Voor He 'en. MAANDAG 21 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 HILLEGOM. Personalia. Te Amsterdam slaagde voor het examen costumière de dames M. Bakker, Van den Eerden en Koop. Allen werden opgeleid aan de R.-K. Modevak school der Eerw. Zusters van Huize The- resia, alhier. Opgedragen. Het afgraven van den hoek Nieuwe HavenHillegommerbeek is opgedragen aan de firma L. Leendertse aan dezelfde firma eveneens het slaan van perkoenpalen over een lengte van 150 M. aan de Haven voorbij de vuilnisbelt tot de Ringvaart, terwijl aan den heer J. Pot man is opgedragen het afgraven der beide hoeken Noord en Zuid van de Hillegom merbeek bij de Ringvaart. Dit laatste zal de invaart der schepen naar onze havens belangrijk vergemakkelijken. Dames-gymnastiek. Het bestuur der Chr. Gymnastiekvereeniging heeft beslo ten stappen te doen om te komen tot de oprichting eener afdeeling voor dames. KATWIJK AAN DEN RIJN. Patronaat. Tot leden der Patronaats commissie zijn benoemd de heerne J. Fen- nes, J. v. d. Nouweland, F. v. d. Valk en Jac. Meijer. Wegverbreeding. - Met enkele personen die eigendommen hebben liggen langs den weg KatwijkNoordwijk, zijn, in opdracht vatf het bestuur der Provincie, reeds on derhandelingen voor aankoop begonnen. t)eze aankoop moet dienen voor verbree ding van den grooten verkeersweg Den HaagHaarlem. Schietwedstrijd. Voor de te houden schietwedstrijden door den Kring van Bur gerwachten, „Duinland" zijn de volgende vijftallen opgegeven. Voorschoten, drie vijf tallen, Oegstgeest 2, Katwijk 6, Leider dorp 1, Rijnsburg 5, Benthuizen 3. Deze wed strijden hebben plaats op de Rijksschiet banen alhier. KATWIJK AAN ZEE. Het dorstige strand-publiek. Adres aan den Raad. Eenige jaren geleden heeft de Raad dezer gemeente in een verordening op de Winkelsluiting de bepaling gemaakt, dat winkels Zondags gesloten moeten zijn en daarin werden opgenomen ook de strand tentjes, voor zoover dat consumptietenten zijn. De vele duizenden badgasten en strand- bezoekers, willen ze Zondags een glas melk, limonade, fosco, een kop thee of koffie gebruiken of een stukje chocolade voor de kinderen koopen, moeten daarvoor naar een der café's op den Boulevard, die, beschermd door de Drankwet, des Zon dags open zijn. De gezamenlijke consumptie-tenthouders, hebben nu een adres aan den Raad ge richt om de verordening alzoo te wijzigen dat ook zij Zondags het dorstige publiek dat het strand bezoekt, van alcoholvrije dranken zal kunnen voorzien. Ook hierin zal Katwijk zich moeten mod cruis eeren. LISSE Naar het concours. De Harmonie Trou Moet Blijcken" zal op Donderdag 24 Juli deelnemen aan het Muziekcon- ccmrs te Leiden. Het corps zal uitko men in de 2de afdeeling en neemt ook deel aan den muziekwedstrijd. Door een ruit gereden. Van de vrachtauto van den heer v. d. L. alhier vloog gisterenmorgen een voorwiel af, waardoor de wagen een groote etalageruit van den heer v. d. Zaal verbrijzelde. Geboren: Hester Geertruida, d. van J. N. Broekhuizen en W. M. C. Verdegaal Elisabeth, d. van K. Klarenberg en A. C. Haasnoot Theodora Anna, d. van S. R. Lemmers en K. van Beek. Overleden: Marinus Verkerk, 13 mnd. Hendrik Johannes Garretoen, 13 d. Ondertrouwd: S. F. v. d. Lans en M. A. Straathof. Gehuwd: B. H. Kroon en M. A. Veldhuizen v. Zanten J. van Delft en G. O. Schalk. OEGSTGEEST. Personalia. Voor het. toelatingsexa men der bisschoppelijke Nijverheidsschool slaagden H. v. Velzen en C. Hoogeveen; voor de R.K. H. B. S. der E. P. Jezuieten te den Haag slaagde J. Rübenkamp, allen leerlingen der R. K. Jongensschool alhier. Personalia. Tot de afd. werktuig bouwkunde en electro-techniek, eerste studiejaar der Middelb. Techn. School te Haarlem, is toegelaten H. K. H. Schnei der. OUDE-WETERING. Zeldzaam jubileum. Zondag herdacht ds. J. Brouwer, predi kant der Geref. Kerk alhier zijn 40-jarig ambtsjubileum. Hoewel dit feit eerst Woensdag a.s. officieel zal worden ge vierd meenen wij den lezers even aan dit jubileum te moeten herinneren, omdat een dergelijke gebeurtenis tot de zeldzaamhe den mag gerekend worden. Ds. Brouwer gaat dus over enkele weken de gemeente verlaten, doch zijn krachten nopen hem hiertoe niet; van ds. Brouwer gaat nog steeds zooveel kracht en energie uit, dat menig pas beginnend predikant hem daar om benijden kan. De gemeente aan wier hoofd hij gedurende bijna 37 jaren gestaan heeft is hem dierbaar geworden en we kunnen ons dan ook zoo levendig inden ken dat hij met spijt in het hart afscheid van zijn parochianen gaat nemen. Spontaan heeft zich den ook een comité gevormd, dat Woensdagavond namens de kerkelijke gemeente hulde en dank zal brengen aan da. Brouwer voor het vele in het belang van de Gereformeerde Kerk van Oude-We- tering gedaan. Omtrent zijn levensloop vermelden wij nog de volgende bijzonderheden: Ds. Jan Brouwer werd den 22en November van het jaar 1864 te Nijkerk geboren. Na zijn stu dies aan de gymnasia te Harderwijk en Amersfoort, te hebben voleindigd studeerde hij vervolgens aan de gemeentelijke en Vrije Universiteit te Amsterdam. 20 Juli 1890 aanvaardde hij het predikambt te Naaldwijk. Hoewel hij daar slechts korten tijd vertoefde heeft hij zich te Naaldwijk zeer bemind gemaakt om zijn grooten ijver en stipte nauwgezetheid in de vervulling van zijn ambt. In de maand December van het jaar 1893 vertrok ds. Brouwer naar Oude-Wetering. Zondagmorgen hield ds. Brouwer voor een talrijk gehoor zijn ge dachtenisrede. ALKEMADE. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert Woensdagmiddag om 2.30 uur (zo mertijd). Onderwerpen te behandeling: 1. Aanbieding gemeenterekening dienst jaar 1929. 2. Wijziging gemeente-begoo ting, dienstjaar 1ÏÏ30. 3. Reclames school geld. 4. Bespreking verhuring woning te Nieuwe-Wetering. 5. Ingekomen stukken. Personalia. De heer R. C. van den Bosch, thans rijksveldwachter, brig. tit. te Halfweg, is met ingang van 1 Augus tus 1930 benoemd tot Brigadier der Rijks- veldwacht te Alkemade. De rijksveldwachter C. J. Moeren hout alhier is met ingang van 1 Augus tus 1930 overgeplaate naar Halfweg. R0EL0FARENDSVEEN. Droevig ongeluk. Zaterdagavond heeft in het gezin van den heer W. Rodewijk alhier een droevig onge val plaats gehad. Het jongste kind, oud on geveer 14 maanden, was op gewonen tijd naar zijn bedje gebracht en toen de dienst bode een paar uur later nog even naar do kleine ging kijken, kwam zij tot haar groo ten schrik tot de ontdekking dat het kind je zich gewurgd had. Het koordtje van het hemdje was aan het rasterwerk van keu le dikant blijven steken waardoor de lucht pijp werd afgesloten. Men kan zich begrij pen welk een ontsteltenis zulk een gebeu ren teweeg bracht. De inmiddels ontboden geneesheer kon slechts den dood conSta- teeren. UITHOORN. „Helpt elkander". In café C. Fritsohy vergaderde het ziekenhuisfonds „Helpt Elkander". Aanwezig waren ruim 20 leden. Na een welkom van den voorzitter werden de notulen gelezen en ongewijzigd goedge keurd. Het jaarverslag van den secretaris vermeldde, dat de vereeniging was aan gegroeid van 549 tot 195o leden uit 466 gezinnen. Hiervan waren er 1120 boven en 830 beneden 16 jaar. Het bestuur had 6 keer vergaderd, éénmaal met de heeren doktoren. In 't bestuur haü de heer Th. Voorn van de Kwakel plaats genomen overigens was 't ongewijzigd. Dan volgde het jaarverslag van den penningmeester. Een schriftelijke „ac- ccordbe vinding" was ingekomen. Uit 't financieel verslag blijkt, dab er aan con- tributie's is geind fl491.37K, dat er 18 patiënten verpleegd waren met gezamen lijk 294 verpleegdagen, waarvoor de kos- en bedroegen f 1323; dat er nog een loo- pende rekening is van pijn. f60. Hierbij komen nog onkosten voor drukwerk, ver gaderingen enz., en dan blijkt, dat de vereeniging zich bedruipen kan, maar meer ook niet Wil de vereenigiag extra kosten maken voor een bode voor 't maan delijks en wekelijks ophalen der contri butie, dan zullen ook bovendien secre taris en penningmeester voor hun meer dere werk moeten worden gehonoreerd. De penningmeester leest enkele verslagen voor van ziekenhuisfondsen uit andere gemeenten. Zij worden alle gesubsidieerd door de gemeente. Ons fonds- ontvangt evenwel in 't geheel geen subsidie, noch van gemeente, noch van kerk of armen, maar is geheel op eigen middelen aan gewezen. Wel_ willen gemeente en armen de vereeniging rijker maken aan leden, door hen die om steun komen als de nood aan den man is, aan te sporen om lid te worden van 't fonds. Onze vereeniging heet evenwel niet; „Helpt allen", maar „Helpt Elkander". Men moet niet ge stuurd worden om lid te worden als men hulp noodig heeft, maar men moet vrijwil lig lid worden ook zonder dat te voorzien is dat men ooit hulp zal noodig hebben. Ook de heeren doktoren brachten de vereeniging wel eens in moeilijkheden d-oor te spoedige uitzending naar zieken- huizen met de gedachte: ,,'t Fonds is er om de kosten te bestrijden". Zij zijn evenwel na overleg met 't bestuur hiervan teruggekomen. De heer Berkmeijer meent terecht te mogen opmerken, dat gemeente of arm besturen er niet aan denken te vragen of wij ons kunnen bedruipen. Konden* zij niet t voorbeeld volgen van de Diaconie, die de armlastigen helpt lid te worden door gedeeltelijk hun contributie te be talen? De commissie tot 't nazien der boeken zal bestaan uit de heeren M. B. C. van Egmond van de Kwakel, Bunzing van de Hoef en Ja-c. Buijs van Uithoorn. Hierna kwam de reglement-wijziging en 't ontwerpen van statuten ter sprake. Er wordt een oommissie benoemd, be staande uit de heeren Jae. van Vliet, M. F. Berkhout en C. J. Grave, die met het bestuur een nieuw huishoudelijk re glement met statuten zal ontwerpen, teneinde deze van voltooiing der verga dering ter goedkeuring voor te leggen. Daarna zal de Koninklijke goedkeu ring gevraagd worden. Na rondvraag sluiting. N00RDWIJKERH0UT. Concert. Dc R.K. Harmonie „Sint Jeanne d'Arc" gaf gisterenavond van 8 10 uur een zeer goed geslaagd concert in den tuin van het café „De Vlashoven" aan den Kerkweg alhier. De belangstelling was groot, vooral wegens het schitterend zo merweer. De diverse nummers werden uit gevoerd. Vermelding verdienen „Faust" en „Abschied der Gladiatoren". Lucht-acrobatiek. Veler oogen werden getrokken naar een sportvliegtuig, dat, na in den middag reeds enkele malen langs den wit-blauiwen 'hemel over ons dorp en de duinen gekruist te hebben, tenslotte met. stop-gezetten motor ten zestal „loo- pngis" uitvoerde en meerdere angstige .ca priolen maakten boven het strand, daalde, maar tenslotte in snelle vaart weer ver dween. SASSENHEIM. Gemeenteraad. De Raad vergadert hedenavond te 7.30 uur. De agenda luidt: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Verzoek bestuur christelijke H.B.S. te Lei den om over 1928 een bijdrage van f 231.57 te mogen ontvangen. 4. Voorstellen tot nadere regeling der gemeentelijke belas tingheffing fn verband met gewijzigde financieele verhouding tussöhen Rijk en Gemeenten. .5 Voorstellen inzake scbool- artsendiene-t. 6. Opmerkingen Gedeputeer de Staten begrooting 1930. 7. Comptabili teit begrooting 1930. 8. Vaststelling reke ning bedrijven. 9. Benoeming Commissie van onderzoek gemeente-rekening 1929. 10. Aanvulling politieverordening. 11. Ver zoek J. P. Warmerdam omlegging gedeel te weg naar Kikkershil en aanbieding strook voor doortrekking Beukenlaan en verzoek 'bouwvergunning in verband daar mede. 12. Geleidelijke verharding Beuken laan in Ter Leede door de gemeente in verband met bouwaanvragen. Examens Bisschoppelijke Nijverheidsschool. Met gunstig gevolg hebben de vol gende leerlingen der Bisschoppelijke Nij verheidsschool te Voorhout, examen af gelegd voor de M.T.S. te Haarlem: H. P. J. M. Goossens, Amsterdam; W. J. M. van der Eisen, Haarlem; J. G. Beuk, Leimuiden; J. A. Hille, Ursum; A. Hooft van Huijduijnen, Scheveningen. Voor de M.T.S. te Rotterdam slaagde S. P. Overtoom leerling derzelfde Nijver heidsschool. Van de 7 leerlingen, welke dit jaar zich voor de M.T.S. opgaven slaagden er zes. Een succes voor het onderwijs aan deze Nijverheidsschool. VOORSCHOTEN. Uitreiking Witte Mobilisatiekruis. Zaterdagmiddag werd mej. N. van der Werf per auto van hare woning afgehaald en met frissche muziek van „Benvenuto" voorop naar het raadhuis geleid, waar ve len bijeengekomen waren o.a. de waarne mende Burgemeester der" gemeente, wet houder C. Eggink Sr., de reserve-luitenant kolonel H. Harmsen, oud-commandant van de 5e batterij, welke alhier in den mobili satietijd gelegen heeft, en verscheidene onderofficieren en oud-gedienden van de zelfde batterij. De voorzitter der commis sie, gepens. overste R. van den Ende al hier, sprak allereerst en herinnerde aan de bewogen dagen der mobilisatie, wat er gedaan werd om den vrede te bewaren door de gemobiliseerden en door hen, die de militairen het leven trachtten te ver aangenamen. Voor hen is het witte mobi lisatiekruis ingesteld. Het verblijdt spr. dat in Voorschoten een vrouw is, die voor haar belangloozen arbeid gedurende de mobilisatie dit kruis is toegekend. „Benvenuto" speelde hierna het „Wien Nêerlands Bloed", waarna luit. kolonel Harmsen de dagen in herinnering bracht, toen spr. in Voorschoten was. De soldaten kwartierden in schuren en op zolders, en waren primitief gehuisvest. Gezelligheid was er niet. Gelukkig was in Voorschoten een militair tehuis en in dat tehuis was mej. van der Werf altijd gereed den sol daat van het noodige als koffie, thee enz. te voorzien. Het is spr. een eer dit kruis op haar borst te mogen spelden. Terwijl deze plechtigheid geschiedde speelde de muziek het „Wilhelmus". Namens het gemeentebestuur bood wet houder Eggink een bloemenmand aan. De heer Siebrecht, het woord voerende, wees op de beteekenis van het kruis, als het helpen dragen van lasten van anderen. Het wit is de kleur der reinheid en belang loosheid. Zoo zijt ook gij geweest voor den soldaat. Namens de oud-militairen voerde adjudant-onderofficier de Fiet het woord en roemde do taak door mej. van der Werf verricht voor de soldaten. Een neef van mej. van der Werf dankte namens zijn tante voor de hulde haar gebracht. Hier mede was de plechtigheid afgeloopen en met de muziek voorop werd de gehuldigde naar hare woning gebracht. WARMOND. De lichtstoet. De commissie voor de lichtstoet ver zoekt aïle deelnemers hedenavond, te 9 uur precies op de Gemeentehaven aanwezig te zijn. Ieder, die voorzien is van een lam pion, kan aan den stoet deelnemen. Tij dens de rondgang door de gemeente wordt verzocht, niet naast den stoet, doch er voor of er achter te loopen. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Kinderverlamming. Gisteren heeft zich in onze gemeente het 3e geval van kinderverlamming voorgedaan, thans bij een 21/a-jarig dochtertje van M. in de Jan van Nieuwenhuizenstraat. Personalia. Mej. M. A. Jongenburger al hier slaagde voor het staatsexamen acte N. VII huishoudkunde en waschbehandeling. Bestrijding mond- en klauwzeer. Door de politie alhier werd gisteren proces-ver baal opgemaakt tegen den landbouwer H., die een aantal varkens lijdende aan mond- en klauwzeer, had vervoerd naar de Leidsche veemarkt, waar de beesten direct aan het abattoir werden afgemaakt. Naaischool. Zaterdagmiddag twee uur werd op de bovenzaal van de oude school een driedaagsche tentoonstelling geopend van kleedingstukken, vervaardigd door de leerlingen der naaischool van de Eerw. Zus ters van het St. Joseph-Gesticht. Deze ten toonstelling wordt gehouden met het doel meer bekendheid te geven aan deze reeds zoo gunstig bekend staande inrichting. Uit de tentoonstelling blijkt overigens voldoende, onder welke deskundige leiding de vele ge- etaleerde kleedingstukken en kantwerken w.o. zeer fraaie zijn, werden vervaardigd. Moge dan ook deze tentoonstelling ertoe bij dragen, dat de arbeid dor de Eerw. Zusters op de naaischool verricht, meer dan voor heen waardeering vinde, daar nu wel over duidelijk is gebleken, dat de R. K. naai school onder geen enkel opzicht voor andere inrichtingen alhier behoeft onder te doen. De tentoonstelling is tot hedenavond 8 uur ge opend. Prijsuitreiking Prov. Schietwedstrijden. Zaterdagmiddag had in de trouwzaal van het hüis der gemeente de prijsuitreiking plaats van de alhier door de afd. v. d. bijz. vrijw, landstorm gehouden provinciale schietwed strijden, waarbij voor de 3e maal de zilveren B.V.L.-beker werd verschoten, waarvan de Burgerwacht te Alphen reeds 2 jaren de ge lukkige houdster is geweest en deze thans bij de 3e ronde moest afstaan aan de Burger wacht te Leiden. Namens het bestuur der B.V.L. riep de heer Koolhaas de aanwezi ge prijswinnaars een hartelijk welkom toe, in het bijzonder den wethouder, den heer Joh. van Leeuwen, door wien de prijsuitreiking zou plaats vinden. De heer van Leeuwen, als loco-burgemees- ter, reikte daarna, onder een toepasselijk speechje, allereerst de zilveren wisselbeker aan de gelukkige afgevaardigden van de Bur gerwacht te Leiden over, om daarna aan alle andere prijswinnaars die wij bij de eind uitslag reeds allen hebben vermeld -de fraaie collectie prijzen uit te reiken. BOSKOOP. Personalia. Voor het examen Mulo A L. Wentink, alhier. HAZERSWOUDE. Personalia. Voor het exaen Neder- landsche Handelscorrespondentie afgeno men dor de Vereeniging Het Nederlandsche Handelsinstituut te Amsterdam, slaagden te s-Gravenhage onze plaatsgenooten de heeren L. M. de Boer, P. J. v. d. Spek en M. G. L. de Boer. Z0ETERW0UDE. Personalia. Voor het eindexamen der Handelsavondschool „Kennis is Macht" te Leiden, slaagden voor Boekhouden e.a.v. de heeren H. C. Broxterman en C. M. Dolle, al hier. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 21 tot en met Zondag 27 Juli a.s. waargeno men door de apotheek P. du Croix, Ra penburg 9, tel. 807. Heeren die gewoon zijn ni éven te poederen, maken gaar Purolpoeder, dat verzachtend de huid is. Prijs 45 ct. por Purol verkrijgbaar bij Apo (Reclame) scheren zich gebruik van lil gezond voor c ros en evenals en Drogisten. i 386 WERKBESPARING VOOR DE HUISVROUW Wat is er op een mooien, langen zomer dag, een Zondag b.v. of een door-de-weeksche dag in de vacantie genoegelijker dan dat de heele familie er op uit trekt om te genieten van de vrije natuur? Een algemeene fietstocht misschien of een uitstapje te voet, nadat tram of trein of boot ons eerst een goed eind buiten de stad hebben gebracht; de boterhammen mee, zoodat de tocht niet ontijdig reeds moet worden onder broken; en dan tot slot een laat middagmaal thuis. Jamaar dat middagmaal? Wie zorgt daarvoor? Zonder moeder zou de pret maar erg „half" zijn die gaat dus vast en zeker mee trou wens, als er iemand behoefte heeft aan een dagje-uit, dan is zij het toch wel die verreweg het meeste op huis is aangewezen. In de eerste plaats nemen we ons voor niet vceleischend te zijn en onzen eetlust ge scherpt door buitenlucht en beweging te be vredigen met goed voedsel maar eenvoudig voedsel. Laten we ons menu b.v .bepalen tot sla met hardgekookte eieren en gebakken aardappe len, met als nagerecht een flinke schotel kou de vanille-rijst. Voor de aardappelen is reeds den vorigen dag gezorgd die staan koud in de vliegenkast en kunnen hetzij héél, hetzij in plakjes ge sneden hun bruine korstje in de koekenpan aannemen in den tijd, dat de tafel wordt ge dekt en de sla wordt klaargemaakt. Ook de eieren zijn den vorigen dag al ge kookt, evenals de rijstebrij met vanille, die we zoo koud mogelijk hebben weggezet.... in den kelder (als we dien bezittn) of anders in een teil met koud water. Wat de sla betreft; als we ze in vorm van kropsla willen opdienen dan verdient 't aan beveling om vóór den uittocht 's morgens de kroppen al schoon te maken en de bladeren in een teil met koud water frisch weg te zet ten; is onze keus niet op kropsla maar op kom kommersla gevallen, dan doen we beter met het schaven der komkommers te wachten tot vóór den maaltijd, een maatregel, die ook eventueel zal gelden voor tomaten. In het eene geval hebben we dus nog even de kropsla zoo droog mogelijk uit te slaan en in den slabak te doen; in het tweede geval halen we de geschilde komkommers vlug over de komkommerschaaf of snijden we met een scherp mes de gewasschen tomaten in plakjes. Wat we wèl klaar kunnen hebben is de sla saus. Zelfs is het in voorraad houden daarvan niet enkel een maatregl om op zoo'n bizon deren dag vlug op te schieten. We hebben ge durende de zomermaanden d.w.z. de „sla- weken" bijna dagelijks pleizier van een der gelijke methode tot werkbesparing en daar zoo'n sausje gemakkelijk eenige dagen lang goed, alleen moeten de niet mayonnaiseachtige ééns in de week een behoorlijk voorraadje van te bereiden en dat in een stopflesch of een jampot dagelijks bij de hand te hebben voor onze diverse sla-schotels. Of we er een eenvoudige olie- of azijnsaus van maken of wel een meer aristocratische mayonnaise, dat zal afhangen van de omstan digheden; bewaren laten ze zich beide even goed, aleen moeten de niet mayonnaiseachtige sauzen vóór het gebruik even goed door el kaar worden geschud, omdat de samenstellen de deelen zich op den duur van elkaar afschei den. De hieronder beschreven recepten zijn be doeld voor 4 personen denkt men dus dage lijks sla te gebruiken, dan maakt men ineens een zevenmaal zoo groote hoeveelheid klaar, waarbij dan echter geldt dat de eieren niet io dezelfde verhouding worden vermeerderd (3 eieren voor een saus voor 7 dagen zijn vol doende). Eenvoudige slasaus (4 personen) 4 eetlepels slaolie 3 eetlepels azijn of citroensap 1 theelepel Maggi's Aroma 1 afgestreken theelepel zout 1 volle theelepel mosterd Roer den mosterd met het zout en de Mag gi's* Aroma door elkaar, roer er eerst de olie door en vervolgens den azijn. Slasaus met hardgekookt ei (4 personen). 1 ei 3 eetlepels slaolie 3 eetlepels azijn of citroensap 1 theelepel Maggi's Aroma 1 afgestreken theelepel zout 1 volle theelepel mosterd Klop het ei met het zout en den mosterd goed uit elkaar, ^giet er, steeds kloppende, eerst Maggi's Aroma, daarna langzamerhand de olie en tenslotte den azijn door. Slasaus met hardgekookt ei (4 personen) 1 hardgekoopt ei 4 eetlepels slaolie 3 eetlepels azijn of citroensap 1 theelepel Maggi's Aroma 1 afgestreken theelepel zout 1 volle theelepel mosterd Wrijf met e§n slavork het hardgekookte ei fijn met het zout, den mosterd en de Maggi's Aroma; verdun het mengsel door er eerst de olie en daarna den azijn aan toe te voegen. Mayonnaise (4 maal voldoende voor 4 pers,) 1 eierdooier 2l/? dL. (21/o gewoon theekopje of 15 eet lepels) slaolie 1 a 2 eetlepels azijn of citroensap 2 theelepels Maggi's Aroma 1 afgestreken theelepel zout 1 volle 'heelepel mosterd Klop (liefst met een eierklopper, een z.g. „garde") den eierdooier met het zout, den mosterd, de Maggi's Aroma en 1 eetlepel azijn of citroensap goed door elkaar. Blijf kloppen en giet er intusschen met een uiterst dun straaltje geleidelijk de olie bij, tot de saus dik en glanzend is, Verdun ze, als ze onhandel baar dik wordt, met nog eenige druppels azijn en ga dan weer op de gewone wijze voort met olie toevoegen en kloppen. Bewaar de saus in een gesloten stopflesch je of jampotje; ze blijft gemakkelijk een week goed. Vader, wat is een zwaard van Damo cles? Dat is een gevaarhet hangt iemand boven het hoofdhoe zal ik zoo gauw een voorbeeld vinden

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2