SPEL MAANDAG 4 AUGUSTUS 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. S DUVOEGSEL VOETBAL R. K. FEDERATIE. P. H.—CAESAR 4—2. Eindelijk is liet einde daar. Alhoewel er niets meer op het spel stond is er van beide zijden met elan gestreden en de toe schouwers hebben van een aardig gespeel den wedstrijd kunnen genieten. Het weer leende zich bij uitstek voor voetbal. Alleen de belangstelling was klein, slechts een 300-tal toeschouwers waren aanwezig. De leiding van den heer Achterberg was uitstekend en we zien hem gaarne terug in Twente. Over den wedstrijd kunnen we kort zijn. Om half drie stellen de elftallen zich op. Beide elftallen tellen een drietal invallers, waarvoor bij P. H. jonge spelers worden geprobeerd en die dan ook tame lijk voldeden. Direct gaat de bal van doel tot doel, en beide doelen verkeeren in gevaar, beide verdedigingen blijven voorloopig meester van het terrein. Na een kwartier geeft Haghuis aan P. H. de leiding. Thans ver slapt P. H. en na 10 minuten komt de midvoor langs Blom. Geduldig blijft Caesar doorzwoegen en na een half uur is de stand 21. P. H. zet er dan alles op en even voor rust brengt Vloedbeld fraai de partijen op gelijken voet. Na rust hetzelfde op en neergaande spel, totdat na een keu rig opbrengen van Eusterbrach en Jansen, Vloedbeld fraai inkopt (32). Dan komt er teekening. Caesar zet alles op alles, doch het backstel AsbrcukKuiphuis is goed op dreef, special Kuiphuis is er ge weldig in. Steeds gaat de strijd gelijk op totdat Hageraats Sr. aan alle onzekerheid een einde maakt en 10 minuten voor het einde den stand op 42 brengt. Er werd in zeer prettige verstandhouding gespeeld, waaraan de correcte leiding veel heeft bij gedragen. DIOC. HAARL. BOND." R. K. Sportvereeniging" A. S. C. (Zoeterwoude Rorp). De loting voor de a.s. seriewedstrijden had de volgende uitslag: Eere-afdeeling: Leiden IBlauw Zwart I te spelen op 10 Augustus. Eerste af deeling: V. V. L. IS. N. A. I te spelen op 17 Augustus. Leiden II is voor deze afdeeling vrijgeloot en moet dus spelen tegén den winnaar. Tweede afdeeling: A. V. V. IILeiden III voor 3 Augustus, A- S. C. IV. V. L. II voor 17 Augustus en Blauw Zwart IL»-S. N. A. II voor 24 Augustus. A. s. Dinsdagavond om 8 uur (N.T.) is er een Alg. Ledenvergadering in het Pa tronaatsgebouw. Daar er-veel te bespreken is, worden de leden dringend verzocht aanwezig te zijn. De leden beneden 15 jaar worden echter niet verwacht. R. K. Sportvereeniging A. V. V. Van het vastgestelde programma van Zondag 3 Augustus is in verband met de weersgesteldheid weinig terecht gekomen.. V. V. I speelde voor de Gr. Floris- reekswedstrijden tegen Graaf Floris II. Er wordt terstond aan beide zijden flink aan gepakt en beide doelen verkeeren om beurten in gevaar. Gr. Floris weet uit een mooien aanval te doelpunten 10. De regen wordt dan spelbreker en na een kwartier wordt de wedstrijd gestaakt. Het 2e elftal trok naar Zoeterwoude om daar voor de A. S. C.-serie tegen Leiden 3 te spelen; ook hier werd de wedstrijd met de rust wegens den regen gestaakt. Alleen de wedstrijd A. V. V. bGr. Flo ris b vond doorgang. In een aardig ge speelden wedstrijd wisten de jongste A. V. V.'ers met 20 te winnen. Teijling IIMeerburg I 30. Ongeveer 2.30 uur fluit scheidsrechter v. d. Lans beide elftallen binnen de lijnen. Meerburg heeft den toss gewonnen en ver kiest tegen wind in te spelen. Teijlingen brengt den bal aan het rollen tegen negen Meerburgers. De bal belandt v. d. aftrap naar den linksbuiten en deze schiet kei hard in (10). Als Meerburg even tot bij het Teijlingendoel komt, retourneert de achterhoede onmiddellijk, zoodat weer de linkervleugel in het bezit komt van den bal en in een oogenblik tijd is het de links binnen die er 20 van maakt. Meerburg doet al het mogelijke om de eer te redden. Als een der Teijlingers het spel wat for ceert ontgaat dat den scheidsrechter niet, en Meerburg krijgt een vrije trap te ne men op den rand van het strafschopgebied. Deze levert ook al niets op, het zit Meer burg niet mede. Als Teijlingen dan de bal weer opdrijft naar het Meerburgdoel is het de rechtsbinnen, welke er 30 van maakt. Na wat heen en weer getrap is hei- rust. Na de rust valt de regen met stroo men neer Zoodat de wedstrijd werd afge- lascht om op lateren datum verder gespeeld te worden. Volgende week D. O. S. I om 12.30 uur. De Junioren verloren van Lisse II met 20. Volgende week trekken beide elftal len naar Wassenaar. R.K. Sportvereeniging V.V.L. Om 12.30 uur nam de wedstrijd V.V.P. I- D.H.B. I een aanvang. Dadelijk ontwikkelt zich een snel spel met om beurten beide partijen in den aanval. V.V.P. krijgt een penalty te nemen doch zij laten deze kans onbenut. D.H.B. doet het even later beter en neemt met een mooi schot de leiding. Na de rust is V.V.P. overwegend sterker doch hoe zij ook zwoegen de gelijkmaker blijft uit, zoodat D.H.B. door een 10 overwinning den eersten prijs behaalde. Vervolgens nam de wedstrijd Leonidas 5 Duiven 4'een aanvang. Leonidas had spoedig met 20 de leiding doch reeds voor de rust heeft Duiven de stand op 22 gebracht. Na de rust weten beide partijen nog eenmaal te doelpunten zoodat met 3—3 het einde kwam. Ook de verlenging bracht in dezen stand geen verandering, waarna met loten Leoni- da de gelukkige was. Was het onder dezen wedstrijd reeds- flink gaan regenen nu begon het te storten zoodat de wedstrijd V.V.L. ILeonidas 3 moest worden uitgesteld. Ook de wedstrijd V.V.L. II tegen Leiden vond geen doorgang. KON. NED. VOETBALBOND. DE HEER KIPS GAAT AFTREDEN. Naar de „Tel." van welingelichte zijde verneemt, koestert de voorzitter van den Kon. Ned. Voetbalbond, de heer ir. J. W. Kips, thans definitief het reeds eerder ge uite voornemen nog dit jaar zijn bestuurs functie neer te leggen. Alphen I—Sparta (Comb.) 2—5. Deze wedstrijd, waarvoor veel belang stelling bestond, werd voor Sparta in een 52 overwinning beëindigd. Als onder lei ding van den heer S. flakkert wordt be gonnen, gaat het spel geruimen tijd gelijk op met wederzijdsche aanvallen en eerst na 20 minuten gelukt het aan de Rottei- dammers door hun linksbinnen de leiding te veroveren. Voor Alphen blijkt dit aan leiding om wat flinker aan te pakken. Sparta heeft evenwel een keeper in haar doel, die zijn plaats waard is en zoodoen de blijven doelpunten uit. Toch komt even voor rust voor Alphen de gelijkmaker als bij een aanval van hare voorhoede van Kooijk het leder in het net plaatst. Rust 11. In de tweede helft is er nauwelijks een minuut gespeeld of Sparta herneemt uit een doorbraak reeds de leiding, de thuisclub komt daarna sterk in den aan val en als de Spartanen gevaarlijk in het nauw zijn gedreven, weten zij niet beter te doen dan zelf aan Alphen een doelpunt ca deau te geven. De regen wordt daarna een geduchte spelbreker, 't Blijkt evenwel dat Sparta de kansen haar geboden naar be-- hooren weet te benutten, zoodat achter eenvolgens nog driemaal het net wordt ge vonden. Het einde komt met een 52 over winning van Sparta. Na de wereldkampioenschappen. Het Fransche elftal toert momenteel in Zuid-Amerika. Het werd door een elftal van de stad Santos met niet minder dan 61 geslagen. Ruststand 20 in het voor deel der Brazilianen. ATHLETIEK NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN TE GRONINGEN. Record hinkstapsprong verbeterd. Zaterdagavond werd in het Stadspark te Groningen het eerste gedeelte van de heeren kampioenschappen der K. N. A. V. verwerkt. Het weer was uitstekend, maar ietwat drukkend, waardoor de prestaties eenigszins werden beinvloed. Op verschil lende nummers werden de records niette min sterk benaderd en den Zwollenaar Peters gelukte het zelfs reeds in het be gin het record van den Hinkstapsprong te verbeteren. Tot driemaal toe voerde hij zijn prestatie op, waarna heb nieuwe Nederlandsche record tenslotte werd geves tigd op 15.26 M. Scherpe strijd werd ge leverd op de 1500 M., welke na een felle eindspurt naast Effern (Haarlem) door den titelhouder J. Zeegers (A. V. 1923) werd gewonnen. De Noorderling Rosing leverde hier een goede prestatie door in den tijd van 4 min. 14 sec. als vierde te eindigen. De recordsprong van Berger op de 100 yards mislukte. De Haarlemcrack trof de zachte binnenbaan en bleef 2/10 sec. beneden het record. Cor Gubbels bleef op de 3500 meter-, snelwandelen zijn stadgenoot Engelman gemakkelijk de baas. Ook de kogelnummers brachten geen bij zondere verrichtingen, te minder daar de Eindhovenaar Kamerbeek zijn titels zon der tegenstand afstond. Wij volstaan verder met te verwijzen naar de gedetailleerde uitslagen der onder leiding van den heer E. H. Huizinga vlot verloopen wedstrijden, die slechts matig publick trokken. 400 M. Horden le serie: 1. A. v. d. Wer ken (P.S.V.) 59.6 sec. 2. J. Prins (Blauw Wit) 64 sec. 2e serie: 1. C. Sierhuis (A.V.) 59.4 sec. 2. G. v. Bokhorst (G.A.C.) 60 sec. 100 M. hardloopen lë serie: R. Jaarsma (S.G.V.) 11.4 sec. 2. W. Peters (P.E.C.); 2e serie; 1. C. Berger (Haarlem) 10.8 sec. 2. H. de Boer (Te Werve); 3e serie; 1. A. Benz (Haarlem) 11.5 sec. 2. J. Both (V. en L.) 12 sec. Kogelstooten: 1. G. Eysker (Haarlem) 12.85 M. 2. J. v. d. Berg (A.P.S.V.) 12.27 M. 3. J. H. G. Antenne (Olympia, Haag) 11.77 M. 1500 M. hardloopen: 1. J. Zeegers (A. V. '23) 4 min. 11.2 sec. 2. W. Effern (Haar lem) 4 min. 12.8 sec. 3. A. J. Hoogerwerf (Haarlem) 4 min. 13.3 sec. 4. P. Rosing (N. A. B.) 4 min. 14 sec. 5. J. Dop (Nji Sri); 6. P. Gerbrands (Blauw Wit). 400 M. hardloopen le serie: 1. H. Visser (Feijenoord) 56.1 sec. 2. R. de Jong (Quick) 56.1 sec. 2e serie: 1. A. Paulen (Haarlem) 52.5 sec. 2. P. Brouwer (A. V. '26) 53.4 sec. 3e serie: 1. K. B. v. d. Berg (Rob. et Vel.) 52.5 sec. 2. B. Jansen (V. en L.) 53.6 sec. 4e serie: 1. J. Prins (Blauw Wit) 53.2 sec. 2. H. Bergman (Pro Patria) 54.2 sec. 3500 M. snelwandelen: 1. C. A. Gubbels (Pro Patria) 15 min. 39.3 sec. 2. P. Engel man (Pro Patria) 16.3 sec. Kogelslingeren: 1. C.s Hoksbergen (B. A. C.) 29.1S M. 2. G. Eysker (Haarlem) 25.84 M. 3. J. Antenne (Olympia) 22.91 M. Hinkstapsprong: 1. W. Peters (P.E.C.) 16.26 M. 2. J. Blankers (A. V. 1923) 14.38 M. 3. S. v. Musscher (Haarlem) 14.55 M. Nieuw Nederlandsch record W. Peters 15.26 M. 200 M. hardloopen, le serie: 1. C. Ber ger (Haarlem) 23.6 sec. 2. G. Bijlstra (V. en L.) 23.8 sec. 3. K. Neyenhuis (A.V. Gro ningen 1926) 24.5 sec. 2e serie: 1. R. Jaar sma (S G. V.) 24 sec. 2. A. Bcnz (Haarlem) 24 sec. 3. A. Meesters (A. V. Groningen 1926) 24,5 sec. 3e serie: 1. H. P. Beintema (Hellas) 24.5 sec. 2. J. Both (V. en L.) 24.8 sec. 3. A. J. Bock (Gron Politie Sportver eeniging) 24.9 sec. De wedstrijden van Zondag. De athletiek-wedstrijden waren gister middag nauwelijks aangevangen, of een regenbui hield een. vlot verloop tijdelijk tegen. Intusschen waren de demi-finales van de 400 meter verloopen, zonder dat eenige strijd werd te zien gegeven. Do winnaars telden zich met de classi ficatie tevreden. In de finale plaatsen zich: K. B. v. d. Burg, R. V.; J. H. Bergma, Pro Patria; A. Paulen, H.A.V.; en .H. Visser, Feije noord. Bij de finales 100 M., welke hierna werd geloopen, slaagde C. Berger, H.A.V., er in het 100 yards record van Broos te verbeteren en te brengen van 9.9 sec. op 9.7 sec. De 100 M. liep hij in den record tijd van 10.6 sec., daarmee ongeveer twee mter voor nummer twee, den Zwollenaar W. Peters, P.E.C., blijvend. Van R. Jaars ma, S. G.V., - Werd veel verwacht, doch deze kon heb in dezen kamp slechts tot. de vijfde plaats brengen. De uitslag luidt: 1. C. Berger, H.A.V., 10.6 sec.; 2. W. Peters P.E.C., 10.8 sec.; 3. H. de Boer, Te Werve, 10.9 sec.; 4. A. Benz, H.A.V.; 5. R. Jaarsma, S.G.V.; 6. J. Both, V. L. Voor de verrassing zorgde de als out sider beschouwde P.S.V.'er A. v. d. Wer ken, door op de 400 M. hordenloop C. Sierhuis, A.V. 1023, G. van Bokhorst, G.A.G. en J. Prins, Blauw Wit, te klop pen. Allen liepen zij beneden den record tijd van het vorige jaar. De uitslag was: 1. A. v. d. Werken, 58 sec.; 2. C. Sierhuis, 58.2 sec.; 3. J. Prins, 60.4 sec. In de serie van de 110 M. horden had het er den schijn van dat ook in dit num mer een P.S.V.'er, H. van Leeuwen, met de eer zon gaan strijken, doch in den eindstrijd bleek dat Th. Heeg, Quick, die hij in de eerste serie had geklopt, zich daarin had gespaard. De uitslag was: 1. G. Ras, A.A.C., 16.5 sec.; 2. Th. Heeg, Quick, 16.4 sec.; 3. A. Kaan, H.A.V.; 4. II. van Leeuwen, P.S.V. Voor de derde record-verbetering bij deze wedstrijden zorgde de snelwandelaar C. A. Gubbels van Pro Patria, door de 1500 M. af te leggen in 6 min. 2.9 sec., waarmede hij bijna tien sec. bleef bene den zijn eigen record. P. Engelman, Pro Patria, deed er 6 min. 15.4 sec. over. Evenals bij de 100 M., beweest C. Ber ger ook bij de 200 M., wat hij waard is, want hij won in 22.4 sec.; tweede werd A Benz., H.A.V., in 22.5 sec.; derde R. Jaarsma, S.G.V. in 23.1 sec.; vierde J. Both, V. L. Bij het discuswerpen bleven de pres taties, evenals bij het kogelstooten en kogelslingeren, dat Zaterdagavond reeds VOORNAAMSTE NIEUWS De nationale athletiekkampioenschap- pen te Groningen. Peters verbetert het Netl. record hinkstapsprong. De nationale wielerkampioenschappen te Amsterdam. De finales wegens den regen uitgesteld. De tenniskampioenschappen te Hilver' sum. Mej. Rollin Couquerque kampioene dames en Timmer kampioen heerenenkeU spel. had plaats gehad, beneden de verwach tingen. De beste worp was 37.68 M. door G. Eysker, H.A.V.; tweede werd G. Post- ma, A.P.S.V., met 36.75 M. en derde G. Sevenhuisen, Alcmaria Victrix, met 35.38 Meter. Zooals verwacht werd, slaagde J. H. Bergmann er in beslag te leggen op den eersten prijs in 'het nummer 400 M. hard loopen. Het kampioenschap werd hem evenwel niet toegekend, daar hij Duit- scher is van nationaliteit. H. Visser, Feijenoord, werd hierdoor kampioen. A. Paulen, H.A.V., stelde teleur en moest zich met- de vierde plaats tevreden stel len. 1. J. H. Bergman, Pro Patria, 50.8 sec.; 2. H. Visser, Feijenoord, 51.2 sec.; 3. K. B. v. d. Burg, R. V., 52.1 sec.; 4. A. Paulen, H.A.V., 52.2 sec. Bij het hoogspringen kwam het eerst 'het Noordelijke succes. W. Hoffman, A.V. 1926 wist hier den eersten prijs te beha len met een sprong van 1.75 M. P. v. d. Klinkenberg, B.V.V., bereikte een gelijke hoogte, doch eerst na overspringen. Derde werd H. van Leeuwen, P.S.V. Polsstok-hoogspringen was vanzelfspre kend voor A. v. d. Zee, H.A.V. Hij wist echter niet do hoogte te bereiken van de vorige weck op de wedstrijden van Blauw Wii. flij haalde thans 3.70 M. Tweede werd L. M. Oorschot, Brcderodes, met 3.40 M., terwijl H. Hoving, Actief, derde werd met 3.3o M. Bij het verspringen en het speerwer pen bleven de prestaties om en nabij het Nederlandsch record, doch verbeterd werd er geen. De Boer bleef slechts 2 cM. van zijn eigen record af; Itij werd eerste met een sprong van 7.2S M.; 2. Peters, P.E.C., 7.22 M.; 3. Van Wclsenes, Haarlem, 7.065 Meter. Het speerwerpen was natuurlijk voor den Amsterdamschen politie-agent Knol. Hij won met 53.67 M.; 2. P. van Meijl, P.S.V., 50.13 M.; 3. S. Visser, Haarlem, 47.42 M. Een der mooiste nummers van dezen middag was dc 800 M., door het verras send verloop, dat het nummer had. Een out-sider A. v. d. Berg, van de Athletiek- vereeniging Twente, nam dadelijk den kop, en wist deze vrijwel tot het einde te behouden. Op de laatste nieters 'bleek hij niet genoeg ausdauer te hebben en wisten Hoogerwerf en Effern hem to pas- see ren. De uitslag: 1. A. Iloogcwerf, Haarlem, 2 min. 2.2 sec.; 2. W. Effern, Haarlem, 2 min. 2.6 sec.; 3. A. van der Berg, Twente, 2 min. 3.8 sec.; 4. Lijflander, A. V 1923, 2 min. 6.5 sec. De 5000 M. was natuurlijk weer een strijd tusschen Zeegers en Baars. Zij werden voorts gevolgd door Buis en Bruin, die hevig vochten om de derde plaats. De strijd werd gewonnen door Zeegers. De uitslag: 1. J. Zeegers, A. V. 1923, 16 min. 17.9 sec.; 2. N. G. Baars Steine- IN HET STADI ON VAN AM STERDAM wer den wieler-wed- strijden gehouden om 't kampioen schap van Neder land. J. R. Pij nenburg werd kampioen prof. 50 K.M. zonder gangmiking T-E GRONINGEN zijn de athletiek-kampioenschappen gehouden, waarvoor veel belangstelling was. De finale 110 M. hordenloop

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5