DONDERDAG 31 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 KRING BURG-ER WACHTEN „DUINRAND". Schietwedstrijden. Dinsdag had aan de Rijksschietbanen te Katwijk aan den Rijn de Kringwedstrijd plaats van den Kring van Burgerwachten „Duinland". Voor dczo wedstrijd waren ingeschreven 23 vijftallen, n.l. 2 in A, Kat wijk en Rijnsburg, 10 in B (Katwijk 2, Voor schoten 1, Wassenaar 1. Leiderdorp 1, Rijnsburg 2, Benthüizen 2, Oegstgecst 1) en 11 in C: Katwijk 3, Voorschoten 2, Was senaar 1, Rijnsburg 2, Benthuizen 2, Ocgst- geest 1. Het weer droeg er niet toe bij, om schit terende uitkomsten te behalen. Het woei veel te hard, en de schutters hadden'nogal hinder van het stuiven. Te 2 uur werd de wedstrijd geopend met het uitspreken van een geestdriftig openingswoord door den voorzitter van „Duinland", burgemees ter J. Schokking van Katwijk. Dan werd aan den wedstrijd begonnen, klasse A en B op baan 5, klasse C op baan G terwijl de banen 7 en S beschikbaar waren voor de vrijebaan-wedstrijden. Hier volgen de uitslagen der wedstrijden. Korpsuitslagen: in A Rijnsburg 1 met 211 punten, Katwijk 2 met 209 punten. Klasse B No. 1 Oegstgeest met 25G pun ten, No. 2 Voorschoten met 244 punten, No. 4 Wassenaar met 223 jmnten, no. 5 Rijnsburg 219 p., no. 6 Leiderdorp 20G p., no. 7 Katwijk 203 p., no. 8 Benthuizen 194 punten. Klasse C: no. 1 Oegstgeest 230 p. no. 2 Rijnsburg 227 p., 3. Katwijk 214 p., 4. Kat wijk 209 p., 5. Katwijk 19S p., G. Wassenaar 191 p.,, 7. Benthuizen 175 p., en 8. Benthui zen 152 punten. De volgende personcele prijzen werden behaald, in A: 1. V. v. Leeuwen Katwijk 51 p., 2. L. v. Egmond Rijnsburg 49 p., 3. Jac. Bloot Katwijk 48 p., 4. J. Slingerland Katwijk 46 p., 5. G. Vos Rijnsburg 45 p., 6. G. v. Kloveren Rijnsburg 45 p., 7. G. v. Vliet Rijnsburg 44 p. In B: 1. G. v. d. Meij Rijnsburg 54 p., 2. dr. Timmermans Oegstgeest 53 p. 3. H. Ravensbergen Rijnsburg 53 p. 4. H. W. Collee Oegstgeest 52 p. 5. J. Hartman Benthuizen 52 p. G. G. v. Druten Oegst geest 51 p. 7. S. Minnee Katwijk 51 p. 8. J. Stuivenwold Wassenaar 50 p. 9. J. Werk hoven Oegstgeest 50 p. 10. R. v. Mulligen Voorschoten 50 p. 11. A. v. d. Meij Rijns burg 50 p. 12. A. J. Bakker Oegstgeest 50 p. 13. J. de Jong Wassenaar 50 p. 14. Jac. Meijer Katwijk 49 p. 15. W. Meij'er Voor schoten 49 p. 1G. G. Yperlaan Voorschoten 49 p. 17. J. Noort Voorschoten 48 p. 18. J. v. d. Lubbc Voorschoten 39 p. 19. C. v. Delft Rijnsburg 47 p. 20. C. v. d. Gugten Rijnsburg 46 p. 21. G. Groenendijk Leider dorp 4G p. 22. G. Vos Rijnsburg 46 p. 23. J. Rootselaar Rijnsburg 46 p. 24. J. Teijn Leiderdorp 45 p. 25. M. v. d. Oever Kat wijk 44 p. 26. P. Heemskerk Rijnsburg 44 p. 27. J. Scherpenzeel Wassenaar 43 p. 28. F. Schaap Katwijk 42 p. 29. J. Vermeu len Benthuizen 42 p. 30. D. v. d. Berg Was senaar 42 p. 31. D. Nasveld Katwijk 41 p. 32. J. de Koning 41 p. 33. F. Zandbergen Leiderdorp 40 p. 34. G. Mets Benthuizen 39 punten. Klasse C.: 1. Joh. v. d. Gugten Rijns burg 52 p. 2. J. Verkerk Voorschoten 52 p. 3. P. VarkevisserKatwijk 50 p. 4. D. Ouwchand Katwijk 50 p. 5. A. J. Turion Voorschoten 49 p. 6. C. Hoek Katwijk 49 p. 7. W. v. Leeuwen Katwijk 49 p. 8. Jhr. von Weiier Wassenaar 49 p. 9. J. v. Iterson Rijnsburg 48 p. 10. C. Zwaan Rijnsburg 47 p. 11. J. Oudwater Rijnsburg 47 p. 12. J. Breedijk Oegstgeest 47 p. 13. Nic. Schui temaker Katwijk 47 p. 14. P. de Wit Oegst geest 46 p. 15. J. van Egmond Voorschoten 46 p. 16. J» v. Schaik Oegstgecst 46 p. 17. M. de Jong Oegstgeest 46 p. 18. J. Juffer mans Oegstgeest.- 46 p. 19. G. v. Egmond Rijnsburg 45 p. 20. G. Diephout Benthui zen 45 p. Uitslag vrije baan, max. 30 punten: 1. J. v. d. Gugten Rijnsburg 30 p. steunserie 26. 2. J. v. d. Lubbc Voorschoten 29—28 p. 3. H. W. Collee Oegstgeest 29—28 p. 4. C. J. v. d. Aar Oegstgeest 29—2S p. Medailles als korpsprijzen werden nog gewonnen door Oegstgeest, Rijnsburg, Kat wijk, Voorschoten. Het was, zooals steeds, ook nu de Oegst- geester Burgerwacht weer die zich het kra- nigste geweerd heeft. Behalve de eerste prijs in de B klasse en de 1ste prijs in de C klasse, wisten zij ook nog 2 prijzen op de vrije baan machtig te worden. Vooral het aantal in de B klasse was schitterend, 256, terwijl de eerste opvolger Voorschoten pas 244 stond. Het bleek intusscken ook, dat deze wed strijden moeilijk op een middag kunnen worden afgewerkt. Het schieten was te ruim half acht pas afgcloopen, waarna de geweldigo administratie nog moest worden verricht om daarna de prijzen pas te kun nen uitreiken. Het was dan ook al half elf gepasseerd, eer de laatste prijs in het ge lukkig bezit der winners was. Een andere regeling dient in het vervolg getroffen te worden. Op Zaterdag 30 Aug. zal dezelfde Kring „Duinland" schieten om den Zilveren Miss Blanche Beker. Ook dan zal het zeer span nend zijn. Oegstgeest- won reeds tweemaal achter elkaar dezen beker. Wint deze ook thans dan is Oegstgeest in het blijvend bezit hiervan. Dio wedstrijd wordt dus interessant. VOORSCHOTEN. Herwonnen Levenskracht. Dc speld- denverkoop ten bate van Herwonnen Levenskracht heeft alhier opgebracht dc som van f 122.421/2. WASSENAAR. Middenstanrisvereeniging. In het café Bellovue aan Den Deijl, hield Woensdag avond jl. de Wassenaarscho Middcnstands- vereeniging cenö algemcene ledenverga«- dering. Bij ontstentenis van den voorzitter en onder-voorzitter werd deze vergadering door den heer W. M. Lankhorst geleid, die allen met een kort woord welkom heette. Hij deelde mede, dat dc voorbereidingen voor de Nijverheidstentoonstelling naar wensch marchcercn en meent dan ook met zekerheid te kunnen zeggen, dat voor zoo ver het de Middens tand safdeeling betreft het welslagen zoo goed als verzekerd is. Er komt op het tentoonstellingsterrein eene tent van 100 meter lang en 15 meter breed, waarin 44 stands kunnen worden geplaatst, die reeds allen zijn besproken. In het midden der tent zal een groot doek worden gehangen, waarop zaken, welke zich niet leenen voor de tentoonstelling hun reclame kunnen doen plaatsen. Hiervoor is ccno Commissie gevormd be slaande uit de hoeren D. van den Burg en II. van dei- Helm. De lieer van der Zaal werd tot penning meester gekozen, die deze benoeming aan nam. Bij de rondvraag wordt het tcere punt naar voren gebracht van klanten, die ar tikelen halen en deze niet betalen met de vraag of hiertegen middels dc verecni- ging geen maatregelen zooals bijvoor beeld het aanleggen van een zwarte lijst en derg. kunnen -orden beraamd. Hier over loopen de meeningen echter zeer uit een en wordt aangeraden zich voorloopig te bepalen tot het nemen van degelijke informaties, zoodra een nieuwe klant zich aanmeldt. Het bestuur zal trachten een oplossing te vinden. Verder wordt nog gevraagd of er in het dorp zelf tijdens de feestweek, nog iets zal worden gedaan, zooals: étalage-wedstrijden of dergelijke. Van Bestuurszijde werd daarop medege deeld, dat, indien hiervoor animo bestaat, dit van de zijde van den winkelier zelf zal moeten uitgaan, waarbij zij dan op volle sympathie c medewerking der vereeni- ging kunnen rekenen. Het Bestuur zelf kan evenwel, door haar reeds zeer drukke werkzaamheden voor dc tentoonstelling daaraan niet daadwerkelijk hulp verlcc- nen en geeft daarom in overweging zelf een comité voor dit doel samen te stellen. De heer Lankhorst deelde nog mede, dat de tentoonstellings-tent zeer gunstig zal zijn gelegen, daar de bezoekers, die het tentoonstellingsterrein willen bezichtigen, langs dezen tent moeten passeeren. De tent- zal reeds een week van te voren opgesteld worden voor de inschrijvers van do stands om alles tijdig in orde te kun nen brengen en de Koningin Wilhelmina- Vereeniging heeft de toezegging gedaan, dat dan ook de afrastering gereed zal zijn en het geheel onder bewaking gesteld zal worden. Hierna werd onder dankzegging van den waarnemend voorzitter deze bijeenkomst gesloten. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Met het mooiere weer, wordt onmiddellijk de aanvoer groo- ter en ook op do prijzen heeft dit eenigen invloed. Dc prijzen waren thans als volgt: Margrieten wit 40—60 ct., Riddersporen 8—10 ct., Kopgodesia 4.204.60, Godcsia S090 ct.. Pompoen-dahlia's 2.202.40, Dahlia's ƒ.3.20—3.80. Witte Lelio's 12—14 ct-., Lathyrus 8—10 ct., Convili's 80—95 ct., Zinnia's 2.202.40, Asters rood, wit en blauw S090 ct., Stroobloemcn 810 ct., Staticc S10 ct., Gentaurea 4045 ct-., rose Anjers 1045 ct., roode Anjers 4050 ct-, Gladiolen 70—S0 ct-, idem extra 33.50, Rozen per bos: Columbia 0.90—1.00, Hadlcy 11.20, Golden Ophelia 0.90 1.00, Butterfly 0.90—1.00, Pernet 0.80— 1.00, Rosalandia 0.901.00. SASSENHEIM. Door de tram aangereden. Gister middag stond zekere v. d. Veld uit Castri- cum met zijn vrachtauto beladen met tul pen op de tramrails; bij het bollenhuis van de firma. Zonneveld en Philippo. Toen een tram naderde uiifc de richting Leiden, werd dc auto op gang gemaakt, maar de wagen kon niet spoedig genoeg weg komen. Door dat de machinist niet stopte, werd de auto met geweld opgeduwd en kwam deze te recht in de gevel van het huis van de wed. Papendrecht waar een gat in de muui- werd gemaakt. Door de schok vielen de manden van dc auto en kwam de inhoud over den weg. Een kleine jongen, welke de auto zat bekwam eenigc kwetsuren. De chauffeur is niet tegen schade verzekerd. De politie maakte van het geval proces verbaal UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. AUTO-ONGEVAL. De chauffeur was in slaap gevallen. In de Emmelaan is hedenochtend half zes een vrachtauto, geladen met varkens van de fa. V. uit Leiden, komende uit de richting Utrecht, daar de chauffeur en een mede-inzit tende in slaap waren gevallen, in botsing ge komen met een telegraafpaal, die geheel af knapte, om vervolgens geheel rechts van den weg het trottoir op te rijden en eindelijk tot stilstand te komen na in botsing te zijn ge weest met de daar ter plaatse rechts van den weg staande huizen. Zooals begrijpelijk schrokken de bewoners hevig en kwamen verschillenden spoedig in nachtgewaad naar buiten. De chauffeur en de mede-inzittende kwamen er zonder noemens waardig letsel af, terwijl de auto, die vrij ern stig gehavend werd, de reis toch nog kon ver volgen. Inbraak. Dor het openbreken van een deur der loods, heeft men zich in den afgeloopen nacht toe gang weten te verschaffen in het kantoor van de N. V. Rhenania aan de Spoorhaven. Op het kantoor werd alles nagesnuffeld, doch aan geldswaarde werd niets gevonden, zoodat de dieven zich tevreden stelden met het mede- nemen van een schrijf- en telmachine, bene vens een vloerkleed, waarin zij vermoedelijk de buit hebben ingewikkeld. Ook de inhoud van een sigarenkistje werd. geledigd. Van de daders tot heden geen spoor. BOSKOOP. Serenade. Maandagavond bracht de mu- ziekvereeniging „Harmonie Excelsior" een se renade aan de Zangvereen. „De kleine stem" en „Zang zij onze leus", welke vereeniging in de Nutsbewaarschool aan de Kerkstraat hun repetitieavond hadden. Deze serenade werd gebracht met het oog op het behaalde succes op het op Woensdag 23 Juli 1.1. gehouden concours te Baarn. De voorzitter der Zangvereen., de heer P. Dortland, bracht hulde aan den directeur, den heer K. J. de Beun en bood hem bloemen aan. Hierna dankte de voorzitter de Muziekver- eeniging, voor de gebrachte serenade, welke zeer op prijs werd gesteld. Maandag kwam de gemeenteraad in open bare zitting bijeen ten gemeentehuize, des avonds te 7 uur (n. tijd). Voorz. Jhr. K. W. L. de Muralt. Afwezig de heer P. Kroorf. De voorz. opent de vergadering met gebed. De secr., de heer J. Hoogeboom, leest de notu len van de vorige vergadering, welke onver anderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken. Er is binnengekomen de exploitatie-rekening van de Woningbouw- vereen. „Ter Aar", met de diverse bescheiden. De voorz. stelt voor deze exploitatie-rekening te laten circuleeren bij ieder gemeenteraads lid, wat wordt goedgevonden. Jalouzie onder de gemeenten. Vervolgens deelt de voorz. mede, dat B. en W. een vergadering gehad .hebben met de ge- roeenten Nieuwkoop en Zevenhoven, over den Vleeschkeuringsdienst, en daar is een veran dering gekomen in het contract, n.l. dat de keurmeester vrij is te wonen in Ter Aar of in Nieuwkoop. Ook deelt de voorz. mede, dat er gesproken is over de „Centrum-gemeente". De inspecteur van de Vleeschkeuring, was voor Nieuwveen, omdat daar ook het hoofd van den dienst ge plaatst is, maar hier kwam Nieuwkoop tegen op. De voorz. licht toe, dat wanneer er perso neel moet benoemd worden, er eerst door de drie gemeenten een voordracht wordt opge maakt van personen, en dan heeft de centrum gemeente het recht om een van die personen te benoemen. De wethouders van Ter Aar wilden de groot ste gemeente nemen. De heer Kammeraat kan zich er mee ver eenigen, maar de voorz, zeide, dat de inspec teur daarmee hoogstwaarschijnliijk niet ac- coord zal gaan. Er werd tenslotte besloten, dat indien het recht van de grootste gemeente geldt, Ter Aar te kiezen, maar indien dit recht niet geldt, Nieuwveen te kiezen. Het licht-contract met Leiden. Voorstel tot vaststelling licht-contract Lei den. Dc voorz. zegt, dat er in het rapport nog opgenomen moet worden, dat indien het dag- gebruik grooter wordt aan de Leidsche Cen trale als het avond-verbruik, en daardoor de I.eidsche Centrale moet uitgebreid worden, dan ook voor Ter Aar vervalt die gunstige bepaling, die zij in het contract hebben. Maar, zegt de voorz., dit zal wel niet voorkomen. De heer Kammeraat zegt, dat men dit er NOORDEN. Veroordeeling. De 21-jarige F. D., sedert een paar maanden ongeveer in voorarrest we gens het plegen van onzedelijke handelingen met minderjarige kinderen is door de Arron- dissements-Rechtbank te Utrecht tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. Een paard is veiliger. De vrachtrijder E. V., die er toe was overgeaan om zijn paard cn wagen te verwisselen voor een vrachtauto heeft reeds den eersten dag pech gehad. Toen hij van Gouda kwam en op den Goudschen straatweg het stuurrad had overgenomen van zijn leermeester, stuurde hij de auto pardoes De leeuw: Als die vent niet zulke be roerde blikken medailles had, had ik hem al lang opgevreten. VAN TER AAR dan wel uit had kunnen laten. Dit punt werd van alle kanten besproken, en tenslotte waren de leden het er toch mee eens, dat het bijna niet voor zou komen, dat er in den avond minder stroom zou verbruikt worden als overdag. Het contract werd daarna goedgekeurd. Benoeming lid Stembureau en Hoofdstem bureau. Hiervoor werden gekozen als lid de heer M. v. d. Weijden met 5 steramen en voor het Hoofdstembureau wethouder v. d. Geest met 8 stemmen. Wijziging begrooting 1930. Voor den aan koop van nieuwe schoolbanken voor de R.K. School te Langeraar en schoolbehoeften voor de Chr. Nat, School. De voorz. zegt, dat er de goedkoopste doch goede banken gekocht zijn. Ook heeft de gemeente een politieboot aange kocht, welke 125.kost. De Raad keurde de2e wijzigingen goed. De nieuwe belastingen. Voorstel vaststelling plaatselijke belasting- verordeningen. Het Raads-college had de nieuwe regeling thuis goed bestudeerd en vond de nieuwe re geling mooi. De voorz. bracht een woord van dank aan den heer B. Hoogenboom die dit plan gemaakt heeft. Er werd besloten de gemeente Ter Aar te plaatsen in de 3e klasse. Het jaarverslag over de gemeente zal cir culeeren bij de Raadsleden. De exploitatie rekeningen van de scholen werden goedge keurd. Enkele inwoners verzochten restitutie voor hun hondenbelasting, waartoe werd overge gaan. Bij de rondvraag wilde de heer Hoogervorst een voorstel maken, dat de trekhonden buiten belastingheffing vallen. De voorz. zegt, dat B. en W. in de eerst volgende vergadering met een voorstel zullen komen tot afschaffing voor die honden in de belasting. De heer Apeldoorn vraagt, hoe of het staat met de waterleiding-plannen. De voorz. zegt, dat binnen een maand een algemeene vergadering van de omliggende ge meenten zal gehouden worden. De heer v. d. Weijden vraagt of de gemeente nog kosten kan krijgen met den bewusten weg naar het Veilinggebouw. De voorz. antwoordt, dat de gemeente er ge heel buiten staat en maar toekijkt. Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorz. de vergadering. in het water, waardoor de vracht verloren ging eil zeer beschadigd werd en ue twee in zittenden zich met moeite wisten te ~""*4en. Z0ETERW0UDE. Personalia. Voor het toelatingsexamen Seminarie „Hageveld" is geslaagd Adr. van der Poel Arn.z. en voor het toelatingsexamen R.K. H. B. S. Leiden Adr. Paardekooper. Beide geslaagden zijn leerlingen van de R.K. Jon gensschool Zuidbuurt (hoofd der school de heer J. Schouten). NED. OOST-INDIE ADMINISTRATEUR EN ZIJN GEZIN VERGIFTIGD. Aneta seint uit Mcdan. Zaterdagavond j.l. traden bij den administrateur van den ïubberonderncming Kwala Krapoh van de rubberonderneming Kwala Krapoh van de Asahan Cultuur Mij. te Medan gelegen op circa 32 Iv.M. afstand van 't station Tand- joeng Selemat, district Benden Langkat, afcL Langkat, Gouvt. Oostkust van Suma tra; den heer A. Baron von Griesheiin en diens echtgenoote na afloop van 't avond maal vergiftigingsverschijnselen op. On dervraagd bekenden de boy en de kokki „obat" (medicijn hier vergif) in het eten te hebben gemengd op aandringen van een mandoer cn 5 koelies om zoodende den administrateur te bewegen de mandoer tot hoofdmandoer te benoemen. Allen zijn ge arresteerd. De slachtoffers zijn buiten le vensgevaar. DE MINISTER-PRESIDENT, JHR. MR. CH. RUYS DE BEERENBR0UCK en Jhr. Van IN VERBAND MET DEN 40-JARIGEN STERFDAG van den bekenden kunstschilder Karnebeek, commissaris der Koningin in Zuid-Holland, hebben een bezoek gebracht aan Vincent van Gogh, is te Eindhoven een gedenksteen onthuld. De heer De Louw, voorzit- de internationale brandweer-tentoonstelling te Rotter dam. - De autoriteiten bezichtigen ter van den Eindhovenschen Kunstkring, spreekt een rede uit het materiaal

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 8