WOENSDAG 30 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 SPORT ATHLET1EK VIJFDE BONDSFEEST U. t. 0. C. E. P. De derde dag der R. K. Sport- Internationale. Maandag, den derden dag, werden de athletiekwedstrijden gehouden op de ter reinen van de Beerschot, fce Antwerpen. Officieel zouden de wedstrijden om ze ven uur aanvangen ten slotte werd overeengekomen om half acht aan te van gen. Aldra werd het half negen de Hol landers, die reeds om zes uur uit de veeren waren, arriveerden eerst tegen halfne- gen. De bestelde autobus kwam niet eer der bij het verblijf der Hollanders, het ge bouw van de Normaalschool tot vorming van onderwijzers en leeraren aan de Min derbroederstraat, waar de onzen en de Duitschers tijdens de U. I. O. C. E. P.- dagen een uitmuntend onderdak gevonden hadden, welke „tehuis" voor katholieke Nederlanders tijdehs hun verblijf te Ant werpen tegen matige vergoeding tijdens de zomervacantie openstaat. Goed negen uur vangen de wedstrijden aan. Het liep, maar vlotte niet zooals men op internationale ontmoeting zou verwach ten. De terreininrichting was in orde, maai de ontwikkeling der verschillende phases tot de finales ging wat stroef. De U. I. O. C. E. P. zal in de toekomst een afzonder lijke technische commissie moeten aanstel len, welke voor haar taak berekend is en de wedstrijden tot in de finesses met ge routineerde commissies lean voorbereiden. Duitschland en Holland, die" met de Franschen deze internationale kampen be- heerschen, zullen daarin degelijk vertegen woordigd moeten worden. De meest frappante uitslagen zijn: 3000 M.: 1. Berg D. J. K., 9 min. 15.8 sec.; 2. Mouquet, France, 9 min. 22.4 sec.; 3. Schroers, D. J. K., 9 min. 23.2 sec.; 4. Smit, Ned., geen tijd. Hoogspringen: Melzer 1.55 M. 88 M.: 1. Pettit, France, 1 min. 58.6 sec.; 2. Stappers, D. J. K., 2 min. 3.2 sec.; 3. Schmitz, D. J. K., geen tijd, 4. Slee, Hol land, geen tijd. Series 100 M. Ie serie: 1. Hesbrugge, D. J. K., 11.2 sec.; 2. Michel, France 12 sec. 2e serie: 1. Volmert, D. J. K., 11.2 sec., 2. Blaisse, Holland, 11.4 sec. 3e serie: 1. Lambrette, France, 11.2 sec.; 2. Essers, D. J. K„ 11.4 sec. Geplaatst voor de finale Discus: Probst France 36.28 M.; Van Galen, Holland, 32.39 M.; Quaedvlieg, Holland, 31.08 M.; Horrig, D. J. K., 30.96 M.; Hutten, D. J. K., 30.94 M. Series 200 M.: Ie serie: 1. Michel, France, 23.6 sec., 2. Kleinebrecht, D. J. K., 23.9 sec. 2e serie: 1. Lambretle, France, 24.7 sec., 2. Hutten, D. J. K., 26 sec. 3e serie: 1. Hesbrugge, D. J. K., 23.8 sec. 2. Meurer, D. J. K., 24.2 sec. Series 400 M.: Geplaatst in de finale: Miksik, Tsjecho-Slowakije; Classen, D. J. K.; Kleinebrecht, D. J. K.; Henry, Fran ce; Brits, Holland; Schmits, D. J. K- 4 x 100 M. Estafette: 1. Duitschland 44.4 sec.; 2. France 46.6 sec.; 3. Holland, geen tijd. Finale 1500 M.: 1. Troitzheim, D. J. K., 4 min. 13.4 sec.; 2. Janssen, Holland, 4 min. 20.8 sec.; 3. Berg, D. J. K., geen tijd. Finale 100 M.: 1. Hesbrugge, D. J. K. 11 sec.; 2. Volmert D. J. K., 11.2 sec.; 3. Lambrette, France, geen tijd. Finale 40Q Meter: 1. Henri, France, 51.4 sec.; 2. Kleinebrecht D. J. K.; 3. Schmits, D. J. K. U. I. O. C. E. P.-estafette 400—300—200 —100 M.: 1. Frankrijk, 2 min. 04.4 sec.; 2. Holland, 2 min. 10.8 sec.; 3. Duitschland D. J. K. Polsstok-hoogspringen: 1. Hooijen, Hol land, 3.30 M.; 2. Shileik, Tsjecho-Slowakije 3.25 M.; 3. Kapitein, Holland, 3.20 M. 110 Meter Hordenloop: 1. Bertheux, Frankrijk, 16.9 sec.; 2. Kramer, D. J. K., 19 sec.; 3. Schlarb, D. J. K. Finale Speerwerpen: 'l. Jaegers, Hol land, 51.12 M.; 2. Gietmann, D. J. K., 46.60 M.; 3. Poisson, Frankrijk 45 M. Wanneer men de resultaten nagaat, dan kunnen de Hollanders tevreden zijn. Zij bereikten meer dan men durfde verwach ten. Maar in de toekomst zal er gewerkt moeten worden, om een goeden voorsprong te behouden. Het slot van den dag was de Vijfkamp, waaraan Holland niet deelgenomen had. De uitslag van den vijfkamp luidt: I. P. Jiluk, Tsjecho-Slowakije; 2. Hutter, Duitschland; 3. P. Mettier, Frankrijk; 4. Schlosz, Duitschland; 5. Horsig, Duitsch land. Op het laatste oogenblik werd nog be kend gemaakt de uitslag van hoogspringen Deze luidt: l.Saladin, Frankrijk, 1.75 M.; 2. Jilek, Tsjecho-Slowakije 1.72.5 M. Het slot van het driedaagsche feest was in een der hallen van de tentoonstel ling, waar de prijzen werden uitgereikt. Maandagmiddag waren de gymnastiek- uitslagen nog niet officieel bekend. NIEUW WERELDRECORD SPEERWERPEN. Maandagavond vonden te Stockholm in ternationale athletiekwedstrijden plaats, waarbij het wereldrecord speerwerpen verbeterd werd. De Finsche athleet M. Jarvinen, de broer van den bekenden nieu wen Tienkampwereldrecordhouder, braoht het in dit nummer tot 72.36 Meter. Deze prestatie geschiedde onder officieele con trole, terwijl de speer meer dan 800 gram woog. Vermoedelijk zal dit nieuwe wereld record dan ook wel erkend worden. NIEUW WERELDRECORD GEWICHTHEFFEN. De bekende Fransche gewichtheffer Ri viere vestigde linksarmig in de vederge- wichtklasse met 70.5 kg. een nieuw we reldrecord. Het oude stond op naam van den Duitscher Schwaiger met precies 70 kg- NURMI TRAINT ZICH. Hij loopt de 1500 M. in 3 min. 48.5 sec. Paavo Nurmi het Finsche loopwonder schijnt momenteel weer in wereldrecord- vorm te zijn. Deze dagen was hij aan het trainen ^n liep de 1500 Meter in den won derbaarlijken tijd van 3 min. 48.5 sec., 2.5 sec. dus minder dan het wereldrecord, dat op naam staat van den Duitschen athleet Dr. Peltzer. De Fin werd eerst vergezeld door den wereldkampioen Larva, doch deze kon het tempo niet bijhouden en gaf na 1000 Meter op. Nurmi verklaarde na deze trai- ningsc-are, dat hij zich momenteel weer in vorm bevond, die ongeveer dezelfde was als in 1924 te Parijs. Een dezer dagen zou hij probeeren het wereldrecord over 2 En- gelsohe mijlen te verbeteren. Deze poging zou op de baan te Stockholm plaats vin den, daar hij deze prefereert boven de an dere door haar snelheid. LAWN-TENNIS DE NAT. KAMPIOENSCHAPPEN TE HILVERSUM. Tweede dag. Mocht men den eersten dag van geluk spreken, dat het den geheelen dag gunstig weei' bleef, gisteren hadden speelsters en spelers van menig regenbuitje te lijden. De banen van de Hilversumsche Lawn- Tenrxis Club zijn echter gauw weer droog en gewoonlijk kon dadelijk na een versch regenbuitje weer gespeeld worden. Wel is waar werden er minder partijen ge speeld dan op den eersten dag, maar het programma schoot toch ook vandaag een heel eind op. Het heerendubbelspel tusschen E. H. en W. J. Karsten tegen P. Hughan en J. Martens was zeer spannend en werd niet groote belangstelling door het publiek ge volgd. Het was een spannende maar ook zeer zware partij. Nadat de eerste set door de Karstens was gewonnen, kwamen de beide volgende aan Hughan en Martens. In den vierden set stonden de laatsten met 51 voor en schenen dus de partij te zullen winnen. De gebroeders Karsten dachten daar echter anders over, zij spanden alle krachten in, haalden op tob 5—5. Toen ging het steeds gelijk op en na spannend spel, dat vaak zeer goed was, wonnen de Kar stens tenslotte met 15—13, aldus two sets all makend. In den beslissenden set bleken Hughan door zijn vlug en vast spel en Martens door zijn hare goed geplaatste services de meerderen te zijn. Hughan muntte voorts uit dooi- zuiver volleeren. Met 7—5 wonnen zij tenslotte. De uitslagen luiden: Heerenenkelspel: Eerste ronde groep A. J. G. Heldring w. o.; L. J. Nienaber slaat H. Smith 6—1 6—0; Groep C.: Jhr. B. W. F. van Riemsdijk w. o.; Jhr. B. W. R, van Riemsdijk slaat W. Calten 64 6—0; Jhr. B. W. F. Riemsdijk slaat D. Rinkel 60 6—3. Groep D. J. van der Hagen slaat L. Bijl 61 62; W. Roldanus slaat E. Kloek 63 61; W. J. Heijnen slaat E. Nelwan 6—8 6—3 8—6. Groep E: Mi\ D. N. A. de Lange slaat J. Boon 7—5 6—1. Groep G: W. M. Korthals Altes slaat F. J. de Bruijn Tengbergen 62 46 75; Dr. Ch..Mendes de Leon slaat Th. Maris 6—0 6—1. Tweede ronde: F. Hughan slaat E. H. Karsten 6—4 2—6 64 6—3. Damesenkelspel: Groep B.: Mej. E. van Herwijnen slaat Mej. Th. J. Coelingh 64 10—8. Groep C: Jhkvr. J. van den Bosch w. o.; Jkvr. J. van den Bosch slaat Mej. E. de Wolff van Westerode 62 64. Groep D: Mej. L. Polano slaat Mevr. C. de Bruijn Tengbergen 62 6i. Groep FMej. M. de Roos slaat Mevr. Mid en Hemme s 64 63. Groep E: Mevr. B. Menzo slaat Mevr. A. van Zalinge-Huger 62 63; Jkvr. B. de Geer slaat mej. K. Homana 63 63s Mevr. B. Menzo slaat Jkvr. B. de Geer 64 64. Groep H: Mej. T. de Jong slaat Mej. J. Heybroek 61 60. Heerendubbelspel: Groep D: W. K. Korthals Altus en Ir. J. W. Bartels w.o. Groep H.: A. J. A- van Berkel en E. Croes w.o. Groep E.: Th. van Eek en M. Wetselaar slaan F. J. de Bruyn Tengbergen en W. Calten 6—0 6—0. Tweede ronde: T. Hughan en J. Martens slaan E. H. en W. J. Karsten 4—6 61 61 13—15 7—5. Gemengd dubbelspel: Groep C: Mej. T. Groenewegen en J. van der Hagen slaan mej. v. Hulshoff Pol en F. J. de Bruyn Tengbergen 6?—1 2—6 6—0. Groep D.: Mej. E. Belzer en H. M. A. van Berkel w.o. Groep E: Mej. H. Enthoven en J. van de Garde slaan Mevr. A. van Zalinge en H. van den Berg 64 64. Groep D: Mej. L. Lolano en Th. van Eek slaan mej. Th. Coolingh en E. Volwar 6—2 8—6. Groep F.: Mej. D. Blijdenstein en G. Leembruggen slaan Mevr. L. M. C. Lek- kerkerken en W. K. Korthals Altes 6—2 6—0. Groep G.: Mej. T. de Jong en Mr. N. C. Sigmond slaan Mej. C. de Vilder en W. J. Heijnen 46 60 63. Heeren-enkelspel: L. J. Nienaber slaat J. G. Heldring 60 -75 63; Mr. J. C. Lee slaat J. H. Wisselink 97 61; Dr. Ch. Mendes de Leon slaat W. M. Korthals Altes 6—3 6—3. Heeren dubbelspel (groep A.): J. G. Heldring en J. van der Hagen slaan J. W. H. Sambuch en Mr. D. N. A. de Lange 6—3 6—4. CRICKET HET NED. ELFTAL TEGEN FREE FORESTERS. De elftallen. Het Nederlandsche elftal, dat op Za terdag en Zondag a.s. op het Rood en Wit- terrein te Haarlem tegen de Free Fores ters zal uitkomen, is als volgt samenge steld: A. H. J. de Beus (aanvoerder); jhr. W. v. d. Bosch, dr. M. Jansen, R. Schill, A. Terwiel, L. J. Sodderland, mr. M. van Manen, A. Schill, M. Hartog, ir. E. M. Neuerburg en W. Glerum. Het Free Forest er s-elftal is als volgt samengesteld: Lt.-Col. A. C. Johnston, A. C. Pattison, J. B. Wheatly, K. B. Stanley, G. Wilson, oapt. J. V. Hughes Hallet, G. A. C. Mac- nab, H. W. S. Franklin, G. A. Patterson, Maj. E. W. Burdett en C. I. Capes. De wedstrijd vangt Zaterdag om half- twaalf aan. H. C. C. COMB.—L. C. C.-C0MB. H. C. C. wint met innings in 57 runs. Gisteren speelde een L. C. C. Comb, te gen een H. C. C. Comb, op het terrein van H. C. C. De voornaamste scores luiden: H. C. C. totaal 190, Borel 46, Hooiberg 44, Hennïe 19, Hermus 14, Nul 16, Bok 24. Ch. van Goor bowlde 3—83, Ch. Laman 361, A. van Schie 228, v. d. Poel 09. L. C. C. Ie innings 101. A. van Schie 38, C. Metsch 22, Ch. La- man 11, Beerepoot 8 not out. Kalis 2—17, Hermus 324, Bout 3—11. L. C. C. 2e innings 36, v. d. Poel 10. Hermus 28, Neuerburg 210, Neeb 5—5. KORFBAL Vitesse's tournée. Zooals gewoonlijk zal Vitesse ook dit jaar weder een vacantie-tournée maken, waarbij verschillende wedstrijden zullen worden gespeeld. De speelsters en spelers zullen op 1 Augustus vertrekken naar Assen en vandaar uit de tournée aanvan gen. De volgende wedstrijden zullen wor den gespeeld: I Aug.: Oosterwolde. Wedstrijd tegen D. I. O. 3 Aug.: Te Dwingeloo Seriewedstrijden Rood-Wit. 4 Aug.: Ruinerwold. Wedstrijd tegen K. I. O. S. 5. Aug. Enschede. Wedstrijd legen D. 0. S. 6 Aug. Te Enschede wedstrijd tegen Naas 7 Aug. Almelo: Wedstrijd tegen A. K. C. 8 Aug. Koekange: Wedstrijd tegen K. I. A. 10 Aug. Te Hemrik'séries W. W. M. D. II Aug.: Van Heerenveen per trein naar huis. WIELRENNEN VAN DE STADIONBAAN. Een internationaal programma verregend. Ondanks een plasregen kort voor acht uur, was de belangstelling voor de wieler wedstrijden van gisteravond zeer groot. Het was dan ook een uitgezocht program ma en zoowel de sprinters als de stayers nummers toonden de namen van de na tionale en internationale cracks. Inmiddels dreigde regen nog even alles in de war te sturen. Helaas kon dan ook geen der nummers ten einde worden gereden. Toen de amateurs dan ook startten voor de eerste rit over 4 K.M. gleden zij reeds in de eerste bocht naar beneden en er volgde een valpartij, die gelukkig goed afliep. Er werd een kwartier gewacht en toen bleek de baan droog genoeg te zijn gewaaid om het nogmaals te probeeren. De eerste zes aankomenden worden in de finale geplaatst. Het waren: 1. Kesselaar, 2. v. d. D old er, 3. Engel- moer, 4. Looser, 5. Schaft, 6. Tewes. De uitslag van de tweede rit is: 1. van Dijk, 2. Visser, 3. Looyen, 4. de Wolf, 5. Coster, 6. Sijpestein. Een valpartij t-jé volgde, dat zonder ongelukken afloopt. De uitslag van de beslissing over 4 K.M. luidt als volgt: 1. van Dijk, 2. Looyen, 3. Coster, 4. Engel- moer. Een sprintwedstrijd voor amateurs wordt verreden in 3 ritten van 1000 M. elk. De eerste wordt gewonnen door A. v. d. Linden, die ook de tweede wint. De derde rit kon wegens den regen geen doorgang vinden. Natuurlijk spitst de belangstelling zich op het sprintnummer. De eerste rit brengt Leene tegen Michard. De Franschman neemt de kop, komt als eerste uit de bocht en wint met een fietslengte. De tijd be droeg 12.8 sec. In de volgende rit rijden onze landgenooten Meijer en Moeskops te gen elkaar. Moeskops schiet plotseling binnendoor weg en neemt de leiding. In de eindspurt kon Meijer nog iets inloopen maar Moeskops blijft met een wiellengte voor. Tijd over de laatste 200 meter 12.4 sec. Vervolgens rijdt Kaufmann tegen Leene. Onze landgenoot heeft aanvanke lijk de kop, maar heeft in den spurt te gen den Zwitser niet veel in te brengen. Kaufmann wint met een wiellengte in den tijd van 13.2 sec. over de laatste 250 me ter. Michard wint vervolgens van Meyer in 13 sec. Een spannend verloop heeft de rit Michard-Kaufmann. De Zwitser houdt de kop dooh de Franschman schiet plotseling binnendoor en gaat als eerste over den eindstreep in 13 sec. Kaufmann blijft een kwart wiel achter. In de volgende rit slaat Moeskops, Gerard Leenei in 13 sec. In de volgende rit klopt Jaap Meijer, Leene in 13.4 sec. Terwijl de baan nat is van den regen slaat Moeskops vervolgens Kaufmann in 12.6 sec. over de laatste 200 nieter. De beslissingsritten, waarop met span ning gewacht werd, konden door den re gen niet verreden worden. Ook bet stayersnummer brengt een uit gelezen gezelschap op de baan. Er worden verreden twee ritten, elk over 40 K.M. De renners krijgen in de volgende volgorde aansluiting: Grassin (Frankrijk) achter Jubi, Maronnier (Frankrijk) achter Groli- ruond, Linart (België) achter Pasquier Sr., Moeller (Duitschland) achter Krueger, Urago (Frankrijk) achter Querin, Bleke- molen (Holland) achter Didier. en Schle- baum achter Kaeser. Spoedig echter dringt Schlebaum, Blekemolen naar achter en verdringt even later Urago van de vijf de plaats. Even later wordt de Fransch man door Blekemolen gepasseerd om in de 15de ronde door Grassin gelapt te wor den. Zonder moeite passeert Grassin, Blekemolen om na eenigen tijd ook Schle baum zijn eerste lap te geven. In de 22ste ronde lapt hij Moeller en even later met een fameuze spurt, Linart. Tenslotte moet ook Maronnier er aan gelooven. In een prachtige ren weet Schlebaum de tweede plaats "op hem te veroveren, gevolgd door Moeller. Na een lange jaagpartij op Moel ler hebben allen 2 ronden achterstand, be halve Schlebaum die na 55 ronden even eens voor de tweede maal gepasseerd wordt. Allen hebben nu 3 ronden of meer ach terstand, behalve Schlebaum, waarop Gras sin vergeefs jacht maakt om hem zijn der de lap te geven. De uitslag is als volgt: 1. Grassin in 31 min. 6 sec.; 2. Schlebaum op 1480 meter, 3. Moeller, 4. Linart, ieder op 3 ronden, 5. Urago, 6. Maronnier ieder 4 ronden, 7. Blekemolen, 6 ronden. De tweede rit wordt uit vrees voor de dreigende regen vervroegd. Schlebaum heeft de kop, gevolgd door Urago en Moeller. Na 11 ronden geeft Schlebaum Linart zijn eerste» lap. Grassin heeft in middels Urago van de tweede plaats ge drongen. Ronde na ronde jaagt Grassin achter Schlebaum aan, die ook Moeller een lap geeft, maar eindelijk in de 25ste ron de na een grandiose race van Grassin den Franschman de leiding moet afstaan. Als de halve afstand gereden is, wordt afge beld omdat een stortbui de pret komt sto ren. De stand was toen: 1. Grassin, 2. Schle baum, 3. Blekemolen, 4. Moeller en met een ronde achterstand volgden 5. Urago, 6. Maronnier en 7. Linart. Na ongeveer een half uur gewacht te hebben, besloten de commissarissen tot groot misnoegen van het publiek, de wed strijden als geëindigd te beschouwen. Leidsche Ren- en Touristvereen. „Swift". Hedenavond de gewone clubrit over 18.6 K.M. Juniores rijden 10 K.M. Samenkomst 8 uur, gewone plaats. DE TOESTAND VAN LEO LEENE. Naar Vaz Dias verneemt blijft de toe stand van Leo Leene/ nog ernstig. De zieke is nog steeds buiten bewustzijn. Het „Vad." verneemt echter, dat de toestand vooruitgaande is. Hart en longen functioneeren goed. BOKSEN Leidsche Boksvereeniging „De Pugilist". In de laatst gehouden vergadering van bovengenoemde verêeniging is het bestuur als volgt samengesteld: F. Goddijn, voor zitter, M. Lagerman, secretaris-penning meester, Willemstraab 21; M. Rozier, com missaris. LUCHTVAART VLIEGTUIG OVER DEN KOP GESLAGEN. Ongeval bij De Mok. Gistermorgen raakte het vliegtuig W 67 van het vliegkamp De Mok, toen 'act toestel in de onmiddellijke nabijheid van het vliegkamp met een bocht over het wa ter vloog, met den vleugel het water, waar door het over den kop s-loeg. Heb vliegtuig werd geheel vernield. De vliegenier bleef ongedeerd de passagier, de korporaal der mariniers, Haastra, werd licht gewond en is naar het militair hos pitaal vervoerd. DE R. 100 BOVEN DEN OCEAAN. „Alles wel aan boord". De reis van het- Britsche luchtschip R. 100 naar Montreal in Canada heeft tot dus ver een vlot verloop en volgens de laatste ontvangen draadlooze berichten bevindt het luchtschip zich reeds een flink eind weegs boven den Atlantischen Oceaan ten Noordwesten van Ierland. „Alles wel aan boord" luidde het laatste bericht; „het weer is mooi, doch tamelijk koud". Het luchtschip had een snelheid van 96 K.M. per uur. DUURRECORDS. Verwisseling van vliegtuigbemanning in de lucht. Amerika zou Amerika niet zijn, wan neer men geen poging zou doen om een eenmaal gevestigd record zoo spoedig mo gelijk te vervangen door een nieuw en ver beterd record. Algemeen is men echter van meening, dat het durrecord voor vliégtui- gen, dat thans op naam staat van de ge broeders Hunter, die onafgebroken 553 uur of ongeveer drie weken met hun toe stel in de lucht zijn gebleven, ni«t licht verbeterd zal worden. Brandstof kan in de lucht bijgevuld worden zoo vaak men wil; aan de motoren zal het ook niet liggen, want deze zijn langzamerhand zon vol maakt geworden, dat zij bij proefnemingen soms langer dan vier weken bleven door draaien. Er zullen echter heel weinig pilo- len gevonden worden, die beschikken over een voldoende sterk weerstandsvermogen zulk een langen 'tijd met een viiegruig in de lucht te kunnen blijven. De gebroeders Hunter hebben wat dit betreft al het uiter ste van hun krachten gevergd, en zij zijn mannen met een zeldzaam uithoudingsver mogen en met ijzeren zenuwcr. die door hun ^erk als mijnwerker tegen veie ontbe ringen gehard zijn, over groote Hchaams- kra< iit» beschikken en uiterst weinig be- hoclte hebben aan slaap. Ten c-inde nu toch een nieuw record tc kunnen vestigen acht men het noodig, dat gedurende de vlucht niet alleen olie en benzine kan worden ingenomen, maar dat ook de bemanning liet vliegtuig, waarmee de record poging -.\ordt gedaan, Kin verla ten en dooi frisschc krachten kr worden vervangen. Te Long Island worden op het oogenblik proeven op dit gebied genomen. Door middel van een louwladder klimt de aflossing van het aflossingsvlicgtuig over op het record vliegtuig, terwijl de oude beman- nig het recordvlicgtuig door middel van valschermen verlaat. Hoewel het overklimmcn van het eene vliegtuig op het andere herhaaldelijk wordt gedaan, vooral door luchtacrobaten, ver zet men zich in sommige luchtvaartkrin gen tegen het plan, omddt men de verbe terde recordpoging niet van zoo groote waarde acht, dat inenschelevens er door in gevaar mogen worden gebracht. UIT DE RIJNSTREEK NIEUWVEEN. Personalia. De lieer C. Udo, is ge slaagd voor het examen van Brigadier der Rijks veldwacht. Bazar t.b.c.-bestrijiding. In de Chr. school werd Donderdagavond de bazar ge opend ten voordeele van de plaatselijke t.b.c.-bestvijding. Mej. L. Schrama sprak een kort openingswoord. Daarna hield de burgemeester, de heer J. W. Gcesink, de openingsrede. Hij betuigde zijn oprechten dank aan de dames van de krans, die hun vrijen tijd hadden gegeven voor het ma ken van handwerken en andere artikelen. Op treffende wijze schetste spr. het zware verlies dat- de vereeniging in het afgeloo- pen jaar geleden heeftimmers twee da mes werden door den dood ons ontnomen. Ook de gemeente-opzichter is overleden, hij, die steeds bereid was te helpen aan het welslagen der bazars. Spr. hoopte, dat ook deze bazar een flink batig saldo zal opleveren voor de ver eeniging. Na deze rede, die met groote aandacht gevolgd werd, had de rondgang plaats door de lokalen. Zooals altijd waren de fraaie artikelen netjes uitgestald. In een ander lokaal kon men iets gebruiken, terwijl in weer een ander lokaal het geluk beproefd kon worden met grabbelton, sjoelbak en rad van avontuur enz. Vrijdag avond werden er poffertjes gebakken, die hun weg wel vonden! Zaterdagavond was het bezoek druk, bijna alles werd uitver kocht. ZEVENHOVEN. De stoel van tien en tie laarzen van den veldwachter. Hoe men in 1861 over den aankoop van bovenstaande dacht moge blijken uit het volgende, ontleend aan de notulen eener raadsvergadering. De voorzitter deelt den raad mede, dat hij op zekeren Donderdag van de tweede helft der maand September dezes jaars. in deze vergaderzaal als r.aar gewoonte zittende, achtereenvolgens bij zich kreeg den wethouder B. en heb raadslid K. Sprekende met elkander vertoonde zich opnieuw het bekende gebrek aan 's voor zitters stoel, te weten: dat de rug deszel- ven door de drukking er tegen uitelkander viel, hetgeen genoemden wethouder en I ïaadslid aanleiding gaf, om den Burgemees ter te machtigen, een nieuwe behoorlijke voorzittersstoel aan te koopen, zullende volgens hen wel nader door don Raad wor den aangewezen op welke wijze de daar door ontstane kosten behooren te worden voldaan. Tengevolge daarvan wordt thans mede gedeeld, dat de bedoelde aankoop den 16en November 1.1. door den Burgemeester is geschied en de stoel, waarop hij thans is gezeten, te Leiden is aangekocht voor een som van 15. Die mededeeling met welgevallen aan gehoord zijnde, verklaren al de overige behalve de bovengenoemde raadsleden de bedoelde lastgeving alsmede den aankoop goed te keuren, terwijl, na eenige delibe- ratiën over de wijze waarop de koopsom der stoel zal worden gevonden, op voorstel van een lid eenparig wordt besloten, ge noemde som van vijftien gulden te vol doen uit het bedrag van het presentiegeld voor de leden van den Raad. De Burgemeester, voor de gemeente, den raadsleden dankzeggende, voor die loyale handeling, vermeent het den wensch van alle leden der vergadering is, dat hij nog vele jaren van de bedoelde stoel zal ge bruik maken, waarvoor hij zijn persoon lijke dank betuigt. De voorzitter herinnert er nog aan, dal door den veldwachter het mondeling ver zoek is gedaan om voor rekening der ge meente een paar laarzen te mogen aan- koopen en bepaald is, daarover in een ver gadering te beslissen. Onmiddellijk daaromtrent gedelibereerd wordende, werd er nog al bezwaar geop perd om de gemeentekas met die uitgaaf te belasten, dooh werd voorgesteld door den wethouder B., om elk lid daaraan een gulden te laten betalen, waarop de voor zitter in overweging geeft, het geheele be drag ad 7.dan ook uit opgemeld pre sentiegeld te voldoen, waarmede alle leden zich vereenigen"

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7