ZATERDAG 12 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 1$ ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Auto tegen een boom gebotst Gisterenavond omstreeks 7 uur reed op den Dordtsclien Straatweg een luxe auto gemerkt N. 23209 cn bestuurd door een geestelijke, die op weg was van Rotter dam naar Breda. Do auto reeds met een vaart van 40 a 50 K.M., toen de bestuurder voor een hond, die den weg overstak, moest inhouden. De chauffeur raakte hierbij het stuur kwijt en reed tegen een boom. Het linker voorwiel brak af, terwijl de vooras en het stuur on der den wagen uitschoten, zoodat de auto op twee wielen kwam te staan. Tenslotte reed de auto achteruit in de «loot langs den weg, waarbij een der por tieren boven het water bleef uitsteken. De inzittende kon zich niet zonder moeite uit den auto verwijderen. Met een andere auto heeft de geestelijke de reis naar Breda voortgezet. Ernstig auto-ongeval te Oosterbeek. Gisteravond te ongeveer acht uur had te Oosterbeek een ernstig auto-ongeluk plaats. Do ongeveer vijf-en-twintigjarige hulpbesteller Z. V. had de post besteld bij dc J. P. Heije-stichting en reed het hek uit en den weg op. Op hetzelfde oogenblik werd hij gegrepen door de auto van den heer W. uit Renkum, die juist passeerde met een snelheid van circa zestig K.M. Ernstig gewond en met een zware hersen schudding werd V. het gebouw binnenge dragen, waar dr. V. de eerste hulp verleen de. Later werd hij naar het Diaconessen- ziekenhuis te Arnhem overgebracht. Wielrijder bekneld geraakt. Been verbrijzeld. Gistermiddag om kwart over twee kwam een wielrijder, zekere Driest, van middelbaren leeftijd, op den Schenkweg bij de Ternooystraat tc Voorburg, bekneld tusschen een vrachtauto en een voorbijko- mened luxe auto, juist toen de wielrijder de bocht wilde nemen. Zijn been werd ver brijzeld, terwijl hij een ernstige hoofdwon de bekwam. In zorgwekkenden toestand is hij naar het Gemeenteziekenhuis aan den Zuid-wal vervoerd, waar hij ter verpleging is opgenomen. Den chauffeur treft geen schuld. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Bij wachtpost 46 tusschen Dorplein en Budel stak do landbouwer J. Looymans met zijn paard en wagen, beladen met mest en aarde, den onbewaakten overweg over. Juist naderde een trein uit Weert, die den wagen greep. De kar werd totaal versplin terd. Voerman en paard bleven ongedeerd. Treinbotsing. Donderdagmorgen reed de convooitrein bestemd voor de ijzergieterij „de Lonink" te Ter-borg met groote snelheid achter waarts. Een botsing met de op de lijn staande goederenwagens was onvermijde lijk. Tender en balcon werden in elkaar gedrukt. De zich op het achterbalcon be vindende rangeerder K. werd ernstig aan hoofd en boenen verwond. Hij moest wor den opgenomen in heb ziekenhuis aldaar. Het verkeer was meer dan twee uur ge stremd. Verdronken. Te-Voorburg is gisteravond de schip persknecht W. Beukels uit Delft, overboord geslagen en verdronken. Zijn lijk is gevon den. Over boord gevallen en verdronken. Van een vrachtschuit der Heineken's Bierbrouwerij te Amsterdam, viel ter hoog te van de „Kijkwerf" onder Zuilen een 35- jarige schipper over boord. Toen men hem uit het water haalde, waren de levensgees ten reeds geweken. De man laat een vrouw en zeven kinderen achter. DE KINDERVERLAMMING. Een doodelijk geval te Reeuwijk. Te Reeuwijk is «en vijfjarig meisje, dat Donderdagmorgen aan kinderverlamming overleden. In verband met het acute optreden de zer ziekte is de bewaarschool gesloten. Te Oldeberkoop. Er is te Oldeberkoop (Fr.) een geval van kinderverlamming geconstateerd. Drama. De 24-jarige arbeider T. T. te Xieuw- Roden (Dr.) had reeds geruimen tijd ver- koering met de 20-jarige A. L. Zij konden het niet goed met elkaar vinden. Heb vo rige jaar nog heeft T. een aanslag op het meisje gepleegd, waarvoor hij toen eenige maanden gevangenisstraf heeft ondergaan. Later heeft T. weer toenadering gezocht, maar zonder succes. Dit heeft nu tengevol ge gehad, dat hij Donderdagnacht de wo ning van het meisje is binnengedrongen, waar hij haar met ©en mes een vrij ern stige wonde heeft toegebracht. De dader is daarna gevlucht en heeft zelfmoord ge pleegd. «X. v. h. X." Een geval van vergiftiging? Xaar wij dezer dagen bij geruchte ver namen aldus de „Nieuwsbr." zouden binnenkort bij de behandeling in hooger beroep van een strafzaak voor het Haag- sche Gerechtshof onthullingen worden ge daan, die, behalve tot ontdekking van ze kere practijken in bepaalde kringen der samenleving, zouden kunnen leiden tot op heldering van den dood van den gewezen Utrechtschen advocaat, mr. J. A. Rozen- veldt. Deze advocaat werd indertijd in verband met zijn financieele manipulaties door de Utrechtsche rechtbank tot gevangenisstraf veroordeeld en door den Raad van Toezicht en Discipline van de Orde van Advocaten als advocaat en procureur-geschorst. Daarna vertrok hij naar de residentie, waar hij tijdelijk te Scheveningen verbleef. Ook daar hield hij zich weer bezig met verschillende financieele operaties, die hem weldra in groote moeilijkheden brach ten. In November van het vorige jaar heeft hij een avond doorgebracht in een Scheve- ningsche inrichting van vermaak. Den vol genden morgen bij het ontwaken gevoelde hij zich onwel en stierf onder vergiftigings verschijnselen. Hoewel in verband met de financieele moeilijkheden, waarin de heer R. verkeer de, zelfmoord niet onwaarschijnlijk werd geacht, zou volgens de te verwachten ont hullingen van zelfmoord geen sprake zijn. Mr. Rozenveldt zou volgens deze mede- deeilngen door eenige personen, die tot be paalde kringen der samenleving behooren en tevens bij de financieele operaties van den heer R. betrokken waren, moedwillig zijn vermoord door vergif, dat hem den avond voor zijn dood in de bedoelde inrich ting van vermaak in een drank was toe gediend. Een van de betrokken personen zou, naar verluidt, reeds naar het buitenland zijn vertrokken. Bij informatie bij den advocaat, die den verdachte, die de onthullingen zal doen, voor het Hof zal verdedigen, beriep deze zich op zijn ambtsgeheim en weigerde inlichtingen te verstrekken. Ook de advo caat, die in eerste instantie in de zaak is opgetreden, wenschte zicb over en en an der niet uit te laten. Bij informatie bij de politie werd ons bevestigd, dat hoewel ©enerzijds de moge lijkheid van zelfmoord niet uitgesloten moet worden geacht, er anderzijds bij het overlijden van den heer R. verdachte om- standigehden waren welke de justitieele politie noopten een grondig onderzoek naar de mogelijkheid van moord in te stellen. Naar wij vernemen heeft de Haagsche Rechtbank de gevangenhouding van den student W. U., die was gearresteerd naar aanleiding van de schietpartij in een wo ning aan de Valkenboschlaan te 's Graven- hage, geweigerd en diens invrijheidstelling bevolen. Inbraak bij een Kapelaan. Te Meerssen werd gisterennacht inge broken in de woning van kapelaan P. J. C. de Gronckel. Een bedrag ad 650, dat ge deeltelijk aan de kerk toebehoort, werd ontvreemd. Dit is reeds de vierde diefstal, welke in deze streek de laatste maand bij eerw. geestelijken werd gepleegd. „Msb." Valsche munter gepakt. De Heerlensohe recherche heeft in een cal'é een man gearresteerd, die voorgaf een Italiaan te zijn, doch bij het nazien van zijn papieren bleken deze nie-t in orde te zijn. De man werd naar het politiebureau ge- bracb. Op hem werden gevonden: vijf gul dens en 125 kwartjes, welke bij nader on derzoek valsch bleken te zijn. De geldstuk ken hebben alle een blauwe kleux-, zijn vrij gemakkelijk van echte te onderscheiden en dragen alle het jaartal 1914. Een ge deelte der kwartjes had nog een ruwen rand, en was dus blijkbaar nog niet geheel afgewerkt. De aangehoudene verklaarde, dat hij niet geweten heeft, dat het geld valsch was en dat hij het nabij Cannes in België had ge vonden. De man is gisteren aan de justitie te Maastricht overgegeven. De Heerlensche politie vermoedt, dat zij met deze arresta tie een lid van een groote valschemunters- bende te pakken heeft gekregen. Deze week werd in Heerlen en in Kerkrade reeds aan gifte gedaan van eenige valsche kwartjes en een valsche gulden. R. K. Sportvereeniging „Teijlingen". A.s. Zondag om 2.30 uur speelt Teijlin- gen IConcordia I op Sporthoff. Eenige weken geleden speelde Teijlingen I te Hil- legom en moest daar met een 5—2 neder laag naar huis. Of dat a.s. Zondag ook zal zijn betwijfelen wij, daar de Sa-ssenheimers volledig uitkomen. De Teijlingers mogen zich dan ook wel af en toe in training houden, opdat zij zoo goed mogelijk spel zullen geven tegen de Belgen. Aan de uitnoodiging van Hoo ger Op F. C. Antwerpen om op 6 en 7 September a.s. een return-matsch te spe len in Antwerpen, zal worden voldaan, zoodat de Teijlingers zich kunnen voorbe reiden. Op het oogenblik is het wat luchtiger weer om te voetballen, zoodat de belang stelling weer zal zijn zooals voorheen. Om 1 uur speelt Teijlingen III tegen Concordia III op Sporthoff, zoodat dit ook weer een goede training kan worden voor de nieuwe 3e elftal-spelers. DIOC. HAABL. BOND. R. K. Sportvereeniging S. N. A. A.s. Zondag komen onze elftallen weer in het veld voor de nederlaagwedstrijden. Om half één zal S. X. A. II zich moeten meten met Lisse IV. Dat dit een zware partij is behoeven wij niet te zeggen, dat hebben ze in de competitie in Li3se on dervonden. Met niet minder dan 90 gin gen zij er onder. Maar dat is niet noodig, reserves. Als jullie zoo speelt als vorigen Zondag dan heeft Lisse niet do overwin ning cadeau. Dus goed volhouden en sa menspelen, dan is de uitslag misschien wel een verrassing. Voor het eerste elftal wordt het weel een nederlaag. Lisse II is een goede twee de klasser, die natuurlijk ook over flin- ken ausdauer beschikt. Dit dienen jullie er tegenover te plaatsen. Flink tempo spe len en volhouden ook na de rust. Jullie hebben afgeloopen Zondag laten zien, dat je het nog niet afgeleerd bent, dus ver trouwen wij op een snellen mooien wed strijd. Als het weer wil meewerken kun nen we de supporters gerust een paar mooie wedstrijden voorspellen, die een gang naar het S. X. A.-veld ten volle waard zijn. R. K. Sportvereeniging D. 0. S. A.s. Zondag zal het vergrootte D. O. S.- terreïn heropend worden. Het muziekge zelschap „Liefde voor Harmonie", zal het geheel opluisteren. Even 4 uur zal het van af het clublokaal (Café t Noorden) in op tocht naar het terrein trekken. De D. O. S.- en ook de Leiden-spelers, zullen dan in dezen optocht meeloopen. Achter de spe lers volgt het publiek. Het D. S.-be- stuur venvacht een langen optocht van supporters, donateurs en sportliefhebbers. Ook hun, die zich nooit voor de sport heb ben geïnteresseerd raden wij aan, eens te gaan zien, hoe het Bestuur van D. O. S. thans dit terrein in orde heeft gemaakt, geholpen door leden en donateurs. Het be stuur kan er dan ook trots op zijn daar dit alles, na 3 jaren werken, thans zoo mooi is uitgekomen. Veel geld is er voor noodig geweest, doch bij niemand behoefde aan geklopt te worden. Met zooveel temeer voldoening ziet het bestuur op zijn werk neer. Leiden II is morgen de gast van D. O. S. en als Leiden hetzelfde spel ontplooit als tegen Lisse, zal D. O. S. het zwaar te verantwoorden hebben, doch laat dan de sterkste maar winnen, wij voetballen toch niet om altijd maar te zegevieren, neen wij verliezen zelfs gaaflie als het maar sportief gaat, en wij houden dc R. K. Sport hoog. De wedstrijd vangt te half vijf aan. Om half twee speelt D. O. S. II een vriendschappelijken wedstrijd tegen de Kagia Favorieten. Daarna wordt er niet meer gevoetbald totdat D. O S. I in het veld komt. R. K. Sportvereeniging „St. Bernardus" A.s. Zondag zal heb voor de vereeniging „St. Bernardus" wederom een beslissende dag worden, daar het eerste elftal een wedstrijd moet spelen tegen T. O. G. I voor de overwinnaarsronde der tweede af- deeling der seriewedstrijden te Voorscho ten. Daar er voor het eerste elftal bij den laatst gespeelden kampioenswedstrijd der derde klasse zooveel belangstelling was van de zijde der V. V. B.-supporters zullen ongetwijfeld ook nu zeer velen optrekken naar het V. V. L.-terrein, om de kampioe nen der derde klasse ook nu weer eens flink aan te moedigen. Aanvang der wed strijd is 1.15 uur. WATERPOLO LEIDSCHEx ZwÉSfiCLUB Nalioiiamlïlriifa ZOJlDAh 13 JULI Zweminr. H00GE RIJNDIJK IV2 uur 664 (Reel.) CRICKET Overzicht. Het programma vermeldt slechts twee lste klas wedstrijden nl. V. O. C.R. W. en H. D. W. S.P. W. Van de uitslag is al heel weinig te zeggen. R. W. is een goed batting-team en zal East c.s. wel weer stand kunnen bieden. V. O. C. is den laat- sten tijd erg wispelturig en hoewel we ze in staat achten om haar plaats op de ranglijst te behouden lijkt ons intussohen een overwinning van de Haarlemmers het meest waarschijnlijk. H. D. V. S. ontvangt de Enschedeërs op bezoek. Na de laatste prestaties van P. W. durven we niet zoo vast vertrouwen op een overwinning van H. D. V. S. Toch ge- looven we dat de Schiedammers morgen de beste kansen hebben. Voor de Overgangsklasse is er weer geen wedstrijd voor Ajax (L.) vastgesteld. Na de innings-overwinning van Quick op H. F. C. C. staan onze stadgenooten boven aan met 13 punten uit 7 wedstrijden. Twee de is H. C. C. UI en derde H. T. C. C. voor welke teams ook voor morgen geen wedstrijd is vastgesteld. Ajax II speelt tegen Quick II in Den Haag; het wordt tijd dab zij eens wat gaat winnen. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Oefenwedstrijd Nederl. elftal op H. C. O.-terrein (12 en 13 Juli). Overgangsklasse.' V. B. A. II—Hilv. C. C.; Phoenix—Quick (N.); B. W. 2Kampong. Tweede klasse. A: A. C. C. II—D. V. C.; Vleermuizen- Haarlem II; V. V. V. II-Ajax (A). B: L. C. C.Phoenix H; V. O. C. II— Excelsior; H. D. V. S. IISparta. C. U. D.Nijmegen; Quick IIP. W. II LAWN-TENNIS OM DEN DAVIS-BEKER. Italië—Japan 1—1. Gisteren werd te Genua een begin ge maakt met den wedstrijd Italië—Japan voor de Europeesche finale. De Stefani sloeg Ohta 63 61 46 64, Harada sloeg De Morpurgo 64 63 75. DE INTERNATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN TE N00RDWIJK. Dc regen dreigde gisteren spelbreker te worden, doch ondanks enkele buien is er toch nog heel wat gespeeld en het einde kwam gisteren dan ook reeds goed in het zicht. In het heeren enkelspel zijn er nog vier spelers van de 64 over: Tilden, Timmer, Prenn en Menzel. Zij wonnen gisteren alle vier gemakkelijk hun partij. In het daiues-enkelspel geen groote ge beurtenissen. Mej. Canters kwam niet dan na een hevig gevecht tegen mevr. Steen huis en tegen den wind in den halven eind strijd (6—4 97) en mej. Stöckel verloor de eerste set bijna aan mevr. Joncquière (zij kwam 14), ongewoon als het sterke wis selen in lengte, en vaart voor haar lange slagen was, doch won deze set en de vol gende met 64. Voorts kwam mej. Rollin Couquerque in de laatste vier, terwijl me vrouw Taunay nog een ronde te spelen heeft (die zij stellig winnen zal) om zich hierbij te voegen. In het heeren-dubbelspel bereikten Tim mer en Diemer Kool den eindstrijd. Het was na een merkwaardigen wedstrijd te gen van Olst. en van der^ Heide, een wed strijd nietsterk wisselenden vorm, zoo als uit de cijfers blijkt: 6—0 2—6 60 46 (3—0. Heb waren geen inzinkingen die tob de verloren sets leidden, wel een kleine vermindering in aanval, welke de Amster dammers echter gretig aangrepen om hun goede spel zooveel mogelijk op te voeren. Van der Heide speelde af en toe schitterend, van Olst als steadier. Timmer en Diemer Kool hadden perioden van on weerstaanbaar spel, afgewisseld met on vastheid. In dc laatste set kwamen de Amsterdammers in elke game op advanta ge, tob de vierde toe, en toch verloren zij telkenmale do game! In den anderen halven eindstrijd won nen Prenn en Tilden met de sprekende cijfers 6—2 6—0 6—0 van Menzel en Koop man, die individueel wel zeer goede din gen deden, doch geen sluitende combina tie vormden iets waarvan een speler als Tilden weet te profiteeren! De uitslagen. De uitslagen luiden: Heeren-enkelspel 3e ronde: E. Croes si. Ch. Mendes de Léon <34 62 63. 4e ronde: W. T. Tilden sl. mr. v. d. Feen 6—0 6—0 6—0. H. Timmer sl. C. Ingevsly Nielssen 6—3 6—2 6—1. D. Prenn sl. E. Croes 6—4 60 61. R. Menzel sl. E. L. Sarkies 6—3 64 60. Heeren-dubbelspel 2e ronde: R. Menzel en O. Koopman sl. J. D. van den Berg en W. J. Karsten 6—4 7—5 6—1. 3e rondo: R. Menzel en O. Koopman sl. mr. A. J. Feith en M. Wetselaar 26 61 62 6-1. J. van Olst en J. F. W. van dor Heide sl. Th. van Eek en G. Schoorel 6—3 62 3—6 10—S. Halve eindstrijd: W. T. Tilden en D. Prerm el. E. Menzel en O. Koopman 62 60 60. H. Timmer en mr. A. Diemer Kool sl. J. van Olst en J. F. W. mn der Heide 6—0 2—6 6—0 4—6 6—0. Dames-enkelspel 3e ronde: mevr. Jon- quière sl. A. baronnesse Schimmelpenninck van der Oye 6—0 6—1; G. baronesse Schimmelpenninck van der Oye w.o.; me vrouw F. Fumee sl. mej. A. Kerokhof 64 7—5. 4e ronde: mej. E. Stöckel sl. mevr. M. Jonquière 64 64. Mej. Canters sl. mevr. H. Steenhuis 64 97. Dames-dubbelspelle ronde: mevr. J. de Bruin Kops en mevr. F. Furnee sl. mej. A. KerkChof en mej. Z. Kerckhof 64 64. 2e ronde: mevr. J. de Bruin Kops en mevr. F. Furnee sl. mevr. N. van Lindonk en mej. L. W. van Lindonk 86 6—1. Mej. T. de Jong en mej. S. Josselin de Jong sl. mevr. R. van Tricht en mej. J. Wagner 0—6 6—3 6—3. Mej. Rollin Couquerque en mej. M. C-anters sl. mevr. Steenhuis en mevr. Jonquière 60 61. H. C. v. d. Hei de en mej. N. Spit sl. mej. E. Stöckel en mej. G. Beer 75 62. Halve eindstrijd: mej. Rollin Couquerque en mej. M. Canters sl. mej. T. de Jong en mej. S. Josselin de Jong 6—0 61. Gemengd dubbelspel: 2e ronde: mevr. F. Furnee en J. Ruys sl. mevr. J. de Bruin Kops on O. Ingersley Nielssen 61 57 6i. Mevr. Taunay en H. Liitjens sl. mej. C. de Vilder en J. Heymans 60 60. Mej. N. Spit en J. van Olst sl. mej. E. Belzer en W. F. Weber 97 36 75. Movr. Jonquière en G. Schoorel sl. G. ba ronesse Schimmelpenninck v. d. Oye en L. d'Aquin 61 61, mej. Bollin Couquer que en M. Wetselaar sL mej. F. M. Ent hoven en W. H. Verloop 60 61. Mevr. A. baronesse Schimmelpenninck v. d. Oye sl. mevr. Loos en C. N. A. Loos 64 46 7—5. 3e ronde: mej. M. Canters en R. Men zel sl. mej. L. W. van Lindonk en F. Nelwan 7—5 6—1, Mej. W. Al&bach en W. J. Karsten sl. mej. T. de Jong en W. Ma- rinkelle 6—1 6—2. Mej. E. Stöckel en H. Timmer sl. mevr. Menso en Oh. Mendes de Leon 6—4 62. Mevr. M. Jonquière en G. Schoorel sl. mej. T. Groenowegen en J. D. v. d. Berg 2—6 61 6—3. Mevr. R. van Tricht en W. Tresling sl. mej. A. Kerckhof en E. Croes 62 68 64. ATHLETIEK Nationale Atletiekwedstrijden „Donar". Voor de athletiekwedstrijden, welke morgen op heb A. S. C.-veld aan do Kcm- penaerstraat worden, gehouden werden van verschillende zijden medailles beschikbaar gesteld o,a. door den Comm. v. Politie, den N. B. v. L. O., de K. N. A. U., den Z. H. A. B., het Leidsche Dagblad, de Leidsche Courant, U. V. S., fa. Lanfers, fa. M. Brink, den beschermheer en door diverse particulieren. De voorzitter van de Technische Com missie van de Athletiek Unie schreef: „U heeft werkelijk een keurige inschrijving". Al met al is een gang naar deze wedstrij den zeer zeker de moeite waard, te meer waar een dergelijk sportgebeuren zich niet zoo spoedig zal herhalen. Een nieuwe wereldrecord van miss Robinson? De bekende Amerikaansche winnares op de Olympische Spelen Miss Robinson heeft, volgens berichten uit New York, tij dens een atkletickfeest der Universiteit, een nieuw wereldrecord gevestigd over de 100 yards. Zij liep dezen afstand n.1. in 11 sec. Het wereldrecord stond op naam van de Fransche athlete Radideau met 11.2 sec. Of een en ander juist is, moet worden afgewacht, wellicht wordt het bericht de zer dagen weer tegengesproken, of heeft men vergeten er iets bij te vermelden. ROEIEN XEDERLANDSCHE ROEIBOND. Inschrijvingen voor de Nederlandsche Kampioenschappen. No. 1. Vierriemsgieken met- stuurman: Laak, Laga, Nautius, Triton. No. 2. Tweeriemsgieken zonder stuur man: Dare-Devil. No. 3. Skiff Arsa (Boerma), Laga (L. A. Gaay), Maas (Muntz), Njord (v. d. Meer), Spaarne (Cox, Pieterse, Timmermans). No. 4. Tweeriemsgicken met stuurman: D. T. R. V., Leythe, Maas, Nereus, Triton. No. 5. Vierriemsgieken zonder stuurman Laga, Triton. No. 6. Double Scull: Dare-Devil, Spaar ne, Willem III. No. 7. Acktriemsgieken: Laga, Maas, Njord, Nereus, Triton. De inschrijving voor No. 2 is alsnóg opengesteld tot de loting op Maandag avond 14 Juli, des avonds S uur in het ge bouw aan den Aanstel. Meer waard - dan de prSjsO a guiten ili üllll.r i wwii WIELRENNEN Leidsche Ren- en Touristvereen. „Swift." Morgen zal er een sprintwedstrijd gere den worden over 1 K.M. Bij voldoende deelname zal de wedstrijd gereden worden in series en anders in ritten, matohe deux. De Junioren rijden denzelfden wedstrijd ook over 1 K.M. De samenkomst hiervoor is 9 uur aan het clublokaal bij den hoer J. van Meizen, het vertrek daarvandaan is gesteld op 9.15 uur. SPORT R. K. FEDERATIE. R. K. Sportvereeniging „Leiden". Morgen heeft de R. K. Sportvereeniging „Leiden" een programma dat zeer interes sant belooft te worden. Leiden I gaat naar V. V. L., Voorscho ten, voor de seriewedstrijden en zal daar spelen tegen Duiven I uit Rotterdam. Een fraaie en spannende strijd wordt hier ver wacht. Aanvang 3.45 uur. Leiden II komt op bezoek bij D, O. S. in Boelofarendsveen voor de finale der serie- wedstrijden. Bij deze gelegenheid wordt tevens heb vergroot terrein van D. O. 'S. in gebruik genomen, hetgeen op feestelijke wijze zal geschieden. Aanvang 4.30 uur. Ongetwijfeld zullen vele supporters door hunne aanwezigheid den wedstrijd opluis- ren. Vooral uit Leiden wordt op veel be langstelling gerekend. Competitie Goudsche Zwembond. S. Z. P. C. I—A. Z. C. I 0—1. A. Z. C. heeft de volgende opstelling: G. Weijers P. v. Leeuwen J. Jongeleen J. Raaphorst C. Thim C. v. Leeuwen C. Verruyt Aanvankelijk is Schoonhoven iets ster ker, doch dan komen de Alphenaren er wat beter in en eenige keurige schoten van v. Leeuwen en Thim weet de keeper der thuisclub op even keurige wijze te keeren. Aan de andere zijde, vlot het evenmin met de voorhoede, zoodat met 0—0 de rust komt. De 2e helft kenmerkt zich aan beide zijden door forsch spol, waartegen de scheidsrechter eenigo malen moet optre den. A. Z. C. heeft evenwel het beste^ van het spel in handen; 2 minuten voor eindo, zwemt Thim keurig op, plaatst naar van Leeuwen die den bal in liet net deponeert. A. Z. C. hef et met deze eerste overwinning de competitie goed ingezet. De zwakke plaats in liet zevental was de debutant Verruyt. Wagen door den trein gegrepen. Na de schietpartij te 's-Gravenhage.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 14