MAANDAG 21 JULI 1930 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 We hébben vandaag een praoht-igen zeil- dag meegemaakt. Van den vroegen ochtend tot laat in den middag werd er lustig ge zeild. Het begon al met den teamwedstrijd der 12 Voetsjollen en die der Regenhot )V den eersten wedstrijd was het vandaag vooral de Zeilvereeniging Loosdracht, die op den voorgrond trad. De gebrs. Maas wisten op de eerste en derde plaats be slag te leggen. Ook de ontvangende ver- eeniging zelf deed vandaag ook bete! werk en bezette betere plaatsen dan Zaterdag. In den teamwedstrijd der Regenbogen was de spanning niet zoo groot als den eersten dag. Immers, Van Staveren ver scheen met zijn Hollandia niet aan den start, waardoor de Kaag-vertegenwoordi gers een grooten concurrent kwijt waren. Tegen het vallen van het startschot was de Jan van Veldkuijzen zoo dicht de start lijn genaderd, dat deze het raadzaam achtten terug te keeren, waardoor hij on middellijk veel ruimte verspeeld. De Leede III startte prachtig, misschien nog geen seconde na het vallen van het startschot. De Lies II deed evenwel niet veel voor hem onder. Lager startten de Holland en Ivarekiet. Slechts de Jan en Lies II zeil den gereefd, de anderen van top, maar veel verschil leverde zulks niet op. De Leede III lag veel hooger aan den wind, hetgeen hem nadeel opleverde, want bij den boei op het Zweiland lag hij op de vier de plaats, terwijl de drie eerste plaatsen werden bezet door Karekiet, Holland en Lies II. Voor den wind van Norremeer naar Dieperpoel liep de Holland, die wat lager was gezakt, mooi uit om tenslotte de leiding te nemen, maar het scheelde toch geen volle lengte en waar de Holland de buitenbaan had moest hij ruimte geven aan de Karekiet. Daarna begon het krui sen op het vak terug naar de ISTorremeer. De Leede III begon hier den strijd tegen zijn concurrenten en wist op de tweede plaats te komen. De terugweg werd voor de Lies II en de Holland noodlottig, want zij voeren den boei op het Norremeer aan en moesten opgeven. Daarmee was het pleit ook feitelijk beslecht, want de Leede III cn de Karekiet lagen aan den kop en wijl Jan geen strijd leverde, werd het een fraaie overwinning voor de vertegenwoor digers der Kaag. In de Treubklasse ging de strijd voorna melijk tusschen van Breemen en F. J. Rernhard, waarin laatstgenoemde tenslot te winnaar bleef., z Interessante strijd werd geleverd in de U-klasse, waar Piet Molenaar aanvankelijk wat moeite had met Walta. Daarvan pro fiteerde Benati II, om de leiding te ne men, maar zulks duurde toch niet zoo lang en Piet Molenaar stuurde zijn Föhn prachtig naar den kop om hierna zijn voorsprong steeds meer en meer te ver- grooten en op fraaie wijze te winnen. Voor den wedstrijd der damesjollen was de baan met het oog op den sterken wind wederom ingekort evenals Zaterdag. Van de startlijn ging het nu regelrecht op het Norremeer aan. 't Was in de A-klasse een aardige strijd met afwisselende kansen. Mej. Alberts nam vrij spoedig den kop, terwijl mej. de Vlieger op de tweede plaats lag. Zij zeilde -op het vak naar Norremeer echter veel te hoog aan den wind en verspeelde daarmede haar plaats, zoodat zij achteraan kwam te liggen. La ter zagen we haar jol op het Dieperpoel omgeslagen liggen. Mej. Alberts won ten slotte fraai. Nog meer spanning was er in de B-klas- se. Vooral bij het zeilen op de kruisvak- ken was er genoeg variatie en de dames Schuddeboom, van de Stadt en van Hou ten toonden zich de besten. In de Regenboogklasse A maakte van Staveren dadelijk een prachtkans, 't Was ook zijn windje, een flinke, stevige bries. Spoedig reeds had zij de leiding genomen, om deze niet alleen niet meer af te staan, maar om hoe langer hoe meer uit te loo- pen en met ruim tijdsverschil te winnen. De Duvel had aanvankelijk de tweede plaats, doch zakte bij het opkruisen meer en meer af, terwijl de Leede III naar vo ren kwam om als tweede te eindigen. In de B-klasse ging het heel wat ru moeriger toe. Het onderling verschil was daar lang niet zoo grot en vooral bij den boei op het Dieperpoel was het een ge drang van je welste en na verschillende aanvaringen keerden een viertal schepen huis toe. Na vinnigen strijd won de Goede ren uit Rotterdam ten slotte met 2 secon den voorsprong op Jesse (Den Haag). In de Vrijbuitersklasse herhaald zich het spelletje van ieder jaar en iederen Kaagdag: Sam Cornelisse I steeds eerste. Levendig was tenslotte de strijd der jollen. De wind was iets minder sterk ge worden en het gevaar voor omslaan na tuurlijk veel minder groot. Toch, in het groote gedrang bij den lastigen boei op het Zweiland viel er nog één slachtoffer, maar daarbij bleef het gelukkig. Het einde van den derden zeildag kwam onder schitterend weer! Het was een mooie wedstrijddag! De uitslagen luiden: Teamwedstrijd 12 Voetsjollenklasse: 1. Bern, stuurrn. B. Maas (Loosdrecht), in 1 uur 5 min. 6 sec.; 2. Mieke, stuurm. A. G. Bakker (De Kaag), in 1 uur 6 miri; 3. Windekind II, stuurm. J. Maas (Loos drecht) in 1 uur 6 min. 13 sec.; 4. Bruin- visch, stuurm. W. J. J. van Troostenburg de Bruijn (De Kaag), in 1 uur 6 min. 54 sec.; 5. Tulla, stuurm. Simon de Wit (Zaanl. Zeilver.); 6. Good Luck, stuurm. E. G. van de Stadt (Zaanl. Zeilver.); 7. Bonzo, stuurm. P. J. J. Ruybers (Aegir); 8. Ideaal II, stuurm. J. Karreman (Aegir); 9. Hella, stuurm. K. Obst (Rotterdamsche Zeilver.), Black Diamond (Rotterdamsche Zeilv.) opgegeven. Teamwedstrijd Regenboogklasse: 1. De Leede III (De Kaag), stuurm. W. Z. van der Meij, in 1 uur 46 min. 35 sec.; 2. Ka rekiet (De Kaag), stuurm. M. van Rijn, in I uur 4S min.! Jan (R'damsche Zeilver.) in 1 uur 48 min. 32 sec.; Holland en Lies II opgegeven wegens het rakken van een boei, Hollandia niet gestart. 16 M2. Kruiserklasse: 1. Treub V, stuur man F. J. Bernhard, in 1 uur 47 min. 34 sec.; 2. Treub IV, stuurm. M. van Breemen in 1 uur 49 min. 19 sec. 45 M2. Kruiserklasse: 1. Föhn, stuurm. P. Molenaar, in 1 uur 35 min. 50 sec., 2. Benati II, stuurm. B. Fenenga, in 1 uur 38 min. 11 sec.; 3. Walta; 4. Viking. Sterklasse: 1. Alcor, stuurm. H. J. Boomsma, in 1 uur 9 min. 42 sec.; 2. Orion stuurm. M. van Keulen, in 1 uui-, 10 min. 11 sec.; 3. Cassiopeia, stuudm. Arnibrust, in 1 uur 10 min. 48 sec.; 4. Aldebaran, stuurm. J. Dorsman, in 1 uur 11 min. 22 sec., Sirius en Poolster opgegeven. 22 M2. Scherenkruisers1. Sperwer, stuurm. G. van Dusseldorp, in 1 uur 43 min. 39 sec.; 2. Oom Ter us III, stuurm. C. A. Vermaat, in 1 uur 45 min. 4 sec. Handicapklasse D.1. Narmada, stuur man H. H. Tieleman, in 1 uur 38 min. 39 sec., berekende tijd; 2. Marcella, stuurm. B. Giljam, in 1 uu r 46 min. 35 sec. berek. tijd. Soheldejolleklasse: 1. Rietepiet, stuurm. J. D. A. Helema, in 1 uur 59 min. 38 sec.; 2. Jolan, stuurm. onbekend in 2 uur 1 min. 16 sec.; 3. My Hobby, stuurm. J. Stuur man, in 2 uur 6 min. 46 sec. Canadeesche Kano's: 1. Snuffel, stuur man M. Ruytenschildt, in 38 min. 8 sec. 12 Voetsjollenklasse dames A: 1. Anny, stuurvr. mej. D. Alberts, in 50 min. 10 sec.; 2. Ideaal II, stuurvr. mej. E. L. Kar reman, in 50 min. 25 sec. 12 Voetsjollenklasse dames B: 1. Good Luck, stuurvr. mej. L. Schuddeboom, in 56 min. 30 sec.; 2. Boffie, stuurvr. mej. M. J. van de Stadt, in 57 min. 3 sec.; 3. Gipsij, stuurvr. mej. A. van Houten, in 57 min. 15 sec. Regenboogklasse A: 1. Hollandia, stuur man C. van Staveren, in 1 uur 45 min. 52 sec.; 2. De Leede III, stuurm. W. Z. van der Meij, in 1 uur 49 min. 32 sec.; 3. Jan, stuurm. H. Veldhuyzen, in 1 uur 51 min. 43 sec.; 4. Holand, stuurm. F. P. Bos, in 1 uur, 52 min. 36 sec.; Karekiet mast gebro ken. Regenboogklasse B: 1. Maas, stuurm. H. de Goederen, in 1 uur 52 min. 42 sec.; 2. Duke, stuurm. C. M. Jesse, in 1 uur 52 min. 44 sec.; 3. Meteor, stuurm. A. J. Markx Jr., in 1 uur 52 min. 52 sec.; 4. Letty, stuurm. J. D. Sap, in 1 uur 57 min. 50 sec.; El Tjebbe, Feja, Maas en Forel hadden op gegeven. Vrijbuitenklasse: 1. Sam Cornelisse II, stuurm. Ir. J. Loeff, in 1 uur 38 min. 46 sec.; 2. Jan Brass, stuurm. J. Dorsman, in 1 uur 41 min. 16 sec. 12 Voetsjollenklasse A: 1. Ideaal II, stuurm. J. W. Karreman, in 1 uur 10 min. 59 sec.; 2. Bruinvisch, stuurm. W. J. J. van Troostenburg de Bruyn, in 1 uur 11 min. 24 sec.; 3. Black Diamond, stuurm. Jac. Barzilay, in 1 uur 12 min. 24 sec.; 4. Kare kiet, stuurm. E. R. Zweep, in 1 uur 12 min. 34 sec.; 5. Hunter, stuurm. G. F. Bohré, in 1 uur 12 min. 55 sec. 12 Voetsjollenklasse B: 1. Nelly II, stuurm. J. van 't Hoogerhuis, in 1 uur 12 min. 58 sec.; 2. Glipper II, stuurm. D. Kagchelland, in 1 uur 13 min. 12 sec.; 3. Dobbertje, stuurm. G. C. H. Oudshoorn, in 1 uur 1-3 min. 18 sec.; 4. Puck, stuurm. J. F. Deenik, in 1 uur 14 min. 12 sec.; 5. Geisha, stuurm. M. G. Brand, in 1 uur 15 min. 19 sec. 12 Voetsjollenklasse C: 1. Alvertje, stuurm. B. van der Meer, in 1 uur 15 min. 57 sec.; 2. Kliever, stuurm. J. Kranenburg, in 1 uur 16 min. 27 sec.; 3. Rana, stuurm. E. de Jonge, in 1 uur 16 min. 31 sec.; 4. Vagebond, stuurm. Th. van Helvert, in 1 uur 16 min. 36 sec.; 5. Loodsje II. stuurm. C. H. van Dam in 1 uur 17 min. 8 sec. Pro test van Vagebond tegen Kliever, door Vagebond gewonnen. VOETBAL R. K. FEDERATIE. R. K. T. V. Federatiekampioen. Om het R. K. Federatiekampioensohap speelde de voornaamste gegadigde R. K. T. V. V. gisteren haar laatsten wedstrijd en wel uit tegen P. V. C., dat met de ver bluffende cijfers 62 geslagen werd. R. K. T. V. V. behaalde hierdoor definitief het kampioenschap. Er rest nu nog slechts één wedstrijd nl. CaesarP. H. Deze wedstrijd kan echter, zooals uit onderstaanden stand blijkt geen verandering meer brengen in den eind stand. De stand is: gesp. gew. gel. verl. v.—t. pnt. R. K. T. V. V. 8 6 2 30—15 12 H. L. 8 5 3 34—17 10 Caesar 7 3 13 13—17 7 P. V. C. 8 2 2 4 19—30 6 P. H. 7 115 15—33 3 R. K. Sportvereeniging „Leiden". „Per autocar naar Volendam". Het klinkt als uit een programma van een reisver- eeniging! De R. K. Sportvereeniging „Lei den", welke gisteren dit reisje ondernam om een vriendschappelijken wedstrijd te spejen tegen „Volendam", kan met groot genoegen op dezen zeer geslaagden dag terugzien. Een negentiental personen, waaronder de zeereerw. adviseur, Rector J. J. C. Groot en een gecombineerd elftal uit „Leiden", namen aan dit uitstapje deel. 't Is een groot succes geworden. Wel werd de wedstrijd tegen het sterke „Vo lendam" verloren (61), maar de vriend schapsband tusschen de R. K. Sporters werd weer nauwer aangehaald. Er heersch- te gedurende den geheelen dag echte „Roomsche blijdschap". Organisators van dezen mooien dag: j hartelijk dank, en gaat zoo voort! DIOC. HAARL. BOND. District Leiden. Het secretariaat. De vereenigingen, ressorteerende onder het district Leiden worden er op attent gemaakt, dat vanaf heden het secretariaat is gevestigd te Sassenheim, Hoofdstraat 172. Correspondentie betreffende Junioren gelieve men te zenden aan den heer P. de Vrind, Nieuwe Rijn 92, Leiden. R. K. Sportvereeniging S. N. A. Onder begunstiging van uitstekend voetbalweer heeft S. N. A. haar nederlaag wedstrijden voortgezet. Om half één be gonnen de reserves tegen de dito's van V. V. L. Al direct brengt S. N. A. den bal goed op, maar de V. V. L.-keeper is op zijn post, zoodat we dan een V. V. L.-aan- val noteeren, welke zij besluiten met een tarn schot, dat de S. N. A. keeper zoo verrastte, dat hij er geen hand naar uit stak en V. L. L. goedkoop aan de leiding kwam. Nog voor de rust weet V. V. L. weer een doelpunt te maken, zoodat met 02 gerust wordt. Na de rust is S. N. A. steeds in de meerderheid geweest, maar tot doelpunten kunnen zij het niet brengen Alle schoten, die op doel geiücht waren werden door den keeper van V. V. L. op schitterende wijze verwerkt, zoodat S. N. A. alhoewel zij den heeden Avedstrijd in de meerderheid waren onverdiend verloor. Een gelijk spel zou een betere verhouding zijn geweest. Na dezen wedstrijd kwamen S. N. A. I en V. V. L. I in het veld. Al direct zien we dat V. V. L. een betere ploeg is dan S. N. A. Hun aanvallen zijn steeds gevaarlijk en na 5 minuten hebben zij de leiding. Voor de rust is het steeds een strijd van S. N. -verdediging en de V. V. L.-voor- hoede. Behoudens enkele uitvallen van S. N. A. Uit een daarvan ontstaat een wor steling, welke de linksbuiten besluit met tegen de deklat te schieten en als de rust aanbreekt heeft V. V. L. een veilige 5-0- voorsprong. Na de rust is het direct S. N. A. dat aanvallend optreedt. En met suc ces. Uit een voorzet loopt de linksbinnen van S. N. A. den bal in het net (51). Dit is het sein voor V. V. L. om nog eens extra aan te pakken en ook met succes, want zij vergrooten hun voorsprong (61). Dan krijgen we weer een V. V. L.-over- wicht en als er nog 9 minuten te spelen zijn laat de scheidsrechter, de heer Ver- roen die tot beider genoegen leidde, we gens wangedrag van het publiek staken. Het publiek wilde zich echter niet aan zijn wil onderwerpen, zoodat <le wedstrijd gestaakt werd. Dit is heel jammer, daal de wedstrijd in de beste verhouding ge speeld werd en het publiek nu zelf de boel' in de war stuurde. Seriewedstrijden V. E. P. Het 2de elftal van V. E. P. heeft het er bij de Zondag gehouden seriewedstrijclen beter afgebracht dan het eerste verleden week. Met niet minder dan 40 werd in een aardigen wedstrijd van Semper Avanti III gewonnen. In de eere-afdeeling kwam Donk I uit tegen Condor I. In het begin was de eerste club zeer goed op dreef, hoewel Condor nogal met pech -te kampen had. Tot eemgen tijd na rust stond D. O. N. K. nog met 3—0 voor. Het spel van Condor echter, dat nu veel meer af was dan dat van de langzamerhand inzinkende Goudsche club, moest met eenige doel punten beloond worden. De linksback van Condor, die gewoonweg alles verprutste, heeft hier zeker geen aandel in gehad. De Condorsche linksbinnen deed het echter zooveel te beter. De 3—0 achterstand werd teruggebracht tot een 44 uitslag. Na. 2 maal 7.5 minuut verlengd te heb ben kwam in dezen stand nog geen wijzi ging, zoodat na afloop geloot moest wor den, wie de winnaar was. Condor was hier bij de wel-verdi»nde gelukkige. De laatste wedstrijd was een ontmoe ting van stormvogels I uit Wilnis tegen de Montfoortsche M. S. V. II. De eerste club bleek verreweg de meerdere te zijn De uitslag 6—2 voor S. gaf dat heel goéd weer. De publieke belangstelling was de zen middag niet bijster groot. V. E. P. I was mededinger bij. de serie wedstrijden in Montfoort. Met 1—1 werd hier tegen Semper Avanti II gelijk ge speeld. Bij loting won V. E. P. R. K. Sportvereeniging V. V. L. De seriewedstrijden van V. V. L. werden voortgezet met den wedstrijd D. H. B. I St. Bernardus II, voor de winnaarsrondb der 3e afdeeling. In een kalmen en gemoe delijken wedstrijd wist D. H. B., die door loopend sterker was, met 30 te winnen en komt thans om den len en 2den prijs tegen V. V. P. Beide V. V. L.-elftallen behaalden een overwinning op de S. N. A. dito's. V. V. L. II won met 20 van S. N. A. II en V. V. L. I met 61. Het waren aangename wed strijden. R. K. Sportvereeniging A. V. V. Zondag 20 Juli trok A. V. V. I naar Rot terdam om in de finale der St. Lodewijk- serie te spelen tegen het 2de elftal de zer vereeniging. Om 12.30 uur fluit scheidsrechter Hölscher beginnen. Beide ploegen wegen tegen elkaar op en om beurten zijn beide doelen in gevaar, doch de resp. verdedigingen blijven meester van het terrein. Na ongeveer 20 minuten neemt St. Lodewijk de leiding en nog geen vijf minuten later maken zij er 20 van. Dit lijkt A. V. V. te bar en bij een goed opge- zetten aanval maakt een der St. Lodewijk- spelers hands in het beruchte gebied en uit de toegestane penalty maakt de mid- half er 21 van. Direct hierna neemt A. V. V. den bal opnieuw mee en de A. V. V. linksbinnen maakt onhoudbaar gelijk. Rust 22. Na de rust wordt aan beide zijden hard gewerkt om de leiding, doch de verdedi gingen geven geen kamp en onveranderd komt het einde met 22. Hierna wordt 2 maal 7.5 minuut verlengd en in de eerste 7.5 min., weet de A. V. V. linksbinnen tweemaal den St. Lodewijk- keeper onhoudbaar te passeeren. St. Lode wijk doet nog eenige vergeefsche pogin gen om gelijk te maken, dooh de tijd is te kort en met 4—2 blijft A. V. V. overwin naar en komt daarmede in het bezit van den prachtigen beker. Thuis speelde A. V. V. II vriendschap pelijk tegen Blauw Zwart II. Voor rust gaan de partijen mooi tegen elkaar op en met 11 komt de rus':. Na rust zit A. V. V. er goed op en brengt kort na elkaar den stand op 4—1. BI. Zwart pakt dan nog eens flink aan en weet den achterstand te verkleinen (42), doch A. V. V. laat zich niet onbetuigd en weet den stand tot 6—2 op te voeren, waarna- spoedig einde gefloten wordt van' dezen in de beste verstandhouding speelden wedstrijd. Te 1.30 uur speelde A. V. V. a tegen BI. Zwart a, in een aardig gespeelden strijd, waarin BI Zwart geen geluk had, wist A. V. V. met 20 te winnen; alzoo een succesvolle R. K. Sportvereeniging „Teijlingen". Om 1 uur speelden de jongste Teijlin- gers tegen de Concordia dito's. Concordia wist met 10 te winnen. De Teijlingen I-Junioren bonden den strijd aan met de Concordianen I. Dit w een aardige wedstrijd. Met rust stond Con cordia, dat voor den sterken wind speelde, met 20 voor. Na de rust werden de bord jes verhangen en werd de uitslag 33. Concordia kreeg meer dan haar toekwam. Zooals reeds meerdere jaren geeft de R. K. S. V. Teijlingen seriewedstrijden voor de Junioren, waarvoor 3 prijzen beschik baar zijn gesteld. In deze week kunnen de vereenigingen berichten, dat zij wenschen deel le nemen. Er wordt in 2 afdeelingen gespeeld, afd. A. en B. In afd. B. spelen hoofdzakelijk de beginnelingen. Op een goede inschrijving o.a. van Lisse, Noordwijk, Leiden, St. Bernardus, A. S. C., O. V. V., V. V. L., D. O. S., Meerburg en S. N. A. wordt gerekend. Dus voor 27 Juli a.s. even opgeven met hoeveel elftal len men deel neemt en in welke afdeelin gen aan H. Hoogarvorst, Hoeks'lraat 9 té Sassenheim. R. K. S. V. Alphensche Boys I R. K. S. V. „B. V. V. I". Zaterdagmiddag ontvingen de Alphen sche Boys vriendschappelijk bezoek van de R. K. B. V. V. uit Bodegraven. De thuisclub had een invaller, terwijl B. V. V. volledig in het veld kwam. Direct na den aanvang komt B. V. V., gesteund door edn wind in den aanval, waaruit zij weldra de leiding neemt. De druk op het A. B. doel blijft aanhouden. Bovendien blijkt de keeper der thuisclub niet al té goed in vorm, waarvan de be zoekers profileeren om den stand tot 30 op te voeren. Voor de A. B. is dit het sein om wat flinker aan te pakken en met succes, want binnen 5 min. is de achter stand tot 3—2 verkleind. Dan komt B. V. V. weer aan zet woord om de eerste helft met een tweetal doelpunten te besluiten. Bust komt. dan met 52 voor B. V. V. Na de rust hebben de A. B. hun opstel ling gewijzigd en nu door den wind ge steund, wordt B. V. V. geheel op eigen helft teruggedrongen.. Toch duurt liet nog geruimen tijd, alvorens de mid voor der thuisclub, den B. V. V.-keeper het nakij ken geeft. De bezoekers zijn er thans ge heel uit en geleidelijk weten de A. B. den achterstand te verkleinen en eindelijk ge lijk te maken. Even voor het einde neemt de thuisclub met een keurig schot de lei ding (65), waarna spoedig het einde. A. B. speelde een goeden wedstrijd, uitgeno men de keeper, die een zeer onbetrouwba- ren indruk maakte. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Huldiging Go-Ahead. Te Deventer heeft Zaterdag de huldi ging plaats gehad van Go-Ahead als kam pioen van Nederland. Des middags had een druk bezochte receptie plaats. Zondag werden de feestelijkheden voortgezet, o.a. met sportdemonstraties op het Go-Ahead- terrein. Hilversumsch elftal—Wacker 0—9. Het Hilversumsch elftal leed tegen de in ons land toerende Weensche profclub „Wacker" een 90 nederlaag. De rust stand ging in met 50. Ondanks den hoo- gen uitslag was het geenszins een eenzij dige wedstrijd. Wacker—D. H. C. 7—3. Zondagavond 7 uur speelde de Weènsche club Wacker tegen D. H. C. in Delft den laatsten wedstrijd. Wacker won met 37. De Oostenrijkers namen aanvankelijk een 4—0 voorsprong, door den rechtsbui ten, midvoor, linksbuiten en den rechtsbin nen. Enkele seconden vóór rust schoot Post een door den keeper slecht wegge- werkten bal onhoudbaar in. (Rust (11). Voor twee fouten van den D. H. C.-kee- per vergrootte Wacker na rust den voor sprong tot 16. Na zeer goed doorzetten maakt Post 26. Deze laatste drie doel punten werden binnen vijf minuten ge scoord. De Wacker-midvoor kopte hierna nog een corner in, terwijl J. van Nelle, die midvoor was gaan spelen den eindstand op 37 bracht. Om het wereldvoetbalkampioenschap. Uruguay sloeg Peru in het tournooi om het wereldkampioenschap met 10. Brazilië, heeft gewonnen van Bolivia met 4—0. Bij den rust was de stand 10. Para guay heeft gewonnen van België met 10. Bij den rust was de stand 10. CRICKET Hilv. C. C.-Ajax I. Gewonnen door Hilversum met 49 runs op de eerste innings. Hilversum verliest de toss en moet gaan batten. Titsingh en P. Bakker openen op het bowlen van Meijer en Rice. Het begin is vrij voorspoedig. Op 6 valt het wicket van Titsingh (1.). Des Tombe maakt het ook niet lang; na 3 runs aan het totaal te hebben toegevoegd wordt hij recleaned door Meijer. Labouchère die nu inkomt speelt buitengewoon verdienstelijk. De bowlers hebben echter de overhand; van 2 voor 9 wordt het 3 voor 34, als P. Bakker (11) moet verdwijnen na een leg-break van Meijer verkeerd te hebben beoordeeld. Hooft Graafland en Oremers maken ieder 3 runs. De stand is dan 5 voor 44. De wickets vallen nu regelmatig. Het wordt e voor 44, 7 voor 52, 8 voor 54. De staart roert zich echter geducht. C. W. V. Bakker scort. een steenharde 31 waaronder 2 for- midabelo zessen. D. T. J. W. Schorer slaat 29 runs bij elkaar en Rosenbaum blijft met 27 not out. Het totaal wordt dan toch nog 118, niet zoo laag in aanmerking geno men de grootte van het veld. Bowlingcijfers Rice 5—36, Meijer 4—60, P. de Vrind 1—17. De Ajax-innings is verre van gelukkig, De eerste baks kwamen geen van alle in de dubbele cijfers. L. Damen (0) en I. Dozy (8) w-orden beide slachtoffers van de fast- bowler Bakker. H. de Vrind (1) en Meijer (0) worden door Cremers opgeruimd. Al leen A. Janssen blijkt- er iets van te zien. hij scoorde een zeer verdienstelijke 30 runs. Van de staart kwam niemand in de dub bele cijfers en voor het magere totaaltje van 69 zat Ajax aan den kant. Bowlingscijfers: C. Bakker 2—23, Cre mers 217, Labouchère 210, v. Weel 39. De poging om op de 2e innings eenig succes te behalen was vrij hopeloos. Er was nog slechts ruim 2 uur speeltijd, terwijl door het uitvallen van Rice, die gebles seerd was. de Leidsche aanval danig ver zwakt was. De Ajax-captain Dozy heeft toen ongeveer het heele elftal laten bow len. De batsmen bleken zich op die eigen aardige bowlerij niet rustig te kunnen hou den en de een na de ander werd het slacht offer van de gekste ballen. Zoo zagen we P. Janssen een wicket nemen met een wiek. Toen er 9 wickets neer waren voor 102 runs was er nog slechts één uur speel tijd, tekort om het laatste wicket te nemen en daarna nog pl.m. 160 runs te scoren. I. Dozy kon daarop niets anders doen dan z'n poging opgeven. BowliftgcijfersMeijer 0—26. Meijer had geen succes in de 2e innings. In z'n 2e over nam hij met een goede leg-break het wicket van Labouchère toen deze 2 runs achter z'n naam had. Om voor ons onbegrijpelijke redenen werd hij echter niet uitgegeven. De impire had niets gezien. Dezelfde batsman maakte hierna nog 49 runs. P. de Vrind 1—20, H. de Vrind 0—S, J. Godding 0—8, L. Janssen 3—14, D. v. d. Putten .1—10, I. Do zy 2—2, H. v. Breen 0—10. De nederlaag, hoewel volkomen ver diend, was zeker niet te wijten aan den aanval. Zoowel Meijer als Rice hebben in de eerste innings heel goed gebowled. Trouwrens een stand van 8 voor 54 tegen een batting-team als Hilversum zegt ge noeg. Het was jammer, dat de kopstuk ken van Ajax met batten faalden, maar dat zijn nu eenmaal de risico's van cricket. PHOENIX II— L.C.C. Gewonnen door Phöenlx met 9 runs op de eerste innings. In een wedstrijd van zeer lage totalen is L.C.C. er niet in geslaagd voor de twee de maal van_ Phoenix te winnen, ofschoon L.C.C. met niet minder -dan 5 invallers uit kwam. Vooral de bowlers v. Goor en A. v. Es werden zeer gemist. Captain v. Schie verliest den toss en L.C.C. wordt naar de wickets gestuurd. De eerste batslui maken 't niet lang, alleen van Schie biedt de Phoe- nix-aanval goeden tegenstand. Doch aan scoren valt door 't hooge gras, waar alle ballen in blijven stoppen, niet te denken. Door tactisch en kort runnen wordt 't L. C.C.-totaal nog 63. v. Schie blijft met een goede 23 not out, verder scoorde v. d. Poel nog 10 runs. Na de lunch gaat Phoenix batten. Dit openingspaar speelt 'b bowlen met veel vertrouwen, ofschoon er eenige kansjes ge geven worden, die evenwel niet geaccen- teerd worden. Ten slotte heeft La-rnan suc ces en nu verdwijnen de batsmen regelma tig De laatste negen menschen scoorden te zamen 5 runsv. Katwijk speelde 'n goede, hoewel lang niet kanslooze innings. Hij bleef met 40 not out. Met 12 runs van Croes en 15 extra's wordt 't Phoenix-totaal 72. F. v. Es bowlde 3—32, Chr. Laman 2—7 1 A. v. Schie 35. Eerste klasse. Haarlem—HCC 2, gew. door HCC 2 met 36 runs. HCC—-Rood en Wit, gew. door HCC op de 1ste innings met 140 runs. VRA—VVV, gew. door VVV met 15 runs P.W.—ACC, gew. door PW met 42 runs op de 1ste innings. VOC—HDVS, gew. door HDVS met 3 runs op de 1ste innings. Overgangsklasse. Quick (N.)Rood en Wit 2, gew. door Quick met 39 runs op de 1ste innings (Quick 130 R. en W. 91). RCHPhoenix, gew. door RCH met 94 runs op de 1ste innings. SCH 203, Phoenix 109. Tweede klasse B. Quick (H.)—Excelsior, gew. door Excel sior op de 1ste innings met 54 runs (Quick 81; Exc. 135). Proenix 2LCC, gew. door Phoenox op de ]ste innings met 9 runs (Phoenix 72, LCC 63). HDVS 2—VOC, gew. door VOC 2 met 41 runs op de 1ste innings (HDVS 104, VOC 145).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6