UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG JULI 1930 DE LE1DSCHE COURANT OERDE BLAD PAG. 11 DE AARDBLVINGSRAMP IN ITALIË. Twee stadjes ontruimd. De autoriteiten hebben bevel gegeven tot de algeheele ontruiming van Lacedonia en Aquilonia, daar in beide stadjes geen enkel bouwwerk meer te vertrouwen is. Te Monte Calvo kampeert de bevolking op een plein, en wacht daar gelaten op de rantsoe nen, welke van regeeringswege worden verstrekt. Steeds weer hoort men den kreet „Wij moeten brood hebben!" Laat in den avond werd eindelijk een hoeveelheid brood uit Benevento ontvangen. Overal is technisch personeel bezig met het herstellen der telefoon- en telegraaf verbindingen. Ook Monte Calvo zal ver moedelijk geheel door de bevolking ont ruimd moeten worden, daar geen huis meer bewoonbaar kan worden geacht. Op het kerkhof van Ariano liggen veer tig lijken op begrafenis te wachten. Eeni- ge timmerlieden zijn op het kerkhof bezig doodkisten te timmeren uit hout, dat men naar het kerkhof heeft gebracht. Op verschillende plaatsen bevinden z-ich, naar men gelooft, nog overlevenden onder de puinhoopen. Den geheel en dag zijn kre ten en gillen gehoord, welke daarop schij nen te wijzen. Te Villanova was de Correspondent van de United Press getuige van een aangrij pend tooneel. Een der bewoners, zekere Guido Vito, zocht met zijn vrouw naar de lijkjes van hun beide kinderen, die bij de aardbeving om het leven waren gekomen doordat de zware muren van de slaapka mer op hun bedjes waren gevallen. Vito en zijn vrouw bevonden zich in een ander slaapvertrek en hadden hieraan hun be houd te danken. Vito vertelde den corres pondent, dat hij, toen hij door den schok ontwaakte, onmiddellijk besefte, wat met de kinderen was gebeurd. Den geheelen nacht werkten de ouders door, doch de puinbrokben waren zoo zwaar, dat zij met een houweel aan stukken gehakt moestere., worden. Intusschen had Vito kleine dood kisten laten maken en daarin al het lin nengoed gelegd, dat hij had. Eindelijk, om twee uur 's nachts, werd een handje tusschen de puinhoopen zicht baar. De moeder uitte een kreet van wan hopige smart, doch werkte niettemin voort, totdat de beide verminkte lijkjes waren bevrijd. Ook woonde de correspondent te Bene-v vento de begrafenis van vier derslacht- offers bij. Honderd in het zwart gekleede vrouwen en meisjes gingen aan het hoofd van den zwijgenden.stoet. Achter de slacht offers volgden duizenden, stil voor zich heen gebeden mompelend. Bij al haar leed is de bevolking nog dankbaar, dat de ramp gebeurd is in het hartje van den zomer, zoodat men in de open lucht kan overnachten. De meening, dat er nog meer aardschokken zullen vol gen, is wel zeer algemeen verspreid. Het weer is warm met heftige windvlagen; „echt aardbevingsweer", zeggen de men- schen. Nederlandsche deelneming. De Nederlandsche regeering heeft door tusschenkomst van de gezanten te Berlijn en Bome aan de Duitsche en Italiaansche regeering haar deelneming betuigd met de rampen, welke in Duitschland en Italië hebben plaats gehad. Aardbevingsrampen van vroeger. De „Tel." geeft een overzicht van de vol gende groote aardbevingsrampen, welke in de afgeloopen twee eeuwen de aarde heb ben geteisterd. 28 Oct. 1724 Lima in .Peru 18.000 1 Nov. 1755 Lissabon 32.000 5 Febr. 1783 Calabrië 30.000 4 Febr. 1797 Ecuador en Peru 40.000 26 Mrfc. 1812 Caracas in Venezuela 20.000 13 Aug. 1868 Tacna en Arica 40.000 3 Apr. 1880 Eiland Chios 3.541 28 Juli 18S3 Eiland Ischia 2.400 28 Oct. 1891 Centraal-Jap an 25.000 15 Juni 1896 Japan 27.000 30 Febr. 1902 Kaukasus 1.000 16 Dec. 1902 Turkestan 4.200 4 Apr. 1905 Britsch-Inidë 10.600 8 Sept. 1905 Calabrië 2.500 31 Jan. 1906 Columbia 1.000 14 Jan. 1907 Kingston op Jamaica 1.600 28 Dec. 1908 Mesina en Calabrië 83.000 1 Sept. 1923 Tokio 200.000 23 Juli 1930 Zuid-Italië (naar schatting) 3.000 Voorts werd in 1906 San Francisco door een aardbeving ten deele verwoest. Bij deze ramp werd wel is waar enorme schade aangericht, doch er vieeln betrekkelijk weinig menschenlevens te betreuren. In hetzelfde jaar werd ook Valparaiso in Chili door een aardbeving getroffen, evenals ver schillende andere deelen der wereld. Het jaar 1906 was trouwens een „aardbevings jaar". DE CYCLOON IN NOORD-ITALIE. De omvang der ramp. Over de vernielende gevolgen van den wervelstorm komen uit Noord-Italië na dere berichten, die melden, dat tusschen Montebelluna en Treviso een aantal dor pen zoo goed als geheel vernield is. Eenige dezer dorpen zijn nog pas na den oorlog geheel nieuw opgebouwd eu thans weer in puinhoopen veranderd. Alle bebos- sohing en boomaanplant werden door den storm ontworteld. Telegraafpalen knapten als sbroohalmen. De daken van huizen werden afgerukt en honderden meters ver weggeslingerd. Onder de bevolking brak een ware pa niek uit. Vooral de voorsteden van Treviso werden geteisterd. De 40 huizen, die van den oorlog nog zijn overgebleven, werden ongeveer met den grond gelijk gemaakt. Het dak van een zijde-spinnerij werd afgerukt en de machines tot stilstand ge bracht. Vast staat, dat minstens 22 personen werden gedood en 100 werden gewond. Ook uit de Dolomieten worden zware stormen gemeld, gepaard met hagelslag en regenval. De bergrivieren stijgen en ook de Etsch is gevaarlijk gezwollen. MOORDENAAR TE DUINKERKEN TERECHTGESTELD. Gisterochtend om 4.50 werd voor de ge vangenis van Duinkerken Felix Bergerom terechtgesteld, een van de moordenaars van het echtpaar Blonde, eigenaars van een molen te Cassel. Aangezien hij om geestelijken bijstand had gevraagd., werd hij met den aalmoezenier alleen gelaten; Bergeron trachtte hierop zich een speld in den slaap te steken. De door den pries ter te hulp geroepen cipiers boeiden den man weder. Op het schavot gekomen, richtte Ber geron zich op en zeide met luider stem: „Volk van Duinkerken, ik ben onschuldig". Even later viel het mes van de guillotine neer. DE PASSIESPELEN TE OBERAMMERGAU. Toen de Passiespelen van Oberammer- gau een aanvang namen verwachtte men 300.000 bezoekers. Nu een derde gedeelte van het aantal opvoeringen heeft- plaats gehad hebben 101.500 personen de spelen bijgewoond. Er werden 20 voorstellingen gegeven; de 15 laatste uitvoeringen waren totaal uitverkocht; bijna 84.000 bezoekers kwamen uit Duitschland, 6786 uit Enge land, 1375 uit Holland, 576 uit Denemar ken, 334 uit Zweden, 220 uit Zvvitserlaiid^ 173 uit Italië, 154 uit Noorwegen, 147 uit België, 10S uit Frankrijk, 188 uit Tsjecho- Slowakije, 42 uit Spanje, 32 uit Finland, Estland en Lettland, 25 uit Hongarije, 6 uit Joego-Slavië en Roemenië. Bovendien 6923 bezoekers uit Noord-Amerika, terwijl er uit Zuid-Amerika dat- toch overwegend katholiek is, slechts 346 personen den Oceaan overkwamen om de Passiespelen te zien. Uit Japan en Azië waren respectie velijk 11 en 14 gasten gekomen,' terwijl Afrika 31, en Australië 52 bezoekers naar Oberammergau zond. Een vergeten brievenbus. Te Parijs heeft gisterochtend een auto een toegang tot het station Sceaux-Luxem- bourg beschadigd en o, verrassing, uit het versplinterde houtwerk kwamen een massa met 15 en 10 centiem gefrankeerde brie ven te voorschijn. Het bleek, dat zich hier een brievenbus bevond, waarvan de pos terijen het bestaan hadden vergeten en wel yvan 1904 af en die nu de brieven teruggaf, welke er tien jaar vóór den oorlog waren gepost door menschen, die nimmer een antwoord op hun schrifturen hebben ont vangen. De poststukken, die gisteren alle maal op den grond kwamen te liggen, zijn zorgvuldig opgeraapt en naar het dichtst bijzijnde postkantoor gebracht. Zij zullen alsnog na zes-en-twintig jaar, aan hun adres worden bezorgd. De Echo de Paris weet te vertellen, dat op een der briefkaarten een man een af spraak maakte met zijn verloofde om haar bij het eindpunt van de Pantheon-bus te ontmoeten. Op een ander bestelde iemand een vat wijn tegen een prijs, die nu on waarschijnlijk - laag lijkt. De juweelendief Sandowski weer gearresteerd. Volgens een particulier bericht, dat bij de Berlijnsehe politie is binnengekomen, zou in den afgeloopen nacht de bekende juweelendief en inbreker, Herbart San dowski, die eerst kort geleden uit de ge vangenis ontsnapte, in Karlsruhe op hee- ter daad betrapt en gearresteerd zijn. Reeds eenige dagen geleden werd te Karlsruhe een inbraak in een villa ge pleegd, die naar alle waarschijnlijkheid op rekening van Sandowski te schrijven was. Een man, waarop de beschrijving van de persoon van Sandowski paste, was even eens bij een bank van leening aldaar ver schenen en had enkele dingen willen ver panden. De bedienden van de bank kregen ech ter achterdocht en riepen de politie. De man nam daarop de vlucht en ontsnapte. In den afgeloopen nacht werd de por tier van een heerenhuis wakker van lawaai en alarmeerde het „Uberfallkomma-ndo". Bij het doorzoeken van het huis kon de inbreker gevonden en gearresteerd wor den. Op liem vond men een spuitje met sal miak, een met lappen omwikkelde ijzeren hak en verschilelnde gouden horloges. Het vermoeden, dat de gearresteerde in derdaad Sandowski-is, berust vooral op de vondst van het spuitje. Een dergelijk verdedigingswapen was Sandowski ook steeds gewoon bij zich te dagen, om, als hij verrast werd, zijn te genstander tenminste tijdelijk buiten ge vecht te stellen. Wetenschappelijke Berichten BELANGRIJKE UITVINDING OP RADIO-GEBIED. Verscheidene uitzendingen tegelijk op één ontvangtoestel opgevangen. Aneta seint uit Bandoeng: Het hoofd van het Bureau Proefnemin gen en Laboratorium van de afdeeling Ra dio-techniek der P. T. T„ de ingenieur 2de kl„ W. F. Eintlioven, heeft een uitvinding gedaan, welke het mogelijk maakt door middel van één radio-ontvangtoestel meer dere telefonie-uitzendingen tegelijk op te vangen. Op deze uitvinding zal patent worden aangevraagd. De heer Einthoven vertrekt 30 Juli e.k. per m.s. „Sibajak" van den Rotterdamschen Lloyd naar Nederland en zal zich vervol gens van daar uit met een studie-opdracht naar de Vereenigde Staten begeven. Door den Rotterdamschen Lloyd wordt aan boord van de „Sibajak" een 2-persoons hut beschikbaar gesteld, waarin de vinding van den heer Einthoven zal worden geïnstal leerd. De bedoeling daarvan is, gedurende de reis ontvang-proeven te nemen. Voor de uitzendingen, in verband met deze proe ven zal de P.L.E.-zender te Bandoeng wor den gebezigd. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN. (Secretariaat Leliestraat 7). Maandag Rechtskundig Bureau van 6.30 8.00 uur, Bondsgebouw, Steenschuur 15. Van dit Bureau kunnen gebruik maken alle R. K. georganiseerden en zij die behooren onder het Gewest Leiden. Dinsdag. Zitting Bestuur Bouwvakarb. „St. Jozef" van 7—8 uur. Kantoor boven. Dinsdag Ledenvergadering R. K. Spoor- en Tramwegpersoneel St. Raphael S uur. Woensdag. Bestuursvergadering R. K. Volksbond, 8 uur. Donderdag. Voor de Bouwvakarbeiders verzilveren van vacantiebonnen in het BondsgebouvL zaal 6, te beginnen om 7 uur fietsen op de binnenplaats s. v. p. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", te 8 uur. Tevens aanmelden van nieuwe leden. Zaterdag Spaar- en ;tbank 7—8 uur. Sluiting kantoor precies S uur. Brandstoffencommissie van 8—9 uur in het kantoor. Bondsleden, bestelt bijtijds uw brandstof fen het is uw voordeel. Prijslijst van de brandstoffen is op het kantoor aanwezig. Heden zitting Eigen Huis van 89 uur. Op Donderdag 7 Augustus is het ge bouw 's avonds na 6 uur gesloten. Op Donderdag 21 Augustus is het ge bouw den geheelen dag gesloten. Voor het uitschrijven van vergaderingen dienen besturen van Vak- en Onderafdee- lingen rekening te houden met deze twee datums. Voor eenige personen is nog gelegenheid met een autobus mede te gaan Zondag a.s. naar de Kathedraalfeesten te Haarlem Zaterdagavond 26 Juli opgeven op het kantoor. (NTERPAROCHIëELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIG ING. Rapenburg 52, Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in- s<mrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Uien Maandag van de maand, 's avonds om half 9 in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag is de zaal geopend van 12.30— 2.30 uur en van 7.0010.15; verplichte bij eenkomst van 8.159.45 uur. Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 12 uur zitting St. Josephspaarkas welke wordt waargenomen door de hee- ren C. de Goede en P. v. Bergen Hene gouwen. Na het Lof prijsbiljarten. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.30 uur onderlinge Damwedstrijden. Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. Woensdag geen repetitie Liedertafel. Vacantie. 8.30 repetitie tooneelclub Adolf Kol- ping". Donderdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. R. K. Arbeidsbeurs vacantie. Vrijdag Symphonie Frans Schweitzer vacantie. Van 810 uur Turnclub Oranje Zwart, lokaal Pieterskerkhof. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15 uur. 8.15 uur Kegelclub De Poedelaars. Iederen Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. Verdere mededeelingenDie eenmaal is geweest op Kerstfeestretraite te Noordwij- kerhout, ik spreek niet te bout, zal altijd als een dankbaar gezel, let wel, zijn me degezel daarheen doen verwijzen. ZITA-VEREENIGING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag, Woensdag en Donder dag van 810.30 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 810.30 uur. De bibliotheek zal na 2-5 Juli tot 1 September gesloten zijn. Bemiddelings-bureau. Inschrijving voor dienstboden kosteloos. Voor werkgeefsters wordt berekend 1.25 bij inschrijving en 1.25 bij plaatsing van een meisje. Het bureau is geopend iederen werkdag, be halve Zaterdag, van 9.3011 uur des morgens. ST. ANTON I US-PATRON A AT. Hartebrug. Zondag, onder de H. Mis van half acht, Alg. H. Communie voor het Bestuur en de leden. Te 5 uur vergadering voor de jeugd- afd. der Derde Orde. Maandag 810 uur bijeenkomst Gezel len. Zaterdag 67 uur betaling van contri butie, gelegenheid tot sparen en Retrai tefonds. Geen bibliotheek. ST. JOSEPH'S GEZELLEN-VEREEN. Oegstgeest, Zondag Vergadering Maria Congregatie afdeeling II van 6.307.30 uur. Bijeenkomst in de Gezellenzaal van 8 10 uur. Donderdag: Verplichte vergadering ▼an S10 uur. Tevens gelegenheid tot be talen der contributie. Iedere laatste Donderdag van de maand gelegenheid om zich als lid der Gezellen- vereeniging op te geven bij den Vice- Praeses. St. Aloysius-patronaat. Zondag. Vergadering der Maria-Congre- gatie le afdeeling van 3.154.30 uur. Daarna verplichte bijeenkomst in de groote zaal van St. Willibrord van 7.30 9 uur. ZEVENHOVEN. GEMEENTERAAD De Raad dezer gemeente kwam Donder dag in openbare vergadering bijeen. Afwe zig waren de beeren v. d. Weyden, v. Leeu wen en Breedijk. De notulen der vorige vergadering wor- den gelezen en onveranderd goedgekeurd. Mededeeling wordt gedaan van de ba lans winst- en verliesrekening der H.E.S.M. over 1929, waaruit blijkt, dat de rentegaran tie over dat jaar niet kan worden vermin derd. Mededeeling van de Ministers van Fi nanciën en Arbeid, dat de bijdrage in het exploitatietekort van het Woningbedrijf over 1929 is vastgesteld op 65. A. Boer verzoekt vrijstelling van.school geldbetaling in verband met de ziekte van zijn kindwordt toegestaan. Aan Zuidam wordt op diens verzoek te ruggaaf van te veel betaald schoolgeld verleend. Het besluit tot verkoop van twee loka len der Gemeenschappelijke O. L. School te Noorden aan de gemeente Nieuwkoop en den aankoop van een sloot, is door Ged. Staten verdaagd. Op een verzoek van de Christ. H.B.S. te Alphen aan den Rijn, om een bijdrage over 1929 in het exploitatietekort, wordt, als vorige jaren en om dezelfde redenen, afwijzend beschikt. De verlichting van het halte gebouw. De Spoorweg-Mij. deelt mede, dat thans tot aansluiting aan het electrisch Pet, van haltegebouw en woning kan worden over gegaan op de door ons aangeboden voor waarden. Zooals indertijd reeds begroot, kost aan sluiting het Bedrijf 100 en een jaarlijk- sche rentebetaling voor medegebruik der traforraator aan het Kruispunt, van 43 en dit gedurende IS jaar; deze aansluiting geeft dus geen winst, maar daardoor wordt bereikt, dat de toestand aan het station eindelijk toch eens verbeterd wordt. Bergsma heeft echter verzocht, een be groeting te mogen maken voor uitbreiding van het bestaande net vanaf ds. Ubbink tot aan het station, tegelijk voor aansluiting hiervan. Met plaatsing van één straatlantaarn (tegenover het station) komt deze uit breiding op ƒ766; plaatsing van meerdere lantaarns komt op ongeveer 15 per lan taarn. De voorz. zegt, een en ander eerst eer gisteren te hebben ontvangen, zoodat het in de wethouders vergadering nog niet be sproken is. Stellen we echter tegenover de genoemde uitbreiding die zeker in een groote be hoefte voorziet de opbrengst der sta tionsaansluiting en vier straatlantaarns, en nemen we ongeveer ƒ900 op, dan kost ons deze uitbreiding niets, waarom hij den Raad durft voorstellen, hiertoe te beslui ten. Van 'b Schip en Vink worden niet aan gesloten; de eerste heeft liicts meer van zich laten hooren, terwijl Vink niet tob aansluiting wenscht over te gaan. Voor eventueele perceelènitbreiding langs den weg naar het station, is bovengenoem de uitbreiding eveneens wenschelijk. Algemeen kan men zich met het voor stel vereenigen, zoodat. daartoe wordt be sloten. De voorzitter deelt mede, dat Ged. Sta ten goedvinden, dat met de gemeenten Nieuwkoop, Ter-Aar en Nieuw veen, een gemeenschappelijke regeling inzake het Electriciteitsbedrijf wordt aangegaan. B. en W. bieden een concept-regeling aan, welke algemeen wordt vastgesteld. De rekening over 1929 van het G. E. B. wordt aangeboden en vastgesteld met een winst van 578.50. Daar heb vastrechtta rief en norma al tarief pas enkele maanden in werking zijn, acht de voorzitter het 't best, in het najaar pas na te gaan, of de tarieven voor 1930 zouden kunnen worden herzien; algemeen is men het hiermede eens. Het door de Sted. Electriciteitsfabriek te Leiden toegezonden ontwerp-contracb (wijziging) wordt vastgesteld. Een in concept aangeboden begrootings- wijziging dienstjaar 1930 wordt eveneens vastgesteld. De nieuwe belasting, In verband met de herziening der fi- nancieele verhouding tusschen Rijk en ge meente, komen ter sprake de verschillende vfst te stellen belastingverordeningen. Den raadsleden is een en ander in con cept en overzicht thuisgezonden, en worden aan de hand daarvan de verschillende verordeningen nagegaan. Voorop gesteld is door B. en W. dat ge tracht moet worden aan belasting dezelf de inkomsten te blijven behouden, als tot heden het geval is, omdat omtrent de de finitieve Rijksuitkeering nog niets bekönd is, en in de practijk de werking van ver schillende belastingverordeningen nog moet blijken. Het is daarom, dat ten aanzien van de opcenten-heffing op de person, belasting wordt voorgesteld een progressieve heffing van 7090 opcenten naar de huurwaarde, waardoor de belastingplichtigen niet méér betalen, en de gemeente zich dezelfde in komsten ziet uitgekeerd. Aan de hand van de bekende inkomens 19291930 is een berekening gemaakt van de opbrengst der fondsbelasting, als de gemeente in de eerste klasse is gerang schikt, en een berekening, als de gemeente in de derde klasse is ingedeeldde meer dere opbrengst der hoofdsom komt de ge meente rechtstreeks ten goede dit is voor onze gemeente 900. Een berekening is gemaakt van de Rijks- uitkeering per inwoner; deze zal echter waarschijnlijk lager zijn dan het wettelijk gegarandeerde van tweemaal de tegenwoor dige uitkeeringdeze is dan ook aangehou den. De opcenten op de vermogenbelasting worden thans geheven tot 100; deze mo gen tot geen hooger bedrag worden gehe ven dan 50; de helft verliest de gemeente dus. De opcenten op gebouwd en ojigebouwd der Grondbelasting bedragen thans resp. 80 en 20, welke eveneens gehandhaafd moeten worden. In de jaarwedden van burgemeester en secretaris wórdt met ingang van 1 Januari 1921 75 pet. uitgekeerd, of 1700 meer dan 'thans. Uit den overzichtsstaat blijkt, dat de nieuwe regeling voor onze gemeente gun stig is. Daarom stellen B. en W. voor op de fondsbelasting te heffen 10 opcenten, de gemeente in de 3e klasse te rangschikken voor de fondsbelasting, in de 8e klasse voor de pers. bel. te handhaven, de opcen ten Grondbelasting ongewijzigd te laten, die voor de vermogensbelasting terug te brengen op 50, en voor de petfs. bel. 70 bij een huurwaarde tot 150 SO van 155— 300 en 90 boven de 300 en de grondslag voor paarden met 1/4 te verhoogen en voor motorrijtuigen met 50 -pet., waardoor dus voor de gemeente dezelfde opbrengst is gegarandeerd en de belastingplichtigen niet meer dan thans betalen. V ordt algemeen als voorgesteld, beslo ten. Het kohier van de hondenbelasting 1930 wordt vastgesteld op 91. Bij de rondvraag informeert de heer de Groot naar de toepassing van dc maxim.- snelheid voor motorrijtuigen, waarop de voorz. antwoordt, dat enkele malen is ge^ córttroleerd; de moeilijkheid hierbij blijft echter, dat de automobilisten de controlèe- rende ambtenaren te gemakkelijk zien zal echter voor meerdere controle worden ge zorgd. ALPHEN AAN OEN RIJN. Personalia. De heer J. G. H'oogtey- ling, leerling van don lieer G. H. Schaap Jzn. alhier, slaagde voor het examen Ne- derlandsche Handelscorrespondentie der Vereeniging van Leeraren in de Handels wetenschappenMej. H. van Leeuwen al hier en de lieer G. J. Rodenburg te Zwam- merdam, leerlingen der handelsavondschool behaalden het boekhouddiploma der Ver eeniging van Leeraren in de handelswe tenschappen. Mej. v. Leeuwen deed tevens met goed gevolg Mercurius examen boek houden. Tot administrateur van het Zieken fonds „Alphen en Omstreken" is de be noemde heer W. M. de Vos te Boskoop. Waarschuwing aan de fietsers. Wij herinneren onze lezers aan de nieuwe rij- wie 1 be 1 astiiignierkendaar de controle op het gebruiken van gekjige beJastingplaat- jes reeds dadelijk na den aanvang (niet 1 Aug.) van het nieuwe belastingtijdperk zal worden ingesteld. AARLANDERVEEN. Personalia. Voor hel examen, hoofd- acte is geslaagd de heer W. Gerner. BOSKOOP. Brand. Donderdagavond omstreeks 10 uur brak brand uit in de loods van den heer B. Bunschoten, Laag Boskoop. Aan blusschen viel niet te denken, daar men de plaats met geen spuit kon berei ken. Met emmers water trachtte men het vuur meester te worden, wal niet moclït gelukken, zoodat de loods een prooi der vlammen werd. Een en ander was laag verzekerd. LEIDERDORP. Koninginnefeest. Ter gelegenheid van den üOsten verjaardag van II. M. de Ko ningin heeft zich een comité gevonnd uit de Chr. Oranje Vereen. Evenals vorige jaren, wenscht zij een feestdag te organi- seeren. Haar plan is om ditmaal in vér- band, met den 50en verjaardag der Ko ningin eenige uitbreiding aan de feeste lijkheden te geven. Om dit te doen slagen, doet zij een beroep op de financieele me dewerking van de burgerij. In de week van 28 Juli—2 Aug. zal voor dit doel een col lecte worden gehouden. NIEUWKOOP. Personalia. De heer B. M. van Zome ren, sedert April 1917 souschef van liet spoorstation alhier, is Aiefc ingang van 1 Augustus a.s. in gelij'keTunctie benoemd te Vijfhuizen. Tot souschef van het spoorstation al hier, in de plaats van B. M. van Zomeren is benoemd J. Schuit uit Hilversum. NOORDEN. Personalia. De heer Chr. J. W. M. van Gils, sedert November van liet vorig jaar onderwijzer aan de R. K. school alhier, is in een gelijke functie benoemd te Wasse naar. WOERDEN. Aangehouden. Door de politie is gis terenmorgen, alhier aangehouden zekeré E„ een zwerver, die nog een vonnis van 6 dagen te goed had. Hij is onder geleide naar Den Haag overgebracht. CORRESPONDENTIE. Dolf te A. 't Schijnt ons voor de be trokkenen min of meer pijnlijk om over heb droevig gebeuren in de krant te gaan schrijven.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 11