RECHTZAKEN LAND- EN TUINBOUW Burgerlijke Stand ZATERDAG 25 JULI 1930 KANTONGERECHT TE HAARL.MEER. Eigen fabrikaat. J. Y. te L i s s e laat verstek gaan. Sietze Boerema, brigadier der Rijkspolitie, ver klaart dat verd. op 28 Mei met een niet ingeschreven aanhangwagen vracht heeft gereden, "t Was een gewone Ford, die als tractor was omgebouwd, waarachter een wagen werd aangehaakt, 't O. M. acht het wettig bewezen dat verd. geen ingeschre ven lange vrachtwagen had. Eisch 10 of 10 dagen; uitspr. conform den eisch. Niet voldoende uitgeweken. J. de V., chauffeur t© L i s s e, is verd. op 25 Mei te Hillegom een vierwielig mo torrijtuig te hebben bestuurd en toen niet voldoende te zijn uitgeweken bij het voor bijrijden van 3 wielrijders, die verd. in haalde en toen voorbij wilde rijden. Verd. ontkende schuld. De aangereden© wielrij der had plotseling een zwenking naar links gemaakt. Getuige P. W. Lammers, arbeider te Haarlemmermeer, verklaart geheel rechts te hebben gereden, toen verd. hem inhaalde, de weg was daar breed genoeg. Getuige A. Kleijn, barbier te Hil legom, verklaart, dat verd. niet voldoende uitweek en daardoor Lammers had aan gereden. Het O. M. eischt 15 of 15 da gen met toewijzing der vordering van schade aan 't rijwiel van getuige Lammers. De kantonrechter veroordeelt verd. tot 10 of 10 dagen met toewijzing der vor dering. Een gebroken been en straf toe. C. v. H. te Hillegom laat verstek gaan. Verd. is ten laste gelegd, dat hij plotseling met zijn rijwiel voor een auto den weg overstak op 25 Mei tusschen Lisse en Hillegom. Getuige Schreuder te Leiden, die de auto bestuurde, verklaart dat verd. plotseling met zijn rijwiel den weg over stak. Verd. had bij deze verkeerde ma noeuvre een been gebroken. Getuige Jac. Kret te Leiden verklaart, dat verd. op eens van links naar rechts overstak. Verd. had geheel links gereden. Het O. M. meende met een lichte 'boete te kunnen volstaan. Verd. is reeds zwaar 'getroffen door een been te breken bij de aanrijding. Eisch 5 of 5 dagen. De kantonrechter kan zich geheel met 't requisitoir vereenigen. Een milde uitspraak. C. E. te Aalsmee r is verdacht zijn zoon uit de school te hebbep gehouden van 510 Mei. Verd. erkent 't ten laste gelegde. Hij had 't kind thuis gehouden om belas tingschuld te verdienen. Verd. doet een omstandig verhaal, dat in 1925 zijn geheele hebben en houden is verkocht. Het O. M., rekening houdend met verd. voorspiege ling van de omstandigheden, eischt 2 of 2 dagen. De kantonrechter meende ook, dat 't lastig is. Uitspraak conform. Moeilijke gevallen. C. U., koopman te Haar l.m e e r, is verdacht zijn zoontje uit de school te heb ben gehouden. Verd. orkent. Hij had hem noodig om te helpen. Zelf was hij asthma- lijder en niet in staat tot werken. Het hoofd der school had geschreven, dat verd. er zeer onverschillig onder was, of zijn kinderen leerden of niet. Ook had verdach te gezegd: hij verdiende zat, wat boete daar gaf hij niet om. Het O. M. eischt 4 of 4 dagen. Verd. ontkende onverschillig te zijn, of zijn kinderen leeren. De kanton rechter vond het zeer moeilijk; de leer plichtwet gebiedt, en de ouders zeggen: ik kan 't geld niet missen. Uitspr. 2 of 2 dagen. Uit de Landbouwwereld De Koekoek. We hebben voor Neder land de koekoek als zomervogel te be schouwen. Gewoonlijk komt hij in de 2e helft van April bij ons aan, en dadelijk laat hij luid zijn. „koekoek-koekoek" hoo- ren, dat in den paartijd afgewisseld wordt door een hartstochtelijk koe-koe-koek, koe-koe-koek, terwijl ook gedurig een lachend geluid vernomen kan worden. Het geluid van 't wijfje, dat meer overeenkomst heeft met een gedurig „wik-wik", is zeer onderscheiden van dat van het mannetje. Het gedurig geroep maakt de vogel ge woonlijk zittende op 'een tak, waarbij hij zijn vleugels laat hangeii-en zijn staart uit spreidt. Men kan niet spreken van het nest van den koekoek, want zelf maakt bij geen nest. Het w'ijfje legt haar eieren in de nes ten van piepers, kwikstaarten en tel vaii andere vogels, en aan deze kleine dieren vertrouwt de koekoek ook de opvoeding van zijn kroost volledig toe. Waarom de koekoek al dus handelt? De een zegt, om dat het wijfje door een smal achterlijf niet tot broeden geschikt is. Een ander be weert, dab de vogel zijn eieren legt om de acht dagen, en dat dus, wanneer hij zelf een nest maakte, het eerste ei bedorven zou zijn, alvorens het laatste gelegd was. En een derde weet weer wat anders op te geven, doch veel verder brengt dit het koe koeken-vraagstuk niet. Er ligt een geheim zinnige sluier over het leven van dezen vogel, en het is hier en daar nog maar ge lukt, een tipje van dien sluier op te hef fen. Maar een feit is het, dat de koekoek niet zelf een nest maakt, maar handelt, zooals boven aangegeven is. De koe koek is een vogel, die om zijn nut alge meen gespaard behoort te worden, daar hij zich voedt met schadelijke rupsen, en wel hoofdzakelijk met beerrupsen en andere harige rupsen, die door bijna alle andere vogels versmaad worden. En onnoemelijk groot is het aantal, dat een koekoek in een zomer verorbert. Neem eens voor een paar dagen een jonge koekoek, dien men eiken zomer gemakkelijk kan krijgen, in een kooi en ge zult verbaasd staan, hoeveel koolrup sen ge moet aandragen. Voor zijn ont bijt hebt ge aan honderd rupsen niet ge noeg, en een uurtje later kunt ge er al wel m- weer 20 of 30 aanbrengen. Reeds in 't laatst van Augustus gaan vele koekoeken ons verlaten, maar enkele exemplaren blij ven ook tob zelfs in October. Eenmaal heeft men op den 17den October bij Was senaar nog een koekoek-wijfje geschoten. Jonge Kalkoenen grootbrengen. Het grootbrengen van jonge kalkoenen levert nog al eens bezwaren op, omdat ze zeer gevoelig zijn voor hitte en vocht, en spoe dig last hebben van storing in de spijsver tering. Men moet daarom zorgen, dat ze nooit aan de heete midadgzon zonder be schutting worden blootgesteld, en dat ze niet in het natte gras loopen. Storing in de spijsvertering voorkomt men, wanneer ze steeds voldoende scherp zand ter beschik king hebben, en wanneer men niet te rij kelijk voedert, maar dikwijls en op vaste tijden. Verder moeten ze een grooten uit loop me gras hebben. Het drinkwater moet men dikwijls ververseken en in bak jes geven, waarin de kuikens niet kunnen gaan staan. Rupsen in de Kruisbessen. Als de stru.- ken hierdoor bezocht worden, dan is dat een ware bezoeking, want in korten tijd hebben de struiken zoo goed als geen bla deren meer. Middelen daartegen worden genoeg aanbovolen, maar niet alle zijn doeltreffend, althans volgens onze ervaring. 1. De struiken besproeien met tabakswater of bestuiven met tabaksstof; wij vonden er geen baat bij. 2. Bestuiven met droog roet. 3. Besproeien met zeepwater. 4. Afklop pen of afschudden, en daarna verdelgen der rupsen. Dit deden wij met succes. Men legt een doek, b.v. een handdoek, onder den struik, en begint tegen de takken te tikken en te schudden, liefst met een stokje, dan bezeert men zich de handen niet. De rupsen laten zich vallen en wor den gedood. De Uienvlieg gelijkt veel op de kamer- vlieg, maar is kleiner en grijzer. Zc over wintert als bruine pop in den grond en komt in April als vlieg te voorschijn. Deze legt haar eieren aan de bladeren, en de witte maden, daaruit komende, begeven zich tusschen de bladeren door naar de bol. Hiervan vreten ze naar hartelust, en het gevolg er van is: rotting en afsterving der plant. Is de made volwassen dan kruipt ze in den grond en verpopt aldaar. Nog geen 6 weken daarna verschijnt reeds weer de vlieg, zoodat dan ook eenige geslach ten jaarlijks verschijnen en verdwijnen. Versche mest schijnt voor haar ontwikke ling gunstig te zijn; men gebrudke daarom ouden m'est, of wel kunstmest. Verder is het aan te bevelen heb land, waarop ze voorkomen, diep om te werken. Bittere augurken en komkommers. De bittere smaak van komkommers en augur- door de zonnestralen beschenen worden. Zoolang ze door de bladeren beschut wor den, blijft de smaak goed. Ook bemesten met verschen paardenmest heeft een bit teren smaak tengevolge. En dan zoo beweert men, maar wij betwijfelen het of het zoo is kan de bittere smaak het ge volg zijn van het trappen op de ranken. Wat den Fruitteler te doen staat. Een Commissie, die deze zaak heeft bestu deerd, kwam tot de volgende conclusies: 1. Plant alleen vruchtboomen op daartoe in alle opzichten geschikte perceelen. 2. Plant alleen maar goede gangbare soorten, en niet te veel verscheidenheid. 3. Besteed alle zorg aan goeden snoei, bemesting en bestrijding van ziekten en schadelijke in secten. 4. Spuit uw vruchtboomen zooveel als noodig is, op de goede manier en met de goede middelen. 5. Zorg voor goede kruisbestuiving. 6. Laat u voorlichten door betrouwbare deskundigen: uw Rijkstuin- bouwconsulent geeft u kosteloos advies. 7. Volg de cursussen, die worden gegeven, en laat ook uw zoon ze volgen. 8. Beschouw de fruitteelt niet als een bijkomstigheid in het bedrijf, maar als een der hoofdonder- deelcn. 9. Verkoop uw produkten niet uit de hand, maar voer ze aan ter veiling. i0. Verkoop uw produkten niet ongesorteerd, want een koopman kan voor ongesorteerde partijen slechts lage prijzen besteden. 11. Sorteer uw produkten in minstens drie kwaliteiten. 12. Indien gij u zelf niet met de sorteering kunt of wilt belasten, laat dan uw veiliugsvereeniging dat doen, of een speciale sorteerings- en verpakkings organisatie. Zorg voor prima vruchten. Op een le zing lichtte de heer Booy te Ochten de waarde toe van een goede fruitsorteering. Een kist mooie Goudreinetten van 25 K.G. van pl.m. 120 stuks appelen bracht verle den winter op de veiling een prijs op van 10 a 50 ct, per K.G., dus 10.— voor 120 appels. 20 kisten Goudreinetten kroet a 25 K.G. per kist brachten op 1 a 2 ets. per K.G., dat is 50 ets. per kist, of 10.per 20 kisten. Deze 20 kisten bevatten 2 a 3 maal zooveel appels als een kist prima dus ongeveer 300 per kist. In 20 kisten dus 6000, die evenals de 120 prima vruchten 10.— opbrengen. Wanneer we vergelij ken de hoeveelheid meststof en arbeid, die in die 20 kisten slechte vruchten meer zitten dan in die eene kist mooie vruchten, dan zal het onomstootelijk vast staan, dat we alles moeten doen om prima vruchten te verkrijgen. Schapenwol wordt warm, broeit, als ze terstond na het scheren wordt verpakt. Ze moet minstens een dag of vijf op een droge, luchtige plaats liggen en uitdam pen. Bij de lammeren ontwikkelen zich de melktanden in ongeveer 3 weken. Dan kan bij de melk reeds de voeding op de weide geschieden. Gedroogd brood, in den vijzel grofkorrelig gestampt, wordt door alle pluimvee gaarne genuttigd. De Sahara is op zichzelf vruchtbaar. Ve len gelooven, maar ten onrechte, dat het Sahara-zand onvruchtbaar is. 't Is echter met heele fijne klei vermengd, die als het ontbrekende water te voorschijn komt, een verbazingwekkende groeikracht doet ont staan in alles, wat men heeft gezaaid of gepoot. B—r. DE LEIDSCHE COURANT DE LAGE PRIJZEN VAN KARWEIZAAD Vergadering van karweizaadverbouwers te Hoofddorp. Donderdag kwamen de landbouwers uit Haarlemmermeer c. o. in grooten getale te Hoofddorp bijeen, om middelen en we gen te beramen om een beteren prijs voor hun gewas karweizaad te verkrijgen. Waren de prijzen voor ongeveer aeht maanden nog 20.per 50 KXJ., wat eigenlijk, in aanmerking genomen de op brengst per H.A., al een te lagen prijs moet worden genoemd, den laatsten tijd waren deze prijzen teruggeloopen tot on geveer 16.per 50 kilogram. Waar dit gewas een bijna uitsluitend Nederlandsch product is, en voor verreweg het grootste gedeelte naar het buitenland wordt uitgevoerd, is het te \erstaan, dat de landbouwers zich met elkaar verston den of er niet een weg is om gezamenlijk den prijs van dit product te verhoogen. De vergadering stond onder leiding van den heer A. Biesheuvel Jr. te Halfweg, die in zijn openingswoord bovengenoemde fei ten duidelijk uiteenzette en de vergadering krachtig opwekte tot saamhoorigheid en eendracht. Door zeer velen werd aan de discussie deelgenomen, en eenparig was men van oordeel, dat getracht moest worden de handen ineen ie slaan, om alzoo in deze voor den landbouw zoo uiterst moeilijke tijdsomstandigheden iets voor hen te be reiken. Een commissie van zeven personen werd door de vergadering benoemd, bestaande uit de heeren: A. Biesheuvel, voornoemd; A. Breure, Hoofddorp; Chr. Reinders Fol- mer te Heemstede; M. A. Noordam, te Heemstede; R. Schenk en KI. de Vries Sr. beiden te Sloterdijk, en J. Verkuyl te Heem stede. Der commissie werd opgedragen nader deze zaak te bestudeeren; maatregelen te nemen en besprekingen te houden, waai* zulks gewenscht en noodig geacht mocht worden; voorts contact te zoeken met de andere in ons land wonende karweiverbou- wers, om alzoo te trachten zoo mogelijk een landelijke organisatie tot stand to brengen. Al de aanwezigen verbonden zich, geen enkele baal karwei te verkoopen vooraleer weer tezamen vergaderd wordt, om de be reikte resultaten te vernemen en meer de finitief beslissingen te nemen. De groote opkomst en de eenstemmig heid gaven goeden moed voor de toekomst. VOOR HUIS EN HOF UIT HET LEVEN: DER DIEREN. De bijen. Onder de groep der gevleugelde insec ten is de bij een van de merkwaardigste dieren, wat betreft de levenswijze. Het ligt Diet in mijn bedoeling in dit artikel een uiteenzetting te geven van de bijenhouderij ten opzichte van de eco nomische waarde, doch alleen uit het oogpunt der natuurlijke historie. In het leven der b^een is- zooveel moois en merkwaardigs te zien en te beleven, doordat de iociiepper deze diertjes niet zooveel bijzondere gaven heeft toebe deeld. Op de allereerste plaats moet kennis gemaakt worden met de wijze, waarop deze insecten leven. De bijen leven in aparte groepen bij elkander. Iedere groep bestaat uit 3 soorten: de koningin, het middelpunt, de ziel van de geheele ko lonie, de werkbijen en darren (manne tjes). We zullen beginnen met de 3 soorten eens nader te gaan beschouwen. De koningin is, zocals' reeds gezegd, het middelpunt, de ziel dsr bijenbevol king. Op haar rust de laak, niet cm ic heerschen, dook alleen de vermenigvuldi ging der kolonie. De naam „koningin" is niet ontstaan, doordat zij het bewind voert, doch omdat zij door de andere bijen met alle eerbied en voorkomend heid wordt behandeld. Ze is steeds om geven door een hofstoet van werkbijen, die haar op alle mogelijke manieren bij staan, haar voedefy reinigen, enz. Later zullen we nader het leven der koningin kunnen 'beschouwen. Op de werkbijen rust de"* taak alle voor komende werkzaamheden, zooals het in- - zamelen van honing, Het bouwen der cel len (de raten), het schoonhouden der korf, het verzorgen der eieren en het grootbrengen der jongen, dus zeer om vangrijk. Het levensdoel der darren is niets an ders dan de bevruchting der koningin en voor het verdere laten zij niets aan zich gelegen liggen. v Wanneer zij zich van hun plicht gekweten hebben, worden /.e in het najaar alle of een gedeelte daarvan door de werkbijen gedood. Dat is de z.g. darrenmoord. „Wie niet werkt zal ook niet eten" is de leuze der bijenbevolking. Een bijenkolonie bestaat dus uit één koningin, het wijfje, dat alleen voor de voortplanting moet zorg dragen. Nu luidt natuurlijk de vraag: „Zijn de werkbijen geslachtsloos?" Het antwoord °p deze vraag ia ontkennend, de werk bijen zijn wijfjes, doch met onontwikkelde geslachtsorganen. Dit zit iu de voeding In den bijeenkorf treft men een apai; soort cel aan, waarin de uit het ei gr •joren larf tot koningin wordt opgevoed Deze cel nu is veel mooier en ruimer dan die der werkbijen en darren. De kuniüginnelarf wordt nu gevoed met een mengsel van honing en stuifmeel, hetgeen de ontwikkeling der vrouwelijke geslachtsorganen bewerkstelligt, daar deze anders in rudimentairen staat blijven. Voor de goede harmonie onder de bij enbevolking is het een noodzakelijkheid, dat zij in het bezit zijn van een koningin, daar andere de kern, het middelpunt ontbreekt, wat de onherroepelijke onder gang van de koTonie beteekent. Wanneer dan ook door een of ander ongelukkig voorval do koningin is ge storven of verongelukt, zoo zullen de bijen zioh gaan verstrooien, wanneer zij niet in de gelegenheid zijn, heb ontstane ge mis spoedig aan te vullen. Ingeval zich in do korf koningiuneiar- ven bevinden, geven de bijen zich alle moeite om daaruit spoedig een koningin te vormen. Zijn er echter geen koriinginnelarven aanwezig, dat weten zij uit hoogstens 3 a 4 dagen oude werkbijen een koningin op te kwetken. De cel, waarin zich deze larf bevindt wordt dan vergroot, door van de aangrenzende cellen de wanden omver te halen en het zich in deze qellen aanwezige voedsel en de larven eruit te nemen. Ook wat de vorm betreft wordt de aldus vergrootte cel in overeenstem ming gebracht met de koninginnecel. Door nu de larve te voeden met „ko ninklijk" voedsel, worden door de inwer king, de prikkeling daarvan, do vrouwe lijke geslachtsdelen ontwikkeld, en is de bij dus tot voortplanting geschikt. Er dient de aandacht op gevestigd te worden, dat de bijenb'cvolking slechts één koningin duldt. De overige nieuwgeboren koninginen zijn genoodzaakt de korf te verlaten cmt een aantal volgelingen, die tezamen een nieuwe kolonie gaan stich ten. Dit is het z.g. zwermen, een van de belangrijkste gebeurtenissen in het bijen leven. Doch daarover zullen ijw het in een volgend artikel hebben. Het komt wel eens- voor, dat een oude koningin, die afgedaan heeft, nog naast de nieuwe koningstelg blijft voortleven. Ook is het wel voorgekomen, dat twee jonge koninginnen in denzelfden korf naast elkander leefden, dooh dit zijn uit zonderingen. OBSERVATOR. VOOR DE POSTZEGEL VERZAMELAARS Onze postzegelredacteur stelt zich voor de lezers van dit blad beschik baar tot het geven van alle mogelijke geweuschte inlichtingen de Philatelic betreffende. Jeugdige verzamelaars, die ten aanzien van hun collectie voor lichting wenschen, kunnen deze even eens bekomen. Alle inlichtingen wor den gratis verstrekt. Nieuwe zegels. Luchtpost zegel in nieuw ontwerp. 1 fr. 50, karmijnrood. Deze zegel wordt voor het eerst ver krijgbaar gesteld op 8 Juni j.l. op het vlieg veld te Vincennes en diende voor frankec- ring der stukken, vervoerd door een der aan de meeting deelnemende vliegtuigen, naar Marokko. Do zegel mag uitsluitend voor de voldoening van het luchtrecht worden benut. IJsland. Luchtpostzegels iu een nieuw ontwerp en langwerpig formaat: 15 aurar, roodbruin en blauw (Hekla). 20 aurar, bruin en blauw (zeilschip). 35 aurar, olijf en rood bruin (hollend paard). 50 aurar, groen en blauw (warmwaterbron). 1 korona, olijf en karmijn (landschap). Letland. Luchtpostzegels in nieuwe teekening (getand en ongetand). 10 plus 20 santimi, rood en groen. 15 plus 30 san- timi, groen en karmijn. Het papier draagt het v.atcrmerk swastika. Noorwegen. Frankeerzegels in nieuwe teekening: 15 óre bruin. 20 óre rood. 30 óre blauw. Deze zegels werden verkocht met een toeslag van 25 óre per stuk. Noorwegen. Luchtpostzegels: 20 gr., roodbruin. 25 gr., grijsviolet. 60 gr., geel groen. Zwitserland. Naar de „Suisse Phila- télique" meldt, bestaai het voornemen verschillende waarden der koersecrende serie te voorzien met den opdruk „B.I.R."' „Banque Internationale des Reparations". De nieuwe Pro Juventute-zcgcls zullen ons de wapens brengen van Freiburg, Altdorff en Scaffhausen. Op de hoogste waarde, de 30 rappen, zal worden afgebeeld de Zwit- sersche volksdichter Jcremias Gotbhelf. Roemenië. Naar verluidt, zijn de nieuwe frankeerzegels met de beeltenis van den teruggekeerden Koning Carol II reeds in vergevorderden staat van voor bereiding. LEIDEN. Geboren: C'atharina d. van M. Pet en C. Onvlee Jan Arie z. van J. J. Ver- wey en C. Broekhuizen Albertus Johan Herman z. van J. H. A. v. Leeuwen en X. v. d. Plas Maria C'atharina d. van H. A. Koet en A. Teijn Johannes z van J. Kukler en C. Beij Francisca To d. van D. Scheer en C. M. Pluk Catharina Maria Theresia d. van J. A. Hoogeveen en W. M. Bergers Jacobus z. van P. Siera en J. G. Brandt Jansje d. van M. Kee- cweer en W. Laurier Johs. Gijsbertus Antomus z. van J. J. A. Welling cn C. J. Hillenaar Jacobus Johannes z. van P. W. Brandt en P. J. den Os Wilhelraina Adriana d. van G. J. Alkemadc en M. Zwetsloot Goverdina d. van H. Burgers- dijk en J. L. Eerdnians Johanna .Tacoba d. van W. F. Devilee en J. C. Steenbergen Janneke d. van L. P. van Rijswijk en A. B. Schoneveud Petronela Johanna VIERDE BLAD PAG. 15 d. van M. J. Smit en M. de Best Elisa beth Johanna Gerarda d. van G. Koet en W. Blok Catharina Johanna d. van W. W. Lagerberg en M. C. Bekkering 'Hen- drika CahtA. Maria d. van D. L. Fortrie en B. H. Rombaut Gijsbertus Joannes Ma ria z. van. B. G. J. Yoorham en M. E. Kerk vliet Anna Maria d. van H. F. Harmo en M. Kooien Hendrikus Johannes z. van P. G. Verbruggen en J. Kreugcr Tootje Jeannette d. van J. M. Wijnbeek en J. van Varik Pauline Aletta d. van C. C. Berg en A. A. van Ulden Wilhel- mina d. van W. v. d. Steen cn C. Crama Lambertus z. van A. van Schoonder- woerd den Bezemer en G. Hoogkamer Pieter Hendrik z. van P. H. Montfoort en M. Ba velaa r Wilhelmina d. van H. de Bruin en E. Rodenburg Cornelia Adria na d. van. J. Oomen en G. M. de Rijk Nicola as Louis z. van G. van Welzenius en C. G. ter Wisscha Cornelia Maria The resia d. van G. C. Riem Vis cn M. H. v. d. Burg. Overleden: P. de Wolf man 45 j. M. M. Roosendaal dr. 8 mnd. J. Siebert- Jaspersen wede. 58 j. B. Kokkedee Stolk wede. 64 j. J. H. Moenen zn. 4 mnd. H. Straathof man 66 j. K. Par don zn. 2d. D. M. Koek dr. 50 j. S. M. v. KooperenLaman wede. 80 j. G. v. d. Plas zn. 6 j. E. BonmanTegelaar vr. 65 j. W. Sloos man 72 j. L. J. de Koning wedr. 82 j. J. Ouv.erkerk wedr. 88 j. H. S. Engelhard zn. 8 j. J. War- menhoven wedr. 86 j. W. P. Zonneveld man 69 j. J. H. Smits man 43 j. M. Canes man 58 j. J. L. v. Palanen wedr. 66 j. W. Boer man 75 j. M. W. Lut vr. van J. B. Mader vr. 74 j. Personen in Leiden gevestigd. Ilona Ambrusz, Oude Vest 153. A. M. Antheunis, Winkelbediende, Driftstr. 13. H. C. J. van Berke], Rijks- klerk dir. bel., Haarlcramerstr. 301. .T. C. Bosch, hulp in de huish., Nieuwe Rijn 7a. S. C. de Brec en fanx., Rijksklerk, Margd. Moonstraat 13a. H. van Frero. Meubelmaker, Zijlsingol 19. jW. A. G. Clasing, loopknecht, Herengracht 45. I, H. G. B. A. Daemon, Valdezstraat 2. A. van Dclden, Instrumentmaker, Merelstr. 7. G. J. van Dorp, Pieter de la Courtstr. 64. A. Geerekink, Plantsoen 9a. H. van Gelderen, Huishoudster, Kagersti\ 24. Maria Gert zen, dienstbode, Haag weg 16. K. A. Gönlag, Merelstr. 4. C. A. M. Groot, Religieuse, Hoogewoerd 57. C. A. Grootes, Leerl. Verpleegster, Acad. Ziekenhuis. G. S. Gijp, huisonderwijzer es, Hoogewoerd 43a. M. C, Hanson en fam., landarbeider, Kruisstr. 18. J. G. Heijnen, kleermaker, Seringenstr. 30a. P. A. Hoogendam, leerl. verpleegster. Acad. Zie kenhuis. M. J. C. J. van Kampenhout, Haarlemmerstr. 125. G. Kerkhof, Hoogstr. 1/2. P. A. Kockcnbicr, onder wijzeres, Hoogewoerd 155. S. S. Kok, dienstbode, Paul Krugerstr. 27a. E. Kretschmann, correspondent, H. Rijndijk 136. C. Kila, varensgezel. Haarlemmer weg 60a. A. L. Lantrok, dienstbode, Vreewijkstr. 6. W. D. Loei'lang, slager, Janvos'sen-steeg 50a. M. Longk, dienst bode, Oude Singel 61. P. J. van Maurik en fam., electricien, Haarlemmerstr. 224. K. G. van der Meijde, leerl. verpleegstei*, Zoeterw. Singel 83. A. E. J. Middernian, Warmondcrweg 43. L. E. Mulder, kleer maker, Heerengraeht 8. S. Munnik, hulp in de huish., Rijnsburgerweg 167. C. A. Nieman, Beambte Xred. Bank, Hooigracht 4a. W. M. J. Vermeulen, Haagweg 82. In Leiden gevestigd. A. ter Aai*, Anna Paulowna, Konings weg B 44 G. P. J. Barnhoorn, Rijswijk (Z.-H.), Hoornbruglaan 68 H. J. W. Ba zuin, den Haag, Doedijnstraat 6 J. E. van den Berg, Rncnen, X'icuw Vcenendaal- scheweg C'. W. Beun. -Middelburg, Yeer- schesingel S 139 C. V/. Beijerinck, Rot terdam, gemeente-ziekenhuis J. van den Brander, Slicdrecht, Kerkstraat 2 M. J. T. Coesel, Amsterdam,* Klandstr* 34 N. C'ornclisse, Rijnsburg, Koestraat 13 W. Engel, den Haag, Swcolinckstraat 208 D. van Eijsden, den Haag, O. Schevening- scheweg 37 J. H. M. Frentrop, Alkemadc Oud-Ade, bij Uljec E. Glinz, den Haag, Schcnbweg 166 W. A. de Graaf, Oegst geest, Weth. Juffermansstraat 6 W. van Ilaaren, Wesel (Dl.), Oberichhofen A. H. Ottovan den Hamme, Groningen, Korre- weg 89a D. C. van der Hart, Buitenzorg N. O.-I., Rcgentesselaan 12 J. van der Heiden, V e 1 se n-I Jm u ide 11Huigensstraat 10 J. Hermans, Rijnsburg, Ocgsigecs- terweg 27 M. de Jong, Middelburg, Brakstraat O 266 S. J. C. de Jong, Zoe- lerwoude, Vrouwenweg E 67 G. M. C. Keesoni, Siein, Kelderstraat W. Krijn, Bcrgsehenhoek, Dorpsstraat 59a L. La- terveer. Den Helder, Speijkslraat 31 G. H. Mees, Rotterdam, Parklaan 5 L. Nanning, Den Haag, Frankcnslag 18*2 P. Ouwerkerk, Den Haag, Honthorststraat 102 H. van Riel, Rotterdam, Aert van Nesstraat 148a P. J. C'. Ronime, Zeven bergen, Zevcnbergsche Hoek D 77 P. de Roode, Wassenaar, van Zuijlen van X'ije- veldstraat A. de Rooij, Haarlem, Kruis- tochtsiraat 36 E. Rijbka, Warschau C.^ H. Savalle, den Haag, van Blei*wijk- straat 11 C. J. Schouten. Gorinchein, Zusterstraat 28 S. M. Siera, Haarlem, N. Kruksiraat 16 A. Stam, Brandwijk, Kerkweg'36 A. J. Th. Stijnman, Eindho ven, Kreeftstraat 49 L. M. F. Trel, den Haag, Schapenlaan SG W. H. A. Varos- sieau, Voorschoten, Wijngaardcnlaan 14 C'. E. .T. H. Veen, den I-laag, Laan van X. O. Indië 207 C. B. Velde, Oegstgeest, Emmalaan fi H. Veltein. Amsterdam, Plantage Doklaan 38 X'. van Vliet, Oegstgeest, „Rhijngcest" M. C. de Vos, den Haag, Bloemfonteinstraat 174 A. J. Wansink, Amsterdam, Laan.weg\o. Y 59 St. Jozefshuis J. van Weerlce, 'Qegst- geest, Duinziehtstrnat 3 K. Wesiterp, Oegstgeest, Rijnzichtweg 130 C. E. Wit- mans, Soerabaja, Nod. 'O. Indië J. C. de Witt, Eindhoven, Corn, de Vricndtstr. 1 M. Z wijnenburg, Deventer, Lage- straat 127.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 15