WOENSDAG 30 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Jongetje overreden en gedood. Maandagavond is in de Chrisfciaan Huy- gensstraat te Tilburg een 7-jarig jongetje, K. geheet-en, door een vrachtauto overre den en gedood. Het 8-jarig zoontje van den landbou wer E. te Kleindijk, gemeente Emmen, is onder een bierauto gekomen en op slag gedood. De 3-jarige C. v. D. uit de Isaac Hu- bertstraat is gisteravond op den Croos- wijkschen 'singel te Rotterdam onder een auto geraakt. Met een hersenschudding is zij in het ziekenhuis aan den Bergweg opgenomen. De 3-jarige E. L.'uifc de Schildstraat is gistermorgen in de Polderlaan te Rot terdam onder een tram geraakt. Met een hoofdwond is zij in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. Ernstige aanrijdingen. De 19-jarige J. W., uit de Paterstraat te Tilburg werd in de Noord-Bcsterdstraat door een auto, bestuurd door L. S., uit En schedé, aangereden en op het trottoir ge slingerd. Bewusteloos werd de aangeredene in een café binnengedragen, waar de G. G. D. hem de eerste hulp verleende. Het bleek, dat W. zijn neusbeen had gebroken en verder nog verschillende verwondingen had bekomen, zoodat hij naar het zieken huis moest worden overgebracht. Gistermorgen is de 85-jarige C. van L., die in het Kenau-park te Haarlem den rijweg wilde oversteken, door een motor wagen van lijn 4 gegrepen. Zijn rechtervoet werd verbrijzeld. De man is in het St. Eli- zabethsgasthuis opgenomen. De 22-jarige mej. E. C'. M. Hofman, uit Amsterdam, is gistermorgen op den Groesbeekschen weg te Nijmegen, waar zij fietste, door de autobus welke rijdt tus- schen de stad en de Heilig Land Stichting, welke bus haar achterop reed, aangereden. Met een hersenschudding is zij naar het St. Canisius-ziekenhuis vervoerd. Een auto, die zelf ging rijden. Voor een perceel m de Nieuwe Uilen- burgerstraat te Amsterdam stond een vrachtauto te wachten, de chauffeur was een oogenblik afwezig en twee kleine meisjes namen de gelegenheid waar om de geheimzinnige instrumenten aan de binnenzijde van de cabine eens nader te bekijken. Aldus geschiedde Intusschen kwam de chauffeur terug, die aan de voorzijde van de auto den motor aansloeg. Juist toen hij aan den zijkant van de auto stond schoot deze plotseling vooruit, de jongedames hadden blijkbaar de lust niet kunnen weerstaan aan de ver schillende handels te draaien. De „spookauto", die door den chauffeur niet zoo spoedig tot staan kon worden, ge bracht, reecl op een groepje .menschen in. Een tweetal kinderen van aeht en vier jaar- werden gewond aan de beenen en moesten naar het ziekenhuis worden vervoerd, ter wijl een tweetal fietsen werden vernield. In de verwarring wisten de beide jeug dige boosdoeners te ontkomen. Tot nog toe zijn zij niet ontdekt. Verdronken. Een 3-jarig zoontje van den veehouder L. van Velzen is nabij de ouderlijke wo ning in Bloemendaal bij Gouda te water- geraakt en verdronken. Te Stadskanaal is de 60-jarige arbei der T. Kroeze bij het; korenzichten in het Boerendiep gevallen en verdronken. Uit de derde verdieping gevallen. Per auto van den G. G. en G. D. te Am sterdam werd gisteren naar het Binnen gasthuis vervoerd een 4S-jarige keuken meid, die uit de derde verdieping van een perceel aan de Heerengracht was gevallen en daardoor ernstige verwondingen had bekomen. In het ziekenhuis is het slacht offer overleden. Uit den trein gevallen. Tusschen Lage Zwaluwe en Zevenbergen is Maandag een 5-jarig meisje, dat met haar ouders van Rotterdam naar Middel burg reisde, uit een coupé gevallen. Door middel van de noodrem werd de trein tot staan gebracht. Het kind werd op de rails gevonden met een groote wonde aan het hoofd. Het is te Roosendaal in het zie kenhuis gebracht. Mijnongeval. In de Domaniale mijn te Kerkrade is Maandagavond op de 380 meter verdieping bij het booren in een oud boorgat een ach tergebleven schot ontploft. De mijnwerker M. Collaris, 32 jaar oud, wonende te Bleijer- heide, werd niet ernstig gewond naar zijn woning overgebracht. De gehuwde 46-ja- vige houwer E. Korver, uit Bleijerheide, kreeg zeer ernstige wonden in het gelaat, op de borst en aan de handen. Hij werd ter verpleging naar het hospitaal overge bracht. Door een schot hagel getroffen. De 21-jarige timmerman F. Nijhuis te Manderveen (gemeente Tubbergen) is eer gisteravond bij een val van zijn fiets door oen schot hagel uit het geweer, dat hij droeg, in het hoofd getroffen. De man was op «lag dood. Kinderverlamming. Te Vlaardingen zijn twee gevallen van kinderverlamming vastgesteld. De pa tiëntjes zijn naar de barakken aldaar over gebracht. BRANDEN. Gistermorgen omstreeks kwart over ze ven brak in het perceel Kraayenhofflaa-n 279 te Nijmegen brand uit. Het perceel is bewoond door P. J. T. De brandweer, wel ke onder leiding van den opperbrandmees- ter spoedig was uitgerukt, bestreed het vuur met vier stralen, zoodat men na on geveer een half uur den brand meester was. De inboedel van de woning alsmede de inventaris van de daar achter gelegen werkplaats, welke ook door den brand werd aangetast, waren tegen brandschade .verzekerd. De werkplaats alsmede de bo ven de woning gelegen vertrekken brand den geheel uit. Te Wierden (Overijsel) is Maandag middag de woning van den fabrieksarbei der J. Huiskes door brand vernield. De kinderen en zes varkens konden met moei te gered worden; de inboedel ging geheel verloren. Alles was verzekerd. Bliksem ingeslagen. Te Erlekom, gemeente Ubbergen, sloeg gistermiddag ongeveer kwart over vijf de bliksem in een boerderij van den heer J. Aalders. Weldra stonden de boerderij, twee hooibergen en een stal in lichte laaie. Het vee en een gedeelte van het huisraad kon nog worden gered. De motorspuit van Ubbergen was spoedig ter plaatse en gaf met twee stralen water. Alles brandde af; de muren van de boerderij staan nog over eind. Verzekering dekt de schade. Per soonlijke ongevallen kwamen niet voor. EEN ARME RIJKE. Dood in zijn bed gevonden. Gisteren is te Hilversum de 6S-jarige oud-bloemist, uit Amsterdam, de Duitscher Sch. Leive, dood te bed gevonden. De man leefde zeer eenvoudig. Hij werd enkele malen per week door een dienstbode in de huishouding geholpen. Deze dienstbode had Zaterdag het huis gesloten gevonden en had gemeend dat de eigenaar niet thuis was. Toen zij gistermorgen opnieuw voor een gesloten deur kwam, waarschuwde zij de politie, die de woning binnentrad en den bewoner dood te bed vond liggen. Waarschijnlijk is hij reeds Zaterdag over leden. Leive, die buitengewoon sober leef de en b.v. zelf zijn eten kookte, bleek zeer gefortuneerd te zijn. Er werd o.a. een bankrekening van 250.000 gevonden en een aanzienlijk bedrag aan papier en goud geld. DE WERELD WIL BEDROGEN WEZEN. Gesmokkelde tooneelkijkers van de Antwerpsche tentoonstelling. Maandag werden de bewoners van Bui- tenveldert vereerd met het bezoek van een Vlaamsch klappend koopman, die heel geheimzinnig en spiedend naar politie, tooneelkijkers te koop aanbood kersversch van de wereldtentoonstelling te Antwerpen gesmokkeld tegen den civielen prijs van 1.50 per stuk. Ging men niet dadelijk op zijn aanbod in dan zakte de prijs om ten slotte te eindigen cup 0.50. Doch in de meeste gevallen was eerst genoemd be drag des koopmans gading. In verband met het „smokkelen" verdween hij na ont vangst der kooppenningen buitengewoon schierlijk, wat spoedig echter een andere oorzaak bleek te hebben, want de ten toonstellingkijkers waren gemonteerd met eenvoudig vensterglas terwijl de beklee ding uit papier bestond geplakt op mis schien Belgisch karton, wat overigens bij zulk een prijs niet erg te verwonderen valt, „Msb." LIJK AANGESPOELD. Misdaad in het spel? Aan den oever van de Maas, nabij de gemeente Stevensweert, is Maandagavond het lijk aangespoeld van den 31-jarigen Poolschen mijnwerker Joseph Janosky, af komstig uit Lutterade, waar hij sedert 14 dagen vermist werd. Alhoewel blijkens een op het lijk gevonden postspaarboekje, deze persoon nog op 19 dezer een bedrag van 95 had geind, werd op het lijk geen geld gevonden. Op last van de justitie is het lijk in beslag genomen. Zwerven/rle inbrekers. Bij de gemeentepolitie te Tilburg werd in den afgeloopen nacht aangifte gedaan, dat een paar verdachte personen in een auto waren gekropen, die op een terrein stond achter den molen der fa. M. aan de Elzenstraat. De politie stelde terstond een onderzoek in en bracht twee personen, den 25-jarigen L., en den 22-jarigen H., beiden afkomstig uit Nijmegen naar het politiebureau. De aangehouden personen gaven voor, dat zij in de auto voor den re gen wilden schuilen. Bij nader onderzoek bleek, dat het twee zwervers waren, die den vorigen nacht hadden ingebroken in de directiekeet van een bouwwerk te Prin- cenhage, waar zij gereedschappen en klee- dingstukken hadden ontvreemd. De aan gehoudenen zijn ter beschikking van den burgemeester van Princenhage gesteld. Aanranding. Uit Arnhem wordt aan het Volk gemeld: Een surveilleerende rijksveldwachter hoor de Maandag uit een korenveld tusschen Dieren en Laag Soeren het hulpgeroep van een vrouw. Hij. begaf zich onmiddellijk in bedoeld veld en trof daar een man aan, die een 19-jarig meisje uit Laag Soeren aanrandde. Later is de onverlaat, die een groot knipmes bij zich droeg, gearresteerd. Vechtpartij. Zondagavond heeft te IJmuiden een vechtpartij plaats gehad, waarbij een per soon ernstig gewond is geworden. Zekere R. N. te Beverwijk had in de concertzaal Tivoli herrie gemaakt en had o.a. de vrouw van den kastelein met een boksbeugel be werkt. Andere bezoekers hebben den man toen naar buiten gewerkt en bewusteloos geslagen. Men vond hem later op straat. Een geneesheer constateerde hersenschud ding, waarop de man naar het ziekenhuis werd overgebracht. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. TOERISTENAUTO BIJ LUIK OMGEVALLEN. Gisteren is bij Tilff bij Luik een toeris tenauto ten gevolge van de gladheid van den weg geslipt en omgevallen. In de auto bevonden zich vijftien Nederland- sche toeristen. Tien hunner zijn gewond, van wie twee ernstig. Naar wij van een ooggetuige vernemen, zou er slechts één Nederlander gewond zijn, n.l. de heer G., die twee ribben heeft gebroken. Zeilboot omgeslagen; 3 dooden. Uit Kappeln wordt gemeld: Gistervoor middag is op de Schlei een ongeluk ge beurd, dat aan drie menschen het leven gekost heeft. Tengevolge van een storm vlaag sloeg een zeilboot, met vier personen bemand, plotseling om, waardoor alle in zittenden te water geraakten. Slechts een der drenkelingen kon gered worden. Een vuurwerkfabriek in de lucht gevlogen. Doordat in een vuurwerkfabriek in El- berfeld-Varresbeck brand uitbrak, vond daar een zware ontploffing plaats. Uit de puinhoopen van het verwoeste gebouw zijn tot nu toe een doode en drie gewonden geborgen. Het opruimingswerk duurt nog voort. Bijzonderheden over het ontstaan en den omvang van de ramp zijn nog niet bekend. Slachtoffers van vergiftige paddenstoelen. Uit Krimmitschau (Saksen) wordt ge meld: Na het eten van paddenstoelen zijn Zaterdagavond verscheiden personen on der ernstige vergiftigingsverschijnselen ziek geworden. Vier hunner zijn intusschen overleden. BIJ BROMBERG 23 HUIZEN AFGEBRAND. In het plaatsje Gollantsch, bij Brom berg, is gisteren een brand uitgebroken die zich snel uitbreidde, zoodat 23 huizen door heb vuur werden vernield. Gedurende het reddingswerk werden twee politie-agenten onder vallend puin bedolven en gedood. Een brandweerman stierf aan de gevolgen van rookvergifti ging, die hij bij het reddingswerk had op- geloopen. Brand in een communistische drukkerij. Gisteravond brak in een communistische drukkerij te Helsingfors brand uit. Men vermoedt kwaadwilligheid. De politie ar resteerde een -communist, van brandstich ting verdacht, De drukkerij was Zaterdag j.l. door de overheid, gesloten en verzegeld. ERNSTIGE TOESTAND AAN DEN INDUS. De toestand te Sjikarpoer in Britsch- Indië is ten gevolge van het nog steeds in omvang toenemen der overstrooming thans hoogst ernstig geworden. Op sommige plaatsen staat het water vijf meter hoog. De gevangenis moest gisteren worden ont ruimd. De zeshonderd gevangenen zijn naar Haiderabad overgebracht. Dag en nacht zijn vijfduizend arbeiders bezig met het stoppen der spleten, welke in de kaden der kanalen en rivieren ontstaan. Altkirch onder water. Een waterhoos heeft te Altkirch in den Elzas belangrijke schade aangericht. Alle straten van de stad kwamen onder water te staan. Ook de spoorweg Bazel-Parijs kwam over een afstand van 600 M. onder water te staan, zoodat het verkeer gedu rende verscheidene uren onderbroken was. Hevig onweder boven Locarno. Locarno werd gisteren geteisterd door een onweder, als sedert 1872 niet meer is voor gekomen. De beekjes waren in enkele oogenblikken tijds veranderd in woeste, bruisende stroo men, die alles met zich sleurden, wat zich op hun weg bevond. De Ravognac voerde zware boomstammen en steenblokken met zich me de, die de in de nabijheid van het station ge legen brug ernstig in gevaar brachten. De groote autoweg, die van Locarno naar So'ano .leidt, werd voor een groot deel overstroomd. De buiten de oevers getreden rivieren en be ken hebben de geheele omgeving in een sec tor van enkele vierkante kilometers in een meer herschapen, waaruit de hooger gelegen huizen als eilandjes opduiken. huis, hoor. Wij gaan direct eten. Typhusgevallen in het Roergebied. Na. een reis langs den Rijn, waaraan door ongeveer driehonderd personen uit Wetter was deelgenomen, zijn veertien da gen later eenige vrouwelijke leden van het gezelschap ziek geworden. Bij onderzoek bleek, dat zij aan paratyphus leden. Tot dus\er zijn twintig vrouwen in het stede lijk ziekenhuis opgenomen. DE MIJNRAMP IN SILEZIE. Steun aan de nagelaten familie-leden. Gisteren heeft in het regeeringsgebouw te Breslau een bespreking plaats gehad van de maatregelen, die genomen moeten worden ten behoeve van de nagelaten familieleden van de slachtoffers van de mijnramp van Neu- rode. Het ligt in de bedoeling het lot der be volking te verlichten en te dien einde doel treffende maatregelen te nemen. VIJFHONDERD HUIZEN TE NAPELS ONTRUIMD. De schade, die de aardbeving aan de huizen van Napels heeft aangericht, is veel grooter, dan aanvankelijk werd vermoed Tot nu toe zijn meer dan 500 woningen op last der bouwpolitie ontruimd, terwijl nog 2500 huizen op verzoek der bewoners ge ïnspecteerd moeten worden. PASSIESPEL TE OBERAMMERGAU. Johanna Preisinger overleden. Johanna Preisinger, die dit jaar in het Passiespel de rol van Maria Magda'lena vervulde, is Zondag na een korte onge steldheid te Oberammergau overleden. Haar rol wordt overgenomen door Clara Mayr, dochter van Guido Mayr, die de rol van Judas speelt. Zooals men weet was Johanna Preisinger aanvankelijk bestemd geweest om de rol van de H. Maagd op zich te nemen. Zij was echter geëngageerd met een protes- tantsch ingenieur uit München, hetgeen de beslissende commissie noopte haar deze eeretaak te ontzeggen. La-ter is de verkee ring met den protestantschen Münchener afgeraakt en kreeg zij de rol van de boet vaardige Maria Magda'lena te vervullen. SCHOOLPLICHT IN RUSLAND. Volgens een mededeeling van het Rus sische telegraafagentschap zal in Rusland de algemeene schoolplicht worden inge voerd en wel met ingang van 19301931 voor kinderen van S, 9 en 10 jaar, in 1931 1932 voor kinderen van 11 jaar, terwijl 2 jaar herhalingsonderwijs zal worden gege ven aan kinderen van 11 tot 15 jaar. Het ligt in de bedoeling, binnen enkele jaren tot den 7-jarigen leerplicht te gera ken. Maatregelen voor den bouw van scholen worden gelast en de centrale commissie der sovjetunie verklaart in een schrijven aan alle afdeelingen, dat de invoering van de leerplicht thans als do voornaamste taak der partij moet worden beschouwd. Gevangene tijdens het transport ontsnapt. Tijdens het transport van Denau naar Cos- wig is een gevangene, die in het tuchthuis al daar een straf van eenige jaren moest onder gaan, onder het rijden uit den trein gespron- gen. Onverhoeds gaf hij zijn begeleider en een conducteur een duw, rukte het portier open en sprong naar buiten. Van Coswig uit werd terstond de politie in de plaatsen in den omtrek gealarmeerd. Een ingesteld onderzoek leverde echter geen resul taat op. De vervolging wordt bemoeilijkt door het feit, dat den gevangene verlof gegeven was, tijdens het transport zijn eigen kleeding te dragen. RECHTZAKEN Een dienstweigeraar. De dienstplichtige A. H., 19 jaar, uit Amsterdam, ingedeeld bij de kanonniers, weigerde op 16 Juli 1930 te Leiden, te vol doen aan den last van den wachtmeester Kraaijenstein om de voor hem bestemde militaire uniform aan te trekken. Verdach te, een gewone dienstweigeraar, beriep zich op principieele- theorieën, te dienen. Verdachte stond voor dit feit terecht voor de krijgsraad, waar de eisch luidde 10 maanden gevangenisstraf met ontslag uit den dienst zonder ontzetting uit de bevoegheid om bij de gewapende macht Verduistering bij de Utrechtsche gasfabriek. De Utrechtsche rechtbank heeft den 32-jarigen gewezen klerk der Utrechtsche gasfabriek F. J. G. v. M. te_ Utrecht wegens verduistering van 1830 in dienstbetrek king, veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van negen maanden met een proeftijd van 3 jaar. De afdeeling Utrecht van de Nederl. Vereeniging tot afschaffing van alcoholische dranken zal toezicht uitoefenen. De eisch was 9 maanden gevangenisstraf met aftrek van de vooorloopige hechtenis. KERKNIEUWS Mgr. J. H. G. JANSEN. Van het bisdom is omtrent de ziekte van de aartsbisschop het volgende com muniqué gegeven Een hardnekkig negeoog maakte de laat ste kerkconsecratie en reizen reeds moeilijk. De subdiaconaat^- en priesterwijding wer den nog door Z.D.H. toegediend en daarna werd gevolg gegeven aan het voorschrifttt van absolute rust en de geneeskundige behandeling. De toestand van pols en temperatuur bleef bij voortduring zeer gunstig. Over eenige dagen zal de ziekte, naar vertrouwd mag worden, overwonnen zijn. MGR. W. VAN STEE f De Stichter van het Patronaatswezen Dinsdagmiddag is te Voorburg in den ouderdom van vijf en tachtig jaren over leden Mgr. W. van Stee, in leven rector van de St. Antoniushove aldaar. Mgr. W. van Stee werd geboren te 's-Heer Arendskerke den 22en Januari 1846. Zijn studiën volbracht hij aan de se minaria van het bisdom n.l. te Hageveld en te Warmond. Den 15en Augustus 1869 ontving hij de H. Priesterwijding. Achter eenvolgens was hij kapelaan te Delft en te Amsterdam, waarna hij werd benoemd tot pastoor te Zuid-Zijpe en vervolgens tot deken van Schagen. Hierna werd hij be noemd tot pastoor te Vooi'burg (Z.-H.), waar onder zijn leiding het pension en zie kenhuis „St. Antoniushoeve" werd ge bouwd. In 1913 volgde zijn aanstelling tot rector van deze inrichting, aan de oprich ting waarvan hij zooïi werkzaam aandeel had .gehad. In Voorburg kwamen door zijn toedoen vele vereenigingen tot stand, o.a. het_ pa tronaat „St. Pa-ncratius, „De Vincentius", „de H. Familie", „De Volksbond" met zijn verschillende vakvereenigingen en de Boe renleenbank. Zoowel in als buiten de ge meente genoot de thans ontslapene een groote bekendheid. Voor de jeugdbeweging is Mgr. van Stee een machtige stuwkracht geweest. Hij was de stichter en promotor van het patro naatswezen. Hij was de onvermoeide wer ker voor liet heil van de schoolvrije, rij pende jeugd en mocht zijn werk zien groeien en bloeien. Het zaad, dat hij zaai de, is ontkiemd en tot wasdom geraakt. Jarenlang was hij voorzitter van het Ju venaat. in het bisdom Haarlem, waarvan de overledene thans nog het eerepresidium bekleedde, evenals van het Centraal Co mité tot bevordering van R. K. Patronaats- belangen in Nederland. In Augustus van het vorig jaar heeft Mgr. van Stee onder groote belangstelling zijn diamanten priesterfeest gevierd. Op on dubbelzinnige wijze kwam toen wel tot uiting, hoe bemind de grijze herder zich in den loop der jaren had gemaakt in zijn geliefd Voorburg, waar hij velen aan zich had verplicht. De overledene, die de oud ste priester was van het bisdom Haarlem, was buitengewoon Geheim Kamerheer van Z. H. den Paus en. begiftigd met het offi cierskruis der Orde van Oranje Nassau. PASTOOR L. VAN RIEL. t Gisterenmorgen is in het ziekenhuis „Westeinde" te Den Haag, waar hij werd verpleegd, op negen en veertig-jarigen leeftijd overleden de eerw. heer L. F. J. M. van Biel, pastoor van de St. Stephanus parochie te Nijmegen. Z.Eerw. werd in 1881 geboren, ontving de H. Priesterwijding in 1905 en was sinds 1921 pastoor der parochie van de H. Ste phanus te Nijmegen. DE MARIACONGREGATIE. Het Alg. Secretariaat. Het Algemeen Secretariaat der Maria- Congregatie in Nederland, tot. nog toe ge vestigd in het retraitehuis „Loyola" te Vught, wordt deze week verplaatst naar het college „Berchmanianum", Houtlaan 4, Nijmegen. Het secretariaat is samelijk de in „Lo yola" beschikbare ruimte ontgroeid, en het steeds toenemende Congregatieleven in Ne derland vraagt te veel van den secretaris dan dat deze zich nog aan andere werk zaamheden kan wijden. De aan dit secretariaat verbonden re dactie en administratie der Congregatie- tijdschriften („Ave Maria", „Omhoog*'_ en „Directeurentijdschrift"), ok onder leiding van Pater C. J. Ligthart S.J., gaan mede. Provincialaat 0. F. M. Maandag had de aanbesteding plaats voor het bouwen van een Provincialaat voor de Paters Minderbroeders te Weert, voor rekening van de St. Franciscus Stich ting te Maastricht. Laagste inschrijver was H. Martens, Venray, voor 163.850. Architect is ir. Jules Kayser te Venlo. Het college der „Propaganda" te Rome. Aan het college der „Propaganda" dat reeds meer dan 300 jaar bestaat, beëindig den in het afgeloopen jaar tal van studen ten hun academische studies. Wanneer we i de verschillende nationaliteiten der stu denten nagaan die hier dit jaar hun stu diën voltooiden dan blijkt daaruit duidelijk hoe wijd de Kerk over de wereld ver breid is. Onder de namen der geslaagden treffen we aan: 4 Chineezen, 2 Japaneezen, 2 Ne derlanders die voor de Missie in Noorwe gen bestemd zijn, 1 Roemeen, 3 Austra liërs, 1 Ier, 1 Schot, 1 student uit Vene- 1 zuela, 1 Amerikaan. Voor het nieuwe studiejaar dat eerst in 1 6 October begint hebben zich aangemeld: 15 Chineezen, 3 Japaneezen, 5 Indianen, 3 Annamieten, 6 Australiërs, 2 studenten uit i Nieuw Zeeland, 1 Turk, 2 Syriërs, 3 inboor lingen uit Zuid-Afrika, verder verschillende j studenten uit Engeland en Amerika. Van j het nieuwe college der „Propaganda" zijn thans reeds twee vleugels gereed, die in den herfst in gebruik genomen zullen wor den. I (Rel a me) 37b

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6