reserveert ,1 ory a. r." MAANDAG 7 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 DE ENGELSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. Succesen van Berger De Boer, Peeters en Van der Zee. Na zijn ongeval van Vrijdag is Van den Berge natuurlijk niet uitgekomen in den wedstrijd op de 100 yards. Benz, die in de tweede heat van dit num mer uitkwam, werd derde en werd niet ge klasseerd voor de tweede ronde. In die heat won de Engelscbman Page in 10.2 sec. Berger deed beter. Die won eerst zijn heat in tien seconden met een yard ver schil op nummer twee. Daarna kwam hij in de tweede ronde tegen den Italiaan Toetti (kampioen en recordhouder). Hij sloeg dezen tegenstander met klein ver schil. Zoowel Berger als Toetti komen in de finale. Bergers tijd was 10.1 sec. De finaio gaf eerst een valsche start door de schuld van Toetti, die te vroeg wegging. Bij de goede start nam de Italiaan de leiding maar Berger haalde hem op de 50 yards in, kwam hem voorbij en won met enkele inches verschil. Tijd van Berger 9.9 sec. Engelhart (Engeland) was derde op een halve meter. Op de 220 yards werd Berger tweede. Hij deed wel een energieke poging om En gelhart nog te kloppen, maar deze was sneller. Uitslag: 1. Engelhart (Engeland) 23 sec.; 2. Berger (Nederland)2. Hanlon (Enge land). De uitslag van het nummer verspringen was: 1. Hallberg, Zweden, 24 voet 2 in ches (7.306 in.)2. De Boer, Nederland, 23 voet 11 1/2 inches (7.30 m.)3. Peeters, Ne derland, 23 voet 2 1/2 inch (7.07 m.); 4. Wel- senes, Nederland, 23 voet 1/4 inch (7.015 m.); 5. 11. Evans, Engeland, 22 voet 8 1/2 inch (6.92 m.). Dc wedstrijd over 4 mijlen hardloopen had tot resultaat: 1. Virtanen, Finland, 19 min. 36.2 sec.; 2. Oddy, Engeland, op 50 yards; 3. Wood, Engeland. Jan Zeegers gaf den strijd op toen hij on geveer een halve baan achter was. In dc finale van het nummers polsstok hoogspringen eindigden Lindblad, Zweden en Van der Zee, Nederland, gelijk met 12 voet 3 inches, 3.73 M.derde werd Babing- ton Smith, Engeland, met 12 voet, 3.66 M. 440 yards estafette. Het Nederlandsche team, dat daaraan deelnam, liep in deze volgorde: Welsenes, Benz, Rinkel, Berger, Welsenes bleef gelijk met zijn tegenstan ders, maar Polytechnic en Surrey waren beter in het overgeven. Berger moest drie yards inhalen en dat was teveel voor hem. Polytechnic won in 43.6 sec.; 2. Surrey; 3. Nederland. Berger had toch best geloopen, want tus- schen den eerste en den derde aankomende was nog geen meier verschil. Jan Zeegers startte niet in de cross country. R. K. Sportvereeniging „Meerburg". Bij de wedstrijden van „Leonida s." Op de gisteren te Haarlem gehouden athletiekwedstrijden van „Leonidas" werd ook deelgenomen door een groep junioren van „Meerburg". Het was voor de eerste keer sinds het bestaan onzer vereeniging dat door hen aan dergelijke wedstrijden werd medegedaan. En laat ons dadelijk maar zeggen: op schitterend© wijze werd de naam van „Meerburg" hoog gehouden, want niet minder dan negen prijzen wer den meegenomen naar Zoeterwoude. Als men nu nog bedenkt, dat de beste junio- ren-athleten van „Holland", „A. E. C.", „Leonidas" en „D. E. M." naar de prijzen meedongen, dan begrijpt men, dat onze jongens op prachtige wijze strijd hebben gegeven. Op de eerste plaats verdient dan ver melding de fraaie prestatie van ons lid A. Visser, die niet alleen in zijn serie zijn tegenstanders gedecideerd sloeg, maar ook in de finale het eerst de finish bereikte en zoo het nummer 320 M. hardloopen won in den mooien tijd van 47 sec. Jan Zandbergen wist zich zoowel bij de Duitsche Driesprong als bij het ver springen in de finale te plaatsen maar hij kon het beide nummers niet verder bren gen dan de derde prijs. Flink trainen maar wie weet welke verrassing deze athleet ons dan een volgende maal bereidt. In de A-klasse behaalde A. van Mil de tweede prijs in het nummer 80 M. hard loopen terwijl hij bij het kogelstooten zich van de derde prijs verzekerde. Een mooie prestatie Ook J. van Velzen kwam in het bezit van een tweede en een derde prijs. Hij verwierf zich een tweede prijs bij het ko gelstooten, terwijl hij de derde prijs be haalde in nummer speerwerpen. F. Zandbergen sleepte de derde psijs weg bij het verspringen, terwijl L. Roo- denburg de derde prijs zich toegewezen zag in het nummer Duitsche Driesprong. In de 4 x 320 M. estafette werd Meerburg gedisqualificeerd, wegens loopen buiten de baan. Wel heel jammer, anders was dc tweede prijs voor ons geweest! De vereenigingsprijs was voor „Leoni das" met 96 punten. Tweede wérd „A. E. CV' met 54 punten, terwijl „Meerburg" zich derde plaatste met 49 punten. Resumeerend kunnen we dus concludee- ren dat de prestaties der Meerburgers al leszins bevredigend te noemen zijn. Moge dit voor onze junioren een spoorslag zijn op den ingeslagen weg voort te gaan en voor hen, die nog geen athletiek beoefe nen, daarmede te beginnen. Elke Woens dag- en Donderdagavond wordt er op het Meerburgveld athletiek beoefend. Wie er eenmaal begonnen is, houdt er vast en ze ker niet mee op! Het bestuur verwacht dan ook nieuwe liefhebbers. Zondag 13 Juli 1930 voor tie Aty^iiek-wedstrijd 11 A.S.C.-tlrreinyKempenaerstr. AANVAN^T2 UUR N.M. Tribune ^0 ct. Terrein 25 ct. „Brunhilde" en „Aquaduct" te Dordrecht. Op dc wedstrijden uitgeschreven door de Gymm Ver. „O. K. K." te Dordrecht ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan op 5 en 6 Juli jl. behaalden de Adspiran- ten van „Brunhilde" den len prijs drie kamp met 37.5 punt en bezetten zij de le plaats van 18 ploegen in de estafette van 4 x 80 M. Serictijd, 46 sec. Finale 46.2 sec. De dames hadden niet minder succes. Zij plaatsten zich als eerste in de Gym- nastiek-driekainp met 6 turnsters (14 deel nemende ploegen). In de alhletiek-drie- kcen estafette 4 x 100 meter behaalden zij den 2en prijs. Verme'denswaard is stellig dat in de athleiiek-driekamp Rie Briejer en Aat van Noort beide een vertesprong maakten van 5.10 Meter. De Vereen. „Aquaduct" behaalde in de Gymn. driekamp 6 turners een 2en prijs. Athletiek-wedstrijden van „Hellas". Ter gelegenheid van het eerste lustrum van dc Utr. Athletiekvereeniging „Hellas" waren op het U.V.V.-veld nationale wed strijden uitgeschreven, waarvoor de deel name zeer talrijk was. Er werd door mej. Munnikes een nieuw UPAB-record gevestigd in het nummer discuswerpen 29.58 M. De voornaamste uitslagen zijn: 800 M. klasse A.: 1. W. F. Effern, Haar lem 2 min. 3.8 sec.; 2. G. v. d. Boeren; 3. G. Lijflander AV. 23. Verspringen klasse A.: 1. J. Blankers AV 23 6.51 M.; 2. Meinen GAC; 3. H. G. Hengel, Trekvogels. 1500 M. klasse A.: 1. P. F. Gerbrans, BI. Wit, 4 min. 22.4 sec.2. P. Hartman, DOS 3. W. Sehmidtke, AV 23; 4. G. J. Lohman, Graaf Willem II; 5. E. A. Gert, AAC6. J. de Vries, AAC. Speerwerpen klasse A.1. J. Knol, AGMPS 49.77 M.: 2. B. Walstra, AAC.; 3. G. J. van Gelderen, AAC. 3 maal 1000 M. estafette: 1. „Haarlem", Haarlem, 8 min. 45 sec., met Effern, Sas sen en v. d. Boeren2. DOS, Rotterdam 3. Hellas, Utrecht. 100 M. hardloopen klasse A.: 1. A. Berg man, Pro Patria, 11.2 sec.; 2. H. v. d. Kaa; 3. Bijlstra V. en L. 200 M. hordenloop: 1. K. Reynders, GAC, 28 sec.; 2. Sierhuis, AV 23; 3. H. P. Beintema, Hellas. 5000 M. hardloopen: 1. B. A. Mulder, AVAC, 17 min. 35.6 sec.; 2. P. de Vries, AAC3. P. de Boer, Trekvogels4. W. J. Bakker, SLTO5. J. Scheenloop, Pro Pa tria. Vereenigingsprijzen: 1. GAC, Hilversum 8 punten2. Haarlem S punten j 3. V. en L. Haag, 7 punten. MOTORSPORT DE M0T0RRENNEN TE ASSEN. Onze landgenooten houden zich goed. Zaterdag werd de Nederlandsche T. T. gehouden, de bekende Internationale Mo- torrennen op het Cii-cuit van Drente (As senHooghalenLaaghalerveenAssen), georganiseerd door de Motorclub „Assen en Omstreken". De uitslagen luiden als volgt: Klasse 6, 175 kub. c.M. Winnaar P. F. van Dinter, Arnhem. Tijd: 2 uur 16 min. 12 sec. Gemidd. snelheid S7 K.M. De snel ste ronde werd gereden door E. Fernihough Southampton in 10 min. 14.S sec. Gem. snelheid 93.2 K.M. Klasse A. 250 kub. c.M. 1. Gaiss, Pforz heim (Duitschland). Tijd: 2 uur 12 min. 12 sec. Gem. snelheid 110 K.M. per uuh. 2. L. C. Crabtree, Warrington; 3. S. Glaeve, Macclesfield; 4. E. A. Mellors, Birming ham; 5. S. SmynaJ, Graz; 6. E. Torricelli, Graz; 7. K. Kiming, Wolverhampton; 8. B. E. Quaglieni, Amsterdam9. J. H. P. Jansen, Amsterdam. De snelste ronde werd gereden door Gaiss, Pforzheim in 8 min. 58.2 sec. Gem. snelheid 115.3 K.M. per uur. Quaglieni werd Ned. Motorsnelheids- kampioen dezer klasse. KI a s s e B. 350 kub. c.M. 1. Simcock, Australiië; 2. I. Renier, Brussel; 3. S. Woods, Dublin; 4. Camshaft (H. Davids), Rotterdam; 5. A. M. A. Creemers, Rot terdam; 6. G. van Pelt, Spijkenisse. De snelste ronde werd gereden door Renier in 8 min. 34.2 sec. Gem. snelheid 120.6 K.M. gone. Klasse C. 500 kub. c.M. 1. G. Walker, Coventry; 2. S. Woods, Birmingham; 3. Lind, Zuid-Afrika4. H. Winkjer, Mun- chen; 5. R. Gregoire, Herstal; 6. P. van Wenngaarden, Rotterdam; 7. W. M. van Gent, Rotterdam; 8. „Long One", Den Bosch; 9. Poncin, Herstal; 10. J. E. Vyma, Amsterdam; 11. P. Weyers, Aken. De snelste ronde werd gereden door J. Guthrie, Wolverhampton, in 8 min. Gem. snelheir 129 3/4 K.M. per uur. Dit is, voor zoover bekend, de snelste tijd welke in eenige T. T^-race gemaakt werd. P. van Wijngaarden werd Nederlandsch kampioen van deze klasse. De internationale deelneming was groo- ter dan ooit. De baan was in uitstekende conditie en de wedstrijden werden door het prachtigste weer begunstigd. GYMNASTIEK R. K. SPORTVEREENIGING „A. S. C." ZOETERWOUDE DORP. Deelname afd. Gymnastiek aan de wedstrijden te Bergen op Zoom. 3 Eerste Prijzen, 1 Tweede Prijs. Men schrijft ons: Na maandenlange voorbereiding was 6 Juli gekomen en waren de leden van de afd. Gymnastiek zoo vroeg uit de veeren, dat zij klokslag vier aangetreden stonden voor het Patronaatsgebouw aan den Schen- kelweg. Na de inlading van proviand wa ren allen spoedig gezeten in een groote auto-car en werd de groote reis aanvaard naar den lOden Bondsdag van den R. K. Gymnastiekbond „St Jozef" in het Bisdom Breda, te houden te Bergen op Zoom. De leiding was in handen van den heer H. P. den Bouwmeester, leeraar van A. S. C. Van de Sportcommissie gingen mee de heeren G. P. Vlasveld, Joh. J. Rodewijk en C. Onderwater. 't Was, vooral voor de jongens, een heer lijke autotocht en het mooie weer werkte mee om de lange reis te veraangenamen. De autotocht verliep vlot, met de ponten te Dordrecht en aan den Moerdijk trof men een vlugge aansluiting en zoo arri veerde de club tien minuten voor halftien, het uur waarop de wedstrijd voor A. S. A. aanvangen moest. Deze wedstrijden wa ren reeds om acht uur aangevangen. Gauw sportkleeding aan en daar stonden onzé jongens in het strijdperk. De tweede af deeling 15 jaar en jonger moest balwerpeu, maar zooals te begrijpen was konden zij na de vermoeiende reis zonder rust voor deze oefening geen voldoende halen. La ter kon dezelfde afdeeling met loopend sjpringen een heel goed figuur maken. In de drie kamp gymnastiek: rek, brug en vrije oefeningen, bleek het viertal jonge turners weer geheel de reis te zijn verge ten. Vooral de vrije oefeningen waren af, alle vier kregen zij het hoogste cijfer. Het stond dan ook al aanstonds vast, dat de tweede afd. prijzen zou gewonnen hebben. De afdeeling 18 jaar en ouder nam deel arfn de hink-stap-sluitsprong. Hoewel in de drie beurten verschillende fouten wer den gemaakt, kon door de behaalde af standen van 9.65, 9.40, 8.92, en 7.45 M. de afdeeling zich blijkens den uitslag zeer goed plaatsen. Met de driekamp gymnastiek was de afdeeling niet zoo gelukkig. Met koog-rek werd een voldoend aantal punten be haald, maar de brugoefening werd, jam mer genoeg, door een der leden minder goed uitgevoerd; wij zijn overtuigd dat het werktuig in geen beste conditie was, wat zeker de oorzaak was dat dit lid, die op alle oefeningen de beste was, zich niet beheerschen kon. Vrije oefeningen waren ook weer goed zoodat ook deze wedstrijd niet' slecht stond. De uitslag werd inmiddels met spanning tegemoet gezien, doch zou eerst des avonds bekend gemaakt worden. De wedstrijden, geëindigd zijnde, gin gen alle gymnasten naar de H. Mis in de kerk van O. L. Vr. Hemelvaart op de Groote Markt. 't Was indrukwekkend, vooral voor onze leden, die zulks nooit hadden gezien, hoe de H. Mis werd opgedragen door misdie naars in sport-tenue, het Altaar omgeven door wel 50 vaandels en banieren, voor de Consecratie trompetgeschal en tromgerof fel en het brengen van den vaandelgroet door alle vaandels, den 2000 gymnasten ten teeken te knielen voor God op het woord van den Priester neergedaald op het Altaar onder de gedaante van brood en wijn. Na de H. Mis had de officieele ont- vangst teil stadhuize plaats, waarbij onze leidei*, afgevaardigden en vaandrig aan wezig mocht zijn. Daarna had de défilé door de stad plaats die door het groot aantal turners, vaandel en muziekkorpsen een groote indruk maakte en waarna een bloemen hulde gebracht werd aan het H. Hart beeld. Na een heel korte verpoozing werd op gemarcheerd naar de Raaijberg de groote wielerbaan waar voor een zeer talrijk publiek de groote uitvoering zou plaats hebben. Na de opmarsch werden door alle tur ners de algemeene vrije oefeningen uitge voerd. Na eenige werktuigoefeningen door de kampioens-turners van het Zuiden gaf de R. K. Meisjes-Gymnastiekvereeniging „Sport en Spel" vrije oefeningen. Twee honderd meisjes in hemelsblauwe kleeding het op de maat der muziek een spel te zien gegeven van opmaroheeren in gele deren van acht, figuren vormende wendin gen, samengestelde arm- en beenbewegin- gen enz. zoo feilloos zonder fouten, zoo zuiver rythmisch dat liet publiek en de turners op de tribune opgetogen waren. Ook het later gegeven nummer knotsoefe ningen was onberispelijk en grootsch. Extra nummers door verschillende ver- eenigingen gegeven, meestal door kam- pioens- en heerenafdeelingen gaven de beste bewijzen van het hooge peil waarop de gymnastiek in het Zuiden staat. Het was soms acrobatiek van „nooit vertoond". Toen eindelijk de prijsuitreiking zou plaats heb'ben was het reeds zes uur ge worden. Dc uitslag bekend zijnde, bleek, dat A. S. C. een groot succes te hoeken had nl.: athletiek 15 jaar en jonger le prijs, drie kamp Gymnastiek 15 jaar en jonger le prijs, athletiek 18 jaar en ouder le prijs, driekamp gymnastiek 18 jaar en onder 2e prijs. Alzoo drie eerste en een tweede prijs. De afdeeling 18 jaar en ouder kwam om den lsten prijs te wirmen 2.5 punt tekort. Met groote blijdschap werd de reis naar Zoeterwoude aanvaard; drie zilveren en een gouden medaille was het loon voor de vele oefeningen en de zware reis. De stemming bleef op de terugreis goed en zoo kwam de auto 's avonds tien uur aan, opgewacht aan het Patronaat door leden van de Patronaatscommissie. Zingend kwam de club binnen met bet lied: En waarom lacht *de leider zoo. Omdat hij vier medailles heeft. Voorwaar een groot succes voor „A .S. C." maar vooral voor den gymnastiekleeraar. VOETBAL HET KAMPSOENSTÖURN00I TE GENEVE. Onregelmatigheden bij den wedstrijd Oostenrijk—Tsjecho Slowakije. De wedstrijden te Genève zijn Zaterdag voortgezet met de twee halve eindwedstrij- den. De eerste tusschen de Hangaarsche kam pioenen Ujpest en de Zwitsersche kam pioenen Servette werd door de Hongaren, zonder veel moeite van de Zwitsers ge wonnen. Met de rust leidden de Hongaren met 10 terwijl de eindoverwinning 30 werd. Daarna kwamen in het veld de Oosten- rijksche kampioenen First Vienna en de Tsjechische kampioenen Slavia. De Oostenrijkers namen reeds na eenige minuten de leiding doch twee doorbraken van de Tsjechen maakten dat met rust de Tsjechen met 21 leiden. Een aan Oostenrijk toegekende straf schop werd hoog over doel geschoten. Na de rust hebben de Tsjechen hun voor sprong tot 31 verhoogd en hierbij bleef het ondanks alle pogingen der Oostenrij kers om door fraai en snel samenspel den achterstand in te halen. De Tsjechen speelden echter in de tweede helft zoo ruw, dat het publiek hen meer en meer begon uit te fluiten. Toen kort voor het «inde opnieuw een Oosten- rijkschen speler op unfaire wijze ten val werd gebracht, verloor het publiek achter de doellijn allen zelfbeheersching en wierp met steenen naar dc Tsjechische achter spelers met het gevolg dat een der Tsje chen met een bloedende wonde aan het hoofd uit het veld moest worden gedragen. Het was een droevig einde van dezen voetbaldag. Het Geneefsche publick is na tuurlijk niet te verontschuldigen, doch aan den anderen kant zijn ook de Tsjechen schuldig, die zoowel vandaag tegen Oos tenrijk als verleden Zondag tegen België door hun ruw en onbehoorlijk spel ge toond hebben op 'n tournooi als dit, waar alle andere elftallen zich voortdurend correct en sportief gedragen hebben, niet op hun plaats zijn. R.-K. FEDERATIE. Om het kampioenschap. Iu den strijd om het Federatie-kam pioenschap ging R.-K T.V.V. gisteren op den weg naar het beoogde doel voort door een 52 zegen op P.V.C. DIOC. HAARL. BOND. Om den Mgr. Callierbeker. R.K.A.V.Wilskracht R. K. Sportvereeniging S. N. A. Onder een temperatuur die te warm voor voetbal was, heeft S. N. A. haar ne derlaagwedstrijden voortgezet. Om half één kwamen de reserves in het veld tegen D. H. B. I uit Den Haag. Dit is een prach tige wedstrijd geworden. D. H. B. liep hard van stapel en is gedurende 20 minu ten fel in den aanval. Keurig combineerden zij steeds en er werden flinke schoten ge lost, die even flink door den S. N. A.-kee- per werden gehouden. Maar het was te zien dat de verdediging het niet zou bol werken tegen deze voorhoede. Toch kwam liet succes aan de andere kant. Bij een S. N. A.-aanval mist de back en de rechtsbuiten geeft met een mooi boog schot S. N. A. de leiding. (10). D. H. B. hierdoor niet ontmoedigd valt direct aan en maakt gelijk (1—1). Dan volgt een pe riode van S. N. A.-overwicht en eer het rusten is, heeft de 'midvoor kans gezien om S. N. A. weer de leiding te geven. (21). Na de rust heeft S. N. A. geen kans gezien meerdere doelpunten te maken. D. H. B. echter wist er nog drie te maken, zoodat zij met 42 wonnen, waarmede S. N. A. tevreden mag zijn. Allen hebben een mooie wedstrijd, gespeeld. Hierna kwamen S. N. A. I en V. A. C. I in het veld. S. N. A. is het eerst in den aanval, maar voor doel lukt het niet erg. V. A. C. echter, dat goede schutters bezit, neemt de leiding uit een vrije schop. Steeds komen zij te rug en lossen keurige schoten, die door den S. N.»A.-keeper naaA behooren ver werkt worden. Doch ook hij kan den druk niet weerstaan en spoedig ligt nummer twee in dc touwen. In het velcl is S. N. A. geenszins de mindere, maar de V. A. C.- menschen schieten er lustig op los. Als eens de rechtsbuiten een bal krijgt toe gespeeld lost hij een hard schot dat de S. N. A.-keeper niet kon houden en de stand is 30. Nog voor de rust doelpunten zij weer, zoodat met 40 gedraaid werd. Na de thee weer een V. A. C.-aanval en het is 50. Wij vreezen voor een débacle, maar de spelers dachten er anders over. Als bij een S. N. A.-aaiival de bal wordt voorgezet kopt de midvoor keurig in (5l) Dit geeft de jongens moed en V. A. C. wordt geheel ingesloten. Bij een corner schiet weer de midvoor in den uitersten hoek (52). S. N. A. is nu veel sterker en de rechtsbinnen neemt ook nog een kans waar die hem geboden wordt (53). V. A. C. is geheel uitgespeeld en zelfs de rechts back van S. N. A. drijft door alles heen maar zijn schot gaat over. Een back kan ook niet schieten. En als de wedstrijd wordt afgefloten heeft S. N. A. onverdiend verloren. Dc heer Verroen, die beide wed strijden leidde had geen lastige taak. R. K. Sportvereeniging „Teijlingen". Om 2.39 uur speelden Teijlingen IIV. V. B. I voor de nederlaagwedstrenden. Het weid een nederlaag voor V. V. B. met niet minder dan 5—0. Maar dadelijk moeten wij er op laten volgen, dat V. V. B. met 8 invallers uitkwam. Onder de goede leiding van scheids rechter Th. van Bezu wordt de bal aan 't rollen gebracht en beide partijen wegen vrijwel tegen elkander op. Als er een half uur is gespeeld, neemt Teijlingen met een keurig schot de leiding (10). Voor rust blijft de strijd gelijk opgaan. Na de rust blijkt al spoedig dat V. V. B. het toch niet kan houden met dit elftal, hoewel alle zei len worden bijgezet. Het duurt dan ook niet lang of nummer 2 ligt in de touwen. Geleidelijk wordt de stand opgevoerd tot 50 waarmee het einde aanbrak. V. V. had zeker 2 doelpunten verdiend. De Teijlingen-Juniores speelden om 1 uur tegen de Concordia-juniores. Dit gaf een gelijken strijd, waarbij het einde aan brak met een 21 overwinning voor Teij lingen. KORFBAL Antwerpen—Rotterdam 2—10. Onder tamelijk groote belangstelling is te Antwerpen de korfbalwedstrijd Ant werpenRotterdam gehouden, die een 102 overwinnig bracht aan de Rotter dammers. Na 20 minuten spelen scoort van Roon het eerste doelpunt voor de Rotterdam mers, 5 min. later schiet Mej. Vaandrager nummer 2 in. Rotterdam blijft steeds in de meerderheid. Een strafworp brengt de stand op 30, enkele minuten later brengt J. van Eek den stand op 40, waarmede gedraaid wordt. Nog voor de rust scoort ft van Hoek nummer 5 en met een 50 f stand voor Rotterdam wordt gepauseerd. Na de pauze gaat het vrijwel gelijk op, maar dan komt Rotterdam weer het meest in den aanval en na 15 minuten spelen is het Dorsman die No. 6 maakt, waarna van Roon het zevende punt doet noteeren. Mej. Vaandrager en van Eek scoren resp. het achtste en het negende doelpunt. Dan weet van Daalen voor Antwerpen het eerste punt te maken. Rotterdam maakt de tien vol, waarna Bisse nog een tweede punt voor de Belgen kan scoren. Met een verdiende 108 overwinning komt dan het einde. LAWN-TENNIS DE TENNISKAMPIOENSCHAPPEN TE NOORDWIJK, De deelname. Van alles kan men „des guten zu viel" krijgen, ook van sport, ook van de tennis sport. Na het zware tournooi te Wimble- "i don is het niet te verwonderen, dat de deelname voor de internationale kampioen B schappen, welke morgen (Dinsdag) te B Noordwijk aanvangen, niet zoo bijster groot is. Desondanks blijven de namen dergenen, die toegezegd, hebben te zullen deelnemen, k borg voor interessante en spannende wed- strijden. Onder het aantal ingeschrevenen mer- ft ken we o.m. op: Heeren: Tilden (Amerika), Prenn ft (Duitschland), Menzel (Hongarije), Nielsen I en Sperling (Denemarken), Rodell (Frank- rijk), La Croix en Toussaint (België), Tim- nier, v. d. Heijden, Marinkelle, Croes, I Schorel, Ruys, Feit-h, v. Olst, v. d. Feenen I v. d. Berg (Nederland). Dames: Stöckel (Denemarken), Besna- K res en de dames Palfrey (Frankrijk), mevr. B Fauny (een Hollandsche van geboorte, in ft Frankrijk vertoevend), Canters en Rollin ft Conkuerque (Nederland). Wat de partijen zelf betreft vernemen I wij, dat in het Gemengd Dubbelspel zul- I len uitkomen MenzelCanters tegen Tim merStuckel, terwijl in het Heeren Dub- spel partijen zijn gevormd tusschen Til- V den en Prenn en Timmer met Diemer I Kool. WATERSPORT Nationale Kanckampioenschappen. Zaterdag en Zondag zijn te Zaandam dc nationale kanokampioenschappen gehou den. Daarna werd de Nederlandsche ploeg voor de West-DuitschlandHolland ont moeting op 27 Juli a.s. te Duisburg als volgt samengesteld: Eenpersoons: B. Schramm, Z.F.C., Zaan dam. 2. H. de Wit, Stormvogels, Koog a. d. Zaan. Reserve: J. Schmiill, A.M.V.J., Am sterdam. Tweepersoons: A. Meyer en L. Prins, Z. F.C., Zaandam. 2. Th. Jansen en J. Booms, Trekvogels, Haarlem. Tweede wedstrijd: tweepersoons: E. Schramm en H. de Wit. 2. P. Stad en G. van het Hof, Z.F.C., Zaandam. Reserves voor beide wedstrijden: J. SchmÜll (A.M.V.J. A'dam) en J. C. Moor (A.K.V. Amsterdam). Als leider gaat mee de heer ir. H. Wulff. Booten worden te Duisburg ter beschik king gesteld. Er zijn nog troostwedstrij- den voor niet-prijswinners. Op dezen zelfden dag worden tevens de Hindenburgwedstrijden gehouden op het Betrameer. Het geheele programma be staat uit 13 nummer.s WIELRENNEN De tour de France. De vijfde etappe van de Tour de France, een afstand van 202 K.M. op het traject Vannes-Les Sables, werd gewonnen door Leducq in 6 uur 35 min. 34 sec.; 2. Pélis- sier3. Binda; 4. Aerts. Voorts kwam een groep van ongeveer 70 rijders op denzclf- den tijd aan.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 8