j)e Zwemwedstrijden van de Amsterdamsche Zwemclub in het Sportfondsenbad pAfANDAG 7 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 5 5PORT BuVOEGSEL 5P6L Twee Holiandsche nederlagen tegen België Een smadelijke nederlaag in den waterpoio-wedstrijd TER GELEGENHEID VAN HET 60-JARIG BESTAAN van de Am sterdamsche Zwemclub werd in het Sportfondsenbad te Amster dam een waterpoio-wedstrijd gespeeld tusschen Holland en België. Het Nederlandsche waterpolo-zevental b. v%arschijnlijk tengevolge van het prach- 5Chteomerweer was de belangstelling voor die gistermiddag van het 60-jarig bestaan ^°<*dc Amsterdamsche Zwemclub in het ffondsenbad waren georganiseerd, niet als gewoonlijk voor een derge ierprogramma met twee HollandBelgië- oulftrijden het geval is. Niettemin waren ribunes goed bezet en een spiksplinter- iVilffie koel-installatie hield de tempera- ;avjin de groote zwemhal van het Sport- g€rsenbad behoorlijk frisch. 3ii ïgonnen werd met een wedstrijd voor spradspiranten tot en met 14 jaar, 25 M. I slag, die gewonnen werd door F. H. in 1*71/5 sec. twee-de was L. A. van q 50 Meter vrije slag voor A.Z.-adspi- boven 14 jaar werd gewonnen door in 35 1/5 sec., tweede was A. 5 ïn slotte een nummer 50 Meter scnool- I voor jongens-leerlingen van de le H. met 5-jarigen cursus, aldaar, dat ge werd door F. Lewis in 411/5 sec., ?eide was B. Bessing. ervolgens werd in drie series gezwom- t. Ide 3 maal 50 meter estafette wissel- val voor heeren, waarvoor hadden inge- Iijeven twee drietallen van De Jonge ïpioen, twee van de A.Z. en verder ■gen van Dolfijn, De. Delft., De-Water de Heemsteedsche Zwem-Vcn Polo- de Haagschê Zwem- en Poloclub, en het IJ. De ploeg van het IJ ondanks het feit, dat Henk van Essen J. Kohier door invallers waren ver dit nummer te winnen. uitslag was: 1. het IJ in 1 min. 46 2. Haagschê Zwem- en Poloclub ill 1 rli 47 1/5 sec. 3. A. Z. in l .min. 49.2/5 sec, toor ons onbekende oorzaak waren de !gen tegen half drie nog niet in het Srtfondsenbad aanwezig. We zagen rom eerst een wedstrijd 10Ö Meier rug- Gj voor heeren-juniores, gewonnen door: :E. G. Ingenluyff (H. Z. P. C.) in 1 min. U/5 sec. 2. J. van den Brom (Dolfijn) 1 2|. 24 sec. 3. G. van der Kamp (Dolfijn) 4 min. 25 2/5 sec. het programma stonden twee num- irs schoonpringen, een voor leden van ]Zbestaande uit 3 vrije sprongen, en i voor seniores, bestaande uit vijf ver- chte en drie vrije sprongen. In het eer- i nummer behaalde B. Denneboom 36 punt en F. Ho verkamp 30 13/100 p. !t tweede nummer werd met 98 65/100 p. vonnen door J. Stotijn (H.Z.P.C.), ge- gd door L. Gampers (Het IJ) met So ,100 p. E HOLLAND—BELG IE-ESTAFETTE. Voor het eerste HollandB.elgië-num- ir 4 maal 200 Meter vrije slag kwamen 'inmiddels gearriveerde Belgen met een bestaande uit Em. Thienpondt, P. G. Blitz en J. Guillini, terwijl Holiandsche ploeg bestond uit Henk Essen, W. Kempen, G. van Voorst en H. de Haas. en Van Voorst starten en geven over resp. aan Coppieters en aan de' Haas, die ongeveer gelijk opzwemmen. Dan weet Blitz op Kempen, die de keerpunten steeds vrij slecht neemt, belangrijk in te loopen. Henk van Essen ziet geen kans meer, den achterstand op Guillini in te halen, zoodat de Belgische ploeg wint in 10 min. 13 sec.de tijd van de Holiandsche ploeg was 10 min. 21 3/5 sec. Een estafette 4 maal 100 Meter vrije slag voor heeren, waaraan slechts drie ploe gen deelnemen, heeft tot resultaat: 1. Het IJ in 4 min. 38 3/5 sec. 2. H. Z. P. C. in 4 min. 511/5 sec. 3. A. Z. in 4 min. 54 4/5 sec. De uitslag van het nummer 50 M. vrije slag voor heeren leden van A. Z. is in klas se A.: 1. K. Kopper 30 sec. 2. G. v. Voorst 31 sec. Klasse M.7. Bosch 31 3/5 sec. Klasse C.: (boven 25 jaar): 1. Hoogen- stijn 33 sec. 2. Th. Coffeng. 39 sec. Een estafette voor heeren 4 maal 100 M. schoolslag tusschen De Waterratten en A.Z. werd door de Haarlemmers gewonnen in 6 min. 21/5 sec. Tijd van A.Z., was 8 min. 16 sec. DE WATERPOLO-WEDSTRIJD HOLLAND—BELG IE. Tot besluit werd de polowedstrijd Hol landBelgië gespeeld. De volgende ploe gen kwamen in het water: Holland: C. H. Mousset Jr. J. Elzinga F. Kuipers J. J. Kohier J. Buys J. v. d. Velden Jr. Jac. Kohier Scheidsrechter: John Steyer. L. van Gheen P. Coppieters H. de Pauw H. Stoelen G_. Blitz, B. Bauwens J. Tensen. België. Over den wedstrijd geeft de „Mndmrg.' volgend verslag: Coppieters haalde voor de Belgen den bal, wierp naar Blitz, .die echter over de beenen van Kohier zwom, waarop deze gemakkelijk naar de voorhoede terug speelde. Mousset werd toen door de Pauw onderhanden genomen, maar de Amstei dammer keerde het leder en zoo verhuis de de bal weer naar de Holiandsche voor hoede. Toen Buijs zich echter den bal door Stoelen liet afnemen, zwom deze op en Mousset had het nakijken (01). De Belgen zwommen snel, zeer snel zelfs en waren al bij den bal voor er een Hollander in de buurt was. Van Gheen los te weer een pil, die Mousset stopte, en de bal kwam toen weer bij Buijs, die vrij lag, waarop een onhoudbaar schot volgde. (11). Onmiddellijk na het uitzwemmen zaten de Belgen weer voor het Holiand sche doel. Koos Kohier dekte niet goed en met een razenden vaart ging de bal van hand to hand, waarop Coppieters ander maal voor de Belgen de leiding neemt. (12) Nadat een hard achterwaartsch schot van Blitz voor Holland goed afliep, maakte Stoelen binnen de vier meter een opzettelijke fout, waarvoor hij het *nter uit moest. Van der Velden wierp den tooge- stanen strafschop in het Belgische net en weer waren de partijen gelijk (22). Hei tempo van den wedstrijd was ongelooflijk vlug en er werd tamelijk - veel gescho-.cn. Toen Elzinga en de Pauw binnen do vier meter aan het stoeien waren, moes'en zij het water uit en de Belgen bleven ioen even in de meerderheid. Plotseling zetie de Hol iandsche achterhoede goed voor. Er werd door de Belgen geen fout gemaast en de toegestane vrije worp voor Buijs gmg via Ivöhler naar van der Velden en carambo leert langs Tensen en de lat in het Belgi sche doel (3—2). Het laat zich begrijpen, dat de spanning groot was. Aan weerszij den werd er snel geplaatst met afwisselend succes, maar als Elzinga binnen de vier me ter met beide armen boven de Pauw ligt, moet Elzinga het water uit en de Pauw maakt wederom gelijk (3—3). Met dezen stand ging de rust hierna in; Na de rust, die slechts de reglemen taire drie minuten duurde, bleken de Hol landers vrijwel uitgespeeld te zijn. Het tempo was lang zoo snel niet meer, maar wat erger was, de Belgen traden zoo over donderend op, dat er geen bijhouden aan was. Bazend snel en zuiver plaatsen voor kwam elke Holiandsche poging om te spe len. Elzinga kreeg» een zoodanige inzin king, dat er nigts meer mee te beginnen was. De eerste fout die hij maakte, door slecht plaatsen, was het plaatsen naar Belg Blitz, die snel naar Coppieters door gaf en scoorde (34). Jac. Kohier pro beerde het toen niet een ver schot, maar ér zat geen kracht achter en de bal werd corner geslagen. De scheidsrechter zag 'net niet en gaf doelworp. Toen werd er weer door Enzinga slecht geplaatst, waarop van Ghcem niet miste en hard in het Holiand sche doel schoot (35). Dc Holiandsche voorhoede kreeg teen nog een prachtkans, maar van der Velde, die vrijwel alleen lag plaatste den bal naar Buijs en het was weer mis, want een der Belgen was snel ler bij den bal dan de Leidenaar. Dc bal verhuisde naar do Belgische voorhoede en toen maakte Elzinga een kolossale fout door niet over te nemen, waarop Coppie ters het halve .dozijn vol maakte (36). De Hollanders brachten er verder niets meer van terecht en hun spel was zoo stun telig, dat dc Belgen er braaf van profiteer den en zonder noemenswaardige inspan ning in den aanval bleven. Er werd vooral op den zwakken Hollandschen rechtsachter gespeeld met het gevolg, dat Elzinga in staat gesteld werd nog meer fouten te ma ken Hij kon niet wegkomen en vooraleer hij in een goede zwempositic lag maakte de Pauw het zevende doelpunt. (37). Nauwelijks is ,er weer uitgezwommen of handig plaatspel van Stoelen en Coppie ters bezorgde den Belgen wedroin een doel punt van de hand van laatstgenoemde. (3S). Toch kreeg Holland nog een kansje en wel toen Bauwens binnen de vier meter een opzettelijke fout beging, waarvoor hij VOORNAAMSTE NIEUWS Holland boekte gisteren te Amsterdam twee nederlagen tegen België. Rotterdam wint den korfbalwedstrijd van Antwerpen. Holiandsche successen op de Engelsche Athletiekkampioenschappen. De uitslag van de T. T.-races. natuurlijk uit het water verwezen werd. Van der Velden nam dén strafworp, waar op de stand 4—8 werd. Een paar schoten op het Belgische doel brachten geen opluch ting of verandering in de speelwijze der Belgen. Zij bleven in de meerderheid en hun snelheid en plaatsen, alsmede liet- spel was zoo af dat de- Holanders vrijwel geen kans hadden. De eene fout na dc andere werd door onze jongens gemaakt en toen IC. Ivöhler Coppieters vrij liet en de Belg daardoor vrij liggend scoorde, was men blij, dat het afgeloopen was. Dc Belgen hadden verdiend met 49 gewonnen, en zij hebben daarmede den Hollanders een lesje gegeven. ATHLETIEK LEIDSCHE GYMNASTIEK- EN ATH LET IEK-VER EEN I GING „D0NAR". De wedstrijden van a.s. Zondag. Men schrijft ons: De wedstrijden van bovenstaande ver- eeniging op Zondag 13 Juli op het A.S.C.- terrein beloven een succes te worden. Op de 100 M. starten o.a. de kampioen en re cordhouder verspringen van Donar, do snelle Hannes de Boer van te Werve, Both, Bijlstra, Karman en Lieshout van V. en L. De SO M. Junioren is zeer goed bezet, evenals het nummer 1500 M. nieuwelingen, waar ruim 20 deelnemers zullen starten, terwijl de 400 M. nieuwelingen 30 inschrij vingen telt. Op de 800 M. zien wij o.m. ingeschre ven atlileten als Huibers en Wirik van Feyenoord, Geurts, van V. en L., Schmidt van A.V. '23, Frits du Hen van D.F.C. en de lange afstapdlooper Wolf. De Olymp. Estafette belooft, vooral door het deelnemen van Feyenoord en D.F.G., eveneens een spannend en goed nummer te worden, terwijl de 4 X 100 M. estafette ploegen van V. en L., P.P. en D.F.C. laat zien. Doch de clou van den dag zal wel wor den het nummer 5000 M. invitatie, waarop 5 der beste Ned. lange afstandloopers star ten, m.n. do populaire Baars Steineman, van P.P., Gerbrand» van Blauw-Wit, Peters van dc Trekvogels, en do Gebr. Versteeg, de nieuwe sterren van K.V.A.Z. Vooral waar menigeen zich het loopen van Baars vorleden jaar nog wel zal herinneren, is dit nummer alleen reeds een gang naai de Kempcnaerstraab overwaard. En dan het nummer 1500 M. snelwande len, waar de populaire Cor Gubbels acte dc presence geeft! Verder nog hoogspringen, met den kam pioen Kamstra, cn kogelstooten, met deel nemers als Coliju, Kaïnstra, Flaschwinkel en Spengler, terwijl ook het nummer speer werpen kl. C. zeer goed bezet is. Al met al een zeer goed programma, dat niet zal nalaten van groote propagandis tische waarde te zijn voor de Athletiek in de Sleutelstad. TE ASSEN ZIJN DE T. T. INTERNATIONALE MOTORRACES gehouden. - Gaiss, winnaar klasse A. Simcock, winnaar klasse B OP HET TERREIN BIJ „LARENBERG te Hilversum werden door de Noord-Hollandsche Jachtvereeniging hippische wedstrijden gehouden. Luitenant Pahud de Montagnes won op Marcroix den beker van Laren

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7