MAANDAG 4 AUGUSTUS 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 man, Pro Patria, 16 min. 21.1 sec.; 3. H. Bruin, Z.A.V., 17 min. 2.2 sec.; 4. J. Buis, Lijnden. De 4 x 100 M. bracht, zooals venvacht werd, een overwinning voor Haarlem. Op de tweede plaats kwam heb Zwolsche PE.C. De uitslag luidt: 1. Haarlem, met Tan Welsenes, Benz, Hinkel en Berger, 43.2 sec.; 2. P.E.C., 44.2 sec.; 3. V. en L., 44.2 sec. 4 x 100 M. Doordat Hoogerwerf zijn vierhonderd M. maar matig liep, kon de A. V. 1923 niet de overwinning gaan strijken. De uitslag luidt: 1. A. V. 1923, met de loopers Van Bladeren, Bergveld, Oostermijer en Sierhuis, 3 min. 34.7 sec.; 2. Haarlem, 3 min. 35.S sec.; 3. V. en L., 3 min. 37.7 sec.; 4. A.V. Groningen. DE RECORD-POGINGEN VAN NURMI De Finsche athleet Paavo Nurnii zal op 7 en 8 Augustus a.s. op de baan te Stockholm zijn record-pogingen onder nemen. Op den eersten dag wil hij trach ten een nieuw wereldrecord te vestigen op de vier mijl, terwijl hij op den tweeden dag het wereldrecord op de drie mijl zal trachten te verbeteren. R.K. Athletiekvereeniginy „Vitesse". De R.K. At'hletiekvereeniging „Vitesse" organiseert op Zondag 10 Augustus a.s. op heb terrein derR.K.V7V.Z. te Zaan dam atletiekwedstrijden, zoowel voor leden der K. H. A. K. als voor niet-leden. Het. programma vermeldt o.a.: 200 M. hardloopen kampioenschap D.H.A.K. en voorts andere loopnummers enz. De in schrijvingen sluiten Maandag 4 Augustus a.s. bij het secretariaat F. de Lange, Bel gischestraat 78, Zaandam. Dr. Peltzer geschorst. Zaterdag heeft <le Deutsche. Sportbe- hörde een bijeenkomst gehouden, waarin de drie athleten nit Hannover Jonath, Borchmeijer en Gillmeister startvergun ning werd gegeven voor de Duitsche na tionale kampioenschappen. Op voorstel van de Internationale Ath- letiek-Federatio werd besloten Dr. Peltzer te schorsen, daar hij nog geen inlichtin gen had verstrekt, die hem vanwege de Deutsche Sportbehörde waren gevraagd in verband met zijn groote buitenland- sehe tournee. Derhalve is Dr. Peltzer niet op de Duitsche kampioenschappen gestart. LAWN-TENNIS DE NAT. KAMPIOENSCHAPPEN. Mej. Rollin Couquerque voor de derde maal kampioen dames-enkelspel. Regen dreigde niet alleen de wedstrijden te vertragen, doch ook het geheele programma in de war te sturen, want alles sluit zoodanig, dat er om zoo te zeggen geen half uur van den speeltijd kan worden gemist. Gelukkig bleef het bij dreigen onder ideaal tennisweer kon men den eindstrijd van het dames-enkelspel reeds spelen en kon men in de andere num mers tot de halve eindstrijden en eindstrijden toekomen. Het dames-enkelspel is voor de derde ach tereenvolgende maal gewonnen door mej, Rol lin Couquerque. Zij sloeg jn den eindstrijd de zelfde tegenstanders,' die zij verleden jaar sloeg na een spannenden strijd, waarbij zij 26, 45 kwam te staan, nochtans won zij. Dezelfde tegenstandster ook die zij pas in de internationale kampioenschappen geslagen heet met 5—7, 6—2, 6—3. Dames-enkelspel: mej. M. Rollin Couquer que slaat mej. E. Blezer 62, 60. Eerste halve eindstrijd: mej. Rollin Couquer que slaat mej. N. Lhoest 26, 62, 62. Tweede halve eindstrijd: mej. Canters slaat mevr. Jonquire 63, 63. Eindstrijd: mej. M. Rollin Couquerque slaat mej. Canters 62, 62. Heeren-enkelspel: H. Timmer slaat J. v. Olst 63, 60 (teruggetrokken) Ir. R. C. Nauta su. O. Koopmans 62, 62, 61. Eerste halve eindstrijd: H. Timmer slaat F. Hughan 61, 61, 62 Ir. R. C. Nauta slaat mr. M. v. d. Feen 62, 64, 61. Gisteren kwamen dus H. Timmer en dr. Ir. R. C. Nauta in den eindstrijd. Dames-dubbelspel: eindstrijd: mej. M. Rol lin Couquerque en mej. M. Canters slaan mej. N. Lhoest en mej. M. Staab 63, 63. Heeren-dubbelspel: J. van Olst en J. v. d. Heide slaan dr. Ch. Mendes de Leon en Ir. J. A. Pennink 68, 60, 63. Kwart-eindstrijd: J. van Olst en J. v. d. Heide slaan O. Koopman en Mr. M. C. Sigmond 2—6, 9—7, 6—3, 3—6, 6—3; H. Timmer en J. Ruys w.o. Eerste halve eindstrijd: Th. van Eek en M. Wetselaar slaan II, Timmer en J, Ruys 26, 64, 64, 64; J. van Olst en J. v. d. Heide slaan J. Martens en Th. Hughan 57, 64, 1 6, 8—6, 6—2. De eindstrijd wordt heden gespeeld. Gemengd dubbelspel. Mej.. M. Canters en O. Koopmans slaan mej. N. Spit en H. G. Eilers 62, 61. Kwarteindstrijd: mej. F. Rollin Couquerque en G. M. Karsten slaan mej. T. de Jong en Mr. M. C. Sigmond 62, 6I; mej. E. Dou glass en J. Martens slaan mevr. L. Furnee en mr. A. J. Feith; mej. E. Douglass en J. Mar tens slaan mej. T. Groenewegen en J. van der Hage 64, 61; mevr. Slraub en J. v. d. Hei de slaan mevr. Spit en Ir. C. Nauta 57, 63, 6—3. Timmer wint het heeren enkelspel. Den laatsten dag van het tournooi heeft men het niet bijster getroffen met het weer. De partijen van 's morgens 11 uur en 's middags 1 uur verliepen uitstekend, maar omstreeks 2 uur ging het regenen, zoodat eenige malen gestopt moest worden. Ruim vier uur ontlastte zich een zoodanige stortbui dat het er zelfs leelijk ging uitzien, maar ten slotte draaide het bij en konden de wedstrijden beëindigd worden. In het heeren enkelspel deed Timmer wat van hem verwacht werd en sloeg Ir. R. C. Nauta. Juist even tevoren was Z. K. H. de Prins der Nederlanden op de banen versche nen, die de nieuwe kampioenen in het heeren dubbelspel de heeren van Eek en Wetselaar feliciteerde en die zich Timmer liet voorstel len, alvorens deze zijn eindstrijd tegen Ir. Nauta aanving. Timmer's spel was in alle onderdeelen beter dan zijn tegenstander Nauta. Hij bepaalde zich niet alleen tot baseline spel maar kwam vaak naar voren en deed aan het net uitste kend werk. Menigmaal noodzaakte hij zijn te genpartij tot missers, zoodat hij al spoedig met 61, 62 voorstond. In de derde set was Nauta er iets beter in, waardoor hij drie games wist te winnen, zoo dat de strijd voor Timmer met 61, 62, 6 3 in zijn voordeel verliep. De verrassing van den dag en misschien wel van het heele tournooi bracht de eindstrijd van het heeren dubbelspel, waarin van Eek en van Wetselaar van Olst en van der Heyde sloegen. De .laatste wonnen de beide eerste sets met 62 en 63, doch daarna toonde de winners een zoodanige strijdlust, dat ze de derde set met 62 "wonnen. Na de pauze wisten ze hun overwicht te be houden en door prachtig volleeren en een goede service wisten ze het spel van Van der Olst en Van der Heyde te bestrijden. Na de vierde set met 73 gewonnen te hebben was hun spel in de vijfde set zoo vast dat ze al spoedig een 50 voorsprong ver kregen, om tenslotte met 61 set en match onder groot gejuich te winnen. Voor het gemengd dubbelspel hadden zich 's morgens in de finale geplaatst mevr. Straub- Jansen en van der Heyde en mej. Canters en Koopman. De eerste deden dat door mej. Dou glas en J. Martens te slaan met 64 en 60, de laatste door de kampioenen van verleden jaar Mej. Rollin Couquerque en Castendijk met 75 en 61 te overwinnen. Van deze partij had men zich veel voorgesteld, doch hij bleef verre beneden verwachting en nadat de eerste set na een eenigszins spannend verloop met 75 eindigde, was de tweede set erg een zijdig en ging met 67 voor de kampioenen verloren. De eindstrijd kon zich niet boven het mid delmatige verheffen en zoowel mevr. Straub- Jansen als van der Heyde bleken tegen het beter sluitend samenspel van mej. Canters en Koopman niet bestand. Na afloop had de prijsuitdeeling plaats. De uitslagen luiden Heeren enkelspel: Eindstrijd: H. Timmer slaat Ir. R. C. Nauta 61, 62, 63. Heeren dubbelspel: eindstrijd: Th. van Eek en M. Wetselaar slaan J. van Olst en J. van der Heyde 26, 36, 62, 75, 6I. Gemengd dubbelspel halve eindstrijd: mej. M. Canters en O. Koopman slaan Mej. M. Rol lin Couquerque en G. R. Castendijk 75, 6Ij Mevr. Straub-Jansen en J. van der Heide slaan Mej. E. Douglas en J. Martens 64, 6—0. Eindstrijd: Mej. M. Canters 'en O. Koopman s'aan mevr. Straub-Jansen en J. van der Hei de 62, 63. Heeren enkelspel: Om den derden prijs: T. Hughan slaat mr. M. van der Feen 63, 64. Troostronde: Dames enkelspel: Eindstrijd: mej. Coelingh slaat mevr. de Bruyn-Tenbergen 5—7, 6—2, 6—4. Heeren enkelspel 3e ronde: E. Nelwan slaat J. H. Wisseling 62, 61; J. Boon slaat H. M. A. van Berkel 60, 60. Eindstrijd E. Nelwan slaat J. Boon 61, 7—5. Gemengd dubbelspel 2e ronde Mej. M. Fa- bius en mr. J. C. Lee slaan mevr. C. de Bruyn-Tenbergen en F. J. Thoolen 75, 60. Eindstrijd: Mej, E. Belzer en H. M. A. van Berkel slaan Mej. M. Fabius en Mevr. J. C. Lee 97, 60. WIELRENNEN DE NATIONALE WIELER KAMPIOENSCHAPPEN. Eerste dag. Pijnenburg kampioen op de baan lange afstand. Het zag er Zaterdag somber uit tegen een uur en werkelijk: om half twee regende het flink. Gelukkig echter brak de lucht gauw en bleef het verder den geheelen middag droog. Daar de baan te nat was kon niet op tijd worden begonnen. De pu blieke belangstelling was matig. Wat de sprintwedstrijden betreft, werden, uitslui tend de series en herkansingsritten verre den. Bij de amateurs plaatsten zich J. Ivalb Jr., B. Vlugger, W. Graafmans, J. Homma, A. v. d. Linde, J. H. Bakhuys, J. J. v. Eg- mond direct in de demi-finale, voorts klas seerden zich voor de demifinale de renners B. v. Dijk en W. v. Steenbergen, beiden van Dijk en W. van Steenbergen, beiden uit de herkansingsritten. Mazairac, de kampioen van het vorig jaar, reed niét De sprints voor onafhankelijken beston den uit 7 series, direct voor de halve finale wisten zich M. J. P. van der Leur, J. G. Lorié, J. H. M. var. Rossum, J. A. Iiyze- lendoorn, W. Ooms, M. van Oers en P. M. v. d. Horst te plaatsen, uit de herkansings ritten kwamen er nog bij F. M. J. Water reus en W. Metz. Tenslotte de profs. De kampioen van het vorig jaar, P. D. Moeskops, was nog niet aanwezig, ook de gebroeders v. Kempen lieten verstek gaan. In de demi-finales plaatsten zich G. P. Leene, J. Meijer, K. van Nek, S. W. Hoevens, J. B. N. Pijnen burg, A. M. v. d. Boogaerd, C. A. Bakker en J. F. Anspach. Het belangrijkst© nummer was wel de wedstrijd om het kampioenschap van Ne derland over 50 K.M. zonder gangmaking, waarvoor niet minder dan 55 rijders in de baan kwamen. De amateurs, de onafhan kelijken en de profs startten gezamenlijk. In het begin heeft Braspenning de leiding, alle pogingen om uit te loopen mislukken en steeds is het geheele veld spoedig bij elkaar. Ronde na ronde (99 in totaal) wordt verreden zonder dat er iets bijzonders ge beurd. Op de laatste 200 Meter de eind spurt. Pijnenburg trekt er snel tusschen uit met Van Nek aan zijn wiel en'Hoevens als derde. Onder daverend gejuich weet de Brabanter zijn kleine voorsprong te be houden en gaat als eerste door de finish. Van Nek is tweede. Van Wijk heeft zich bij de amateurs eerste geplaatst, terwijl de kleine Lorié nummer een wordt van de Onafhankelen. Alle drie rijden een eere rondje. Pijnenburg ontving tevens het na tionaal tricot en de gouden kampioens medaille. De uitslagen van den eersten wedstrijd luiden: Series kampioenschap sprint aïnateurs over 1 K.M. Eerste serie: 1. J. Kalb Jr., 2. P. Jansen, 3. L. Buis, Tijd laatste 200 M, 13.3 sec. Tweede serie: 1. B. Vluggern, 2. B. J. Muller, A. C. van Vliet, tijd laatste 200 M. 13.4 sec. Derde serie: 1. W. Graafmans, 2. L. J. Krijnen, 3. N. J. Coster, tijd laatste 200 M. 13.2 sec. Vierde serie: E. J. Homma; 2. F. A. van Dijk, 3. J. Visser, tijd laatste 200 M. 13.2 sec. Vijfde serie: 1. A. v. d. Linden, 2. W. van Steenbergen, 3. B. van D-a, tijd laatste 200 M. 13.2 sec. Zesde serie: 1. J. H. Bakhuys, 2. N. B. de Bruin, 3. J. H. H. Schöther, tijd laatste 200 M. 14.2 sec. Zevende serie: 1. J. J. van Egraond, 2. J. Veldman Jr., 3. W. Karstens, tijd laatste 200 M. 13.2 sec. Ie herkansingsrit: 1. B. van Dijk. 2e idem: 1. W. van Steenbergen. Serie kampioenschap Sprint Onafhan kelijken over 1 K.: Eerste serie: 1. M. J. P. v. d. Leur, 2. G. M. Heslinga, 3. W. Metz. Laatste 200 meter 13.2 sec. Tweede serie: 1. J. G. Lorié; 2. S. Bou quet; 3. P. F. J. van de Reijt; laatste 200 meter 14 sec. Derde serie1. J. H. M. van Rossum 2. H. Adam; 3. H. J. Alkema; laatste 200 meter 13.3 sec. Vierde serie: 1. J. A. Hijzelendoorn; 2. F. M. J. Waterreus; 3. M. v. d. Boom. Laatste 200 meter 13.2 sec. Vijfde serie: 1. W. Ooms; 2. W. Materna; 3. N. J. van Vreeswijk. Laatste 200 meter 13.3 sec. Zesde serie: 1. M. van Oerst; 2. G. Bon tekoe; 3. W. Dompeling. Laatste 200 me ter 13 sec. Zevende serie: 1. P. M. v. d. Horst; 2. J. A. Bremer; 3. W. Bouquet. Laatste 200 meter in -6.3 sec. Eerste herkansingsrit: 1. F. M. J. Wa terreus. Laatste 200 M. 13.2 sec. Tweede herkansingsrit: 1. W. Met-z. Laatste 200 meter 13.1 sec. Series kampioenscnap sprint profs over 1 K.M.: Eerste serie: 1. G. P. Leenen; 2. F. J. Anspach. Laatste. 200 meter 14.4 sec. 2e serie: P. D. Moeskops is de eenige deelnemer, daar J. van Kempen niet is opgekomen. Moeskops wordt onmiddellijk zonder te rijden in de demifinale geplaatst. 3e serie: 1. J. Meijer; 2. J. J. Bustraan. Laatste 200 meter 13.3 sec. 4e serie: 1. K. van Nek; 2. A. J. Bras- penninx. Laatste 200 Meter 14 sec. 5e serie: 1. S. W. Hoevens; 2. R. Bril man. Laatste 200 meter 12.3 sec. Ge serie: 1. J. B. N. Pijnenburg; 2. C. A. Bakker. Laatste 200 meter 14.3 sec. 7e serie: 1. A. M. v. cl. Boogaerd; 2. P. G. Ikelaar. Laatste 200 meter 13.2 sec. Eerste herkansingsrit: 1. C. A. Bakker. Laatste 200 meter 13.2 sec. Tweede herkansingsrit: 1. J. F. An- pach. Laatste 200 meter 14.2 sec. Kampioenschap van Nederland over 50 K.M. zonder motorgangmaking. Kampioen van Nederland op de baan lange afstand 1930: J. B. X. Pijnenburg, tijd 1 uur 11 min. 50.3 sec. De uitslag luidt: Amateurs: 1. F. A. van Wijk; 2. W. Graafmans; 3. L. J. P. Krijnen. Van Wijk, kampioen. Onafhankelijken: 1. J. G. Lorié, kam pioen; 2. O. D. Wals; 3. J. Vroomen. Professional: 1. J. B. N. Pijnenburg, kam pioen; 2. K. van Nek; 3. S. W. Hoevens. De regen op den tweeden dag spelbreker. Veel verder zijn we dezen tweeden dag der nationale wielerkampioenschappen niet gekomen. Slechts de demi-finales sprints dér drie categorieën, een manche van de finale eveneens van de drie cate gorieën, een nieuwelingenweclstvijcl en een halve troostwedstrijd voor niet geplaatste sprinters wérden verreden. De laatste wed strijd moest worden afgebroken, daar reeds door den regen de baan zoé glad was geworden, dat een valpartij ontsrond. Bon tekoe kwam hierbij leelijk terecht en ver moedelijk heeft hij een pols gebroken. De uitslagen luiden: Demifinales sprint amateurs 1 K.M.: De winnaar van iedere demi-finale wordt in de finale geplaatst. Eerste demifinale: 1. W. van Steenber gen; 2.*P. Vluggen; 3. J. Kalb jr. Tijd laat ste 200 meter 12.4 sec. Tweede demifinale: 1. B. van Dijk; 2. J. Homma; 3. W. Graafmans. Tijd laatste 200 meter 13.2 sec. Derde demifinale: 1. A. v. d. Linden; 2. J. J. van Egmond; 3. J. H. Bakhuys. Tijd laatste 200 meter 12.4. Demi-finales sprint onafhankelijken 1 K. M. De winnaar van iedere demi-finale wordt, in de finale geplaatst. Eerste demi-linale: 1. M. J. P. v. d. Leur; 2. M. van Rossum; 3. M. van Oerst. Tijd laatste 200 Meter 13.2 sec. Tweede demi-finale: 1. J. M. Waterreus; 2. J. G. Lorié, 3. D. Ooms. Tijd laatste 200 meter 13 sec. Derde demifinale: 1. W. Metz; 2. P. M. v. d. Horst; 3. J. A. Hyzeleudoorn. Tijd laatste 200 meter 13.1 sec. Demi-finales sprint professionals 1 K.M. De winnaar van iedere demi-finale worejt in de finale geplaatst: Eerste demifinale: 1. K. van Nek; 2. G. Leene; 3. C. A. Bakker. Tijcl laatste 200 meter 13 sec. Tweede demifinale: 1. J. Meijer, 2. A. M. v. d. Boogaerd; 3. S. W. Hoevens. Tijd laatste 200 meter 13 sec. Derde demifinale: 1. P. D. Moeskops; 2. J. B. N. Pijnenburg; 3. J. F. Anspach. Tijd laatste 200 meter 12.1 sec. Nieuwelingenwedstrijd 6 K.M. met drie klassementen: 1. K. van Nek totaal 12 punten; 2. G. Pelser totaal 11 punten; 3. D. Fabel totaal 6 punten; 4. L. van Aart totaal 5 punten. Finale spring amateurs 1ste manche1. v. d. Linden; 2.- Van Dijk; 3. Van Steen bergen. Tijcl laatste 200 meter 13.1 sec. Finale sprint amateurs 1ste manche: 1. che: 1. v. d. Leur; 2. W. Metz; 3. Water reus. Tijd laatste 200 meter 13.1 sec. Finale sprint professionals: 1st© man- rhe: 1. P. Moeskops; 2. J. Meijer; 3. K. van Nek. Tijd laatste 200 meter 12.2 sec. Nadat dé helft van den wedstrijd ver reden is, 9 k 10 renners waren nog over, heeft door de gladheid van de baan de genoemde valpartij plaats, waarna de wed strijd wordt gestaakt. Donderdagavond 7 Augustus zullen dè kampioenswedstrijden worden voortgezet. Leidsche Ren- en Toeristver. „Swift". De uitslag van de sprintwedstrijd over 300 M. op wegfietsen is: A-klas: 1. G. J. van Parijs, 4 punten; 2. T. Verschoor 5 put. 3. E. Sladek 6 pnfc. 4. Th. Wurzer 7 pnt. 5. D. Ramp 8 pnt. B-klas: 1. C. Slierings 4 punten, na besl.; 2. A. van Egmond 4 pnt. 3. T. Mechelse 5 pnt. 4. J. Keizer 6 pnt. Juniores: 1. C. Paa*s 3 punten; 2. R. Riethoven 4 pnt. 3. T. Roelanclsen 5 pnt. 4. T. Riethoven 6 pnt. Het. Swift-lid W. Graafmans werd 2e in de wielerkampioenschappen over 50 K.M. en 3e in de sprint, 'n Mooie prestatie CRICKET NED. Xl-TAL—FREE FORESTERS. De eerste dag. Century van Mr. van Manen. Zaterdag is op het Rood en Wit-terreia te Haarlem de wedstrijd begonnen tus schen het Ned. XI-tal en cle Free Foresters. De Beus wint voor Holland den toss en verkiest eerst te batten. Om even twaalf uur trekt het openingspaar Mr. H. van Manen en Jhr. W. v. d. Bosch naar de mat. Capt. Hughes Halleb en Burdett beginnen te bowlen. De batsmen spelen kalm waar door in de eerste overs' weinig runs ge scoord worden. Langzamerhand geraken beiden ingespeeld en laten onkel© fraaie slagen zien. Aanvoerder Johnston wijzigt dan enkele malen den aanval en zet Capes, Wilson en Macnal ook aan. Aanvankelijk lijkt het met succes, want Jhr. Van den Bosch geeft een kans in de slips, die niet geaccepteerd wordt. Onder hand rijst het totaal tot 40. Op 41 moet Jhr. v. d. Bosch vertrekken, doordat de wicketkeeper Patterson hem op het bowlen van Copes voor 24 uibvangt. E. J. A. Schill komt dan in, die zeer goecl speelt. Ruim 1 uur ontlast zich een flinke regenbui boven het veld, waarna be sloten wordt voor de lunch te stoppen. De stand is dan 167. De heeren Schill krij gen bericht vap een ernstig ziektegeval van hun familielid N. Schill, waardoor zij genoodzaakt zijn naar Den Haag terug te keeren. Op voorstel van Johnston wordt besloten voor E. J. A. Schill een invaller te nemen, onder voorwaarde, dat de 9 door hem ge scoorde runs van het totaal afgetrokken worden. In zijn plaats trekt Jhr. P. Feith naar dc wickets. Voor R.' Schill valt E. Jansen in. A.-Maas, die als invaller was aangewezen, had in een schrijven te ken nen gegeven, dat hij niet in aanmerking wenschte te komen voor een plaats in het elftal. Na de lunch hervatten Mr. Van Manen en Jhr. P. Feith den strijd. De laatste be gint zwak, maar daarna vergast hij met Van aMnen het publiek op goed batten. Beiden slaan verschillende boundaries. Feith scoort eens drie vieren achter elkaar Van Manen het publiek op goed batten, haaldelijk verandert Johnston den aanval. Eerst op 132 komt de scheiding als Feith (37) een bal van Wilson in de handen van Capes slaat. Ook de volgende batsmen N. Jansen heeft er goed heb oog in. Vele malen jaagt hij de ballen naar de boundary. Ook slaat hij o.m. een zes. Op 220 gaaft hij een vuur pijl, die in de handen van det wicketkeeper Patterson belandt. Zijn score is 38. Even nadat De Beus op de mat verschenen is, slaat Mr. van Manen een vier, waarmede hij een century bereikt heeft. In den loop van den middag is het bowlen bijzonder zwak geworden. Vele ballen zijn te lang, waardoor het totaal in korten tijd zeer snel gerezen is. Ook het veldwerk der En- gelschen is onvoldoende. Vele kansen wor den niet benut. Als liet totaal 286 is gaat Mr. van Manen uit. Hij wordt door Capes op diens bowlen gevangen voor 147. Een viertal tamelijk gemakkelijke kansen heb ben zijn niettemin verdienstelijke score ontsierd. Ook De Beus vertrekt op hetzelfde to taal. Patterson vangt hem achter de pa len op het bowlen van Wheatly voor 15. De wickets vallen dan regelmatiger. Eerst gaat M. Hartog, als hij onvoorzichtig wil runnen, run out voor 11. E. Jansen die nogal gelukkig 36 runs scoort, is de eerste, die gecleand wordt door Capes (6333). Terwiel ziet na- 5 runs zijn palen duikelen, na het bowlen van Wheatly (7338). Wan neer Glerum en Neuerburg op de mat zijn, vliegt het totaal omhoog. Vooral Glerum is goed op dreef. Vele vieren komen van zijn bat. Op 377 wordt hij, als hij te wild is, door Patterson gestumpt op het bowlen van Willson. Zijn innings van 36 runs, be vat 7 vieren. Nadat Sodderland voor twee run out gegaan is, hebben allen een beurt gehad. Neuerburg blijft met 16 nob out. Het totaal is met inbegrip van 25 extra's 387 runs. Willson heeft het beste gebowld, n.l. 3— 67. Verder hebben wickets genomen Wheatley 399 en Capes 261. De tweede dag. Een draw. Zondag is de wedstrijd tusschen het Ne- derlandsch XI-tal en de Free Foresters op het Rood en Wit-terrein te Haarlem voortgezet. Johnson (26) en Patterson (36) zetten voor de Engelschen de innings voort, die den vorigen dag met 066 geëindigd was. Sodderland en Jhr. W. v. d. Bosch vormen weer den aanval. De beide bats- men spelen kalm verder tot het totaal tot 92 is gerezen. Dan wordt Patterson mooi door Neuerburg op het bowlen van Sod derland voor 45 gevangen. Kort hierop neemt Terwiel de plaats van Van den Bosch in en met succes. Op 102 krijgt Wheatley l.b.w. voor 5 runs. Wilson en Johnston vervolgen de innings. Zij laten een aantrekkelijk batting zien. Vele malen slaan ze boundaries, waardoor de score omhoog vliegt. Herhaaldelijk brengt captain de Beus verandering in den aanval, echter zonder succes. Wilson speelt met geluk, daar hij in een over tweemaal gemist wordt. Als voor de lunch gestopt wordt is de stand 2—203. Na de hervatting begint Johnston, wiens score inmiddels S2 geworden is twee vie ren te slaan. Enkele overs later voltooit hij met een harden vier zijn century. Op 247 is het. zijn beurt, om te vertrekken. Hij Avordt op squaree leg door Neuerburg voor 108 run sop het boAvlen van Terwiel ge vangen.- Johnston heeft een aantrekkelijke partij gespeeld. Bijna al zijii slagen waren langs den grond. Geen enkele kans heeft h(j gege.a-en. Van den Bosch wordt daarna weer als bowler aangezet en reeds in zijn eersten over neemt hij het wicket van Wil son, die in de slips door Mr. ar. Manen voor 67 wordt, gevangen. (4252). Pattisson en Capes doen de score weer snel stijgen. De eerste slaat o.m. in een over drie vieren en later een zes. Pattisson wordt twee keer gemist. Als v. d. Bosch Aveer den bal ter hand neemt, valt er opnieuw een Avicket.. Pattisson Avordt voor 40 door Sodderland gevangen (5—333). Enkele overs later begint het zoo hard te regenen, dat van verder spelen geen sprake meer kan zijn. Na een uur Avordt besloten den strijd te staken. Het totaal der Engelschen is 335 voor 5. Capes (43) en Franklin (1) niet uit. Van den Bosch heeft. tAvee Avickets genomen ten koste van 70 runs. Terwiel 2S9 en Sodderland 197. Het. resultaat is een draw. lil dezen Avedstrijd hebben beide teams de batsmen de overhand gehad. Het. boAA'len was aan beide'zijden niet bizonder sterk. Het fielden Avas bij de Hollanders beter •dan bij de gasten, hoewel vele kansen on benut. zijn gebleven. Om 6 uur beginnen de Engelschen hun innigs. Johnston en Patterson openen op het boAvlen van Sodderland en Jhr. v. d. Bosch. Zij hebbén echter geen succes evenmin als de "change bowlers M. Jansen en Gelrum. Als de stand 0—66 is worden de stumps voor den volgenden dag opge borgen. Johnston 26 en Patterson 32 not out. Verwacht wordt, dat de wedstrijd in een draw zal eindigen. SPARTA—L. C. C. Gewonnen door Sparta met 33 runs op de eerste innings. L. C. C. is er niet in geslaagd voor de tweede maal van Sparta te winnen, of schoon 't er aanvankelijk Avel naar heeft uitgezien, daar Sparta voor 108 werd uit gegooid. Captain a. Schie Avint ditmaal den toss en stuurt Sparta naar de Avickets. Op 't goede bowlen van v. Goor en A. van Es a-alt niet veel te scoren en regelmatig ver- dAvijnen cle batslui. Alleen Wilson met 'n fraaie 21 en at. LeeuAven met 'n door vele kansen ontsierde, maar uiterst nuttige 41 not out zijn de grondleggers van Sparta's totaal 108. .'t Fielden der L. C. C.'ers was stukken minder dan in vorige Avedstrijden v. Goor bowlde 644, A. van Es 447 en F. van Es 08. L. C. C. opent met v. Goor én v. Schie. Beide batsmen zijn er direct goed in en scoren zeer snel. Op 25 komt, toch reeds de scheiding als v. Schie van 'n mislukte slag op point voor 9 gevangen Avordt. A. van Es maakt 't oog niet lang en Avordt cloor Senn voor 1 gebowld. Met Metsch op cle mat gaat 't dan beter en tot de lunch houden beiden stand. Na de lunch is het 't eerst voor v. Gooi de beurt om te vertrekken. Deze L. C. C.'er scoorde 'n goede 28. Dan volgt een collapse, want van 4 voor 47 Avordt 6 voor 47. Met P. Kantebeen op de mat zet Metsch nog 'n stand van 20 runs op. Doch als Kantebeen zijn Avicket ziet sneuvelen en den Holder ongelukkig door Metsch uit- gerund Avordt. is de tegenstander der L. C. C. gebroken. Met den laatsten man Avordt Metsch, die 21 runs scoorde, door van Leeuwen geboA\-ld. De boAA'lingcijfers luiden 7 Senn 3—36, v. Leeuwen 6—25, Ringeling 0—14. Met nog 3 1/2 uur spelen en 'n achter stand van 33 runs probeerde L. C. C. een kans op de 2de innings. Door den regen gedAvongen zag de Leidsche aam-oerder echter van verderen strijd af.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6