LUCHTVAART UIT DE OMGEVING MA(qNAP'_")L UIT DE RIJNSTREEK WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 VOETBAL R. K. FEDERATIE. HET INTERNATIONAAL VOETBAL- T0URN00I TE VENLO. De Fransehe spelers van A. S. M. P. Paris zijn de eersten, die in Venlo aanko men. Morgen vroeg, 14 Augustus, zal het co mité van ontvangst hen aan het station verwelkomen en hun naar het lokaal van samenkomst brengen, waarvoor is uitge kozen Hotel Central op de Markt. Morgenmiddag arriveeren oolc de Bel gen met hun leiders en officials. Het orga- niseerende comité heeft des avonds om 8.30 uur in de bovenzaal van Céntral een reünie georganiseerd voor de Belgen en Franschen, om 9 uur zal door de Fanfare op de Markt geconcerteerd worden. Vrijdag 15 Augustus (Hemelvaartsdag) zullen de spelers om 8 uur gezamenlijk de H. Mis bijwonen in de St. Nicolaaskerk. Om 9.30 uur worden de Duitschers ver wacht. Na een korte verwelkoming aan 't station, zal 'n onderlinge kennismaking plaats hebben in Hotel Central. Om half twee worden de spelers en het organiseerend comité officieel op het stadhuis ontvangen. De wedstrijden worden gespeeld op het terrein de Koekoek aan den Veldenschen- weg. Om 3 uur zal het tournooi worden inge zet met de ontmoeting: R. K. Venlo versterktAntw. Stedelijk XI waarna om 5 uur: Paris A. S. M. P.Düsseldorf (Rhein- franken). De dag wordt besloten met om 9 uur reünie in Hotel Central. Zaterdag 16 Augustus is voor de spe lers een vrije dag. Met hulp van de Ven- losche Vereeniging vo'or Vreemdelingen verkeer is een dag-programma samenge steld. Onder leiding van enkele leden der V. V. V.V. en comité-leden zal des morgens een wandeling gemaakt worden door de stad. O.m. worden bezichtigd het stad huis, de St. Martinuskerk, enkele tuinbouw en druivenkassen. Des middags om 2 uur maakt het gezelschap een bootreis naar de stuw te Belfeld en wordt in Steyl afgestapt ter bezichtiging van het Missiehuis, Mu sea, enz. Des middags is er een gala-avond door de Fanfare aangeboden in het Concertge bouw. Op den laatsten "dag. 17 Augustus, ont moeten de winnaars en verliezers elkaar, waarna om 9 uur afscheidsavond is in Ho tel Central. HET WEENSCHE RAPID BEHAALT EEN 5—2 OVERWINNING OP AJAX. In het Stadion te Amsterdam werd gis teravond de eerste wedstrijd van Rapi'd tegen x\jax gespeeld. De Rapidmenschen zijn welhaast den geheelen wedstrijd in de meerderheid ge weest, al kwam dat voornamelijk in de eerste helft niet direct tot uiting, dank zij het soliede verdedigingswerk van het Ajax-trio. Ajax heeft zelfs de leiding ge had en toen spanden de Weensche gasten zich werkelijk in, en werd het een spannen de partij voetbal. Doch toen direct na de rust het 42 werd en later 52, leek het ons, dat de Oostenrijkers zich niet meer bijster inspanden en werd het af en toe een galeryplay. Vooral het aanvalsquin- tet maakte zich hieraan schuldig. Was het elftal van Rapid een geheel, de ploeg van Ajax speelde qua team toch ook niet onverdienstelijk. Jammer was het dat Van Kol niet meespeelde, hetgeen on getwijfeld een verzwakking was. De Boer in het doel deed uitstekend werk, al liet hij zich verschalken door de scherpe scho ten van den linksbuiten Wesely. In de middenlinie was Martens de beste, zijn opstellen en afnemen was goed, maar het afgeven van den bal en vooral de snelheid laat noga-l wat te wenschen over. In de voorhoede was van Reenen de beste, die zijn taak, openen .naar de vleugels, niet vergat. Bij de Oostenrijkers tva-s Smistik I de ster, deze spil is een zeldzame mees ter in heb spel, alleen tegen het einde van den wedstrijd scheen ook hij het wel te gelooven. In de voorhoede, die uit vijf ster ke individueele spelers bestond, werd soms te lang door drijven het spel opgehouden, in de eerste helft echter werd getoond, dat het snelle verrassende open spel ook voor hen geen geheim was. Wesely, de bekende linksbuiten, Weselik, de nog meer bekende rechtsbinnen waren de uitblin kers, zonder iets aan de capaciteiten dei- anderen te willen te kort doen. De wedstrijd. Het is volkomen windstil. Er is vijf mi nuten gespeeld, als Weselik met een kalm schot na algemeen opbrengen de Boer passeert (01). De Ajax-keeper moet tel kens handelend optreden, vooral lage schoten krijgt hij te verwerken. Er is 14 minuten gespeeld als na stevig doorzetten van Van Reenen het leder bij Twelker komt, deze zet voor, Mulders staat klaar om in te schieten, doch een Rapid-been doet het leder van richting veranderen. Van Reenen is er vlug bij en trapt on houdbaar in. Nadat eenigen tijd het spel meer verdeeld is, komen de Weeners geestdriftig opzetten, voortdurend zwer men zij om het Ajax-doel. Andriessen Sr. kopt het leder uit het doel en .voorkomt een zeker doelpunt. Onverwachts komt., het succes aan den anderen kant. Van Reenen schiet via een Rapidspeler naar ten Have. Deze profiteert met alleen den keeper voor zich van de kans. Een schot, en over de handen van keeper Bugala ver dwijnt de bal voor de tweede maal in de Rapidgoal (21). Een offensief van Wce- nen is het gevolg. De Boer weert zich enorm in het doel, hij grabbelt een kopbal van Luef uit zijn doel, doch na 29 minuten spelen is het Wesely, die in vrije positie den bal krijgt toegespeeld. Deze schiet in eens laag in en met een scherp schot is de stand gelijk (22). Weselik is de gevaarlijke man, zijn dribbelen en zich vrijmaken is zeer goed en eenmaal suist een verraderlijk schot net langs de paal. Zes minuten voor de rust schiet Wesely nogmaals laag in den rechterhoek en de Boer, die. er blijkbaar geen oog op heeft, ziet zich voor de derde maal gepasseerd. Het spel van Weselik geleek veel op dat van den Belgischen linksbuiten Bastin, ook dat snelle werk, het dribbelen, het vrijmaken, het naar bin nen zwenken, een harde lage kogel in den hoek. Onmiddellijk nemen de Weeners na de pauze het spel in handen, 2 minuten na de hervatting is de stand 42, midvoor Kaburek is de maker. Drie minuten later lost Luef een hard schot in den rechter hoek, de Boer valt uit, maar vlak voor doel doet Weselik het leder van richting veran deren met de borst en tergend langzaam rolt de bal in het Ajaxdoel. (52). In. deze periode en ook in de eerste helft valt het schitterend positiespel van den spil Smistik I op. Hoewel niet meer met dezelfde geestdrift verder wordt ge speeld blijven de Rapidspelers in den aanval, half Ajax staat bij mometen te verdedigen. De Ajax-vooi-hoede onderneemt eenige malen snelle uitvallen, uit een waarvan Strijbos keihard overschiet en een paar minuten later van Reenen uit een voorzet van Twelker eveneens het do'el niet op de goede plaats zocht. De jongste Andriessen valt uit, Volkers neemt z'n plaats in, 'n algeheels omzetting van 'fc Ajaxelftal wordt er door veroorzaakt. De Boer weet zijn doel in de laatste 20 minu ten schoon te houden, de fut schijnt er uit bij de gasten. 162 kunnen zij niet berei ken, 52 is meer dan voldoende en hun staat nog een drietal wedstrijden voor de boeg. Als reeds drommen toeschouwers het terrein verlaten fluit scheidsrechter van Gessel tenslotte einde. ZWEMMEN Een nieuwe poging om het Kanaal over te zwemmen. Miss Agnes Nicks te Londen is naar Dover vertrokken, vanwaar zij zal trach ten nog in den loop dezer week het Ka naal over te zwemmen. Het vertrekpunt is bij de Shakespeare- cliff, zij zal trachten cap Gris Nez te be reiken. Zij is houdster van het record voor vrouwen op den langen afstand, daar zij 62.750 K.M. in 12 uur 53 min. 4 sec. op de Theems heeft afgelegd. De eerste vaste luchtlijn in het centrum van Siberië. In het centrum van Siberië is de eerste vaste luchtlijn voor passagiers- en vracht vervoer geopend tusschen Novosibirsk en Koeznetskstroi. Avontuurlijke noodlanding. Gisteren moest een Fransch vliegtuig van de postlijn ToulouseZuid Amerika in Rio de Oro in Spaansch Marokko een noodlanding maken wegens een defect aan den motor. Een per radio ontboden hulp vliegtuig was zoo spoedig ter plaatse, dat het post en passagiers kon overnemen, voordat de inlanders de passagiers gevan gen konden nemen. Hoewel het hulpvlieg tuig hevig werd beschoten, kon het onge deerd starten en na een korte vlucht be houden bij het Spaansche militaire station Villa Cisneros landen. HAARLEMMERMEER. Jongetje overreden. Gistermiddag is de elfjarige H. v. d. K. woonachtig in de Haarlemmermeer aan den Lisserbroek, aangereden door een auto. Het ventje werd zwaar gewond en is in Zorgwekkend en toestand naar het Academisch Ziekenhuis te Leideu ver voerd. KATWIJK AAN DEN RIJN. Oranjevereeniging. Gisteravond heeft alhier een vergadering plaats gehad, uitge schreven door het bestuur der Oranjever eeniging. Het doel van deze vergadering was, om te trachten verschillende comilé's op te richten, die er hun werk van zouden maken om met de a.s. feesten de straten te versieren enz. Het resultaat van de besprekingen was, dat een comité van acht heeren werd be- poemd die zullen trachten in de gemeente geld bijeen te krijgen voor dit doel. Het bestuur werd samengesteld als volgt: Nic. Bos, voorz., Nic. Winter, seer., H. Ho- gewoning, penningm., Joh. Heemskerk, J. Kloos, C. Onderwater, v. d. Mey en Joh. Schoneveld, leden. LEIMU1DLN. De Oranjefeesten. Het programma van de Oranjefeesten is thans definitief vastgesteld. De feesten zullen worden ge houden op 3 en 4 Sopt a.s. Eerste dag. 8 uur openlag van het feest door tvee herauten té paard. 9 uur aubade aan den burgemeester. 10 uur zang van de schoolkinderen op het feesterrein. 1 uur kinderspelen op het feestterrein. Half drie D<2 heldere en zuiuiöfhui&urouu) gebruiltf 1 HeJ ba^»fca remijSmtaar: ;ddel ringrijden met paard en rijtuig. 5 uur ton netje steken voor dames. Tweede dag. 9 uur opening van de bloe mententoonstelling door den burgemees ter. 2 uur Volksspelen op het terrein. Half- drie ringsteken op hei losse paard. Des avonds te ongeveer tien uur schitterend vuurwerk. Alles bij elkaar he'ooft het dus weder een mooi feest te worden. LISSE. Verloting. Burgemeester en Wethou ders dezer gemeente hebben aan de R.K. Wijkverpleging alhier, vergunning verleend tot het houden van een loterij ten bate van de kas dier vereeniging. NIEUW-VENNEP. „Melkoorlog". Door den landbouwer C. V. te Nieuw-Vennep wordt melk parti culier gemarkt tegen lageren prijs dan bij de melkslijters, omdat de melkhandelaren geen hoogen prijs wilden besteden. De melkslijters hebben nu ook den prijs met 1 cent per liter verlaagd en, tot groot plei- zier voor de huismoeders, verlaagde de veehouder ook weer den prijs met 1 cent per liter. Het is te hopen, dat dit spelletje zoo een poosje aanhoudt. Echter hebben we het al herhaaldelijk gezien dat 't slechts van korten duur is. Na een poosje wordt de strijd opgelost en betalen de verbruikers het gelag. N00RDWIJKERH0UT. Personalia.Voor het examen Handels correspondentie Engelsch van „L. I. T. E. H." slaagde mej. B. Wöslen. OEGSTGEEST. Personalia.Voor het examen Handels correspondentie Duitsch van L.I.T.E.H. slaagde mej. A. Laven, alhier. RiJNZATERWOUDE. Dief aangehouden. Eenigen tijd gele- de" werd door den heer li. alhier een por tefeuille inhoudende ongeveer 1500 ver mist. In de eerste plaats werd aan dief stal gedacht, aangezien K zijn jas met de portefeuille eenigen tijd een zijnen huize in een kast had laten hangen. Er was echter geen enkele aanwijzing, wie den dader zou kunnen zijn. Door het goede opletten van den gemeente-veldwachic-', werd ten slotte iemand sterk ver-Jacht. Deze per soon deed dingen, die zijn financieele draagkracht ver te boven gingen. In samenwerking met den Rijksveld wachter van Ter Aar mocht onze gemeen teveldwachter er ten slotte in slgean deze geheele diefstal tot klaarheid te brengen. Een belangrijk deel van het geld werd nog op de persoon aangetroffen. SASSENHEIM. Geboren Hiltje Pietje dochter van Egbert Dijkstra en van Pietje Jouwsma Elisabeth Apollonia, dochter van Jacobus Franciscus Beelen en van Petronella Rran- cisca van der Geest Theodora, dochter van Cornelis Johannes Schrama en van Cornelia Engel Adrianus Gerardus, zoon van Johannes Antonius Zwaan en van Hendrika Maria van Dorp. Gehuwd Johannes Andreas Vugts, oud 29 jaar en Anna Maria van Nobelon, oud 23 jaar. Ondertrouwd Jacobus Saton, oud 27 jaar en Jacoba Kuneman, oud 26 jaar. Gevestigd Hendrik Dannijs en gezin van Voorhout naar Hein Baderstraat 37 Bastiaan Marius van der Sijs van Leiderdorp naar Hoofdstraat, 158 Jo hannes Andreas Vugts van Vught naar Jac. van Beier enlaan 10 Epke Post ma van Den Haag naar Tyloosstraat 35. Vertrokken: Gerrit Jan Rodijk van Oude Haven 7 naar Apeldoorn. VOORHOUT. Herwonnen Levenskracht. Vrijdag a.s. 15 Aug. zal de afdeeling Kacwijk van „Iler- wonne Levenskracht" haar gewoon terug- keerende speldjesdag houden. Een opwek king om deze speldjes j koopen, behoeven we o.i. niet te houden. Iedereen zal wel zoo doordrongen zijn van hot mooie doel dat „Herwonnen Levenskracht" beoogt, n.l. de bestrijding der tuberculose., dat nie mand dien dag zonder kenteeken is. Concert. Maandagvond heeft de R.-K. Muziekvereeniging „St. Cecilia", alhier, wederom een concert gegeven in de ge meentelijke muziektent. Alhoewel het weer nu niet direct medewerkte was de be langstelling voor dit concert, evenals de vorige concerten, door die vereeniging ge geven, toch goed te noemen. Het opge maakte programma werd goed en vlot af gewerkt, terwijl men op verzoek nog en kele nummers, buiten het programma om, blies. Do muziekvereeniging had meerma len een applausje in ontvangst te nemen. Tooneel. In de j.i. gehouden vergade ring van de tooneelvercenigine „Vader Kol- ping", onderafdeeling van de Sr.-Tozefge- zellen alhier, is besloten oio het a.s. sei zoen te openen met een najaarsuitvoering. De keuze voor het tooncelstuk, hetwelk dan zal worden opgevoerd, h gevallen op „De held der H. Eucharistie", een drama in drie bedrijven. Naar de regisseur, de heer P. Vlasveld, ons mededeelde, is dit een prachtstuk, hetwelk speelt in Spanje en waarin een strijd voorkomt betrekking hebbende op de R.-K. beginselen. Voorts wordt het overige gedeelte van don avond gevuld met enkele kluchten. Het kan wederom een succesvollen avond worden voor de onvermoeide tooneelisten. VOORSCHOTEN. Gevonden. Een huissleutel. Verloren: drie rijwielbelastingmerken. Geboren Johanna Maria Theresia, d. v. S. P. Roessen en A. Ammerlaan Petronella, d. v. P. J. van Klaveren en M. A. van Zuidam Arie, zoon van H. Schippers en M. J. de Graaf. Getrouwd: H. H. Schure en A. M. J. Maissan. Gevestigd: M. H. van Kooij van Leiden K. van der Vegt van Noord- wijk J. Buikema van Oegstgeest C. P. Boers en echtgenoote van Veur D. de Boer van Avereest H. van Rossum en gezin van Leiden Wed. L. Weinberg geboren Dike van 's-Gravenhage H. Groenewoud en echtgenoote van Wasse naar. Vertrokken: A. J. van Leeuwen naar Deurne B. H. van den Heuvel en gezin naar Delft M. A. J. Kieft naar Leiden S. Th. de Graaf naar Poortu- gaal J. H. Duindam naar Poeldijk. WASSENAAR. Jubileum Pastoor C. J. Tholenaar. Door pastoor Tholenaar is ter gelegen heid van de viering van zijn 50-jarig pries terfeest een bedrag van 1000.geschon ken voor de algemeene armen. Tuinbouwvereertiging. Door de Tuin- bouwvereeniging Wassenaar en Omstre ken werd Dinsdagavond eene ledenverga dering gehouden. Bij afwezigheid van den voorzitter werd deze vergadering geopend door den heer M. Sjouke. Deze heette alle aanwezigen welkom inzonderheid den Eere-Voorzitter, den heer C. van Drent. Vervolgens las de secretaris, de heer v. d. Berg, de notulen der vorige vergadering, die onveranderd werden vastgesteld. Vervolgens werd de vergadering geleid door den inmiddels ter vergadering aange komen Vice-Voorzitter, den heer P. Zeg waard. Ingekomen was een schrijven van den heer Blauw meldende, dat zijn buiten Gooilust op 21 Augustus a.s. voor de le den der vereeniging te bezichtigen zal zijn. Verder kwam ter tafel een circulaire van het Comité der Wassenaarsche Nij verheidstentoonstelling waarin gevraagd werd een medaille beschikbaar te willen stellen. De heer van den Heuvel vroeg hoeveel vierk. Meter oppervlakte door dje tuin- bouwvereenigingen is aangevraagd. Mede gedeeld werd dat 1200 M2. oppervlakte voor binnen is aangevraagd en 500 M2. voor buiten, en dat het Bestuur zeer ge slaagd is ten opzichte van de benoodigde tenten. De heer Sjouke informeerde naar den toestand van het terrein. De heer Jansse beantwoorde de vragers en stelde het be stuur de vraag hoe het denkt over de in gekomen circulaire van het Comité. De voorzitter deelde mede, dat hij wel iets gevoelde voor het beschikbaarstellen van een medaille of kunstvoorwerp. De heer Jansse gaf den raad aan een even tueel uit te loven prijs, een beslemming te geven. De voorzitter vroeg hieromtrent het oor deel der vergadering. De heer Duivenvoorde was van mee ning dat deze vereeniging niet achter mocht blijven. Na eenige discussie werd besloten een kunstvoorwerp aan te koopen ter waarde van ongeveer 25.en te be stemmen als eero-prijs voor de afdeeling Tuinbouw. Vervolgens werden tot juryleden be noemd voor de tc houden prijsvraag de heeren N. van den Heuvel, D. de Gans, G. A. Henkes en F. A. Linschoten. Hierna werd een tweetal nieuwe leden geballoteerd en door den voorzitter har telijk verwelkomd. Hierna is aan de orde de besprekingen omtrent de te houden excursie naar het Gooi. Het ligt in de bedoeling een be/.oek te brengen aan de buitenplaats Gooilust en aan het bloemenhuis van den heer Her- wich te Bussum, indien de tijd dit toelaat zal een bezoek worden gebracht aan het Muiderslot. Hieromtrent werd langdurig van gedach ten gewisseld. Tijdens de pauze had de jury haar taak volbracht en werden de uitslagen bekend gemaakt. De prijsvraag het mooiste stuk bindwerk alleen voor tuinknechts had de navolgende uitslag: le prijs een mand met dahlia's C. van Vulpen; 2e prijs een mand met. Zinia's C. van Egmond; 3e prijs een mand met rozen van J. Lodewijks. Door den heer de Gans werd toegelicht wat de fouten waren van deze opgemaakte manden en met een kleine wijziging in de opstelling maakte hij een en ander duide lijk. In de prijsvraag 3 variëteiten anjelieren worden de navolgende prijzen toegekend: le prijs A. de Gans met 30 punten, O. van Vulpen met 30 punten; 2e prijs de heer- Gips, met 25 punten en de heer C. Filius met 27 punten; 3e prijs de heer P. Zeg waard met 26 punten en C. van Tol met 26 punten. Terwijl verschillende punten, waaronder het maximum met lof werden toegekend voor een keur van vruchten zooals perzi ken, vijgen, peren, moerbeien, appels, fram bozen en derg. benevens een aantal ande re planten en bloemen. Bij de rondvraag werd door den voor- ziter medegedeeld dat door don eore-voor- zitter een lezing werd toegezegd met lichtbeelden over zijn reis in Engeland. De heer van Linschoten vraagt in den vervolge bij lezingen de agenda zooveel mogelijk te bekorten. Het Bestuur zal dit onder oogen zien. Nadat nog eenige kleine zaken ter spra ke werden gebracht werd deze geslaagde en geanimeerde vergadering onder dank zegging van den voorzitter gesloten. Autotocht Ouden van dagen. 'Dins« dag had de reeds lang tevoren aangekon digde autotocht voor ouden van dagen uil deze gemeente plaats. Tegen 10 uur in den morgen verzamel den de deelnemers en deelneemsters zich ,op den Lange Kerkdam. Nadat de noodige regeling waren getroffen zette de stoet van 28 auto's zich in beweging. Allereerst ging de reis naar hotel Wittebrug in Den Haag waar de oudjes koffie werd geof freerd. Vervolgens ging de tocht door de bloembollenstreek naar Haarlem en Bloe- mendaal. Alle deelnemers en deelneem sters hadden hierop volop gelegenheid om van de sohoone natuur te genieten. Lang werd hier getoefd en nadat een kof fiemaaltijd was genuttigd werd over Aor- den'hout, Vogelenzang, Noordwijkerhout, Noordwijk en Katwijk de terugtocht aan vaard. Door de Directie van het Hotel Kasteel Oud Wassenaar werd tenslotte thee aangeboden. Hier was het geheele Comité dat de leiding op zich had geno men, met den Eere-Voorzitter, Burgemees ter Wiegman aan het hoofd, aanwezig, om de oudjes te ontvangen. Allen verkeerden in de meest prettige stemming en vol dankbaarheid voor het genotene. Een woord van hulde over hen, die de zen tocht organiseerden en aan allen, die door het beschikbaar stellen van hun auto's aan het welslagen hebben medege werkt. Mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer onder het vee in deze gemeente is thans bijna geheel geweken. Van den inspecteur der Veeartsenijkundigen dienst is bericht ontvangen dat het vee van ruim 20 landbouwers kon worden vrijgegeven en de destijds getroffen noodmaatregelen kon den worden ingetrokken. Gevonden voorwerpen. Bij de politie alhier is aangifte gedaan van het vinden van een acte tasch inhoudende een tabaks zak, pijp, leesboek en spoorboekje. Geboren: Bevnardina Cornelia d. van J. P. Hogeboom en G. J. Cozijn. Adriana Petronella d. van G. J. Versluys en A. C. Onderwater. Aaltje d. van A. van Es en W. F. Hardijzer. Oatharina Johanna Ja coba Maria d. van G. de Winter en C. M. J. Mens. Jacobus Petrus z. va*n C. J. P. v. d. Voort en JM. C. van Rijn. Alida Cor nelia d. van Th. R. de Vroomen en A. O. Lommerse. Gevestigd: G. A. M. Versluys, van Oegstgeest. J. P. Staart en gezin, van Leiden. R. P. Akkerman, van Oude Tonge. G. M. van Seggolen, vap Voor burg. W. K. Brcderode, van Maasbree. Vertrokken: J. Koek naar Amster dam. L. Kuster naar Gouda. A. M. L. v. Delft naar Oosterhout. W. IC. A. Mcn- ges, naar Den Haag. WOERDEN. Een „staking". Vorige week is een sta king uitgebroken in het veilingsgebouw van de Veilingvereen. „W. en O." Een staking van de Woerdensche kooplui bij de groen- tenveiling. Och arm'! De fruitveiling was afgeloopen en daar stonden ineens de Woerdenaars op en zeiden: Wij Btaken. Was de groenten niet goed? Serie-wedstrijden V.E.P. Zondag werd voor de eereafdeeling gespeeld de wedstrijd Semper Avanti ICondor I, welke door Condor met 42 gewonnen werd. ,1 Was een van het begin tot heb eind vlug en forsch gespeelde wedstrijd, soms wel eens al tc forsch, wat een enkele keer aanleiding gaf tot protest van een der partijen. Heb eerst is het succes aan de zijde van Condor als de S.A.-keeper bij een venijnige schui ver iets te laat valt en de bal onder hem door in het net verdwijnt. S.A. laat heb er niet bij zitten en aanval op aanval volgt tob eindelijk de middenvoor met een schot juist tegen d« binnenkant van de paal de gelijk maker scoort. Het spel gaat gelijk op en wordt steeds forscher. De linkshalf van S. A. moet uitvallen als hij in liggende hou ding een trap in het gezicht krijgt. Even later besluit de linksbuiten van Condor een fraaie ren inot een kogel juist in do rechter benedenhoek, onhoudbaar voor de S.A.-keeper. Deze krijgt druk werk, maar kwijt zich flink van zijn taak. Een penalty wordt op schitterende wijze door hem ge stopt. Hij heeft- echter pech als hij bij heb uil t rappen do bal togen de rug van 'u Coii- doriaan aanschiet en de terugstuitende bal in het net belandt. Even voor de rust wordt de stand 32, als de bal netjes in het ver laten Condordoel huppelt, terwijl keepered middenvoor van S.A. in een broederlijke omhelzing over de grond rollen. Onder hevig protest- van de Condor-keeper wijst de scheidsrechter naar het midden. Rust stand 32 voor Condor. Na de rust pakt 8. A. stevig aan, maar de Condor verdediging geeft geen krimp.. De laatste twintig minu ten is S.A. zelfs in de meerderheid, maar heeft geweldig met pech te kampen. Her haaldelijk wordt er rakelings over en naast geschoten. Dan zet Condor nog even op on de S.A.-keeper krijgt- het hard te verant woorden. Een hard schob van een meter of twee afstand stopt hij meesterlijk, hij kan do bal echter niet voldoende wegwerken en de toesnellende linksbuiten kanjert oerhard. in, 42. Nog enkele malen toont de S.A.- keeper zijn talenten. S.A. houdt nog vol, maar hot fluitje van dc scheidsrechter geeft het einde aan. Een gelijk spel had de verhouding beter weergegeven. Ditmaal komt dus S.A. voor de beker niet in aan merking en zal Condor volgende week in do finale komen tegen P.V.C. II. le Afdeeling: Stormvogels I- Donk II 04. 2e Afdeeling: Dios IDonk III 50. Inbraak? Maandag jl. is uit de ma chinekamer van de melkfabriek „Nieuw- Holland" alhier 'n kistje verdwenen, inhou dend eenig geld. Aangifte bij de politie is gedaan. Vermoedelijk moet aan inbraak gedacht worden. Van den dader nog geen spoor.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7