5PORT 5P6L DE KAAGWEEK MAANDAG 21 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. S BlJVOEGSEL OP DE KAGERPLASSEN BIJ WARMOND wordt de Kaagweek gehou den. Een overzicht van het tooneel der wedstrijden ZEILEN De nationale wedstrijden Prachtig weer met zon en wind 't Weer viel Zaterdag eenigszins tegen. Er stond weliswaar veel wind, maar er woeien somtijds zulke vlagen, dat de zei lers al hun zeilervaring moesten aanwen den om niet beetgenomen te worden. Was zulks al het geval bij de grootere schepen, meer nog gold zulks voor de kleinere. De wind varieerde van een snelheid van 6.5 tot 10 M. per seconde. In dén morgen ging het nog vrij goed. De booten zeilden zelfs ongeregeld uit, maar al spoedig bleek, dat reven niet ge heel overbodig zou zijn geweest. In de teamwedstrijden van jollen en regenbo gen waren echter goede wedstrijdzeilers aan het stuur, zoodat geen ongevallen zich voordeden. In den teamwedstrijd der Regenbogen wogen de Braassemermeer en de Braasse- mermeer en de Kaag heel goed tegen elkaar op. Van Staveren was natuurlijk weer de man en hoewel hij aanvankelijk wat aöhteraan lag wist 'hij toch de eerste plaats te nemen. De Kaag bezette de tweede en derde de Braassemermeer weer de vierde plaats. De Rotterdamsche Zeil- vereeniging bracht het er lang niet zoo goed af, zoodat op dezen eersten dag ree.ds heel wat verspeeld werd. De wind was tegen het middaguur zoo danig in sterkte toegenomen, dat heb wed strijdcomité het foeter oordeelde de wed strijden voor de kano's en kajacs uit te stellen en wijl den wind den geheelen dag op volle sterkte bleef aanhouden, werd het uitstel afstel en gingen de kano's niet over de baan. De baan voor de damesjollen werd in gekort. Het gedeelte naar het Zweiland werd eruit genomen. Daar spookte het da nig en de middagwedstrijden der jollen waren daarvan het duidelijkst bewijs. W.edstrijdroutine en stuurmanskunst snra- ken hier een woordje mee. In de A-klasse viel het wel mee. Daarin toch waren de beste zeilers ondergebracht. Zij wisten al len den lastigen boei op liet Zweiland goed te nemen. In dc twee andere klassen vielen enkele slachtoffers. We namen er drie achter onze postboot op sleeptouw en daarmee kwam het einde van den woe- ligen dag, terwijl we vol spahning waren wat de derde Kaagdag zou brengen. De uitslagen luiden: Teamwedstrijd' voor de 12 Voetsjollen- klasse: 1. Tulla (Zaanl. Zeilver.) stuurm. Sam de Wit, in 1 uur 5 min. 23 sec.; 2. Windekind II (W. V. Loosdrecht), stuurm. J. Maas, in 1 uur 5 min. 53 sec.; 3. Bonzo (Watersp. ver. Aegir), stuurm. P. J. J. Huybers, in 1 uur 6 min. 2 sec.; 4. Good Luck (Zaanl. Zeilver.), stuurm. E. G. v de Stadt, in 1 uur 6 min. 14 sec.; 5. Bruin- visch (De Kaag), stuurm. W. J. J. v Troostenburg te Bruijn; 6. Ideaal II (Ae gir), stuurm. J. Karreman; I. Hella (Rot terdamsche Zeilver.), stuurm. K. Obst; 8. Mieke (De Kaag), stuurm. A. G. Bakker; Black Diamond opgeg. Bom mast gebr. Teamwedstrijd Regenboogklasse: 1. Hollanda (Brassemermeer), stuurm. C. van Staveren, in 1 uur 49 min. 42 sec.; 2. Ka- rekiet (De Kaag) stuurm. M. van Rijn, in 1 uur 50 min. 38 sec.; 3. De Leede III (De Kaag), stuurm. F. Theunissen, in 1 uur 50 min. 39 sec.; 4. Holland (Braassemermeer) stuurm. F. P. Bos, in 1 uur 51 min. 14 sec. Jan opgege., Maas niet gestart wegens ge scheurd zeil. 16 M2. Kruiserklasse: 1. Treub V, stuur man F. J. Bernhard, in 1 uur 48 min. 50 sec.; 2. Treub I, stuurm. C. M. W. Bern hard, in 1 uur 51 min. 58 sec. 45 M2. Kruiserklasse: 1. Föhn, stuurm. P. Molenaar, in 1 uur 34 min. 45 sec.; 2. Walta, stuurm. P. Sehieffer, in 1 uur 37 min. 35 sec.; 3. Benatie II; Viking opge geven. Sterklasse: 1. Cassiopeia, stuurm. R. Arm'brust, in 1 uur 10 min. 32 sec.; 2. Si- rius, stuurm. F. W. de Lange, in 1 uur 11 min. 21 sec.; 3. Alcor, stuurm. H. J. Boomsma, in 1 uur' 11 min. 57 sec. Aqua rius, Morgenster en Orion opgeg. Water man niet gestart. 22 M2. Soherenkruisers1. Sperwer, stuurm. C. A. Vermaat, in 1 uur 47 min. 12 sec.; 2. Oom Terus III, stuurm. G. van Dusseldorp, in 1 uur 49 min. 36 sec. Handicapklasse D1. Xarmada, stuurm. H. T. Tieleman, in 1 uur 41 min. 1 sec. be- rek. tijd; 2. Najade, stuurm. S. van Rams- horst, in 1 uur 56 min. 57 sec. Scheldejollen: 1. My Hobby, stuurm. in 2 uur 4 min. 45 sec., 2. Rietepiet, stuurm. J. D. A. Hellema, in 2 uur 4 min. 47 sec. Damesjollen klasse A: 1. Annv, stuurvr. mej. D. Alberts, in 46 min.; 2. Ideal II, stuurvr. mej.' J. Kareman, in 47 min. 11 s. Damesjollen klasse B: 1. Dobbertje, stuurvr. mej. G. Ouds'hoorn, ir. 45 min. 46 sec-.; 2. Dwarrelaar, stuurvr. mej. H. Vis eer, in 48 min. 8 sec., 3. Good Luck, stuur- vrouwe mevr. L. Schuddeboom. Regenboogklasse A: 1. De Leede III, stuurm. W. Z. van der Meij, in 1 uur 45 min. 41 sec.; 2. Lies II, stuurm. C. P. de Groot, in 1 uur 47 min. 27 sec., 3. Holland, stuurm. F. P. Bos in 1 uur 48 min. 38 sec. Regenboogklasse B: 1. Duke, stuurm. C. M. Jesse in 1 uur 50 min. 7 sec.; 2. Maas, stuurm. F. Smit Jr. in 1 uur 50 min. 42 sec., 3. Letty, stuurm. J. P. Sap, in 1 uur 51 min. 3 sec., 4. Nico Jan, stuurm. T. D. D. V. wint het clubkampioenschap lawntennis. De nationale roeikampioenschappen te Sloten. OP DE RINGVAART TE SLOTEN zijn Zaterdag de finales geroeid om het kampioenschap van Nederland. Cox (op den voorgrond) werd geslagen door Boerma in het nummer Sciff Zondag. 26 sec.; 5. Hunter, stuurm. G. F. Bohré, in 1 uur 6 min. 46 sec. 12 voetsjollenklasse B: 1. Mamine, stuur man. H. J. Scholtz, in 1 uur 7 min. 46 sec.; 2. Geisha, stuurm. M. G. Brand, in 1 uur 7 min. 57 sec.; 3. Duke, stuurm. J. C. van der Velde, in 1 uur 10 min.; 4. Hortsik, stuur man, G. van Luijm, in 1 uur 10 min. 3 sec.; VOORNAAMSTE NIEUWS De Kaagweek. Het concours d'élégance te Zandvoort. Athletiekwedstrijden van de Z. H. A. B. op „Te Werve". Dclfijn zwemkampicen van haar afdee- ling. TE ARNHEM HEEFT D. D. V. op de banen van „Klarenbeek" de tennis-competitiekampioenschappen van Nederland gewonnen. De kamipoensploeg van D. D. V. Breebaart, Protesten van Duke en Nico Jan. Vrijbuiterklasse: 1. Sam Cornelisse II, in 1 uur 34 min. 55 sec., 2. Jan Brass. 12 Voetsjollenklasse A: 1. Windekind II stuurm. J. Maas, in 1 uur 23 min. 21 sec.; 2. Bern, stuurm. B. Maas, in 1 uur 4 min. 22 sec.; 3. Lef III, stuurm. H. F. Baersel- man, in 1 uur 5 min. 46 sec., 4. Bonzo, stuurm. P. J. J. Huybers, in 1 uur 6 min. 5. Juck, stuurm., J. F. Deenik, in 1 uur 10 min. 25 sec. 12 Voetsjollenklasse C: 1. Alverr.jé, stuurm. P. van der Meer, in 1 uur 6 min. 25 sec.; 2. Duvel, stuurm. A. J. Tendeloo, in 1 uur 6 min. 32 sec.; 3. Rana, stuurm. M. de Jonge, in 1 uur 6 min. 56 sec.; 4. Kliever. stuurm. J. Kranenburg, in 1 uur 7 min. 41 sec.; 5. Vagebond, stuurm. Th. van Helvert, in 1 uur 8 min. 2 sec. 't Was vandaag een schitterde Kaagdag, volop wind en in den middag volop zon. De Kagerplassen boden een heexlijken aanblik. Wel was het in den morgen wat grauw door de sombere regenwolken, die nog niet veel goeds voorspelden, maar bij het ruimen van den wind, werd het tegen den middag beter en 's middags was het al leven en kleur en werd er volop ge noten door zeilers zoowel als belangstel lenden. Ook door belangstellenden, want al moge de Kaagweek dan in de allereerste plaats worden gehouden voor de zeilers er zijn toch altijd veel menschen, die belang stellen in de zeilsport zonder in het ge lukkige bezit te zijn van een boot. De toe loop van deze categorie watersportliefheb bers is steeds zeer groot geweest, zoo groot zelfs, dat het bestuur dc laatste ja ren een toegangsprijs voor hel wedstrijd terrein heft, waardoor men geen last heeft van overdadig veel publiek en bovendien nog eenige inkomsten binnenkrijgt. Intus- schen levert deze maatregel voor velen een teleurstelling, omdat zij daarop niet rekenen. We zagen dezen middag tal van personen met de boot van Warmond ko men, om linia recta weer terug te keeren! DE KAAGWEEK werd Zondag door vrij goed weer begunstigd. Een moment uit den strijd DE ROEI-KAMPIOENSCHAPPEN. Te Sloten zijn Zaterdag de finales der roei-kampioen- schappen van Nederland gehouden. Een overzicht van de baan op de Ringvaart

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5