SPORT £t'C*V ivctcti lpuinuERDAG 10 JUL! 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 Een mijnramp in Silezië VERMOEDELIJK 150 SLACHTOFFERS. Een ontzettende ramp heeft Silezië gis teren geteisterd. In de Kurtschacht in het mijngebied van Neurode heeft gistermid dag een koolzuurontploffing plaats gehad op een oogenblik, waarop zich twee hon derd arbeiders in de mijn bevonden. Uit alle deelen van Silezic zijn hulpexpedities naar de plaats van de ramp vertrokken. Er heerscht groote opgewondenheid in de heele streek. Voor de poorten van de mijn spelen zich onbeschrijfelijke tooneelen af. Deze ramp is een der ergste van dien aard, die ooit in Duitschland heeft plaats ge had. De redding van de in de Kurtschacht bedolven mijnwerkers was zeer moeilijk, daar het koolzuurgas heb afdalen van de reddingsmanschappen hindert. Van de op gesloten mijnwerkers zijn op het oogenblik 48 levend geborgen. Zij waren door gassen bedwelmd en moesten naar ziekenhuizen vervoerd worden. Volgens de laatste berichten zijn bij de ontploffing 2 ploegen door het ontsnappen van koolzuurgas overvallen. De eene ploeg bestond uit niet minder dan 10S man, van wien er thans 50 levend geborgen zijn. Van dc 2e ploeg, die uit 83 man bestond, werd tot dusver nog niemand gered. De kool- zuurontsnapping vond plaats op de 2e en 3c verdieping. Tot nog toe zijn in totaal 81 lijken gebor gen. Er bevinden zich echter nog steeds SO mijnwerkers in de bedolven mijngang, en men ziet geen kans meer hen te redden. Maar 49 mijnwerkers kon men aan den dood ontrukken, doch het is de vraag, hoe- velen van hen men in leven zal kunnen behouden. Had men gedurende den afgeloopen nacht nog hoop, de ingesloten slachtoffers te kun nen redden, thans wordt deze hoop van minuut tot minuut geringer. Hedenmorgen tegen 4 uur vond men twee VERWOESTE DORPEN-IN FRANKRIJK Zij worden -niet herbouwd. Het is weinig bekend, dat meer dan twintig Fransche dorpen, die in den oor log werden verwoest, nooit meer zullen wor den opgebouwd, o.a. Douaumont, Craonne, Fleury. Thans duiden de nog steeds niet opgeruimde ruïnes de plek aan, waarop zij eens stonden. Do Touring Club de France heeft het plan opgevat op deze plekken gedenkzuilen te plaatsen, ter herinnering aan het be staan dezer dorpen. Reeds heeft de Tou ring Club kleine grenspaaltjes doen zet ten langs de geheele lijn, van het Kanaal tot de Zwitsersche grens, bot welke in 1914 de Duitschers waren doorgedrongen. Een beeldhouwer, tot de oorlogsvermink ten beho'orend, Moreau-Vauthier, heeft een zeer simpel monument ontworpen: een on geveer twee meter hooge zuil van Lotha- ringsch steen, die zal worden geplaatst op een voetstuk, vervaardigd uit steenen der verwoeste huizen. Op de zuil zal worden gebeiteld: „Hier lag X, verwoest in....3' Eer» ridder uit den tijd der Volks verhuizing. Zijn graf aandeElbe gevonden. Naar Wolf aan de Tsjechoslowaaksche bladen ontleent is te Celakowitz in het dis trict Brandeis bij de blootlegging van grafplaatsen uit den tijd van de volksver huizing, een vondst gedaan, die volgens deskundigen voor Bohemen en zelfs voor geheel Midden-Europa, een zeldzaamheid beteekent. Het betreft hier het graf van een Ger- maanschen krijgsman te paard. Het cp 31/2 M. diepte blootgelegde skelet van Germaan en strijdros is uitstekend be waard gebléven. Verder werden uit de hier onderzochte zeventien graven buitengewoon kostbare gouden en bronzen voorwerpen, haken en gespen met typisch Germaansche graveering, opgedolven. Volgens den verte genwoordiger van het Tsjechoslawaaksche staatsinstituut voor archeologische onder zoekingen zijn zulke ruitergrafvondsten zeer zeldzaam. Alleen Scandinavië bezit er verschillende. Af en toe werden er ook wa pens uit dergelijke graven aan het daglicht gebracht. Droevig. In Rendsburg heeft volgens een bericht van het plaatselijk blad een twaalfjarige jongen zelfmoord gepleegd. De jongen had in den laatsten tijd ver schillende inbraken gepleegd en was sinds Maandagavond niet meer thuis geweest, nadat hij op een nieuwen diefstal betrapt was en bang was geworden voor de straf zijner ouders. Gisteren heeft hij zich met een ouden revolver in den tuin van zijn ouders dood geschoten, zonder dat hij hen nog gezien had. Het aantal inwoners van New York (stad). Volgens de jongste volktelling bedraagt het aantal inwoners van New York (stad) 8.958.792. Dit is sedert do volkstelling van 1920 een toeneming met 1.376.744. lichamen van slachtoffers, die reeds over leden bleken te zijn, hoewel zij niet eens op de plaats van de ramp zelf waren ge weest, doch bij den ingang bij de machines gevonden werden. Men twijfelt er dan ook niet meer aan of Let aantal slachtoffers zal tot 150 stij gen. De gevonden lijken zijn allen door het gas opgezet en door de ontploffing met bloed bedekt. Het identificeeren valt dan ook vrij moeilijk. De reddingsploegen hebben zich tot het uiterste ingespannen en de mannen heb ben hun leven gewaagd om dat van hun kameraden te redden. Verscheidene reddingsmanschappen raak ten bij hun pogingen om in de mijn te drin gen zelf door het gas bedwelmd. Het giftige gas, dat zeer zwaar schijnt te zijn, blijft zeer lang hangen en is nog niet geweken. Men is er ook nog niet in geslaagd de luiken van de groote lucht stroom-kokers open te krijgen. De luchtdruk is zoo sterk, dat het red dingsmateriaal er door beschadigd wordt en den mannen de gasmaskers van het ge zicht worden gerukt. Men kan zich een beeld vormen van den geweldigen omvang van de ramp als men weet, dat het gas 2900 M. van de plaats van de kool-monoxyde-ontploffing verwij derd evenzeer de atmosfeer vergiftigd. Met compressors en groote ventilatie- inrichtingen tracht men het gas weg te zuigen. Hedenmorgen is men wederom begonnen met man en macht nieuwe reddingspogin gen in 't werk te stellen. Over het ongeluk in de Kurtschacht wordt door een vertegenwoordiger van de oppermijndirectie medegedeeld, dat het district Neurode door koolzuur ontploffingen gevaarlijk was. Dc ontploffing, die gisteren is geschied, is echter zoo geweldig geweest als nog nooit in een Europeesche mijn is voorgekomen. Men hoopt echter het groot ste deel der opgesloten mijnwerkers te kun nen redden. Een afschuwelijke daad van een krankzinnige. Een patiënt van het krankzinnigenge sticht te Graz heeft Zaterdag in den tuin het elfjarig dochtertje van den directeur, een eenig kind, vermoord. Verplegers von den het lijk van het meisje, dat eerst ge worgd was en daarna met een mes be werkt. Den dader vond men op een bauk elders in den tuin, waar hij zat te eten. Toen de 'verplegers op hem toekwamen riep hij hun lachend toe of zij het kind al gevonden hadden. De man, iemand van 59 jaar, die al 21 jaar in het gesticht vertoef de, bleek den moord bedreven te hebben uit wrok tegen den directeur, die hem dien zelfden dag een gunst geweigerd had. Het vermoorde meisje was juist denzelfden ochtend toegelaten tot het gymnasium en zou den volgenden dag een vriendinnenfuif geven. Zij was de lieveling van alle ver pleegden en placht zich vrij onder hen te bewegen. De bevolking van heb gesticht was zoo gebeten op den moordenaar, dat zij herhaaldelijk getracht heeft de isoleer kamer, waarin deze was opgesloten, te be stormen om den man te lynchen. Een droe vige bijkomstigheid van het geval is nog, dat de moordenaar, die als gevaarlijk be kend stond, feitelijk steeds bewaakt had moeten worden, maar dat zulks tengevolge van het ontslag van personeel ter bezuni- ging niet mogelijk was. Een omkoopbare officier van gezondheid. Voor de rechtbank te Praak is gisteren het proces begonnen tegen den officier van gezondheid dr. Dvorak, die zich heeft la ten omkoopen om jongens van gegoede ouders voor den dienst af te keuren en hen aan. herkeuring te onttrekken. Daar dr. Dvorak een bekend tooneelschrijver is, wekt het proces veel belangstelling. VOETBAL Wacker te Amsterdam. In een gisteren door de Weonsche club Wacker op het Ajaxterrein te Amsterdam gespeelden wedstrijd tegen een combinatie van Ajax en Blauw Wit, heeft Wacker gewonnen met 20. LAWN-TENNIS DE INTERN. KAMPIOENSCHAPPEN TE NOORDWIJK. Dank zij het goede weer is gisteren te tweede ronde van het heeren enkelspel afgewerkt. In de lagere regioneii hadden enkele spannende gevechten plaats, doch de vier „grooten" wonnen hun partijen, zij het niet allen met evenveel overwicht en met evenveel gemak. Timmer en Tilden wandelden als het ware naar de derde ronde toe. Timmer deed het op zijn gemak, zonder inspanning Tilden deed het met zwier. Hij speelde te gen Wetselaar een perfect spel, technisch feilloos, met een prachtige variatie. Prenn en Menzel speelden belangrijk be neden hun gewonen vorm. Prenn had geen vaart in zijn slagen, was langzaam en v. Eek profiteerde hiervan door een pittig aanvalsspel, iets wat den Duitscher uit den aard der zaak allerminst welkom was. Menzel streed een soortgelijken strijd, onzeker en zonder „winning shots'' in zijn slagen, tegen Hoogenkamp, die uitstekend verdedigde en meermalen den aanval nam door scherpe slagen in de hoeken en goed passeeren. Niet dan na vier sets kon de Tsjech zich m de volgende ronde plaatsen. Voorts wonnen in deze tweede ronde v. Olst na een zeer goede partij tegea Le frandt; de Deen Nielsen door een ver rassend goede overwinning op van dei- Heide, bereikt door goed passeeren en lobben; Sohoorel na'een spannend slot op van den Berg. De belangstelling van het publiek was reeds op dezen tweeden dag grooter dan gewoonlijk op een tweeden dag het geval is. Tilden schijnt een faseineerenden in vloed uit te oefenen. In het dames enkelspel gebeurden geen bijzondere dingen. Mevr. de Bruyn Kops speelde na haar terugkeer uit Indië haar eersten wedstrijd en bleek bij vroeger vooruitgegaan tc zijn. Mej Stockel zal het een aardig eind brengen. En in het heeren dubbelspel zorgden Tilden en Prenn, voor al de eerste voor de nota gaic in hun aar dige partij tegen Lcfrandt en Weber. De uitslagen luiden: Heerenenkelspel le ronde: M. van der Feen si. dr. W. Gregor 62 61 C—4; S. L. Tjoa w.o.; H. Timmer sl. jhr. E. Tei- xeira de Mattos 60 62 63; H. E. Lef randt w.o.; O. Ingerslev Nielsen sl. J. H. van den Elburg 6—1 6—1 6—0; J. D. van den Berg sl. J. B. M. V. J. van de Mortel 62 60; W. Marinkellc sl. W. M. Korthals Altes 8—6 64 7—5; J. van de Garde sl. H. Schimmelpenninck van der Oye 61 63 61; R. Menzel w.o.; A. W. Tresling sl. W. Wilson G—1 6—1 6—4. 2e ronde: W. T. Tilden sl. M. Wetselaar 6—0 6-0 6—0; J. Ruys sl. J. W. H. Lan- bach 62 61 60; J. Hollander sl. R. van der Wel 6—1 75 61; M. van der Feen sl. S. L. Tjoa 63 62 63; H. Timmer sl. F. H. Wcstermau 6—0 6—3 6—2; J. van Olst sl. H. E. Lefrandt 7—5 6—3 6—1; C. Ingerslev Nielsen sl. J. F. W. van dor Hei de 6—2 4—6 6—2 6—4; D. Prenn sl. Th. v. Eek 61 G4. 06 61; W. Marinkelle sl. H. Beer 6-0 6—0 6-0; Ch. Mendes de Leon sl. J. van de Garde 63 60 69; R. Menzel sl. G. Hoogenkamp 62 75 46 64; W. J. Karsten sl. L. J. Nienaber 6—3 64 7—5; A. W. Tresling sl. W. H. Verloop 6—2 5—7 2—6 7—5 6—2; G. Sohoo rel sl. J. D. van den Berg 63 4—6 61 3—6 7—5. Heerendubbelspel lo ronde: H. E. Le frandt en W. F. Weber sl. dr. H. H. Kat en W. M. Korthals Altes 6—0 6—1 63; mr. N. A. de Lange en J. Ruys w.o.; H. Imhoff en L. J. Nienaber w.o.; II. Tim mer en mr. A. Diemer Kools w.o.; C. In gerslev Nielsen en Oh. Mendes de Leon sl. J. J. van den Elburg en T. Paulus 6—2 6—1 6—2; J. Pennink en Jhr. H. A. C. vau Riemsdijk w.o.; dr. D. Matejka en H. Johnson sl. A. C. Reidt en D. Breukclman 36 60 61 06 60; W. H. Verloop en F. H. Westerman sl. II. Beer en dr. P. P. Tiktin 6—0 6—2 6—1. 2e ronde: W. T. Tilden en D. Prenn sl. H. E. Lefrandt en W. F. Weber 6—1 6—2 6—3. Dames-enkelspel, le ronde: mej. Spit w.o.; mej. F. Wagner sl. mej. C. de Vilder 6—2 6—1. 2e ronde: mej. E. Slöckcl sl. mej. S. de Josselin de Jong 62 63; mevr. de Bruin Kops sl. mevr. N. van Lindonk 6—0 6—1; mej. M. Rollin Coukuerque sl. mej. L. W. van Lindonk 60 60; mevr. M. Jonquière sl. mej. T. dc Jong 62 64. Gemengd dubbelspel, le rondo: mej. E. Stöckel en H. Timmer sl. mej. Wagner en Imhoff 61 61; mej. M. Canters en R. Menzel sl. mej. S. de Josselin-de Jong en Jhr. van Riemsdijk 6—3 62. MOTORSPORT De Netlerlandsche T. T.-races. Door het K. N. M. V.-Secretariaat wordt ons bericht, dat bij het, hercontroleeren van de tijdstaten der Nederlandsche T. T.-races te Assen is gebleken, dat do snel ste ronde in de 500 cc ldasse niet gemaakt is door Guthrie op A. J. S., doch door G. Nott op Rudge Whitworth. Nott was 0.2 seconde sneller dan Gutrhie en reed de snelste ronde in 7 minuten 59.8 sec., dat is een gemiddelde snelheid van 130 K.M. per uur, wat wel de snelste rondentijd is, die ooit in een wegrace is gemaakt. WIELRENNEN DE TOUR DE FRANCE. Gisteren is de 8e étappe verreden, het traject Bordeaux—Hendaye over 226 K.M. Eerste werd Binda, tweede Ch. Pelissier. Hjet persoonlijk klassemont is nu: 1. Guerra, 2. Ch. Pelissier, 3. Magne, 4. Le- ducq, 5. Bidot, enz. Het landenklassement luidt: 1. Frank rijk, 2. Italië, 3. België, 4. Duitschland, 5. Spanje. Leidsche Ren- en Touristvereen. ..Swift". Gisteravond is het record gereden over 18.6 K.M. De animo onder de renners schijnt zeker te verminderen, want heden waren er ook maar vier renners der A. en B.-klassers, en vier Junioren. De uitslag der A.- en B.-klassers is ge worden: J. Verschoor 31.16; D. Ramp 32.? 1 E. Sladek 38.33; J. van Wezel 34.50. Dc tijden, gemaakt door de Junioren, luiden: C. Paats 19.52; R. Riethoven 20.27; E. de Water 20.36; H. Riethoven 21.33. Van de Stadion baan. De wielerwedstrijden, welke hedenavond in het Stadion gehouden worden, kunnen als een voorproef beschouwd worden voor het kampioenschap van Nedorland, het welk 3 Augustus a.s. eveneens op de Stadionbaan zal worden verreden. Het hoofdnummer van hedenavond bestaat uit een wedstrijd over 2 x 40 km., waaraan wordt deelgenomen door de zeven beste stayers van Nederland, nl.: Sohlobaum (Kaser), Blekemolen (Léon Didier). Snoe> (Ceurremans Jr.), Leddy (Ceurremans Sr.) v. <1. Wulp (Slesker), Storm (Jahn), L. Leene (v. d. Meulen). Deze wedstrijd wordt voorafgegaan door een wedstrijd van B.-stayers over 20 km. De winnaar van dezen laatsten wedstrijd start als achtste rijder in dc 2e manche der A-stayers over 40 km. Het programma bevat bovendien een wedstrijd op racc-motoren (korte en lange afstand), waarvoor hebben ingeschreven: Herkuleyns (Holland), Frentzen (Duitsch land) en Quaglieni (Italië), een sprintwed strijd (4 matches a quartre) tusschen de 16 beste amateurs en een premiewedstrijd voor professionals en onafhankelijke»! De zesdaagssche te Marseile. Dc einduitslag van de Zcsdaagschc tc Marseille luidt: 1. Raymond-Dayen, 359 punten, 2807 K.M. in 144 uur; op één ronde: 2. Choury Fabre, 991 punten; 3. CoupryCordier, 796 punten; 4. Tonani—Dinale, 661 punten; 5. MarcillacNegrini, 2SS punten; op twee ronden: 6. Bragard—Mouton, 324 punten; op drie ronden: 7. Stubeckc—Meijer, 175 punten; 8. Ourtel—Bestetti, 271 punten; op vijf ronden: 9. PugliesiBori, 466 pun ten; op 7 ronden: 10. PontierPrieto, 192 punten. Piet van Kempen moest ton gevolge van zijn val in den avond van den laatsten dag opgeven. Recordverbetering door Michard. Dc Fransche wielrenner Michard heeft te Amiens het record op de 500 meter stil staande start gebracht op 35 sec. Het re cord stond op zijn naam met 35.4 sec. Hier bij dient opgemerkt, dat Faucheux to Ko penhagen den afstand aflegde ,in 25.2 sec., maar die prestatie werd nog niet als re cord gehomologeerd. Daags hierop beproefde Michard te Tours het record op den kilometer vlie gende start, dat op naam staat van Linari met 1 m. 7.2 sec., te verbeteren. De baan was echter- door den regen in slechte con ditie, zoodat hij in zijn poging faalde en 1 min. 9.6 sec. noodig had. SCHIETEN Wedstrijden te Alphen aan den Rijn. De uitslag van den Prov. Schietwed strijd, 100 M. scherp te Alphen aan den Rijn, om de 3e ronde van den zilveren B. V. L.-wissel'bekor, luidt: Korps 1. B. W. I Leiden 230, 2. B.W. Rijswijk 229, 3. B.W. Rotterdam 22343, 4. B.W. Alphen 22340, 5. Kralingschc Schietverg. 216, 6. „Willem Teil", Bodegra ven 211 punten. Hoogste korpsschutters: R. Trousselot, Rotterdam 48 punten, do Jong Rotterdam 48 punten, P. Kortekaas 48 punten. Vrije Baan 1. G. J. Yperlaau Voor schoten 89, 2. R. Trousselot Rotterdam 87, 3. W. B. Kroon Alphen 86, 4. Th. do Jong Boskoop 85, 4. R. H. v. Wijk, Rotterdam 8428, 6. G. Bergshoefr Alphon 84—2726, 7. L. de Wit, Leidon 8427—25; 8. J. Al- lewijn Rotterdam 83—28—28—27—27, 9 en 10 J. Verheul Alphen en T. Zaal Bodegra ven beide 83—28—28—27—20. Personeel: 1. de Jong Rotterdam 48448, 2. G. J. Yperlaan Voorschoten 48447, 3. R. Trousselot Rotterdam 48 43, 4. L. de Wit Leiden 4748, 5. H. Göbel Bodegraven 4746, 6. O. F. Koreman Lei den 4743; 7. P. Borghouts Rotterdam 4741, 8. L. C. Jongenburger Alphen 47, 9. A. van Vliet Leiden 46479; 10. Th. de Jong Boskoop 46—478, 11. A. C'. Mijs Alphen 4646, 12. Bergman Leiden 4644, 13. A. Bruijnes Alphen 4645, 14. G. Bergs- hoeff Alphen 4624, 15. R. H. van Wijk Rotterdam 4545. De prijsuitreiking is bepaald op Zater dag 19 Juli nam. 5 uur in de trouwzaal van het huis der gemeente hoek BruggeJu- lianastraat. Reclames moeten uiterlijk 16 Juli a.s. zijn ingediend bij den res. lc luit. L. Verleun, Zaalbergstraat, Alphen aan den Rijn. ZEILEN DE KAAGWEEK 1930. Een veelbelovend zeilersfeest. Ongekend aantal inschr ij vingen. Dc Kaagweek 1930 belooft heel wat, zij belooft alle voorgaande aan inschrijvingen te overtreffen. En dat wil tpch ongetwij feld heel wat zeggen. Het bestuur van de Kon. Zeilvereeniging „Dc Kaag'' heeft wel zeer juist gezien, om de verschillende klassen, die daarvoor in aanmerking ko men in meerder afdcelingeu te splitsen. 't Is waar ook hier zullen ditmaal, even als bij dc wedstrijden op het Braassemer- nieer a.s. Zondag do Zesmeters ontbreken wegens verblijf in Denemarken en daar door zal een groot attractienummer ach terwege blijven, maar de overige inschrij vingen zullen heel veel vergoeden. We behoeven over hetgeen te wachten staat eigenlijk voorloopig niet. verder uit tc weiden, wijl de inschrijvingen voor zich zelf spreken. Zij luiden als volgt: D - k 1 a s s eNjade, stuurni. S. van Kamhorst; Marcolla, stuurm. B. Gil jam; Narmadc, stuurm. H. H. Tieleman. 4 5 M2. iKruiserklasso Benata II, stuurm. B. Fenenga; Walta, stuurm. P. Schieffer; Föhn, stuurm. P. Molenaar; Boekanier, stuurm. L. J. van Nierop; Vi king, tsuurm. .T. Camfferman. Treubklasse Treub I, stuurm. Ch. M. W. Bernhard; Treub IV, stuurm. M. van Breemen; Treub V, stuurm. F. J. Bernhard; Treub VI, stuurvr. mej. D. Al berts. Regenboogklasse: Gaai, stuurm. ir. F. Stokhuijzen; Duvel, stuurm. H. dc Rooij; Jan, stuurm. II. Veldhuizen; Hol- landia, stuurm. C. v. Staveren; Lies II, stuurm. P. db Groot; Karekiet, stuurm. M. van Rijn; Dc Leede III, stuurm. W. Z. van der Meij; Rob, stuurm. J. Nooteboom. Regenboogklasse BLetty, stuurm. J. P. Sap; Melhusalcm, sluunn. A. II. Nierstrasz; El, stuurm. L. Hoekstra; Maas, stuurm. H. de Goederen; Nico Jan, stuurm. T. Breebaart; Tjebbc, stuurm. J. Maas; Holland, stuurm. F. P. Bos; Feja, stuurm. A. G. Sijthoff: Maas, stuurm. X.X.: Satan, stuurm. B. Maas; Ariola, stuurm. C. A. Schoemaker; Forel, stuurm. E. Vonck Duke. stuurm. C. M. Jesse. Vrijbuitersklasse: Jan Haring, stuurm. B. Deiiers; Jan Brass, stuurm. .T. Dorsman; Sam Cornelissen II, stuurm. ir. J. Loeff. Scholdejollcnklasse Li bal II, stuurm. C. P. Zwikker; Mej. Hobby, stuurm. G. Stuurman; Avanti, stuurm. 1). Stadt; Rietepiet, stuurm. J. D. A. Hellc- 12 voetsjollenklasse A: Tul la, stuurni. S. dc Wit; Hunter, stuuriu. G. P. Bohré; Bonzo, stuurm., P. J. J. Huybers; Hella, stuurm. K. Obst; Ree, stuuriu. F. A. F. Gallé; Jager, stuurm. H. F. van Lijnen Nooman; Ideaal II, stuurm. W. Karreman; Karekiet, stuurm. mr. E. R. Zweep; Lef III, stuurm. II. F. Baersol- man; Windekind II, stuurm. J. Maas; Mamsellc X, stuurm. A. G. Bakker; Bons, stuurm. B. Maas; Liosje, stuurm. G. de Vries LentschKarekiet, stuurm. E. A. van Wcly; Had je ine maar, stuurm. H. Borgerhoff Mulder; Black Diamond, stuur man J. Barzilay Jr.; Bruinvisch, stuurm. W. J. J. van Troostenburg de Bruijn; Nimf, stuurm. W. A. dc Ridder; II Figrel- to, stuurm. D. Rutgers; Good Luck, stturm E. G. van de Stadt; Woelwatertje II, stuurm. C. C. G. Wornink; Boffie, stuurm. J. H. v. d. Stadt. 12 voetsjollenklassc BPuck stuurm. J. F. Deenik; Hortsik, stuurm. G. van1 Luyn; Wippie, sluunn. G. Atem; Geisha, stuurm. M. G. Brand; Frank, stuurni. J. X. Maas; Visoharend, stuurm. J. II. Kolkman; Nelly 11, stuurni. J. van 't Hoogerhuys; Dandy, stuurni. J. dc Brcij Jr.; Bèbèk, stuurm. H. Geistdörfer; Ma- mine, stuurm. H. J. Scholtz; Pinguïn II, stuurm. P. Bussemakers; Dobbertje, stuurm. G. C. H. Oudshoorn; Henny, ski urm. Tj. Bounia; Glippcr II, stuurm. D. Kagchclland; Duke, stuurm. Ja C. v. U. Velde. 12 voetsjollenklassc C't Si- veltsje, stuurm. C. Morra; Gipsy, .stuurm. A. van Houten; Rana, stuurm. M. dc Jon ge; Bumbo, stuurm. Jhr. J. W. O. van den Bosch; Mongli, stuurm. B. J. Slingenberg; Feja, stuurm. A. G. Sijthoff; Onrust, stuurm. L. van Essen; Duvel, stuurm. L. J. Tendeloo; Gollwoy, stuurm. B. Everts; Alvertje, stuurm. P. v. d. Meer; Sans Atout stuurm. W. R. Ferwerda; Lovolsje II, stuurm. C. H. van Dam; Kliovcr, stuurm. J. Kranenburg; Vagebond, stuurni. Th. v. Jlelvcrt; Jolijt, stuurm. A. G. M. van Velzen Oamphuijs; Radeliske, stuurm. J. P. Orommelin; Paragst, stuurm. J. Wij- menga; Prins Charlie, stuurm. 11. R. van Tricht. 12 voetsjolle n dames AAuny, stuurvr. mej. B. Alberts; Ideaal II, stuur- vrouw mej. E. L. Karreman; Mietz, stuur- vrouw mej. M. Roozen; Pani, stuurvr. mej. Corry E. dc Vlieger. 12 voetsjolle n klasse <1 a ïu e s B: Boffie, stuurvr. mej. J. H. van dc Stadt; Gipsie, stuurvr. mej. A. van Houten; Dwarrelaar, stuurvr. mej. H. Visker; Dob bertje, stuurvr. mej. G. Oudshoorn; Good Luck, stuurvr. mej. L. Sohuddeboom; Ka bouter, stuurvr. mej. M. Molenaars. Sterklasse: Sirius, stuurm. F. de Lange; Poolster, stuurm. C. J. W. van der Schoot; Cassiopeia, stuurm. R. Ambrust; Waterman, stuurm. G. H. van Hoohverff; Ajuarius, stuurm. J. R. Trap; Aldebaron, stuurm. J. Dorsman; Morgenster, stuurm. Ph. dc Jonge; Orion, stuurm. M. van Keu len; Alcor, stuurm. H. J. Boomsma. Voorts bevat het programma nog zeil wedstrijden voor kano's en onderlinge wed strijden op Vrijdag, waarvoor eveneens goede deelname bestaat. Zwaar Katoenen alléén deze 3 gezoomde alléén deze/weqJT voor rr.c::TZ^.; van onze prima ZÏJDEN FIL D'ECOSSL KOUS van f 1.35 voor 98 ct. Kampeerdekens 125 x 240 f 1.40

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7