NED. OOST-INDIE KERKNIEUWS DINSDAG 22 JULI I93C DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. DOODELIJKE AANRIJDING TE ZWIJNDRECHT 23-JARIGE PRIESTER-STUDENT HET SLACHTOFFER. Gisteravond te ongeveer negen uur had te Zwijndrecht een noodlottig auto-ongeval plaats. Twee studenten van het Groot-Semina rie Warmond n.l. de eerw. heeren L. Kraak man uit Haarlem en Brechten uit 's-Gra- venhage, begaven zich per fiets naar Dor drecht, om daar een vriend te bezoeken en er enkele dagen te logeeren. Tusschen Rijsoord en Zwijndrecht pas seerde hen een auto, die in de richting Botterdam reed, terwijl tezelfder tijd een andere auto van de Dordtsche autogarage met groote vaart den eersten achterop kwam en deze trachtte te passeeren. Hierbij week, aldus meldt de „Msb.", de chauffeur te veel naar links uit, zoodat een der studenten n.l. de eenv. heer J. Kraak man werd geraakt en aan den kant van den weg werd geslingerd. De auto, die nog had getracht door te remmen een aanrij ding te voorkomen stond eerst 60 a 70 me ter verder stil. Toen men bij den aangeredene kwam, bleek hij er vreeselijk aan toe te zijn, daar hij een zware hersenschudding had beko men. Kapelaan Nijman uit Dordrecht, die zoo spoedig mogelijk ter plaatse was, diende hem neg het H. Oliesel toe. Een inmiddels ontboden geneesheer uit Zwijndrecht kon even later slechts den dood constateeren. Het lijk is naar het R. K. Ziekenhuis te Dordrecht overgebracht. Het slachtoffer was 23 jaar oud. Jongen onder auto gevallen en gedood. Gistermiddag omstreeks vijf uur is door een zeer noodlottig toeval het 14-jarig zoontje van den hotelhouder P. te Lutte- rade onder een vrachtauto van den onder nemer C. uit Geleen geraakt. De jongen was bijna op slag dood. Omtrent de oorzaak van het ongeval deelt men aan de „Tel." mede, dat de jon gen reeds den geheelen namiddag naast den chauffeur van de vrachtauto had ge zeten. Op een der ritten is de chauffeur te TJrmond op den weg naar Stein op onver klaarbare wijze tegen een muur aangere den. Vermoedelijk door den schok is de jongen uit de auto gevallen en tusschen den wagen en den muur terechtgekomen, hij werd hierbij zeer ernstig aan de slapen gewond. Ofschoon dr. Dols uit Geleen on middellijk aanwezig was, kon het slacht offer niet meer worden geholpen. Da le vensgeesten waren reeds geweken. Doodelijk motorongeval. Te Klazinaveen is gisteren een ernstig motorongeval gebeurd. De 21-jarige G. K., aldaar, zou zich per motor op weg bege ven naar Ter Apel, waar hij werkzaam is. Te Dordschebrug kwam hij in botsing met een tramwagen van de Dedemsvaartsche Stoomtramweg-Maatschappij. K. werd 50 meter ver meegesleurd, alvorens de tram tot stilstand kon worden gebracht. Deerlijk gewond werd hij opgenomen en naar het R. K. Zusterhuis overgebracht, alwaar hij spoedig aan de bekomen ver wondingen is overleden. Auto over den kop ge slagen. Zondagmorgen had op den Rijksweg van Sittard naar Maastricht, juist op de grens- van de gemeenten Geleen een Beek, een auto-ongeluk plaats, dat wonder bo ven wonder zonder doodelijke ongeluk ken afliep. Terwijl de heer K. te Spaubeek met zijn auto van Geleen in de richting Beek reed, kwam achter 'hem aan een auto, toebehoorende aan een zekere V. te Venlo. Niettegenstaande dat uit de rich ting Beek twee motorrijders naderden, wilde de bestuurder van den Venlosohen wagen met zijn wel 80 K.M. vaart, den heer K. passeeren. Na bijna gepasseerd to zijn, stuurde hij den wagen naar rechts, waardoor de auto van K. zijwaarts ge duwd werd. Om niet tegen een boom te rijden remde K. uit alle macht en zwenkte 't stuur naar rechts. Hierdoor kwam de wagen te vallen en sloeg om. De motor rijders stopten direct en kwamen de on- gelukkigen te hulp. Wonder boven wonder zijn geen doodelijk ongelukken te betreu ren; de wagen toch lag geheel op den kop en het stuur was zelfs in den grond gedrukt. De auto was dan ook totaal vernield. De heer K. kwam er niet drie gebroken vingers af en de overige drie inzittenden kwamen met den schrik vrij. Gistermiddag omstreeks 3 uur kwam een auto, waarin twee dames en een heer waren gezeten, uit de richting Amsterdam. Nabij het kruispunt de Oranjeboom te Baarn moest deze auto plotseling inhouden voor een andere auto, die ging in de rich ting BaarnHilversum. Aangezien de nieuw geasphalteerde weg door den regen bijzonder glad was, sloeg de auto totaal over den kop, waardoor de dames en de bestuurder op hun hoofd in den wagen kwamen te staan. Wonder boven wonder konden de inzittenden zonder noemens waardig letsel uit hun benarde positie wor den bevrijd. De auto was dermate bescha digd, dat hij meest worden weggesleept. Een slechte bocht. Gistermorgen vond te Landsmeer een ernstig auto-ongeval plaats. De heer en mevrouw dr. van den Berg, uit Hoorn, re den met hun Fiatwagen op weg naar Am sterdam in een slechten bocht even voor Buiksloot, waar de aut oin botsing kwam met een vrachtauto, tengevolge waarvan het voorste gedeelte van dr. van den Berg's auto geheel werd ingedrukt. De heer van den Berg bekwam, behalve talrijke kwetsuren, een breuk aan het bo venbeen, terwijl mevrouw van den Berg een tamelijk ernstige hoofdwonde opliep. Er is een ziekenauto uit Hoorn gere- quireerd om hen over te brengen. Door een auto overreden. Gisteren heeft op den Bredaschenweg te Tilburg een ernstig ongeluk plaats ge had. Tegenover café de Roy stond aan de andere zijde van den weg een vrachtauto. De chauffeur en een der personen, die bij hem waren, begaven zich naar de auto en stapten in. De derde man J. Schijvens uit Tilburg kwam hard het café uitgeloopen en zou eveneens in de auto stappen, doch juist op dat oogenblik naderde een auto van de taxi-onderneming Cito uit Breda. Schij vens werd door de auto gegrepen en over reden. Hevig gewond bleef de ongelukkige liggen. De man had beide beenen gebroken voorts nog een wonde aan het hoofd en andere kneuzingen bekomen. In zorgwek- kenden toestand is hij naar het St. Elisa- bethgasthuis overgebracht. Het auto-ongeval te Haarlem. Omtrent het auto-ongeval te Haarlean wordt ons nog nader gemeld: De auto een kleine wagen was van den heer P. J. H. Leeuwenberg uit Haarlem. Naast den bestuurder zat de heer Verkley, eveneens uit Haarlem. Bij de botsing en het bekneld raken tusschen beide trams kreeg de heer Verkley het stuurrad tegen de borst, aan de gevol gen waarvan hij bijna onmiddellijk over leed. De bestuurder zelf werd niet gewond. Het duurde een uur voordat de auto tusschen de beide trams was verwijderd. Een van de trams moest daarvoor opge vijzeld worden. Het lijk van den heer Verkle is overgebracht naar de Ma-ria- Stichting te Haarlem. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Twee paarden gedood. Gistermiddag te half drie heeft op den onbe waakten spoorwegovergang Pentrop te Driene, gemeente Weerselo, een onge val plaats gehad. Van een met twee paar den bespannen wagen werden de paarden door den trein gegrepen. Een der paarden was op slag dood, terwijl het andere ern stig gewond werd. De voerman, die na-ast den wagen liep, kwam met den schrik vrij. Trap van een koe gekregen. Het 4-jarig kindje van den landbouwer G., te Huiten, gemeente Gilze-Rijen kreeg een trap van een koe en is aan de gevol gen daarvan overleden. Verdronken. Zondagmiddag is de veertienjarige G. J Senninge wonende te Groningen, bij het j zwemmen in het Foxholstermeer, ver- 1 dronken. Zijn lijk is opgehaald. Aan de gevolgen overleden. Te Alkmaar geraakte Woensdagmiddag j de twaalfjarig V. te water. Op het laat- j ste oogenblik gered werd heb knaapje in zorgelijken toestand naar het Stadse-Zie kenhuis vervoerd. Hier is het Zaterdag nacht aan de gevolgen overleden. Locomotief ontspoord. Zondagmiddag ontspoorde op het sta- tionsemplaceanent te Doetinchem de loco motief van de uit Emmerich komenden personentrein, waardoor een aanmerkelijke vertraging in den dienst ontstond. Het ongeluk moet waarschijnlijk aan kwaadwilligheid worden geweten. De wis sel was op half gesteld, zoodat een on geluk niet te vermijden was. Van een brand en een jubileum. In den korenmolen van den heer P. Sommerdijk te Lobith was brand uitgebro ken, aldus het „Hbld." De brandweer ver scheen met een kleine handbrandspuit, die moest gevoed worden door middel van em mers water, die over een afstand van 300 M. aangedragen werden, zoodat men spoe dig het werk staakte. Een brandweerman ontdekte plotseling, dat de spuit juist hon derd jaar oud was. De brandweerlieden vonden hierin aanleiding, om de spuit te gaan versieren. Een soortgelijk brand- bluschapparaat, dat uit Lobith-Tolkamer ter assistentie was aangekomen, bleek evenmin de vuurzee te kunnen bestrijden. Besloten werd daarom, de aangrenzende perceelen te beveiligen, hetgeen wonder boven woncler gelukte. Juist toen men met de versiering van de spuit gereed was, stortte de molen in. De molen is tot deD grond toe afgebrand. Verzekering dekt de schade. Raadslid tegen wil en dank. Te Rossum (Bommelerwaard) heeft de heer J. W. Dingemans zijn ontslag geno men als lid van den gemeenteraad. Daar de raad dezer gemeente destijds is ver kozen verklaard bij enkele candidaat- stelling op een lijst die sleohts precies het vereisehte aantal voor een voltalligen raad bevatte (7), doet zich hier het zeld zame geval voor, dat hem geen ontslag kan verleend worden. Immers, eventueel ontslag kan pas ingaan, als de geloofs brieven van den opvolger zijn goedge keurd. Daar deze opvolger er niet is-, zal de heer D. tegen wil en dank raadslid blijven tot de eerstvolgende gemeente raadsverkiezingen in 1931. DE GEHEIMZINNIGE SMOKKELAUTO Sedert maanden den spot gedreven met de Duitsche douane In de onmiddellijke omgeving van Sit tard, op de Nederlandsch-Duitsche grens, speelt zich sedert een half jaar een smokkel-affaire af, waarbij smokkelaars- de meest brutale en gevaarlijke staaltjes van durf afleggen. In deze omgeving ope reert meer dan een half jaar een geheim zinnige luxe auto, welke nu eens hier, dan weer daar de grens passeert. In hoofdzaak vervoert deze auto koffie, ta bak en sigaren, hetgeen dan frauduleus wordt ingevoerd. Soms worden door de Duitsche douane tien grens-posten uitge zet. Herhaaldelijk heeft men den smokke laar zoodoende in het nauw gedreven, maar ook meer dan eens stelde de douane haar leven bloot aan het gevaar, plotse ling in volle vaart te worden overreden. De auto is een oude wagen, die zoo op het oog niet in staat blijkt een grooten rit zonder pech af te leggen. Wanneer men den wagen echer nader bekijkt, blijkt dat een bekwaam monteur aan het werk geweest is. Is de auto op zich zelf 'n oud vehikel, er bevindt zich een 80 P.K. motor in, terwijl de wagen op cardang en twee kettingen trekt. Ook is men op alles voor bedacht. Geen kogel kan de banden doen springen, daar tusschen buiten- en bin nenband zich een metalen plaat bevindt, waarop elke kogel ketst. Geen weg kan slecht genoeg zijn, om den motor boven krachten te brengen, want niet alleen door binnen- en veldwegen, maar ook door de akkers holt de wagen voort, zonder dat gevaar voor stoppen dreigt. En zoo jaagt de geheimzinnige auto voort, elke week passeert hij drie- tot viermaal de grens, en kan maar niet gevat worden. Toch kan men hem reeds op verren af stand hooren, daar de motor eentonig, maar opvallend zwaar ronkt. Buiten den dhauffeun bevind zich in den wagen nog twee handlangers, terwijl een drietal pos ten verkennen. Het is al gebeurd, dat de de chauffeur op de Nederlandsche grens stopte, uitstapte en in de onmiddelijke nabijheid der beambten kalm zijn boter hammen at. Nadien verdween hij weer, vóórhellend over akkers en weilanden, steeds den korts ten weg nemend, om dan op onbegrijpelijke wijze een tiental kilo meters verder ongestoord de Duitsche •grens te passeeren. In een ander geval was- de smokkelaar reeds een vijftig me ter de grens voorbij, toen bij plotseling de douane ontdekte, maar vóór men den wagen genaderd was, zette deze met groote snelheid terug en kwam buiten ge vaar op Nederlandsch grondgebied. Het is typisch, dat deze smokkelaar steeds in de omgeving van Sittard opereert en hier van nooit afwijkt. Meestal passeert hij de Duitsche grens nabij Millen-Tuddern- Wehr-Sa velen en Hilles'berg. Nooit neemt hij den hoofdweg, maar meestal slechte binnen- en veldwegen, waarover hij zich met ongelooflijke snelheid voortbeweegt. Het zal niet gemakkelijk vallen, dezen maniak te arresteeren, verklaarde een Duitsche douane, vooral daar zich in den wagen steeds drie personen bevinden, die dus op gevaar berekend zijn. Nog erger lijker is het voor de douane, a-ls men en kele wegen, welke de smokkelaar ge woonlijk neemt, barricadeert, en deze dè.n juist l^ngs een nieuwen weg „das grosze Vaterland" binnenkomt! Reeds meer dan een half jaar drijft hij den epot met de douane en nog steeds passeert hij drie- tot viermaal per week de grens. Maar hoelang zal de waaghals nog victorie kraaien'? Wie weet.... misschien komen wij hier nog reeds spoedig voor een grensdrama te staan, zooals zich onlangs in de omgeving van Kerkrade afspeelde. Een uitgeslapen bankwerker. Het schemert. Op de Amsterdamsche Veerkade te 's-Gravenhage is het stil ge worden. De schriele boompjes lijken gril lige telhouten. Uit de richting van de Pa viljoensgracht nadert een man met ietwat wankelen gang. De rand van het trottoir schijnt zijn „hobb" té zijn, hoewel zijn po gingen het axioma der rechte lijn binnen die smalle baan op te lossen, falen. Hij gaat op een bank zitten en begint een zelfgesprek. Dat moet bepaald geestig zijn, want zijn eerste grinniken gaat over in een luidruchtig gelacht om te eindigen in het bekende lied: „Es war einmal" Onder de juist opgestoken hoeklantaarn bij de Wagenstraat duikt een tweede -man op. Zijn oogen turen over de Veerkade en hare banken. Het plekje naast den be- schonkene lijkt hem aanlokkend. Deze brult, bralt, brabbelt en ziet in zijn bank- genoot een vriend. Met een loom gebaar legt hij zijn hoofd op den arm en doezelt weg. Maar thans blijkt de vriend geen wa ren vriend te zijn. Met verbazende ge wiekstheid onderzoekt hij de zakken van den in Morpheus armen toegevende. Hij gaat geheel op in deze ambtsbezigheid en vergeet zoodoende alle waakzaamheid. Want de politie is op haar post. De man wórdt ingerekend. Hij blijkt te zijn de veertig-jarige bankwerker W. S. „Tijd." Kastekort bij het Regiment Jagers? Naar „de Avondpost" van welingelichte zijde verneemt, moet aan het licht zijn ge komen, dat bij de administratie van het regiment jagers een niet onaanzienlijk kas tekort bestaat. Nadat dit tekort is geconstateerd, is de verantwoordelijke functionaris van zijn functie ontheven en den officier van het departement van defensie aangewezen om een onderzoek in te stellen en de admini stratie, die danig in de war schijnt te zijn, op orde te brengen. Zooals bekend mag worden geacht, bekleedt bij een regiment infanterie (Jagers), een kapitein van de militaire administratie de functie van ad ministrateur van het regiment. Ofschoon het tekort reeds eenigen tijd geleden werd geconstateerd, schijnen tot nog toe tegen den verantwoordelijken functionaris geen bijzondere maatregelen te zijn genomen. De familietwist te Delft. Nader meldt men: Bij voortgezet onder zoek hebben enkele getuigen verklaard, dat. J. D. op zijn broer geschoten heeft vóórdat deze de bijl uit zijn huis had ge haald. In verband hiermee is J. D. Zon dagavond aangehouden en opgesloten. De toestand van H. D. is niet zonder le vensgevaar. BÜITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. TYPH00N-SLACHT0FFERS IN KOREA Bijna 350 dooden. De laatste berichten toonen aan, dat de verliezen als gevolg van den hevigen ty phoon in Zuid-Korea grooter zijn, dan in Japan. De laatste berichten uit Korea melden, dat 349 personen werden gedood, 201 gewond en 1386 vermist worden. Er werden 1061 huizen totaal vernield en 41.971 huizen werden ernstig beschadigd, terwijl 50.000 acres rijstveld totaal werden vernietigd. Van het eiland Kyushu wordt thans ge meld, dat er 62 personen werden gedood en 253 worden vermist. De verliezen ter zee zijn nog niet bekend, doch deze zijn ongetwijfeld zeer groot. Tel. AUTO-ONGELUK BIJ EISENACH. Een Nederlandsche dame vindt den dood. Op den landweg MühlhausenEisenach sloeg een vrachtauto van den Koningin Louisebond uit Frankenhausen, waarin 20 vrouwen waren gezeten, die een uitstapje naar Eisenach maakten, bij het nemen van een bocht over den kop. De inzittenden ge raakten onder de auto. Een Nederlandsche dame, Bothann geheeten, welke te Fran kenhausen een gezondheidskuur hield en te Eisenach bekenden wilde gaan opzoe ken, liep een schedelbreuk en dubbele beenbreuk op, waaraan zij terstond be zweek. Drie andere vrouwen werden zeer zwaar negen licht gewond en moesten naar het ziekenhuis te Mühlhausen worden overge bracht. Twee dooden bij motorongeluk. Op den landweg tusschen Wiesbaden en Frankfurt is een ernstig auto-ongeluk ge beurd. De motorijder Schitz 'uit Frankfurt had zijn zoon op de duo-zitting medegeno men. Hij raakte met zijn voertuig aan het slingeren, waarbij hij in botsing kwam met een auto. De jongen was onmiddellijk dood, de vader, overleed korten tijd na in het ziekenhuis te zijn opgenomen. Botsing tusschen trein en auto. Nabij het plaatsje Elizabeth in den staat New Jersey kwam een sneltrein in botsing met een zwaren vrachtauto. De auto werd vernield, tengevolge van het harde remmen liepen drie wagens van den trein uit de rails en stortten van de hel ling van den spoordijk naar beneden. Als door een wonder werd bij dit onge val niemand gedood. Tien personen wer den echter min of meer gewond. Slachtoffers van hel autoverkeer in Amerika. In totaal zijn in het afgeloopen jaar in de Vereenigde Staten 33.000 personen ten gevolge van auto-ongelukken om het leven gekomen, of gemiddeld 90 per dag. Het aantal gewonden beliep niet minder dan 1.200.000 d.w.z. eiken dag gemiddeld 3287. Zoowel het cijfer der omgekomenen als dat der gekwetsten vormt een record. Het materieele verlies voor de Ameri- kaansche volkshuishouding, dat- uit dit re cord-aantal slaohtoffers voortspruit, wordt op 750jmillioen dollar geraamd, en, daar het aantal ongelukken met den dag stijgt, voorspelt men, dat over 1930 de materieele schadepost het milliard dollar zal berei ken. Bedroeg het aantal verkeersongevallen in 1920 nog slechts 16 per 100.000 inwoners in 1929 was het reeds tot 27.2 gestegen! Een bij veroorzaakt een auto-ongeluk. Op weg van Berlijn naar Silezië kreeg een zekere lieer Rose, directeur van een papierfabriek te Krappitz, een ernstig auto-ongeluk, doordat hij door een bij in den arm werd gestoken. Hij verloor daar door de macht over zijn stuur en reed met groote snelheid tegen een boom. Zoowel de bestuurder als zijn echtgenoote, die zich in den wagen bevond, liepen ernstige hoofd wonden op. ZIJN VERLOOFDE VERMOORD. In de gemeente Strang, zoo wordt uit Osnabrück gemeld, werd gisterochtend een 27-jarige vrouw opgehangen aangetroffen aan de tuinpoort van het huis, waar zij als dienstbode werkzaam was. Uit het onderzoek bleek, dat hier spra ke was van moord. De dader een 17-jarige timmermansleer ling, werd spoedig gearresteerd. Het tweetal had des Zondags in een na burig bosch gewandeld, alwaar de jonge man het meisje om het leven schijnt te hebben gebracht. Vervolgens moet hij haar hebben opge hangen, om zelfmoord voor te wenden. KRUISBEELD AAN ANTWERPEN TERUGGEGEVEN. Een Engelsche daad van recht vaardigheid. De Ant-werpsche correspondent van de Msb. meldt: Zaterdag heeft in de O. L. Vrouwekerk te Antwerpen de teruggave plaats gehad van een ivoren Christusbeeld, hetwelk een tijdlang in het museum van Brighton een .plaats had gevonden. De burgemeester van Brighton, mayor Alariok, en de conservator van het mu seum waren daartoe'uit Engeland overge komen. Zij werden in den kathedraal ontvangen door mgr. Zech, pastoor-deken van Ant werpen, en de geestelijkheid der Onze Lieve Vrouwekerk. De mayor hield een korte toespraak, waarin hij zeide, dat ongeveer 50 jaar ge leden het ivoren Christusbeeld aan het museum van Brighton werd geschonken. Later bleek uit een inschrift, dat het beeld afkomstig was uit de hoofdkerk van Antwerpen en bij verder onderzoek werd vastgesteld, dat het kostbaar beeld tijdens de beschieting van 1832 gestolen werd. Door wien is niet bekend. De stad Brighton had nu besloten, ter gelegenheid van het eeuwfeest het beeld terug te schenken. Mgr. Zech dankte in hartelijke bewoor dingen voor deze daad van rechtvaardig heid. Tagore naar Oberammergau. Naar uit Oberammergau wordt gemeld, ligt het in de bedoeling van den grijzen Indischen dichter Rabindranath Tagore, die op het oogenblik in Duitschland ver toeft, en reeds te Berlijn voordrachten heeft gehouden, in het Beiersohe plaatsje de Passiespelen bij te wonen. NOODLOTTIG AUTO-ONGELUK Twee dooden. Aneta seint uit Djocjakarta: De heer A. E. Tellings, candidaat-notaris en de heer Dobson, employé bij de Bataafsche Petroleum Maatschappij, vonden tenge volge van een auto-ongeluk den dood. ST. JOSEPH'S CONGREGATIE TE MILL HILL. H. Wijdingen. Zondag 20 Juli heeft Z. D. H. Mgr. W. Bonter, Bisschop van Nell ore, in de kapel van het St. Joseph's College te Mill Hill de volgende eerw. heeren verhoven tot: het Priesterschap: A. Albers (Grave), C. van Berkel (Tilburg), F. Bervoets (Baarn), V. Hillington, J. Bock, S. Carney, J. Castricum (Castricum), W. Carty, F. Crumblish, A. Dunn, V. Farrell, G. van Hall (Ravenstein), F. Kelly, J. van der Laar (Boxtel), F. Stoiber, A. van der Vlugt (L i s s e), J. Whelan, A. Zotz, A. Zuure (Bus- sum). heb Subdiaconaat: H. van Amstel, L. Barry, J. Boon, M. van den Bosch, G. Baram, F. Delaney, J. Dolan, S. Farmar, F. Goeliker, J. Holzl, C. Hoogland, T. Hughes, P. Jacbs, Z. Krijgsman, W. La- mers, S. Masarel, W. Moran, H. Murphy, M. Nabbe-n, L. Onderwater, P. de Ruijter, S. Staats, H. Stubenruss, J. Timmons, P. van der Valk, T. van de Ven, P. Versteege. Dienzelfden dag werd in de kerk van den H. Franciscus Xaverius be Liverpool door Z. D. H. Mgr. W. Downey, Aartsbisschop van Liverpool, heb H. Priesterschap toe gediend aan de eerw. heeren: A. McCarthy, T. O'Neill en W. Russell; en in de kerk van den H. Albanus te Blackburn door Z. D. H. Mgr. Hanlon, tit. bisschop van Teos, het H. Priesterschap aan den eerw. heer L. Turnbull. Benoemingen. Z .D. H. Mgr. Biermans, tit. bisschop van Gargara en algemeen Overste der St. Jo seph's Congregatie, heeft benoemd voor de missies Congo: Fathers T. O'Neill, A. Liebrand (Den Bosch) en J. Swildens (leeraars in Hoorn); Broeders Meinrad (van Hoorn) en Frits. Kameroen: Fathers S. Carney, F. Kelly en A. van der.Vlugt (Lisse). Nellore: Fathers F. Crumblish, A. Schra- der (leeraar in Tilburg) en J. Whealn. Noord-BorneoFathers M. Obertegger en A. McCarthy. Sarawak: Father J. v. d. Laar (Boxtel). Boven Nijl: Fathers J. Castricum (Castri cum), F. McGough, W. Russell en V. Bil- lington. Kavirondo: Fathers H. te Riele (Amster dam), V. Farrell, A. Albers (Grave). Nieuw Zeealnd: Father J. Bock. Kashmir: Father L. Turnbull. PhilippijnenFathers F. Soiber en A. Zotz. Voor de colleges: Burn Hall: Father McCabe (van Fresh- field) en G. van Hall (Ravenstein). Freshfield: Fathers H. G. Farmar (van Kavironde), W. Carty, A. Dunn en R. McMullen. Hoorn: Fathers A. Zuure (Bussum), C. van Berkel (Tilburg) en F. Bervoefcs (Baarn). Haelen: Father A. v. d. Burg (van In- dië). Mill Hill: Father R. Turner (algemeen oeconoom) en Father J. Ireland (vice-pro curator).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6