Waschtiw haar BINNENLAND De Slavin van het Zwijgen MAANDAG 4 AUGUSTUS 193C DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 UIT HET RIJK VAN DE SOVJETS Uit betrouwbare, geloofwaardige bron, komen .telkens wéér berichten, die ons schilderen, hoe droevig het lot is van de door den communistischen heilstaat ge- zegende(!) onderdanen van het tyrannieke sovjet-regiem in Rusland, en hoe satanisch de godsdienst-bestrijding van de sovjet- heerschers. Wij doen een greep uit berich ten, die hier voor ons liggen. Carnaval op de Moskwa. De „Daily Express" me'ldt, dat 12 Juli j.l. ter eere van de sluiting van het Congres der Communistische Partij van Rusland een enorm carnavalsfeest is ge organiseerd op de rivier van Moskau. Gedurende het feest lieten de betoo- gers een schip met dynamiet springen, waarop een levensgroot beekl stond van heb hoofd der zoo duivelsch bestreden Kerk, van den Paus van Rome! Professor von Hötsch over zijn laatste Russische ''eis. In het pas verschenen nummer van „Ost Europa" verklaart Prof. von Hötsch dat de toestand in Moskou gedurende zijn laatste verblijf veel slechter was ge worden dan bij zijn reis van 6 maanden geleden. „De materieel© toestand, is hard achter uitgegaan'', zoo schrijft deze getuige, die men toch ni'et- van vooringenomenheid of anti-bolsjewistische neigingen, kan be schuldigen. „Het gebrek aan brood, vleesch, vet, melk, zeep en andere meest noodzakelijke artikelen is tot een fantas tische hoogte gestegen. Men begrijpt niet hoe en waarmee de bevolking der steden nog kans ziet ziek te voeden. Ook siga retten zijn bijna niet meer te verkrijgen. Liefhebbers hiervan maken urenlang queue voor de winkeltjes van de „Mosselprom". Kortom, zoo besluit prof. von Hötsch, de levensstandaard is tot de uiterste grens* gedaald en wat men eischt van de beruchte „beperkings-mogelijkheid" grenst aan het ongelooflijke." 18000 arrestaties in 2 maanden. Het orgaan van de oud Sovjet-ambte naren, die hebben geweigerd in Rusland terug te keren: „La Lutte" (de: Strijd), vermeldt, dat in den loop der maanden April en Mei in Moskou, "Leningrad, Kharkov^ Dnieprovsk, Eakou, Tïtflis en Odessa ongeveer 18000 personen zijn ge vangen genomen en naar heb noorden zijn gedeporteerd of in de gevangenissen zijn opgesloten. Dit cijfer ie vastgesteld naar de gege vens van de G. P. U. zelT. In de politieke gevangenissen van de G. P. TJ; te Tobolsk' en Tcheljabinsk verblijven duizenden po litieke gevangenen oirdcr de meèst.. weer zinwekkende "omstandigheden. Zij- worden meermalen met metalen roeden gegee- seld. De cellen zijn duister, want de ven ster? zijn dichtgestopt; vuil en stank overal. Wat 'liet voedsel betreft: dc ge vangenen sterven bij honderden van hon ger en door de ondergane, martelingen. Eiken nacht worden er gefusilleerd. De vroegere handels vertegenwoordiger der Sovjet te Parijs, Mdivani, behoort oa. tot de gevangenen. Niettegenstaande zijn 57-jarigen leeftijd wordt ook hij gepijnigd en geslagen als iecler ander. Het Roode Leger wordt geregeld syste matisch „gezuiverd". Vele officieren wor den teruggeroepen, want de tucht in het leger wordt voortdurend bemoeilijkt door verzoeken om hulp van de zijde der boe ren. I eens met Purolxjp. U zult dan zien hoe mooi, Ipcht en roosvrij 1 UW haar WOrd.t.'ïffolictp Iscucoals'PnroL vciltnigbaSqbij Apotb. en Drogisten.I (Reel.) DE VERDWIJNENDE WINDMOLENS. Een rondschrijven van tien minister. De Minister van Onderwijs heeft de vol gende circulaire aan de burgemeester ge richt Bij circulaire van 2 October 1024, heeft mijn toenmalige ambtsvoorganger door tusschenkomst van de Commissarissen der Koningin in de provinciën de medewerking ingeroepen van de gemeentebesturen met betrekking tot het behoud van windmolens en aan hen het verzoek gedaan om zoodra mocht blijken, dat plannen bestaan tot af braak van of verandering aan een wind molen in hunne gemeente daarvan onver wijld aan dit Departement kennis te ge ven. Het is in de afgeloopen jaren, dank zij tijdige mededeeling van de daarbij be trokken gemeentebesturen, meermalen mogelijk gebleken windmolens, die een groote aantrekkelijkheid van heb landschap ter plaatse'■•uitmaakten, te behouden door tijdig overleg'ïnei den eigenaar en, in ver schillende gevallen door verleening van een kleine tegemoetkoming in dc kosten, van noodzakelijke herstellingen of verbe teringen. De ondervinding leert echter ook, dat vele gemeentebesturen aan voi enbecloelde aanschrijving niet steeds aandacht zijn blijven schenken. Herhaaldelijk komt het voor, dat aan het verzoek om bericht niet wordt voldaan., zoodat geen gelegenheid bestaat pogingen tot behoud van de be dreigde molens in heb werk te stellen. Ik. vèrzoek u daarom nog eens met na druk om, zoodra u ter oore mocht komen, dat er plannen tot slooping of verbouwing van windmolens in uwe gemeente bestaan, daarvan onmiddellijk aan mij mededeeling te doen. DE BOYCOT TEGEN DUITSCHLAND Steun van de Engros-Verzenders van Kleedingstoffen. De algemeen© vergadering van de Eerste Nederlandsche Vereeniging van Engros- Verzenders van Kleedingstoffen (E.N.V.E. K.) te Amsterdam, heeft de volgende motie aangenomen. De vergadering mede kennis genomen hebbendevan de handelsovereenkomsten, die tusscben Duilschland en Finland tot stand kwamen of zullen komen, van mee ning, dat voor deze overeenkomsten de clausule van meestbegunstiging ten op zichte van Nederland wordt ontdoken. van meening, dat- tengevolge van het tot stand kómen dezer overeenkomsten de uit voer Van zuivelproducten belangrijk min der zal- worden, van meening, dat hèt landsbelang hier door ten zeerste wordt geschaad, -van-meening, dat stelling-moet worden genomen tegen de zich steeds uitbreiden de wering van Nederlandsche goederen in 't buitenland, besluit de boycotactie van den Alg. Ned. Zuivelbond zooveel mogelijk ie steunen en alleen die goederen uit Duitschland te im porteeren, die niet elders te verkrijgen zijn, besluit deze motie ter kennis te brengen van den Deutschen Tuch-und Wol 1 war en- fabrikanten verein te Berlin en van de pers De nieuwe Rijksstraatweg naar Amsterdam De nieuwe rijksweg is Zaterdag onder groote belangstelling van honderden auto mobilisten en fietsers voor het verkeer opengesteld. Ter zijde van de Hakkelaars- brug, aan de Naardensche grens heeft do jongejuffrouw Yan Voorts Vader, dochter 'van den ontwerper van den weg het lint doorgeknipt. Vorafgegaan door muziek heeft de stoet, die een lengte van ongeveer 2 K.M. besloeg, zich in beweging gesteld. Op de terrassen van het Hotel „Het Bosch van Bredius" hebben vervolgens tal van autoriteiten het woord gevoerd en hun wenschen voor den nieuwen weg uit gesproken. VROUWELIJKE DOMINEES IN DE HERVORMDE KERK? De Synode der Hervormde Kerk houdt in deze dagen haar jaarlijksche zittingcu. Reeds meerdere malen doch tot heden zonder succes was vooral van meer vrijzinnige zijde aangedrongen op toela ting van de vrouw tot heb ambt van pre dikant. In sommige kleinere Protestant se he kerkgenootschappen in Nederland zijn reeds vrouwelijke predikanten werk zaam, maar niet in de Hervormde Kerk. Dit gaf aldus de „Tijd" aanleiding lot ontduikingen van de wot, doordat in sommige genieenten dames werden aange steld als hulppredikster en dan toch feite lijk predikantswerk verrichtten. Ook kwam het voor, dat dames-theologen, die in dc Hervormde Kerk geen betrekking konden krijgen, tot de Doopsgezinde of Remon- strantsche gemeenten overgingen, om den begeerden werkkring te kunnen vervullen, Thans heeft prof. Knappert, de gelegen heid waargenomen, nu wel niet de meer derheid, maar toch een aanmerkelijk ge deelte der Synode vrijzinnig of vrijzinnig getint is, om nog een een desbetreffend voorstel ter tafel te brengen. Bij stemming werd dit voorstel met 10 tegen 8 stemmen aangenomen. Vóór stem den alle vrijzinnigen,, benevens twee cthi- schen. Wel heeft het voorstel hier mede nog geen kracht van wet, daar hel nu nog eens het volgende jaar door de Synode moet worden aangenomen en daarna nog moet worden onderworpen aan het eind oordeel der Prov. Kerkbesturen. Maar in elk geval zijn de voorstanders van „de vrouw op den kansel" nu een heel eind verder gekomen. Dc Hcrv. Kerk, die con servatief is in haar organisatie, is vooruit strevend in haar opvattingen! GEEN KOOPJE. We lezen in het vereenigingsorgaan van de R. K. Handelsreizigers: Men maakt tegenwoordig door en voor de Raden van Arbeid stevig propaganda voor de Vrijwillige Ouderdomsvcrzekering. Dat is natuurlijk hel goed recht dier instel ling, maar toch leek 't ons nuttig toe voor het geval onze leden er ernstig aan gingen denken een zoogenaamde pensioenverzeke ring aan te gaan. zich niet door bijkom stigheden te laten biologeeren, doch vooral de tarieven eens te gaan vergelijken met die van de verschillende goede maatschap pijen In een dezer dagen verschenen or gaan stond o.m. de volgende reclame. Een man oud 26 jaar wenscht zich een pensioen te verzekeren groot f 520 per jaar (f 10 per week) inclusief een uitkeering groot f 100, indien hij na drie jaar komt te overlijden. Hij moet daarvoor betalen een jaarpremie groot f 57.89. jWaar de eventueele uitkee- ring van f 100 in deze geen rol speelt, schijnt men toch bij de V.O.V. heusch niet op een koopje uit te zijn, want bij vergclij- meercle maatschappij, bleek dat deze voor ■een pensioenverzekering op 05-jarigen leeftijd, ingaande denzolfdien (26-jarigen) ouderdom, vraagt f 8 per f 100, ofwel f41.60. Men kon dus bij deze particuliere maatschappij voor het door het Rijk ge vraagde bedrag zich een pensioen groot f 720 verzekeren. Vergeet uw Duitsche pas niet! In de Nederlandsche en Duitsche pers heeft eqn bericht gecirculeerd, dat op 1 Aug. een nieuwe regeling van het Xecler- landsch-Duitsche grensverkeer in werking zou treden, teneinde het den vacantiegan- gers gemakkelijker te maken. Hierdoor verkeeren bijna allen in de meening, dat de pasclwang voor het- verkeer tusschendc beide landen is opgeheven* Het gevolg hiervan is, dat reeds Vrijdag en ook Za terdag velen aan de grens moesten wor den teruggewezen, daar zij zonder pas wa ren. Door de bevoegde autoriteiten is nu in de Duitsche pers er op gewezen, dat het tijdstip voor de nieuwe regeling nog niet is vastgesteld en dat de pasdwang nog onveranderd voortbes laat. ÜIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 5 Augustus. H u i z e n, 298 M. Na 6 uur: 1071 M. Uitsl. KRO-Uitz. S.15—9.30 Gramof oonplaten 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.151.15 Concert door K.R.O.-Trio. I.15—2.00 Gramofoonplaten. 2.00—3.00 Vrouwenuurtje. 5.00—6.00 Gramofoonplaten. 6.01—6.30 Gramofoonplaten, 6.30—6.40 Koersen. 6.407.30 Gramofoonplaten. 7.30—8.00 Alex Poppers: „De Huur- en Verhuurrechton en. verplichtingen van huurder en verhuurder". 8.0111.00 Concert door K.R.O.-Qrkest. (zang), Fr. Boshart (piano). II.0012.00 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. 8.00 V.A.R.A. Orgelconcert door Fred.' Welf er?. Gramofoonplaten. 9.00 G ramofoonplten. 10.00 V.P.RO. Morgenwijding. 10.15 V.A.R.A. Voordracht door Willem van Ca.ppellen. 10.30 Ziekenuurtje. 11.30 Gramofoonlpaten. 12.151.30 A.V.R.O. Concert A.V.R.O.- Octet I.30—3.00 Concert door de Stafmuziek van het 5e Reg. Infanterie. 3.001.00 Concert A.V.R.O.-Kwintot. 5.00 V.A.R.A. Orgelconcert door Fred. Wol Iers. 6.00 Zang door dubbel-mannenkwartet, afgewisseld met gramofoonplaten 7.i0 Landré: Ons huis een Tehuis. 7.45 Politieberichten. 8.15 Concert. Mandoline-Orkest „Euthu- mos". 9.00 „Chauffeuse", spel in 1 bedrijf van Henri van Wermeskerken. 10.00 Persberichten. 10.10 T. H. Brunmeijer (mond-aecor- deon). 10.25 Vervolg mandoline-concert-. II.00 Mondaccordeon (vervolg). 11.15 Gramofoonplaten. Gemeenteraad van Gouda. B. en W. van Gouda hebben een afwij zend prae-advies uitgebracht over het ver zoek van de Goudschc Waterleidingmaat schappij, om een nieuwe obligatieleening, een bedrage van 150.000 te mogen plaat sen, welke zou moeten dienen tot finan ciering van de drinkwatervoorziening dei- gemeente Reeuwijk en tot verbetering van de kaspositie der maatschappij, in ver band met de uitgaven, die gedaan zijn voor do vernieuwing van het buizennet binnen de stad Gouda. De meerderheid van B. en W. is van oordeel dat de benoodigde middelen moe ten worden gevonden door emissie van aandeelen, welke de 'gemeente dan op grond van de concessievoorwaarden A pari zou overnemen. De minderheid van B. en W. meent, dat wettelijk toestemming niet kan worden geweigerd en dat de N.V. niet tot. kapitaal- uitbreiding kan worden genoodzaakt. Zij acht den Raad niet- competent om in deze tusschen heide te treden. De Raad mag zich volgens deze minderheid slechts af vragen, of de uitga-ven, waarvoor de lee ning noodig is, goed gefundeerd zijn. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Kind overreden. Zaterdagmiddag is in de Wagenstraat te den Haag een 3-jarig jongetje door een vrachtauto overreden en aan de gevolgen overleden. Daventry, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Concert. M. Ferguson (mezzo-so praan), L. Garnett (bariton). 12.50 Orgelspel door E. O'Hcnry. I.20 Orkcs'tconccrt, 2.20 Televisie. 2.25—2.50 Gramofoonplaten. 4.20 Dansmuziek. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsberichten. 7.00 Piano-recital door L. England. 7.20—7.40 Lezing. 7.50 Vaudeville. 9.30 -Nieuwsberichten. 9.50 Uitzending van de Taptoe te Tid- wort-h. 10.30 Concert. D. Noble (bariton)'. II.15 Vervolg Taptoe te Tidwörth, 11.50,12.20 Vervolg Taptoe. „Radio-Paris", 1725 M. 12.502.20 Gramofoonplaten. 4.Ö5 'Orkestconcert en soli. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 „Le Chalet" van Adam. Orkest en solisten. 9.50 Concert. Orkest en cello. Langenberg, 473 NL - 7.257.50 Gramofoonplaten. 7.509.10 Orkestconcert. 10.3512.15 Gramofoonplaten. 12.30 Gramofoonplaten. 1.252.50 Orkest concert. 5.506.50 Orkestconcert. 8.20 Orkestconcert en viool. Kalundborg. 1153 M. 12.202.20 Orkestconcert. 3.505.50 Orkestconcert en zang. 8.209.20 Orkes(concert. 9.209.40 Hoorspel. 9.4010.00 Concert voor 2 violen. 10.3011.30 Orkestconcert. Brussel, 508,5 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Gramofoonplaten. S.20 Orkestconcert. Orchestre des Con cert? Lamoureux uit Parijs. 8.35 (33S.2 M.) Concert, georganiseerd door de 6AROV. Auto tegen een boom gereden. De inzittenden allen gewond. Gistermiddag omstreeks 3 uur had op den Rotterdamschen weg te Zwijndrecht. een ernstig auto-ongeval plaats. De heer Schenlcommcr directeur der patronen fa briek aldaar reed daar met zijn auto, waar in ook zijn echtgonoote en zoon, benevens de heoren H. en M. waren gezeten in de richting Rotterdam. Teen hij een andere auto wilde inhalen moest hij plotseling uitwijken voor een van den anderen kant komend rijtuig. Hij was daardoor gedwon gen sterk te rgmmen, .ra-akte.... .„zijp,stuur kwijt en slipte', Met groote snelheid vce^ hij toen tegen een boom en sloeg vervol gens tegen een anderen boom. Dc inzit tenden werden allen gewond. Zij werden naar het R. K., ziekenhuis te Doïd recht vervoerd. Het bleek daar, dat de hoer H. er ernstig aan toe was, terwijl de anderen minder zwaar letsel hadden bekomen. „Crt." Auto van een dijk gereden. Te Hendrik-Ido-Ambacht is een vracht auto, bestuurd door C. v. H., door het on klaar worden van de stuurinrichting van den lioogen dijk gereden en in een sloot terecht gekomen. Een persoon, die toeval lig meereed, bekwam zeer ernstige ver wondingen en werd bewusteloos opgeno men. De bestuurder kwam met den schrik vrij. Politie-motor tegen een boom. Gistermiddag ongeveer 1 uur heeft, op den Meppelerweg te Zwolle een ernstig verkeersongeval plaats gehad. Door een tot nu toe onbekende oorzaak reed een motor met zijspan van de politie tegen een boom. Dc motor werd - zwaar geha vend. Dc duo-rijder, majoor Mak, werd ge wond; hij is naar het Sophia-ziekenhuis te Zwolle overgebracht. FEUILLETON - 'Uit het Engelsch van FRED. M. WHITE. 7) En toen was het oogenblik gekomen, dat Beatrice zich aan de zorgen van haar ka menier moest toevertrouwen om gekleed te worden voor de huwelijksplechtigheid, maar ze stelde niet het minste belang er in hoe ze er uitzag. Toen ze klaar was, was ze nog even bleek als ze den heelen ochtend was geweest en het voorstel van Adeline, om met behulp van een beetje rouge wat kleur op haar wangen te bren gen, wees ze met afschuw en verontwaardi ging van de hand. Een torenklok buiten sloeg kwart voor twaalven en de auto's re den voor Maar er was nog geen spoor van Sir Charles. Misschien, dat hij zich in de kerk bij den stoet zou voegen omdat niet hij, maar Lord Rashborough als hoofd van de familie Beatrice uithuwelijkte. De edel man was weer thuisgekomen, had zich ver kleed en liep in zijn rok rusteloos de ka mer op en neer, kwaadaardig mopperend: „Waarom kan je vader niet op tijd zijn, voor den duivelWe hebben toch afge sproken, dat hij mee naar de kerk zou rij den." „Vader is nog nooit van zijn leven op tijd geweest", zei Beatrice bedaard en met een vagen glimlach. Haar doffe depressie van daar net was nu over; ze voelde zich leeg van binnen maar rustig. Ze had het gevoel alsof de bitterheid van den dood aan haar was voorbijgegaan We hoeven niet op vader te wachten", ging ze voort. „Hij zal het wel begrijpen", meende Lord Rashborough. „We kunnen een boodschap voor lxèpi achterlaten: dan kan hij ons in een taxi achterna rijden naar de kerk. We zullen maar gaan Beatrice, als jij tenmin ste klaar bent." Kalm antwoordde het meisje, dat niets haar meer belette om te gaan. Een groepje toeschouwers stond buiten om de bruid te zien wegrijden. En tijdens haar rit naar de kerk, door de welbekende straten, had Beatrice het gevoel alsof alles wat er met haar gebeurde onwezenlijk en onwerkelijk was: alshof het een beklemmende droom was, waaruit ze straks wel zou wakker worden De kerk was stampvol: het was een trouwpartij waarin de uitgaande we reld groot belang stelde. Er ontstond een beweging van dames, die hun halzen uitrekten om toch maar goed te kunnen zien, toen de bruid binnen kwam en het orgel den bruidsmarsch in zette. Er was even een klein oponthoud bij het altaar, omdat de vader van de bruid nog niet was gekomen: de geestelijken von den, dat ze nog even behoorden te wach ten. Alleen Lord Rashborough protes teerde. „Laten we alsjeblieft opschieten", mop- perdo hij. „Darryll kan het wel in zijn on berekenbare hoofd krijgen om pas over een uur te komen aanzetten. En om half twee heb ik een belangrijke bespreking." En eindelijk begon de plechtigheid dan maarzonder Sir Charles! Beatrice maakte geen bezwaarEn was niets waar ze zich op het oogenblik tegen zou verzetten. Ze was nog -steeds in denzelfden hal ven-droomtoestand van daar net: ze was er zich vaag bewust van, dat ze knielde voor hel altaar en dat een geestelijke het een cn ander zei, waarvan geen woord tot hga.r bewustzijn doordrong. Daarop morrelde iemand aan haar linker hand, trachtend er een gladden gouden ring aan te schuiven. Toen was er op eens een kleine opschudding, aan de achterzijde van de kerk. De geestelijke die den dienst leidde, hief in protest het hoofd op. Op de preek na was de plechtigheid practisch ge sproken afgeloopen Een polite-agent dook hier of daar vandaan op en had een leven dige gedachtenwisseling met den man die plotseling de kerk was komen binnenstui ven. Een oogenblik scheen het, dat het op een vechtpartij zou uitloopen. „Ik zeg je, dat ik er door moet", ver klaarde een luide stem en een moment leek het Beatrice, dat ze de stem van Mark Ventmore hoorde. „Het is een kwestie van leven en dood" De bruid liet haar oogen door de kerk gaan en zag eerst niets anders dan de wel bekende gezichten van de dames en heeren uit de uitgaande kringen, kostbare japon nen, zwarte jassen van heeren en bloemen. En toen: droomde ze nog of was het. wer kelijk het bleeke gezicht van Mark, dal zo daar zag? Hij had zich losgeworsteld uit den greep van den politeman en stond blootshoofds en hijgend voor het altaar. „De plechtigheid kan verder niet door gaan", zei hij ademlooser was een uit drukking van hevigen schrik op zijn ge zicht. Beatrice begreep onmiddellijk, dat ei- iets ontzettends gebeurd moest zijn, iets waarvan de verschrikking weerspiegelde op het spookachtig bleeke gelaat van Mark. „Wat is er?" vroeg ze gejaagd. „Vertel het me. Ik kan alles verdragenNu!" „Ja- vaderhijgde Mark. „We moesten de deur van zijn kamer forceeren. Sir Charles is in zijn bed gevondondood. En hij moet al een paar uur dood goweeet zijn, toen we binnenkwamen." HOOFDSTUK V. Beatrice doet een vondst. Mark Ventmore moest zijn mededeeling wel driekecr herhalen voor iemand in staat scheen de beteekenis van zijn woorden te begrijpen. De aanwezigen keken elkaar mot verbijsterende gezichten aan, alsof ze niot in staat waren het schokkende bericht in zich op te nemen. Iemand die het eerst zijn tegenwoordigheid van geest scheen terug gekregen te hebben, gaf een teeken aan den organist om op te houden En toen volgde een pijnlijke stilte. Aller oogen wendden zich naar de bruid. Beatrice liep de trappen van het altaar af naar Mark, met de hand aan het hoofd alsof ze moeite deed om te be grijpen wat ze gehoord had. „Heb je werkelijk gezegd dat mijn vader dodo was?" vroeg ze. „Het is zoo", stamelde Mark. „Hijis al een paar uur dood. Ik ben hier zoo gauw mogelijk naar toegekomen. Ik hoopte, dat ik op tijd was dftn Hij zweeg, zich opeens bewust, dat hij op het punt stond om iets vreeselijks te zeg gen. Hij had er niet aan gedacht, dat hij en Beatrice niet alleen waren. Maar hot meisje begreep wat hij had willen zeggen en kreeg een kleur. Het leek harteloos, maar ze had zichzelf al dezelfde vraag gesteld Was ze al met Stephen Richford getrouwd? Een mist kwam voor haar oogen en haar hart klopte wild. „Moeten we niets iets doen?" vroeg Mark eindelijk. De vraag wekte Beatrice uit haar ver- dooving. „Natuurlijk", antwoordde ze. „Breng me dadelijk naar het bote], Mark." Het was een vreemde vertooning De bruidegom stond besluiteloos bij het al taar, zenuwachtig met zijn handschoenen spelend, terwijl Beatrice, in haar bruidstoi let, Mark bij den arm' nam en zich met hem weghaastte. Het.was gebejurd en heb eigenaardige paar was verdwenen voor de aanwezigen van hun verbazing bekomen waren, „Kom terug", riep Richford. „Het is toch zeker mijn taak om Maar lang voordal Richford bij den uit gang was, waren Beatrice en Mark al in een auto gestapt en op weg naar het Royal Palace Hotel. Het gebeurde was reeds be kend: er stond een groepje menschen voor het hotel, toen het vreemde tweetal: een jongeman in een tweedpak en een vrouw in bruidstoilet daar aankwamen. „Had je mijn vader-nog gesproken?" vroeg Beatrice. „Neen het was mijn plan om hem van nacht nog op tc zoeken en ik bleef op hem wachten, maar hij was erg laat en ik viel in slaap. Ik werd vanochtend pas om over elven wakker cn hoorde, dat Sir Charles nog op zijn kamer was. Ik stelde voor om hem te wekken, omdat hij anders te laat zou zijn voor de huwelijksinzegening. Alles bleef stil in zijn kamer en toen hebben wc de deur geforceerd. Hij was dood." Beatrice luisterde als versuft. Er waf geen spoor van tranen in haar oogen; zt had den laatsten tijd zoo geleden, dat zi niet schreien kon. Eu de vreeselijke twijfe of ze vrij wae of niet liet haar niet los. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 9