tb Zijden Kousen M ct. ZATERDAG JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 KORFBAL Vacantie-toer Vitesse. Gedurende de eerste tien dagen van Augustus zal Vitesse wederom een vacan- tietoer maken. Daarbij worden ditmaal niet alleen wedstrijden gespeeld tegen Noordelijk clubs. Ook een drietal wedstrij den in Twente komen op het programma voor. LAWN-TENNIS NEDERLAND—JAPAN TE NOORDWIJK Reeds den eersten dag een 2—0 achterstand. Gisteren is de landemvedstrijd Neder landJapan op de banen der Noordwij'k- sche Sportvereeniging aangevangen. Heeds den eersten dag boekte Nederland een 20 achterstand, daar" zoowel Harada en Ohta hun enkelspelen wisten te winnen. De partij tusschen den Japanner Hara da en Jan-van der Heide toonde een ab solute meerderheid van den gast. In den eersten set verzamelde Harada regelmatig punten en won zonder een oogenblik be dreigd te worden met 62. In den twee den set gaf van der Heide veel beter par tij, hij bracht veel meer variatie in zijn spel en passeerde verschillende malen den Japanner. Tenslotte ging ook den tweeden set met 6—4 voor den Hollander verloren. De derde set bracht van der Heide het tot een game. De tweede partij tusschen Ohta en Tim mer gaf een voortdurend baselinespel te zien. De eerste set verloor Timmer met 62, doch in den tweeden kwam hij met 33 voor te staan. De Japanner echter gaf zeer vast spel te zien en tenslotte verloor Timmer vier achtereenvolgende games en den set. In den derden set kwam Timmer weer met 43 voor te staan, Onverstoor baar speelde Ohta in de langdurige base linerallies en met 64 won de laatste ten slotte set. en match. De uitslagen zijn: Harada (-Japan) slaat van der Heide (Nederland) met 62, 6—4, 6—1. Ohta (Japan) slaat Timmer (Nederland) 6—2, 7—5, 6—4. De stand na den eersten dag is: Japan Nederland 20. .DE EINDSTRIJD OM DEN DAVISCUP. De stand na den eersten 1—1. Zaterdagmiddag ving de eindstrijd om den Daviscup tusschen Frankrijk en Ame rika in het Boland-Garrosstadion te Pa rijs aan. Toen Tilden en Borotra de eerste single begonnen, was er geen plaatsje on bezet. In een zeer scherpen strijd sloeg Tilden Borotra in vier sets. De eerste was voor den Franschman, de tweede, de derde en de vierde set leverde slechts een verschil van twee games voor Tilden. Cochot won vrij gemakkelijk van Lott in drie sets. Al leen in den eersten set gaf Lott behoorlijk partij. De stand is thans 11. Morgen wordt het dubbelspel gespeeld tusschen Allison en van Rijn voor Amerika en ver moedelijk Cochet en Brugnon voor Frank rijk. De uitslag van dit dubbelspel is van enorm belang, winnen de Amerikanen dan geven wij Amerika de beste kans voor een overwinning, winnen de Franschen echter, en zij schijnen er alles op te willen zetten daar het dubbel Brugnon—Boussus blijk baar te zwak werd gevonden, dan is het zoo goed als zeker, dat de Cup in Frank rijk blijft. De uitslagen van de beide enkelspelen van vaandag luiden: Tilden, Amerika slaat Borotra Frankrijk 26 75 64 75; Co chet, Frankrijk, slaat Lott, Amerika 6—4 6—2 6—2. ZWEMMEN BEKERWEDSTRIJDEN. Voor de Bekercompetitie hebben inge schreven de eerste klassers D. J. IC., Dol fijn, Maas, L. Z. C., en het Y, de tweede klassers H. P. C., Zian, S. V. H. en Nep- tunus (Zaandam). Tenslotte de derde klas sers Zwemlust en Haarlem. De bekerwedstrijden voor dames gaan niet door wegens gebrek aan belangstel ling. (Alleen de R. D. Z. heeft ingeschre ven). WATERPOLO Competitie H. Z. B. Hedenavond wordt in de zweminrichting Hooge Rijndijk gespeeld L. Z. C. IV Poelmeer I voor de competitie van den H. Z. B. DAMMEN WIELRENNEN „D. A. M." Gisteravond te 8 uur speelde de R. K. Damclub „D. A. M." te Leidschcndam een vriendschappelijke wedstrijd tegen de R. K. Damclub „O. D. I." uit Den Haag. D. A. M., dat met oenige invallers uitkwam, wist dezen wedstrijd met 11—9 te winnen, ofschoon een gelijk spel een betere ver houding ware geweest. De uitslag was als volgt: D. A. M.—O. D. I. A. BloklandL. v. Roon 11 J. CoomansH. Waasdorp 20 A. v. d. ZalmJ. Hoogheid 20 J. van SchieH. Ladrak 02 C. v. d. TogtTh. v. d. Velde 02 W. OvervlietP. Swart 20 A. GroenewegenH. Huijskens 20 M. van OostenE. de Silva 20 J. v. d. MeerC. van Galen 02 B. Aarts—J. v. d. Bosch 0—2 11—9 SCHAKEN Het tourrsooi te Hamburg. De uitslagen van de vijftiende ronde luiden Nederland—Duitschland 10 (voorloo- pig). Weenink wint van Samisch. Van den Bosch en Noteboom staan in hun partijen goed, Landau slecht. NoorwegenHongarije 11Denemar kenRoemenië 11; SpanjeLithauen 31; FrankrijkPolen 1/21/2; Tsjecho- SlowakijeLetland 1—3. De stand na de vijftiende ronde is: Hon garije 41 1/2, Polen 41, Oostenrijk 3S 1/2, Tsjecho-Slowakije 38, Duitschland 37 1/2 en een afgebroken, Nederland 36 en een af gebroken, Amerika 36 1/2, Engeland 36, Zweden 35 1/2, Letland 30, Denemarken 29, Roemenië 25 1/2, Frankrijk 23, Lithauen 22, Spanje 19 1/2, IJsland 18, Finland 17 1/2 en Noorwegen 14 punten. LUCHTVAART MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT Vijf dooden. Uit Mexico City wordt gemeld: Aan boord van een militair vliegtuig, dat zich boven het vliegveld te Valbuena bevond, heeft een ontploffing plaats gehad. Het neerstortende vliegtuig kwam in botsing met een ander militair vliegtuig, met het gevolg, dat alle vier inzittenden der beide machines om het leven kwamen, evenals een man, die op het vliegveld met een bal stond te spelen en door de neervallende brokstukken werd verpletterd. UÏT DE OMGEVING DE TOUR DE FRANCE. De 19e étappe van Metz naar Gharleville van de Tour de France werd gisteren ver reden. De afstand bedroeg 159 K.M. De uitslag luidt: 1. Ch. Pelissier tijd 5 uur 5 min. 23 sec. 2. Bonduel, 3. Guerra, HAARLEMMERMEER. Geboren: Cornelia, d. van C. Haak- meester en A. ran Waveren Alderfc, z. van J. Maarse- en A. Eekhoif Antonius Maria Gerardus, z. v. S. M. Garthoff en A. A. E. M. Balde Hendrikus Nicolaas, z. v. B. M. van Rijn en K. Stalman Mie tje Lucretia, d. v. P. J. Kramer en M. Braam Theodorus Bernardus, z. v. J. Beemsterboer en A. Th. Lamers Trijn tje, d. v. H. A. van Gelderen en T. Boon Hendrik, z. v. Bk Guldemeester en B. H. van Rijswijk Johanna Maria Geertruida, d. v. J. Verwer en J. A. A. Veldhoven Gerardus Casparus, zoon van G. J. Hens- bergen en J. G. Jeurissen Jeannette Theresia, d. van J. L. v. d. Zwaan en C. J. M. van Kasteren Cornelius, z. v. C. Visser en G. de Haan Johanna Maria Theresia, d. van B. Th. van Hamelsveld en A. M. Schelvis Klaas, z. van C. P. Bie- mond en L. v. d. Spek Cornelis, z. van A. H. v. d. Weele en B. W. Wolthuis. Levenloos geboren een dochter van H. Kooi en N. Wesselius. Ondertrouwd: D. Klootwijk, 23 jaar en H. A. Hage, 24 jaar A. R. Hid- dinga, 24 jaar en J. G. Hulsbos 24 jaar J. Milatz, 41 jaar en J. M. de Lange 34 jaar J. den Hollander 27 jaar en A. Krijgsman, 24 jaar. Getrouwd: E. A. van Roode 26 j, en M. G. Huiskens, 23 jaar G. Heijstek 25 jaar en J. M. Smit 20 jaar C. P. van Oldenburg 26 jaar en E. W. Spamaaij 20 jaar. Overleden Lambertus Groenewoud 38 jaar geh. met H. de Jong Geertje v. d. Vaart 59 jaar geh. met P. Hoekstra. WOUBRUGGE. Wanneer de Vorstinne jubileert. Sal er weder een groet (groot) dinc ghebueren in die Woubrugghe daer die Vorstinnen straks jubileert? Sal men sich weer ver- saemen tot een groete scaren (optocht) in 'n langhe liniën ende trecken lanks die Heirbaene'? dat men nu oock die ghe- neigdheyt thoonen! Men hoopt, dat alle kringen in ons dorp aan dit nationaal feest zullen kunnen deelnemen, daartoe heeft in het comité ook zitting genomen het hoofd dezer ge meente, onze plaatselijke geneesheer en de beide predikanten. Donderdagavond heeft dit comité aan een aantal dames en heeren van het plan van een historische optocht eu historisch openluchtspel mededeeling gedaan. Allen hebben zich bereid verklaard hun ne medewerking te verleenen. Geboren: Wijbren, zoon van D. van der Zee en A. Apperloo Wilhelmus Pe trus, zoon van L. C. aran der Geest en P. M. de Vette Maria Johanna Theresia, dochter van B. van Leeuwen en M. H, Baak. LEIMUIDEN. GEMEENTERAAD. Afwe-z met kennisgeving de heeren W. Koot en J. van Daip. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen burgemeester der gemeente. De voorz. opent de vergadering met gebed. De notiden der vorige vergaderingen wor den voorgelezen, goedgekeurd en getee- kend. De voorzitter doet oun. mededeeling van de navolgende ingekomen stukkén. 1. Schrijven van den Commissaris der Koningin in de Provincie Zuid-Holland waarbij aan den burgemeester verlof wordt verleend om zich van 26 Juli tot en met 18 Augustus 1930 met verlof buiten de ge meente op te houden. De heer J. A. Bernard 'is gedurende dien tijd met de waarneming belast. De waterleiding. Schrijven van Ged. Staten in de provin cie Zuid-Hollancl waarbij wordt toegezon den e enafsohrift van een tot B. en W. van Alkemade gericht schrijven. In verband met den inhoud van dat schrijven houden Ged. Staten de beslissing op het verzoek om machtiging tot liet stichten van een waterleidingbedrijf voor de gemeente Alkemadc, Leimuiden en Rijn- zaterwoude aan. Ged. Staten willen eerst nog gegevens hebben o.a. een raming van de aanlegkotsen en de exploitatierekening, opdat zij eon volledig inzicht hebben in de financieele mogelijkheden en vooruitzichten van het te st-icthen bedrijf. De Burgemees ter zegt, dat de gegevens verstrekt zullen worden. Hij spreekt den wensch uit- dat Ged. Staten, als zij de gegevens hebben, spoedig de machtiging zullen verleenen. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de vergoeding der bijzondere scholen over het jaar 1927 tevens verrekening over het driejarig tijdvak t/m. 1927. De vergoeding per leerling wordt vastge steld op 17.S3. Volgens bewijsstukken hebben de uitgaven der R. K. School ge durende dat tijdvak 6555.19 1/2 bedragen. Volgens de vergoeding per leerling zou de school over het tijdvak recht gehad hebben op 10.491.76. Voor vergoeding komt echter in dit geval in aanmerking het bedrag der werkelijk gemaakte kosten ad ƒ6555.19 1/2. De R. K. school heeft ontvangen over het tijdvak 19251927 8943.59, zoodat zij 2388.39 1/2 zal moeten terug betalen. Dit bedrag zal op het voorschot 1930 en 1931 worden ingehouden. De Raad besluit de verrekening aldus vast te stellen. De school met den Bijbel heeft over het drie-jarig tijdvak uitgegeven volgens de overgelegde rekeningen 3825.77 1/2. Alsnog zal moeten worden uitbetaald een bedrag van 703.49 1/2 De Raad besluit de' vergoeding aldus vast te stellen. Het ÏDedrag zal op den dienst 1930 worden uitbetaald. De gemeenterekening. Op voorstel van de Commissie belast met het onderzoek van de rekening der ge meente dienst 1929 wordt die rekening als volgt vastgesteld: Gewone dienst inkom sten 71.810.97, uitgaven 609S^S9. Batig slot 10.824.08. Kapitaaldienst: inkomsten 2611.55, uitgaven 5570.92. Nadeelig slot 2958.37. De rekening wordt aldus door den Raacf vastgesteld. Vervolgens wordt door den Raad nog vastgesteld conform het voorstel van B. en W. een Raadsbesluit tot wijziging der be grooting dienst 1930 tot een bedrag van 12S0. Op voorstel van B. en W. wordt de wijze van borgstelling door den heer van Poel geest door den Raad aanvaard. Op een reclame van den heer A. J. van Die-men inzake aanslag schoolgeld wordt door den Raad op Voorstel van B. en W. goedgunstig beschikt. Niemand meer het woord verlangende en niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering. UIT DE RIJNSTREEK h .EN AAN DEN RIJN. Gevestigd Hendrika Lunenburg Aved. W. Bruines van Boskoop Johanna C. a7. d. Sloot van 's-Hertogenbosch Di- vertje Metselaar Aved. M. Uijtenbroek van Bergschenhoek Janna van der Soel van Amsterdam L. Duiker en gezin van Lo- chem E. Turf boer van ''s-GraA7enhage. V er trokken Adriana M. den Hol lander naar 's-Gravenhage C. den Hor der naar Woubrugge W. Reininga naar Vlagt-wedde G. J. Tit en gezin naar Nieuw veen Agatha Th. Verkerk naar Wassenaar D. van der Ham naar Kou dekerk Catharina G. M. G. Vorstenberg naar Leiden- F. Nijboer naar VlagtAved- de A. Romijn na-ar Broek op Longend,ijk P. Bakker naar Amsterdam E. Jong stra naar Onstwedde K. Gerlag en ge zin naar Koudekerk J. W. Bakker en gezin naar Leiden Wilhelmina J. de Heij naar Leiden Martina Kapteijn naar Velsen. BODEGRAVEN. Burgerwacht. De burgervvaoht behaal de op de wedstrijd te Alphen tusschen de afd, Bodegraven, Alfen en Boskoop den eersten prijs en mocht zoodoende de wis- selbeker voor dit jaar mede naar 'huis ne men. Gevonden voorwerpen. Een grijze demi, portemonnaie met inhoud, school- étui. Verloren: pok met inhoud van een motorrijwiel. Inlichtingen ter Secretarie. Geboren: Neeltje, d. van P. Ouds hoorn en P. de Vries. Willem, z. van D. van der Panne eu M. Blok. Margdalena Jacoba, d. van B. Woudenberg en W. F. van Noord. Overleden: \y. Plomp, echtg. van G. Smit, eerder wednr. van F. de Wit 65 j. Job. Breedveld, wednr. van C. Vermeij 79 j. WOERDEN. Kerkzangertjes naar de Duivelsberg. De 72 kleine kerkzangertjes van het ge mengd zangkoor „Jubilate Deo", alhier, zullen op Donderdag 7 Augustus a.s. een zomeruitstapje maken naar de Duivelsberg. De reis gaat per auto over Utrecht, De Bilt, Zeist, Driebergen, Doorn, Amerongen naar Wageningen, waar even gerust zal worden om daarna over Oosterbeek, Arn hem, Elden, Nijmegen naar Berg en Dal te tuffen. Van hier gaat het naar 't hoogste punt van de Duivelsberg. Daar dit op Duitsch grondgebied ligt, zullen de zanger tjes in de gelegenheid gesteld worden een ansicht naar huis te sturen. De autobussen van de heer van Rooyen, alhier, worden gebi-uikt. Het vertrek is 's morgens klok slag 7 uur, nadat eerst om half zeven een H. Mis is bijgewoond, 's Avonds te ongeveer 9 uur hoopt men weer in Woerden te arri ve eren. Het naderend Koninginnefeest. Heb onderwijzend personeel der verschillende scholen heeft dezer dagen vergaderd in verband met de viering van het Konin ginnefeest. Zoo spoedig mogelijk zal met de oollecte langs do buizen begonnen wor den tot inzameling van gelden. Wie de kinderen 31 Augustus een vreugdevolle dag gunt, zal zeker met plezier deze collecte metterdaad steunen. Tot veler teleurstel ling moet worden medegedeeld, dat dit jaar waarschijnlijk nie door de kinderen voor heb stadhuis zal worden gezongen, daar geen dirigent zich heeft beschikbaar gesteld. Men zal evenwel trachten deze zaak nog tot een oplossing te brengen. Wat de Koninginnefeesten zelf betreft, zal zoo spoedig mogelijk weer een gecombi neerde vergadering van vereenigingen met „Koninginnedag" Avorden gehouden. T? ho>-^ va® e. 1/j~' Ta telSi ir- reeds gereed. Het moet succes geven! De opgravingen in de cude kerk. We hebben indertijd melding gemaakt van een opgraving in de Nederlandsch Hervormde kerk. Er zijn toen verschillende merkwaar dige beeldstukken voor den dag gekomen, die naar vorm en afwerking te oordeelen, ook door kenners, voor zeer oud worden gehouden. Deze brokstukken hebben gerui- men tijd in een apart gedeelte van de kerk gelegen. Ze Averden veel bekeken door belangstellenden, oudheidkenners enz. Men zou eerst pogingen in het werk stellen om ze in de oudheidkamer, op het raadhuis, geplaatst te krijgen. Dit is echter niet ge beurd. Op het oogenblik is alles opgebor gen in een ruimte onder de toren. Hier onder bevindt zich het gedeelte, Avaar de opgravingen zijn gedaan. De laatste maan den is er nogal druk bezoek geweest van het Rijksbureau der Monumentenzorg te Den Haag. De direoteur van dit bureau heeft zich vooral voor -deze vondsten ge ïnteresseerd. Er werden in en om de toren verschillende opmetingen gedaan, terwijl teA-ens fotografische opnamen werden ge maakt van eenige der beeldenstukken. Op heb oogenblik staat de zaak dus zoo: de kerk is eenigszins verlegen met de „histo rische vondsten", Avan-t veel ruimte is er niet over, terwijl „Monumentenzorg" Averkt, maarlangzaam. Tooh hopen we binnen korte tijd hier nog nader op terug te komen. Voetbal. Het programma voor de se riewedstrijden van V.E.P. Zondag a.s. is als volgt: 1 uur: D.I.O.S. I (Bodeeraven) Condor III; 2.15 uur: Zwaluwen ICondor II; 4 uur: P.V.C. II—V.E.P. I. Voetballief hebbers moeten dus Zondag niet vergeten op het V.E.P.-terrein aan den Utrechtsche straatweg aanAvezig te zijn. Dronken. Door de politie Averden gis teren geverbaliseerd J. O. en A. F., we gens dronkenschap. De laatste had tevens nog 3 vonnissen te goed. Hiervoor Averd hij en passant ingepikt en naar Den Haag overgebracht. Een snoek van 30 K.G.! Dezer dagen zou het zoontje van den heer V. voor zijn moeder een maaltje visch gaan vangen in de Rijn. Hij A'leit zich aan den kant neer. Als zitplaats een kruiwagen. Toch loert een vijand overal om zulk een aangename verpoozing te storen. Een vuist van een baldadige jongen duwt hem in den rug. Kringen versperi'den zich in het water. De visscher ligt bij zijn dobber. Een dapper broertje van hem trekt de menschenvisch er Aveer uit. De booze dader is verdwenen. De komst thuiszonder visch. Moeder blij! Hinderwet. Bij besluit van Burgemees ter en Wethouders van Woerden d.d. 17 Juli 1930 is vergunning ingevolge de Hin derwet verleend aan de N.V. American Pe troleum Company, gevestigd te 's-Graven hage tot het oprichten van een ondergrond, sche benzinebewaarplaats mQb aftapinrich ting op het perceel kadastraal bekend ge meente Woerden Sectie A. no. 1956, gele gen aan den Utrechtse/hen Straatweg no. 39. Idem aan de N.V. Nederlandsche Petro leum Maatschappij „Purfina", gevestigd te Rotterdam tot het oprichten van een on- dergrondsche benzinebewaarplaats met af tapinrichting op het perceel kadastraal be kend gemeente Woerden Sectie B. no. 1666, gelegen aan de Pannenbakkerijen. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Woerden brengen ter openbare ken nis, dat door de N.V. Maatschappij tot De tailverkoop van Petroleum „de Automaat" gevestigd te 's-Gravenhage, een verzoek is ingeleverd om vergunning tot uitbreiding van de bestaande ondengrondsche benzine bewaarplaats met aftapinriohting, met een tweeden ketel op het perceel kadastraal bekend gemeente Woerden Sectie B. no. 2988, gelegen aan de Pannenbakkerijen no. 122. Op Donderdag 7 Augustus a.s. des voor middags elf uur, zal ten Gemeentehuize gelegenheid Avorden gegeven, om bezwa ren tegen het uitbreiden dier inrichting in te brengen en deze mondeling of schrifte lijk toe te lichten. Gedurende drie dagen voor gemeld tijdstip kan van de terzake ingekomen schrifturen ter Secretarie der Gemeente kennis worden genomen. DE BEROEM^É LADDERTJE van LSjkvoor Meer dan 50 verschillende kleuren Geboren: Johanna Hendrika, d. van L. J. van Rooijen en N. van 't Hoog. Wilhelmus Gerardus Cornelis Maria, z. van J. W. Rateland en C. W. Hoogboom. Ondertrouwd: H. Burger en B. de Knijff. A. Rietveld en L. Aartsen. Getrouwd: C. Th. Boon en P. M. den Hartog. Overleden: N. Hoogendoorn, weduwe van A. Kwakernaak 70 j. KOUDEKERK. Getrouwd Pieter Willemijndert v. Burik oud 22 jaar en Klaasje van Veen oud 21 jaren Barend van Harskamp oud 25 jaren en Antje Hogenes oud 20 ja ren Johan van Brake 1 oud 28 jaar en Cornelia Bonink oud 25 jaar. Gevestigd Elisabeth van der Lee- de van Alphen aan den Rijn Greta Schouten van Boskoop Wilhelmus Ma-s op van Doetinchem Wilhelmina Johan na Weirath en Antonia Katharina Weirath van Doetinchem Constantina Maria van der Loo van Zoeterwoude. Vertrokken: Izaa-k van Leeuwen en gezin naar Rijswijk Jansje Maria Bijleveld. naar Leiden Margaretha Ca- ttharina Corts nar Kethel Klaasje van Veen naar Zoeterwoude. HAZERSWOUDE. Zou 't waar zijn? Hazerswoude gaat verdwijnen, Gaat- verdwijnen van de kaart;' Door de Boskoopsche bombarie Is de rest nu niets meer waard Boskoop vraagt Voorweg en Rietveld, Loete, Roemer en daarbij: 5 X 10° Hazerswouers Met hun huizen, tuin en klei. Wat zou Hazerswou beduiden Zonder deze a-rucht:bre grond Zonder deze nijvr'e menschen? Zonder zulk een handelsfront Och, de Raad gaf reeds ten antwoord Aan de Heeren van den Staat: ,,'b Zal een ramp zijn voor ons dorpje Als zooiets gebeuren, gaat Wat- kan Boskoop toch beoogen? Waar haalt het dit plan vandaan Is 't belust op groote woorden? dft Kan 't niet op zichzelven staan? Dan zou men haast meelij krijgen Met zoo'n onbeholpen buur; Hem een nieuw pak kleeren geven Met een ruim en flink postuur! Bij het grootse he plan van Boskoop, Hebben wij een klein verzoek. Geachte Heeren van de Staten, Schrijft 't in uw dictaten boek Schenkt aan Boskoop 't- halve dorp, 't Is geheel vernieuwd van straat Met trottoir en rioleering Alles chic en fijn van draad! 't Rietveld, Loete en de Roemer, 'b Gansehe oost' met- oostersluizen, Geeft dit alles en daarbij: Gas en rioleeringbuizen. Geef het West' nu óók een toekomst, 't West met beide westersluizen Schenkt het als een grat'fic-atie Aan het kleine dorp Benthuizen Gemeeneweg, gij wordt provincie Rest dus nog: de Hoog' Rijndijk. Schenkt het west' aan Zoeterwoude, Maakt Alphen met het oosten rijk De middenmoot bij Koudekerk, Waarmee het eind dan is bereikt; Men heeft van Hazerswou geen last meti, Daar 't niet meer op de landkaart prijkt Hazerswou is dan verdwenen, Heeft geen ramp meer en geen leed; De mokerslag van Boskoop's hamer Het met dien slag vermoorden deed! - Boskoop droomt van een „groot Boskoop" Rotterdam is niets daarbij Houdt daar rek'ning mee meneeren.- Voeg bij 't veen een weinig klei. Vóór dit alles gaat gebeuren, „Wachten wij geduldig af", Dit is Hazerswoude's lijfspreuk Die menigmaal voldoening gaf 't Mocht eens wezen dat de uitkomst Aldus stond in de courant: „Boskoop, gij hebt hard geblazen En daarbijuw mond gebrand.! C. v d. S'PEK. Hazerswoude, Juli 1930.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 14