KERKNIEUWS STADSNIEUWS DONDERDAG 10 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 TURKIJE De gevechten met de Koerden. Do „Times" meldt uit Constantinopel, dat momenteel hevige gevechten tusschen Koerden en Turksche troepen plaats vin den ten Oosten van het Wan-meer. Men vreest, dat de Koerden trachten de hoofd wegen naar de stad Wan- af te snijden. Het hoofdkwartier der Koerden is geves tigd te Sinpan Dagh. Van andere plaatsen nabij do Turksch-Perzische grens worden successen der Turksche troepen gemeld. BRITSCH-INDIE HET ONAFHANKELIJKHEIDSSTREVEN Een verklaring van den onderkoning. In een belangrijke verklaring gistermid dag m de wetgevende vergadering afge legd, heeft de onderkoning, lord Irwin, er opnieuw den nadruk op gelegd, dat de Britschc regeering na nauwkeurig onder zoek beslist had dat de aanstaande „round table''-conferentie in den herfst te Londen te houden inzake do vergrooting van de mate van autonomie aan Indië ver leend, geheel en al vrij zou zijn. Deze vrij heid zal intact blijven hoewel het rapport- Simon don arbeid grootelijks zal vergemak kelijken. De rogeering gelooft, dat de conferen tie er toe zal bijdragen om oplossingen te bereiken welke beide landen en alle be trokken partijen der landen met eere kun nen aanvaarden. Een dergelijke overeen komst zou den grondslag vormen van voor stellen welke de Britsche regeering later aan het parlement van Westminster zou voorleggen. De Britsche regeering hoopt nog steeds, dat de Indiërs van alle geestesrichtingen bereid zullen zijn aan dit opbouwende werk deel te nemen. De onderkoning besloot met te zeggeD, dat zijn verklaring van verleden jaar, dat de dominion status de natuurlijke slotsom was van den constitutioneelen groei van Indië, haar waarde behield. DE DEVOTIE TOT O.L. VROUW TER NOOD. De nieuwe kapel te Heiloo geconsacreerd. Gistermorgen is ter gelegenheid van het zilveren jubileum van de herleving der al oude devotie van O.L. Vrouw ter Nood het ter Haver eere gestichte nieuwe hei ligdom door Z. D. H. Mgr. J. D. J. A<m- genent plechtig geconsacreerd. Talrijke priesters uit Kenncraerland, waren hierbij tegenwoordig. Uit vele woningen in het vriendelijke dorpje Heiloo was de vlag met Pauselijke wimpel uitgestoken. De „Tijd" geeft het volgend verslag van deze plechtigheid. Om half acht begonnen do plechtighe den van de consecratie der nieuwe devotie kapel, verricht door Mgr. Aengenent, daar bij geassisteerd door pastoor H. J. M. van Meeuwen uit Heiloo, als diaconus ad in- tus; prof. V. Xolct als diaken; pastoor O. N. J. Meysing uit Wassenaar als sub diaken. Cantorcs waren kapelaan G. P. Bakker uit 's-Gravenhage en W. G. Bu ren uit Den Hoorn. Verdere assistentie Avas ad librura kapelaan C. Olst hoorn uit Bergen ad baculum kapelaan J. A. v. Ivessel uit Bodegraventhuriferarius pa ter van den IJssel uit Kaatsheuvel; ad mi- tram kapelaan N. Bijl uit Roelof-Arends- veen; ceremonie rins was de weleerw. lieer J. M. van der Tuyn, secretaris van Z.D.H. In de kapel hadden o.m plaats genomen de heeren G. Th. van den Bosch, lid van de bisschoppelijke commisie van O. L. V. ter Nood, en J. Stuyt uit Den Haag, archi tect van de kapel. Om tien uur werd in de groote bede vaartskapel door Z.D.H. Mgr. Aengenent een Pontificale H. Mis opgedragen. De devotiekaarsen der verschillende be devaarten waren aan weerszijden van het middenschip geidaatst. Het hoogaltaar was prachtig versierd. De kerk was geheel gevnld, toen de Bis schop door de assisteerende geestelijkheid aan den incrang der kerk werd ingehaald onder het zingen van „Sacerdos et Ponti fex". Mgr. werd bij dc H. Mis als volgt geas sisteerd: presbyterassisiens Mgr. H. J. M. Taskin, president van het groot-semina rie te Warmond: troondiakens regent M. W. A. Wijtenburg van het klein seminarie Hageveld te Heemstede en prof. J. H. Nie- kel van het groot-seminarie te Warmond diaconus ad missam deken E. P. Rengs uit Alkmaarsub-diaconus" ad missam pas toor P. Roovers uit Rinnegomad baculum rector G. P. van den Burg van de Zus ters TTrsulinen te Bergen; ad mitram pas toor P. W. de Wolf uit Limmen, ad li- brum vector P. Venver van het retraite huis te Bergen; thuriferarius kapelaan M. J. v. Kessel; ceremoniarius Avas wederom de secretaris J. M. v. d. Tuyn. Het koor zong onder leiding van den heer Joh. Kuiper uit Alkmaar dc driestem mige Missa „In honorem Sanctae Matliil- dis" van Hub. Cuypers, door den componist zelf aan het orgel begeleid. In do bede vaartskapel werd tijdens de pontificale H. Mis een stille H. Mis opgedragen door prof W. Nolet met assistentie van de pastoors A. J. M. van Meeuwen en C. J. N. Mey- ng, leden \ran dc bisschoppelijke commis- -ie van C.L.V. ter Nood. Des middags werd het genadebeeld in ittige processie overgebracht van de bcdcvaart-skapel naar de devotiekapel. MILL HILL. Uit Londen wordt geschreven aan dc „Msbd." d.d. 5 Juli: Het \A-as gisteren feest op Mill Hill. De nieuwe vleugel van het St. Joseph's Mis sionary College werd ingewijd door kardi naal Bourne, den aartsbisschop van West minster. Die vleugel is in tegenstelling tot het sierlijke, typisch Engelsche hoofdgebouw, van een stugge physionomie. Eén en al nuchtere zakelijkheid. Fabriek-achtig. Bis schop Biermans, de superieur-generaal, voorkwam in zijn rede de critiek, voor zoover deze niet reeds uitgeoefend was, door den architect van alle schuld vrij te pleiten, en deze op zichzelf te laden. Hij, bisschop Biermans, had 't zoo gewild. De schatten, die het zes-verdiepingen hooge gebouw met zijn recreatie- en andere zalen en bijna honderd studentenkamers gekost had, waren bij elkaar „gebedeld". Zij wa ren grootendeels opgebracht door de kleine luiden, die kleine en toch zoo milde giften schenken. Niet voor architecteuur, maar tot hooger eere Gods. Wij allen voelden de symboliek van de onopgesmuktheid, van dekom, laat ons het minder prettig woord neerschrij venvan de leelijkheid van den gevel. Wij gingen de innerlijke schoonheid van die uiterlijke leelijkheid voelen, begrijpen en zien. Wanneer er één groote Katholieke instelling is (er zijn er méér, maar wan neer er één is) die vrij is van alle gevel versiering, dan is het St. Joseph's Missio nary Society. Daar, op dien rijk begroeiden heuvel van Middlesex, onder het vergulde -beeld van den H. Jozef, heb ik eenige van mijn mooi ste uren gesleten. Nergens voel ik de ne derige glorie van het Katholiek zijn dieper dan daar, temidden van Gods wereldver overaars. Ieder bezoek aan Mill Hill vond ik de vrijmoedigheid en den tijd er meer te komen! is voor mij een nieuwe geloofsbevestiging. De muren spreken daar van de doodeenvoudige waarheid zooals zij verkondigd en verbreid wordt in de binnenlanden van Afrika, in het mystieke Indië, in de eenzame missies der onuitput telijke Christenliefde, waar de geest der Catacomben, blijmoedig en offervaardig, de monumentale grootschheid onzer Christe lijke, maatschappij zoo heerlijk overleeft. Wij allen zijn den missies eindelooze dank verschuldigd. Zij doen ook voor ons, en niet alleen voor de inlanders", onnoe melijk veel meer dan wij vermoeden. Mac Donald heeft eens gezegd: „The Navy is us." Laat ons zeggen: The missions are us." Zij zijn de marine van het Katholieke wereldrijk. Het admiraalschip voert in den mast een vlag met het opschrift: Laat toekomen Uw Rijk." En „three cheers" voor Admiraal Bier mans HET Zl EKEN-TRI DU UM. Het ziekentriduum te Leiden mag wel worden beschouwd onder de voornaamste zieken-tridua in ons land, zoo het niet het belangrijkste is. Eerstens om het groote getal deelnemers. Dit jaar zijn er 270, onder wie zéér velen, voor wie ook een gemakkelijke ruststoel onvoldoende is, maar die alleen, te bed lig gend, de plechtigheden kunnen bijwonen. En zeker is er nergens een kerk, die zich beter leent, om den zieken een plaats te bieden, dan de St. Josephkerk aan den Heerensingel. En deze omstandigheid de omstandigheid, dat alle zieken in de St. Josephkerk rustig en op hun gemak, al len met het altaar recht voor zich, de plechtigheden kunnen bijAvonen maakt het zieken-triduum te Leiden bijzonder mooitreffend allen, die het bijwonen, door zijn uitstralende schoonheid. Moge de milddadigheid, de Christelijke naastenliefde voor de zieken, ook het a.s. Ziekentriduum, 16, 17 en 18 Juli, ten volle doen slagen, zooals de vorige triudua ge slaagd zijn. Gezien het groot, het onverwacht groot aantal zieken is er, naar wij vernemen, nog héél veel noodig. Men verlicht de taak van de organisatoren van liet triduum door zijn geldelijken steun. De bestuurders ne men gaarne nog de zoo noodige giften voor dit doel aan. Naar wij vernemen, zal den eersten dag Z. D. H Mgr. W. Bouter, bisschop van Nel- lore de jongste bisschop ter wereld, die, zooais men weet, momenteel in ons land vertoeft deelnemen aan de handopleg ging en een Pontificaal Lof celebreeren. Z. D. H. Mgr. Bouter. Z. D. H. Mgr. Wilhelmus Bouter zal morgen in onze stad eenige bezoeken af leggen. Mgr. komt morgenochtend van Warmond. LEIDSCHE WINKELWEEK. Gisteravond had in een der zalen van de Harmonie alhier door den heer Bergers, voorzitter der Leidsche Middenstands- Centrale de installatie plaats van de Win kelweek-commissie 1930. De commissie leden zijn samengesteld uit leden der drie Middenstandsorganisaties. Zitting hebben de volgende heeren: W. Bouchier, A. van Leeuwen, J. M. Meijers, J. Pontier, W. Roo- denburg, M. Roos, J. Rijnbende, H. Si- monis, T. F. Vlieland Jr., J. O. H. van Wee- ren, H. Ziegelaar. Het plan is deze winkelweek te houden de laatste helft van September. De juiste datum is nog niet bekend. Wij komen te gelegener tijd hierop nader terug. HET BEZOEK VAN PRINS DAMRONG. Benoemd tot eerelid van het Instituut Kern. Gistermiddag om drie uur verschenen de auto's van Prins Damrong en zijn ge volg voor den ingang van het historische gebouw Gravenstein, waarin het Instituut Kern te Leiden is gevestigd. Hier werd de Prins ontvangen door professor J. Ph. Vo gel en lector R. A. Kern, voorzitter en pen ningmeester van het Instituut. In de leeszaal werd het hooge gezel schap opgewacht d-oor de o\'erige bestuurs leden waaronder de hoogleeraaren C. C. Berg, A. W. Bijvanck, N. J. Krom uit Leiden J. Rahder uit Utrecht, de heer J. W. van Nouhuys uit Rotterdam en overste Th. van Erp. De jonge dames Pauline Krom en Cara Wensinck boden den beiden prinsessen bloemen aan. De voorzitter begroette den Prihs in het Engelsch en verwelkomde Z. K. H. als broeder A*an den hoog vereerden overle den vorst van Siam Chulslongkorn (Ra- ma V), als beschermer der wetenschap eh als wetenschappelijk beoefenaar der geschiedenis. Hij sprak er zijn vreugde over uit, dat Prins Damrong, die reeds twee jaren geleden er in toestemde dona teur van het Instituut Kern te worden, thans persoonlijk deze instelling kwam be zoeken. De steun ook van andere zijde uit Siam ondervonden, bewijst de groote be langstelling, die daar te lande bestaat voor wetenschappelijk onderzoek. Spr. deelde vervolgens enkele bijzonder heden mede over het historische gebouw Gravenstein, waarvan de oorsprong terug gaat tot dc grafelijke lijden en dat ge noemd wordt in één der gedichten van Vondel. Eenige verdere mededeclingen volgden omtrent den arbeid van het Instituut Kern op het gebied der Indische archaeologie waarbij prof. Vogel gelegenheid vond om een woord van bijzondere erkentelijkheid te uiten A'oor den steun der Regeering van Nederlan-dsch Indië, die de uitgave der on der geleerden bijzonder gewaardeerde „An nual Bibliography of Indian Archaeology" heeft mogelijk gemaakt. Ten slotte werd den Prins het eere-lidmaatschap van het Intituut Kern aangeboden. Prins Damrong dankte den voorzitter voor de hem bewezen eer en voor de vrien delijke ontvangst, die hij zeide bijzonder op prijs te stellen. Hij wilde zelf geen aan spraak maken op den naam van geleerde, maar verklaarde dat hij belang was gaan stollen in archaeologiscli en historisch on derzoek, toen hij het ambt van minister van onderwijs onder de regeering van zijn broeder had bekleed. Daarna werden nog eenige belangrijke boek- en plaatwerken bezichtigd en onder hield de Prins zich met verschillende dei- aanwezigen, waarbij hij uitstekend op de hoogte bleek te zijn van den stand van het oudheidkundig onderzoek ook in Neder- landsch-Tndie. Te vier uur begaf het gezelschap zich naar het Ethnographiscb Museum, waar Prins Damrong werd ontvangen* door den waamemenden directeur, den heer C. C. Krieger. Onder diens geleide bezichtigde hij de Hindoe-Javaansche kunstverzame ling, waarbij het beroemde beeld der Hoogste Wijsheid (Prajniiparamita) in het bijzonder de aandacht trok. Van bet Museum begaven zich de Prins en zijn gevolg naar het oude Universiteits gebouw, aan welke ingang Z. K. H. werd verwelkomd door den rector-magnificus prof. mr. N. van Wijk en den secretaris, prof. dr. J. Ph. Vogel. Binnengeleid in de Senaatskamer, waar een aantal profes soren, lectoren en docenten bijeen was, werd Prins Damrong door den rector be groet. Deze begon zijn toespraak met de opmerking, dat de directe relaties onzer orientalistische wetenschap met die van Siam op geen wiize beter zouden kunnen worden dan door dit bezoek van dit lid van het Koninklijk Huis van Siam, die tevens zelfs een wetenschapnelijk werker is, en deelde daarna verschiVende feiten mede uit Se geschiedenis van Leiden en zijn Univer siteit. In zijn antwoord betuigde Z. K H. zijn erkentelijkheid voor de ontvangst die hem ten deel was gevallen aan de Leidsche Uni versiteit, wier verdiensten op het gebied der Oostersche studiën ook in Siam volko men worden erkend. Hij wees op het in ternationaal karakter der wetenschap en op de goede verstandhouding met Siam. Na deze rede werd thee aangeboden, waarbij de Pans zi"h met verscheidene der aanwezigen onderhield. Dr. W. P. Jorissen naar Leningrad. Het Physisch-Technisch Instituut van den Oppersten Economischen Raad te Le ningrad heeft dr. W. P. Jorissen, lector aan de Rijksuniversiteit alhier, uitgenoo- digd van 20 tot 25 September a.s. deel te nemen aan een conferentie aldaar over homogene gasreacries, kettingreacties en explosieve reacties en de technische vra gen, welke zich daarbij voordoen, een ge bied, waarop de laatste jaren in het Lcidsch Chemisch Laboratorium uitvoerige onderzoekingen zijn verricht. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n. 1995. American Petr. Company (Amerikaansche Petroleum Maat schappij) (f.) Lelden, Hooigracht 46. Hoofdz.: Den Haag Benoordenh.weg 7. Gebouw „Petrolea". De statuten zijn ge- Avijzigd. Wijz. handelsn. thans: N.V. Ame rican Petroleum Company. (Am. Petr. Maatschappij). 5128. De Goedkoope Schoenwinkel. Al- phon aan den Rijn, Hoofdstraat 57. Vest. fil.te Schoonhoven, Lopikerstraat 24. 650. Leidsche Manufaclurenhandel van Vroom en Dreesmann. Leiden, Aalmarkt 26-27-2S. N. Dir.: C. A. A. Kerckhoff, Was senaar. GROOT NATIONAAL MUZIEK- EN ZANGCONCOURS. Georganiseerd door het Leidsch Politie- Muziekgezelschap. Verschenen is het officieel programma van het groot Nationaal Concours voor Harmonie- en Fanfare-Gezelschappen, Ge mengde Zangvereenigingen, Dames-, Man nen- en Kinderkoren op het Schuttersveld alhier, uitgeschreven door het Leidsch Poli tie Muziekgezelschap, ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van Dinsdag 22Don derdag 24 Juli. Het kranige Leidsch Politie-Muziekge- zelschap herdacht in Januari j.l. zijn 10-ja- rig bestaan en de vooruitgang van het korps sedert de oprichting mede door het feit, dat aan verschillende concoursen werd deelgenomen, heeft het bestuur ertoe ge leid thans zelf een concours uit te sckrij- Er werd een eere-comité gevormd, waar van de burgemeester voorzitter is en Avaarin verschillende vooraanstaande per sonen uit de stad zitting hebben. Niet minder dan 33 vereenigingen heb ben haar deelname toegezegd. Zij schreven in de diverse afdeelingen als volgt in: 4e Afdeeling Mannenkoren: „Honsels Mannenkoor" te Honselerdijk, Clir. Man nenkoor „Zanglust" te Huizen, Larensch Mannenkoor te Laren. 3e Afdeeling Gemengde Koren: Chr. Gem. Koor „Prijst den Heer" te Zwija- drecht, Neutraal Gemengd Koor „Amici- tia" te Leiden. 2e Afdeeling Kinderkoor: „Jong Hol land" te Huizen. 2e Afdeeling Gemengde Koren: „Har monie" te Naaldwijk, Chr. Gemengd Koor „Halleluja" te Leiden, Chr. Gem. Koor „Excelsior" te Eemnes. Afdeeling Uitmuntendheid Gemengde Koren: „Crescendo" te Vlaardinger-Am- bacht, „Soli Deo Gloria" te Sliedrecht. 4de Afdeeling Harmonie: Chr. Muziek gezelschap „De Echo der Duinen", te Noord- wijk aan Zee. 2de Afdeeling Fanfare: „Concordia" te Boskoop. Afdeeling Uitmuntendheid Harmonie Leidsch Harmonie Gezelschap „De Post" te Leiden, R. K. Harm.ver. „St. Cecilia" te Loosduinen. Superieure Afdeeling Fanfare: „De Kleine Trompetter" te Zevenhuizen, „Ami- citia" te Landsmeer. Marschwedstrijd: Chr. Muziekgez. „De Echo der Duinen" te Noorclwijk aan Zee, Leidsch Harmonie Gezelschap „De Post" te Leiden, „P. C. en L." te Leiden, „T. en D." te Leiden, „Uitspanning na Inspan ning" te Katwijk a. Zee, N. Z. H. T. M. te Oegstgeest, Warmond's Fanfare, Amicitia te Landsmeer, Harmonie S. V. H, te R'darn, „Trou moet Blijcken" te Lisse, II. K. Harm.ver. „St. Cecilia" te Loosduincn. 2de Afdeeling Harmonie: „Trou moet Blijcken" te Lisse. Ecre-afdeeling Mannenkoren: „Herman dad" te R'dam. Superieure afdeeling Gemengde Koren: Chr. Gem. Zangver. „Euphonia" te de Bildt. 2de Afdeeling Mannenkoren: „Kunst na Arbeid' te Leiden, „Crescendo" te 'sGra- vela-nd. Eere-afdeeling Gemengde Koren: „Soli Deo Gloria" te Rozenburg. Eere-afdeeling Harmonie: Harm.ver. R. T. M. te R'dam. 3de Afdeeling Harmonie: „P. C. en L." te Leiden, Harmonie S. V. H. te Rotter dam. lste Afdeeling Harmonie: „Trouw en Durf" te Leiden, Chr. Muziekver. „Uitspan ning na Inspanning" te Katwijk aan Zee, N. Z. H. T. M. te Oegstgeest, Trampers. Harm.Ver. „R.E.T." te R'dam. Eere-afdeeling Fanfare: „Warmond's Fanfare" te Warmond. lste Afdeeling Gemengde Koren: R. K. Gem. Zangver. „Pulchri Studio" te Leiden. Superieure eere-afd. Fanfare: Biltsch Fanfarekorps te de Bildt. Op Dinsdagavond geeft het Rotterdam- sche Politie-Muziekgezelsckap op Woens dagavond „de Post" uit Leiden en op Don derdagavond het 's Gravenhaagsch Pólitie- Muziekgezelschap een groot avondconcert. Het concours wordt besloten met een groot vuurwerk. N. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden. Gisterenavond vergaderde de afd. Lei den van bovengennemden bond in de Zita- vereeniging. Deze vergadering, welke matig bezocht was stond bij ontstentenis \ran den voor zitter ander leiding van den heer H. Lom- bert. Na lezing der notulen, deelde de w.n. voorzitter o.a. mede, dat na ingekomen praead.vies van B. en W. op het voorstel van de bediendenorganisaties inzake wij ziging van de verordening op de winkel sluiting verder overleg zal worden gepleegd met de zuster-organisaties, mede in vel band met het ingediende rapport van de Kamer van Koophandel, dat zeer veel aan leiding tot critiek geeft. Verder memoreerde spr. het door de Middenstandscentrale gedane verzoek om opheffing van de verordening op de win kelsluiting tijdens de lustrumfeesten. Met genoegen kon spr. mededeclen, dat van de zijde van B. en W., alvorens op dit verzoek to beslissen, eerst de meening van de bediendenorganisaties was gevraagd geworden. Het bestuur had in afwijzenden zin aan B. en W. geadviseerd, vooreerst omdat gunstige beschikking voor zeer weinige middenstanders van nut zou zijn geweest en vervolgens omdat de werktijd der be dienden hierdoor onnoodig verlengd zou zijn geworden. Het bestuur kon met te meer recht af wijzend adviseeren, omdat bij een inge steld onderzoek was gebleken, dat zoo niet het grootste gedeelte der middenstanders, dan toch zeker een zeer groot aantal er van allerminst accoord ging met het door LEIDEN. De avond-, nacht- cn Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 7 tot en met Zondag 13 Juli a.s. waargeno men door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502D. J. v. Drie- sum, Mare 76, telef. 406. de Centrale gedane verzoek en het indie nen er van stei-k afkeurde. Besloten werd aan het Dr. Schaepman- fonds een bijdrage van 10 te geven. I Echter zal aan het Partijbestuur te ken- f nen worden gegeven, dat het bestuur er j op vertrouwt, dat bij inwerkingtreding van J het Partijbureau alleen R. K. georganiseerd f personeel te werk zal worden gesteld. Gewezen werd o.a. op het feit, dat bij - zoovele katholieke instellingen o.a. admini- 1 straties van kath. dagbladen en dergelijke hiermede totaal geen rekening Avordt ge- I houden niet alleen, doch de organisaties zelfs Avorden tegengewerkt. Nog werd besloten deel te nomen aan het Demonstratief Congres te Amersfoort f en e\'eneens aan de Kathedraalsfeesten te Haarlem. Krachtig zal worden medegewerkt aan r de Steenen-, Planken- en Balkenactie ten I bate van het nieuw te bouwen sanatorium I voor Herwonnen Levenskracht. In beginsel werd besloten tot oprichting I van een tooneelclub in de Leidsche afdec- I ling. Een der leden had dc bijzondere atten- tie gehad met een fraaie collectie Gladio len het vergaderlokaal op te sieren en deze ter beschikking van het bestuur te stellen. Nadat deze ten bate van de kas waren verloot gaf ook de rondvraag nog stof tot zeer geanimeerde besprekingen en voor- stellen. Met een woord van dank aan de aan- Avezigen en in bijzonder aan den heer v. d. E Meer voor zijn zeer gewaardeerde attentie I sloot de waarn. voorzitter op gebruikelijke wijze. Niet toegelaten als bestuurslid van den Pesthuispolder. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben den heer F. A. M. Dieben niet toegelaten als bestuurslid van den Pesthuispolder, daar zoowel uit een door het polderbestuur tot dijkgraaf en hoogheemraden van Rijn land gericht schrijven van 16 Mei j.l. als I uit het verhandelde in de openbare verga- I dering van hun college op 23 Juni j.l. is 1; komen vast te staan, dat de heer Dieben tijdens zijn benoeming van do vereischte I oppervlakte van tenminste één H.A. om- slagpliohtig land of water niet de rechten I van eigendom, erfpacht of vruchtgebruik I bezat- of daarvan het genot had krachtens I huur en verhuur of eenige andere overeen- komst als is bepaald in art. 29 van het 1 Algemeen Polderreglement, en hij ook niefc op grond A'an de verdere voorschriften van f art. 29 benoembaar wa-s. Aan den heer Christiaanse in de Haa*- lemmerstraat was door B. en W. vergun-' 1 ning geweigerd, om een gaper en uithang- f bord aan zijn perceel te bevestigen. Men herinnert zich, dat de Raad onlangs een f motie heeft aangenomen van den heer Romiin, waarin over deze houding van B. en W. afkeuring werd uitgesproken. Dc heer Christiaanse heeft de mededeeling ontvangen van B. en W., dat deze op het besluit zijn teruggekomen. Gemeentelijke H. B. S. Afd. B. Voor het eindexamen slaagden: J. H. Arends, H. van Beclen, Anna S. Clara van i Bockel, Anna A. Boezeman, Antoinetta E. A'an den Brander, K. Brouwer, J. G. Crab- f benda-m, J. M. Deminint, Willemijntje Die- I ben, M. A. J. Duindam, C. J. W. Iioog-en- I doorn, J. C. Jonker, H. J. Lang, P. A. I.e- I feber, Suzanna M. Mennes, Tine A'an der j, Mey, Christina Monhemius, D. J. Mooij, P. Ouwehand, Petronella C. Rademaker, H. I L. E. van cler Reijden, Johanna K. Sandèrs, I L. Facee Schaeffer, Jacoba G. J. Schepers, I J. G. Schuitemaker, J. W. Segaar, Élisa- beth S. van Sermondt, J. Teen wen, A. J. I Treffers, G. J. Vermeulen, J. H. Versteeg, I A. F. Vlag. Afgewezen 7. Aan de R. K. Vakschool voor Meisjes alhier is geslaagd voor het Staatsexamen B N. VII, leerares Huishoudkunde en Wasch- I behandeling, mej. M. P. J. Andreoli. Het overzicht der vervoersopbrengsten I van de N.V. Noord-Zuid-Hollandschc Tram- I weg Maatschappij gedurende Juni 1930/ I 1929 (Ongecontroleerd) geeft de volgende I cijfers: Lijnen ScheveningenLeidenKat- wijk/NoordAvijk (incl. Stadslijn) in 1930: I 159.330; LeidenHeemstede 8.835; Amster- j< damZandvoort 168.060, Stadslijnen Haar- f lem 74.185; totaal op deze lijnen in 1929: E 358.994; ScheveningenLeidenKatwijk/ I NoordAvijk (incl. Stadslijn Leiden) per dag I K.M. in 1930: 130.17; Leiden—Heemstede I 12.31; AmtserdamZandvoort 200.07; Stads- *1 lijnen Haarlem 139.71; totaal in 1929: I 111.32. Bij Kon. besluit van 13 Juni is aan dr. Ch. de Jong, leeraar aan het stedelijk gymnasium alhier, vergunning verleend tot het aannemen van de benoeming van Offi cier d'Academie. De Commissie voor versiering van Sta tionswegSteenstraat tijdens de Lustrum feesten heeft besloten het batig saldo al dus te verdoelen: 20 voor de algemeenc armen, 20 voor de Protestantsche, 20 voor de R. K. en 20 voor de Joodsche armen. Door de politie alhier is aangehouden en naar Den Haag overgebracht de gla- zenwassehcr G. D.. die Avas veroordeeld terzake oneerlijke concurrentie en nog 14 dagen gevangenisstraf te goed had.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2