"ZT SPOOR's MOSTERD GEMENGDE BERICHTEN Spoor's gestamptii Muisjes BÜITENL. BERICHTEN DONDERDAG 10 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 NED. R.-K. BOND VAN BOUW- PATROONS. Jaarvergadering te Haarlem. Te Haarlem wordt, de jaarvergadering gehouden van den Ned. R.-K. Bond van Bouwpatroons. Aan een verslag in de „Msbd." is het volgende ontleend: Dinsdagmiddag half 4 werden de deelne mers door de afdeeling Haarlem ontvangen in restaurant Brinkman. Om 4 uur werden de deelnemers aan de jaarvergadering officieel ten Stadhuize ontvangen. Daarna vond een rijtoer plaats en om 7 uur vereenigden allen zich aan een ge meenschappelijk diner in restaurant Brink man. Dat aan dit diner vele hartelijke speeches werden gehouden, spreekt van zelf. Nadat gistermorgen kwart over 9 in de parochiekerk van O. L. Vr. Rozenkrans een gezongen H. Mis was opgedragen, werd ruim half 11 de jaarvergadering in „Dreefzicht", gelegen in de Haarlemmer hout, geopend. De voorzitter, de heer Fransen, was we gens ziekte verhinderd en het praesidium was in handen van den heer H. J. L. Klein Schiphorst, voorzitter van de afdeeling Haarlem. Mocht de voorzitter het vorig jaar mede- deelen, dat wij de duizend leden waren gepasseerd, nu zijn, aldus de heer Klein Schiphorst, de 1100 overschreden en de groei houdt nog aan. Dit mag echter niet tot stilzitten verlei den, integendeel, zoo ooit, dan is er nu alle reden om te verlangen, dat wij ons maximum-aantal leden van 1922, n.l. 1250 verdeeld over 50 afdeelingen, weder berei ken. Ik zou geen behoefte hebben daarop nog eens te wijzen, indien anderen het niet dienstig hadden geoordeeld ons daarover nog eens aan te vallen. Voor de tweede maal heeft de voorzit ter van den Ned. Aannemersbond het noo- dig gevonden de jaarvergadering van zijn bond te openen met een critiek op ons besluit. Wij nemen hem, aldus spr., niet kwalijk dat hij van dit besluit niets Begrijpt. Om dit besluit te begrijpen, moet men nu een maal niet alleen aannemer, maar ook ka tholiek zijn. Waa»r er nu zelfs nog katho lieke aannemers gevonden worden, die nog maar altijd meenen eigen katholieke orga nisatie te mogen kleineeren, door" de zoo genaamde neutrale te helpen versterken, daar is het van een niet'-katholiek te be grijpen, dat hij besluiten van anderen niet verwerken kan, vooral als dat neerkomt op ledenverlies voor den eigen bond. Als de tijd eenmaal komt en die komt zeker, dat alle katholieke aannemers inzien, dat hun plaats is in onze gelederen, dan zal het betrekkelijk kleine ledenverschil zoo goed als verdwijnen en dan zal blijken hoe wei nig reden er voor is, de katholieke begin selen uit te schakelen bij de regeling van onze bedrijfsverhoudingen. Toch mag dit alles ons niet weerhouden, zijn beweringen te weerleggen. De heer Thijssen heeft allereerst, aldus spr., zijn klacht gezocht in de bewering, dat zijn Bond altijd voor buitenstaanders d e Bond zal blijven. Hij probeert dit ook nog te bevorderen door ons uit te sluiten waar hij er kans toe ziet. De wijzigings actie voor de A. A. V. is daartoe zeer leer zaam. Dit is een specifiek liberaal verschijn sel op elk gebied des levens. De liberale beginselen hebben nu eenmaal geen beko ring voor de massa, daarom zijn het spe ciaal de liberalen die door de leuzen: neu traliteit en algemeenheid anderen onder hun invloed brengen, anderen die van het liberale beginsel niets willen weten. Deze tactiek is al zoo vaak weerlegd, dat ik, aldus spr., er geen woord meer aan behoef te wijden. Een tweede argument tegen ons besluit was dat wij nu van het internationale verkeer zouden zijn uitgesloten. Deze be wering klinkt tegenover katholieken wel wat zonderling. Vroeger waren wij de ultra-montanen, menschen, die meer inter nationaal dan nationaal heet en. Zouden wij nu door onze principieele organisatie in eens alle internationaal contact verloren hebben 1 Ter oriënteering gaf spr. een lijstje van de Internationale organisaties, waarvan de R.-K. aannemers via het R.-K. Verbond deel uitmaken. Er is ongetwijfeld reden te^ vreugde, zoo vervolgde spr., nu het principe arbitrage voor alle geschillen door het Rijk is aan vaard. Een nieuwe mijlpaal is opgericht op den weg naar de rechtspositie van den aannemer. Een jarenlangen strijd is met succes be kroond. Spr. bracht aan den minister van wa terstaat dank voor het nemen van een be slissing waarnaar zoo langen tijd is uitge zien. Is het beginsel al aanvaard, de uitwer king is met zooveel bijkomstigheden omge ven, dat het er nu op aankomt hoe de re geling zal worden uitgevoerd. Laten wij ons, aldus spr,, er althans goed van doordringen dat uitkijken voor ons meer dan ooit de boodschap is. Een tweede vraag is, wat zullen onze provinciale-, gemeente- en polderbestu ren doen 1 Wel wordt nu de A. V. redelijk wel ge volgd, maar dit is ten aanzien van deze zaak nog geenszins een waarborg, dat dit ook in de toekomst zal gebeuren. Wij zullen dit jaar ook weer komen te staan voor de onderhandelingen over het collectief contract. Wij zullen moeten bedenken, dat de tijd niet kan worden teruggezet, maar ook, dat de leiding van hel bedrijf zoowel als van de onderneming in onze handen moet blijven. Hierna begon men met de behandeling der agenda. (Reel.) Na de met applaus beloonde rede van den voorzitter, werd overgegaan tot de goedkeuring van de notulen, welke met algemeene stemmen werden aangenomen. Nadat een commissie uit de afd. Haarlem de geloofsbrieven had onderzocht en in orde bevonden, bleek, dat aanwezig waren 33 afdeelingen met 970 leden. Het jaarverslag van den bond en het orgaan werd daarna met algemeene stem men aangenomen, terwijl den penningmees ter décharge werd verleend. De heer E. B. Wirtz uit Hilversum, die aftredend was, werd, evenals de heer F. Schuurmans uit Amsterdam, met alge meene stemmen tot lid van het hoofdbe stuur herkozen. In de plaats van den heer G. A. Jeunink uit Enschedé en van den heer J. Mol-Min uit Breda werden geko zen de heeren J. H. Tonis uit Enschedé en ir. F. v. d. Werf te Breda. Hierna werd behandeld een voorstel van de afd. Nijmegen omtrent uniforme heffing van de bijdrage uit de aanneemsom of de kosten van het werk naast een voorstel van het bondsbestuur in deze. De afgevaardigde van de afd. Alkmaar hield een betoog om de geheele heffingsre geling te laten vervallen en deed hierbij een beroep op de kleinere afdeelingen voor wie de voorgestelde regeling zeer zeker te zwaar werd geacht. De heer Klein Schiphorst bestreed de be zwaren van Alkmaar en werd hierin bijge vallen door de afdeeling L i s s e, die vol komen beaamde, hetgeen door den heer Klein Schiphorst werd aangevoerd, n.l. dat juist de grootere afdeelingen de bijdragen het hardste noodig hebben, omdat juist daar het meeste kans is, dat leden uit klei nere afdeelingen de hulp der groote afdee ling noodig hebben. Na nog eenige discussie werd het voor stel van de afdeeling Tilburg verworpen met 69 tegen 43 stemmen. Een amendement van de afd. Alkmaar werd daarna nog ingediend, om n.l. 2/3 in de kas te storten der afd. van afkomst, en 1/3 in de kas der afdeeling, waar door het betrokken lid wordt gewerkt. Dit amende ment werd verworpen met 65 tegen 47 stemmen. Het voorstel van het hoofdbe stuur daarna in stemming gebracht werd aangenomen met 70 tegen 42 stemmen. Aan de orde kwam vervolgens een voor stel van de afd. Rotterdam om den da tum van doorvoering van het bindend be sluit omtrent abritrage voor publiekrech terlijke lichamen te stellen op uiterlijk 1 Januari 1931. De voorzitter merkte op, dat het voor stel zijn beteekenis verloren heeft na het besluit van den minister. Het voorstel werd aangenomen. Hierna kwam in behandeling een voor- stel-Rotterdam, waarin de vergadering den wensch uitspreekt, dat door het Bondsl>e- stuur stappen worden gedaan om te ko men tot oprichting van een R. K. Midd. Techn. School voor de Bouwkunde. De afgev. van Rotterdam, die het voor stel toelichtte, gaf uiting aan de vrees, dat de kinderen op een neutrale school onder neutralen invloed komen. Wat de oplei ding betreft meende hij, dat op de M. T. scholen te weinig rekening wordt gehou den met de wenschen der aannemers. Spr. stelde voor een commissie te benoemen, die over deze zaak rapport zal uitbrengen. Voorts wilde hij aan de Regeering verzoe ken het Stopwetje stop te zetten. De voorzitter antwoordde, dat al meer malen pogingen in dit richting zijn gedaan. Overigens wil het hoofdbestuur gaarne het denkbeeld van Rotterdam overnemen om de zaak nader te onderzoeken. Aldus werd besloten. Nadat dit punt behandeld was, werd de vergadering verdaagd en overgegaan tot dht punt der algemeene feestagenda, waar voor een zeer groote belangstelling be stond en wel den rondrit per touringscar door Haarlem's heerlijke omgeving. Te ongeveer half zeven kwam de lange file auto's, welke in en buiten Haarlem zeer veel bekijks had op de Groote Markt terug, waar in hotel Brinkman vóór het diner dat in de Gemeentelijke Concertzaal plaats ha.d, even werd gepleisterd. De zaal aan de Lange Bagijnenstraat prijkte voor deze gelegenheid in feestdos. Onder de aanwezigen bij het diner waren de hoogeerw. heer Deken van Haarlem L. A. A. M. Westerwoudt, de burgemeester van Haarlem, de heer C. Maarschalk, de heer W. J. B. van Liemt, waarn. voorzitter der Kamer van Koophandel te Haarlem en de heer P. J. M. van Tetering, voorzitter der R. K. Hanze te Haarlem. Gisteren is door Kanunnik Deken v. Dam te 's-Gravenhage de eerste steen ge legd voor het nieuwe gebouw van het R. K. Lyceum voor Meisjes aan de Mauritska-de. Te Bolsward wordt een bakker ij- tentoonstelling gehouden. Twee bakkerijen staan in werking en vele wed strijden zijn uitgeschreven. De gemeenteraad van Haarlem heeft verworpen een voorstêl van B. en W. om den naam Burgerlijk. Armbestuur te wijzigen in Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Te Delft zijn de bakkersgezel len in onderhandeling met de patroons, die een collectieve arbeidsovereenkomst hebben afgewezen. Tot voorzitter van de St. V i n c o n- t i u s v e r. te Amsterdam is gekozen de heer Eugène Hoelen. Door de Haagsche afdeeling van den Volksbond is tot voorzitter gekozen de heer J. W. van den Akker. ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Van een rijdende auto ge sprongen. Een knaapje ge dood. Te Kruiningen is "Maandagavond de elf jarige B., die van een nog rijdende vracht auto afsprong, onder een der achterwielen geraakt en daardoor gedood. Den chauf feur treft geen schuld. /i Een tolgaarder aangereden. Dinsdagmiddag reed bij de tol te Over- schie de auto van den heer Verschuur uit Helmond met een snelheid van 50 K.M. De bestuurder schonk blijkbaar geen aan dacht aan die tol. Juist had een personenauto gestopt om tolgeld te betalen, toen tegelijkertijd uit de richting Den Haag een andere auto, die eveneens stopte, arriveerde. De heer Verschuur schijnt toen de macht over zijn wagen te hebben verloren. Hij reed den tolbaas, die tusschen de auto's stond, aan, en slingerde hem over den weg. De man kreeg een lichte beenbreuk. De auto van den heer Verschuur botste daarna nog tegen de beide stilstaande auto's en kwam eerst 50 M. verder tot staan. Deze auto's werden slechts licht bescha digd, doch de auto van den heer Verschuur zeer zwaar. De politie heeft deze in beslag genomen, waarna bij onderzoek bleek dat de remmen niet in orde waren. Kind door den trein overreden. Te Enschedé is Dinsdagnamiddag het 4-jarig kind van den heer Z., dat bij de spoorrails speelde, door den trein Gronau Enschede aangereden en ernstig aan het hoofd gewond. Het is naar het R. K. Zie kenhuis vervoerd. De machinist, heb on geluk ziende aankomen, kon den trein niet spoedig genoeg tot stilstand brengen. Scheepsongeval. De 49-jarige klinker A. J. B. te Rotter dam is gisteren op het Noorsche stoom schip „Polar Chief", dat bij Wilton ligt, op een onverlicht tusschendek gestruikeld en in het acht nieter diepe ruirn gevallen. Hij is in bewusteloozen toestand naar het Dia- conessenhuis overgebracht, waar hij enkele uren later aan de gevolgen is overleden. Verdronken. Het vierjarig kindje van schipper de J., met zijn vaartuig liggende aan den Tram- singel te Breda, is daar te water geraakt en levenloos opgehaald. Vier personen in verdrinkingsgevaar. Een familie uit Nijmegen, welke tijdelijk te Amsterdam was gelogeerd, bracht gis teren een bezoek aan het zeestrand te IJmuiden, bij welke gelegenheid een vier tal hunner zich door het nemen van een bad wilden verfrisschen. Door onbekendheid met het terrein ver keerde één hunner, een ongeveer 20-jarig meisje, al heel spoedig in gevaar van ver drinken. Op het angstig hulpgeroep spoedden de overige drie familieleden zich onmiddellijk naar de plaats des onheils om hulp te bie den, doch het duurde niet lang of de toe stand van het geheele gezelschap begon zeer hachelijk te worden. Met de reddingsvlet, welke onmiddellijk in zee werd geracht, slaagde men er na veel moeite in alle drenkelingen te redden. Het 20-jarig meisje was evenwel bewuste loos, zoodat in de op het strand staande tent van het Roodc Kruis hulp moest wor den verleend. Gelukkig slaagde men er in de levensgeesten weer op te wekken, waar na het meisje naar het woonhuis Van een bestuurslid van de Roodc Kruisbrigade werd overgebracht. Na aldaar geheel op verhaal te zijn gekomen, kon zij zich later met hare familieleden wederom huiswaarts begeven. „Msb." DE NATUURRAMP IN OVERIJSSEL. Tachtigduizend gulden schade. De schade, aangerich door het nood weer, dat Donderdag j.l. boven Wezepe en Pleegste heeft gewoed, is door enkele des kundigen geschat op tachtigduizend gul den. Diphthcrie. Te Heinkenszand is de R. K school ge sloten wegens hei veelvuldig voorkomen van diphtherie, aan welke ziekte twee kin deren uit één gezin. resp. 6 en 8 jaar oud, reeds zijn overleden. Brand in een electrische centrale. Gisterenmiddag te omstreeks twee uur heeft een afdeelingschef van Com. Swar- touw's Stuwadoors Mij. aan de Waalhaven te Rotterdam bemerkt, dat er iets haperde aan de electrische installatie. Bij een on derzoek, dat hij instelde in de transforma- torenafdeeling der electrische centrale be merkte hij, dat er rook opsteeg uit een oheschakelaar. Hij ging heen om alarm te maken, doch nauwelijks had hij de deur achter zich gesloten of er kwam een ware ontploffing. De transformator was uit elkaar gesprongen en had een een-steens binnenmuur, die de transformatorafdeeling scheidt van de gang over een afstand van acht meter geheel vernield. Brandende olie was naar beneden geloopen, waardoor het in de kelder gevestigde magazijn in brand geraakte. De blussching ging met veel moeilijkheden gepaard. Eerst kon geen water gegeven worden, omdat het gebouw nog onder stroom stond, daarna toen de stroom uitgeschakeld was, kon men niet meer naar binnen door de dikke rook. De hulp van de afdeeling brandbluschmidde- len werd ingeroepen, die met rookmaskers de kelder is binnengegaan. Het vuur is toen met twee stralen gebluscht. De schade bleek aanzienlijk te zijn. Zooals het zich gistermiddag liet aan zien zal er voor Maandag a.s. geen stroom geleverd kunnen worden, waarvan het be drijf natuurlijk zeer veel nadeel onder vindt. Aanranding te Maassluis. De een-en-twintig-jarige mej. B., toma- tenpakster te Westerlee, ging Dinsdag per rijwiel naar Maassluis. Op den Maasdijk werd zij aangehouden door een paar man nen, die haar bedreigden. Zij wist te ont komen, doch haar boodschappentasch, wel ke achter op haar fiets was gebonden, werd er af getrokken. De aanranders ko zen het hazenpad in de richting van Hoek van Holland. Het meisje deed aangifte bij de politie te Maassluis, die onmiddellijk een uitgebreid onderzoek instelde, echter zon der resultaat. In het taschje van mej. B. bevond zich behalve andere zaken, ook haar geld. Uitgebroken. Dinsdagnacht is do Duitscher Th. uit de cel van het nieuwe politiebureau te Venlo, waarin hij was opgesloten verdacht van eenige rijwieldiefstallen, uitgebroken. Ver moedelijk is hij naar Duitschland gevlucht. Liefhebberij voor tulpen? Op een stuk bouwland, in huur bij de N.V. „Leerhoeve" te Hoogkarspel, zijn dezer dagen door onbevoegden vijfendertig re gels tulpenbollen van de kostbare soort „Rose Cupland", uitgerooid. Dit brengt een verlies mede van ongeveer vijftienhonderd gulden. De daders zijn natuurlijk onbe kend. ONGELUKKEN Vijf jongens bij het baden verdronken. Gisteren zijn bij Blackpool bij het baden in zee 5 jongens van een knapeukolonie verdronken. Zij bevonden zich met vele andere jongens in zee, doch werden door den vloed overvallen. Een droevige verjaardagsviering. Ter gelegenheid van een vérjaardag&vie- ring in Greenbay (Wisconsin) maakte een gezelschap van 12 personen, onder wie S kinderen, een motorbootvaart op het Mi- chiganmeer. De boot kapseisde en zonk. Vier personen verdronken. Duiker in een pijp geraakt. De Engelsche duiker Harry Rogers, te Portsmouth, heeft zich een afschuwelijk avontuur doorleefd. Hij bevond zich in een duikerpak in het water, 't welk zich be vond in een van boven afgedekte ruimte. Het water stond dus onder een gewelf. In de zoldering van dat gewelf bevindt zich een loodrechte vrij wijde buis, waardoor heen lucht kan worden gezogen. Toen de duiker zich juist onder de opening bevond was de „trek" in de buis zoo geweldig, dat hij er in gezogen werd en er in bleef ste ken. Gelukkig was zijn toevoerleiding voor de luchtverversching niet verbroken. De doorsnede van de buis was 50 c.M. en de duiker zal er in vastgeklemd als een kurk in den hals van een fleseh. Nadat men uren lang getobd had om hem te bevrijden, bleef er niets anders over dan de buis door te snijden, hetgeen geschiedde. Toen kon vriend Rogers er uit worden gehaald; maar dit ging ook nog niet glad. Hij werd n.l. met het stuk pijp om zich heen naar boven getakeld en toen moest' hij nog uit de pijp worden geperst. Men kon het stuk pijp niet verder breken of snijden zónder Rogers te bezeeren Daarom werd de pijp van bin nen, boven Rogers hoofd, schoongemaakt en met vet ingesmeerd. Toen werd hij er naar boven uitgedrukt. In het geheel had de man zes uur ge vangen gezeten. Alles in aanmerking ge nomen kwam hij er nog goed af. En zoodra hij vrij was dronk hij een glas bier, dat hem echt verkwikte. DE VUURSPUWENDE KRAKATAU. Weer toenemende werking. De werking van den vulkaan Krakatau is Zaterdag en Zondag toegenomen. De erupties bereikten een hoogte van S00 me ter. Zij gingen gepaardmet vele electri sche ontladingen. In den nacht van Zon dag op Maandag werden gedurende ver scheidene minuten erupties waargenomen, waarvan het omhooggeworpen materiaal gloeiend was, en opsteeg tot een hoogte van 400 meter. Bij de laatste erupties is weinig stoom aanwezig, hetgeen beteekent, dat de krater door een ringwal van de zee is afgesloten. Groote fabrieksbrand in Moravië. In de linnenfabriek van de firma Pay]l Neumark te Brno (Brünn), de grootste tej plaatse, brak gisteravond om half tien eec brand uit, die weldra enorme afmetingen aannam. In heel korten tijd werden ver. schillende fabriekshallen en een huis vat vier verdiepingen geheel door het vuutj vernietigd. Reeds had het vuur zich mede gedeeld aan do belendende gebouwen een e/ andere linnenfabriek, waarvan de no( spoedig in vlammen stond, toen de brand, weer na een half uur van bovenmensche- lijke inspanning er in. slaagde, den branc te lokaliseeren, zoodat verder gevaar voot uitbreiding niet. meer bestond. De aange. riekte schade bedraagt eenige millioener Tsjechische kronen. FELLE JACHT OP KROKODILLEN. Vijf meter lang monster gevangen. In de omgeving van Tandjong Balei - Sum. O.-kust hebben den laatsten tijd krokodillen eenige heldendaden bedreven, die aanleiding gaven tot een felle jacht op dit gespuis. Zoo werd een inlandsche bar bier door een kanjer van een krokodil op sleeptouw genomen. Met reusachtige vaa-rll werd de man meegesleept, steeds aan dei oppervlakte van het water blijvend. Pol gingen tot redding waren onmogelijk. Toen! men er eindelijk in slaagde den man fal bevrijden, was hij reeds dood. Ook een an-[ dere inlander werd het slachtoffer van een krokodil. Dezer dagen nog kreeg een vrouw, die: op een vlondertje stond, opeens een klap, van den staart van een krokodil. Het ïnon-l ster slaagde er gelukkig niet in de vrouw van den vlonder af te slaan. Zij was spral keloos van schrik door het gebeurde. Dc jacht leverde reeds een kleinen krokodil* op, die er nogal ongevaarlijk uitzag, en' waarvan men niet aanneemt, dat hij debet' is aan de wandacG" zegt de „Deli Ort,"| Maar nu is eindeli n formidabel exeui-f plaar gevaugen: eoeest van een meter of vijf lang, in hetwelk men den pleger vat^ al deze gewelddadigheden ziet. ONVERSCHROKKEN JAGER. Tijger, die reeds twintig menschen had' verslonden, ten slotte neergelegd. In de laatste drie maanden werd het ge-| bied van Tiang Poempoeng Kepoengoet f res. Pa^embang onveilig gemaakt door een z.g. „man-eater", die in korten tijd achttien personen heeft aangeslagen. Op verzoek van den controleur van Moesi Oeloe was reeds tweemaal door een mili taire patrouille en ook door veldpolitie jacht gemaakt op het dier, maar te ver- geefs. Eenige weken liet het beest niets van zich bemeidcen. Wel vielen intusscben eenige slachtoffers in een andere streek.. Doch daarna maakte do tijger weer twee slachtoffers binnen drie dagen. De heer P. van K., beheerder van „Soen- gei Aro", bood zich belangeloos aan, om eens te probeeren, het blijkbaar even ge vaarlijke als voorzichtige dier neer te leg-fcl gen. Met den politie-opziener F. en een* inlandsch hoofd werd op jacht gegaan. 1 Na eenige uren zoeken.vond men de overblijfselen van het twintigste slaehtr offer, te weten den afgekloven schedel en eenige ribben, benevens op een andere plaats nog een dijbeen. In de nabijheid van deze plaats stelde men zich verdekt op, in afwachting van 't moment, waarop de tij ger weer terug zou komen, om de laatste vesten van zijn maal te verorberen. Tegen den avond kwam het dier inderdaad tc voorschijn en kon door den heer van K met één gelukkig schot worden neergelegd! Men kan zich de vreugde onder de in landsche bevolking voorstellen, zegt hetl „Pal. Nbl.", als men weet, dat vele lieden[ uit de dorpen, waar de meeste slachtoffers! waren gevallen, sincls langen tijd niet meer den moed hadden, naar hun velden te gaar om de rijpe padi te oogsten. Dit is de vijfde „man-eater", die doorj-j den heer van K. gedurende zijn twaalf-1 jarig verblijf in Moesi Oeloe, uit den wee is geruimd. Millioen francs gestolen. B ij de B a n q u ed e F ra nee. Bij een verificatie in het bijkantoor derjr- Bank van Frankrijk te Limoges is gecon-B stateerd, dat een bundel van duizend bank-1 1 biljetten van 1000 francs, die door den ad-» ministrateur der posterijen bij clc bankp' waren gedeponeerd, is verdwenen. Roofmoord op een chauffeur. I Sedert vier dagen werd de Güterslohi' (Duit'schl.) een chauffeur vermist, die Vrij- dag j.l. met zijn auto van het station met, twee passagiers naar het Slot Holte moest l rijden. Een groepje kurgasten vond gisteren het lijk van den chauffeur in een bosch in de buurt van Holte, met hoofdwonden, die den ongelukkige met een zwaar voorwerp zijn toögebracht en waaraan hij is b^-we- ken. De misdadigers bleken hun slacntoffer F 1 te hebben beroofd. De recherche te Bielefeld stelt een on- derzoek in. Amerikaansche dranksmokkelaars gearresteerd. Aristocratisch Ne w-Y o r k van een scheepslading drank beroofd. Een luxueus jacht, afkomstig uit Chica- go met een lading alcoholische dranken aan boord, arriveerde gistermorgen te Scarborough, de aristocratische wijk van New-York, doch drankwet-agenten slaag- t den er in met behulp van militairen vijf vrachtauto's en twee limousines, die den t drank moesten vervoeren, aan te houden. De totale waarde van het in beslag geno- P mene wordt op een half millioen dollar ge schat. Er zijn 25 personen gearresteerd, van wie er één door een schot is gewond.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6