LUCHTVAART UIT DE OMGEVING MAANDAG 7 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 Lcidsche Ren- en Tourist-Vereen. „Swift". Gistermorgen is de derde recordrit ge reden over 60, 40 en 10 K.M. De start, welke was bepaald op 8.15 u. moest door het uitblijven van den motor controleur worden verzet. Om bijna 9 u. passeerde de heer P. v. d. Pluim per mo tor, en deze was na gedaan verzoek zoo bereidwillig deze controle op zich te ne men. Nu kon er direct een aanvang gemaakt worden om te starten De eersten die vertrokken waren de Ju nioren, waarvan de uitslag is geworden: R. Riethoven 21 m. 0.7 sec. (nieuw record), A. Riethoven 23 m. 10 s.; C. de Water 23 m. 27 s. Hierna waren de B-klassers gestart voor de 40 K.M. De gemaakte tijden luiden: C. Sladek 1.13.12; O. Dadema 1.13.36; J. v. Wezel 1.17.41: J. Mechelse 1.32.23. De A-klassers vertrokken het laatst voor de 60 K.M., waarvan de uitslag is gewor den Th. Wurzer 1.51.59- J. Verschoor 1.53.10; D. Ramp, die ok in goeden vorm was, moest den striid opgeven. Na afloop werd er in clubtoclit naar het clublokaal bij den heer v. Meizen gereden, voor het uitreiken der prijzen, gewonnen door de snelste van elke categorie. Alvo rens daartoe werd overgegaan bood de heer J. de Graaf een troostprijs aan voor de tweede geplaatste der Junioren. De eerste, wien zijn prijs werd verhandigd was Th. Wurzer. Deze had reeds een Vollenho- venprijs in deze recordritten gewonnen en kreeg nu een verz. br. med. C. Sladek mocht nu het genoegen hebben om een medaille, geschonken door de Vollenhoven Brouwe rij, te mogen ontvangen, en daarbij de mededeeling, dat hij door het behalen van dezen prijs overgegaan was naar de A- klasse. Ook R. Riethoven wist in deze 10 K.M. beslag te leggen op een der Vollen- hovenprijzen, terwijl A. Riethoven den extra-prijs voor de tweede geplaatste in ontvangst mocht nemen. Dinsdagavond nemen eenige Swiftleden, o.w. W. Graafmans, J. Riethoven, Th. Wur zer, J. Verschoor, e.a. deel aan de wedstrij den op de Rijswijksche wielerbaan. Ook zal W. Graafmans Donderdagavond uitkomen in het Stadion te Amsterdam. Woensdagavond recordrijden der „Swift"- ïeden over 18.6 K.M. CRICKET Leidsch Jun. XIH. C. C. Junioren. Zaterdag speelden de Leidsche junioren op het Ajax-veld tegen die van H. C. C. in de voorronde van het jaarlijks jeugdtour- nooi. Buiten verwachting is deze ontmoe ting in het voordeel van loeiden geëindigd. Zij wonnen n.l. met 30 runs op de 1ste in nings. Leiden, dat het eerst ging batten scoorde een totaal van 120 runs. Vooral dient hier vermeld te worden het keurige batten van Jos. Godding, die zijn bat door de geheele inning droeg en top-scorer werd met 51 runs. Van de Leidenaars kwa men verder in de dubbele cijfers G. Laman met 17 «n L. Kantebeen met 13. De bowlingcijfers waren: P. ten Bosch 342. O vink 4—29. Henny 125. Hoge- doorn 020. De H. C. C.-pun. brachten het niet. ver der dan 90 runs. P. ten Bosch en W. Schill, beide spelers uit H. C. O. I kwamen niet eens in de dubbele cijfers. Alleen Henny (19), P. Nifs (17) en Koelman met 16 zagen kans om op de Leidsche bowlers te scoren. Bowlingcijfers: A. v. Goor 544, C. La- man 223, Jos. Godding 316, v. Kuyk 0—2 Ajax II—H. C. C. IV. Gewonnen door H. C. C. IV met 8 wic kets en 14 runs. Ajax ging het eerst batten en bracht het tot een totaal van 121 runs. J. Godding werd top-scorer met 40. Verder kwamen D. v. d. Putten met 20. B. Godding met 16 en H. de Vridn met 15 nog in de dubbele cijfers. Bowlingcijfers: Asjnan 5—26, v. d. Luur 0—4, Theunissen 0—7, Edersheim 448, Henny 111, Hooiberg 012. H. C. C. bracht het tot 117, waarvan Henny 29, Moehvegen 16, Edersheim 12, v. d. Luur 16, terwijl Asman met 26 not out bleef. Bowlingcijfers: v. Kuyk 6—50. J. God ding 123, H. de Vrind .222, D. v. d. Put ten 0—13. De 2de innings van Ajax was niet erg gelukkig. H. de Vrind werd ten onrechte uitgegeven voor een vermeende vang. P. v. d. Putten werd in het verre veld voor 0 gevangen en Godding gaf een catch op point, alles nog voor dat de 10 op was. Alleen Boon met 21 en B. Godding met 16 hebben nog wat runs gemaakt. Voor 50 zat heel Ajax aan den kant. H. C. C. moest nu 55 runs maken om- te winnen. Zij slaagde hierin voor het ver lies van 2 wickets (Henny 37 en Hooiberg 13). Bowlingcijfers: v. Kuyk 1—19. J. God ding 0—14. P. v. d. Putten 1—12, H. de Vrind 013, B. Godding 02. De uitslagen. Eerste klasse. H. C. C. II—V. R. A.; gew. door V. R. A. op de le innings met 17 runs. P- W.V. O. C.; gew. door P. W. op de le innings met 129 runs. A. C. C.—Rood en Wit; gew. door A. C. C. met 5 runs op de le innings. Overgangsklasse. KampongHilversum Cr. Cl.; gew. door Hilv. Cr. 01. met 165 runs op de le in nings; Hilv. 241, Kampong 76. Quick *(N.)H. T. C. C.; gew. door Quick met innings op 19 runs. Tweede klasse B. H. D. V. S. IIExcelsior; gew. door Excelsior met 70 runs. Exc. 147, H. D. V. S. 77. V. O. O. IIPhoenix; gew. door V. O. C. op de le innings met 133 runs, V. O. C. 230, Phoenix 37. Derde klasse B. H. D. V. S. IllQuick (H.) II; gew. door H. D. V. S. met 72 runs, H. D. V. S. 106, Quick 34. Ajax (L.) II—H. C. O. IV; gew. door H. O. C. IV met 8 wickets en 1 run. ROEIEN DE HENLEYWEDSTRIJDEN Guest wint de Diamond Sculls, Te He«nley heeft de Canadees Guest de Diamond Sculls gemakkelijk gewonnen te gen den Berlijner Gerhard Boetzelen, die zichtbaar zenuwachtig was en gisteren in zijn grooten strijd tegen Wright te veel van zijn krachten schijnt t-e hebben ge vergd. Guest's tijd was 18 min. 29 sec. Naar verwachting is de „Grand" dit jaar gewonnen door London R. C., voor de eerste maal sinds veertig jaar. Zij sloeg Leander met anderhalve lengte in 6 min. 59 sec. In dc Thames Cup werd Kentschool (Amerika) door Worcester college (Ox ford) met een halve lengte verslagen en won de Vesta R. C. van de Quintien R. C. met een lengte; in beide heats was de tijd 7 min. 14 sec. In den eindstrijd won Vesta met één lengte in 7 min. 23 sec. HONDENSPORT DRESSEERCLUB „LEIDEN". Onderlinge wedstrijd en demonstratie. Gisteren werd door de Dresseerclub „Lei den" op het L.F.C.-terrein aan den Haag- weg een onderlingen wedstrijd met demon stratie, gehouden, waaraan door een vier tal eigenaars van honden werd deelgeno men. De wedstrijd zoowel als de demonstratie mogen keurig geslaagd genoemd worden. Er werd door sommige honden kranig ge werkt en hun prestaties dwongen meerma len aller bewondering af. Dc jury, bestaande uit de heeren J. F. Pieters uit Nieuwersluis en Ekering uit Den Haai had somtijds geen al te gemak kelijke taak, maar desniettemin kweet zij er zich toch op uitstekende wijze van. Na een spannenden strijd werd „Leo", eig. de heer H. Ja v. d. Heiden, winnaar van den Wisselbeker met 58 1/2 punt. Twee de prijswinnaar werd „Hertha", eig. W. H. A. Hartman met 53 1/4 punt. Derde prijs winnaar werd „Alonzo uit de Burchtsta/d", eig. J. v. d. Nat, met 49 1/2 punt. Tevens werd deze hond winnaar van den uitgeloof den prijs voor den best onder appèl staan- den hond. Nummer vier werd „Schot", eig. B. G. Stee kers, Warmond, met 40 punten. Na afloop van den wedstrijd had voor een talrijk publiek de demonstratie plaats. Hierbij verleenden voor heb 2e en 3e ge deelte mevr. Horstamnn en de jongejuf frouw Annie Segaar haar medewerking. De demonstratie had een vlot verloop. Telkens moesten de honden een dankbaar applausje in ontvangst- nemen. Na afloop werden de medewerkenden door den voorz. bedankt en hadden de dames, die haar hulp verleenden, nog een geschenkje in ontvangst te nemen. PAARDENSPORT KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Quitenwell Stal Lancier wint den titel. Onder zeer groote belangstelling werd gisteren op Duindigt het kampioenschap van Nederlandsche paarden verwerkt. QuiterwelL won, na fraaien strijd den titel. Een protest tegen den rijder J. N. van den Berg werd afgewezen. De resultaten luiden: Kampioenschap Nederlandsche paarden, afstand 1800 M. Prijzen 500, 400, 300, 200 en 100. Ingeschreven 9, uitgekomen 7 paarden. le rit: 1. Quiksilver, mevr. de wed. J. Oor ting (A. F. van der Veen) in 2 min. 39 sec.; 2. Present H., eig. Stal C., (J. M. van den Berg 2 min 41 sec. 2e rit: 1. Quiterwell, H. L., eig. C. F. Ockhorst (eig.) in 2 min. 39 sec.; 2. Present H. (eig. Stal C.), J. M. van den Berg in 2 min. 40 sec. Finale I: Quiterwell St. L. in 2 min. 39 sec.; 2. Present in 2 min. 39 sec. I-risprijs, prijzendraverij, 4e' klasse, af stand 1690 M. Ingeschreven 16, uitgeko men 8. 1. Trotteur (1690 M.) eig. W. H. Geersen, eig., 2 min. 41 sec.; 2. Robert E. Lee, eig. Stal Berkhoven (G. Einsing), in 2 min. 41 sec. India-prijs: Ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder. Afstand 1200 M. Ingeschreeen 12, uitgekomen 5. 1. Inan, eig. Jules Segers (Gerrard) in 1 min. 17 Bec.; 2. Franfan, eig. G. du Ry van Beest (J. Pex) op l1/» lengte. Imperator-prijs. Prijzendraverij 3e en 4e klasse, afstand 2020 M. Ingeschreven 9, uitgekomen 7. 1. Sister, Patrick (H.) oig. J. Klarenbeek (L. Ensing) in 3 min. 11 sec.; 2. Slavin, eig. Stal Berkhoven (G. Ensing) in 3 min. 12 sec. Illusion-prijs Ren op dc vlakke baan van 3 jaar en ouder. Afstand 1900 M. inge schreven 11, uitgekomen 6. 1. Za Becquée, eig. Jul. Segers, Gerrard) 6272 4, in 2 min. 7 sec.; 2. Monoby, eig. C. Koning (Griffith) op 3/4 lengte. Isabella-prijs. Handicap 3e en 4e klasse. Afstand 2000 M. Ingeschreven 15, uitgeko men 11. 1. Remplaoante, eig. N. van Leeuwen (eig.) in 3 min. 8 sec.; 2. Peter Kerrigan, St. L., eig. mevr. M. C. van Leen (P. J. de Boer) in 3 min. 9 sec. CONCOURS HIPPIQUE N. H. J. V. Het is een goede gedachte van het be stuur der N. H. J. V. geweest om aan den eindwedstrijd dezer vereeniging wat meer aandacht te besteden. Zooals men weet, heeft de Hilversum- sche gemeenteraad het voorstel om een. subsidie te verleenen ten behoeve van heit jaarlijksche concours hippique in Hilver sum verworpen, zoodat het organisee^ren van dit concours onmogelijk werd. In het Gooi wordt de ruitersport echter steeds met hart en ziel beoefend en men beschikt er over prima paardenmateriaal. Dc tal rijke ruiters lieten zich dan ook niet ont moedigen, doch grepen met beide handen de gelegenheid aan toen twee bestuursle den der N. H. J. V. hun landgoederen be schikbar stelden voor het organiseeren van een hippisch feest. Wel zijn deze wedstrijden nu alleen toe gankelijk voor de leden der N. H. J. V. en hun introducé's: entrée mag niet gevraagd worden, maar de beste en bekendste paan- den komen uit en de vereeniging heeft even kans gezien SOO aan prijzen uit te loven Het is jammer voor de paardensport- lievende Hilversummers, niet-leden der vereeniging, dat zij thans niet kunnen mee genieten van het concours, doch voor de N. H. J. V.-ers zijn deze beide wedstrijd dagen een volkomen succes. Zaterdag werden van 24 dressuurproe- ven afgelegd in de mooie buitenmanege van den heer A. C'. van Ommen van Guy- lik bij Larenberg; heden wordt de beker van Laren verreden (vóórkeuring om 10 uur), is er een springconcours voor de klas sen A. en C. en een concours beste rij paard; hiervoor heeft ir. W. Leeuwenburg zijn terrein bij Kievietsdal beschikbaar gesteld. Zoo'n onderling concours is eigenlijk wèl zoo gezellig. De heer en mevrouw Van Ommen van Guylik hadden een buffet aangericht vlak bij de buitenmanege, waarvan een zeer druk gebruik werd ge maakt. Om het dressuur ter rein waren tal van stoelen en banken geplaatst en reeds bij den aanvang waren die alle bezet, Met belangstelling volgde het publiek de ver richtingen. Ook de oud-voorzitter der N. H. J. V., luit.-generaal Piepers, en me vrouw Piepers, waren voor het concours overgekomen. De jury bestond uit de bestuursleden: kapitein J. M. de Kruyff cn luitenant C. C. Hasselman. Dc 16 inschrijvers kwamen allen uit; tet hen behoorden zeven dames, waarvan één in dameszadel. Het programma was niet zoo moeilijk, doch dressuur is op zich zelf een zeer moei lijk onderdeel van het paardrijden en nog steeds blijkt dat verscheidene ruiters deze zware eischen te licht tellen. Voor velen beteekent paardrijden: zitten op een paard, deelnemen aan jachten en springen over hindernissen; doch de eigenlijke dres suur, het goede rijden, gehoorzaamheid vragen van het paard daar schenkt men minder aandacht aan. Kapitein De Kruyff is de man, die zich steeds weer veel moei te geeft om de ruiters en amazones te hel pen hun moeilijkheden bij dessuur te over winnen. Wij zagen vooral van ir. J. H. van Om men van Guylik zeer goede verrichtingen; hij kwam met drie paarden uit, die boven aan geplaatst werden, doch Vallona en Bague reed hij hors concours. Met Poppy had hij reeds den eersten proef gewonnen: den cross van de Vuursche, ook thans werd dit paard no. 1, zoodat zijn kansen voor het kampioenschap, waarvan heden de derde proef: springconcours, volgt, zeer goed staan. Ook de andere deelnemers bleken zich met ijver en zorg voor den dressuurwed- strijd te hebben voorbereid. Er werd over het algemeen goed gereden maar het kan nog beter. Het was te merken, dat deze paarden gewend zijn aan de ruimte: mooie, sterke, groote volbloeds, die een enorme sntflheid weten te ontwikkelen, paarden, die prima zijn voor een cross, een jacht of een rallye paper, doch die zich niet genoeg weten los te maken bij dressuur. Na afloop maakte de voorzitter, dc heer G. van Mesdag, den uitslag bekend. Hij dankte den heer en mevrouw Van Ommen vair Guylik voor hun ontvangst en de jury voor haar hulp en sprak daarna iedere prijswinner persoonlijk toe. De uitslag luidt: Eerste: Ir. J. H. van Ommen van Guy lik met Poppy, (2de dezelfde met Vallona II hors concours, 3de dezelfde met Bague hors cours); 2de prijs de heer P. Hoynck van Papendrecht met Hanny (een jeugdig ruiter); 3de prijs de heer Van Rhijn met Jacky; 4de prijs mej. B. van Ammers met Astrid; 5e prijs mevrouw Zimmerman met Dicky; 6e prijs dr. J. G. K. de Boer met Patrik. Eerv. verm. mej. M. Reineke met Sahib en dr. De Boer mot Rika, DE DO X NAAR AMSTERDAM. Het grootste vliegtuig ter wereld. Het grootste vliegtuig ter wereld de Do X zal in de tweede helf van Augustus van Friedrichshafen langs den Rijn naar Amsterdam vliegen, de Noord- en Oostzee bezoeken en zich vervolgens ook naar Ber- lijn begeven. Het toestel heeft tijdens een vlucht bo ven het meer van Constanz 169 personen aan boord gehad. Het is met 12 motoren van te zaïnen 6300 P.K. uitgerust. „De Crt." Adspirant Oceaanvlieger gevallen. Het vliegtuig van den eskadercomman- dant Lynne Eyton sloeg gistermorgen te 1 pletter bij den start van St. Johns (New j Foundland) naar Harbour Graco bij de voorbereiding voor zijn transatlantische solovlucht, in een licht toestel. De machine vatte vlam en werd geheel vernield. Eyton bekwam brandwonden aan bet gelaat en werd naar het hospitaal overgebracht. Twee Britsche vliegers vermist. In weerwil van de energieke pogingen, in het werk gesteld om de vermiste vlie gers Hook en Matthews te vinden, blijft hun lot nog steeds een. mysterie. Allo schepen in de nabijheid hebben het ver zoek ontvangen naar het vliegtuig uit 1e zien. Toen de vliegers het laatst gesigna leerd waren, bevonden zij zich 150 K.M. ten Zuiden van Akyab. Het weer was toen zeer slecht; er woedde een storm in de Golf van Bengalen, welke de vliegers wel licht gedwongen heeft, op het water te dalen. Een veelbelovende aviatrice! Een 26-jarige jongedame uit Manchester, miss Winifred Brown, heeft gistermorgen de luchtracc om den door den koning uit geloofden Cup gewonnen tegen meer dan S0 mannelijke piloten, waarvan velen met een internationalen naam op het gebied der aviatiek. Bij den start van Hanwell voor den tocht om Engeland (afstand 750 mijlen) werd miss Brown door haar handicap 14 geplaatst, doch regelmatig verbeterde zij haar positie. Zij kwam elf minuten eerder op Hanwell terug dan A. Butler, die twee de was. Miss Brown vloog in een 3-motorige Avrovian-machine. Ongeluk met eer. zeilvliegtuig. Bij een tocht met een zeil vliegtuig bo ven den Bunnberg bij Krummhübel is de zeilvlieger Eugen Boensch van een hoogte van 150 M. gevallen. Bcensch, die. in den oorlog Oostenrijksch vliegoff icier was, heeft ernstige in- en uitwendige kwetsuren opgeloopen. Hij is naar het ziekenhuis te Marschen gebracht. Het vliegtuig is geheel vernield. Vliegmachine met clrie inzittenden verbrand. Baron de Precourt, een bekend beoefe naar en bevorderaar van de vliegsport, die aan een vliegdemonstratie te Villa- conblay in Auvergne deelnam, is met zijn vliegtuig neergestort. Toen dc machine den grond bereikte, vloog zij in brand, waardoor de bestuurder en zijn twee- begeleiders, omkwamen. ALKEMADE. Geboren: Gerardus Petrus, z. van C. J. Hogenboom en B. J. de Koning. Pe trus Gerardus, z. van G. J. van der Meer en O. M. van Zeil. Johanna Maria, d. van J. A. van Amsterdam en G. van Op- zeeland. Maria Johanna, d. van Th. Otto en C'. H. Warmerdam. Jacoba Columba, d. van Th. W. Schrama en C. A. Borst, Gevestigd: J. H. Leurs van Ouder- Amstel. J. M. Hassing van Mijdrecht. B. Beuker van De Lied. Th. C. Bakker van Rotterdam. A. C. Witteman van Warmond. W. P. Akerboom van Lei den. L. H. Hoogervorst van Lissc. J. A. van der Zwet van Nieuwkoop. J. C. Ökel en echtgenootc van Leiden. L. G. C. de Jong van Oudenbosch. Th. H. H. de Mari van Den Helder. M. C. Heemskerk van Noordwijkerhout. Vertrokken: J. E. van der Spek naar Wassenaar. J. W. Roeloffs naar Haarlemmermeer. Th. J. Wesselman en echtgenoote naar Uithoorn. W. C. van Velzen naar Aalsmeer. J. P. Banzevlis naar Woubrugge. Th. van Heek en go- zin naar Sassenheim. E. M. Dongelmans naar Woubrugge. H. Wijnands en gezin naar Haarlem. C. van der Tuin naar Leiden. J. Katsburg naar Oegstgeest. G. Zandbergen naar Hoorn. P. van Seg- gelcn naar Voorhout. Wed. J. van der Meer cn gezin naar Haarlemmermeer. D. G. M. van der Ploeg naar Lcimuiden. J. Zwaan en gezin naar Nicuwer-Amstel. O. van Veen en gezn naar Sassenheim. V HILLEGOM. Personalia. Tot ldcrk ter secretarie alhier is benoemd de heer J. G. van "Wij nen te Andel (N.-Br.). Deze was werkzaam aan de secretarie der gemeente Et-ten. Inenting. Woensdag a.s. bestaat er van half vier tot half vijf kosteloos gele genheid om ziöh van Gemeentewege te laten inenten of herinenten. LISSE. Voor het Ziekentriduum te Leiden. In de St. Aagatha-parochic blijkt daadwer kelijke sympathie te bestaan voor het schoone werk van het Eucharistisch Zie- kentridiuum te Leiden, waarvan ook vele zieken uit onze parochie zullen genieten. Een collecte in de kerk heeft gisteren 400 gld. opgebracht. Geboren: Laurcntius Leenden z. van F. H. Taverne en A. Hulscher IJsbrand Arnoldus z. van H. Warmerdam cn A. W. v. d. Barselaar Jan Reitsc z. van R. J. Koopmans en P. C. Stempels Gerarda Wilhelmina Maria d. van H. W. Smakman en M. H. Hulsliosch Catharina Paulina d. van C. v. d. Meer cn C. Hoogkamer Hendruk Johannes z. van J. H. Garritsen on J. v. Drunen. Ondertrouwd: B. H. Kroon en M. A. Veldhuyzen van Zanten. Gehuwd: J. v. Bliüterswjjk en H. Stoker. Ove.rieden: Antonia Gijsberta Maria Timmers 3 mud. Petronella Johanna Lemmers, echtg. van A. A. v. d. Aart 59 j. SASSENHEIM. VRACHTAUTO MET IS PASSAGIERS OMGESLAGEN. Een zestal personen gewond. Xcï hoogto van Uc Klinkcnbergorbrug onder deze gemeente heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag esffi ernstig on geluk plaats gehad, waarbij een zevental personen zijn gewond. In dien nacht te ohgeveer 3 uur reed op den straatweg con Huagschc vrachtauto, waarin IS personen gezeten waren, op weg naar de Haarlemmermeer, 0111 daar to gaan visscheu. Dc auto een Opcl-wagcn behoorde toe aan den expediteur J. D. Zwankhuizen uit den Haag. Chauffeur was de heer Zwankhuizen zelf. Ziju vrouw, zijn zoon en ziju dochtertje zaten naast hem, terwijl op de banken van den mot zeil overspannen wagen een veertiental perso nen zat, onder wie een dame. Ter hoogte van de brug kwam up een gegeven oogenblik uit de richting Haarlem een personen-auto, bestuurd door den heer C. M. H., eveneens uit den Haag. Tijdens het passecrcn werd do vracht auto aan de achterwielen gegrepen, met het gevolg, dat deze na eenige zwenkingen opzij sloeg van de 3 M. hooge berm af en met alle 18 inzittenden terechtkwam in dc weg-sloot. De inzittenden wisten elkaar op 't droge te brengen. Sommigen bickeu vlecschwon- den aan armen en beenen opgeloopon tc hebben. Inmiddels was dc heer H., de bestuurder van den anderen auto, telefonisch de poli tie te Sassenheim gaan waarschuwen, die zich onmiddellijk met zuster Edolbcrtha van het Sint Bernardusgesticht per auto uaar de plaats van dc ramp spoedde. Men bracht de gewonden met een toevallig pas- seerendc auto uit Rotterdam naar het St. Bernardusgesticht, waar inmiddels dr. A. Hueber was aangekomen cn de cersto hulp verleende. Gelukkig blokon de verwondingen niet van bepaald ernstigen aard to zijn, zooclat allen na wat van den eersten schrik beko men te zijn, des ochtends vroeg per taxi naar hun woning in Den Haag konden terugkeeren. Tot de gewonden behoordo;i do heer Zwankhuizen, zijn vrouw en zijn dochtertje, en1 voorts N. J. H., J. C. do W., F. B. en moj. W. O. van S. Do oorzaak van het ongeval is too t.c schrijven aan de mist, waardoor hot uit zicht zeer belemmerd was. De niet-gewonden zijn bij mej. van Eg- mond van droge klceren voorzien en zijn le voet naar Leiden gewandeld en met den eersten trein naar Den Haag vertrokken. Dc vrachtauto is vanmorgen gelicht. Bollendief aangehouden. Door de politie alhier is Zaterdagavond de 32-jarige O. V., wonende in deze ge meente, verdacht van diefstal van een partij bloembollen bij zijn patroon, den heer v. d. Zaal le Lisse. De bollen, vroege tulpen „Oranje Nassau" waren uit de schuur ontvreemd. De waarde van het ge- stolene bedraagt ongeveer ƒ600.—. Aan gezien de diefstal onder dc gemeente Lisse is gepleegd, is de zaak verder in handen gegeven van dc politie aldaar. Sportdemonstratie. Zaterdag hield de Chr. Gymnastiekvereniging alhier een openlucht-demonstratie op liet gemeente lijke speelterrein „Sporthoff". *Oin 6 uur vertrok men in optocht van „Concordia" vergezeld door het C'hr. Fanfarekorps „Crescendo". Precies half zeven kwam men op „Sporthoff aan waar direct mot oefenen werd aangevangen. Dc demonstratie had oen vlot verloop en mag als zeer goed ge slaagd worden beschouwd. Een woord van lof voor de hcerenafdeeling voor hun werk aan brug, rek en paard is hier wel op zijn plaats. Do estafette-loop werd gewonnen door do Chr. Gymnastiekvereniging ,Jahn" uit Leiden. Na afloop vertrok men veer in optocht met trommelslager voorop naar „Concordia". Autobotsing. Zaterdagmiddag, toen de lieor J. W. Koning liet parkeerterrein wilde oprijden bij zijn kantoor cn daurbij niet voldoendo signalen gaf, werd hij door do auto van dr. Lo Grand achterop gere den, waardoor beide auto's werden bescha digd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. WARMOND. St. Mathias. Aan dc R.-K. Harmonic- vereeniging St. Mathias is op^ 't concours te Haarlem een 3on prijs toegekend in dc oore-afdeeling. Deze prijs is geweigerd. OEGSTGEEST. Personalia. Aan dc Middclb. Tcchn. [School te Haarlem is bevorderd van dc eerste tot het tweede studiejaar in dc afd. Electrotcohnick dc heer M. v. d. Put ten; bevorderd van het eerste tot het tweede studiejaar in de afd. Schccpsbouw- kundc A. L. Bcukman. Personalia. Voor het examen Nijver heidsonderwijs is geslaagd de heer H. Korswagen, alhier. ST0MPWIJK. Geboren Adriana Gerarda, dochter van W. J. A. v. d. Drift en A. P. den Hol lander Johanna Cornells Petrus, zoon van L. H. Krom en J. M. Ovenncer Jo hannes Aegidius, zoon van J. J. Munsers en S. S. Kordcs Adrianus Wilhelmus, zoon van P. L. Ammerlaan en Chr. J. Zandbergen Johanna Elisabeth, doohler van W. Hoogoveeu on P. A. Paardekooper O 11 d c r t r o u w dF. L. Hoogduin en M. A. Rolleboom Th. C. M. Tcltero en C. H. Hooijmans.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 9