KERKNIEUWS ONDERWIJS STADSNIEUWS TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN ZATERDAG 25 JULI 1930 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER naar waarnemingen in den morgen van 26 Juli 1930, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 766.3 te Clermont. Laagste barometerst.: 750.3 te Blacksod. Verwachting tot den avond van 27 Juli: Meest matige wellicht tijdelijk toene mende Zuidelijke tot Westelijke wind. Half tot zwaar bewolkt, mogelijk later eenige regen. Iets warmer. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 18 gr. en 12 uur 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 17 gr. en 12 uur 17.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Zaterdagnamiddag 9.31 uur tot Zondagochtend 4.42 uur en van Zondag avond 9.30 uur tot Maandagochtend 4.44 u. LUCHTTEMPERATUUR: 19.6 gr. C. PROF. W. NOLET. De „Tijd" van vanmorgen vermeldde, dat prof. W. Nolet van het Groot-Semina rie te Warmond is benoemd tot pastoor van de parochie van St. Petrus en Paulus (De Papegaai) aan dc Kalverstraat te Am sterdam, als opvolger van den overleden pastoor D. F. W. Pichot. Bij informatie bleek ons, dit bericht juist te zijn; de officieele benoeming ge schiedt a.s. Maandag. Professor Nolet is in 1915 benoemd tot hoogleeraar in de Kerkelijke Geschiedenis als opvolger van mgr. dr. Hensen, die toen directeur van het Ned. Hist. Instituut te Rome is geworden. Professor Nolet heeft zich ook buiten het Seminarie door zijn wetenschappelijk werk een eervolle reputatie verworven; ook in vele niet-fcatholieke kringen. De vijftien jaren van zijn professoraat zijn zeer vruchtbare jaren geweest voor de studie der Kerkelijke Geschiedenis, waar van nog lang velen hun voordeel zullen doen. BEGRAFENIS VAN DEN EERW. HEER L. KRAAKMAN. Slachtoffer van het auto-ongeluk bij Zwijndrecht. Gistexunorgen had te Haarlem de ter aardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den Eerw. Heer L. A. J. Kraakman student van heb seminarie te Warmond, die dezer dagen bij een auto ongeluk te Zwijndrecht op droevige wijze om het leven kwam. Donderdagavond was het stoffelijk overschot door de Hoogeerw. Deken L. A. A. M. Westerwoudt ingehaald in de Kathedraal. De gebruikelijke gezan gen werden hierbij door theologanten van Warmond uitgevoerd. Behalve de familie waren vele parochia nen aanwezig. Voor de plechtige H. Mis van Requiem waren gistermorgen de klasgenooten van den overledene en vele andere theologan ten naar Haarlem gekomen. Mgr. H. J. Taskin, president van het Groot-Semina rie en Proost van het Kathedraal Kapittel, droog zelf de H. Mis met assistentie op. In het presbyterium hadden o.a. plaats genomen de Hoogeerw. Heer L. A. A. M. Westerwoudt, de verdere geestelijkheid van de parochie en de theologanten van War mond. De Schola Cantorum van Warmond voer de de liturgische gezangen uit. Naast de familie woonden parochianen en velen die den overleden gekend hadden in grooten getale het H. Misoffer bij. Na afloop van de H. Mis werd het stof felijk overschot door een tiental klasgenoo ten de kerk uitgedragen en toen de lijk stoet op de begraafplaats St. Barbara aan- kwam, waren daar reeds de theologanten, om hun overleden studiegenoot naar zijn laatste rustplaats te vergezellen. Mgr._ Taskin verrichtte met dezelfde as- sistentie als bij de II. Mis de liturgische plechtigheden, waarbij de gezangen wer den uitgevoerd door de theologanten. HET PHILOSOPHICUM TE WARMOND. In „St, Bavo" wordt medegedeeld, dat de plechtige inwijding van het nieuwe phi- losophicum te Warmond door Mgr. Aéngs- nent zal geschieden op 7 October a.s. Audiëntie. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal volgende week alleen Maandag geen audiëntie verleenèn. HOOGLEERAREN TE AMSTERDAM. De gemeenteraad van Amsterdam heeft benoemd tot buitengewoon haogleeraar in de vaderlandsche geschiedenis dr. J. S. Theissen, directeur van de Universiteitsbi bliotheek. Tot hoogleeraar in de huid- en ge slachtsziekte is benoemd dr. W. L. L. Ca rol, huidarts te Amsterdam. Rijkstuinbouwschool te Aalsmeer. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, is, voor het tijdvak van 1 September 1930 tot 1 September 1931, wederom benoemd tot lecraar aan de Rijkstuinbouwschool te Aalsmeer J. Nijdam, te Hoofddorp, gem. Haarlemmermeer. LEIDSCHE PROCESSIE NAAR ST. JEROEN. Zooals uit de aankondigingen bekend is, gaat de Leidsclie Processie naar de reli- quiën van St. Jeroen te Noordwijk dit jaar op Donderdag 7 Augustus a.s. Verleden jaar is aan den oproep van het bestuur door een groot aantal deelne mers gevolg gegeveD, zoodat de processie een heerlijk verloop heeft gehad. Maar het processiebestuur rekent er op, dat de deelname, dit jaar nog grooter zal zijn, op dat Leiden en omgeving altijd meer hun eereschuld aan den grooten verkondiger en bloedgetuige van het heilig geloof in deze streken zullen inlossen. B. J. M. DOR BECK, Pr. HET 125-JARIG BESTAAN VAN „DE BLAUWE KLOK" Uit vergeelde bladen. We hebben in ons nummer van Don derdag j.l. melding gemaakt van het feit, dat-, <1© bekende Wollen 'Deken-Fabriek „De Blauwe Klok" van de firma Jan Zuurdeeg en Zoon, op 5 Augustus a.s. haar 125-jarig bestaan zal mogen her denken. In het stukje historie, dat daarbij van deze fabriek werd gegeven, wordt mel ding gemaakt van het feit, dat onder de regeering van Koning Lodewijk Napoleon in 1808 te Utrecht de eerste tentoonstel ling van Nederlandsche. Nijverheid werd gehouden, waar ook door den heer Jan Zuurdeeg werd ingezonden en dezen jeug digen fabrikant de onderscheiding te beurt viel met den hoogsten eereprijs te wor den bekroond, een bekroning waarvan de. tegenwoordige firma de eenigste be zitster is hier te lande. Curiositeitshalve hebben we naar aan leiding hiervan in onze archief kamer er een oude „Leidse Courant" op nageslagen en. inderdaad vonden we daar in het nummer van Woensdag 20 Juli 180S bo venstaande vermeld in het „Rapport van Zijne Excellentie den Minister van Bin nenlandsche Zaken, aan Zijne Majesteit den Koning, wegens de openbaare ten- toon-stelling van de voortbrengselen der Volksvlyt". Onder het hoofdje: „Wolle Dekens, Baay, Calm.uk", lezen we daar het vol gende „De Wolle. Deken- en Baai-Fabryken, welke byzonder in dit Land fc'huis behoo-' ren, en waar in geene andere Natie ons ligtelyk den voorrang zal betwisten, be vinden zich nog tegenwoordig in eenen bloeijenden toestand. Leydsche Fabiykanten, in welke stad voornamelijk deze belangr Tak ae Hollandsche Volksvlyt zich gevestigd heeft, ingezonden, hebben een genoeg zaam bewys opgeleverd, dat deze bryken, wel verre van verminderd te zvn, haaren ouden roem staande houden, en zelfs door nieuwe uitvindingen vermeer deren. Te belangryker zyn dezelve, daar de vgrondstof hier te Lande wordt gevonden, eu\ juist dit kan met regfc onder de voor naamste oorzaken van derzelver voortdu- renden bloei worden gerekend. De tk>ör de Leydsche Fabrykanten in- gezondene Wolle Dekens en Baaijen heb ben alle de aandacht van de toeschouwers naar zich getrokken, inzonderheid echter heeft J. Zuurdeeg, te Leyden, door het inzenden van een door hem gefabri ceerde Rol zeer fraai gecouleurde Cal- muk, welke stof voorheen hier niet werd vervaardigd, eene onderscheiding ver diend, en 'liet is inzonderheid uit dezen hoofde, dat de Commissie hem den Zil veren Eerprys heeft waardig ge oordeeld." Verder vermeldt het rapport nog: „Door dezelve is wyders eervolle vermel ding gemaakt van De Weduwe J. P. van Bemme 1, te Leyden, wegens de zeer goede quali- teit der op die Fabry'k gemaakt wor dende Dekens, en de matige pryzen van dezelvenvan D. P o u 1 i n g e r, te Ley den, uit hoofde der byzonder goede roode en witte Baay, welke hy heeft ingezon den van Joh. Pickaar, te Leyden, welke de beste Kalmuk, na die waaraan de Zilveren Eerprys is toegewezen, heeft ingezonden; en van A. A. Hansen Stook, te Leyden, die, behalve zeer goe de Wolle Dekens, ook blaauw Duffel op de ten-toon-stelling heeft geleverd, waar van de hoedanigheid zeer goed, doch de prys te hoog scheen. De Wolle Deken Fabryken van G. Prins, te Leyden, en van de Wed. Stook en Com p., te Leyden, zijn ook door de Commissie aanhaling waar dig, geoordeeld." Daarna vermeldt het rapport nog een en ander omtrent hetgeen de Fabrikanten Van Grynen te Leiden hebben ingezonden. Zooals men uit bovenstaande kan lezen, werd ook aan den voogd van Jan Zuur deeg, den heer Picard, een onderschei ding toegekend In het vervolg van het rapport ten slotte (in het nummer van 27 Juli 180S) vinden wij vermeld, dat ook door tal van armen-inrichtingen op deze tentoon stelling werd ingezonden. Daaronder wordt genoemd: •De Armen-ïn r i g t i n g, te Leyden welke, onder anderen, uitmuntend ge- keep?rd Flanel en goede Baay heeft ge- exponeerd. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving: 5567. Aan nemer sbedijf van C. J. van Ddrth, Leiden Hooge Rijndijk 99. E.: C. J. van Dorth Leiden. Vakschool voor meisjes. Op de Vakschool voor Meisjes voor Lei den en Omstreken, alhier, Rapenburg 23, werd het diploma voor huishoudkunde be haald door de dames J. van der Baan, M. C. Duyverman, J. J. van der Kaai, en C. M. Penseel te Leiden, C. E. A. Eyken uit Noordwijk, J. W. Hofman uit Katwijk, W. Fleddérus en W. A. Guldemond uit Bos koop. Voor hulp in de huishouding slaagden: L. Alewijn en G. Boot uit Alphen a. d. Rijn, G. F. Bakker uit Oegstgeest, E. M. M. Heisterborg en H. W. van der Heyden uit Leiden, E. van Wingerden en M. v. Leeuwen uit Leiderdorp, A. M. den Heyer uit Rijnsburg en H. Sclirier uit Warmond. Voor costuumnaaister: J. M. Eygenstein, N. Langezaal, P. N. Lezwijm, M. P. Plan- jer, G. ten Wolde en G. Zwarts uit Leiden, G. J. Nieuwenhoven uit Sassenheim en A. M. van Vliet uit Rijnsburg. Voor binder verzorgster: C. M. van der Meene uit Oegstgeest en M. G. M. van der Meulen uit Hazerswoude. Terwijl het getuigschrift voor de huis houdelijke avondopleiding werd uitgereikt aan C. Buurman, T. de Koning, L. Stou ten en W. Ziegelaar, allen uit Leiden. In den afgeloopen naoht is door een dei- wakers van de N. V. Leidsche Nachtvei ligheidsdienst en Controle, Heerengracht 18, een hit onbeheerd aangetroffen, wel ke door hem bij den stalhouder Fa. Dieben le Binnenvestgracht 15, gesohut is. De wachtmeesters A. van Waard en W. M. van Well, van het 6e regiment veld-ar- tillerie, zullen vanaf 1 September a.s. tot "13 December gedetacheerd worden te Bre da tot het volgen van een cursus voor den rang van opperwachtmeester. Mejuffrouw A. S. Timmermans, alhier, is aan de universiieit te Zurich bevorderd tot doctor in de Faculteit der wis- en Natuurkunde op een proefschrift getiteld: Bei trage zur Kenntnis der Anatomie und des anormalen Dickenwachstums von Phy- tocrene nacrophylla BI. Van gemeentewege hoeft men thans aan den Lage Rijndijk een aanvang gemaakt niet de voorbereidende werkzaamheden, die in verband staan met het destijds ge nomen raadsbesluit tot aanleg van een trottoir langs Lage Rijndijk, Haven en Zijlpoort. BIOSCOPEN. Trianon. Het programma, dat deze week in het theater aan de Breestraat wordt vertoond, kan een ieder warm worden aanbevolen. Watt en 1/2 Watt verschijnen er in een creatie, die wij van hen niet gewoon zijn, namelijk als Don Quichotte en Sancho Pancha. De lange Watt beeldt den dolen den ridder uit en een fijngeestïger creatie van dezen op de keper besohouwd zielige figuur is moeilijk te denken. De kleine Watt fungeert sis schildknaap, en te za- men beleven zij al die zonderlinge en dwaze ontmoetingen, door Cervantes in zijn wereldberoemd boek verhaald. Tus- schen deze geschiedenis door strengelt zich een liefdes-treurspel van ontrouw en woordbreuk, dat aan het slot in een blij spel veranderd. Vol van spanning is ook de film na de pauze: „De Koning der Bernina". John Barrijmore vervult hier de rol van den gemzenjager, die, ten gevolge van zijn door dronkenschap onbeteugelde hartstocht zijn leven in puin ziet vallen. Van deze film, die van begin tot einde den toe schouwer boeit, gaat een uitstekende stichting uit. De verschillende personen zijn in hun opvlambare karakters prachtig getypeerd. Een film, die iedere volwassene I niet na- moet laten te gaan zien. Programma van het Parkconcert van Dinsdag a.s., te S uur. 1. Maskerade inarsch, Geijp. 2. Ouverture „La Liberté", Govaert. 3. „Mij Queen", wals, Coote. 4. Fantaisie „Le Fremersberg", Koennenmum, Geijp. 5a. „Vorspiel König Mannfred", Rei- necke. b. „Extr' Acte Gavotte", Gillet. 6. „Künstlertraume", wals, Vollsfcedt. 7. „Aux Héros du Congo", inarsch Tierolff. Berichten reeds opgenomen in een deel onzer vorige oplaag. BINNENLAND. HULDIGING EVERT VAN DIJK. Noch bij de K.L.M., noch bij Fokker, noch bij een der andere organisaties, welke de huldiging van den Oceaanvlieger van Dijk op Maandag 28 Juli a.s. voorbereiden was bekend, dat Kingsford Smith reeds zoo spoedig weer in Europa terug zou zijn. Was men hiervan eerder op de hoogte gekomen, dan had. men beide vliegers tegelijk kunnen ontvangen. Ook nu is dit nog ernstig over wogen, doch met het oog op de talrijke, reeds getroffen maatregelen was het on mogelijk 'de voorgenomen huldigingsdatum van 28 Juli te verzetten. Zij hopen evenwel, dat de feestelijkheden ter eere van v. Dijk niet aan de hartelijke gevoelens van het Nederlandsche volk ten opzichte van Kingsford Smith zullen afdoen. Omtrent de huldiging van den Oceaaai- vlieger Evert van Dijk, op Maandag 28 dezer, vernemen wij nog, dat vóór zijn aan komst op het vliegveld Schiphol van onge veer drie uur af verschillende demonstra ties gegeven zullen worden door een esoa- drille der luchtvaartafdeeling uit Soester- berg, de vliegtuigen der Nationale Lucht- vaartschool, een vliegtuig van den heer Koolhoven en wellicht nog eenige water vliegtuigen uit „De Mok". Daarnaast gaat het Internationale Luchtverkeer op de ge wone wijze doqr en bestaa tevens gelegen heid tot het maken van pleiziertockten. De verschillende demonstraties w.o. kunstvliegen van de Nationale Luchtvaart- school, zullen worden toegelicht door mid del van een op het vliegveld opgestelde luidsprekerinstallatie, welke, tusschen de programmanummers in, muziek za] rond zenden. Te ongeveer 4 uur zal Van Dijk door verschillende autoriteiten ontvangen worden. In verband met de extra,-maat regelen, welke de gemeente Amsterdam zich voor dien dag heeft moeten getroosten is de entreeprijs verhoogd en bedraagt voor dén eersten rang 60 en voor den tweeden rang 30 cents. LAATSTE BERICHTEN WARMOND. Bezichtiging gemeentehuis. Maandag avond tusschen 69 uur is het gemeente huis voor het publiek ter bezichtiging opengesteld. BINNENLAND. Herinneringsbord aan den Oceaanvlucht van de Southern Cross. De met succes volbrachte vliegtocht Europa-Amerika van de „Southern Cross" waarin naast den leider Kingsford Smith onze landgenoot de vlieger Van Dijk zulk een belangrijk aandeel heeft gehad, heeft de Kon. Delftsche. Aardewerkfabriek doen besluiten tot de vervaardiging van een toepasselijk herinneringsbord in blauw Delfts oh. De vervaardiging van dit bord wordt beperkt in dier* voege, dat de gelegenheid tot bestelling slechts tot 31 December a.s. zal openstaan. De „Treci" weer vlot. Uit, Hoek van Holland wordt gemeld: Het stoomschip „Treci", dat gisteren op de zuiderpier strandde, is met hoog water door 5 sleepbooten vlot gebracht en naar Rotterdam opgestoomd. Door auto overreden. Uit Groningen wordt ons gemeld: Te Garmerwolde gemeente Ten Boer, is gisterenavond de bejaarde A-. Wieringa, die doof was-, door een auto overreden en gedood. Wieringa liep midden op den weg. Hij schijnt, toen de auto, bestuurd door den heer Bolhuis uit Ten Boer, uit de richting Groningen naderde, besluite loos te zijn geweest, naar welken kant van vlen weg hij zou uitwijken en is dien tengevolge onder de auto gekomen. De politie stelt een onderzoek in. Lijk opgehaald. Uit Groningen wordt gemeld: Vanmorgen is uit het Foxholster meer opgehaald het lijk van den 14-jarigen G. Sinnigc te Groningen die Zondag bij het zwemmen verdronken is. De stakingsbeweging in Noord-Frankrijk. PARIJS, 26 Juli. (V. D.) De stakingsbe weging in de Noord-Franschc metaal- en textielindustrie heeft zich in de afgeloopen 24 uur weer verder uitgebreid. Te Rijssel, het centrum der beweging, staken heden ongeveer 15.000 arbeiders, ongeveer 2000 meer dan gisteren. Een conferentie tus schen arbeiders en werkgevers leidde tob geen resultaat, aangezien de werkgevers weigerden de verlangde loonsverhooging te geven, die de door de arbeiders te beta len premie voor dé sociale verzekering zouden compenseeren. In de nabijheid van de Belgische grens kwam het gisteren tot een incident toen 25 arbeiders uit België, die naar Baillaul werden gebracht per vrachtauto om in een textielfabriek te gaan werken, een groep stakers ontmoette. Een aantal werkwillige Belgen werd gewond en de politie arres teerde 5 stakers. Te Lillebonne in de nabij heid van le Havre hebben gisteren 2000 textielarbeiders he,t werk neergelegd. Te Rouaan steeg het aantal stakers met 3000. Ook hier ontstonden eenige incidenten. Te Maubeuge nam hél aantal stakers eveneens toe. Uitsluiting van drukkers te Weenen. WEENEN, 26 Juli. (V. D.) De bond van Weensche boekdrukkerspatroons heeft gis teravond met algemeene stemmen besloten met ingang van heden de uitsluiting af te kondigen voor alle in heD drukkersbedrijf werkzame gezellen met uitzondering van het personeel, werkzaam bij de dagbladen. De uitsluiting omvat 10.000 man. Voorhistorische fossielen opgegraven. NEW YORK, 26 Juli. (V. D.) Een Ame- rikaansche wetenschappelijke expeditie naar China en Mongolië onder leiding van Roy Chapman Andrews uit New York meldt thans uit Peiping, dat zij er in ge slaagd is bij de grens van Mongolië in een vroegere binnenzee die thans geheel uitge droogd is, de fossielen op te graven van een 25 a 30-tal mastodonten, met zeer groote platte slagtanden, die, naar de ex peditie in het telegram uit Peiping mede deelt, naar haar schatting 3 millioen jaar geleden(voorkwamen in de vlakten van Mongolië. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd, voor volwassenen. Trivion: City: Luxor: Niet afgfekeurd v. volwassenen. Doodelijk ongeval bij de Europa-rondvlucht LAUSANNE, 25 Juli. (V. D.) Op het vliegveld te" Lausanne heeft hedenavond een droevig ongeval plaats gehad. De Zwit- sersche leider van de Europa rondvlucht kapitein Strub wilde aan een der vliegers door lichtsignalen den weg wijzen. Hiertoe gebruikte hij een pistool, dat explodeerde. Strub werd zwaar gewond. Tijdens zijn overbrenging naar het ziekenhuis over leed hij. LEIDEN, ■26 Juli. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter (cohtrole) 1.80, prima boeren'boter 1.751.80, goe de boerenboler 1.60—1.70, Aangevoerd: 84/8 en 13/16 vaten, wegende 1825 kg. Han del goed. Turfmarkt van 21 tot. en met 26 Juli: lange turf geen aanvoer, prijs 7.00—7.50 per 1000 stuks. 25 Juli. Coop. "Vereen„Leiden en Om streken. Per 100 stuks: Andijvie 2.50 6, Komkommers 2.504.50, Bloemkool I 12.50—23. id. II ƒ6—10, Roode Kool ƒ3— 7. Meloenen 10—80, Kropsalade 13, Sel derie 12, Wortelen 5.509, Perziken 325, Per 100 K.G.: Snijboonen 1224, Stokboonen 2230, Stamboonen 712, Tuinboonen 36, Postelein 612, Spina zie 1424, Tomaten A 1532, Aardap pelen 47. 26 Juli. Eierenveiling. Aanvoer 6771 stuks. Kipeieren 5.80—6.80, Eendcieren Eendeieren 5.355.70. Handel goed. ROTTERDAM, 25 Juli. Buitenl. Granen. De betere stemming hield ook de afgeloo pen week stand. Wel kwam er meer mais binnen, doch de binnenlandsche vraag was grooter, terwijl flinke kwantums naar het buitenland verkocht werden, zoodal de loco-voorraden weer geruimd zijn. Dc kwa liteit van La Plata-mais valt niet mee, dè Donau-mais blijft nog steeds prima, zoo dat deze soort voor maaldoeleinden ge prefereerd wordt. Gerst voor spoedige levering ook vas ter. Dit artikel is nog steeds het allergoed koopste en alhoewel het verbruik wel toe neemt, verwondert het ons dat dc vraag nog niet grooter is. Lijnkoeken wederom hooger met kalme vraag. (Broedelet en Bosman. R0EL0FARENDSVEEN, 26 Juli. Groen- tenveiling. Snijboonen 50—60 cent, afwij kend 30 cent, idem I S5 cent, kassnijboo- ncn 1.151.70, princesseboonen 1.55, idem zonder draad 1.95—2.05, dubbele stam 1.witte pronkers 23 cent per 10 kg. Augurken fijn 6.00—6.50, fijnbastèrd 5.20, basterd 1.45, grof 0.95—1.00, grof II' 0.85, bommen 0.30—0.90, stippel 0.65 p. 25 K.G. BOSKOOP, 26 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 26 cent, Golden Ophelia 21—30 cent, Marcel Rouyer 35 cent, Hadley 56—81 cent, Clau dius Pernet 15—SO cent, Columbia 32—50 cent. Butterfly 2746 cent, Mac Keller 49 cent, Willi. Kordcs 50—69 cent. Mad. Jules Bouché 23—26 cent, Rosalandia 10 S5 cent, v. Rossum 35 cent, FJoret 69 cent, Phoebe 60 cent, Polyantharozen 59SO cent. Diversen: Dahlia's grootbloemig 43 65 cent, Gladiolen 8—24 cent. Lelies Ti- grinum 3040 cent, Clematis Durandi 41 cent. Anjers 42 cent. ALPHEN a, d. RUN, 24 Juli. Eierenvei ling. Aanvoer 11000 stuks. Prijzen: kippen eieren 5.006.20 en eendeneieren 4.00 —4.80 per 100 stuks. 25 Juli. Groentenveiling. Per 100 kg.: spinazie 10.1010.50, 'heerenboonen 12, Per 100 bos: peterselie 2.00—2.60, peen 4.00—6.50, kroten 3—4,Uien 2.40 3.50; per 100 stuks: kropsla 2—3, kom kommers 4.606-50, bloemkool I. 18. idem II 9.rabarber 0.500.90. KATWIJK a. d. RIJN. 25 Juli. Groen tenveiling. Eigenheimers per kist van 25 kg. 0.601.60, Eerstelingen idem 1.30 —1.70, idem drielingen idem 0.40—1.00. peen per 100 bos 4.307.70, bloemkool r per 100 stuks 17.30—24.00. Aanvoer: 5250 bos p.eon, 1300 bloemkool. TER AAR, 25 Juli. Veiling „Tuindersbe- lang". Snijboonen 0.90—1.10, stek lOcent princesseboonen 2.20—2.40, witte pron kers 25—40 cent per 10 kg.; Augurken: fijn 6.005.50, fijnbasterd 2.052.30, bas terd 1.45—1.50, grof 0.95, bommen 30 cent, en knorrels 60 cent per 25 kg. v. VEUR, 22 Juli. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 6.508.90, 2e soort 3.504.60, 3e soort 1.00—2.50, wankl. 1.503.stek 1020 cent; gele kom kommers le soort 4.60—5.30, 2e soort 2.00—2.40, 3e soort 1.00—1.50, stek 10— 20 cent, kropsla le soort 1.903.30. 2e soort 1.—. stoofsla 2436 cent, bloem kool le soort 18.30—22.90, 2e soort 10.30 —12.10, uitschot 2.50—5.—, tomaten (mid.) 14.50—14.90, groote ronde 10.00—11. •2e soort 12.8014.10, 3e soort S.509.30 bonken 7.30—9.40. uitschot 2.50—3.60. rijp 8.50—15, andijvie 3.50—5.30, spi nazie 40—70 cent. postelein 12.50—15.30. rabarber 3.005.00, snijboonen 20.00-- 23.00, spercieboonen 22.0026.00. radijs f 3.00—5.00. peen 5.80—9.10. WOU BRUG GE, 25 Juli. Eierenveiling. Aanvoer 4873 stuks. Kippeneieren 5.40 6.10, eendeneieren 5.005.20 per 100 stuks, boter 1.421.50 per kg. WOERDEN, 23 Juli. Eierenveiling. Aanvoer 22000 stuks. Kipeieren, (wit.) 5.20 6.10, idem (gemengd) 5.40—6.20, idem (bruin) 5.706.20, eendeneieren 4.70 5.00, per 100 stuks; jonge hanen 1010 ct., oude hanen 1.00, per stuk; boter 8184 ct., per pond.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3