SPORT ONDERWIJS UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK Agenda STADSNIEUWS DINSDAG 29 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 ATHLETIEK VIJFDE BONDSFEEST U. I. 0. C. E. P. De R. K. S port-international e te Antwerpen. Zondag was het vroeg dag, want om 7 uur in den ochtend werd het vereenigings- turnen hervat. Van de training onzer athleten op het Beerschot-veld is niet veel terecht geko men, daar achteraf bleek, dat slechts een nevenveld beschikbaar was, dat onvol doende was ingericht om in alle onderdee- len de athletiek te oefenen. In haar afdeelinger. maakten de Ned. gymnastiekclubs een heel goede beurt en het staat wel vast. dat behalve D. W. S. (Bussum), O. N. S. (Heerlen), ook nog Thor (Roosendaal), St. Christophorus (Ginncken) en St. Quadratus (Bergen op Zoom) in de hooge prijzen zullen vallen. Voor de keurploegen van België, Duitsch- Iand en Frankrijk was het de dag der vrije oefeningen. Hierin waren de Duitschers de besten, maar men twijfelde of ze den puntenachterstand op de Franschen wel zullen ophalen. Hun aantal is echter groot genoeg om zeker te zijn van een „prix d'excellence". Tegen half elf had in de straten die op de Amerika-Lei uitkomen, de opstelling plaats van de vereenigingen. Om kwart na elf werd het sein gegeven voor den af- marsch en heel spoedig kwamen uit de richting van de Zuiderstatie de duizenden en duizenden athleten onder klaroenge schal de Amerika-Lei opgemarcheerd, tot vlak voor het altaar, dat daar midden op den openbaren weg stond opgesteld en waar de turnersmis half 12 zou worden ge lezen. De honderden vaandels der deelne mende vereenigingen vormden in dubbele haag daar een halven cirkel omheen, waar binnen voor de genoodigden en voor het bestuur van de U. T. O. C. E. P. speciale plaatsen waren gereserveerd. De Turnmis werd opgedragen door den zeereerw. heer Diveux, pastoor van St. Katherijen (Mechelen) en eere-proost van den Antwerpschen Turnkring. Het was een zeer imposant gezicht, toen pastoor Diveux de treden van het altaar betrad, de vaandels hun groet brachten en de meer dan 30.000 toeschouwers het kruis- teeken maakten, ten bewijze dat de H. Dienst begon. Gedurende het H. Officie werden de plechtige honneurs gebracht door vaandels en klaroenen. Om kwart na twaalf was deze plechtig heid beëindigd. Het geheele bestuur van de Katholieke Internationale met uitzon dering van Graf Neipperg, die in Duitsch- land was gebleven, woonde deze plechtig heid bij. De afmarsch had heel geregeld plaats; we betreurden het alleen dat voor deze enorme demonstratie der Katholieke turn- vereenigingen zoo weinig deelname van het naburige Nederland bestond. Om half vier stelde de stoet zich op nieuw op en nu ging het in massaal turn- beweeg naar het sportterrein, waar de ge zamenlijke oefeningen plaats hadden. Op de eere-tribune hadden tal van officieele personen plaats genomen; zoo merkten we op behalve de personen, die we reeds meermalen hebben genoemd, mgr. Le Grai- ve, wijbisschop van Mechelen (namens kardinaal van Roey), een vertegenwoordi ger van het Fransche ministerie van on derwijs en tal van Eerw. heeren geeste lijken. Het opmarcheeren der tallooze vereeni gingen maakte een grandiozen indruk en duurde ruim drie kwartier. Daarna traden de landelijke ploegen voor het podium on der aanvoering van de nationale vlag, en begroet door het betreffende volkslied. Vervolgens werd het geheele programma van keurturnen en vrije oefeningen uitge voerd, dat bij de naar schatting tiendui zend toeschouwers herhaaldelijk een luid applaus verwekte. De ontvangende Belgische bond bood aan de landelijke afgevaardigden na afloop een banket aau. Het was een grootsch feest dat door een welwillend zonnetje in fleurigen luister werd gezet. We vernemen nog dat de vereeniging Thor (Roosendaal) een prijs \an uitmun tendheid verwierf in de afdeeliug rek en brug. „Msb." WATERPOLO Het Ned. Jeugdzevental, Naar wij vernemen, is het Nederland- sohe Jeugdzevental, dat a.s. Zondag te Brussel in den interlandwedstrijd tegen het Belgisch Jeugdzevental zal uitkomen als volgt, samengesteld: Veenstra (Het Y) Schat (U. Z. C.), Ingenluyff (H. Z. en P. C.), van Oostrom—Soede (Het Y), Bannen berg, Daatselaar en Wolters (allen U.Z.C.). Reserves zijn: Van Leeuwen (U. Z. O.) en Van Ommeren (A. Z. en P. O.). POSTDUIVEN „De Blauwband" (Alphen a. d. Rijn). Wedvlucht vanaf Lier (België) met jon ge duiven als volgt: 1 J. Rooda, 2 H. Meijer 3, 4 en 5 J. Rooda, 6 A. Hoogendoorn, 7 J. Rooda, 8 H. Meijer, 9 J. de Jager, 10 C. Geel, 11 H. Meijer, 12 J. Vernes, 13 en 14 J. Rooda, 15 en 18 R. K. Kuipers, 19 H. Meijer, 20, 21 en 22 H. Martens, 23 J. Roo da, 24 C. Geel, '25 H. Meijer, 26 C. Geel. Aankomst eerste duif 93558, laatste 95151. Bisschoppelijke Nijverheidsschool, Voorhout. Zondag 27 Juli, was het de officieele sluiting van het leerjaar en tevens ook de uitreiking der Diploma's en prijzen aan de leerlingen, die de geheele drie-jarige cursus hadden gevolgd en voor het eind-examen geslaagd waren. Er was een kleine tentoonstelling geor ganiseerd van teekeningen, theorie en praktische werkstukken der leerlingen van alle bedrijven. Een tentoonstelling, hoe klein misschien en betrekkelijk ook, die liet zien hoe se- rieux het onderwijs hier gegeven wordt en hoe hoog dit staat. De vele gasten, ouders en familie der leerlingen, die aan de uitnoodiging der Directie hadden gevolg gegeven, maakten een rondgang door vele werkplaatsen en ateliers, teeken- en studielokalen en ver- eenigden zich eindelijk in de feestzaal. De Directeur, de Eerw. Broeder Caspar, opende met hartelijke woorden van welkom en achtte zich gelukkig aan 34 leerlingen een Diploma te mogen uitreiken. Dezen leerlingen vooral sprak zijneerw. ernstig toe en spoorde met behartigenswaardige woorden hen aan tot studie, voortzetten, vermeerdering en verdieping der kennis, waarvan hier slechts de grondslag was ge legd. Voor ;t diploma kwamen in aanmerking Simon Overtoom, Jo Beuk, Joh. Hille, Herman Goossens, Willem de Jong, Cor Noort, Jac. Terpstra, Jan van der Kleij, Jan Ruigrok, Eduard Zeegers Tonny v. Berge-Henegouwen, Tonny Holdrinet, Adr. Hooft van Huysduynen, Willem van den Eisen, Leo van Wamsem, Jan van Kesteren, Dies Leijs, Ricus Winnubst, Nico Winnubst, Jo van Bueren, Martin Appelboom, Anton Heynen, Adrian Vreeke, Hendr. v. d. Hoof, Jan van der Hoef, Joh. van Hout, Theo Hulskamp, Nico Baltus, Piet Tweehuizen, Koos Beijer, Frans den Boer, Johan Hol, Cor Reeuwijk, Arie Koning. Velen van de leerlingen werden bevor derd. Van tweede naar derde 31 van het eerste naar het tweede 43. Ook gingen er enkelen dezer leerlingen slechts voor waardelijk'over. Aan 5 leerlingen kon het Diploma niet uitgereikt worden. Ook zul len enkelen leerlingen moeten doubleeren. Nog sprak de Rector des Huizes, de Zeereerw. heer A. Roozen met hartelijk heid tot de scheidende leerlingen en bood den Directeur zijn gelukwenschen om het succus van dezen dag en hett klaar blijkelijk schitterende resultaat van het onderwijs van deze school. Ook namens de aanwezige familie der leerlingen werd door enkele gasten een dankwoord en een gelukwensch uitgespro ken. De stemming was feestelijk en er werd herhaaldelijk geapplaudiseerd. Een mooi slot van dezen drie-jarigen cursus, een schoone dag voor de Bisschoppelijke Nijverheidsschool. AALSMEER. Angstige uren. Gisteren, in den vooravond, verbreidde zich als een ioopend vuurtje in Aalsmeer en ook daarbuiten het gerucht, dat een der tallooze vliegtuigen, welke in verband met de „joyeuse entrée'' van onzen landgenoot- Oceaanvlieger Van Dijk het luchtruim had den gekozen, in de Westeinder Plas zou zijn gestort. Men had een vliegtuig, laag vliegend, boven het water capriolen zien maken. Plotseling werd de motor afgezet en de bestuurder zou zelfs iets tot voorbij gangers hebben geroepenWat wist men echter niet te vertellen Begrijpelijkerwijs gaf dit den inwoners van Aalsmeer een tamelijk „unheimisch" gevoel, evenals trouwens het personeel van Schiphol, waar het gerucht ook spoedig uitlekte. De Burgemeester van Aalsmeer, de heer Kastelein, die zich vóór alles zekerheid wilde verschaffen, maakte des avonds, bij gestaan door zijn polite, een verkennings tocht per motorboot over de Plas. Hij mocht er evenwel niet in slagen ook maar iets te vinden, dat geleek op een overblijf sel van een verongelukt vliegtuig en hij meende na zijn terugkeer dan ook met ze kerheid te kunnen zeggen, dat er geen on geluk heeft plaats gehad, te meer daar de Rijksberichtendienst van Schiphol al vrij spoedig in den avond na gedane aanvrage rapport ontving van alle Nederiamische vlieg-bases, dat alle vliegtuigen, die heaen in de lucht waren geweest, behouden waren teruggekeerd. Zoodat de „drenkeling", die men in de Westeinder Plas denkt te hebben zien dui kelen dus hoogstens een „canard" zal zijn geweestGelukkig maar N00RDWIJK. Personalia. Door het scheidsgerecht van de gemeentewerklieden is tot voor zitter aangewezen de heer W. de Ruyter alhier. Het gebruik van den grond. Blijkens een pas vastgesteld landbouwverslag zijn in onze gemeente in gebruik 35.63 H.A. land als bouwland, 530 H.A. land als gras land en 706 H.A. land als tuingrond (bloem bollen). De glascultuur in onze gemeente neemt ook geleidelijk aan toe. Er zijn 1537 een- ruiters plat glas, 1017 M2. staand glas en *5092 M2. staand glas onverwarmd. De nieuwe belastingen. De uitkeeriiig per inwoners van het rijk aan de gemeente Noordwijk is door den Minister van Finan ciën voorloopig vastgesteld op 5.466.67 per inwoner van het rijk aan de gemeente per inwoner en per jaar. HILLEG0M. Eucharistische Bond. De opbrengst van oud goud, zilver en edelgesteenten der op j.l. Zondag gehouden inzameling (paro chie van St. Joseph) beliep ruim ƒ500, een schitterend bedrag. De parochianen heb ben voor de zooveelste maal weer getoond hun geheel medeleven met hun Pastoor. Bureau Openbare Werken. Kantoor, bijgebouwen, dienstwoningen worden ver plaatst naar de Jhr. Mockkade. De aanbe steding heeft 13 Augustus plaats. De ge bouwen zullen verrijzen naast de zwemin richting. De voorgevel van het kantoor heeft een breedte van 12.71 M. Links en rechts worden dienstwoningen gemaakt voor personeel, aan elke zijde één woning. Het kantoor bevat rechts een hal en links Ifet privé-kantoor voor het hoofd van den dienst. De afmetingen hiervan zijn 4.50 bij 6.20 M. Achter de eerste hal is jxog een hal met 'n bank en geheel achter een kantoor voor de administratie met afmetingen van 6.40 bij 5.80 M. In het midden ligt een ar chiefkantoor. Tusschen dit complex en de dienstwoning aan de linkerzijde is een lo kaal voor de werkloozen, een wachtkamer met afmetingen van 3.80 bij 11.70 M. Hier komt een lange bank te staan. Dit lokaal en de stempelkamer staan natuurlijk met elkaar in verbinding. Het gebouw heeft een verdieping waar zich bevinden: een teekenkamer, monster kamer en archief. Het verdere gedeelte van de verdieping, links en rechts behoort tot de dienstwoningen. Het dak is plat. Het andere gebouw, de werf van Open bare Werken bestaat uit een timmermans werkplaats van 45 M.2 oppervlakte en een stalling voor 4 paarden. Boven deze beide komt een houtzolder en een hooizolder. De rest blijft laag en bestaat uit: een magazijn van 5 bij 16 M., een tuigkamer, een herstel- plaats voor vrachtauto's en een wagen bergplaats van 12 bij 21 M. of ongeveer 250 M.2 Dit laatste, de werf dus, zal achter het kantoor gebouwd worden. Wat er met de bestaande gebouwen aan de Kerkstraat gebeuren zal, is nog niet bekend. Tegen een boom gebotst. Gistermor gen reed d_e hoer Vrugt met zijn luxe-auto met een flinke vaart bij villa „De Drie sprong" aan den hoek der Wilhelminalaan tegen een boom. De wagen werd zeer ern stig beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. LISSE. Oproep St. Josephgezellen. De leden van de St. Josephgezellen wor den dringend verzocht a.s. Donderdagavond om acht uur aanwezig te zijn in htm Zon- dagsche kleeding aan het patronaatsge bouw. Deze oproep wordt gedaan om een zeer belangrijke reden. Kunnen wij op uw al ler opkomst rekenen? NOOTDORP. Tentoonstelling Missienaaikring. Zon dag 3 en Maandag 4 Aug. '30 zal er in de St. Jozefschool alhier een groote tentoon stelling gehouden worden. Veie fraaie hand werken en andere kunstvoorwerpen worden tentoongesteld en worden den 15en Aug. verloot. Loten zijn verkrijgbaar bij de da mes der Missie-Na ai kring. De hoofdprijzen zijn o.a. een eiken theemeubel, een pendule met coupes, een rooktafel (compleet), twee bloemtafels en verder fraaie handwerken en luxe en huish. artikelen. Op deze ten toonstelling zijn ook verschillende verma kelijkheden aanwezig o.a. schiettent, hoe platent, rad van avontuur enz. enz. Des avonds om 7 uur worden door de kinderen aardige voordrachten en Missie-fcooneel- stukjes voorgedragen. Deze avonden wor den opgeluisterd door de Harmonie „Glo ria in Excelsis Deo". De feestelijkheden nemen een aanvang Zondagmorgen te 11.30 uur. Niemand verzuime dus een kijkje te komen hemen in de St. Jozef school, zoodat de jonge dames, en de Zus ters der St. Jozefschool niet worden te leurgesteld. Alle baten zijn voor de Missie Voetbal. Zaterdagavond 1.1. speelde D. I. O. I een vriendschappelijken wed strijd tegen het 1ste elftal van S. M. V. van Oude-Lee. De wedstrijd werd gespeeld op het S. M. V.-terrein. D. I. O. behaalde de overwinning met 21. Zondag speelde D. I. O. II op eigen terrein een vriendschappelijken wedstrijd tegen P. V. V. II van Pijnacker. Er was veel belangstelling. Precies 2 uur fluit scheidsrechter Boon beginnen en beide partijen wegen tegen elkaar op. Om beur ten zijn beide doelen in gevaar. Rust komt met 11. Na rust zetten beide partijen met volle moed in en na een half uur spe len komt het P. V. V.-doel in gevaar en met een luid hoera staat het spel 21 voor D. I. O. Maar ook P. V. Y. gaf den moed niet op en op het eind van den wed strijd behaalde ook P. V. V. nog een doel punt. Het einde komt met 2—2. Geboren: Cornells z. van G. v. Til burg en M. de Jong Hendrikus z. van E. v. Venrooij en P. de Vreede. Ondertrouwd: Joannes L. I. Bonne 42 j. en Jannetje Visser 30 j. N00RDWIJKERH0UT. Autobotsing. Zondagmiddag had op de smalle Guldemondbrug alhier een ern stige aanrijding plaats. Een drietal auto's raakte tusschen de leuningen knel en ver oorzaakten zware materieele schade. En kele spatschermen en bumpers en wielen werden vernield. Het verkeer ondervond geruimen tijd vertraging. Goed afgeloopen. Een kind van den heer W. v. d. Z. aan de Dorpsstraat alhier kwa-m onder een passeerende auto terecht. De wagen reed over de kleine heen, doch wonder boven wonder had het geval geen letsel veroorzaakt. 'Geboren: Albertus Franciscus z. van A. de Winter en K. Smit Catharina Emerentia d. van J. v. d. Yoorn en M. van Leeuwen Hermanus Gerardus z. van J. Smit en A. I. Lammers Hendricus Fran ciscus z. van dezelfde ouders Pieter Floris z. van T. Scheepmaker en S. W. M. Hondrich Wilhelmina Johanna d. van J. Passchier en M. van der Niet. Overleden: Cornelis B. iZegwaard, 43 j., won. te Amsterdam. WASSENAAR. Aangereden. Op den Benoordenhoui- scheweg te 's-Gravenhage is gisteravond de 77-jarige voetganger C. de G. uit Was senaar bij het oversteken van den rijweg aangereden door een motorfiets. De heer de G. is naar het ziekenhuis vervoerd, zijn toestand is ernstig. Land- en tuinbouwtelling. De in deze gemeente gehouden telling betreffende het grondgebruik heeft den volgenden uit slag: land in gebruik: eigen land 417.26 H.A., gepacht land: 1211.01 H.A. Hiervan is bouwland 21.25 H.A., grasland 1391.03 H.A. en tuingrond 170.52 H.A. De boom gaarden beslaan een oppervlakte van 12.55 H.A. Aangetroffen zijn 9683 eenruiters plat glas. Voor de glascultuur worden gebezigd 8720 M2. staand glas verwarmd en 4860 M2. onverwarmd. De telling van den veestapel heeft het volgend resultaat: aantal paarden 258; runderen 25S5; schapen 455; bokken en geiten 63; varkens 2331; kippen 24496 en eenden 1048. Verder zijn aangetroffen 12 korven of kasten met bijen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Onze plaatsgenoot G. A. Bahlmann slaagde te Utrecht voor de acte Engelsch L. O. Bedrijfsongeval. Op de scheepswerf van de firma Pannevis kreeg gisteren dc jeugdige arbeider K. v. L. door het breken van een ketting een daaraan bevestigde ijzeren plaat op zijn knie, waardoor dit lichaamsdeel werd gekneusd, en hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. BODEGRAVEN. Autc-zecpning. Aan den oproep om de auto's en motoren te laten inzegenen werd door 31 bezitters van auto's en 4 berijders van motoren gehoor gegeven, waarvan nog verschillenden uit omliggende gemeenten. Nadat de zeereerw. heer pastoor in korte woorden het leven van den H. Christofo, rus, dén patroon der reizigers, had verteld, kv. .men de auto's en motoren versierd met de pauselijke kleuren voor om geze gend te worden. Vele gemeentenaren wa ren bij de plechtigheid tegenwoordig. Herwonnen Levenskracht. De op brengst van de gehouden speldjesdag heeft te Bodegraven en Meije-Zegveld opgelaracht 130.20. H^t comité brengt dank aan de milde gevers en aan de dames, die collecteerden voor de opoffering en moeite in het be lang van de T. B. C.-lijders. BOSKOOP. Bezoek ?an de kweekerijen. Zondag jl. bezocht de vereeniging van Volkstuin tjes te Haarlem onze plaats. De ruim 200 belangstellenden arriveerden per extra boot. Na zich in groepen te hebben ver deeld werden verschillende kweekerijen onder leiding van eenige deskundigen be zocht. In ruime mate heeft deze vereeni- r .oten van Boskoop's schoonheid, te meer nog daar het gunstige zomerweer hier veel heeft bijgedragen. l ouwgroiid. De heer J. A. Straver, boomkweeker alhier, heeft B. en W. ver zocht van de gemeente een perceel bouw grond te mogen koopen gelegen aan de Julianastraat, mei een gevelbreedte van 11 meter. B. en W. stellen den raad voor, tot ver koop van het verlangd© perceel bouwgrond over te gaan tegen den prijs van 90. per strekkende meter en overigens onder de gebruikelijke voorwaarden. Betegeling speelplaats M. U. L. O.-school Het bestuur der M. U. L. O.-school aan de Zijde heeft aan B. en W. een verzoek gericht om, ingevolge art. 72 der lager on derwijswet 1920, gelden uit de gemeente kas beschikbaar te stellen voor betegeling van de bij genoemde school behoorende speelplaats. B. en W. adviseeren den Raad te be sluiten, om de noodige medewerking te verleenen. Z0ETERW0UDE. Collecte gewapende dienst. Evenals vorige jaren heeft ook thans wederom de collecte plaats gehad voor den ge wapen den dienst, welke 38.78 heeft opgebracht, hetgeen weer minder is dan het vorig jaar. Spaar de boomen. In het begin van dit jaar zijn voor rekening der gemeente langs den Vrouwenweg jonge iepenboom pjes geplant, hetgeen aan dien weg een vroolijk aanzien geeft. Echter niet allen weten dit te waardeeren, want ondanks het feit dat men getracht heeft om de boompjes te beschermen, komt het her haalde malen voor dat baldadige handen, ofwel de boompjes ontvellen, krom trek ken of trachten uit te trekken, hetgeen den groei dier boompjes natuurlijk zeer be lemmert en aan sommigen het leven ont neemt. Een en ander gebeurt natuurlijk niet wanneer er politie in de buurt is en daarom doen wij langs dezen weg een be roep op alle weidenkenden, om bovenge noemde baldadigheden te helpen verhin deren of te doen beëindigen. Gemeentelijke Aankondigingen Grondbelasting. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat de dpgaj^b der uit komsten van de schatting,be^ëeid in ar tikel 15 der wet op de grondbelasting, ge durende dertig dagen terl geiièeate-Secre- tarie (Rapenburg 12) rooi /oe|aBghebben- den ter inzage is nedergejlcgd. A. VAN DE SANDÜ? BAKHUYZE'N, Leiden, 29 Juli 1930. Burgemeester. LEIDEN. Zondag. Feestvergadering herdenking 121/2-jarig bestaan der afd. van den R.-K. bond van Transportar beiders, St. Antoniuspatronaat, Hazewindsteeg, halfacht. 's Mor gens S uur Algemeene H. Com munie in de Lodewijkskerk. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Juli tot en met Zondag 3 Aug. a.s. waargenomen door apotheek M. Boekwijt, Vischmarkt 8, telef.» 552. PROF. DR. P. H. G. VAN GILSE. Dr. P. H. G. van Gilse te Amsterdam, benoemd tot gewoon hoogleeraar in de keel-, neus- en oorheelkunde aan de Leid- sche universiteit als opvolger van prof. P. Th. L. Kan, werd in 1881 te Leer (Oost- Friesland) geboren. Hij bezocht heb gym nasium te Zwolle en studeerde in de ge neeskunde aan de gemeentelijke universi teit te Amsterdam. Hij was assistent aan het ontleedkundig laboratorium van prof. Bolk en na het afleggen van het arts examen in 1908 inwonend assistent aan de universiteitskliniek van prof. Burger in het Binnengasthuis te Amsterdam. Na zijn vestiging in 1910 als keel-, neus- en oor arts te Haarlem bleef hij als uitwonend assistent, later als plaatsvervangend hoofd, aan genoemde kliniek verbonden. Hij pro moveerde in 1924 op een proefschrift over: „De ontwikkeling van de wiggebeensholte bij den mensch.. bijdrage tot de kennis van de pneumatisatie van den schedel". In hetzelfde jaar vestigde hij zich te Amster dam. Van zijn hand verschenen in binnen- en buitenlandsche tijdschriften wetenschappe lijke mededeelingen over anatomische, phy- siologïsche en klinische onderzoekingen op het gebied der keel-, neus- en oorheel kunde. DROEVIG ONGELUK OP DE HAARLEMMERSTRAAT. Een 4-jarig meisje gedood. gistermiddag te ongeveer half een kwam de IS-jarig© loopjongen M. L. met een drie- wielige bakfiets de Hoogl. Kerksteeg uit rijden, de Haarlemmerstraat op. In de bak van de fiets waren gezeten het 4-jarige M. Wetselaar, wonende op de Haarlemmer straat en de 4-jarige J. N. De loopjongen kwam met groote vaart de Haarlemmerstraat oprijden en botste tegen een juist passeerende A.D.W.A.L.-bus welke bestuurd werd door J. L. uit Kou dekerk. Door de schok vielen de beide kinderen uit de bakfietsde fiets sloeg om. Het ongeluk liet zich op het eerste ge zicht niet zoo ernstig aanzien. Het meisje "Wetselaar had een lichte hersenschudding en eenige ontvellingen opgeloopenhet an dere kind laad bijna geen letsel bekomen. Beiden werden naar huis gebracht, waar het meisje Wetselaar onmiddellijk onge steld werd en dadelijk naar het Acad. Zie kenhuis werd vervoerd, waar het dood aan kwam. Tegen den bestuurder van de bak fiets is proces-verbaal opgemaakt. Het lijkje van het meisje is gerechtelijk geschouwd. Handelsregister K. v. K. Nieuwe i n s c h r ij v-i n g e n: 5573 Ammerlaan en Verstegen (B. P.). Zoeter woude, Weipoort B49. Graanhandel, -maal derij en winkel in koloniale waren. Venn.: Th. Ammerlaan, Zoeterwoude en P. L. Ver- steegen, Zoeterwoude. 5571. N.V. Reederij van der" Schuyt (f). Leiden, Haven 14. Hoofdz. Rotterdam Maaskade 30. Beh.: H. Knook, Leider dorp. 5572. United Bulb Growers (K. Klyn). Sassenheim, Teylingerlaan 13. Bloembollen- kweekerij en -export. E.: K. Klyn, Sassen heim (H.V.). Wijaigingen: 219. Th. Ammerlaan. Zoeterwoude, Weipoort B49. Handel in kruideniers- en grutterswaren. Bovenge noemde handelszaak is d.d. 1 Juli 1930 om gezet in een vennootschap onder eene fir ma onder den naam: Ammerlaan en Ver- steegen. 1090. J. C. Hoogeveen. Leiden, Korte- Mare 4. Café. De eigenaar J. C. H zeveen is 26 Juni 1930 overleden. Inbraak in een poffertjeskraam. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in de poffertjeskraam van Epskamp op de Beestenmarkt. De buit be stond uit vier guldens en een paar fles- schen bier.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2