefstal doet de verdachte het voorkomen, dat hij den auto heeft weggenomen met het doel te leeren rijden, ten einde een betrekking als chauffeur te kunnen krijgen. Verwisselde koffers, die toch weer terecht kwamen. Een Duitsch meisje, dat Zondagmiddag met den trein via Nijmegen naar Arnhem was gekomen tot het afleggen van een be zoek aan hare hier wonende familie, aldus de „Tel.", had voor haar verblijf, alhier, natuurlijk een koffer met kleeren en ver dere benoodigdkeden medegenomen, "ter wijl zij ook een vrij groot bedrag aan geld in het valies had geborgen. In den trein van Nijmegen naar hier had ze haar kof fer in het bagagenet gezet, in denzelfden coupé zat een heer, ook met een koffer. Nu wilde het geval, dat de beide koffers op elkander leken als twee druppels water. Blij haar familie in Arnhem te ontmoeten, stapte het meisje uit en pakte den koffer om daarna met haar zuster, die haar had afgehaald, naar huis te gaan. Thuis zou een en ander worden uitgepakt-. Wie schet ste de ontsteltenis van het meisje, toen ze in stede van haar dames-garderobe, hee- renkleeding in den koffer ontdekte. Zij ging met den verkeerden koffer naar het po litiebureau, waar men dadelijk pogingen in het werk stelde om den reiziger, die na tuurlijk ook een anderen koffer had, te vinden. Deze liet niet zoo heel lang op zich wachten. Hij had n.l. in Zutphen de kofferverwisseling ook ontdekt en wist met het da-mesgoed geen raad. De beide kof fers werden gesloten en gingen weder op reis, zoodat ieder thans zijn eigendom te rug heeft. Bij een vechtpartij door een schietmasker gewond. Het slachtoffer van het ongeval met het schietmasker, de slager T. V. te Woudri- chem, is tot bewustzijn gekomen en heeft verklaard bij een vechtpartij te zijn neer geschoten. Hij gaf de politie een vaag signalement van den dader. Na een worste ling viel het schietmasker, dat hij van zijn paroon had megènomen voor een even- tueele zelfverdediging, uit zijn jas. Het zou door zijn tegenstander zijn opgeraapt, waarna hij een steen zou hebben opge raapt- om het masker af te slaan. Enkele kinderen hebben kort na het gebeurde een persoon uit de richting van waar het on geval gebeurd was, zien komen. Deze aan wijzing wordt door de politie onderzocht. Verdacht van brandstichting. Kerst-nacht van het vorige jaar brak brand uit bij de N.V. Handelshuis „Het Centrum", in de Barteljorisstraat te Haar lem. Het perceel brandde geheel uit en de belendende winkelhuizen liepen groot ge vaar. Eenige dagen na den brand arres teerde de Haarlemsche politie den admi- nistrateur-bedrijfschef, H. J. B., verdacht van brandstichting. Hij werd echter eeni- gen tijd later weer op vrije voeten gesteld. Thans is hij op Donderdag 18 September voor de Haarelmsche rechtbank gedag vaard. Hem is ten laste gelegd brandstich ting en verduistering. neergelegd. Hij was meer dan voldaan over dit onderhoud. Hij was in korten tijd meer gewaar geworden, dan hij had durven ho pen. In de hall wachtte Berrington hem op en vroeg wat hij nu verder van plan was. „Om te beginnen ga ik terug naar Yard. Daarna moet ik een paar brieven schrij ven en ga ik dineeren. Als dat gebeurd is, dan vlei ik me met mijn pijp in .sen gemak kei ijken stoel en zet mijn hersens aan het werk. Als het heelemaal donker is, ben ik van plan naar Wandsworth Common te gaan en te probeeren iets meer gewaar te worden van den verlamden man, die blijk baar een prachtige auto tot zijn beschik king heeft. De volgende acte van het dra ma- speelt in Wandsworth, kolonel." „U hebt natuurlijk al een of ander plan in uw hoofd?", vroeg Berrington. „Dat heb ik niet-, misschien krijg ik al leen maar een paar vage inlichtingen en ga dan weer naar huis. Het is ook moge lijk, dat ik tegen den morgen in het bewus te huis ben. Misschien kom ik zelfs wel met dien lammen man als gevangene te rug. Over zulk soort dingen kun je nooit vooruit voorspellingen doen." „Drommels", riep Berrington. „Ik zou dolgraag met u meegaan. Ik heb in mijn leven heel wat gevaarlijke ondernemingen meegemaakt, waarbij met groote voorzich tigheid en beleid te werk moest worden ge gaan en ik zou u misschien met mijn erva ring van dienst kunnen zijn. Zou het gaan, inspecteur?" Field monsterde het intelligent bruinge brande gezicht en de heldere, rustige oogen van den vrager. „Het zal mij veel genoegen doen, kolo nel", zei hij na een oogenblik zwijgend, „als u met mij meegaat, maa-r op één voorwaar de dat u mij beschouwt als den com- UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 22 Augustus. Huizen. Tot 6 uur 298 M. Algemeen programma te verzorgen door de NCRV. 8.159.30 Concert. 10.30—10.50 Bijbellezing. 12.30—2.00 Concert. Mevr. v. Raven- zwaay-Mollenkamp (zang). H. H. Hermann (viool), H. v. d. Horst Jr. (cello), Mevr. v. d. Horst-Bleekrode (piano). 2.004.00 Gramofoonpl. 4.00—5.30 Concert door „Het Hollandsch Harpkwa-rtet" m. m. v. Leo Oostdam (fluit). 5.306.30 Orgelconcert door J. A. de Zwaan. 6.307.00 Gramofoonpl. 7.007.30 Bezoek van den Radiodokter. 7.308.00 Gramofoonpl. 8.0010.45 G. Spit: „Modern Snelvei- keer. Spoorwegen, Automobilisme, Lucht verkeer". Muzik. medew. Chr. Radio-Orkest. 10.00 ca. Persber. 10.4511.30 Gramofoonpl. Hilversum, 1875 M. 8.00 VARA. Orgelconcert. 9.00—10.00 VARA. Gramofoonpl. 10.00 Moi'genwijding (VPRO). 10.15 VARA. Voordracht. 10.30 VARA. Ziekenuurtje. 11.30 VARA. Gramofoonpl. 12.15—2.15 AVRO. Concert. AVRO-Vacaa- tie Orkest. Mimi Geyenes, Paul Harden en Hans Weissbach. 2.153.00 Gramofoonpl. 3.004.00 Concert. AVRO-Kwintet. 4.00 VARA. „Onze keuken" door P. J. Kers. 4.45 VARA. Voor de kinderen. 5.45 VARA. Concert. 6.50 VARA. Actueel allerlei. 7.05 VARA. Vervolg concert. 7.45 VARA. Politieber. 8.01 VPRO. Gramofoonpl. 8.45 VPRO. Ds. G. Horreus de Haas: Lezing. 9.20 VPRO. Persber. 9.25 VPRO. Gramofoonpl. 10.00 VPRO. Persber. 10.10 VPRO. Mevr. Jodjana: „Iets over de beteekenis van de Perzische taal, ge schiedenis, dichters en dichtkunst". 10.3011.15 VPRO. Gramofoonpl. 11.15 VARA. Gramofoonpl. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Concert. 12.50 Orgelconcert door L. H. Warner. 1.502.50 Gramofoonpl. 4.20 Orkestconcert. 5.35 Kind er uurtje. 6.20 Lezing en Nieuwsber. In het a.s. najaar komt het Russische I gezelschap „Der Blaue Vogel", dat reeds zoo menigen triomph hier te lande gevierd i heeft, voor de zevende maal naar Neder land. Wij geven hierbij een hunner mar- j kantste stukken nl. het muzikanten-trio j („Leierkasten"). Diep ontroerend is de mandant van de expeditie. Een militaire onderneming is heel wat anders als het vervolgen van misdadigers. Tegen 10 uur vertrek ik van de Yard, maar misschien ga ik dan nog niet rechtstreeks naar Wands worth. We hebben met een buitengewoon listige bende te doen en het is best moge lijk, dat ik geschaduwd word. Daarom zal ik mij vermommen en ik zou graag willen, dat u' dat ook deed. Dan kunnen we el kaar tegen elf uur ontmoeten." „Afgesproken", antwoordde Berrington verheugd. „Ik zal wat eerder naar Wands worth gaan en probeeren mijn vriend Macklin te spreken te krijgen. Ik zal om elf uur tegenover het huis op Audley Pla ce, onder de boomen zijn en op u wachten. Ik was van plan mij als matroos te ver mommen." „Hm, geen slecht idee", meende Field. „We zullen ons voordoen als 'n paar matro zen, wier schip juist binnengekomen is en die pas hun gage ontvangen hebben. Ma trozen, die in dat stadium verkeeren, heb ben in den regel een paar glaasjes te veel op en doen gekke dingen. O, dat zal prach tig gaan. Ttot ziens dan, kolonel." Het was bij tienen toen Berrington op de plaats van de afspi-aak verscheen, uit stekend vermomd als een matroos. Hij kon geen licht ontdekken in de villa aan den overkant. De surveilleerende politie-agent keek achterdochtig naar de gestalte, die zich met onzekere bewegingen op een bank zette. „Zeg ereis vrind", zei hij op scherpen toon, „wat voer jij hier uit. Marcheer op Berrington kwam moeilijk overeind en keek in het schijnsel van de lantaarn, die de agent in de hand hield. Hij was trotsch op zijn vermomming: hij scheen er wel heel 7.00 Pianorecital door C. Smith. 7.207.40 Lezing. 7.50 Vaudeville. 9.20 Dialoog. 10.05 Nieuwsber. 10.30 Concert. Octet. 11.2012.20 Dansmuziek. Radio Paris" 1725 M. 12.502.20 Gramofoonpl. 4.05 Orkestconcerb en soli. 7.40 Gramofoonpl. 9.05 „La Basoche" van Mesager. Solisten en orkest. Langenberg, 473 M. 7.257.50 Gramofoonpl. 7.508.50 Orkestconcert. 10.2011.20 Opening van de Radio-Ten toonstelling te Berlijn. Orkest, koor en sprekers. 11.2012.15 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. I.252.50 Orkestconcert. 5.105.50 Kinderuurtje. 5.506.50 Concert. Pianiste en bariton. 8.209.15 Orkestconcert. 9.20 „Kolportage". Blijspel in een voor spel en drie bedrijven van G. Kaiser. Daar na tot 12.20: Orkestconcert. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Orkestconcert. 3.505.50 Orkestconcert en zang. 8.209.00 Oi'kestconcerb. 9.009.35 „Tilfaeldigheder". Tooneelstuk in 1 bedrijf van O. Benzon. 9.3510.00 Piano-recital door Folmer Jen sen. 10.2011.20 Orkestconcert. II.2012.50 Dansmuziek. Brussel, 508.5 M. 3.20. Concert uit de Kurzaal te Ostende. Orkest en cellist. 5.20 Trioconcert. 6.50 Gramofoonpl. 8.35 Gramofoonpl. 8.50 Orkestconcert. 8.35 (338.2 M.) Concert georganiseerd door de SAROV. Zee sen, 1635 M. 6.107.20 Lezingen. 7.207.50 Gramofoonpl. 9.2012.20 Lezingen. 12.201.15 Gramofoonpl. 1.152.20 Berichten. 2.203.20 Gramofoonpl. 3.204.50 Lezingen. 4.505.50 Concert. 5.508.20 Lezingen. 8.20 Citherconcert. 9.05 „Was Tiere dazu sagen". Hoorspel. 10.00 Saxofoon-soli door E. Pucciraelli. Daarna: Berichten en Dansmuziek. simpele tragiek hier uitgebeeld: de orgel draaier, 'n detoneerende speeldoos; dan het halfvolwassen kindmeisje, dat haar sober liedje opdreunt en enkele onnoozele acrobatentoertjes verricht; en*vervolgens de mechanisch geworden trommelslager met z'n kiespijndoek. „echt" uit te zien, dat zijn oude vriend hem niet herkende. „Het is in orde, Macklin", zei hij op ge ruststellenden toon. „Ik ben kolonel Ber rington. Ik zie er wel een beetje anders uit als toen ik in dat kamp aan de Dardanel- len probeerde binnen te komen, nadat ik op verkenning was uitgeweest. Weet je nog, toen jij op wacht stond? Maar toen heb ik je ook gefopt, net als nu." „En of, meneer", zei Macklin met een bewonderende klank in zijn stem. „En mag ik ook vragen welk spel de kolonel van mijn oude regiment nu gaat spelen?" „We zullen de bijzonderheden voorloo- pig geheim moeten'houden, Macklin", ant woordde Berrington. „Beschouw me op het oogenblik als je meerder en geef me de in lichtingen die ik noodig heb. Ik heb je gisteren verteld dat ik veel belang stel in dat huis aan den overkant. Heb je al iets ontdekt?" „Niets dat de moeite waard is, kolonel", rapporteerde Macklin. „Het schijnen be hoorlijke menschen met een heeleboel geld, veel bezoek komt er tot nu toe niet. Het eenige opmerkelijke is, dat de oude heer vannacht tegen een uur of twee met de auto is uitgegaan en tegen vier uur terug kwam met een vriend, die een groote kof fer bij zich had." Berrington liet niet blijken, dat deze me- medeeling hem bijzonder interesseerde. Het eenige wat hij zei was: „En vandaag?" „Niets bijzonders meneer". O, ja, toch wel. Het binnenmeisje vertelde vanmorgen aan den agent, die hier dagdienst heeft, dat het huis tot Zaterdag gesloten wordt. Het lijkt wel of ze al weg zijn, het is over al donker." (Wordt vervolgd). FEUILLETON Uit het Engelsch van FRED. M. WHITE. 21) „Het lijkt mij ongelooflijk?", mompelde Field. „Wat zei meneer Richford daarop?" „Wat kon hij zeggen? Hij viel direct door de mand, toen ik hem het bewuste telegram onder den neus hield. Hij gaf toe, dat hij mijn vader over zaken had willen spreken en dat hij gezwegen had, omdat ik anders geweigerd zou hebben zijn vrouw te worden. Deze kamers zijn vroeger be woond door Mr. Richfordzijn huur was eigenlijk nog niet om en toen hij wegging, heeft hij mijn vader hier geïnstalleerd. Van daar dat Mr. Richford een sleutel had." Field deed nog enkele vragen. Honderd mogelijkheden wai-relden door zijn hersens. Beatrice scheen er enkele van te raden. „Als ik eerlijk wil zijn, moet ik zeggen, dat ik niet geloof, dat Mr. Richford iets met den dood van mijn vader te maken heeft", zei ze. „In de eerste plaats had hij er alles bij te winnen, als Sir Charles in le ven bleef. Ik weet, dat de doktoren arg waan koesteren, dat er misdaad in het spel is, maar in elk geval zijn zij er zeker van, dat mijn vader al verscheidene uren dood was voor het lichaam is gevonden. Tegen tienen moet Mr. Richford in zijn eigen huis zijn geweest, anders zou hij dat telegram niet ontvangen hebben. Daarna heeft hij mijn vader opgezocht, die toen allang dood moet zijn geweest." „Dat is volkomen logisch geredeneerd", prees Field en met een glimlach voegde hij er aan toe: „en in ieder geval zal Mr. Rich ford in staat zijn een plausibele reden op te geven waarom hij bleef zwijgen voor al als de jury u als getuige heeft gezien." Het was een aardig compliment, maar Beatrice scheen er op dit moment niet ge voelig voor. „Ik heb u nog meer te vertellen", ver volgde ze. „Ik ben ervan overtuigd, dat als er misdaad in 't spel is. Mr. üichford is geen daadwerkelijk aandeel in heeft gehad. Maar er is iets anders, dat a behoort te we ten. Ik heb u al van de gravin en de gene raal verteld, hoe mijn argwaan gewekt werd en hoe ik zoo vlug mogelijk naar mijn kamer ben gegaan. De deur was gesloten en twee menschen praatten met elkaai'. U hebt mij gevraagd, inspecteur Field, of ik den man herkennen zou, die naar buiten kwam, en ik zei, dat ik dat zou kunnen. Kunt u vermoeden, wie het was?" „U wilt toch niet zeggen, dat het Mr. Richford was „Juist: goed geraden, zei Beatrice be daard. „Ik was van plan het voor me te houden, maar ik had me nu eenmaal voor genomen om u alles te zeggen wat ik weet. Ik ben er van overtuigd, dat Stephen Rich ford geen moord op zijn geweten heeft, maar dat zijn geweten zuiver is, geloof ik anderzijds ook niet. Maar ik zou ik niet kun nen zeggen, wat hij op zijn kerfstok heeft." HOOFDSTUK XIV. Een nieuw bezoek aan Audley Place. Inspecteur Field nam zijn hoed en hand schoenen van den stoel, waarop hij ze had

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5