DONDERDAG 17 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 UIT DE OMGEVING LISSE. Inwijding kape! Zusterhuis Beekbrug. Gistermorgen had de inwijding plaats van de kapel van het Zusterhuis aan de Beekbrug. De plechtigheid werd verricht door den deken van Noordwijk, den zeereerw. heer Borsboom. De feestelijkheid droeg een in tiem karakter. Aanwezig waren Pastoor Sentenie en kapelaan Kuiper en de archi tecten, de heeren Barnhoorn en v. d. Eer den. De Deken hield een korte predicatie, daarin schetsend hoe de kapel voor de Zusters het middelpunt van het huis is. De kleine kapel toegewijd aan O. L. Vrouw Sterre der Zee maakt een heel mooien indruk. In de drie roosvensters boven het eenvoudige, eikenhouten altaar zijn de symbolen van O. L, Vrouw gesty- leerd weergegeven: de zee, de lelie (on schuld) en de roos Qiefde). HET NIEUWE GEBOUW DER KATH. COÖPERATIE. De officieele ingebruikneming. Eendracht maakt macht. Door een drachtige samenwerking der Kath. arbei ders in hun coöperatie is thans een geza menlijk proviand-huis verrezen, dat zoowel in zijn grootsche uiterlijke schoonheid als door de verkoops-voorwaarden, met de grootste particuliere zaken kan wedijveren. Ket prachtige, forsche gebouw ont worpen door de architecten de heeren C. Barnhoorn en Th. v. d. Eerden is ge legen op den hoek KanaalstraatKapel straat, en zou zelfs in een moderne groot stad geen kwaad figuur maken. In niet minder dan zes groobe etalages worden de waren uitgestald (door den heer Kerk hof met smaak gearrangeerd). Drie win kels liggen hier naast en in elkaar ge bouwd: de afdeelmg galanterieën, de af- deeling kruidenierswaren en de afdeeling comestibles, gezwegen nog van de bakke rij en den brandstoffenhandel, die in het oude gebouw blijven ondergebracht. De inrichting dezer winkels is volgens de al lerlaatste eischen des tijds: granieten vloer, betegelde wanden, spiegelkasten enz. Gisteren, ter gelegenheid der opening waren vele bloemstukken in de zaak op gesteld o.a. van den Volksbond en de on- derafdeelingen, van het personeel en van de chefs van de Prot. Coöperatie „Ons Belang'' en nog tal van anderen. Van de voorgevel woei statig de veel kleurige regenboog-vlag de internatio nale vlag der coöperaties. De opening had plaats in een zaal bo ven de winkel, gelegen naast de degelijk ingerichte kantoren. Oa. merkten wij op pastoor Thomann en kapelaan. Versteegen, wetb. Warmer dam, de heer Vreekèn, Dir. der Haarl. Bankvereeniging te Lisse, de Raad van Commissarissen, de besturen van Volks bond en onderafdeelingen en vertegen woordigers van Noordwijk en Sasenkeitn en van de Prot. Ooöp. „Ons Belang", de architecten de heeren B. Barnhoorn en Th. v. d. Eerden, de aannemers Gebrs. Ransdorp en het personeel. Het openingswoord werd gesproken door den voorzitter, den heer C. Schrama. Het is ongetwijfeld voor de R. K. Coö peratie een zeer groote dag, aldus spr., omdat wij op 't punt staan eon nieuw win kelpand te openen. Spr. verricht deze openingsplechtigheid met vreugde in tegenwoordigheid van den geest, adviseur, van wethouder Warmer dam, van den zeereerw. pastoor, van den heer Vreeken, van den heer Perquin, van de architecten, van de aannemers met vreugde ook, omdat spr. zoo'n groot aan tal vertegenwoordigers ziet van andere coöperaties en besturen. De ontwikkeling van de coöp. beweging wilde spr. even de revue laten passeeren. Het was in 't jaar 1843, dat een paar werklooze wevers in Engeland plannen be raamden om uit hun benarde positie te geraken. Aan de eene zijde zagen zij bet kapitaal aan de andere zijde de eige naars der voedselvoorraden. Hulde heb ben die mannen verdiend met hun plan, dat zooveel zegen aan de wereld heeft verschaft. En dat hun plan zegevierde, blijkt hieruit, dat Engeland nog steeds het voornaamste land is, waar de coöp. burgerrecht heeft gekregen. Maar ook in Lisse zijn op 19 Dec. 1916 eenige kloeke mannen bij elkaar gekomen, om na te gaan hoe zij uit de slechte po sitie, tengevolge van den wereldoorlog konden geraken. Ook van deze menschen kan men zeg gen, dat hun plannen geslaagd zijn. Spr. brengt uit den grond van zijn hart hulde aan de mannen, die de coöperatie gegrondvest hebben. Er werd toen beraadslaagd door het toenmalig bestuur van den R. K. Volks bond. Het was een moeilijke taak. Als spr. aan dien tijd denkt, komt er steeds een droeve gédachte bij hem op een gedach te die spr. niet zal noemen. Eindelijk slaagde het bestuur er in in een perceel aan den Heerenweg een winkel te -stichten. Succes hadden zij direct. Want wanneer het. bestuur der organisatie iets op touw zet, heeft het de arbeiders achter zich. Nauwelijks waren zij gevestigd of zij zagen zich genoodzaakt een nieuw pand te zoeken. Zij wisten toen aan de Kapel straat het thans verlaten pand machtig te worden. Wij meenden toen, voor eeuwig gehuisvest te zijn, zeide spr. Maar door uitbreiding van ledental en uitbreiding der zaak was dit thans niet meer mogelijk. Steeds is men aan 't bou- wen en verbouwen geweest, wat het be- j stuur groote zorgen bracht. Was oorspronkelijk het plan geweest een filiaal in Sassenbeim te stichten helaas kon men daar met slagen. Het bestuur is tenslotte er in geslaagd het oud© pand van bakker de Jonge aan te koopen. Met alg. stemmen werd beslo ten aan de architecten Barnhoorn en v. d. Eerden opdracht te geven voor het maken van het plan. Spr. bracht gaarne hulde voor het prachtige gebouw, dat de archi tecten hebben ontworpen. Ook dankte spr. de aannemers van den bouw en de uit voerder van de verlichting (de heer Joh. Spruyt uit Haarlem). Vervolgens bracht spr een woord van dank aan 't bestuur. Wanneer arbeiders zulk een gebouw moeten opzetten, komt er heel wat kijken vóór het tot stand komt. Maar door loyale medewerking is het succes ten slotte bereikt. De Raad van toezicht was in alle op zichten het bestuur ter willet waarvoor dank. Een persoon wilde spr. nog huldigen, n.l. den hooggeachten chef Straathof, die jarenlang gewerkt heeft „als een paard". Spr. hoopte, dat hij vreugdevol met zijn personeel in dit gebouw zal werken (ap plaus). Hierna werd door de genoodigden een rondgang gemaakt door het gebouw. Allen waren één en al lof over de keurige in richting. Na den rondgang werd de eerewijn aan geboden, waarbij verschillende gelukwen- schen werden aangeboden. Allereerst sprak de geest, adviseur, de weleerw. heer W. Q. Versteegen. een woord van felicitatie, voornamelijk omdat de coöperatie werkt voor de christelijke beginselen. Daarom vond spr. het ook zoo'n prachtige gedachte van den Raad v. Toezicht om het kantoor dezer zaak te sieren met het Kruisbeeld. Met plezier heeft spr. steeds gevolgd het werk dezer onderafd. en spr. brengt alle hulde voor den ijver, die zij aan den dag hebben ge legd, om deze zaak te vervolmaken tot groei en bloei van Katholiek Lisse. Vervolgens sprak wethouder Warmer dam, als oud vriend en mede-oprichter van deze zaak. Een woord van felicitatie te richten aan het bestuur van deze zaak, is zeker op zijn plaats. Een woord van hulde bracht spr. voor het genomen besluit, dit gebouw te doen stichten, wat zeer zeker een sieraad is geworden voor onze ge meente. Door de coulante bediening is zeker deze zaak geworden één van de grootste ter plaatse. Moge onder Gods zegen de coöp. groeien en bloeien tot in lengte van dagen, voor het belang der be volking. Voorts werden nog door verschillende personen woorden van gelukwensch gericht aan het bestuur w.o. ook de afd. Noord wijk bij monde van den heer Meijer. Eenige ingekomen felicitaties werden nog voorgelezen. LV voorz. dankte ten slotte de rij van sprekers in welgekozen woorden, waarmede de officieele opening werd gesloten. KATWIJK AAN DEN RIJN. Rijwiel ontvreemd. Tijdens dat de tuinder B. K. gisteravond in „de Roskam" vertoefde, maakten onbevoegden van de gelegenheid gebruik om zijn rijwiel, merk „Brennabor" te ontvreemden. VAN M'N BOEKENTAFEL Tijdschrift voor R. K. Ouders en Opvoeders. No. 26, 1930. Het Nederlandsche Boekhuis, Tilburg. 't Eerste artikel is een aanwijzing om goed en gezond de vaeantie door te bren gen. De schrijver vat z'n beschouwingen aldus samen: wees verstandig in de keuze van uw zomerontspanning, wees niet te veeleischend, blijf zorgzaam en voorzichtig, wees blij en gelukkig. Ik zou er willen bij voegen: geef 't voorbeeld van 'n echt Ka tholiek leven aan uwe omgeving. De com mensaal klaagt over de examens in deze warme dagen, misschien nergens zoo hoog opgedreven als bij ons. Maar wie veran dert dat! 'n Goed verhaal over gehoor zaamheid met 'n practisehe conclusie schrijft Aug. A. Boudens.Zeer juiste op merkingen over radio en gramofoon zijn 't overwegen wel waard. Leuke plaatsjes zijn in dit nummer ter illustratie. Ouders die het wél meenen met hun kinderen, zullen zich zeker een abonnement aan schaffen. Het loont! Boekzaal der geheele wereld. No. 13, 1930. Adm. Langestraat 70, Tilburg. L. J. M. Feber ontleedt 't boek van André Maurois over het leven van Byron: 't boek is 'n echte roman, dat echter een kijk geeft op de kunst van Byron. Voor onvolwassenen is het geen -lectuur. De ro mans van Süszkind over jeugdgeneraties en oud-gymnasiasten noemt Dr. H. v. d. Mark geen verbluffende litteratuur, maar wel waardevolle tijdsdocumenten. Vier nieuwe Fransche romans neemt P. v. d. M. d. "IV. onder handen, L'Ame obscure, L'Or- dre, Le Carnaval des Vendanges, Baccha- nales. Aan 't bekroonde boek L'Ordre ontbreekt de vrijheid der schepping en de innerlijke overdaad van leven, 't is talent vol, maar 't heeft iets van 'n voortreffelijk opstel, van 'n zorgvuldig uitgevoerde taak, zegt de recensent. Dr. Raph. Kreemers heeft 'n studie over de werken van acht Engelsche auteurs. Er zijn vreemde stoo- tende romans bij met echtscheidingen, 'n huwelijk op 15-jarigen leeftijd e.d. Uit de ontleding volgt wel of ze leesbaar zijn voor Katholieken. Kees Spierings be spreekt Het Donkere Licht van Antoon Gooien en ontleedt z'n kunst in 't alge meen. Verder nog veel bijzonderheden over schrijvers en litteratuur, van alle kanten bijeengehaald. STADSNIEUWS LEIDSCHE VEREENIGING VAN VERZEKERINGSAGENTEN. EEN RUMOERIGE VERGADERING. Een 200-ta! bij de R. V. S. verze kerden protesteeren heftig tegen het ontslag van den incasseerder Bavelaar. Volgens een advertentie in de Leidsche bladen zou tegen gisteravond in een der zalen van „den Burcht" een openbare ver gadering worden gehouden, uitgeschreven door de Leidsche Vereeniging van Verze keringsagenten, waar zou worden bespro ken het ontslag van den heer Bavelaar als incasseerder der R. V. S. Vóór 8 uur, het uur van aanvang, bleek de besproken zaal reeds te klein te zijn en moesten de aanwezige belangstellenden, verzekeringsagenten en verzekerden ver huizen naar de groote zaal van de Graan- beurs, die spoedig geheel gevuld was. Ongeveer een 200 personen waren aan wezig. Volgens het Maandblad van den bond van vereenigingen van vertegenwoordigers van verzekering-maatschappijen en zie kenfondsen in Nederland, (kortweg de bond der 6 V's genaamd) in de Juli-afleve- ring waarvan de quaestie over het ont- slag-Bavelaar uitvoerig wordt toegelicht, komt de zaak hierop neer, dat de heer Bavelaar o.a. bij het afsluiten van posten de te verzekerenpersonen zoo noodig waarschuwde zich niet hooger te verze keren, dan voordeelig voor hen was, te vens zou door 't al te eerlijke optreden van den heer Bavelaar weieens 'n post zijn af gesprongen. De directie der R. V. S. zou nu op grond van andere opgesomde beu zelarijen den heer Bavelaar na een 13- jarige dienstbetrekking ontslag hebben gegeven. De bijeenkomst werd geopend door den heer Schaake uit Amsterdam, voorzitter van den bond der zes V's, die allen wel kom heette en zeide te hopen, dat de besprekingen goed en duidelijk zouden worden gevoerd. Spr. vroeg nog of een vertegenwoordi ger der R. V. S. aanwezig was en zeide op deze vraag geen antwoord ontvangen de, dat hij er niet minder vrij en duidelijk om zou spreken. Vervolgens zette de heer Schaake het ontslag van den heer Bavelaar uiteen en de wijze waarop dit gegeven was. De heer Bavelaar werd gedwongen zijn ontslag te nemen anders zou hij het krijgen. De heer Bavelaar verstond zich met den bond en verzond toen op advies (van den rechtskundig adviseur een schrijven aan de R. V. S. waarin hij vroeg om ingelicht te worden over de gronden, die tot dit ontslag hadden geleid, daar schrijver meende in de 13 jaren zijner dienstbetrek king nimmer op fouten te zijn attent ge maakt. Hierop volgde een schrijven van de R. V. S., dat zij den heer Bavelaar in een persoonlijk onderhoud op 31 Mei er op hadden gewezen, dat hij niet in de werk wijze der R. V. S. paste en waarin hem ontslag werd aangezegd met 14 dagen. Hij kreeg uitgekeerd 105 voor loon enz. en "gedurende 20 weken 34, maar dan moést hij zich verbinden niets tegen de R. V. S. te ondernemen en zich niet aan een andere verzekering te verbinden. De heer Schaake gaf als zijn meening, dat deze aanbieding, hoe loyaal ook op het eerste gezicht, toch voor den betrokkene funest moest worden genoemd. De bond vroeg toen aan de directie der R. V. S. om inlichtingen over de gronden tot ont slag, en kreeg tot antwoord een verwijzen naar het schrijven aan den heer Bavelaar. Daar in bedoelden brief gezegd werd dat de secretaris, de heer van Doorne, aan wezig was geweest, werd inzage verzocht van de notulen, die -door dien secretaris van dit onderhoud waren gemaakt om zoo de gronden tot ontslag te kunnen kennen. De heer Bavelaar kreeg daarop een schrijven van de R. V. S. waarin het aan bod vervallen werd verklaard en hem onder het oog werd gebracht, dat hij ver plicht was zich van aller arbeid voor an dere verzekeringen te onthouden. De boncl ontving een schrijven, waarin dc R. V. S. inzage in vermelde notulen weigerde. Daarop werd een onderhoud met de di rectie van de R. V. S. aangevraagd, waar in namens den heer Bavelaar werd ver zocht den voorzitter en secretaris van den bond als diens vertegenwoordiger te mogen aanwijzen. De heer Bavelaar kreeg toen een onderhoud met de di rectie, waarin hem, aldus spr., allerlei beuzelarijen werden verweten. Toen kregen de voorzitter en secretaris, de heeren Schaake en Visser, bericht, dat het on derhoud met de directie werd toegestaan. Spr. zeide daar toen zeven kwartier te hebben gesproken, waarbij hij niets dan beuzelarijen te hooren kreeg. De reeds vermelde notulen kreeg spr. niet te zien. Steeds poogde spr. in overleg te treden en tenslotte had de adjunct-directeur ge zegd, dat dooï toedoen van den heer Ba velaar een post niet tot stand was geko men. Spr. zeide dit te hebben onderzocht en ervaren te hebben, dat dit niet de schuld was van den heer Bavelaar. Het andere feit was, dat de heer Ba velaar e-en fietsongeluk had gehad en hier van te laat bericht had gegeven. Spr. meende, dat het toch wel erg was dat daarom iemand die 13 jaren trouwen dienst achter de rug had, werd ontslagen. Het slot der conferentie was, dat men den directeur zou adviseeren niet op het ontslag terug te komen. Er bleef dus nog maar weinig kans op goeden afloop. Er werd n.l. gezegd, dat de geest van den heer Bavelaar niet deugde. Toch vond spr. het vreemd, dat iemand wiens geest niet deugde, 13 jaar werd ge handhaafd. Toen werd in Leiden een vergadering uitgeschreven van incasseerders, die allen vol lof waren over den heer Bavelaar en eenstemmig een schrijven zonden aan den R.V.S. met het verzoek het ontslag van den heer Bavelaar ongedaan te maken. (Applaus). Het ontslag bleef gehandhaafd en er bleef dus slechts over voeling te zoeken met de verzekerden en hen te vragen, hoe zij denken over den heer Bavelaar als in casseerder. Als er onder u zijn, aldus spr., die klach ten hebben over den heer Bavelaar, spreek vrij uit, maar daar wij in deze zaak heb ben gemerkt, dat dit ontslag onrechtvaar dig is, willen wij de directie vragen dit ontslag terug te nemen. Was het ontslag rechtvaardig, dan zou de bond der zes V's zich verder er niet mede bemoeien. (Ap plaus). (Geroep: „Hij staat heel hoog" en „Laat de verzekerden zelf teekenen"). Hierop verzocht de heer Schaake de talrijk aanwezige verzekerden zelf een schrijven tot dc R. V. S.- te richten en er werd voorgesteld 10 minuten te pauseeren om hierover te beraadslagen. Dit voorstel werd met luid applaus begroet. Na de pauze las de heer Schaake een schriftelijk verzoek, ingediend door eender aanwezigen, om aan de directie van de R. V. S. een motie te zenden. Dit werd met luid applaus onderstreept. Hierop circuleerde een lijst door de zaal, waarop de volgende motie geschre ven stond: Ondergeteekenden, allen verzekerden der R. V. S., in vergadering bijeen op Woensdag 15 Juli 1930, eischen van de directie, dat het ontslag van Bavelaar on gedaan wordt gemaakt, daar zij van oordeel zijn, dat Bavelaar een goed en vertrouwd agent is. De heer Kallenberg vroeg intusschen het woord om voor te stellen, dat niet alleen de hier aanwezigen, maar alle verzeker den moesten teekenen en dat niet een ver zoek maar een eisch: Bavelaar terug of alle verzekerden bedanken voor de R. V. S., aan de directie der R. V. S. moest wor den gericht. Spr. prees den heer Bavelaar als voor beeld van stiptheid voor al zijn collega's. Hierna sprak de heer D. Veldhuizen, voorzitter van de afd. Utrecht, die mede deelde wat o.a. in Enschede aan dezen strijd was voorafgegaan. In Enschedé, al dus spr., had de gewone man het gewaagd op te staan tegen dat groote kapitaal. Wij staan niet tegenover dat kapitaal, maar wij willen daarin ons brood verdie nen. In Enschedé werden den menschen banden aangelegd zonder eenig recht. De organisatie nu is er om te komen tot een behoorlijk recht in onze samen- lering. Dat recht werd ons in Enschedé betwist. Maar in Enschedé hebben wij, gewone proletariërs, dat recht overtroefd, aldus spr. Wij hebben in Enschedé over wonnen. (Applaus). En liever zouden we ons ook hier opof feren, dan dat de R. V. S. zou zegepralen met een ongemotiveerd ontslag. Dit ont slag is een gevolg van Enschedé. De R. V. S. wil uitroepen: In Enschedé hebben wij gefaald, in Leiden zullen wij zegepralen. (Geroep: „Nooit!") Spr. vroeg aller medewerking om dit ontslag ongedaan te maken en om tot dit doel te komen door een algemeen protest. Hierna werd de volgende motie uit de vergadering ingediend en met applaus aan genomen De vergadering van verzekerden der R. V. S. te Leiden, hoofdzakelijk uit het agentschap-Bavelaar, gehoord de toelich ting van de zijde van het hoofdbestuur van den Bond van de 6 V's, spreekt hare ver ontwaardiging uit, dat Bavelaar om slechts luttele feiten, welke nog niet bewezen zijn, ontslagen is; eischt, dat dit ontslag ongedaan ge maakt 'zal worden en besluit, indien Bavelaar niet op zijn plaats hersteld wordt, zij hunne verzeke ringen bij de R. V. S. zullen opzeggen en Bavelaar te steunen door die verzekerin gen over te sluiten bij die instelling ,waar Bavelaar aangesteld zal worden. Tevens keurt de vergadering het ten sterkste af, dat de directie der R. V. S., alhoewel genoodigd, afwezig was. Ter wille van het algemeen belang besluit de vergadering voorts tot de vorming van een commissie uit de verzekerden, welke alsnog contact met de directie zullen zoe ken om alsnog alle pogingen in het werk te stellen, dat Bavelaar op zijn plaats her steld worde. Op een daarover gedane vraag, deelde de voorzitter mede, dat de door de in de motie genoemde commissie te maken kosten door den Bond zouden worden gedragen. De heer v. d. Broek meende, dat de com missie uit de verzekerden geheel zelfstan dig en zonder samenwerking met de orga nisatie zou moeten werken, daar dit dan veel meer effect zou sorteeren. Hiermede kon het bestuur zich geheel vereenigen en de voorzitter zeide, dat ook, als deze actie faalde, werd gerekend op den steun der verzekerden. Spr. verzekerde, dat het bestuur zou zorgen, dat men door die steun geen schade zou lijden. Een stem uit de vergadering verzocht daarna er voor te willen zorg dragen, dat de in te stellen commissie geen reden zou worden voor de directie van de R. V. S. om de zaak op de lange baan te schuiven. Een commissie van 7 personen, allen ver zekerden bij de R. V. S., werd vervolgens samengesteld. Hierna bedankte de heer Schaake alle aanwezigen voor hun eensgezinde steun en werd de bijeenkomst gesloten. Voor het eindexamen der Middelbare Kolo niale Landbouwschool te Deventer is geslaagd de heer C. D. van Es, alhier. De res. 2e luit. ir. J. H. Heimei, van het 4e reg. veldart., volgt tot 24 Juli een herhalings cursus bij het 6e reg. van het wapen alhier. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Juli a.s. waargenomen door de apotheek: C. B. Duyster, N. Rijn 18, Telef. 523. Zilveren jubileum. De heer M. Bonte viert heden zijn zilveren jubileum als bediende bij den heer L. C. Af- fourtit, kruidenier, Steenstraat 45. De jubilaris werd vanmorgen met vrouw en kinderen van huis afgehaald. Aan de zaak werd hij toegesproken door den patroon, die hem in hartelijke woorden bedankte voor de diensten in de afgeloopen 25 jaar aan de zaak bewezen. Als blijk van waardeering werd den feesteling een gouden horloge aangeboden, waarbij de kinderen van den patroon een gou den ketting voegden. Aan de echtgenoote van den jubilaris wer den bloemen aangeboden. De oudste bediende, de heer G. Nieuwen- burg, sprak eveneens zijn collega toe en bood hem een kistje sigaren aan. De heer Bonte dankte allen zeer voor de vriendelijke woorden en de schoone geschen ken. Men bracht nog een gezellig uurtje geza menlijk door, waarna de familie Bonte de feestelijkheid in huiselijken kring vooitzette. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n. 4426. Onderlinge Steun- verleening. Rijnsburg, Koestr. 33. Uittr. Secr. H. J. de Mooy, Rijnsburg. N, Secr.: C. van Egmond Dzn., Rijnsburg. 826. N.V. Boekhan del en drukkerij G. Kolff Co. (f). Leiden, Heerengracht 31. Hoofdz. Nederl. Oost-Indië, Batavia-Weltevreden. Noordwijk-Kali Besar. N, Proo,: J. Gunkel. den Haag, Oplichter gesignaleerd. Door W. v. d. B. en G. S, alhier werd bij de politie aangifte gedaan, dat een onbekende zich tijdens hun afwezigheid aan hun wonin gen heeft vervoegd, voorgevende, dat zij iets hadden gekocht, waarvoor hij nu thuis beta ling kwam vragen. In beide gevallen was het geld gegeven, bedragen van f 10 en f 9. Men zij gewaarschuwd en geve toch nimmer zoo onverstandig geld af zonder eenig bewijs van ontvangst. Hedenmorgen omstreeks half elf uur reed op de Hooge Rijndijk 'n motorrijder, die de voor hem rijdende tram wilde passeeren. Op de rails gekomen slipte hij door d^ gladheid en kwam te vallen. Hij had de tegenwoordigheid van geest de motor af te zetten toen hij de val zag aankomen. Hij kwam met het gezicht op den grond te recht en liep ernstige schaafwonden op. In de „Oostergarage" vaa de Gebr. van Ul- den werd den man de eerste hulp verleend, De motor werd licht beschadigd. Op 16 Juli stonden 466 werkzoekenden bij de Arbeidsbeurs ingeschreven tegen 211 op 16 Juli 1929. Ten nadeele van W. v. A. is uit een schuur aan de Johan de Withstraat een rijwiel ont vreemd. HET EUCHARISTISCH ZIEKEN- TRIDUUM. De plechtigheden van gisteren. Tijdens het Pontificaal Lof van gister middag heeft Mgr. \W. J. Bouter, bisschop van Nellore, nog een korte toespraak tot de zieken gehouden. Mgr. uitte zijn groote bewondering voor het ziekenwerk, dat hij een prachtig werk vindt. Zelf had Mgr. zeer veel zieken, die door het uitgestrekte Missiegebied som tijds zonder geestelijke hulp moesten ster ven. Daarom vroeg Mgr. van deze zieken, die in zoo ruime mate deelachtig worden aan de genademiddelen der Kerk, dat zij voor zijn zieken zouden bidden. Verder bedankte Mgr. Bouter de zie ken, dat zij hem in staat stelden het zieken- triduum mee te maken, zoodat hij zelf daarin nieuwe kracht voor eigen werk zal kunnen putten. Ook na het Lof en tijdens zijn terugreis per auto naar Amsterdam was mgr. Bouter vol lof over het mooie werk der Zieken- triduums. De tweede dag. Het weer was hedenmorgen verre van fraai toen de zieken wederom naar de St. Josephskerk werden gevoerd. Zulks deerde evenwel niet. Dank zij de uitstekende ver zorging van zusters en verplegers liep al les uitstekend en waren de patiënten weer op tijd in de kerk, waar, evenals gisteren, de zegening plaats had van zieken en ge neesmiddelen. De gezongen H. Mis werd opgedragen door den weleerw. heer A. Kramer, kape laan der St. Petrus^parochie, met assisten tie van den weleerw. heer H. van de Ven als diaken en den eerw. heer C. Roest, theo logant aan het Seminarie te Warmond. In het priesterkoor hadden o.m. plaats genomen de weleerw heeren kapelaans W. E. Blok uit Oegstgeest, J. v. Stralen uit Noordwijkerhout, C. F. J. Berkemeijer en B. Dorbeck uit Leiden en enkele theologan ten van het Groot Seminarie te War mond. Na het Evangelie hield de weleerw. heer A. Kramer de predikatie naar aanleiding van de woorden van St. Paulus: Ik vloei

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2