WAALS - HaarLstraat 130-136 LAND- EN TUINBOUW RECHTZAKEN ZATERDAG 19 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURAN1 DERDE BLAD PAG. 10 BOSKOOP. Tooneelclub „St. Genesius". Donder dagavond j.l. vergaderde de tooneelclub „St. Genesius", onderafdeeling van de St. Josephgezellenvereeniging in het R. K. Vere-enigingsgebouw alhier. De voorzitter opende de vergadering met den Kolpingsgroet, waarna de notu len der vorige vergadering onveranderd werden goedgekeurd. Hierna werd medegedeeld, dat er een schrijven was ingekomen, inhoudende de mededeeling, dat de vereeniging in aan merking is gekomen, tot mededinging aan den tooneelwedstrijd, welke op Zondag 23 Nov. a.s. te Warmond zal worden gehou den. Naar aanleiding hiervan werd beslo ten, om met de repetities van het op te voeren blijspel, namelijk „Onder de para plu" zoo spoedig mogelijk een aanvang te nemen, evenals met die van het op te voe ren stuk voor de najaarsuitvoering, welke op 19 en 20 Nov. a.s. zal worden gegeven. (De tekst van dit stuk zal nader worden bekend gemaakt). Verder werd besproken het voorstel van den heer N. v. d. Erf, om gedurende den tijd, die niet besteed wordt voor het hou den van repetities, b.v. ééns per maand een bijeenkomst te houden, die ten doel zal hebben, de onderlinge band der leden te versterken. Op deze bijeenkomsten zal dan besproken worden, een of ander onder werp, hetwelk zal bijdragen tot algemeene ontwikkeling der leden. Bij de rondvraag stelde de heer G. v. d. Erf voor, reeds gedurende de zomermaan den met de verandering van het tooneel te beginnen, om het met de a.s. najaars uitvoering beter in orde te hebben, dan het tot nu toe is geweest. Dit voorstel vond bij vele leden bijval; en verschillende stelden zich dan ook be schikbaar, om hierbij behulpzaam te zijn. Niets meer aan de orde zijnde sloot de eerw. kap. Fransen met den Kolpings groet deze goed geslaagde vergadering. KOUDEKERK. Personalia. Benoemd met ingang van 19 Aug. a.s. tot assistente aan de Ned. Ilerv. school alhier, mej. Ellen Pressler, leerlinge van de Herv. Kweekschool te Leiden. Geboren: Leentje d. van K. de Jong en S. Guldemond Leendert z. van J. Noorda-m en M. J. Spijker. Ondertrouwd: Arie VUsser 24 j., van Wassenaar, en Anna Cornelia van Wijngaarden 21 j. NIEUWVEEN. Kostelooze rijwielmerken. Vanaf j.l. Haandag kunnen belanghebbenden ten kantore van den heer Ontvanger te Nieuw koop op de gewone kantooruren aanvragen doen ter bekoming van een kosteloos rij- wielbejastingmerk voor 1930—'31. Tevens wordt hiervoor gelegenheid ge geven, gedurende 3 weken, eiken Dinsdag en Donderdagavond van 7 tot 9 uur. Been gebroken. Woensdag j.l. was mej. L. de Rooi gezeten op een tonnetje met een plank erop, toen zij plotseling omver viel, waardoor zij een dijbeen brak. Zij is opgenomen in de Johannesstichting ter verpleging. Gered. Donderdagmorgen was de buurt bij de coöp. maalderij in rep en roer. Immers het lVs-jarig zoontje van den heer C. de Groot was weg. Mej. G. Meier, die er ook woont, ging aan de rings-loot zoeken en zag tob haar schrik de klompjes drij ven van het kind. Zij begaf zich te wat ex en wist de kleine drenkeling op den wal te brengen. Daar hij geen teekenen van leven gaf, werd dr. Wout. ontboden doch daar deze niet thuis was, haalde men een verpleegzuster uit de Johannestichting die na veel moeite de kleine weer bijbracht. Bazar. Donderdag 24 Juli wordt in de Chr. school een bazar geopend ben bate van de T. B. C.-bestrijding. Op een druk bezoek wordt gerekend. Zij, die nog iets te geven hebben aan kleedingstukken, luxe voorwerpen of iets dergelijks kunnen dit doen bij de kransdames. Zaterdag avond wordt de bazar gesloten. WOERDEN. Voetbal. Het programma voor de se riewedstrijden van V. E. P. a.s. Zondag luidt als volgt: V. E. P. IISemper Avanti III (1 uur); M. S. V. IISemper Avanti II (2.15 uur): Donk I—Condor I (3 uur). Ter rein aan de Utrechtsche straatweg. Zwemfeest. Het zwemfeest, georgani seerd door de W. Z. C. alhier op Donder dagavond is uitstekend geslaagd. Deelge nomen werd door een 20-tal dames uit Rotterdam, waaronder mej. Braun, wereld kampioene en mej. Grendel, Nederlandsch kampioene. De publieke belangstelling in het Zwembassin aan de Nieu.ve Dijk was zeer groot. Niemand zal spijt van zijn geld gehad hebben, want het gepresteerde was dit ten volle waard. Jammer, dat de regen op het laatst de zaak een beetje te iaat maakte. Van de gegeven zwemdemonstra- ties was het schoonspringen, het figuur zwemmen en het behendigheidszwemmen wel iets zeer bijzonders. De laatste sprong van Zus Braun: „Schept vreugde in het leven" was een waardig slot van de ver scheidene andere, ook door de dames L. Weers, T. Roos, M. Oversloot, C. Linse, M. Lejeune en M. Braun. uitgevoerd. Hier van vonden wij een der mooiste de snoek- schroefsprong. De leidster van de ver- schillendè nummers was mevrouw Braun. Bij monde van den heer Meijers werd haar een bloemenmand aangeboden. De uitslag van de vrije slag- en rugslag- nummers was als volgt: I 40 M. vrije slag: M. Braun 25 sec., J. Grendel 26.2 sec., M. Oversloot 26.2 sec., M. Lejeune 26.2 sec., I. Breukel 26.8 sec., N. Mudde 27.8 sec., I. Hofijzer 28.4 sec., M. Berkel 29.2 sec., L. Weers 30.8 sec., R. Mastenbroek 31.2 sec., M. Bolte 37 sec., L. Bolte 39.4 sec. H. 40 M. rugslag M. Braun, 29 sec., J. Grendel 30 sec., M. Oversloot 31.6 sec., M. Lejeune 33 sec., N. Mudde 34.8 sec., I. Breukel 38 sec., M. Berkel 34 sec., J. Koe dam 25.2 sec., A. Mastenbroek 35 sec. Tot slot werd een polowedstrijd gespeeld tusschen W. Z. C. en de Rotterdamsche dames, die door W. Z. C. met 31 gewon nen werd. Het geheel werd opgeluisterd door het fanfarecorps „Excelsior". ZEVENHOVEN. Schoolreis. Met een tweetal autobus sen van de firma van Bunningen te Uit hoorn hebben de leerlingen van de R. K. school aan de Kromme Mijdrecht een schoolreisje gemaakt naar Bergen in Noord-Holland, waar volop van strand en duinen werd genoten. BESTRIJDING MOND- EN KLAUWZEER. Antwoord van den minister op de vragen van den heer Boon over het middel „Matafto", ter bestrijding van het mond- en klauwzeer. Op 18 Juni heeft het lid van de Tweede Kamer de heer Boon, betreffende het mid del „Matafto", ter bestrijding van het mond- en klauwzeer de volgende vragen ge steld aan den minister van hinnenl. zaken en landbouw: 1. Kan de Minister inlichtingen ver strekken omtrent de werking van het mid del „Matafto" bij vee, lijdende aan of be smet met het virus van mond- en klauw zeer, dat volgens de jongste berichten in Spanje onder wetenschappelijk toezicht is toegepast? 2. Zoo neen, is de minister dan bereid met het oog op de groote belangen der Nederlandsche veehouders onmiddellijk daaromtrent inlichtingen te doen inwin nen en enkele onbevooroordeelde deskundi gen naar Spanje te zenden, ten einde zich ter plaatse omtrent de werking van ge noemd middel op de hoogte te stellen? 3. Mochten de inlichtingen uit Spanje hoopgevend zijn ten opzichte van genezing of onvatbaarmaking van door mond- en klauwzeer aangetast vee, wil ^de minister alsdan bevorderen, dat ten spoedigste in Nederland proeven worden genomen, waar het vraagstuk weer urgenter is geworden, doordien in de onmiddellijke omgeving van 's-Gravenhage een ernstige mond- en klauw- zeer-epidemie heerschende is? 4. Is de minister niet van meening, dat niets onbeproefd moet worden gelaten om deze zoo gevreesde ziekte, die den veehou ders honderdduizenden guldens schade be rokkent, zoo deugdelijk mogelijk te bestrij den? Antwoord van den ministei Dc Minister heeft thans het volgende antwoord ingezonden: Behalve niet gunstige gevolgtrekkingen naar aanleiding van de indertijd in Neder land verrichte proefnemingen, zijn den on- dergeteekende omtrent de w.erking van het „Matafto" gegevens van lateren datum uit het buitenland bekend. Volgens prof. dr. O. Waldmann, direc teur van het mond- en klauwzeerinstituut te Riems in zijn nota aan do vergade ring van het Internationaal Veeziekten- Bureau 1929 te Parijs is het bewezen, dat het „Matafto" geen enkele specifieke werking bezit. Ten aanzien van de in Spanje plaats gehad hebbende proefnemingen werd van den directeur van het Internationaal Vee ziekten-Bureau vernomen, dat de commis sie, die met het onderwerpelijke middel gewerkt heeft, over de werking een vage conclusie formuleerde, waarbij intusschen naar voren kwam, dat het voorbehoedend vermogen van het „Matafto" als twijfelach tig beschouwd moest worden. Het middel is in Spanje niet officieel geregistreerd, zooals de wetgeving aldaar vereischt. In verband met bet bovenstaande, kan de beantwoording der vragen 2 en 3 ver vallen. Vraag 4 wordt uiteraard zonder eenig voorbehoud bevestigend beantwoord, en de feiten bewijzen, dat steeds in diens geest is gehandeld. De ondergeteekende zal nader overwe gen,' zulks in het algemeen belang en dat van de veehouders in het bijzonder, of en in hoeverre hij gevolg kan geven aan het algemeen advies van het meergenoemd In ternationaal Bureau, om niet toe te laten de aanwending van zoogenaamde specifieke geheimmiddelen tegen het mond- en klauw zeer, indien hun afdoende gunstige wer king wetenschappelijk niet is vastgesteld. DE ACTIE VAN DEN ALG. NED. ZUIVELB0ND. Een adres aan den minister. De Alg. Ned. Zuivelbond (F. N. Z.) heeft zich op 17 Juni j.l. tot den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw ge wend met het navolgende adres: „Wij nemen beleefd de vrijheid, ons tot Uwe Excelentie te wenden, in verband met de bezwaren, welke onzen zuivel-ex- port naar Duilschland bedreigen tenge volge van de overeenstemming, welke er tusschen Duitsche en Finsche belangheb bende partijen bereikt schijnt te zijn over de regeling van den boter- en kaasinvoer en de wijziging van het handelsverdrag tus schen deze beide landen, welke daarvan het gevolg zal zijn. Volgens onze laatste van particuliere zijde otnvangen berich ten zou de overeenstemming bereikt zijn op grond van wederzijdsche tegemoetkoming, waarbij met Finland overeengekomen zou zijn, dat jaarlijks ton minste 8 millioen I li n ui n li 111 niïni ifiii tl 111 tl n 111 li I li inn iiiiirni I li li i i ii ii i li 1111 li i li li ui ii li i li ii ii i ii ii 11 il Onder Buitengemene Reclame-Verkoop felonie Portiek in onze advertenti^ v^f gjsteren komt voei^E^E^FS PESCUL DfT M0€T 3hil K.G. boter en 3 millioen K.G. kaas tegen bepaalde, voor Finland acceptabele voor waarden kan worden ingevoerd. Hierdoor bestaat de aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid, dat binnenkort het van R.M. 27.50 op R.M. 50 per 10 100 K.G. verhoog de invoer op boter in Duitschland in wer king treedt, gevolgd door een verhoogd in voerrecht op kaas, terwijl het volgens onze berichtsbron, door de speciale overeen komst, welke Duitschland met Finland sluiten zal, niet buitengesloten is, dat het invoerrecht van R.M. 50 op boter nog ver dere verhooging zal ondergaan of langer van kracht zal blijven dan aanvankelijk in de bedoeling lag. Finland heeft hierbij door zijn verkregen garantie geen belang meer en de waarde van de meestbegunsti- ginsclausule in ons handelsverdrag met Duitschland wordt hierdoor wel heel pro blematisch, om niet te zeggen waardeloos. Volgens onzen zelfden berichtgever is er te Berlijn reeds een „Butter- und Kase Einfuhrgesellschaft m.b.H.", met een stam kapitaal van R.M. 50.000 onder leiding van Rittergutsbeitzer Vol!rath von Arnim, op gericht welke den boter- en kaas-invoer uit Finland regelen zal, zoodat deze aangele genheid reeds in een vergevorderd stadium van voorbereiding schijnt te verkeeren. Het behoeft niet te worden gezegd, dat door dezen gang van zaken in ons be langrijkste afzetgebied voor boter en kaas voor onzen zuivelexport een zeer zorgvolle toestand ontstaat en hot zal Uwe Excel lentie begrijpelijk zijn, dat deze berichten in de kringen der belanghebbenden teleur stelling en ontstemming verwekken, voor al omdat men hierin een aanfluiting der te Geneve gehouden conferenties en gemaak te afspraken ziet. Wij verzoeken Uwe Excellentie, er bij Haren Ambtgenoot van Buitenland -scire Zaken op te« willen aandringen, dat hierop te Berlijn gewezen wordt en dat alles wor de gedaan om te voorkomen, dat de waarde van de clausule van meestbegunstiging op deze wijze tot niets wordt teruggebracht. Wij vertrouwen er op, dat Uwe Excel lentie alles zal willen doen, om tot ver zachting van den boven gevreesden toe stand mede te werken." KANTONGERECHT TE LEIDEN. Uitspraken. W. N. H. Voorschoten, overtr. K. B. 1887 4 of 2 d. J. de J. Hillegom geen gevolg gei ven aan bevelen van een verkeersagent 3 of 3 d. A. N. v. d. D. Den Haag vertr. M. en R.w. R®éL 5 of 3 d. G. B, Amsterdam, loopen op verbden grond 2 of 2 d. C. N. K. Noord- wijkerhout id. 2 of 2 d. H. A. H. Oegstgeest overtr. Arbeidswet 3 maal 3 of 3 m. 2 d, J J. D. Voorschoten id. id. 2 m. ƒ2 of 2 m. 2 d. K. L. id. 5 of 5 d. A. Z. C. C. T. idem ƒ2. of 2 d. C. H. K. Schiedam, overtr. wet openb. vervoerm. 6 of 3 d. C. H„ J. B., G. G. burengerucht, ieder tot 3 of 3 d, J. B. penbare dronkenschap 5 of 3. L. K, idem 5 of 3 d. P. W. L. geen gevolg geven aan bevel verkeersagent 3 of 2 d. J. S. zwerven de, met een auto rijden zonder geldig rijbewijs J 5 of 3 d. J. T. H. M. S. Amsterdam id. id. 5 of 3 d. G. H. Ter Aar, overtr. van het Motor- en Rijw.regl. 3 of 3 d. J. G. fietsen zonder licht 3 of 3 d. L. H. Oegstgeest id. id. 3 of 3 d. L. de H. den Haag idem 3 of 3 d. L. O. D. fietsen zonder bel ƒ2 of 2 d, M. H. Sassenheim idem 2 of 2 d. H. v. d. M. Oegstgeest idem 2 of 2 d. A. A. v. K., Wassenaar, fietsen zonder reflector ƒ2 of 2 d. J, Th. M. S. Amsterdam te Leiden met een auto rijden door de Watersteeg 3 of 2 d. C A. v. M. Leerdam id. 3 of 2 d. J. J. id.- 3 of 2 d, A. T, fietsen over het Rapenburg .W.Z. in verboden richting 1 of 1 d. Th. P. B. wed. W. H. J. M. te Leiden vuil in het water werpen 3 of 2 d. H, W., zwervende, overtr. der Verord. Leiden p de Straatpolitie 1 of 1 d. A. v. H. en B. de O. te Leiden op straat kaart spelen, ieder öf 1 d. J. L. vr. K. C. V. geen kennis geven van het herbergen van een vreemdeling 0.50 of 1 d. J. H. C. S. Den Haag, met een apto rijden over een ge sloten verklaarden weg, 1 of 1 d. C. J. A. F. Vogelenzang, een auto met werkenden mo tor op straat laten staan 0.50 of 1 d. N. de W. den Haag, loopen op verboden grond 2 of 1 d. M. W. idem idem 2 of 1 d. J. H. v. d W. fietsen zonder licht 3 of 3 d. C. K. Katwijk, te Noordwijk zich als bestuurder van een rijwiel-vasthouden aan een auto 1 of 1 d. T. H. H. K. Velsen, met een autc rijden zonder licht 3 of 3 d. D. B. Sassenheicm, fietsen zonder licht 3 of 3 d. G. H. idem idem 3 of 2 d. G. C. S. Poeldijk, met een auto rijden zonder verlicht nummer en letter en zonder roo achterlicht 5 f 2 d. W. S. Enschedé, met een auto rijden over een ge sloten verklaarden weg 2 of 2 d. H. R. Rot terdam idem 2 of 2 d. B. de R. Katwijk, als schipper van een geesleept wordend vaar tuig het roer niet bedienen 10 of 5 d. J. D. Rotterdam idem 10 of 5 d. C. A. Hardinx- veld idem 10 of 5 d. D. v. d. Z. Amsterdam idem 10 of 5 d. D. S, Katwijk idem 10 of 5 d. H. V. Leidschendam, idem 10 of 5 d. J V. Katwijk, fietsen zonder licht 3 of 3 d. A. H. V. Amsterdam, met een motor rijden over een gesloten weg 2 of 2 d. N. B. v. H. Hazerswoude, idem met een auto 2 of 2 d. G. T. Katwijk, loopen op verbden grond 2 of 2 d. A. G. en P. J. D. beiden te Noord- wijkerhout loopen op verboden grond, ieder It J 2 f 2 d. D. J. v. R. fietsen zonder licht j 3 of 3 d. H. K. Voorschoten idem 3 of 3 d. C. S. Warmond, als schipper van een ge- sleepd wordend vaartuig gedurende de vaart het roer niet bdienen 10 of 5 d. A. M. J. T. fietsen zonder licht 2 of 2 d G. V. fietsen zonder bel 2 of 2 d. N. v. E. Rijnsburg, loo pen op verboden grond 2 of 2 d. J. F. J. T. dronkenschap 5 of 3 d. P. v. D. idem 5 of 3 d. G. A. v. V. vr. J. G. R. te Leiden vuil in het openbaar vaarwater werpen 3 of 3 d. J. P. IJmuiden, dronkenschap 5 of 3 d. J. J. R, burengerucht 3 of 2 d. J. M. openbare dronkenschap 5 of 3 d. C. v. A. idem 5 ol 3 d. W. F, v. W. fietsen zonder licht 2 of 2 d. J. V. te Leiden fietsen van de helling der Vischbrug 1 of 1 d. J. A. S. overtr. der Verord, Leiden op de straatpol. 1 of 1 d. J. C. L. openbare dronkenschap 5 of 3 d. C. v. A. id. 5 of 3 d. C. v. A. te Leiden zon der vergunning muziek maken ƒ1 of 1 d. N. v. W. te Leiden fietsen over het Rapenburg W.Z, in verboden richting 1 of 1 d. C, v. R. cvertr, der Verord. Leiden op de straatpol, geen straf. K. D. G. A. H. zonder noodzaak links van den weg fietsen 1 of 1 d. L. K. fietsen zonder licht 3 of 3 d. C- v. B. Katwijk overtr. Leerplichtwet 5 of 3 d. H. v. B id. id. 5 of 3 d. A. v. D. id. id. 5 of 3 d. A. v. D. id. 5 of 3 d. J. v. D. id. 5 of 3 d. A. v. D id. id. 5 of 3 d. A. H. id, id. 3 of 3 d. D H. id. id. 5 of 3 d D. K. id. id 5 of 3 d. G. K. id. id. ƒ5 of 3 d. W. K id id. 5 if 3 d. K. v. d. N. id. id. 5 oB d. P. O id id. ƒ0.50 of 1 d. C. O. id d. 5 of 3 d. A. v. V. id. id. ƒ0.50 of 1 d A. v. d P. d. .d. 5 of d J. v. d. P. id. id. 5 ol 3 d I S. v. D. id. id. 5 of 3 d. C. S. id. id. 5 of 3 d. A. v. B. vr. D. H. id. id. 5 of 3 cï. L d. H. vr. J. v d. D. id. id ƒ5 of 1 d: A H vr. A. v D. id, id. 5 of 3 d. M. J, wed. W. H. O id. id. 5 of 3 d. C. K. vr, H. H. id id. 5 of 3 d. M. K. vr. W. v. d. P. id. id. 5 of 3 d J O. wed. W. de M. id. id. 5 of 3 d. M. O. wed. A. J. v. W. id. id. 5 of 3 d. A. v. d O vr. C. v. D. id. id. 5 of 3 d. L. S. vr. A. G. id. id. 5 of 3 d. J. W. W. penbare dronken schap 5 of 3 d. F, S, te Leiden zonder ver gunning een handwagen op het trottoir laten verblijven 1 of 1 d. J. H. Katwijk, overtr. Leerplichtwet 5 of 3 d. L. d. R. openbars dronkenschap 5 of 3 d. LEIDEN. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN. (Secretariaat Leliestraat 7). Maandag Rechtskundig Bureau van 6.30 8.00 uur, Bondsgebouw, Steenschuur 15. Van dit Bureau kunnen gebruik maken alle R. K. georganiseerden en zij die behooren onder het Gewest Leiden. Dinsdag. Zitting Bestuurs Bouwvakarb. „St. Jozef" van 7—8 uur. Kantoor boven. Dmsdag. Extra repetitie van de R. K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Studio" 8 uur. Dien avond worden alle dames en heeren verwacht. Woensdag. Contribtieafdracht vak pen ningmeesters. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver eeniging „Pulchri Studio", te 8 uur. Tevens aanmelden van nieuwe leden. Zaiorciag ïs- e - c -thank 78 uur. Sluiting kantoor precies 8 uur. Brandstoffencommissie van S9 uur in net kantoor. Bondsleden bestel bijtijds uw brandstof fen het is uw voordeel. Prijslijst van de brandstoffen is op het kantoor aanwezig. iNTERPAROCHIëELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIG ING. Rapenburg 52, Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in- sc' :jven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9 in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag is de zaal geopend van 12.30— 2.30 uur en van 7.0010.15; verplichte bij eenkomst van 8.159.45 uur. Üm 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Geen zitting van den spaarkas. Na het Lof prijsbiljarten. Bij het sluiten van het aanbiddingsfeest in den St. Petruskerk zal tijdens de pro cessie de vaandelwacht bestaan uit Th. Kuik, assistent senior J. van der Velden J. de Water, W. Durling en W. Boogers Jr. commissarissen. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. Tevens 3e Maandag der maand te S.30 uur inschrijving nieuwe leden. 8.30 uur onderlinge Damwedstrijden. Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. Woensdag geen repetitie Liedertafel. Vacantie. 8.30 repetitie tooneelclub „Adolf Kol- ping". Donderdag bijeenkomst voor do leden van 8—10.15 uur. R. K. Arbeidsbeurs vacantie. Vrijdag S.30 uur repetitie Symphonie „Frans Schweitzer". Van 8—10 uur Turnclub Oranje Zwart, lokaal Pieterskerkhof. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15 uur. 8.15 uur Kegelclub De Poedelaars. Iederen Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. Verdere mededeelingen: Gezellen zijt ge al reeds aan het sparen voor de Retraite van 2326 December, zoo niet begiat er dan mede op de bijeenkomst der Gezellen is er altijd gelegenheid voor. Ieder goed gezel is toch zekeV lid van één onderafdee ling. ZITA-VEREENIGING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag, Woensdag en Donder dag van 810.30 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes' op Zondag en Donderdag van 8—10.30 uur. De bibliotheek zal na 25 Juli tot 1 September gesloten zijn. Bemiddelings-bureau. Inschrijving voor dienstboden kosteloos. Voor werkgeefsters wordt berekend 1.25 bij inschrijving en 1.25 bij plaatsing van een meisje. Het bureau is geopend iederen werkdag, be halve Zaterdag, van 9.30—11 uur des morgens. ST. JOSEPH'S GEZELLEN-VEREEN. Oegstgeest Zondag Vergadering Maria Congregatie afdeeling II van 6.30—7.30 uur. B:jeenkomst in de Gezellenzaal van 8 10 uur. Donderdag: Verplichte vergadering van 810 uur. Tevens gelegenheid tot be talen der contributie. Iedere laatste Donderdag van de maand gelegenheid om zich als lid der Gezellen- vereeniging op te geven bij den Vice- Praeses. St. Aioysius-patronaat. Zondag. Vergadering der Maria-Con-gre- gatie le afdeeling van 3.154.30 uur. Daarna verplichte bijeenkomst in de groote zaal van St. Willibrord van 7.30 9 uur. Berichten reeds opgenomen in een deel onzer vorige oplaag. WASSENAAR. HULDIGING EVERT VAN DIJK. De Oceaanvlieger E. van Dijk, die met Kingsford Smith den tocht over den Oceaan inbakte, zal Din'sdag 29 Juli uit Amerika in zijn woonplaats Wassenaar terugkeeren. Het is dan ook de bedoeling Van Dijk bij zijn terugkomst een bijzonder hartelijk welkom toe te roepen en ér heeft zich te Wassenaar een uitgebreid comité van in gezetenen gevormd. Een voorloopig plan is opgemaakt. Volgens dit plan zal de heer van Dijk bij zijn aankomst aan de grens der' ge meente, bij het Viaduct, opgewacht wor den door eèn groot aantal vrienden en vereerders. Een stoet zal zich daar vormen om hem naar het Gemeentehuis te begeleiden, waar hij door den burgemeester zal wor den ontvangen. Voorop gaat het muziekkorps van het 3e Half Regiment Huzaren, daar achter een escorte van ruiters uit Wassenaar (dames en heeren), vervolgens de auto, waarin de vliegenier niet zijn echtgenoote en een aantal volgauto's, terwijl de stoet gesloten wordt door een tweede escorte van rui ters. Langs den weg zullen verschillende ver- eenigingen met hun vaandels geschaard staan. Ten stadhuize (Huize „de Paauw") wordt de heer Van Dijk door burgemeester Wiegman ontvangen, waarna het comité de eerewijn aanbiedt. Een muziekkorps uit. Wassenaar brengt daarna- eenige mu zieknummers ten gehoore. Er heeft zich een uitgebreid eere-comité voor deze huldiging gevormd, onder voor zitterschap van burgemeester J. Wieg man. Vele vertegenwoordigers van ver- eenigingen en corporaties hebben even eens in dit comité zitting genomen. Het Uitvoerend Comité bestaat uit de heeren A. Boichel, J. A. A. M. van Es, en J. H. Kruseman Aretz. Do route, welke de stoet zal volgen iE als volgt: door Nieuw' Wassenaar, ötoep- laan, Gr. Haesebroekschelaan, Kievit, door het dorp naar het Stadhuis om dan via den Leidsche weg naar de Rust- en Vreugdelaan te rijden. Het Comité hoopt, dat vele inwoners van Wassenaar aan deze hulde zullen deel nemen door de vlag uit te steken; door het Comité zal het dorp versierd worden, zoodat alles een feestelijk aanzien krijgt. Met comité vertrouwt, dat velen, ook uit Den Haag en Leiden, dien dag zich langs den weg zullen scharen om den heer Van Dijk op geestdriftige wijze zijn woon plaats binnen te halen.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10