UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG 19 JULI 1930 DERDE BLAD PAG. 9 DE VERBINDING AMSTERDAMAMERSFOORT. Het viaduct aan den Muiderstraatweg, waarlangs de lijn AmsterdamAmersfoort geleid zal worden, is in aanbouw. Een leger heipalen is reeds in den grond ge dreven om de zware fundamenten te dragen ER ZULLEN WEINIG LANDGENOOTEN ZIJN, die het Koninklijk Paleis op den Dam te Amsterdam van deze zijde bekeken hebben DE 25 METER HOOGE WATERTOREN van de nieuwe waterleiding te Leerdam, die Donderdag geopend is WIE DE WERELD-TENTOONSTELLING TE LUIK bezoekt, wordt geboeid door de architectuur van sommige paviljoens. Hierboven het electriciteitsgebouw HILLEGOM. GEMEENTERAAD. Gisteravond te 7.45 hield de Raad de zer Gemeente een spoedeischende openbare vergadering. Voorzitter mr. D. F. Pont, Burgemeester, aanwezig 10 raadsleden. Af wezig de heeren Loerakker, Van der Schoot en Meskers. Er zijn geen notulen, zoodat de voorzitter terstond in bespreking brengt het eenige punt der Agenda: geldleening. De voorzitter zegt, dat we momenteel te doen hebben met een buitengewoon gunstige geldmarkt. Hoe lang dat zal du ren weet niemand, doch de rentestandaard is nu in zooverre gedaald, dat het moge lijk is tegen 4,5 pet. geld te leenen. We hebben verschillende geldleeningen loopen, o.a. een, die ƒ200.000 groot is a 4.75 pet. en die per 1 Augustus zonder verlies aflos baar is. Deze zouden we kunnen consolidee- ren in een van 4,5 pet. Er zijn er echter meerdere, die tegen een beduidend hooger percentage uitstaan. Wat geleende gelden van de R.V.B. betreft, in de desbetreffende contracten staat een bezwarende clau sule, die deze instelling niet los wil laten, zoomin voor ons als voor andere gemeenten. Ten slotte hebben we nog een leening, groot ƒ220.000 ten laste der woningstich ting „Patrimonium" tegen 6 pet. Dit geeft een verschil in rentemarge van 1,5 pet., hetgeen mede in het belang dier vereeni- ging is, dat we haar converteeren. Met „Goed Wonen" is het anders, daar we voor deze instelling slaagden voor 5 pet. Wat Patrimonium betreft zal het een voor deel zijn van 2789.23 per jaa.r De voorzitter zegt, dat indien de hee ren daartegen geen bezwaar hebben hij de openbare vergadering een oogenblik wil schorsen voor comité-generaal, omdat hij het beter vindt, de diverse aanbiedingen niet in het openbaar te bespreken. Na deze geheime vergadering wordt de zitting heropend en wordt voorgesteld di verse leeningen af te lossen en een nieuwe te sluiten, groot 900.000 tegen 4,5 pet. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. De voorzitter zegt, dat de leening geplaatst zal worden bij de Bank- Associatie. Hierna sluiting. Jongetje overreden en gedood. Gistermorgen werd een 6-jarig jongetje van den heer Van der Plas aan de Ste-en- fabriek, terwijl het kind den weg wilde oversteken, door een auto aangereden. In zeer zorgwekkende» toestand werd het jongetje naar het Academisch Zieken huis vervoerd, waar het in den loop van den middag overleed. De politie stelt een onderzoek in, doch het is bijna zeker, dat den chauffeur geen schuld treft. Personalia. De heer J. C. Bol, eerste onderwijzer aan de school met den Bijbel alhier, is met ingang van 1 Jan. a.s. be noemd tot onderwijzer aan de leerschool van de Gereformeerde Kweekschool te Am sterdam. Herwonnen Levenskracht. Heden en morgen wordt de jaarlijksche speldjesdag gehouden ten behoeve van de tallooze, door t. b. c. aangetaste geloofsgenooten. Hebt ge al besloten eens extra in uw beurs te grijpen voor deze noodzakelijke instelling? Geboren: z. van M. P. Kraan-Spren- gers; z. van A. H. van der Wilden-De Ridder; z. van M. de Gier-De Jong; z. van M. A. Smit-Lammersd. van A. Pbilippi- Hoogkamer. Ondertrouwd: P. Cornet en M. C. Brouwer. C. van der Neut en A. Boe ring. Getrouwd: J. C. de Kwaasteniet en G. M. Bos. Overleden: G. M. Schunselaar m. 23 j. N00RDWIJKERH0UT. Concert. Zondag a.s. des namiddags zal de R. K. Harmonie „St. Jeanne d'Arc" een buitenconcert geven in den tuin van café „De Vlashoven" aan den Kerkweg alhier. Deze uitvoering is speciaal be doeld voor donateurs en kunstlievende le den, die mits het weder medewerkt veel moois te hooren zullen krijgen. NOORDWIJK. Aan de gevolgen overleden. De 69-jarige van Z. uit Noordwijk, die Woensdagmiddag aldaar door een auto uit Leiden werd overreden en zwaar ge wond naar het ziekenhuis was vervoerd, is aldaar gisteravond zonder tot bewust zijn te zijn gekomen aan de bekomen ver wondingen overleden. WASSENAAR. De Langstraat. Het vernieuwen van de Langstraat is opgedragen aan M. van den Elshove te 's-Gravenhage. Aanbesteding. Bij de alhier gehouden aanbesteding van het bouwen van een stal voor 60 of 40 koeien voor rekening van dr. R. F. Baron van Heeckeren werd het laagst ingeschreven door Gebr. do Graaff te Voorschoten voor resp. 19325.en 15.875. WOUBRUGGE. Ondertrouwd: J. de Vries 39 jaar en C. Meirik 40 jaar W. van Truch- ten 22 jaar en A. K. Dam 17 jaar P. v. Rhijn 26 jaar en M. G. van der Nagel 24 jaar J. P. van den Berg 24 jaar en E. Windhorst 26 jaar. OUD-ADE. In memoriam Ch. H. Krebbers. Den 16den Juli 1930 is in het St. Hypo- litusgesticht te Delft overleden, den. heer Ch. H. Krebbers. Bij dit simpel bericht willen wij inwo ners van de gemeente Alkemade, meer in het bijzonder die van de buurtschappen Otid-Ade en Rijpwetering even stilstaan en herdenken, wat deze man, die alles voor anderen was en voor zich zelve niets vroeg, voor ons heeft gedaan. Rotterdammer van geboorte kwam hij op ongeveer 30-jarigen leeftijd te Oud-Ade, als hoofd der Bijzondere school aldaar, en gaf jarenlang geheel alleen onderwijs aan zes klassen. Gedurende 25 jaar was hij kassier der Coöp. Boerenleenbank Alkemade, welke zaak onder zijn leiding tot groote bloei geraakte. Voorts werd het secretariaat van diverse waterschappen door hem be heerd. Als voorzitter van de R. K. Kiesver- eeniging Alkemade was hij de spil, die steeds onvermoeid de katholieke zaak heeft gediend. Met hem is heengegaan een eenvoudig mensch met groote gaven, die deze geheel onbaatzuchtig ten bate van het platteland heeft aangewend, wiens daden zeker met gulden letters in het boek des levens staan opgeteekend. Zijn naam zal bij ons onvergetelijk zijn en van ganscher hart bidden wij: „dat hij moge ruste in vrede". RIJNSBURG. Bloemenhandel. Zoolang het koude weer aanhoudt, zal de aanvoer wel niet overtollig worden. Doch met een matigen aanvoer en zulk weer worden als regel ook loonende prijzen betaald. Zoo ook he den. De navolgende prijzen werden be taald: Riddersporen 0.80—1.00, Witte Margrieten 6065 cent, Godesia 1.05 1.25, Kopgodesia 4.401.80, Dahlia 5. 5.40, Pompon-Dahlia's 2.602.75, Convi- lif 80—90 cent, Lathyrus 2030 cent, Witte Lelies 1216 cent, Gladiolen 8090 cent, idem extra 2.40—4.00, Roode Anjers 35 40 cent, idem rose 3040 cent, Centaurea 4045 cent, Galardia 6070 cent, Zinnia 0.602.80, Stroobloemen 810 cent, Sta- tice 1012 cent, Asters rood 80—90 cent, idem blauw 8595 cent, idem wit 0.95 1.10, Rozen per bos van 20 stuks: Pernet 1.001.10, Rosalandia 1.101.20, Co lumbia 1.101.20, Hadley 1.601.80, Golden Ophelia 1.101.20, Butterfly 1.20—1.30. De Rijnsburgsche Bloembollenveiling. Donderdag 11. zou volgens aankomSging de eerste veiling gehouden worden dooi de pas opgerichte „Rijnsburgsche Bloem bollenveiling" van droge bollen, tulpen, Narcissen, Gladiolen en andere knol- bol en wortelgewassen. Waar het echter niet alleen aan koopers doch ook aan princi palen zoo goed als geheel ontbrak, was er weinig te doen. Een tweetal partijtjes werden geveild en opgehouden, 't Was wel teleurstellend voor de initiatiefnemers voor de oprichting van „De Rijnsburgsche Bloembollenveiling", zoo bitter weinig be langstelling te moeten constateeren. TER-AAR. Veilingoverzicht van de veilingen van Ter-Aar. Onverwachts staan wij in de Boonen en Augurken-Campagne, en menigeen zal zich wel afvragen: wat zal die ons bren gen? Ja, dit is een vraag, die door de meeste tuinders al beantwoord wordt, in het wilde weg: „Het zal wel weer niets zijn", en als men vraagt waarom niet, zeg gen zij: wel, hoe is het met do Peulen en Erwten afgeloopen. Wij weten alle, dat dit een groote tegenvaller is geweest voor Ter-Aar en Omstreken. Als men de cijfers hoort van de Veilingen schrikt men er ge woonweg van, maar niemand zal ontken nen, dat, wanneer de erwten-campagne twee weken langer" geduurd had, b.v. niet twee weken alles wegsnijden, maar daar 4 weken over doen en dan toch dezelfde aan voer als in die twee weken, dan had dit toch wel heel veel verschil gegeven. Men kreeg nu de „massa" gelijk. Beginnen wij eerst met den stand van gewassen. Als mem kijkt langs de velden, wat zelfs een mooi gezicht gee'ft, ziet men een volle vlakte, met weelderige gewassen. De handel van snijboonen gaat aardig en de aanvoer is haar omstandigheden al flink. Er waren dagen, dat er 5000 zak werd aangevoerd. In het begin van de week dacht men: het loopt mis, sommige zakken gingen onder de 1.50, maar op het eind van de week liepen zij op tot 2.Als het weer een beetje donker wil blijven, en daardoor van zelf geen te groote aanvoer, WAT IN DE LIMBURGSCHE MIJNSTREEK gebouwd wordt gaat grootscheeps. Zoo ook de bouw der nieuwe trappen voor het nieuwe emplacement der spoorwegen, dat door de snelle uitbreiding van de Staatsmijn Maurits noodzakelijk werd gelooven wij wel dat dit het beste is voor onze portemonnaie. De kwaliteit is nog mooi. De aanvoer van kas-boonen is heel wat aan het minderen, zij blijven een weinig onder de prijzen van de koude grond boo nen. Princesseboonen loopen nog al eens uit elkaar met de prijzen. Meest variceren zij van 2.50—3.50. Witte pronkboonen, die ook aan de markt beginnen te komen, brachten op van 90—1.—. Van de augurken zijn de prijzen niet zoo best te noemen. De export begint ook te minderen. De prijzen begonnen met ruim 2.maar zijn aan het zakken gegaan tot 1.1.20. De aanvoer is al goed, deze week is de zouterij begonnen. Verschillende tuinders beginnen aan het „fijn" te plukken, doch deze prijzen zijn niet zoo best. Zij varieerden van 5.7. Fijnbasterd 2.303.20, Basterd 1.50 1.70. Nemen wij een overzicht van de gehou den veilingen van boonen en augurken, dan kunnen wij tevreden zijn. Laten wij hopen, dat de prijs zoo gehandhaafd blijft, dan kan er nog wat van terecht komen. Veeteliing. De uitslag der veetelling was voor deze gemeente als volgt: 149 paarden, 2926 rundvee, 513 schapen, 380 geiten, 2717 varkens, 7434 kippen, 638 een den, 20 volken bijen. Geboren: Gijsbert Hendrik, z. van H. A. Bardelmeijer-Breeveld. Margare- tha Maria, d. van C. W. v. d. Hoorn-Loog- man. Johanna Margaretha, d. van P. Blom-Hoogervorst. Johanna Jacoba, d. van J. J. Valentijn-Bouwmeester. Mar garetha Hendrika d. van C. v. d. Hoorn- Val entijn. Gevestigd: van Haarlemmermeer M. A. Nieuwe veen. V ertrokken: naar Hillegerberg C. J. Iloogervorst. ALPHEN AAN DEN RIJN. Landdag van oud-gemobiliseerden. In de vergadering van het kringbestuur van den Nationalen Bond 't Mobilisatie- kruis, kring Rijnland, werd besloten om op Zaterdag 27 Septembei 1930, de derdo dag der Winkelweek, alhier een groote Land dag te houden van Oud-Gemobiliseerden, waarbij tevens als gasten zullen worden genoodigd zij die aangesloten zijn bij den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm en de Burgerwacht-korpsen. Het doel van dezen Landdag is o.m. de saamhoorigheid te bevorderen en liefde voor ons vaderland aan te kweeken, iets wat in den tegenwoordigen tijd meer dan dringend noodig is. Deze Landdag zal staan onder bescher ming van oen Eere-Comité, waarvan als voorzitter zal worden gevraagd Minister Dr. Deckers en als leden o.m. alle Burge meesters uit de Rijnstreek. Onze Burge meester, dr. H". J. Lovink, zegde reeds zijn volle medewerking toe. Het programma bevat o.m. schormdc- monstratie, turnen, vliegdemonstraties. sprekers, een en ander opgeluisterd met muziek. Zeer waarschijnlijk zal er gelegen heid zijn vanuit Alphen een tochtje per vliegmachine te maken boven Alphen en de Rijnstreek en wel tegen laag tarief. Het is te verwachten dat hiervan een groot gebruik zal worden gemaakt. Als sprekers worden gevraagd de Ge neraal van Terwisga, prof. Slotemaker de Bruine en pater Borromaeus de Greevc. De voorverkoop van toegangskaarten zal spoedig aanvangen. Zoodra meerdere gegevens bekend zijn zullen wij deze verstrekken. Speldjesdag. Door het Groene Kruis zal 24 Juli a.s. de jaarlijksche speldjcsdag worden gehouden. Gevonden voorwerpen. Actetasch kinderportemonnaie met inhoud belas tingplaatje gele regenjas paar hand schoenen. Aanrijding. D. K. werd gisteravond in de Julianastraat aangereden door een auto, waarbij zijn rijwiel werd beschadigd. K. deed aangifte bij de politie. Concert. Concert door het Harmonie- gezelschap „Crescendo" te Alphen a. d. Rijn op Woensdag 23 Juli 1930 des avonds te 8 uur op de tent in de Stationsstraat. Programma: 1. „On to Victory", niarsch, T. Bidgood. 2. „Orphee aux Enfers", ouver ture, Offenbach. 3. „Zigeuuerliebe", walzcr, Fr. Lehar. 4. „Through Night To Light", marsck, E. Laukien. 5. „Zwei Ungariscue Tanze" No. 5 en 6, Johannes Brahms. 6. ,,Lo Regiment de Sambre et Meusc", Rauski. 7. „La fille du Regiment", fan- taisie, Donizetti. 8. „Finale". Tentoonstelling Missienaaikring. Op Donderdag 24 Juli e.k. hoopt onze Missienaaiclub „O. M." haar eerste ten toonstelling te houden. Het afgeleverde werk dezer periodoj w.o. miskleeren en kinderkleeding zal wor den gezonden aan den Zeereerw. heer L. v. d. Berg; van velen een goede of verre ken nis. Wij hopen, dat ieder die belang stelt in Missie en Missiewerk, deze tentoonstel ling zal bezoeken. Ook allen die zich niet zoo erg interesseeren, noodigen wij drin gend uit toch een kijkje te komen nemen. Lan^s dezen weg doelen wij u iuede, dat iedereen die gaarne iels aan Pater v. d. Berg stuurt, die kan brengen aan de Mis sie-naaiclub „O. M.", die zich dan belast emt het doorsturen. Wij brengen onzen hartelijke» adnk aan allen, die maar eenigszins hebben meege werkt om de Missie-naaikrans, door ver schillende bijdragen, op gang tc helpen cn vertrouwen dat u in de toekomst ons fi nancieel blijft steunen door u op te geven als donateur of donatrice.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 9