KERKNIEUWS STADSNIEUWS VRAGENBUS TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER naar waarnemingen in den morgen van 21 Aug. 1930, medegedeeld, door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst-.: 767.7 te Abisco. Laagste barometerst.: 740.6 te Malinhead. Verwachting tot den avond van 22 Aug.: Matige tot krachtige Zuidoostelijke tot Zuidelijke of Zuidwestelijke wind. Betrok ken tot zwaar bewolkt. Tijdelijk regen; la ter opklarend. Weinig verandering in tem peratuur, later wellicht kouder. LUCHTTEMPERATUUR: 19.8 gr. C. WATERTEMPERATUUR: Zweminriéhtin Hooge Rijndijk: Heden morgen 7 uur 19 gr., 12 uur 19 gr., 3 uur 19 1/2 gr. C. Zweminrichting „De .Zijl": Hedenmorgen 7 uur 17 gr., 12 uur 18 gr., 3 uur 18 1/2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Donderdagnam. 8.42 uur tot Vrijdag voormiddag 6.24 uur. De St. Bonifatiusbroederschap. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, Mgr. J. D. J. Aengenent, heeft op verzoek van het bestuur van de St. Bonifatiusbroeder schap bij schrijven van 30 Juli 1930 heb Beschermheerschap van de St. Bonifatius broederschap welwillend aanvaard en de oprichting van parochiale afdeelingen van de Broederschap in het Bisdom Haarlem toegestaan. R.-K. JAARBOEKJE VOOR LEIDEN. Zooals in ons blad is bekend gemaakt zal binnenkort bij de N.V. Drukkerij „De Leid- sche Courant" verschijnen een Roomsch- Katholiek Jaarboekje voor Leiden, dat alle gegevens zal bevatten betreffende het Ka tholieke leven in deze stad. Voor een volledige samenstelling van dit boekje zijn o.a. aan een 100-tal Katho lieke vereenigingen invulformulieren ge zonden, waarop de verschillende gegevens betreffende de vereeniging kunnen worden ingevuld, die dan in het uit te geven boekje zullen worden opgenomen. Niet alle formulieren zijn echter terug gezonden. Daar het boekje zoo volledig mogelijk dient te zijn en ook de vereenigin gen op een uitvoerige vermelding in het boekje prijs zullen stellen, wordt voor het laatst dringend verzocht, de opgaven aan de N.V. Drukkerij „De Leidsche Courant" in te zenden. R.-K. Vereenigingen op ieder gebied, die geen formulier mochten hebben notvangen, gelieven ook hun opgaven, (naam, doel, bestuur en verdere bijzonderheden) zoo spoedig mogelijk in te zend-en, met vermel ding op den omslag: Opgave R.-K. Jaar boekje. Wij vertrouwen, dat aan dezen- laat- sten oproep, door alle R.-K. vereenigin gen, die nog geen opgave deden, gehoor zal worden gegeven. Gisterochtend is een paard, dat bezig was palen te. trekken uit een schuit, lig gende aan de Nieuwe Rijn, te water ge raakt. De voerman W. H. zag geen kans het dier op de hooge wal te brengen, waarom men het paard achter een schuit aan naar het v. d. Werffpark liet zwem men, waar het dier spoedig op 't droge was gebracht. Ten nadeele van F. v. V. is in de Jan- vossensteeg een fiets ontvreemd. Gisteravond raakte de 21-jarige G. K. wonende te Amsterdam, onder Leidschen- dam bekneld in een touw, waardoor zijn rechterbeen gekneusd werd. Na eerst door een arts te Leidschenda-m te zijn verbon den, is de jongeman in het St. Elisabebh- gesticht alhier opgenomen. Uit de Landbouwwereld De tijd van plukken. Het juiste tijd stip van plukken is zeer van belang, omdat daar van afhangt de waarde van het ooft. Heel vaak vindt men in werken over fruit teelt den pluktijd der onderscheiden soor ten aangegeven, maar die kalender, hoe goed overigens ook, laat ons totaal in den steek, als we niet letten op het weer. Vochtig, triest weer, zonder veel zonne- sohijn, bevordert we] den groei, maar ten koste der kwaliteit. Slechts de volle zon neschijn verzekert zoetheid, saprijkheid en geur. We moeten met het oog op den pluk tijd onderscheid maken tusschen zomer- en winterfruit. Uitgemaakt is, dat appels zoo wel als peren, als ze van den boom worden gegeten, niet zoo smakelijk zijn als wan neer ze eenigen tijd hebben liggen narij pen. Perziken en abrikozen daarentegen gebruike men liefst, nadat ze op stam rijp zijn geworden; ze kunnen hoogstens 1 of 2 dagen liggen. Zomervruchten kunnen, rijp geplukt-, niet worden verzonden; voor eerst, omdat ze dan licht kneuzen, en ten tweede, omdat daarna steeds doorgaande stofwisseling de vruohb voortdurend van minder kwaliteit doet Worden. Zomerap- pels plukke men tot 3 dagen, peren, die Juli of Augustus rijp zijn, 3 tot 4 dagen vóór het rijp worden. Vruchten, die in Sept. rijpeh, moeten minstens 8, October- vruchten wel 14 dagen narijpen. De meeste in October rijpe peren worden tegen het eind van Sept. geplukt (begin 20 Sept.), terwijl men de appels, welke in dde dagen klaar zijn, wat langer kan laten hangen, waardoor ze vaak wat extra langer kun nen worden bewaard. Peren, die te lang aan den boom blijven, worden hard, steen achtig, en verliezen hun goeden smaak en geur. Onze wintervruehten- moeten noodwendig veel langer narijpen; ze moe ten van de boomen zijn, als de vorst in valt, en kunnen dan vaak in geen weken nog worden gegeten. Toch is het ook bij deze Opletten. Vooral peren zijn in dat op zicht lastig te behandelen. Worden ze te laat afgenomen, dan zijn wel wel extra groot geworden, maar de smaak heeft er onder geleden. De meeste in Nov. en Dec. rijpe peren moeten worden geplukt in het laatst van Sept. of begin October. Ook hier kan worden opgemerkt, dat appels langer blijven ha-ngen dan peren, omdat bij deze het gevaar van hard en steenig worden minder is. Waarschuwden we tegen te laat plukken, ook het te vroeg afnemen is minstens &ven schadelijk als het eerste. Te vroeg geplukt fruit blijft te klein, mist- de warme kleuren, rimpelt in de meeste gevallen en heeft niet den rech ten smaak. Ten slotte nog een enkele opmerking over het uur van den dag, waarop moet worden geplukt. Voor zomerfruit valt die kort na zonsopgang; er wordt zelf be weerd, dat vruchten, geplukt gedurende de middagwarmte, minder smakelijk zijn. Dit geldt ook voor de wintersoorten, en daar om plukt men deze gedurende de namid daguren, liefst nog als het eenigszins win derig is, Opdat men tê meer zekerheid hebben droge vruchten te oogsten. Vroege bloemkoolplanten. Men zaait in heb laatst vam Augustus of begin Sept. bloemkoolzaad in bloempotten. Treedt het koude weer in en begint het te vriezen, dan plaatst men de bloempotten met plan ten op een warme plaats, liefst in den kelder. Zijn de plantjes goed den winter doorgekomen, en heeft men geen groote koude meer te wachten, dan laat men ze nog eenigen tijd in de potten staan, doch plaatst ze dag en nacht in de buitenlucht. Tegen het einde van Maart of begin April verplant men ze op een goed bewerkt vier kant bed van den tuin op 32 c.M. van el kaar, of, wat nog beter is, op een bed langs muren, dat met planken omzet en aan de zon blootgesteld kan worden en dat men zelfs met planken overdekken kan, wanneer het onverhoopt mocht vriezen. Gebroken ruiten in den broeibak. Als in den broeibak ruiten van de ramen gebroken zijn, moeten die zoo spoedig mo gelijk door nieuwe ruiten vervangen wor den. Het is daarom aan te raden, overal waar men broeibakken gebruikt, een glas- diamant- om glas te snijden, en één of meer ruiten, in voorraad te hebben. Om het uit drogen daarvan te voorkomen, en te zor gen, dat. die niet hard wordt, legt- -pien de stopverf in een met water ge vulden pot. Vóór het gebruik wordt de stopverf ge kneed en, zoo noodig, met wat lijnolie ver mengd. Pootaardappels bewaren. De laatste jaren zijn er hier en daar al heel wat be waarplaatsen gebouwd, waar het zonlicht vrijen toegaug heeft. Prof. Wellensiek te Wageningen nam de volgende bewaar- proef met 5 partijen van telkens 100 knol len van de „Schotsche Muis". De eerste partij stond bloot aan de werking van het zonlicht, de tweede werd donker bewaard, de andere drie werden belicht met een a-rga-, een a-rgenta- en een daglichtbran der van 25 watt. Bij de in het donker be waarde aardappels bleek 4 maal afsprui- ting noodig, waardoor gemiddeld 20.5 pro cent van het oorspronkelijke knolgewicht verloren ging. Bij de andere vier partijen bleek geen afspruiting noodig. Het ver schil tusschen de door zon en kunstmatig verlichte partijen was zeer gering. Vischmeel. Dit is tegenwoordig een belangrijk voederartikel. Men heeft vetarm en vetrijk vischmeel, het eerste is voor hoenders het meest geschikt. De verteer baarheid van goed vischmeel is vooral van eiwitstoffen vrij hoog, n.l. van 8590 pet.; ook de minerale bestanddeelen worden goed opgenomen. Het bekende Standaard- ochtendvoer bevat 7 pet. vetarm vischmeel met een gehalte van ongeveer 60 pet. eiwit en 6 pet. vet. Te Beekbergen gebruikte men eenige jaren geleden op de legwed- strijden in het meeimengsel 10 pet. visch meel met goed resultaat. Het zoutgehalte moet steeds zoo laag mogelijk zijn, in ieder geval niet boven de 4 pot. Aarde voor Gomboonen. (Ficus elastica). Aarde voor gomboonen wordt uit 1/3 veen- of hei-aarde, 1/3 bakaarde en 1/3 ga- zonaarde of oude klei gemaakt, en dan al les ruim met rivierzand gemengd. Bij het planten neme men nooit potten, die te groot zijn, maar verpot de plant liever meermalen in grootere potten, als ze de aarde van haar pot geheel doorworteld hebben. Zijn de gomboonen in vollen groei, dan menge men onder de aarde wat hoorn- meel, ook gebieten met goed vergane gier helpt uitstekend. Van Mei af moeten de planten een warme, tochtvrije plaats heb ben, en tegen de stralen der middagzon beschut worden. Ze ontwikkelen zich dan tot September toe tot onberispelijke exemplaren. Kamerplanten reinigt men het best van 't et-of, dat. zicih er op bevindt, en voor d'e planten zeer nadeelig is, met een hazepoot. Deze is zoo zacht, dat zelfs de teerste uit- loopers er niet door beschadigd worden, en neemt het stof volkomen weg. De klau wen of nagels aan de pooten moeten voor af met een nijptang verwijderd worden. Ook verzuime men niet, alle vier weken den onderkant der bladeren met spons en watër te wassohen. B—r. Vraag: Kunt u mij een recept opge ven om taarten te bakken of te bereiden? Antwoord: Geef u ons eerst eens op welk soort gebak u wenscht te hebben. Vraag: Welke is de kortste weg van Voorhout naar Rotterdam per fiets? Hoe veel K.M? Antwoord: Voorhout, Oegstgeest, Wassenaar, Den Haag, Delft, Schiedam, Rotterdam. Afstand 43 K.M. Vraag: Wat is de kortste weg per auto van Rijpwetering naar Andijk en Wieringen? Hoeveel K.M? Welke punten zijn het mooist om bezichtigd te worden? Antwoord: Leiden, Lisse, Haarlem, Spaarndam, Assendelft, Krommenie, West- Knollendam, Schermerhorn, Avenhorn, Hoorn, Wester en Ooster Blokker, West woud, Zwaagdijk, Wervershoef, Driehui zen, Krimpen, Andijk. Afstand 93 K.M. Andijk, Krimpen, Onderdijk, Medemblik, KoupeiTiorn, Dijkbuurt-, Kolhorn, Nieuwe Sluis, Anna Paulówna, Wieringen. Afstand pl.m. 50 K.M. Op het overige gedeelte van uw vraag kunnen we geen antwoord ge ven. Vraag: Welke is de beste weg per auto van Noord wijk naar Brielle? Hoevsel K.M. en waar moet overgevaren worden'? Antwoord: Noordwijk, Den Haag, Delft. Der Hoorn, Schipluiden, Maasland, Maassluis (overvaren per stoomboot veer), de Buurt, dwars door Rozenburg na-ar het voet-veer aa-n de Nieuwe Maas, Brielle. Afstand ruim 50 K.M. te land. Vraag: Welke is do beste weg -"an Noordwijk naar Helmond? Hoeveel KM? Antwoord: Noordwijk, Leiden, Al phen a. d. Rijn, Woerden, Harmeien, de Meern, Oudenrijn, Utrecht-, Houten, Schalk wijk, Culennborg, Buurmalsen, Gelderma'- sen, Zalt-Bommel, Hedel, Den Bosch, Mid delrode, Beek, Helmond. Afstand 137 K.M. LAATSTE BERICHTEN j TWEE AUTO'S IN BRAND. Voor bet gebouw van de firma Michelin en Co. aan de Stadhouderskade bij den Overtoom te Amsterdam zijn vanmorgen twee auto's in brand geraakt. Onder het bijvullen van benzine raakte de buislei ding uit de tank en kwam op de heete mo tor trecht, waardoor de benzine in brand •doog. Ook een tweede auto vatte vlam, Deze werd spoedig met zand gebluscht. De auto, die het eerst in brand geraakte, werd door de brandweer gebluscht en kreeg aanzienlijke schade. De 28-jarige monteur A. P. H. kreeg bij de pogingen tot" blïis- schen ernstige brandwonden aan de rech terhand, terwijl een andere employé P. v. d', L. aan het oog gewond werd. Te ver in zee. Bij het baden langs het „Stille Strand" te Scheveningen hebben zich gistermiddag half drie twee meisjes, van 17 en 18 jaar, zoo ver in zee begeven, dat zij door den sterken stroom in levensgevaar kwamen te verkeeren. Gelukkig voor haar waren er eenige koene zwemmers, die met veel inspanning er in slaagden, de meisjes te redden. De 17-jarige verkeerde reeds in bewusteloo- zen toestand; zij werd door den Eerste- Hulpdient weer bijgebracht. Het andere meisje was wel hevig geschrokken, doch niet bewusteloos geworden. Een groote menigte strandbezoekers was van de redding getuige. Van een hooischelf gevallen. Uit Werkendam wordt gemeld: Gisteravond had de a-rbeider J. v. d. Berg het ongeluk van een 2 M. hooge hooi schelf te vallen. Hij brak zijn nek en was onmiddellijk dood. Het slachtoffer laat een vrouw en 8 kinderen achter. Inbrekers in Helmond en omgeving. Een viertal inbraken in een paar dagen tijds in Helmond en omliggende dorpen doet vermoeden, dat een inbrekersbende aan het werk is. Te Helmond is vannacht ingebroken in het kantoor van de gemeen telijke gasfabriek. De laden van een paar bureaux werden overhoop gehaald, doch niets wordt vermist. Men heeft zich tot het doorzoeken van een enkel vertrek be paald. Te Aerlerixtel is Dinsdagnacht in gebroken in het kantoor van den gemeen te-ontvanger en vuurwerk-fabrikant, den heer J. v. d. Kerkhof. Op het aanslaan van den hond zijn de bewoners gewekt, die de daders bijna op heeterdaad betrapten. Zij wisten echter te ontkomen. De dieven zijn er niet in geslaagd geld of voorwerpen van waarde te ontvreemden. De politie ver moedt, dat de bende uit vier mannen be staat, die er per fiets op uitrekken. Den zelfden nacht werd ingebroken bij de firma Brox te Lieshout. Ook hier konden zij hun slag niet slaan. De reeds gemelde inbraak te Lterbp staat waarschijnlijk met het bovenstaande in verband. Bakkerij uitgebrand. Vannacht te 2 uur is de bakkerij van den heer Willemse aan den Laarderweg te Bussum door onbekende oorzaak geheel uitgebraad. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Een groote smokkelaffaire te Stettin. STETTIN 21 Augustus. (V.D.) Sedert geruimen tijd houdt de justitie zich reeds bezig met een groote smokkelaffaire, die bedreven zou worden door een groote fir ma te Stettin, welke nabij de haven van Stettin groote opslagplaatsen heeft en zich zou schuldig maken aan het onttrekken van goederen aan de controle voor de hef fing van de verschillende douane-tarieven. Door de mededoelingen van een ontsla gen bediende werden omtrent deze zaak nadere bijzonderheden bekend. Ongeveer 30 personen zouden bij de zaak betrokken zijn en spiritualiën, tabak en eetwaren zonder betaling der verschuldigde rechten naar de stad smokkelen. De smokkelarij zou al dateeren van de periode van de in flatie. Maatregelen tegen de crisis. LONDEN, 21 Augustus. (V. D.) Vijf groote Lotldensche banken'-l^eb'ben gisteren een overeenkomst getroffen, waarvan in financieelo kringen gehoopt wordt, dab zij zal strekken tot steun aan de firma's, die tengevolge van den economischen crisis in financieel© moeilijkheden zijn geraakt. Omlient den juisteu inhoud der overeen komst is nog slechts weinig bekend. Men meent echter te weten, dat de banken ver schillende maatregelen willen treffen om aan de voortdurende koerswisselingen van eenige effecten op do Londensohe beiirs een einde te maken. Voorts zouden de samenwerkende banken bereid zijn aan betrouwbare industrieën en ondernemingen die in moeilijkheden verkeeren, leeningen te verstrekken op langen termijn en nood lijdende concerns financieel te steunen. Card's kroning uitgesteld. BOEKAREST, 21 Aügustu (V. D.). Of ficieel wordt thans bevesbgd, dat de kro ning van koning Carol is uitgesteld tot het komende voorjaar. Dit uitstel zou ver oorzaakt worden door de weigering van ko ningin Helena om zich niet Carol te ver zoenen en toe te stemmen in de ophef fing van de uitgesproken echtscheiding. Voorts doen in sommige kringen geruchten da ronde, dat Carol, indien Helena niet toegeeft, plannen zou hebben om een prin ses uit het Huis Bourbon-Orleans ten hu welijk te vragen. Volgens mededeel:- ren 't andere kringen zouden deze geruchten slechts op louter fantasie berusten. Turkije en Perzië. LONDEN, 31 Augustus. (V. D.) Uit Con- sbantinopel werdb geme'd, dat de Perzische zaakwaarnemers te Angora een Turkschen minister van buitenland sche zaken het antwoord heeft overhandigd op de laatste Turksche nota. Perzië -wijst do samenwer king met Turkije tegen de Koerden op Perzisch gebied af. Naar aanleiding van dit antwoord had de Turkiohe minister van buitenlandsohe zaken een bespreking met Kemal Pasja en met den eersten mi- 1 uister ïsmet-Pasja. De toestand op het gebied van de Ararat is ongewijzigd ge bleven. Er gaan thans geruchten, dat de opstandige Koerden zouden lijden onder gebrek aan levensmiddelen. Bom te Hannover gevonden. HANNOVER, 21 Augustus (V. D.) He denmorgen werd in heb vakvereenigingsgc- bouw te Hannover een pakket gevonden, dat een helsche machine bleek te bevat ten, welke zeer vernuftig geconstrueerd bleek uit. een granaat met zeer ontplof bare springstoffen. Gelukkig was de wek ker, die in de bom was gebouwd, blijven stilstaan, zoodat de helsche machine niet was ontploft. De daders zijn onbekend. De politie stelt een onderzoek in. Ontrouwe kassier. MAAGDENBURG, 21 Augustus. (V. D.) De sedert 15 jaar als kassier bij de depo-. sito-afdeeling der Kommerze und Privat- bank werkzame Schroder is plotseling met medeneming van 20.000 mark verdwenen. De man genoot heb volle vertrouwen van zijn chef en hij had een chèque van 16.000 mark en eenige kleinere chèques, welke hij moest innen, laten uitstellen en toen ten eigen bate aangewend. Hij ging daarna met vacantie, doch tijdens zijn afwezigheid werd de verduistering ontdekt. Bij onder zoek bleek, dat de man niet aanwezig was op de plaats, welke hij als zijn vacantie- verblijf had opgegeven en dab hij reeds geruimen tijd ver boven zijn stand leefde. De „Wilde Kaiser" maakt tien slachtoffers. KUFSTEIN, 21 Aug. (V. D.) - Twee bekende bergbeklimmers, die ook bulten Tirol naam als Alpinisten hebben gemaakt, Andreas Hormair en Max Walter, zijn bij het beklimmen van een top van de „Wilde Kaiser" naar beneden gestort en dood ge vonden. Gedurende dit seizoen hebben thans reeds tien bergbeklimmers bij het be stijgen van den „Wilden Kaiser" den dood gevonden. (NI et-Of f iele el) 454e STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 21 Augustus 1930. 3o Klasse 4e lijst. Hooge Prijzen. 7502 25.000. 8683 2000. 1957 1500. 19125 400. 4554 100. Prijzen van 45. 6 31? 75C 805 808 820 1014 1051 1229 1555 1716 1S64 2255 2582 3130 3379 3494 4164 4303 4506 4664 4808 4984 5243 5248 5540 5629 5834 6053 6207 6270 6648 6959 7630 7933 7943 8077 8097 SI13 8186 9536 9630 9708 9782 9790 9983 10255 10617 11280 11469 11520 11923 12072 12980 12112 12718 12849 13423 13725 13841 14119 14125 14232 14555 14591 14655 1485* 15016 15180 15407 15412 16085 16174 16420 16483 17184 17411 18027 18222 18666 18856 18871 19025 19156 19268 19984 20074 20118 20181 20344 20553 20795 20835 20869 20942 Verbeteringen' 3e Klas 3e lijst4618 m./z. 6618, 4633 m.lz. 6633 BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Goedgekeurd vod^ volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor Volwassenen. Tfianon: Goedgekeurd. LEIDEN, 20 Aug. Groentenveillng. Andijvie 3—5, kroten 2—3, komkom mers 1—4, bloemkool I 8—13, idem II 15, roode kool 4—*6. savoye kool 6—10, groene kool 3—6, meloenen 5 35, pieterselie 12, selderie ƒ.23, kropsalade f 2—4, bleekselderie 20—24, knolselderie 1018, wortelen S—13, perziken 4—20, alles per 100 stuks; kro ten 4—5, snijboonen 5—35, stokboonen 11^30, pronkboonon 15, atamboo- nén 814, postelein 510, spinazie 4—9, uien 4—6, spruiten I 15—18, idem II 10—12, aardappelen 4—6, alles per 100 K.G. GOUDA, 21 Aug. Vee. Aangevoerd in totaal 3319 stuks, waarvan 268 slachtvar- kens Vette van 32 ct. tot 33 cb per pond, ievend met 2 pet. korting. Londcnsche van 27—29 ct. p. p., levend met 2 pet. korting. Zouters van 3031 ct. p. p. levend met 2 pet. korting. 1012 magere varkens ƒ30—50, 1930 biggen 18—24, 7 runderen 300—375, 33 nuchtere kalveren 12—18, 42 sohapen 3."—-40, 25 bokken en geiten 412 per stuk. Handel vette varkens alle soorten matig Kaas. Aanvoer 479 partijen kaas. Prij zen le kw. niet rijksm. 4652, 2e kw. met rijks merk 39—44, zware ƒ60—55. Handel matig. Eieren. Aanvoer 306 partijen. Kippen eieren 5.75—6.50, eendeneieren 55.50 per 100 stuks. Handel vlug. Boter. Aanvoer 1024 ponden. Goeboter ƒ0.800.90, Weiboter 0.700.80 per pond Handel matig. ALPHEN AAN DEN RIJN, 21 Aug. Kaas. Aanvoer 6 partijen; met rijks- merk le soort 44—48, idem 2e 60ort 3843. Handel matig. ALPHEN ad. RIJN, 20 Augustus. Groentenveiling. Heerenbooncn 9. 10.50, Snijboonen 12.30—16.30, Öpokboonen ƒ4.—, Postelein 5.6.40, por 100 K.G.; Kroten 2.803.50, Uien ƒ2.40, Andijvie 1.403.50 por 100 bos; Komkommers I 2.-3.10, Bloemkool I 8.—12.—Meloe nen 20.38.per 100 stuks. STOM PW IJK, 20 Augustus. Eierenvei- ling. Aangevoerd 5163 eieren. Kippen eieren 6.20—7.05, Eendeneieren 6.25 6.50, Ganzeneieren 11.— per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 20 Augustus. Groentenveillng. Duo of York 0.50— 1»Idem drielingen ƒ0.70—1.20, Eigenhei mers 0.801,80, idem drielingen 0.20 0.50 per kist van 25 K.G., Peen ƒ7.11.60 per 100 bos, Bloemkool I 10.80—19.30 per 100. Aanvoer: 675 kist groote aardappelen, 45 kist drielingen, 3650 bos peen, 32S00 bloemkool. NIEUWKOOP, 20 Augustus. Eierenvei- ling. Aangevoerd werden 8500 eieren. Prijzen kippeneioren ƒ5.80—0.60, Eenden eieren 5.205.40. Handel vlug. VOORSCHOTEN, 20 Aug. Eierenveiling. Kipeieren 5.606.60, eendeneieren 6.206.50, per 100 stuks; hanen 0.95 1.00, konijnen 0.85, per stuk. BOSKOOP, 20 Aug. Bloemenveiling. Ophelia 20—25, Golden Ophelia 24—35, Marcey Rouyer 25—30, Hadley 47—54, Clau dius Pernct 45—51, Columbia 26—32, But terfly 30—46, Mac Keiler 35—41, Wilh. Hor des 34—40, Rosalandia 6064, K. Victoria 2337, Phoebe 4045, Polyantharozen 30 39, Chrysanthen tros 70, Gladiolen 6—10, Lelies Lucie folium 90, Clematis Durandi 63, Anjers 22, Lelies tegrinum 40, Ger- bra 32. 4 iW 1BHELNOTEER1NGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.30 Londen 12.091/ft New York 2.48i/4 Brusse 34^9 rl Zwitserland 48.27i/9 Müaan 13,411 Uad.-K 26.45 0«lo 86.55 Kopenhagen 66.571/, Stockholm 66.75 Weenei 35.121/, kraag 7.361/s Boedapest Prolongatie ll/4°/o BEURSOVERZICHT. Do beurs had heden een wat beter voor komen dan de vorige dagen. Op het zoo sterk verlaagde niveau bestond eenige kooplust, voornamelijk voortspruitende uit de omvangrijke baisse-engagementen, die op het oogenblik bestaan. Aan de daling in Kon. Olie was echter nog geen einde ge komen, want de opening stelde zich weder om wat lager. In heb verder verloop kon een gedeelte van het verlies weer worden ingehaald. Van de buitenlandsche soorten moesten Shell-Union zich eveneens eeii verlies getroosten. Tabakken openden flauw maar dekkingsvraag bracht de noteeringen weldra weer wat omhoog, hoewel ook hier de prijzen van gisteren niet konden wor den bereikt. Suikers kalm en onregelmatig. H.V.A.'s weinig veranderd, terwijl verschil lende minder courante soorten een verlies moesten incasseeren. Mijnwaarden lagen buiten de belangstelling. Industrieelen ver deeld. Margarine Unies goed prijshoudend, doch Philips wat lager. Aku's eerder wat luier, terwijl de Accoustieken weinig ver- andoring te zien gaven Soheepv. gedrukt. Scheepv. Unies kwamen beneden 140. Ame rikanen stil en onregelmatig.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3