DONDERDAG 31 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 gisterenmiddag een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden. De officier van justitie zag in verdachte een zich ont wikkelend misdadiger van de ergsto soort. Na. een goede opleiding en een behoorlijke rechtskundige practijk is verdachte, die thans 36 jaar oud is, zóó diep gevallen, dat hij in een jaar tijds tweemaal voor den rechter moest worden gedaagd. Toen verdachte verleden jaar geschorst moest worden als advocaat, heeft hij spreker beloofd, geen rechtskundige praktijk meer te zullen uitoefenen. Al de. praktijken van verdachte waren er volgens den Offi cier van Justitie op gericht, den menschen geld uit den zak te kloppen, zonder dat serieus werk ale tegenprestatie geleverd werd. Verdachte's raadsman, mr. Mout, brengt de rechtbank eerst huldo voor de nauw gezette wijze, waarop zij de zaak heeft ge ïnstrueerd, en zegt dan, zich niet te scha men voor dezen collega te pleiten. Na de ten laste gelegde feiten uitvoerig te hebben nagegaan concludeert pl. tot vrij spraak, daar hij niets bewezen acht. Sub sidiair vraagt pl. een onderzoek naar verdachte's geestvermogens. Ten slotte vraagt pl. de onmiddellijke opheffing der voorioopigc hechtenis. Verdachte zelf houdt vervolgens nog een uitvoerige pleitrede waarin hij er o.m. op wijst, dat hem na een eventueele ver- oordecling nog een degradatie wacht voor het front der troepen, daar hij res.-luite- nant der jagers is. Voor do officier van Justitie zijn requi sitoir begon, waren op verzoek van ver dachte nog vier getuigen nader gehoord. Het was dan ook reeds halfzeven, toen de rechtbank in de raadkamer ging. Na veertig minuten deelde de president mede, dat do rechtbank geen termen aanwezig achtte om op het verzoek tot invrijheid stelling in te gaan. De uitspraak werd bepaald op 5 Aug. a.s. SPORT VOETBAL R. K. S. V. „MEERBURG" (ZOETERWOUDE, H.-R.) Algemeene jaarvergadering. De tweede algemeene jaarvergadering van „Meerburg" mocht zich verheugen in een druk bezoek, zoodat, toen om circ^ S.30 uur de heer Th. Bergers de vergade ring met den Christ-elijken groet opende en allen een hartelijk welkom toeriep, bij na geen plaats onbezet was. Het verslag van den secretaris-penning meester was gesteld in optimistischen zin. En dat zeer terecht. „Meerburg" immers heeft in het afgeloopen seizoen voldoende bewezen bestaansrecht te hebben. Boven dien gaven de prestaties der leden op sportief gebied alleszins reden tot tevre denheid, terwijl het ledental zich nog steeds in stijgende lijn beweegt! De innerlijke organisatie kleven nog wel eenigc fouten aan, maar het verslag spreekt het vertrouwen uit, dat het be stuur. met medewerking der leden, deze spoedig uit den weg zal hebben geruimd. Uit de telling op 30 Juli 1.1. bleek, dat het aantal leden bedroeg 133 en het aan tal donateurs 67. Na deze algemeene op merkingen gaat het verslag verder met de bespreking van de verschillende afdeelin- gen. De afdceling gymnastiek gaf reden tot groote tevredenheid, speciaal wat .betreft de afdeeling meisjes. Acht van de meisjes wisten bij de onlangs te Leiden afgenomen vaardigheidsproeven het diploma te beha len; bij de wedstrijden te Haarlem keer den zij, ondanks de zware concurrentie, terug met een tweede en derde prijs. Voor waar mooie resultaten! De prestaties onzer athleten zijn ook zeer goed te noemen, en dan moet vooral herinnerd worden aan de fraaie resultaten onzer lange afstandsloopcrsBij dc wed loop in Haarlem o.a. werden door hen be reikt de tweede, vijfde en negende plaats. Op het kantje af ontging toen „Meerburg" de vereenigingsprijs! Onze junioren beten ook flink van zich af. Gememoreerd dient hier het feit, dat door hen op de wedstrij den van „Leonidas" te Haarlem niet min der dan negen prijzen werden weggehaald. Op goede resultaten op voetbalgebied kunnen bogen het le elftal, dat op de twee de plaats eindigde met slechts 1 punt ver schil op de kampioenen en de junioren, die als no. 1 eindigden, maar door dc be slissingswedstrijd met 01 te verliezen, geen kampioen werden. Het tweede deed het heel wat minder, maar gehoopt wordt, dat dit elftal het volgende seizoen beter uit de hoek zal komen. Aan het eind van het verslag dankt de secretaris, dc heer B. Brouwer, voor het vele werk, dat hij geheel kosteloos voor de vëreeniging verrichtte en de redactie van „De Leidsche Courant'' voor de welwillend heid, waarmede steeds de stukjes werden geplaatst. Het verslag van den penningmeester werd. evenals dat van den secretaris met algemeene stemmen goedgekeurd. Hoewel de 'financieele toestand der vcreeniging niet schitterend te noemen is, geeft hij ook geen ernstige reden tot bezorgdheid. Voor zichtig beheer der gelden blijft echter dringenden eisch. Door bedanken van den heer P. v. d. Hoeven als bestuurslid, moest in dfeze va cature worden voorzien. Als nieuwe be stuursleden werden gekozen de hoeren A. Goddijn en H. dc Vrind. Hei secretariaat zal in het vervolg worden waargenomen door den heer P. de Vrind, Nieuwe Rijn 92, Leiden. Het bestuur ziet er dus als volgt uit: zeereerw. heer pastoor I. J. Meijer, voorzitter, P. de Vrind, secretaris, Th. Bergers, penningmeester, A. Goddijn, A. Pieterse, H. v. d. Hoeven, K. de Boer, H. de Vrind en mej. J. Clarijs, commissa rissen. Tot leden van de elftalcommissie worden gekozen Th. Bergers, Aa Goddijn en P. de Vrind en tot leden van de kascommissie mej. T. Hoogzaad en den heer A. Omtzigt. Daar de terreincommissie niet alle werk zaamheden tot tevredenheid verrichtte, zal voorlaan de heer B. Brouwers tegen ver goeding deze werkzaamheden op zich ne men. De voorzitter deelt verder mede, dat, krachtens besluit van de D.HV.B.-vergade- ring op Zondag j.l. de bonds contributie voor een jaar is verhoogd. Daar het innen der contributies nog steeds eénige moeilijkheden met «zich brengt, worden door het bestuur eenige strafbepalingen voorgesteld, die na- eenige discussie worden aangenomen. Bij het punt: „Medische Sportkeuring", stelt het bestuur voor, dat een ieder, die aan wedstrijden van „Meerburg" wil deel nemen, medisch moet gekeurd zijn. Goed gekeurd. Na eenige minder belangrijke zaken komt dan de rondvraag aan de orde, waarvan een druk gebruik wordt gemaakt. Alle sprekers krijgen van den voorzitter een be vredigend antwoord, zoodat om pl.m. 10.30 uur de voorzitter deze geanimeerde, korte, maar belangrijke vergadering met den chr. groet kan sluiten. UIT DE OMGEVING DE KWAKEL. Personalia. Tot onderwijzer aan de R. K. School te Langeraar is met ingang van 1 September a.s. benoemd de heer M. Hendrikse, wonende alhier. ZOETERMEER—ZEGWAART. Districtwedstrijden. Mooht de Bur gerwacht ZoetermeerZegwaart op den Nationalen Schietwedstrijd te Rotterdam gehouden, in afd. I korpsweclstrijd, maxi mum 300 punten, den len prijs behalen met 286 punten, waarvoor beschikbaar was gesteld een groote verguld zilveren me daille en tevens als extra wisselprjjs een grooten zilveren wisselbeker, thans kan de B. W. alhier wederom een flink succes boeken. Bij de jl. gehouden Schietwedstrijd te Rotterdam van het Baljuwschap Schie- land was het resultaat heb volgende: Korps A, maximum tijd 30 sec. 270 pun ten, 3e prijs bronzen medaille. Korps C, maximum tijd 50 seconden 263 punten, lc prijs verguld zilveren medaille en voor eiken schutter een zilveren draag- medaille. Snelvuur, 5 schutters, le prijs verg. zil veren medailie met zilveren medaille, aan geboden door Burgerwacht Bergschenhoek als rozenprjjs voor heb hoogst aantal pun ten en het hoogst aantal cartons (25) met voo.r eiken schutter en den commandant -een zilveren draagmedaille. Verder in de verschillende afdeelingon nog 13 personee- lc prijzen, bestaande uit kunstvoorwerpen, zoodat het ïesultaat prachtig is. Op 13 September a.s. is de B. W. aan gewezen om met drie korpsen uit te ko men, niet scherp, op de banen van de Haagsche Burgerwacht te Waalsdorp, voor den te houden gewestelijken schietwed strijd. Inkwartiering. Dinsdagavond 1.1. was het druk en levendig in onze gemeenten. Ruim 400 militairen, grenadiers en jagers van het kamp te Waalsdorp, werden al hier ingekwartierd na een mursch van 32 K.M., terwiil onderweg een oefening was gehouden. Door de Kon. Militaire Kapel, onder leiding van kapitein Boer, werd op de Leidsche Wallen en de Hoorn een concert gegeven. Dat door een en ander onze halve dorpjes een ongewoon aanzien hadden, is wel te begrijpen. Woensdag morgen, omstreeks 7 uur, marcheerden de militairen weer naar het kamp terug. ZEGWAART. Geboren: Johanna Christina, d. van F. A. Rademaker en J. M. Buitendijk. Overleden Ai'ie Jacobus Stout 1 j. Ondertrouwd: A. den Boer 43 jaar te Gouda en A. M. van der Marei, 30 jaar, alhier. UIT DE RIJNSTREEK NIEUWKOOP. Concert. Zaterdagavond a.s. zal dooi de zang ver eeniging „Amicitia" een concert worden gegeven in de tent op het dorps plein, dat zeker de moeite waard zal we zen daar Amicitia over verschillende schit terende nummers beschikt, waarmede ook vele en hooge prijzen zijn behaald. Geboren: Hermanus Theodorus Petrus z van J. Mourits en M. P. de Groot. Mar- garetha d. van J. Wansinck en A. J. van Leeuwen. Overleden: G. Hoogerwerf 56 j. echtg. van W. Leliveld H. van den Berg 86 j. Al. Groen in 't Woud 76 j. J. Williams 75 i j wed. van G. Bakker. D. van Woudenberg j 79 j. echtg. van M. A. Verweij. HAZERSWOUDE. Een zilveren professiefeest.Dinsdag 5 Aug. hoopt Sr. Julina (mej. v. d. Hoorn, van hier) haar zilveren professiefeest te vieren. Dit is reeds de vierde eerw. zuster uit hetzelfde gezin van P. v. d. Hoorn, die I haar zilveren professiefeest viert. STADSNIEUWS PROCESSIE NAAR BRIELLE. Gisteren -is de Leidsche Processie naar de martelplaats en de graven geweest der 19 Gor- kumsche martelaren. Om half 7 was de H. Mis voor de pelgrims en volgens oud gebruik werden 5 Onze Vaders en 5 Wees-gegroeten als kruisgebed gebeden voor een goede reis en goed weer. Om 8.05 vertrok de extra trein met pelgrims uit Leiden. De Nederl. Spoorweg Mij. kijkt niet op een kilometertje, want niet via Delft, maar over VoorburgBerkelRodenrijs langs de kringbaan van Rotterdam werd Schiedam bereikt en vandaar Vlaardingen. De meeste pelgrims kwamen van Voorscho ten en Wassenaar, Hoogmade en Zoeterwoude; Leiden maakte wel een beetje mager figuur. De grootste optimisten zagen met angst naar de donkere wolken, die boven Rotterdam eruit-zagen als zwarte roofburchten. De regen kletterde af en toe in striemen tegen de ruiten. Doch van Vlaardingen af tot de thuis-reis viel geen spatje regen, uitgenomen een felle plas regen van 2 minuten onder het Lof buiten op bet martelveld. Het program schreef om half 11 de Hoogmis. Doch de „Maasnympf" had zulk een strijd te gen de koppige wind te voeren, dat eerst om over elven de plechtige H. Mis kon beginnen. Deze werd opgedragen door den Hoogeerw. Heer Deken van Leiden. Zooals de vorige De ken 29 jaar lang voor de Leidsche Processie deze H. Mis had opgedragen, zoo zet ook de HoogEerw. Heer Deken Homulle de mooie tra ditie voort. Assistentie verleenden de Zeer eerw. Pater J. Dolle als diaken en de Wel- eerw. Heer F. Lohman, Kapelaan te Voorscho ten als sub-diaken. Na de Hoogmis hield de Zeereerw. Pater. F. Meckina, Kapelaan van Groenendijk, een predicatie, met tot tekst: „Mijn leven is Christus en sterven is mij een gewin". De Eerw, redenaar ontwikkelde de redenen, waarom wij de 19 H.H. Martelaren van Gorkum vereeren moeten: lo. als landge- nooten. Geboren op denzelfden grond, gespro ken dezelfde taal zijn zij de ware „grooten" van ons Nederlandsche volk. 2o. Meer nog als geloofsgenooten. „Wij zijn de medeburgers der heiligen en de huisgenooten Gods", aldus Sint Paulus. 3o. Omdat zij gemarteld zijn voor de 2 grondwaarheden van ons geloof: Paus en Eucharistie. Hierna werden vereerd de eer biedwaardige overblijfselen der Heiligen. Al les, wat plaats van martelaren en relieken be treft, staat geschiedkundig onloochenbaar vast. 's Middags om half 2 was de processie met de overblijfselen der Heiligen rond de plaats der marteling. Hier hield in de open lucht de Zeereerw. Pater P. Frigge, Kapelaan van de Hartebrug, een vurige predikatie over het roemrijk getuigenis der martelaren: „Wie Mij beleden heeft voor de menschen, Ik zal hem belijden voor Mijnen Vader". De gewijde rede naar riep het verleden op, de donkere dagen van den Reformatie-tijd,- de storm die ging over Nederland. En op de donkere achter grond van gebeeldstormde kerken en "kapellen teekende hij het bloedig lijden naar ziel en lichaam der 19 martelaren. Dat was een moe dig getuigenis geven voor Christus ondanks beloften en smeekingen^ foltering en bedreiging En Christus heeft hén beleden voor Zijnen Vader: Op 9 Juli 1572. 19 kronen voor 19 martelaren. De gewijde spreker wees op hen als onze voorbeelden in den strijd des geloofs. Christus belijden: „openlijk", óók daar waar we om Christus gehoond en bespot worden. Dat kost moed. Vanwaar halen we dien moed? Waar de 19 martelaren, dien gehaald hebben: bij Christus in het H. Sacrament. Hierna werd het plichtig Lof met de pro cessie gecelebreerd door den Weleerw. heer B. Nieveen van Dijkum, met assistentie van den Welerw. heer F. Lohman als diaken, en van den Zeereerw. Pater Doll% als sub-diaken De Gregoriaansche gezangen in de H, Mis en in het Lof werden op stemmige wijze uitge voerd door de schola minor van de Mon Père- kerk, onder leiding van Kapelaan Nieveen van Dijkum, terwijl de heer Biegelaar het orgel bespeelde. Om 5 uur kort Lof in de parochie kerk. De zon straalde aan den hemel toen de boot de Maas opstoomde. Tegen den Westelij ken hemel teekende zich de massieve toren van de Brielsche kerk. Aan haar voet liggen de beenderen der martelaren, stil en verborgen als het zaad in de akker, maar alles belooft nieuw leven, want het „bloed der martelaren is het zaad der Christenen". Een schommel tegen het hoofd gekregen. Op het speelterrein aan de „Groote Vink" amuseerde zich de 14-jarige C. van H. uit Eindhoven, gelogeerd te Den Haag, met onder de in gebruik zijnde schommel door te loopen. Ongelukkig kreeg hij de schommel tegen het hoofd. Met gebroken neusbeen en een hersen schudding is de jongen naar het Acad. Zieken huis overgebracht. Motor over den kop geslagen. Op <len Hoogen Rijndijk is gistermiddag ter hoogte van de Kettingïabriek een mo tor over den kop geslagen. Het ongeval werd veroorzaakt door een jongetje, de 7-jarige M. de V., die onverwacht achter een auto de straat opliep. Dc bestuurder van de motor, do heer B. J. K. uit Woer den, was door de schok buiten bewustzijn en had eenigc ontvellingen opgeloopen; "de jongen liep een wond aan liet hoofd op De motor moest worden weggesleept. Een vrachtauto van de N.V. Immenexco, gevestigd aan den Hooge Rijndijk, kwam gistermiddag op den Haagweg in de bocht bij den houthandel Noorclman te slippen. De wagen geraakte eerst in de zachte .berm van den weg en sloeg daarna over den zijkant om. De beide inzittenden, de chauffeur en de directeur der firma P. J. H. bekwamen geen letsel. De wagen be kwam weinig schade en kon, na opgehe- schen te zijn, op eigen kracht de reis voortzetten. Groot echter was de schade toegebracht aan de lading, welke bestond uit sanitaire artikelen, welke grootendeels in gruizel lagen. Zooals gisteren in een advertentie is be kend gemaakt, houdt de Kamercommissie van de R.K. Studenten Verceniging morgen tus- schen 11 en 5 uur zitting in het gebouw der Vereeniging Rapenburg 24, teneinde te ont vangen al degenen, die een kamer wenschen te verhuren. Door zulk een mondelinge bespre- kin kan veel nutteloos en doelloos geschrijf worden voorkomen en kunnen verhuurder en huurder gemakkelijker lot elkaar worden ge bracht. De bocht, waarin, dit ongeluk geschied de, staat reeds lang als berucht aange schreven. In zes weken tijds zijn op dit punt niet minder dan vier auto-ongelukken gebeurd. Prof. dr. Ph. S. v. Ronkel, hoogleeraar in de Maleische taal en Letterkunde en dc algemeene taalkunde van de Indische Archipel, wordt morgen 60 jaar. Voor het examen Engelsch L.O. 'is te Utrecht geslaagd Mej. E. J. G. Rutgers, alhier. Te 's-Gravenhage slaagde voor de akte Handteekenen L.O. de heer G. v. d. Post, leerling van de Avondteekenschool van den Ned. R.K. Volksbond, afd. Leiden, te Leiden, met als leeraar den heer P. J. J. v. Weerlee. Een jongen, die op zijn schouders een ijzeren bint transporteerde, zat op een der bruggen langs den Zijlsingel wat uit te rusten. Juist op het oogenblik, dat mej. N. V. passeerde, draai de jongen en met hem de ijzeren bint zich om, waardoor de juffrouw het ijzer tegen gezicht en arm kreeg. Zij kreeg een schaafwond aan het gezicht en brak haar pols. Op 30 Juli 1930 stonden 471 werkzoeken den bij de Arbeidsbeurs ingeschreven te gen 172 op 30 Juli 1929. G eboren: Nicolaas, z. van N. Taver ne en P. de Bruin. Maria, d. van C. Zweistra en N. v. d. Mee Jannetje, d. van C. Zweistra en N. v. d. Mee Judith Theresia, d. van G. Korec en R. van Steenbergen Cornplis Johannes, z. van G. van Koert en A. Kentrop. Nicolaas, z. van J. C. van Kleij en P. Evc- leens. Petrus Antonius, z. van N. T. Romijn en C. J. Zoetemelk. Marinus Jan, z. van J. Elings en S. J. Degenaars. Johannes Everinus Petrus, z. van E. Zoetendaal en G. J. M. Schuit. Su sanna, d. van Y. Lares en P. C. M. v. d. Berg. Maart-je, d. van C. J. Zwetsloot en A. Roman Willem Fredcrikus, z. van W. Spaardema en F. Schram. Nicolaas Petrus, z. van J. T. van Cassel en M. A. M, Ditijnisvekl Florence An- tonia, d. van M. F. Frank en W. Gerrits Hendrik, z. van J. P. v. d. Bosch en P. v. d. Vegte Johannes Adam, z. van J. A. van Leeuwen en J. T. Uiterdijk Franciscus Johannes, z. van F. Loos en M. van Hameren Huibcrtha, d. van J. Vissers en G. van Roosmalen Leo- nardus Cornelis Hcndrikus, z. van L. J. van Nobelen en A. C. van Kesteren Jacoba, d. van W. F. Kriek en C. M. C. Sjardijn Alida, d. van M. Lensveldt en A. Dub'beldeman Jocoba Elisabeth, d. van J. W. van Ovost en J. E. van Brug gen Willem Fredcrik, z. van J. La- man en C. M. O. Sjardijn Petronella Maria, d. van G. J. v. d. Ploeg en M. C'. A. Koster Wouter, z. van W. de Bres en S. Flandrijn Gerrigje, d. van P. A. S'tuij en M. A. de Jong Johannes, z. van P. A. Etuij en M. A. dc Jong Anna Cornelia, d. van M. J. van Rooijen en A. Stuivenbcrg Yb eitje Frederika, d. van P. J. H. dc Leeuw en J. Meijer Jacoba Hendrika, d. van J. van Leeuwen en J. van Klaveren Maarten.- z. van W. Kaars en C. Wingelaar. Lena, d. van A. Ouwehand en E. van Duijn. Marceline, d. van W. F. Noordhoek Hegt en S. M. C. v. d. Hoeve Andvies, z. van IT. de Ruiter en J. W. Maliepaard Alida Catharina, d. van W. Neute boom en E. Bekooy Abraham Johannes z. van A. J. Jansen en J. C. Stouten Adrianus z. van A. dc Keizer en G. M. Flanderhijn Frans Adam, z. van P. H. IJzerman en M. C. H. Tegelaar Susan na Maria, d. van H. de Geus en S. M. Va vier. Gehuwd: H. Breede-veld, jm. en C. Warmond, jd. P. G. IT. A. Grimmon, jm. en A. M. Kuijper, jd. F. J. M. van Hal, jm. en J. Blok, jd. S. Prevoo, jm. en N. van Egmond, jd. P. J. Bergers, jm. en E. J. Brouwer, jd. TI. van Rin- sum, jm. en B. H. Bremnier, jd. J. Brenuner, jm. en J. S. Relijk, jd. H. F. Gave, jm. en G. C. Weeda, jd. G. T. Lie, jm. en E. Tjiong, jd. J. J. Rozier, jm. cn M. A. Zijlstra, jd. W. R. Rijs- bergen, jm. en S. Redel, jd. M. A. C. van Zeijl, jm. en W. J. A. den Hollan der jd. Overleden: J. M. Luiten, m., 13 j. H. Brouwer, wed. Van Strater, wed. 71 j. IT. P. Trap, zn. 7 mnd. G. WaasdorpTrap, vr„ 41 j. M. Boot Roest, wed. 78 j. W. Doorn, m. 66 j. G. M. Kokvan der Laan, vil 47 j. M van KempenDe Bolster, vr. 61 j. G. Logeman, wedr. 76 j. C. van Egmond, z. 3 d. E. RosierPiket, vr. 68 j. J. G. Akkermans, dr. 2d. J. W. Blaauw, in. 47 j. H. J. van Loon, zn. 10 j. A. LinsckotenRunhaar, vr. •16 j. M. C. Wetselaar, dr. 4 j. Agenda LEIDEN. Zondag, Feestvergadering herdenking 121/2-jarig bestaan der afd. var den R.-K. bond van Transportar beiders, St. Antoniuspatronaat Hazewindsteeg, halfacht. 's Mor gens S uur Algemeene H. Com munie in de Lodewijkskerk. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Juli tot en met Zondag 3 Aug. a.s. waargenomen door apotheek M. Boekwijt Vischmarkt 8, telef. 552.' Zij, die van ons heengingen. A. van Rouwendal, Rotterdam, Oude Dijk 248b R. A. C. Musegaas, Amster dam, Adm. de Ruijterweg 324 III F, Bijlstra, Hendrik Ido Ambacht, Hoogstr. 4 H. F. A. Geise, Den Haag, v. Hogen- houcklaan 81 M. F. Vonk, Krommenie, "V lietsend 68 C. Kila, Leiderdorp, Does- werl" i p. Smit, Leiderdorp, idem G. Sleutel, Tubbergen, Hoofd der School G. F. Maalman, Beverwijk, Romerkerltwcg 34 F. H. Bekkerin, Den Haag, Noorder beekstraat 132 G. F. J. Wubbels, Arn hem, Karl v. Gelderstraat 9 G. A. van Kempen, Heemstede, Kamplaan 16a J. Frank, Den Haag, v. d. Duinstraat 117 A. Hoogeboom, Leiderdorp, Achthovenweg 32 J. C. BrendelTrijsburg, Rotterdam aan boord p. a. Wijnhaven 88 H. van Rijt, Zoeterwoude, Weipoort B2 C. Sta-' fleu, Den Haag, Gcudonregenstraat. 298 J. dc Jong, idem idem I. W. ICranen- bifrg, Amsterdam, Prinscngr. 520 N. Te gelaar, Rotterdam, Dirk Hofstraat 24a A. S. van Beek, ITazerswoude, Hooge Rijndijk B 91 Th. Veldhuizen van Zan ten, Den Haag, Westeindo 132 A. S. J. van Schaik, Amsterdam, 2e Wetering dwarsstraat 67 A. M. van Doornen, Nijmegen, St. Jacobslaan -116 G. Reginek Amsterdam, Kruislaan 200 L. A. M. Mir-" wald, Veenen J. Warnaar, Leiderdorp, Jaagpad 16 A. Kramers, Rijswijk Z.H., Kerklaan 8 H. A. de FerrantelCarp, Buitenland Dr. Th. I. M. J. Declen, Am sterdam, N. Oosterparkstraat 179 P. A. den Hartog, Alphen aan den Rijn, Hoorn straat 8 P. C. Hollewijn, N. Helvoet, Straatweg 26 A. A. Bueno Bibaz, Pa ramaribo P. P. Grigg, Engeland PL J. Henzen, Rotterdam, Adrianadwarsstr. 6c L. R. van den Bergh, Den Haag Schev'., Dorpsstraat 3 H. Nijkamp— Klaassen, Deventer, Schoutenweg 1 A. G. van Schaik, Zoeterwoude, H. Rijndijk F 30 J. H. v. Deuren, Ferweradeel, Fer- werd J. H. Mooijman, Amsterdam, Ka naalstraat 202 I A. H. Vlaskamp, De venter, N. Markt. 31 B. C'. Sliggers, Oegstgeesfc, Emmalaan 45 M. G. Koel man, Hillegom, Huize St. Joseph A. Knijïf, Den Haag, Hoefkade 905 R. Par- qui, Wassenaar, Gr. Hazebroekseheweg 51 J. M. J. Taverne, Katwijk, Zechospitum Tho Siong Huaij, Amsterdam, Stadhou derskade 91 G. M. van der Werf, Steen- wijk, Stationsstraat 4 J. M. Bentheim, Goor, Grootestraat A. D. J. Antonissen Groningen, Paterswoldscheweg TI. Wei- mar, Den Haag Scheveningen, C. Jolslr. 110. 11. Zij, die in Leiden kwamen. F. Bakhuijzen, leeri. bandagist. Meezen- straat 7 J. A. Bronk en fani., controleur R. v. A., Wasstraat 64 A. van Donke laar geb. Kret, schrijfster, Rapenburg 84 W. Doomernik, Turfmarkt 10a- M. E. de Bruine, de Wetstraat 16 H. J. de TIaas, Waardgracht 124 D. M. van 't Hekke, verpleegster, Acad. Ziekenhuis A. Hermans, dienstbode, St. Jorissteeg 7 Th. de Hoop. verpleegster, Acad. Zie kenhuis W. Velema, idem idem P. de Jong, ambt. Rijnland, Heerengracht 72 J. van der Keur, smid, Steenschuur 9 M. Kloots. constr.werker, Marcdijk 47 J. van der Lelie, fröbelonderw., Waldeck Pyrmontstraat 22 N. M. Louwrier, buf felchef, Volmolengracht 2a TI. van Nie- kerk en fam., expediteur, J. W. Frisostraat 37 G. Nust en fam., adj. comm. Dir. Bel., TI. Rijndijk 174a M. H. M. J. de Moor, onderwijzeres, Cobetstraat 62 J. Ouwer- sloot, remisebeambte, Prins Fredcrikstraat 16a J. Rous, Pr. Frederikstr. 16a H. Pasman, Oude Rij 68 H. Peters, vee houder, Morsehweg 5 M. Schmale. dienstbode, Rijnsburgerweg 144 J. Som- meliug, meubelmaker, Drift-straat 80 M- W. Spoor, Morsehweg 26a P. Stougje, los werkman, Oude Varkenmarkt 7 Th. van Stralen, Oude Vest 197 L. To'oi, geb. Roetering, Noordeinde 22 G. Mil- kema, dienstbode, Oude Singel 96 A. G. Visser, dienstbode, v. Limburg Stirum- straat 25 P. J. Vijlbrief, timmerman, Blansjaarspoort 14. LEGER EN VLOOT HERHALINGSOEFENINGEN. Verlof om thuis te overnachten. Dienstplichtigen, die in September van dit jaar voor herhalingsoefeningen onder de wa penen moeten komen, kan worden vergund ge durende dien tijd thuis te overnachten. Zij moe ten uiterlijk één maand voor hun opkomst een daartoe strekkend verzoek (schriftelijk) indie nen bij hun Regiments-Commandant. In herinnering wordt gebracht dat de ter mijn van een maand afloopt voor de onder officieren 3 Augustus en voor de overigen op 10 Augustus. Na deze data kan alleen b ij hooge uit zondering een vergunning als hierbedoeld dooi den korpscommandant worden verstrekt.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2