UIT DE RUNSTREEK DONDERDAG 24 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 CHINA. WEER HEVIGE GEVECHTEN IN CHINA. Nanking in het offensief. Tsjang Kai-Sjek, de opperbevelhebber der Nanking-trdcpen, heeft gemeld, dat hij Potsjau in de provincie Anhwei heeft veroverd op 22 Juli jl. Hij rukt thans op naar Hona-n. Hevige gevechten worden geleverd langs de Loenghai- en Peking- Hankau spoorwegen, waarbij de Xanking- troepen den vijand zware verliezen toe brengen. Uit. goede bron wordt gemeld, dat de Nanking-troepen op 18 Juli een groot of fensief langs den Tientsin-Poekau spoor weg zijn begonnen, ten einde Tsinanfoe te heroveren. DE CHINEESCHE BANDIETEN. Ontvoerde zusters bevrijd. Op 5 Juli jl. werden twee Engelsche missiezusters Edith Xettleton en Edith J. Harrison door Chineesche bandieten ont voerd. Verleden week werd te Peking een door zuster Harrison onderteekende brief ont vangen, waarin werd medegedeeld, dat de beide zusters zouden worden doodgescho ten, wanneer niet binnen veertien dagen een losgeld van 7500 pond sterling be schikbaar was. Thans is men er echter met behulp van den Engelschen» en Amerikaanschen con sul te Foesjow in geslaagd, de beide zus ters te bevrijden. UIT DE OMGEVING H00GMADE. Personalia. Voor het examen Nuttige Handwerken is geslaagd mevr. L. Frank- huy zen-P e eters. LEIDSCHENDAM. Personalia. Voor het examen Hen- delskennis L.O. is geslaagd de heer W. J. Mol. OEGSTGEEST. Personalia. Voor het examen Nuttige Handwerken is geslaagd mej. M. G. van Egmond. ST0MPW1JK. Harddraverij-vereeniging. De Harddraverij-vereeniging „Nooit Ge dacht" hield een vergadering ter bespre king der draverijen op 20 en 21 Aug. a.s. De voorzitter, de heer B. den Elzen, opende de vergadering met den Christelij- ken groet en sprak zijn voldoening uit over de goede opkomst. In 't bizonder verwel komde spr. den eere-voorzitter, den burge meester. De secr., de heer C. Waayer, las daarna de goedverzorgde notulen, welke werden goedgekeurd. Medegedeeld werd, dat de pachtgelden dit jaar vermoedelijk een 1000.zullen bedragen. Daarna kwamen de harddraverijen in bespreking. Besloten werd voormiddags een draverij te houden van geregistreerde paarden van 3 tot een met 6 jaar, die op korte of lange baan met meer dan vier eersto prijzen ge wonnen hebben op verschillende afstanden. De prijzen werden vastgesteld op 75, 50 en 25. Een vergoeding van 10 per paard zal worden verleend'. De namiddag-draverij werd hetzelfde vastgesteld als vorig jaar; alleen werd be sloten de afstand der baan terug te bren gen van 330 op 300 Meter. Op den tweeden dag zal des morgens een ringrijderij worden gehouden met fietsen, des middags caroussel-rijden of ringrijden met paard en tilbury. Na rondvraag volgde sluiting der ver- LISE. Personalia. Voor het Mulo-examen zijn geslaagd: J. W. Overduin en M. Veldhuizen van Zanten. WASSENAAR. Personialia. Voor het examen Ha.nd- teekenen is geslaagd mej. E. M. M. Gode- frooy. ZOETERMEER—ZEGWAART. De landbouw. Was het eenigen tijd ge leden, dat een mond- en klauwzeer-periode, welke nog wel voortduurt, den landbouwers veel schade berokkende, thans zijn het weer de vele regens die aan de te veld staande landbouw-producten geen goed doen. De ver schillende gewassen beginnen al uit te loopen Voor de oogst is het wel te wenschen, dat er spoedig verandering van weer komt. ZOETERMEER—ZEGWAART. De weg Den HaagGouda. Het ligt in het voornemen spoedig over te gaan tot het uitzetten van de strook gronds, die noodig zal zijn voor den aanleg van den weg Den HaagGouda. Komt deze weg tot stand, dan zal het ver keer door onze gemeenten zeer verminderen Inkwartiering. In den namiddag van den 29sten Juli a.s. zullne 400 militairen uit het kamp Waalsdorp, ter gelegenheid van een afstandsmarsch, in deze gemeenten zich op houden. Bij eenige landbouwers zullen zij voor den nacht van 29 op 30 Juli worden ge legerd. Met de muziek van de Kon. Mil. Ka pel zal een marsch door de gemeenten wor den gemaakt. GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE De Baad dezer gemeente vergaderde Woensdagmiddag ten 2.30 uur. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 10 van de 11 leden. Afwezig met kennisgeving de heer J. do Vette. Na opening der vergade ring met het gebruikelijke gebed worden de notulen van de vorige vergadering ge lezen en onveranderd goedgekeurd. Aan de orde de agenda: lo. Aanbieding van de gemeente-reke ning voor het dienstjaar 1929. De rekening door den ontvanger opgemaakt wordt aan-' geboden: gewone dienst werkelijke in komsten 208.S4S.79 1/2 en werkelijke uit gaven 163.679.85, alzoo een batig saldo van 45.168.94 1/2. Het batig slot van den kapitaal dienst bedraagt 2998.69. De reke ning wordt in handen gesteld van de com missie voor onderzoek, waarin zitting heb ben de heeren P. J. Heemskeerk, C. Bontje en W. Rietbroek, laatstgenoemde is evenwel aan de beurt van aftreding. Na gehouden stemming wordt in zijn plaats gekozen de heer G. H. Rotteveel, die de benoeming aanneemt. 2o. Wijziging gemeente-begrooting. Deze wordt na toelichting door den voorz. on veranderd aangenomen. 3o. Reclame schoolgeld. Een drietal re clames zijn bij den Raad ingekomen en houden alle verband met verlaging Rijks- inkomstenbelasting. De reclames worden afgehandeld overeenkomstig voorstel van Burgemeester en Wethouders. De verhuring van een veld wachters-woning. 4o. Bespreking verhuring woning te Nieu we-Wetering. De voorzitter deelt mede, dat de rijksveldwachter C. J. Moerenhout wegens overplaatsing naar Halfweg ont heffing verzoekt van den huur der woning staande te Nieuwe-Wetering. Tot zijn op volger is benoemd de rijksveldwachter R. C. van den Bosch, die bereid is de woning van de gemeente te huren, onder de uit drukkelijke voorwaarde dat aan deze wo ning de noodige verbeteringen worden aan gebracht. De voorz: leest de desbetreffen de stukken voor, en deelt nog mede, dat Moerenhout 11 maanden in deze woning heeft gewoond. Bij het betrekken dezer woning heeft de gemeente deze doen her stellen. De onkosten hebben bedragen ƒ145.75. Wordt aan den wensch van adres sant gevolg gegeven, dan zullen aan deze woning wederom groote kosten moeten worden gemaakt. Spr. vraagt dan ook hier over het oordeel van den Raad. De heer Los merkt op, dat uit het schrij ven van den rijksveldwachter van den Bosch blijkt, dat deze te Halfweg een zeer goede woning heeft gehad, zoodat hij niet graag hierop zou willen achteruit gaan. Spr. gelooft toch wel, dat hij dan zeer ze ker wel meer huur zal betaald hebben dan hier. De heer Rotteveel is er voor de ver beteringen aan deze woning aan te bren gen en dan de huur te verhoogen tot 6.50 per week. De heer Rietbroek merkt op, dat adressant wel wat vrijpostig is in zijn eisch omtrent de noodage vei'beteringen, doeh_ spr. acht het in het belang van "het politiewezen dat te Nieuwe-Wetering een rijksveldwachter is gestationneerd. De voorz. voelt veel voor het idee van den heer Rotteveel, terwijl hij ook overtuigd is van het nut, dat te Nieuwe-Wetering een veldwachter woont. De heer Horsman is er voor de huur der woning niet te verhoogen, doch den rijksveldwachter te verplichten zelf de noodige verbeteringen aan te brengen. De voorz. voelt hier weinig voor. De heer van Dooren is er voor in het contract een bepaling op te nemen, dat de huurder het huis voor minstens een jaar moet huren en bij verhuizing blijft de volle huur voor een jaar verschuldigd. Besloten wordt aan den rijksveldwachter v. d. Bosch te berichten, dat de Baad be reid is bedoelde woning voor den tijd van een jaar te verhuren tegen een huurprijs van 6.per week onder aanbrenging der noodige verbetering, terwijl bij vertrek aan hem geen ontheffing zal worden verleend. De electrificatie van 't Lage- land. Tot de ingekomen stukken behoorde o.m. een tweetal missives van heeren Ged. Sta ten waarbij zij goedkeuren de wijziging van de begrooting voor het dienstjaar 1929 en 1930. Voorts een adres van C. W. Pen- nings en A. van der Poel te Oud-Ade hou dende verzoek om een bijdrage uit de ge meentekas voor een door hen aan de licht fabrieken te Leiden te betalen huisaan- sluitkabel voor aansluiting van hunne per- ceelen aan het electrisch net. B. en W. stellen den Baad voor niet op het adres in te gaan. De voorz. merkt op, dat eenige weken geleden adressanten eenzelfde adres aan B. en W. hebben gericht en dat hier op eveneens afwijzend is beschikt gewor den, omdat inwilliging van het verzoek tot een zeer gevaarlijk precedent aanlei ding zou geven. Spr. herinnert er aan, dat in 1923 reeds de electrificatie van het Li- geland is ter sprake gebracht. Leiden was bereid het Lageland van electriciteit te voorzien tegen betaling van een bedrag in eens groot 35.000.of door verhooging van de bestaande tarieven met 0.05. Hier op ging de gemeente niet in. In 1928 kwam deze zaak weer ter sprake en de Lichtfa brieken waren bereid de uitbreiding tot stand te brengen overeenkomstig art. 5 van het stroomleveringcontract, hetgeen hierop neerkwam, dat gedurende 3 achtereenvol gende jaren aan Leiden zou moeten worden gegarandeerd een stroomverbruik van 2380. De perceelen van Pennings en v. d. Poel waren hierbij nog niet begrepen. Later zijn deze perceelen erbij gekomen en heeft de gemeente de garantie verhoogd tot ƒ3000.per jaar. Op 29 Maart 1929 heeft de voorz. de belanghebbenden tot een oonferentie uitgenoodigd en na gehou den bespreking verklaarden de belangheb benden zich bereid tot de aansluiting me de te werken. Hiervan is contract opge maakt en de belanghebbenden hebben dit contract geteekend, waarin o.m. staat, dat de huisaansluitkabel overeenkomstig de bestaande bepalingen voor rekening van adressanten komen, terwijl indien na af loop van elk vol jaar blijkt, dat het bedrag der garantie groot ƒ3000.door Leiden niet zal zijn ontvangen adressanten aan het gemeentebestuur het tekort komende bedrag zullen aanzuiveren tot een maximum van 20 oent per gebruikte K.W.U. Spr. staat dan ook te kijken dat adressanten thans nog met een adres in den Raad dur ven te komen. Alle mogelijke moeite heeft spr. besteed om dit vraagstuk dat reeds zooveel jaren is besproken tot een goed eind te brengen. Staat de Raad het ver zoek toe, dan zal ook de Raad de conse quenties van het genomen besluit hebben te aanvaarden en dan zullen niet alleen an dere belanghebbenden gratis dienen te worden aangesloten, doch ook zullen dege nen van wie een bijdrage is gevorderd ge worden recht op restitutie hebben. De heer v. d. Geest merkt op, dat de meerderheid van het College tegen inwilli ging van het verzoek is. De voorz. merkt op, dat hier alleen met het meerderheids- voorstel dient rekening te worden gehou den. Indien de heer van der Geest bezwa ren heeft, dan kan hij deze ter tafel bren- Onschuldig erin-geloopen. De heer Heemskerk is van meening, dat adressanten er onschuldig ingeloopen zijn en niet hebben geweten dat zij zooveel zou den moeten bijdragen. Bovendien was de weg eerst korter en deze is later weer ge wijzigd. De voorz. ontkent zulks. De weg is juist door een andere meting korter ge worden, terwijl belanghebbenden zeer goed hebben geweten hoeveel zij hadden bij te dragen. Voorts zou spr. gaarne van den wethouder van der Geest willen hoo- ren, waarin hij tegen het voorstel van de meerderheid van B. en W. is. De heer v. d. Geest antwoordt, dat adressanten graag licht wilden hebben, doch zij hebben ge- schulclig ingeloopen, want zij hebben ge dacht, dat de andere belanghebbenden mee zouden hebben betaald in de kabel. Bo vendien vindt spr. het zeer eigenaardig, dat behalve de kosten van de aansluitka- bel zij bovendien nog moeten betalen voor de stroom 0.45 per K.W.U. De voorz. merkt op, dat belanghebben den hiermede door teekening van het con tract genoegen hebben genomen. De heer Rotteveel vindt dat degenen die het verst afwonen, weer aan het kort ste eind trekken. Spr. gelooft, dat het be ter zou zijn geweest indien de aansluit- kabel voor gezamenlijke rekening was be taald geworden. Zonder medewerking van adressanten was het toch niet mogelijk ge weest electrisch licht te verkrijgen. De voorz. merkt op, dat deze bewering niet juist is, want het lag oorspronkelijk in de bedoeling de kabel niet verder te leggen dan tot D. van der Geest. Toen adressanten erbij kwamen heeft de gemeente de kabellengte nog met 400 Meter verlengd, zoodat de garantie steeg tot 3000.—. De heer de Jong, wethouder, wijst op de uitbreiding van het net te Roelofarends- veen, waar tevens straatvcrlichtingspalen geplaatst worden. De belanghebbenden hebben in dezen kabelaanleg eveneens een bijdrage gegeven, zoodat het niet aangaat van een eenmaal ingenomen standpunt af te wijken. Hierna wordt zonder hoofdelijke stem ming besloten op het adres niet in te gaan. De vleugels van de brug aan de Rijp. In bespreking komt het maken van een vleugel aan de brug te Rijpwetering. Na toelichting van den voorz. wordt beslo ten de vleugels te verlengen overeenkomstig ontwerp van den deskundige, den heer H. Mol. Vervolgens deelt de voorz. mede, dat aan Borst bericht is gezonden waarbij B. en W. hebben medegedeeld, dat zij bereid zijn den Raad voor te stellen een bedrag in eens te geven groot 25.voor het ge bruik, dat van zijn erf is gemaakt. Borst heeft hierop nog niet geantwoord. De heer Heemskerk brengt een woord van dank aan den voorzitter voor de wijze waarop deze het verkeer te Rijpwetering heeft gaande weten te houden. Terwijl spr. met den heer de Vet nog bezig was met het zoeken naar een geschikte oplossing, was deze reeds door den voorzitter tot stand gebracht. Hierna werd de vergade ring gesloten. GEMEENTERAAD VAN KATWIJK AARLANDERVEEN. Verdronken. Hedenmorgen is een 1 1/2-jarig zoontje van den heer C. Post te water geraakt en verdronken. Het knaapje was bij de wo ning over een plank gevallen en te water geraakt. Eerst eenigen tijd daarna werd het droevig ongeluk bemerkt. ZOETERWOUDE. Personalia. Te 's-Gravenhage slaagde voor Boekhouden L. O. de heer P. H. J. E. Beereboom alhier. BOSKOOP. Personalia. Voor het Mulo-examen zijn geslaagd J. C. van Nes en A. Mohr. Woensdag kwam de Raad in openbare vergadering bijeen. Voorzitter was bur gemeester Dr. J. Schokkinig. Aanwezig alle leden. Na opening met gebed kwam in behan- delng: Mededeeling van ingekomen stuk ken. Enkeje missiven van Ged. Staten, houdende goedkeuring van genomen raadsbesluiten en mede een adres van het bestuur der Chr. H. B. S. te Leideu om subsidie, waartoe werd besloten. Ingekomen een verzoek van den heer L. Kruijt om ontslag als ambtenaar van den burgerlijken stand. Na toelichting wordt hiertoe besloten. De wachttijd der visschers. Voorstel op het adres van den Kat- wijkschen Ohr. Besturenbond inzake de regejing van wachttijd der visschers. Dit adres, waaraan de Ohr. Hist. Kiesvereen. haar adhaesie heeft betuigd, heeft de strekking, om de regeling van den wacht tijd voor haring-, beug- en trawl visschers zoodanig te herzien, dat niet meer het verdiende loon als grondslag voor de be rekening van den wachttijd in aanmer king wordt genomen. Waar de gemeente slechts in samen werking met het Rijk subsidie verleent op het bedrag der ontvangen bijdragen, zal zujks niet veel uitgaven van de gemeente vorderen, en geven B. en W. in overwe ging te besluiten tot betuiging van ad haesie op dit adres. Hiertoe werd be sloten. Volgt punt 2: Voorstel tot benoeming van een lid in de commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Dit naar aan leiding van het vertrek uit de gemeente van den heer D. Bakker, hoofd der voor malige O. L. School II. B. en W. hebben een voordracht opgemaakt, vermejdend de namen van R. P. Tjebbes en mej. H. Was senaar. Door den Raad word benoemd no. 1 der voordracht, de heer R. P. Tjebbes. Voorstellen tot verkoop van grond. De heer KI. Dubbeldam, aannemer te Kat wijk, wordt in koop gevraagd 280 M2. grond, gelegen aan de De Waal-Malefijt- straat, nabij de Duinstraat. De gebr. Verloop vragen een perceel grond, breed 59 M., en diep 20 M., groot 1180 M2., gelegen aan de Secr. Varke vissers fcraat. M. v. d. Plas en A. Haasnoot verzoeken in koop een perceel grond 50 x 20 M. aan de Tarbotstraat, en A. Ouwehand vraagt in koop een strookje, gelegen aan de Secr. Varkevisserstraat, groot 47S M2. B. en W. stellen voor aan de 'bovenge noemde verzoekers deze gronden te ver- koopen voor den prijs respectievelijk van f 4.50, f 4.50, f 5.en f 4.50 per M2., en verder de gewone voorwaarden. De raad gaat hiermede accoord. Een vervallen school. Punt 4. Voorstellen tot het beschikbaar stellen van gelden krachtens art. 72 der L. O. Wet 1920. Het bestuur der Herv. cholen te Katwijk aan Zee vraagt gelden voor aankoop va-n verschillende leermid delen. Besloten. Hetzelfde bestuur vraagt tevens mede werking tot stichting van een nieuwen school. Nu 12 Fe'br. 1.1. besloten is de O. L. School II op te heffen en dit be sluit door Ged. Staten is* goedgekeurd, kan bedoeld schoolgebouw met meubilair in zijn geheel in eigendom aan genoemd schoolbestuur worden overgedragen. In- tusschen behoeft het geen nader betoog dat deze school niet in den huidigen staat kan worden overgedragen, doch die nen verschillende verbeteringen te wor den aangebracht. Kosten pl.m. f 6100.—. Van het Grondbedrijf dienen tevens 2 strookjes grond te worden overgenomen, groot 418 M2., ad f 4.— per M2. en 360 M2. ad f 1.50 per M2. Na korte bespreking wordt het voor stel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De heer J. van Duijn vraagt of die school dan zoo vervallen was dat zulks zooveel kost. De voorzitter zegt, dat zulks helaas het geval was. Een beter toezicht zal in het vervolg onvermijdelijk zijn. Een adres van strandtentenfliouders om vergunning om op Zondag te mogen ver- koopen wordt gerenvoyeerd naar B. en W. om prae-advies. Reorganisatie Openb. Werken. Punt 5. Voorstel tot het geven van een crediet in verband met de reorganisatie van den dienst van Openbare Werken. In verband met den grooten achterstand die er allengs bij den dienst van Open bare Werken is ontstaan, achten B. en W. het noodzakelijk, dat het bestaande per soneel van dezen dienst wordt uitgebreid. B. en W. wenschen zich thans nog te bepalen tot de aanstelling van een flinke technische kracht in den rang van een opzichter-teekenaar, die staat geacht kan worden de hem opgedragen werkzaamhe den zelfstandig te verrichten. Het ligt in de bedoeling de benoeming te doen geschieden voor den tijd van een half jaar tegen een salaris van f210.— per maand. Dan is vroeger besloten het huis van den heer Bakker te bestemmen voor bu reau van Openbare Werken, doch teneinde aan dit besluit uitvoering te kunnen geven is het noodig, dat in het nieuwe bureau eenige meubelstukken, zooals tafels, kas ten, stoelen, enz., worden geplaatst. Dit denken B. en W. op bescheiden wijze te doen en er zal alleen op het noodzakelijk ste gelet worden. Verder behooren eenige voorzieningen getroffen te worden met betrekking tot de inrichting van de ad ministratie welke naar een door den Di recteur van Gemeentewerken ontworpen systeem zal worden opgezet. Om te bevor deren, dat de dienst zoo gauw en zoo goed mogelijk functionneert, verzoeken B. en W. hen te machtigen tot aanschaf fing van een en ander over te gaan en hen, omdat de kosten vooruit moeilijk te ramen zijn, een blanco crediet te willen verleenen. Het voorstel wordt goedgekeurd. Aankoop van het Groot- Badhotel. Hierna is aan de orde punt 6: Mede- deelingen met betrekking tot het raads besluit inzake aankoop Groot-Badhotel, Paviljoen met bijbehoorende gronden. In de vergadering van 18 Juni werd in principe besloten het Groot-Badhotel en Paviljoen met gronden aan te koopen van het bestuur der Herv. Scholen en gebr. Verloop. Nader overleg heeft na dien alsnog plaats gehad. •Het bestuur der Herv. Scholen be richtte 13 Jidi 1.1. onder welke bepalingen het bereid was de gronden met opstal af te staan. Na nogmaals onderhandeld te hebben zijn B. en W. tot de volgende voorwaarden gekomen: 1. De gemeente koopt rechtstreeks van Verloop het recht van erfpacht van het terrein waarop Groot-Badhotel, voor een som waarvoor het bestuur der Herv. Scholen en gebr. Verloop het in koop heeft, vermeerderd met de door het be stuur gemaakte onkosten; 2. de gemeente is verschuldigd de voor het schoolbouwplan gemaakte onkosten, pl.m. f2000.—; 3. indien op deze over te dragen gron den een sohool wordt gesticht heeft het bestuur der Herv. Scholen de voorkeur; 4. het gemeentebestuur verleent de meest coulante medewerking, opda-t men zoo spoeéig mogelijk een nieuwe sohool verkrijgt, waarvan de kosten niet meer dan 10 pCt. hooger zullen zijn dan van 'het thans vervaardigde plan. Het school bestuur verplicht zich het plan zoo sober mogelijk te maken. Intusschen heeft het schoolbestuur ge meend, deels in afwijking van het 'boven staande, de volgende voorwaarden te moe ten stellen: 1. De gemeente koopt rechtstreeks van Verloop het redht van erfpacht van het terrein waarop Groot-Badhotel voor ge lijk bedrag en op de voorwaarden waar voor het bestuur van de Herv. Scholen een en ander van Verloop in koop heeft; 2. de gemeente ie bovendien verschul digd de door het schoolbestuur voor het bouwplan gemaakte kosten van den ar chitect; het bedrag hiervan wordt bere kend naar de honorarium-tabel, vastge steld door den Bond van Nederl. Archi tecten; 3. op de over te dragen gronden mag geen sohool worden gesticht dan voor het bestuur der Herv. Scholen; 4. het i gemeentebestuur verleent de meest coulante medewerking, opdat het bestuur der Herv. Scholen binnen den zoo kort mogelijken termijn de beschikking over een nieuwen sohool vërkrijgt, waar van de kosten niet meer dan 10 pCt. hooger zullen zijn dan van het thans ver vaardigde plan. Hot schoolbestuur ver plicht zich het plan zoo sober mogelijk te ontwerpen; 5. de beslissing omtrent deze koop moet genomen zijn voor 24 Juli 1930. Omtrent, de voorwaarden, waarop onder I. gezinspeeld wordt, hebben B. en W. ter voorkoming van misverstand, nadere verduidelijking verzocht, wordt met die voorwaarden bedoeld koopsom ad f35.000— plus overdrachts kosten voor rekening van den kooper. De onderhandelingen met gebr. Verloop hebben tot het resultaat geleid, dat deze hun oorspronkelijk voorstel volledig hand haven. Dit be teekent dus dat de koopprijs van het paviljoen met gronden f 33.000. bedraagt; indien gebr. Verloop een per ceeltje van 11 M. x 22. M2 behouden, zal de koopsom f 30.000.bedragen. Voorts merken B. en W. nog op, dat het voorstel van het Schoolbestuur niet geheel juist is geredigeerd, inzooverre verzuimd is rekening te houden met de omstandig heid, dat op de gronden, welke door het bestuur der Herv. Scholen zullen worden afgestaan, het. zakelijk recht van erf pacht rust. Hieruit vloeit niet alleen voort, dat slechts overdracht het erf- pachtsreoh met de opstal kan plaats heb ben, doch tevens da alsdan jaarlijks de erfpaehtscanon verschuldigd is en wel vol gens aangegeven schaal: over 1929 tot 1933 f 100.per jaar, van 1934 tot 1938 f200.— per jaar, van 1939 tot 1943 f300.— per jaar, van 1944 tot. 1948 f400.— per jaar, van 1949 tot. 1958 f 600.— per jaar, en zoo vervolgens, zoodat b.v. in 1989 f 1500. per jaar moet worden betaald. Er is voor B. en W. geen aanleiding om op boven genoemde voorstellen in te gaan. Een lange discussie wordt gevoerd over dit punt. Dr. Lodder spreekt zijn vol doening uit de medewerking van B. en W. om het voorstel tot uitvoeri te bren gen, en dat de voorwaarden gu. iiger zijn dan aanvankelijk werd verwacht. Er is voor spr. geen aanleiding om de zaak langer uit te stellen -en hij wil definitief tot aankoop over gaan. De heer Van Tongeren vind het veel te duur. Gekapitaliseerd komt de erfpacht canon op f 15.000.De eens strop word£ door den ander over genomen. De hee ren Grimbergen, Meerburg en v. d. Bent verklaren zich tegen aankoop. Het wordt veel te duur. Dr. Eijkelenboom zegt berekend te heb ben dat de erfpachtscanon gekapitali seerd maar komt op f 9000. De heer R. Ouweïïand spreekt dit te gen. Het zou waar kunnen zijn, als het een eeuwigdurende erfpacht was, wat mede blijkt uit de laatste vaststelling van den canon1. De voorzitter vraagt wa de bedoeling is, liet ge'heele terrein aan te koopen of een gedeelte aan Verloop laten. Dr. Lodder zegt allee te willen koopen voor rekening der gemeente. Het voorstel komt dan in stemming en tot aankoop wordt besloten met 8—6 stemmen. Tegen stemmen: R. Ouwe- hand. J. van Duijn, Grimbergen, M. v. d. Bent, P. Meerburg en C. van Tongeren, zoodat Groot-Badhotel, Paviljoen met bij behoorende gronden eigendom der ge meente wordt (Wordt vervolgd").

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2