LAND- EN TUINBOUW DINSDAG 5 AUGUSTUS 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 AVONDZITTING. De replieken. De heer Donders handhaaft zijn be cijfering niettegenstaande de critiek van den voorzitter en wethouder Goslinga. Spr. meent, dat de financieele overwe gingen de voornaamste rol spelen. De voort, ontkent dat. Medezeggen schap is het voornaamste doel, dat ook nagestreefd zou zijn als de financieele vooruitzichten minder rooskleurig zouden geweest zijn. De heer Donders blijft verder van meening verschillen over den toestand van het buizennet. Het rapoprt is hem te algemeen. Spr. gaat verder nogmaals de capaciteit van het waterwinningsgebied na en meent tot de conclusie to moeten ko men, dat de watervoorraad binnen niet te langen tijd onvoldoende zal worden. Dat verklaart ir. Krul ook uitdrukkelijk. De v o o r z. ontkent dat en leest het rapport voor. De heer Don de ars haalt nogmaals passages uit het rapport, aan, wak ruit blijkt., dat ir. Krul omtrent de waterwin ning volstrekt niet optimistisch is. De heer Par men tier deelt het laat ste bezwaar van den heer Donders. Ook ir. Krul1 had een geo-hydrologisch wen- schelijk, zoo niet noodig geacht, alvorens tot een goede conclusie te kunnen komen. De heer de Re ode is van den begin ne voorstander geweest van dit voorstel, omdat het financieel een goede transactie is. Dat is evenwel niet de voornaamste kwestie. De gemeente stelt er prijs op baas te zijn in eigen huis en zij koopt dat niet te duur. De heer Donders moet zich niet blind staren op het risico en de geld kwestie niet te nauw bekijken. Spr. be grijpt de becijfering van den heer Don ders wel, hoewel hij er zeer geheimzinnig mee deed. De gemeente heeft n.l. reeds een portie aandeelen en daarvan heeft het praeadvies geen gewag gemaakt. Maar dat is in ieder geval een goede belegging, welke er door deze aankoop niet minder op zal worden. De heer Wilmer merkt op, dat de voorzitter getracht, heeft spr. in tegenspraak te brengen met zichzelf. Dat is echter on juist. Spr. is juist een voorstander van overheidsexploitatie van monopolistische bedrijven. Maar hier zijn de omstandig heden ongunstig. Hier is een bestaand, goed marcheerend particulier bedrijf dat de gemeente ieder jaar winst geeft; men moet het koopen voor een groote som gelds en ten derde moet men het koopen met een groote onzekerheid omtrent, de capaciteit van het bedrijf. Om al deze re denen is spr. in dit geval voor verdere par ticuliere exploitatie. Spr. is persoonlijk van overtuiging, dat een gemeentebedrijf duurder werkt dan een particulier bedrijf. Dat verwacht hij ook hier, mede omdat men niet weet, welke groote onkosten in de naaste toekomst voor de deur staan. Een voorstel: De Raad moet een regeling van bevoegdheden tref fen. Verder merkt spr. op, dat hij zich niet verzetten zal tegen delegatie van bevoegd heden door den raad aan B. en W. of aan anderen. Maar de raad zal er voor moeten waken dat hij die delegatie juist om schrijft en dat hij weet, wat hij delegeert. Daarom is spr. tegen de voorgestelde machtiging aan B. en W. Hij dient een voorstel in, dat wordt bepaald, dat B. en W. de regeling van de uitoefening van de rechten, die der gemeente als aandeel houdster zullen toekomen, zullen onder werpen aan het oordeel van den Raad. De heer Groene veld begrijpt niet wat het. argument van het dreigende water tekort- met de voorgestelde transactie te maken heeft. Komt. er inderdaad een te kort, dan zal het nog de vraag zijn of de oplossing van dat probleem dan bij de L. D. M. in goede handen is. De Mij. zou zich dan terecht op overmacht kunnen beroe pen. De heer R o m ij n kan, gezien de dis cussies, geen voorstander van het voorstel zijn. De vrees dat het met de waterwin ning niet goed zal gaan berust op twee gronden, n.l. dat de wat er vang niet. toerei kend zal zijn en dat de leiding wel eens in verkeerde handen kan komen. Spr. deelt die bezwaren niet. De gemeente heeft- vol doende machtsmiddelen om de L. D. M. te bewegen rekening te houden met de be langen der burgers. Daarom ziet spr. de noodzakelijkheid niet in om de aandeelen over te nemen. Wanneer de win plaats uitgewerkt raakt, lijdt de gemeente het verlies door de achteruitgang der aandee len. De voorz.: Dat hoeft toch niet. De winplaats kan toch verkocht worden, zelfs met winst. Spr. vindt de kwalificatie van de con cessie als absurd en dwaas sterk overdre ven. De heer M a n d e r s meent, dat de vooruitzichten even onzeker zouden zijn als het geo-hydrologisch onderzoek te vo ren had plaats gehad. Op allerlei wijzen kan de watervangst worden uitgebreid. Spr. meent, dat de onzekerheid omtrent het risico niet zoo groot is. Er -is natuur lijk een zeker risico, doch dat is zeker verdisconteerd in het bedrag, dat wordt uitgespaard. De voorz. merkt omtrent het door den heer Wilmer ingediende voorstel op, dat dit voorstel vrij ingrijpend is en dus gevaarlijk, omdat men de portee er van niet zoo dadelijk kan overzien. Het voor stel belemmert B. en W. te veel. Spr. meent, dat de raad geen enkel recht prijs geeft en geeft den raad in overweging te besluiten B. en W. een jaar gelegenheid te geven een nadere regeling te ontwerpen. De heer P armen tier vraagt hoe B. en W. zich bijv. de benoeming van een directeur voorstellen. Zal de raad benoe men of doen B. en W. dat? De voorz. meent dat de raad gekend zal worden. 'De heer Parmentier vreest, dat B. en W. een nieuwen directeur zullen be noemen, omdat de door B. en W. toege zegde regeling tot stand is gekomen en spr. stelt er prijs op, dat de directeur door den raad wordt benoemd. De heer Huurman vraagt of B. en W. niet vroeger met die regeling kunnen komen. De voorz.: Het is moeilijk om een bepaalden datum vast te stellen. De heer Wilmer vraagt of de heele transactie niet kan worden uitgesteld tot dat de regeling tot stand is gekomen. De voorz. merkt op, dat het in goed vertrouwen is afgesproken dat de trans actie zoo spoedig mogelijk zou plaats heb ben. De heer W i 1 m e r wil dan de regeling ook in goed vertrouwen afwachten; in goed vertrouwen, dab deze zoo spoedig mogelijk den Raad zal bereiken en voor dezen tijd geen belangrijke beslissingen zullen worden genomen. Hij trekt zijn voorstel in. Wethouder Goslinga komt. nogmaals terug op de houding van de A. R. partij inzake het overheidsbedrijf, waarmede de heer Parmentier het niet eens blijkt te zijn. Tegenover den heer Wilmer meent spr. dat de gemeente na de transactie meer zekerheid op rendabiliteit, heeft dan nu. Het voorstel van B. en W. wordt daar na in stemming gebracht en aangenomen met 20—9 stemmen. Tegen stemden de heeren: Parmentier, Romijn, v. Es, Ber gers, Wilmer, Donders, Reinieringer, Zit man en Coster. 18o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de stichting van een bijzondere school aan het Noordeinde No. 3, door de Vereeniging voor Christelijk Onderwijs. Aangenomen. 19o. Voorstel tot het verleenen van me dewerking aan het bestuur van de Gere formeerde Schoolvereeniging, tot uitbrei ding van de school aan de Hooglandsche Kerkgracht met twee lokalen en tot aan schaffing van de benoodigde schoolmeube- len, leer- en hulpmiddelen. Aangenomen. Discussie over een bestrating. 20o. Voorstel om de Commissie van Be heer over de gestichten „Endegeest", „Voorgeest" en „Rhijngeest" te machtigen tot het doen aanbrengen van een wegdek van gewalste teerslakken of teersteenslag op den Hoogevoortschen weg (Endegees- terlaan). De heer M a n d e r s had liever het eer ste voorstel tot het aanbrengen van een klinkerbest rating gehandhaafd gezien. Klinkerbestrating lijkt hem beter dan teerslakken of teersteenslag. De heer Groeneveld heeft in de stukken niet gelezen, dat aan de gemeente Oegstgeest een bijdrage in de kosten ge vraagd is. Oegstgeest heeft meer belang bij dien weg dan Leiden. Ook spr. meent, dat klinkerbestrating beter is, al is deze vorm van bestrating ook 3000 duurder. Men heeft geen ervaring omtrent deze teersteenslag. Spr. verwacht, dat het naastliggende voetpad in een modderpad zal worden herschapen, omdat dit weg dek waterdicht is. De heer Zitman sluit zich bij den heer Groeneveld aan. De heer Huurman zegt, dat de com missie voor de gestichten zich eveneens met deze kwestie heeft bezig gehouden en tot de conclusie is gekomen, dat klinker-' bestrating de voorkeur verdient. De comm. meent, dat de verantwoording voor deze nieuwe proef thans komt voor rekening van B. en W. Wethouder Splinter hecht waarde aan de meening van den directeur van gemeentewerken, die verklaart dat dit procédé even goed is als klinkerbestra ting, terwijl het bovendien goedkooper is.. Onder Noordwijk en Noordwijkerhout vindt men dit. procédé overal. Aan Oegst geest. is nimmer een bijdrage gevraagd, omdat Oegstgeest dat toch niet geeft. De heer Mande rs meent, dat deze weg niet geschikt, is voor teersteenbeslag. Wij zullen er veel narigheid van beleven. In Engeland komt men reeds terug van al die asphaltwegen. De heer Groeneveld merkt op, dat de aanleg wel 3000 goedkooper is, maar niets garandeert dat. het onderhoud ook goedkooper zal zijn. Spr. vreest, dat de weg door het drukke rij verkeer in korten tijd stuk gereden zal zijn. Spr. dient een voorstel in, (mede ondersteund door den heer Manders) om een klinkerbestrating aan te brengen. Wethouder Splinter deelt de geop perde bezwaren niet. Het voorstel-Groeneveld-Manders wordt in stemming gebracht en aangenomen met 16 tegen 11 stemmen. Tegen stemden de heeren: Romijn, Ber gers, Wilmer, v. d. Reyden, Tepe, Donders, Goslinga, v. Rosmalen, Kuyvenhoven, Cos- ter en Reinieringer. Spijkers op laag water zoeken! 21o. Interpellatie van den heer van Eek, in zake het leggen van een electriciteits- kabel door de Leidsche Katoen-Maatschap pij, over de verbindingsbrug tusschen hare fabrieksgebouwen aan de Heerengracht en de Looiersstraat. De heer v. E c k licht zijn vragen nader toe. De comm. van de lichtfabrieken was zeer verwonderd over dit leggen van een kabel, doch meende, dat het niet op haar weg lag in deze op te treden. De meerder heid van de comm. was van meening, dat de raad vergunning had moeten verleenen. Alleen de raad kan toestemming verlee nen om een verbindingsbrug aan te leggen. Toen de raad deze toestemming gaf, was daaronder niet begrepen, dat. een kabel zou worden gelegd. Het leggen van een brug is een uitzonderingstoestand welke niet eigenmachtig kan worden uitgebreid. Op het oogenblik is dit een kabel van lage spanning, maar als men de Mij. maar haar gang laat gaan, kan zij tenslotte met die brug doen wat zij wil; wat spr. gevaarlijk acht. Hij kan zich niet vereenigen met de houding van B. en W., die daarin maar kalm berusten en de raad daarvan geen kennis geven. Wethouder Goslinga antwoordt, dat B. en W. van meening zijn, dat de concessie tot het hebben van een brug zich niet ver zet tegen het leggen van een kabel, terwijl de belangen der gemeente er geenszins door geschaad worden. De vrees, dat de Mij. ten slotte van alles met de brug kan doen, kan spr. niet deelen. De directie van de lichtfabrieken achtte het evenmin ge- wenscht de Katoen-Mij. over deze kwestie lastig te vallen. De raad kan de vergunning tot het hebben van de brug intrekken, maar alleen wanneer het gemeentebelang ge schaad wordt, hetgeen niet het geval is. De heer v. E c k blijft bij zijn meening, dat de Mij. de vergunning niet eigenmach tig mag uitbreiden, ook al wordt daardoor het gemeentebelang niet aanmerkelijk ge schaad. Heeft de Mij. ook het recht om een hoogspanningskabel daarover te leg gen? Daar zou wel degelijk bezwaar tegen zijn, ook al verzet de concessie zich niet daartegen. Wie zal daarop toezicht hou den? Spr. dient een voorstel in, waarin ge zegd wordt, dat in de gegeven vergunning niet begrepen is het leggen van een kabel. Wanneer dan een gemotiveerd verzoek wordt ingediend, kan de zaak besproken worden en krijgen wij - een gezonden toe stand. De heer Groeneveld wijst erop, dat de Mij. haar eigen stroom opwekt. De raad heeft indertijd besloten geen concessie te verleenen aan particuliere electrische fa briekjes, maar hier wordt gelegenheid ge schapen om stroom te vervoeren naar an dere belendende fabrieken. Spr. krijgt den indruk dat deze brug alleen aangevraagd is om een kabel te leggen. Wanneer daar voor concessie was gevraagd, zou de raad dat zeker geweigerd hebben. De directie van deze Mij. houdt er wel meer eigen aardige manieren op na en de gemeente heeft wel meer moeilijkheden met haar gehad. Zooals het nu is, is de Mij. de eeni- ge concessionaris, ongevraagd, tot het hebben van eigen electriciteit-sbedrijfje. De heer Bergers begrijpt de inter pellatie van den heer v. Eek niet. Gevaar levert die kabel totaal niet op. De Mij. heeft die brug toch gebouwd er gemak van te hebben. De heer Eiker bout meent, dat wij alleen rekening hebben te houden met ge nomen beslissingen en niet met de vraag of het gemeentebelang al of niet geschaad wordt. Beslissingen dienen te worden uit gevoerd. De vergunning is niet verleend voor het leggen van een kabel. De heer v.d.Eeyden sluit zich bij den heer Bergers aan. Er is geen reden om zulk een bedrijf om deze reden lastig te vallen. Wethouder Goslinga wijst erop, dat de vergunning is verleend ter vergemakke lijking van het verkeer tusschen de beide fabrieken. Dat kan zijn transport van goe deren, dat'kan ook zijn het transport van stoom (waarover uitdrukkelijk is gespro ken), dat kan ook zijn het transport van electriciteit. De aap komt eigenlijk uit. de mouw van den heer Groeneveld. De Mij. zou het monopolie van de lichtfabrieken schenden. Inderdaad wekt de fabriek haar eigen stroom op, maar heeft toch een con tract met de gemeente. De fabriek heeft bovendien het recht tot het hebben van een ondergrondsche kabel, welke kabel er ook lig. Het is dwaas te ineenen, dat de fa briek alleen voor die kabel een brug zou hebben willen bouwen. De belangen van de gemeente worden niet geschaad, en er is geen enkele reden om de Mij. lastig (e vallen. Het gemeentebestuur is er niet om de burgerij te plagen, maar om haar ter- wille te zijn. De heer v. E c k meent, dat dit standpunt van B. en W. tot ongewenschte consequen ties leidt. Het lichaam, dat de vergunning verleent, is de eenige bevoegde macht om uit te maken tot hoever die vergunning zich uitstrekt. De heer Manders zou geen voorstan der zijn voor het geven van een vergunning voor deze brug. Maar nu deze brug er een maal is, vraagt spr. zich af, of de Mij. ver plicht is vergunning te vragen voor het aanleggen van een kabel. De heer K o o 1 e vreest ernstige gevol gen als de kabel eens breekt bij strenge vorst. Wethouder Goslinga antwoordt, dat de Mij. niet verplicht is vergunning te vra gen en dat de kabel behoorlijk geïso leerd is. De motie van den heer v. Éck wordt verworpen met 17 tegen 9 stemmen. Voor stemden de S.D.A.P. en dc heer Eikerbout. Spoedeischend wordt daarna aan de orde gesteld een voorstel van formeelen aard tot wijziging van de verordening op het rijden. Z. h. st. aangenomen. RONDVRAAG. De heer Zitman vraagt B. en W. aan drang op het Rijk te willen uitoefenen, op dat de leelijke fietsenschuur in den tuin van het laboratorium aan de Steenschuur werdt opgeruimd. De heer v. Es wenscht een verbod voor rijwielen over het noodbruggetje bij de Cronesteinkade. Eveneens vraagt hij maat regelen tegen de bloemenkooplieden die den toegang tot de Donkerstceg versperren. De heer Groeneveld vestigt de aan dacht op den vervallen toestand van de molen „De Stier". Hij wijst op het plaat sen van een auto op het trottoir hoek-Haar- lemmerstraatDonkersteeg. De voorz. antwoordt, dat reeds onder handelingen gevoerd zijn tusschen den eigenaar en de Vereeniging „De Molen" om deze molen te herstellen. BOEREN EN TUINDERS ONDERLINGE L. T. B. In aansluiting op het reeds geplaatste verslag der op 2 Augustus j.l. te Haarlem gehouden jaarvergadering dezer Bedrijfs- vereeniging, zij er op gewezen, dat in de vergadering nog werd medegedeeld, dat de leden der Bedrijfsvereeniging thans nok verzekerd zijn tegen wettelijke aanspra kelijkheid (het bekende risico tegenover derden). Wanneer bijv. een werkgever of iemand van zijn personeel door een onge val schade veroorzaakt aan anderen, wordt deze thans door de verzekering gedragen. Eventueele schade aan eigendommen van anderen tot een maximum bedrag van 1500.per geval. Bij ongeval per persoon een maximum van 10.000.en bij meer dere personen tot een maximum bedrag van ƒ25.000.—. Dit extra risico wordt voor de leden der Bedrijfsvereeniging gedragen, zonder eeni ge premieverhooging. Voorts iverd besloten bij de Vrijwillige Ziekteverzekering ook de gelegenheid to openen voor verzekering tegen de kosten van geneeskundige behandeling en verple ging van gezinsleden in ziekenhuizen. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Gevestigd Gedurende de maand Juli hebben zich de volgende personen in deze gemeente gevestigd: G. J. "Wijfje uit Nieuwveen J. Gronerl uit Bottrop G. Weenink uit Mijdrecht H. Swijnen burg en gezin uit Ammerstol N. C. Zwar- telé uit Roermond M. van de Scheur en gezin uit Haarlem P. Th. Zoet uit Heemstede E. Jansen uit Woubrugge J. H. M. Frentrop uit Leiden G. Gottsohewski uit. Bottrop J. Lek en gezin uit Leimuiden» J. J. Verlinden uit Echt J. Banen uit Roermond. V ertrokken zijn de volgende per sonen: N. van den Bosch naar Haarlem mermeer G. M. Straathof naar Den Haag A. M. Oomen naar Haarlem A. C. van der Geest naar Warmond J. C. L. van Aart naar Leiden J. Kooij- man naar Den Haag H. van Klink naar 's-Hertogenbosch M. J. Olijerhoek naar Den Haag J. J. van Veen en gezin naar Zoeterwoude A. van Dijk naar Kam pen M. A. O. Pouw naar Lisse S. Baarda naar Sneek Th. W. Matthijsen naar Goes P. O. van Veen naar War mond P. Hofdijk naar Ter Aa J. Brouer en gezin naar Nigtevecht. HOOGMADE. Herwonnen Levenskracht. Zondag a.s. 10 Augustus zal alhier een bloemendag ge houden worden ten bate van Herwonnen Levenskracht. Enkel jongedames zullen dien dag een bloempje ten verkoop aan bieden. Gehoopt wordt op aller medewer king voor dit schoone doel. VOORHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is op Donderdag 7 Aug. a.s. des avonds te 7.45 nur, ten gemeentehuize in openbare vergadering bijeengeroepen ter behandeling van de navolgende punten: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en me- dedeelingen. 3. Voorstel v^n Burgemeester en Wethouders tot het aangaan eener lee ning voor de waterleiding ad 150.00. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vastelling der rentepercentages in re kening-courant tusschen de gemeente en het waterleidingbedrijf. 5. Bespreking dei- nieuwe regeling van de financieele verhou ding tusschen het Rijk en de gemeente, en behandeling der desbetreffende voorstel len van Burgemeester en Wethouders ver vat in hun voorstel van 3/14 Juli j.l. 6. Bezwaarschriften inzake wegenbelasting 1930. 7. Aanbieding gemeente-rekening, dienst 1929. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der begrooting 1930. G e bi o r e nWilhelmina Bernardina dochter \an H. A. Allard en C. M. Hollce. Cornelia Hendrika d van Th. H. Homan en J M. Caspers Annie Elisabeth d. van W. W. Los en M. Los. Antonius Theo- dorus z. van Th. van der Ploeg en C. M. Steenkamer. Petronella Adriana Maria d. van S. L. Zoet en Th. P. Belt. Theo- dorus Gerardus z. van J. Does en M. van Haestrecht. Johanna Elisabeth d. van J. van Kempen en J. Mourits. Hendricus z. van D. van Rijn en J. W. Heemskerk. Ondertrouwd: Johannes Hoogka mer 23 j. te Haarlemmermeer en Henrica Josephina Driessen 24 jaar. Johan Wil lem Groot Enzerink 28 j. te Leiden en Jo hanna Hendrika Klomp 25 j. Gehuwd: Petrus Johannes IJsselmui- den en Hendrika van der Voort.. Gevestigd: S. J. Olshoorn uit Mon ster. J- J. Heemskerk uit Noordwijker hout. L. Jonkers uit Voorschoten. C. Hageman en gezin uit Sassenheim. J. Kuitert uit Noordwijkerhout. Vertrokken: A. Ohr. van Veen naar Noordwijkerhout. H. v. d. Horden naar Rotterdam J- Opdam naar Heiloo. A R. en C. E. Libau naar Amersfoort. J. A. Bontje naar Huibergen. H. A, Sijten naar Helden. A. J. Inthoven naar Alphen aan den Rijn. G. A. Gussenho- ven naar Voorschoten A. Terweer naar Leeuwarden. J. P. Klaver naar Groote broek. A. Augustinus naar Haarlem. A J. de Koning naar Edam. J. C. Xoort naar Bergen. Th. Hulskamp naar Alkmaar. W. J. M. van der Elzen naar Haarlem. E. N. E. M. Zeegers naar Aar- Ie Rixtel. WASSENAAR. Personalia. Voor het M. U. L. O.- examen zijn geslaagd M. J. Leunis, J. A. Veloo en A. G. Sanderse. RIJNSBURG. GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitterde burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heer J. den Haan. Na opening der vergadering met gebed, worden de notulen goedgekeurd. Op het adres van R. Blankert e.a., om het aanleggen van waterleidingbuizen van hoofd buis tot in aan te sluiten perceelen als vroe ger te doen geschieden door particulieren en niet door gemeente-personeel wordt afwij zend beschikt. De Noordwijkerbrug. Naar aanleiding van een vroeger gedaan verzoek aan Rijnland, om een stukje grond aan den Noordwijkerweg te mogen koopen tot wegverbetering was van Rijland ingeko men een aanbod den gevraagden grond gratis af te staan, mits de gemeente tevens in eigen dom, beheer en onderhoud overnam de beide opritten bij de brug en ee»i stukje weg naai den Voorhouterweg, waarbij Rijnland, wegens gekapitaliseerde onderhoudskosten naar pen ning 20 een uitkeering a 8400 aanbood. Ingevolge nadere besprekingen is dit aan bod door Rijnland, behoudens nadere goed keuring verhoogd tot 12.000, welk bedrag B. en W. aannemelijk voorkomt, evenals de daaraan verbonden voorwaarden. Na toelichting van B. en W. wordt met al- gemeene stemmen besloten op het aanbod in te gaan. In verband met de herziening van de finan cieele verhouding tusschen Rijk en gemeenten is door B. en W. opgemaakt een gedocumen teerd overzicht van de gevolgen daarvan voor deze gemeente, en met voorstel tot vaststelling vande daarbij benoodigde verordeningen. Opcenten op de vermogensbelasting zullen niet geheven worden, evenmin als Forensen belasting. De gemeente wordt ingedeeld in de 3de klasse. Het maximum te heffen aantal opcenten wordt bepaald op 80. t Woningbouw. Opnieuw komt in behandeling, na overleg ging thans van de gevraagde gegevens, een verzoek om aankoop van bouwgrond van de Woningbouwvereeniging „Spinoza" alhier. B. en W. stellen voor, het gevraagde per ceel aan te bieden a 3.75 per M2, onder voorwaarde dat* in te dienen bouwplannen en exploitatierekening en een eventueele aan vraag om voorschot door den Raad worden goedgekeurd en anders de koop ongedaan wordt gemaakt terwijl tevens de Vereeniging zich moet verbinden tot rentebetaling a 5 pCt. tot het transport van het land heeft plaats ge had. Het aanbod geldt voor 14 dagen. De heer v. d. Vijver stelt voor de rente betaling te doen ingaan 1 September a.s., welk voorstel B. en overnemen. Na toelichting van het voorstel door Wet houder Schoneveld, wordt dit met algemeene stemmen aangenomen. B. en W. bieden aan de gemeenterekening over 1929, in gewonen dienst sluitend met een batig slot van 3.095.98en in kapitaal- dienst met een batig slot van 1.979.70, als mede de bedrijfsrekeningen over 1929. Van het Bestuur der Oranjevereeniging is ingekomen een verzoek om subsidie, voor de in September a.s. te houden kinderfeesten. Voor feestviering is in de gemeente inge zameld 970.waarvan 490 is gereser veerd voor kinderfeesten. B. enW; stellen voor subsidie toe te kenften a 0.15 per kind pl.m. 150.mits de schoolbesturen oordeelen, dat dit gewenscht of noodig is. De heer T. Kralt is tegen elke subsidie om financieele redenen. Z.i. laten de gemeente- financiën geen enkele uitgave toe, dan abso luut noodig. •Het voorstel van B. en W. wordt met 82 stemmen aangenomen. Besloten wordt over te gaan tot onbewoon baarverklaring van de perceelen Spinozalaan nos. 8, 10, 12, en 14, daar deze in verregaande slaat van verwaarloozing verkeeren, en vol gens rapport van den gezondheidscommissie en den gemeenteopzichter niet verbeterd kun nen worden. Na rondvraag sluiting der vergadering. WARMOND. Veetelling. Bij de in deze Gemeente gehouden veetelling bleek dat deze Ge meente in het bezit is van 15*29 runderen, 184 schapen, 841 varkens, 4065 kippen en 41 eeenden, benevens 45 paarden. Het aantal H.A. grasland besloeg 676, tuin grond 92 en bollenland 90 H.A. Santosfonds. De in deze gemeente gehouden collecte ten behoeve van het Santosfonds heeft opgebracht een be drag van 110.65. Een, woord van hulde komt aan de ijverige collectrices toe, die ondanks het slechte weer, geen moeite hebben gespaard hun bloempjes aan den man te brengen. Uitvoering Warmondsche Fanfare'. De Warmondsche Fanfare gaf onder lei ding van haar Directeur, den heer H. Bol- derdijk, een uitvoering op de Gemeentelijke muziektent. Ondanks het slechte weer wa ren vele honderden gekomen om van de mooie muziek te genieten. Het met zorg samengestelde programma werd keurig afgewerkt, en de nummers oogstten zeer veel bijval. WOUBRUGGE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt Woensdag te 9.30 bijeen. Punten van behandeling: 1. Afschrijvin gen schoolgeld. 2. Benoeming lid Bouw commissie. 3. Verzoek Mandolineclub. 4. Voorstel gebruik gemeentelokaal voor naai en knipcursus. 5. Voorstel heffing van be smettelijke ziekengelden. 6. Subsidie Wil- helminavereeniging. 7. Aanbieding ge- moenterekening. 8. Crediet verleenen tot het aanleggen eener begraafplaats

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6