ZATERDAG 19 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Op R®is/ Ter verzachting ed geifezing van stuk- geloopen voeten, z^tlolpin, schrijnen en smetten der huid, myg£«>eten en zonne brand, moet men op reis voorzien zijn van Doos 30,60, Tube 80 ct. S^UROL 386 PROF. SCHMUTZER LID VAN DEN RADIO-RAAD. Een Indisch deskundige. Na-ar de „Msbd." uit goede bron ver noemt, zal, op voordracht van Z.Exc. mr. P. J. Reymer, minister van Waterstaat, in de vacature in den Radioraad, ontstaan door het ontslag-nemen van mr. A. Phi lips, spoedig worden voorzien door de be noeming van prof. dr. ir. J. Schmutzer. hooglecraar aan de Rijksuniversiteit te "Utrecht, oud-voorzitter van de Indische Katholieke Partij en van de Katholieke Volksraad-fractie. De Radio-raad krijgt hiermee een in In dische aangelegenheden bij uitstek goeden adviseur. Het aantal Katholieke loden van den Ra dio-raad zal door deze benoeming van 2 op 3 worden gebracht. RIJKSCOMMISSIE WERVERRUIMING. De vaderlandsche industrie in het algemeen goed bedeeld. Dezer dagen vergaderde de Rijkscom missie Werkverruiming, onder presidium van haar voorzitter Mgr.. prof. dr. W. H. Nolens. Besloten werd samen te werken voor het instellen van een onderzoek naar de oorzaken, waardoor in een bedrijfstak reeds enkele honderden arbeiders zijn ont slagen en nog meerderen ontslag dreigt. Medegedeeld werd, dat de Regeering op een advies om via een gemeente deel te nemen in steun aan een onderneming, waar ontslag van arbeiders dreigt, besloten had afwijzend te beschikken. Goedgekeurd werd hetgeen door het bureau was onder nomen om te bevorderen, dat de opdracht voor de uitvoering van metaalconstructie werken ten behoeve van de Zuiderzeewer ken zooveel mogelijk de Nederlandsche industrie zouden ten goede komen. Met instemming werd kennis genomen van de stappen, gedaan, om voor een groote order in do metaalindustrie de uitvoering zoo veel mogelijk in ons land te behouden, Eveneens met instemming werd de mede- deeling ontvangen, dat het gemeentebe stuur van Rotterdam de orde voor een groot aantal tramwagens geheel hier te lande heeft geplaatst. Voorts werd melding ge maakt van eenige tientallen gevallen, waar in de bemiddeling der commissie werd in geroepen, om te bevorderen, dat opdrach ten voor leveringen aan Nederlandsche fa brieken zouden geschieden, waarvan vaak min of meer resultaat kon worden vastge steld. In één der hier bedoelde gevallen werd de order aan een vertegenwoordi ging van een buitenlandsche onderneming opgedragen, omdat die vertegenwoordi ging o.m. het voornemen te kennen had gegeven een fabriek hier te- lande te stich ten. Wie echter geen onbekende is in de metaalnijverheid, weet, dat dit voornemen reeds jaren bestaat en er op het oogenblik weinig kans is, dat het zal worden verwe zenlijkt. Hiervan wordt mededeeling ge daan, om te laten zien, welke redenen er soms toe bijdragen een order in het bui tenland te doen plaatsen. De commissie kreeg den indruk, dat overigens bij de ge meentebesturen meer het streven kenbaar wordt, om orders hier te lande te plaatsen. STADSNIEUWS VALKENBURG 4) HET EUCHARISTISCH ZIEKENTRIDUUM DE SLUITING. Met een luisterrijke plechtigheid is gisteren middag het Eucharistisch Ziekentriduum ge sloten. De kerk straalde en schitterde in licht glans en bloemen-weelde nóg mooier en nóg rijker dan de vorige dagen. Wij spraken met een zieke, die ons in dankbaar enthou siasme verklaarde: „De kerk is ieder jaar weer mooier". En zóó is hetl Het plechtig sluitingslof werd gecelebreerd door den zeereerw. heer pastoor Tholenaar, van Wassenaar, met assistentie. Een groot aantal priesters uit Leiden en van elders had in het ruime priesterkoor der St. Josephs- kerk plaats genomen. Het zangkoor, dat alle dagen de plechtig heden waardig had opgeluisterd, voerde ook nu weer de gezangen zeer goed uit. Pater Borromaeus de Greeve hield de slot- predicatie. En daarin wilde hij den zieken meegeven deze kern-gedachte: Jezus Christus in de Eucharistie zal blijven wat Hij geweest is voor u dezer dagen, wat Hij blijven zal alle eeuwen door, de Consolator, de Trooster. Tot het hart sprekend, zóó, dat alle hoor ders het ook zullen meedragen in het hart, het leven door, ontwikkelde de redenaar deze ge dachten: Jezus Christus in de Eucharistie kan u troosten, omdat Hij het lijden kent, omdat Hij de lijdenden bemint, en omdat Hij de macht heeft om heelende zalf uit te strijken over de schrijnende wonden dezer wereld. Deze laatste waarheid ontvouwde de predikant zeer schoon, door er op te wijzen, dat de Christus hen, die lijden, meer gelijkvormig maakt aan Zichzelf en daardoor meer deelachtig aan Zijn eigen grootheid en Zijn eigen schoonheid; dat Hij hun sterkte en macht geven, om het lijden te dragen; dat Hij hun een bron ten troost is, zooals de wereld er geen kent. En dan trad in den weisprekenden redenaar de apologeet naar voren. En aan de wereld, aan allen, die niet Katholiek zijn, verklaarde hij, dat niemand van allen, die hun tijd en hun zorg aan het welslagen van dit triduum heb ben gegeven, dat gedaan zon hebben, als hij of zij niet wist, dat Christus tegenwoordig is in de Eucharistie. Van veel beteekenis is dit Tri duum ook voor de gezonden. Het herinnert ons, dat ook wij eenmaal ziek zullen zijn en dat wij dan zullen terugzien op een leven van gezondheid, dat aan den dienst van God is gegeven moeten worden. En, hoewel zich wetend de minsie onder de bioeders, wilde de predikant zich ook richten tot de priesters. Wij, priesters, aldus spr., heb ben in deze dagen diep beseft, wat het betee- kent de middelaar te zijn tusschen God en de menschen. Laten wij tot de zieken gaan iederen dag, als 't moet ook 's nachts, en laten wij voor hen steeds goed, allerliefst zijn. Frissche kamers, mooie ligging, ptfjma keuken UITST. REF. BILLIJKE PRIJZEN 366a Aanbev.: A. C. v. ^GRONDEN (Reel.) In den ouderdom van 86 jaar overleed te Schagen de heer Keet, o u d-p a u s e 1 ij k z o u a a f De gemeenteraad van V e er e heeft besloten het beroemde stadhuis te doen restaureeren overeenkomstig de plannen, ingezonden door den minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen. Het rijk stelt volgens de bovenbedoelde plannen, een bedrag van 90.000 ter be schikkingVeere geeft 10.000; voor deze gemeente met haar 900 inwoners, ongetwij feld een belangrijk bedrag. De besturen van de St. Willibrordus en de Canisiusfederatie van R.-K. Onder wijzers hebben besloten een salaris-con gres te houden te 's-Gravenhage op Zater dag 16 Augustus. Bij de firma Schoondermark Hoo- genboom, sogarenfabrikanten te Bladel. heeft het bestuur van den Ned. R.-K. Ta- baksbewerkersbond „St. Willibrordus" een werkstaking aangekondigd. Deze staking gaat in op Maanda 28 Juli a.s. Naar de „Tijd" verneemt, is de heer A. W. T. Schoevers te Wageningen, aan de Universiteit te Londen geslaagd voor het eindexamen van den tweejarigen cursus in de journalistiek. Hij is de eerste Nederlander aan wien het „diplom of jour nalism" werd toegekend. Na de predicatie trok door de kerk, langs de zieken, de processie nu grooter dan de vorige twee dagen lange rijen koorknapen en bruidjes, veel priesters, de Goddelijke Trooster. En daarna stonden de priesters voor iederen zieke afzonderlijk stil en de Christus Eucha- risticus zegende hen allen. En de gebeden en :.sii%12, lel. 103 i gezangen stegen op, herhalend en herhalend geloof, liefde en vertrouwen. Een diep indruk- wekkende geloofs-getuigenis. Het Te Deum brandde los uit van dankbare vreugde gloeiende harten. De lieve bruidjes gingen langs de zieken, om aan ieder de atten tie van een bouquetje te schenken. Het Tantum Ergo werd gezongen, de zegen, een danklied en het Triduum, het derde prachtig georgani seerd en schitterend verloopen was weer ge ëindigd. Wijn en olie werden gezegend en den zieken medegegeven naar huis. KERKNIEUWS Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal volgende week alleen Zaterdag audiëntie verleenen. Pater Borromaeus de Greeve zeide in zijn predicatie, niet geroepen te zijn, om dank te brengen. Ht katholieke dagblad heeft die taak wel. Wij mogen namens alle Katholieken in Leiden en ook namens zeer velen buiten Leiden dan ken al degenen die het Triduum hebben voor bereid en mogelijk gemaakt. Het Eucharistisch Ziekentriduum is in het interparochieël kerkelijk leven van katholiek Leiden een jaarlijksche gebeurtenis geworden, die wij niet meer missen willen, niet meer missen kunnen! En wij zullen die ook niet meer missen, als ei blijft een toegewijde en energieke leiding als tot op heden, als velen blijven geven hun daadwerkelijken steun in velerlei vorm, als nog meerderen dien zullen gaan geven. Wij willen gaarne in ons blad, desgewenscht, bemiddelend optreden voor hen, die het Comi té, dat voor vele geldelijke zorgen zit, willen verblijden met een gift na vele dagen en weken van arbeid en zorg! Morgenmiddag van 2 tot 4 is de nog ver sierde St. Josephskerk te bezichtigen. Eindexamens „Kennis is Macht." Geslaagd zijn voor de eindexamens van de Middelbare Handelsavondschool van heb Genootschap „Kennis is Macht". Ned. Taal en Corresp.: P. C.Dek ker, N. P. C. Mieloo, Mcj. E. S. Spieren burg, Mej. C. M. Veltema, A. Warnaar. Fransche Taal en Corresp.: H. J. Bruggeman. Engelsche Taal en Corresp.: C. A. van Beek, E. P. Cancrinus, J. van Hooidonk. D u i t s c h e Taal en Corresp.: W. A. M. Driessen, J. H. Thijssen, J. Vijlbrief. Boekhouden enz.: J. Belt, H. C. Broxterman, E. P. Cancrinus, C. M. Dolle, J. A. Duffels, P. J. Hoope, W. F. v. Ulden. Al gem. Handelskennis: O. A. M. Bayer, C. A. van Beek, J. G. Bon, H. Brakel, E. P. Cancrinus, P. C. Dekker, C. M. Dolle, J. A. Duffels, P. J. Hoope, J. van Hooidonk, B. Nap, Mej. E. S. Spierenburg, Mej. C. M. Veltema, B. Wijsman. Schoonschrijven: A. Burgerjon, J. van der Hoeven, Ph. van Hooven, C. Passchier, J. van Steenwijk, P. J. van Vliet, O. J. Völker (met lof). Stenografie: J. A. M. de Graaf, Mej. C. J. v. d. Nat, Mej. M. v. d. Plas, Mej. C. M. Veltema. Stenotypie Mej. E. Goddijn, C. M. Koet, Mej. M. E. du Prie, Mej. H. Remmelenkamp, P. R. R. Venhuizen. Machineschrijven Mej. J. As- sié, C. H. van Beek, F. W. Biegstraaten, E. van der Blom, Mej. W. J. D. Brandse, Mej. M. Carton, G. M. Clements, C. Cra mer, L. Elderhorst, C. J. M. van Eyken, H. J. de Graaf, A. Gijbeis, Mej. A. M. van Gijn, Mej. M. Haak, A. J. Hemerik, Mej. C. Huber, Mej. C. G. Janssen, Mej. A. de Ivler, C. M. Koet, P. Krom, Mej. J. M. de Lange, Mej. J. Langezaal, Mej. M. M. v. d. Mark, C. J. Meskers, Mej. G. P. v. d. Meij, W. Overduin, Mej. M. E. du Prie, Mej. G. M. E. Planjer, B. P. de Ru, N. Schouten, Mej. H. A. Stam, Mej. E. Stok- huizen, H. v. d. Top, B. van Ulden, H. D. J. v. d. Ven, J. C. Verhoogt, Mej. C. Ver koren, Mej. G. Vermeij, Mej. M. Verwey, Mej. E. Wassenaar, C. J. van Wingerden, Mej. D. van Wijk. R.-K. Vakschool voor Meisjes. Geslaagd voor het 2e gedeelte (praktijk) van het Staatsexamen N VII, leerares Huishoud kunde en Waschbehandeling, de dames L. Gi- risch, M. A. Jongenburger en M. A. E. Bleijs. Voor het 2e gedeelte (praktijk) van het Staatsexamen N VIÏI leerares Koken en Voe dingsleer, de dames M. C. A. Kortmann en C. C. Huibers en voor het derde gedeelte (art. 38) van dit examen de dames M. E. van Deene en M. v. d. Hulst. Voor het examen Nuttige Handwerken zijn ie Rotterdam geslaagd de (fames A. B. Broers, j B. J. M. van Duyne, A. J. van Hoëvell, E. A. Kooi en M. E. Overdijkink, allefi alhier. Bij het gehouden toelatingsexamen voor de Rijks H. B. S. te Winterswijk slaagde onze stadgenoot W. Brugman. i Aan den Raad dezer gemeente is het vol gend adres gericht: i .Geven met verschuldigden eerbied te ken- nen ondergeteekenden, W. Boot en J. v. d. Hoeven, respectievelijk 2e voorzitter en secre taris der afdeeling Leiden van den Nederland- schen Bond van Personeel in Overheidsdienst, goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 24 No vember 1924, no. 31, in dezen optredende na- I mens de in hun afdeeling georganiseerde werk- lieden, in dienst uwer gemeente en domicilie houdende: Langebrug 10 A te Leiden; dat zij zich tot uwen Raad hebben gewend bij adressen van 8 October 1927 en 28 Juli 1928 met verzoek, aan een aantal werklieden in dienst van uwe Gemeente een verklaring uit te reiken, dat zij vóór 1 Juli 1922 onafgebro- 1 ken in lossen dienst werkzaam warén geweest, waardoor inkoop van dezen diensttijd mogelijk werd gemaakt; dat de Pensioenraad ten aanzien van één dezer werklieden heeft beslist, dat zijn dienst tijd vóór 1 Juli 1922 voor inkoop in aanmer king komt; dat het College van Burgemeester en Wet houders uwer Gemeente zich met deze beslis sing niet heeft kunnen vereenigen en een be zwaarschrift daartegen bij den Pensioenraad heeft ingezonden; dat zij onder uwe aandacht brengen, dat de Pensioenraad zijn beslissing heeft geiïbmen overeenkomstig eene naar waarheid afgegeven j verklaring van het gemeentebestuur van Lei den; dat zij deze handeling van het College van Burgemeester en Wethouders zeer betreuren, daar zij op grond van de gehouden besprekin gen in uwe vergadering de verwachting moch ten koesteren, dat ook het College van Bur gemeester en Wethouders geen bezwaren zou inbrengen tegen een beslissing van den Pen sioenraad door den Rijkswetgever benoemd in eerste instantie de Pensioenwet toe te pas sen als deze beslissing was genomen over eenkomstig naar waarheid afgegeven verkla ringen van het College van Burgemeester en Wethouders; dat zij zich daarom tot u wenden met het beleefd verzoek, mede te voorkoming van ver dere vertraging, het College van B. en W. uit te noodigen dit bezwaarschrift alsnog in ie trekken en dat zij ter nadere motiveering van dit verzoek de eer hebben u te verwijzen naar nevensgaande toelichting". Een uitvoerige toelichting is bij het adres gevoegd. Programma van het Parkconcert van Dins dag a.s., te 8 uur. 1. Maskerade marsch, Geijp. 2. Ouverture „La Liberté", Govaert. 3. „My Queen", wals, Coote. 4. Fantaisie „Le Fre- mersberg", Koennenmum, Geijp. 5a. „Vorspiel König Mannfred", Reinecke. b. „Extr" Acte Gavotte. Gillet. 6. „Künstlertraumewals, Vollstedt. 7. „Aux Héros du Congo", marsch Tierolff. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n. 232S. L. Beurs, Leiderdorp, Dorpstraat 144, Manufacturen. Wijz. Uitg. oef. Bedr.: winkel in manufacturen opgeheven, alleen handel in ma nufacturen. 278. „De Conventie", Maatschappij tot uit oefening van het kalkbrandersbedrijf. Leiden, Nieuwe Rijn 64a. De heer J. A. J. Trip. 25 Juni 1929 ingetreden als Commissaris cn d.d. 30 Juni 1930 als zoodanig uitgetreden en be noemd tot directeur. 2470. Naaml. Vennootschap „Vereenigde Schelpkalkfabrieken", Leiden, Nieuwe Rijn 84a. N. Dir. J. A. J .Trip, Den Haag, Nieuwe inschrijving. 5562. „Movo", S Bakhuyzen, Leiden, Oude Rijn 44c, Banket- fabricatie, E.: S. Bakhuyzen, Leiden. Het Liteh-diploma- Duiische Handels correspondentie is behaald door den heer J. A. Burger, leerling van den heer E. S. Offringa, alhier. Aan het Bestuur der Vereeniging Kinder schoolvoeding is het batig saldo der kinder- sportfeesten, gehouden tijdens de lustrumfees ten, ad 183.88 afgedragen. BIOSCOPEN. Luxor. Het hoofdnummer van deze week is een wel heel sensationeel. De geheimzinnige X is de man, die verschillende spoorwegrampen ver oorzaakt om de autobuslijnen, die op het spoorwegtraject loopen, te doen floreeren. Die eigenaar van de autohusonderneming is de chef van spoorwegtractie.dus een geheim zinnig en sensationeel gegeven om iets te bren gen. Het verhaal speelt zich af in Engeland en wordt in het Duitsch gespeeld, 't Is een eenigszins huiveringwekkend verhaal, hetgeen begrijpelijk is als men de spoorwegtreinen ziet derailleeren met al de gevolgen van dien. Maar 't verhaal is jammer genoeg erg onlogisch, wijl het onderzoek naar dien geheimzinnigen X niet zoo doortastend is als men wel van En- gelschen mag verwachten. Scotland Yard b.v. wordt er heelemaal buiten gehouden... anders zou het verhaal te vroeg ien einde zijn. In de film „Moderne Liefde" hebben de toeschouwers eens hartelijk kunnen lachen evenals trouwens in de overige films van het vóór-programma. Trianon. Twee groote films draaien deze week in Trianon, die ieder voor zich de moeite waard zijn om te worden gezien. „Artisten-tragedie" is de eerste film. Waarom wordt er door de filmmaatschap pijen toch zoo dikwijls op een oud thema terug gekomen. Ook dit is een onderwerp, dat reeds tal- looze malen behandeld is. en telkens weer ko men er nieuwe bewerkingen van, die, hoe her haald ze ook zijn, toch altijd het publiek schij nen te kunnen bekoren. Dit soort»film blijft het doen, zooals ook deze, die de tragedie geeft van een artisten- familie. Tegenspoed, liefde en.... de belooning. Warner Bros komen met „De Stad der Mis daad", Chicago. De titel fascineert reeds. Dit is trouwens een geheim der Warner Bros, dat zij films weten te vervaardigen die trekken, waarvan zij reeds meerdere bewijzen hebben gegeven. Deze film is het interessante verhaal van een misdadi- gersbende in deze nu beruchte stad. Zij geeft de strijd van de politie tegen de misdadigers, welke strijd natuurlijk eindigt met de ondergang der bende. Met het journaal is dit een aantrekkelijk en goed programma. Gemeentelijke Aankondigingen Gemeentelijke Kweekschool voor Onderw.(essen) te Leiden, Oude Vest 35. Afdeeling B. en (t. De cursus voor de hoofdiktar (aid. B.) vangt aan den 2en Septem#er/l9ï». Uitsluitend schriftelijke aanafeldifig vóór 1 September, waarvoor formdïiereif gratis aan de school verkrijgbaar Efln. ir De cursussen voor dc aktün l.o. jjransch, Duitsch, Engelsch en Wislainde Aid. C.) gaan alleen bij voldoende deelnam^ door. Aanvang in de eerste volle wiêflk van September'. Aanmelding als boven. De Directeur, H. VAN SLOOTEN, Jr. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den, gezien het verzoek van: a. J. Schüster om vergunning tc« het oprichten van een sigarenmakerij in het perceel Dolhuissteeg No. 16, b. F. A. H. Prow%g©ck qju"[vergunning tot het oprichten van'" Qeil möta|lgieterij in een gedeelte van het ^xyceeÈ Dbezastraat No. 35, uitkomende a&n dö Rujme \Conscien- tiestraat, Gelet op de artikelen] 6 en 7 tier Hin derwet, geven kennis a ah he/ pulAiek,* dat genoemde verzoeken rnjt biggen jtfp j de Secretarie dezer gemeente teO'ish/'ge- legd zijn; alsmede dat op Zaterdkjg den 2en Augustus e.k. des vooraxiddag^^e half elf uren in het perceel Breestraatf (Bu reau van Gemeentewerken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwa^m tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebe stuur of een zijner leden zijn verschenen, texi einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. UIT DE OMGEVING NOORDWIJK. Fanfare. Morgen zal het Fanfarecorps „Excelsior" deelnemen aan het concours, uitgeschreven door de R. K. Zuid-Hol- landsche bond van Harmonie en Fanfare corpsen te Rotterdam, onder leiding van zijxi nieuwen dirigent, den heer Corn, de Haan. Het corps zal xxitkomen ixi de derde afdeeling. RUNSATER WOU DE. De burgemeester. De Burgemeester dezer gemeente zal vanaf 25 Juli tot IS Augustus a.s. buiten de gemeente verblij ven. WASSENAAR. Geboren: Theresia Maria, d. van J. L. G. Hoekstra en P. J. Hoogendoorn. Willy Perns Paulin, z. van R. vaxx Troost en E. M. van de Vijver. Cornelis Marinus, z. van M. Kurvink en W. J. Jopse. He lena, d. van A. Versteeg en A. van der Meij. Gerardus Johannes, z. van R. W. Laar man en J. van der Kroft. Adriana Ca rolina, d. van J. J. van Spronssen en J. M. van der Kwartel. Ondertrouwd: A. Visser en A. C. van Wijngaarden. H. Kraan en M. K. Lenssen. W. C. van Ommeren en C. M. Foppele. J. H. Groeneveld en P. M. Hanssen. Overleden: Theodora Maria Putman 14 j. UIT DE RIJNSTREEK WOERDEN. Geboren: Pieter, z. van J. de Lo ning en J. van der Zouw. Helena, d. van M. Groenendijk en M. C. Blijleven. Tiemen, z. van F. Pen en H. Bronk. Willem Marinus, z. van W. Schalkwijk en G. Hage. Louis, z. van L. Beunder en A. Mantel. Antonius, z. van A. Scheel en M. P. Barendrecht. Overleden: Cornelia Maria van Es 1 j-, d. van G. W. van Es en A. de Wit. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de doktoren: de Graaff Niemer, Starck en Veldhuijzen. Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door: Dr. Timmermans, Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagdiexist der apotheken wordt van Maandag 14 tot en xnet Zondag,20 Juli a.s. waargenomen door de apotheek: C. B. Dxiyster, N. Rijn 18, Telef. 523. SPORT DE VIERDAAGSCHE AFSTANDS- MARSCHEN. De praestaties der leden van „de Antilopen". Van „Rood-.Wit"-zijde wordt ons gemeld: Ook den derden dag hebben alle leden van bovengenoemde afdeeling der R.-K. Athl. eix Sportvereeniging „Rood-Wit" we der uitstekend geloopen. De loopers van 55 K.M. waren om pl.m. 3 uur binnen, die van 40 K.M. om half drie, terwijl het jongste lid, dat 30 K.M. per dag aflegt zich reeds om 12 uur meldde. Allen waren in prima conditie en hadden niet de minste nadeelige gevolgen onder vonden van de hevige regens op den 2en dag. Ook den laatst en dag werd door allen schitterend geloopen. Allen waren lang voor den vastgestelden tijd binnen en had den naar genoegen de laatste kilometers afgelegd. i^u de Vierdaagsche is afgeloopen en alle leden van Rood-Wit, die aan de mar- schexx deelnamen, de prestatie hebben voï- bracht, rest ons ïxiets anders dan hun ge luk te wenschen met huxx succes en de hoop uit te spreken, dat allen door het maken van propaganda er toe zullen bij dragen, dat het volgende jaar een groep kan worden bijeengebracht. Volledigheidshalve doen we hieronder volgen de namen van de deelnemers van dit jaar. De 55 K.M. per dag werden geloopen door: G. van Oerle, Th. Stijnman, P. Ver hoef, H. Duindam en M. van Noort. De 40 KM. per dag werden afgelegd door: W. Stijnman exx de 30 K.M. per dag door H. Meyers. De leiding van het groepje berustte bij G. van Oerle. Het vorige jaar werd aan de 55 K.M.- niarsch alleen deelgenomen door H. Duin dam en M. van Noort, terwijl Th. Stijn- men en P. Verhoef de afstand van 40 K.M. aflegden resp. als deelnemers bij het 4e Reg. Inf. en als burger-juniores. G. van Oerle volbracht de marschen reeds in 1929, terwijl de beide andere deel nemers voor 5t eerst naar Nijmegen waren gekomen. Met stomheid geslagen. Wat heeft Karei toch? Vroeger praat te hij aaix één stuk door en xxu hoor je hem haast niet meer. Ik geloof dat hij getrouwd is. In de rechtzaal. oude Rechter:' Denk je, dat j"e arme moeder blij zou zijn als ze je hier in dé veidachtenbank zag staan? Verdachte: En of! Dan was ze tenmin ste eens even buiten de vrouwengevange nis!

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2