BUITENL. BERICHTEN NED. OOST-IN UIT DE RIJNSTÏ MAANDAG 7 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD Verdronken. Te Blerick viel de 15-jarigc 8. in de Maas. Vóór iemand het ongeluk bemerkt had, was de jongen al verdronken. Door de hitte bevangen. Te Deurne is de 25-jarige landbouwer v. d. B. tijdens den arbeid op hei veld door de hitte bevangen en aan de gevolgen over leden. KINDERVERLAMMING. Ook in Friesland meerdere gevallen. In de provincie Friesland komen ook verschillende gevalion van kinderverlam ming voor en wel te Boyl en omtrek. Ook enkele volwassenen zijn aangetast. De scholen ten zuiden van de Linde (M'est ate] lingswerf) zijn tijdelijk gesloten. De ziekte breidt zich uit. ZWARE BRAND TE 's-GRAVENI-IAGE. Een Radiofabriek vernield. Het pand Nieuwe Havenstraat 09 te Den Haag, waarin gevestigd is de kantoren en fabriek der firma „Radiogolf", is Zaterdag middag omstreeks cén uur uitgebrand. Aan de voorzijde van het huis zijn eeni ge kamers voor kantoor ingericht, daaraan grenst een groote ruimte, welke als werk plaats cn pakhuisruimte is gebruik is. Hier stonden een groot aantal radio-toestellen, kastjes, kisten voor emballage enz. Op het pakhuis was nog een verdieping gebouwd, welke eveneens door Radiogolf in gebruik was. De eigenaar was met vrouw en kinderen enkele oogenblikken afwezig in de onmid dellijke nabijheid zijner woning. Naar zijn verklaring zag hii plotseling rook uit zijn pakhuis en toen hij toesnelde, stond de zaak al in vuur en vlam. Waarschijnlijk is do brand het eerst ontstaan aan de voorzijde van het pak huis. Door dc groote hoeveelheid brand baar materiaal nam het vuur in enkele oogenblikken zeer in omvang toe. Na kor ten tijd kw am de brandweer met een spuit ter plaatse en vatte het blusschingswerk aan met drie stralen aan drie kanten. Onderwijl was het gehecle pakhuis dour' het vuur aangetast en stond in lichte laaie. De brandweer oordeelde het noodig nog een tweede, ccn derde en een vierde motor spuit te laten komen en de groote magazijn ladder. De koffiehuizen, welke aan het pakhuis grenzen, moesten grootendeels ontruimd worden, daar gevreesd werd, dat het vuur zou overslaan naar deze huisjes, welke - slechts door een smalle gang van het bran dende perceel gescheiden zijn. Aan de andere zijde is een groot pak huis, waar verschillende draaiorgels gebor gen worden. Deze instrumenten werden alle op straat gezet, daar het dak van dit pakhuis reeds vlam vatte. Toch slaagde de brandweer erin de be lendende perceelen te beschermen. Nadat de brand eenigen tijd gewoed had, stortte het dak van de radio-werkplaats met groot geraas in. Enkele minuien later begaf de voormuur zich grootendeels, zoo dat de brandweer alles in den steek moest laten om er onder uit te komen. Eerst na drie kwartier spuiten vermin derde de vlammenzee zienderoogen. Toen kon order gegeven worden, dal een gedeelte van het materiaal kon inrukken. Het gekeele perceel is een ruïne gewor den. Ook in do belendende perceelen is de schade, door het water veroorzaakt, groot. In den aanvang van hét blusschingswerk had de brandweer nog pech. Toen de tweede motorspuit zou worden ingezet brak een der assen van de pom pen. Een journalist, die toevallig in de buurt was, zag ook, dat de pomp stuk sloeg, ren de naar een telefoon, waarschuwde den hoofdcommissaris, die dadelijk order gaf om twee andere motorspuiten te sturen. Commissaris Kramer en zijn staf stel den een onderzoek in naar de oorzaak. Niet alles was even duidelijk. De schade bedraagt vele duizenden gul dens; een juist bedrag van deze schade is nog niet te noemen. Ook in het belenden de perceel 95, waarin de draai-orgelmakerij. van Denies is gevestigd, is aanmerkelijke schade toegebracht, voornamelijk door verschroeiing en door bluschwater. Tegen drie uur kon dc brandweer haar taak als geheel geëindigd beschouwen. De eigenaar van de radio-firma, de heer T., moest op het hoofdbureau van politie verschijnen in verband met het onderzoek naar de oorzaak. Tot dusver zijn geen feiten aan het licht gekomen, die een vermoeden van brand stichting zouden wettigen. Onweer. Te Barneveld is Vrijdagavond de blik sem ingeslagen in den met hooi ge vulden schuurberg der Wed. G. van Maanen. De gehecle berg met inhoud, benevens een stier en twee kalveren, zijn een prooi der vlammen geworden. Schuur en berg waren verzekerd. Met moeite slaagde de brand weer er in, het huis, dat reeds vlam had gevat, te behouden. Te Heiligerlee sloeg de bliksem gister nacht in de woning van E. Mulder, welke totaal afbrandde. ZIJN SCHOONMOEDER MET EEN HOOIVORK DOODGESLAGEN. Noodlottig einde van een twist. De landbouwer S. te Vorden sloeg Vrij dag, naar aanleiding van 'n kleine kwestie, zijn schoonmoeder, de wed. B., zoo hevig met een hooivork op het hoofd, dat de hersenen naar buiten puilden. In zeer ernstigen toestand is zij naar het ziekenhuis vervoerd, waar zij is overleden. De dader is gearresteerd. „De Crfc." MOORDAANSLAG TE DEN HAAG. Een Duitsch student pleegt een poging tot doodslag. Zaterdagochtend werd de Valkenbosch- laan te Den Haag in rep en roer gebracht door oen poging tot doodslag, welke daar gepleegd is in perceel no. 112, welke po ging echter gelukkig geen ernstige gevol gen heeft gehad. lil genoemd perceel woonde op de le etage een jong echtpaar met een kind. De raa.i.'-de 30-jarige A. B., had 's ochtends de woning verlaten voor een reis buiten de stad. Hij ging echter eerst nog even schoe nen koopen en wilde deze voor zijn ver trek nog aan zijn vrouw laten zien. In zijn woning teruggekeerd, begaf hij zich naar do slaapkamer, waar hij meende zijn vrouw te zullen vinden. Deze was evenwel in dc voorkamer, doch toen B. zich daarheen wilde begeven, werd plotse ling dc deur van een kast geopend cn hier uit kwam een man te voorschijn, die snel een revolverschot op B. loste. Het schot trof B. slechts aan het been en bijtijds, voordat een ander schot kon worden ge lost, wist B. een raam op te schuiven en door het roepen van „moord" de aandacht van het publiek te trekken. Spoedig had zich voor hel perceel een groote menigte uieuwsgierigen verzameld en ook eenige agenten hadden kennis van het geval gekregen. Deze laat sten traden de woning binnen en op aanwijzing van B. begaven zij zich naar boven, waarheen de dader na zijn aanslag was gevlucht. Inderdaad troffen zij dezen daar aan, waar hij zich opgesloten had in een kamer tje. Oj) het bevel der politiemannen gaf hij zich echter gewonnen, waarna hij werd ge arresteerd. Het bleek te zijn de 20-jarige Duitsche student "Walter M., wonende tc Buer in Duitschland. Na eerst naar het politebureau in de Ar- chimedesstraat te zijn overgebracht, 'is hij later getransporteerd naar het hoofdbu reau aan het Alexanderplein. Inmiddels was de geneeskundige dienst ten kpize van dén aanslag gearriveerd, waar de getroffene, die slechts een schamp schot aan het been had bekomen, werd ver bonden. Ook commissaris Kramer was spoedig ter plaatse, voor het instellen van een onderzoek. Daarbij bleek, dat de vrouw van B. spoorloos verdwenen was. Het kind werd tijdelijk bij buren onder gebracht. Nadere bijzonderheden. Uit het politieonderzoek is gebleken, dat de echtgenoote van B. het plan had opgevat om zoodia haar man vertrokken zou zijn om op veis te gaan, de woning te verlaten. Zij had den Duitschen student U., die een neef van haar is, verzocht, haar bij het inpakken van koffers behulp zaam te zijn. Toen haar man plotseling thuis kwam en zij zich in haar plannen ge stoord zag, gaf zij den student den raad, zich in een kast te verstoppen, waaraan deze gevolg gaf. Toen B. den student in de kast ontdekte, ontstak hij in woede. Er ontstond een worsteling, waarbij de stu dent een revolver greep, die eigendom was van B. en daarmee schoot. De vrouw had intusschen de vlucht genomen. Later in den namiddag kwam zij te voorschijn uit een brandstoffenkast. Zij gaf toen alle- inlich tingen aan de politie, welke een ander licht op heb gebeurde deden vallen, dan aanvankelijk gebeurd was. Dc student U. blijft nog in politiebewa- ring. Nader wordt nog gemeld: Het slachtoffer de heer B., Indisch- verlofganger, werkzaam bij een Petroleum- ond er neming was gedurende eenige maan den in gemeld perceel met vrouw en kind woonachtig. Juist einde dezer maand zou hij weder naar Indië terugkeeren. Tijdens afwezigheid van den heer B. was diens vrouw en land. alleen thuis. De bene- denétage wordt, bewoond door de familie E. Kort nadat de heer B. na een korte af wezigheid thuisgekomen was hoorde mevr. E. een geweldig gestommel op de tweede etage. Toen zij zich naar boven begeven had vond zij twee mannen vechtend op den grond, waarvan de een, de 20-jarige Duit sche student W. U., een revolver in de hand had. Zij slaagde er in hem die te ontnemen, waarop de man in een andere kamer vluchtte en zich opsloot. LAFFE OVERVAL TE HEERLEN. De dader gearresteerd. Een laffe overval heeft Zaterdagavond naar „De Crt." meldt, aan den Valkenbur ger weg te Weiten plaats gehad. Aan de politie werd telefonisch medegedeeld, dat men op genoemden weg een zwaar gewon den man had aangetroffen. De plaatsver vangende commissaris van politie, de heer Van den D old er nam onmiddellijk de noodi- ge maatregelen. Een tweetal rechercheurs, die zich naar den Valkenburgerweg bega- j ven, trof in de Geleenstraat een vracht- l auto aan, waarop men den getroffene, den I te Heerlen wonenden A. Brands, naar het hospitaal vervoerde. Daar bleek, dat men hem met een mes een diepen steek in den hals had toegebracht, waardoor hij levens gevaarlijk gewond was. Op de plaats van liet onheil, vonden de rechercheurs" een pet en een door midden gesneden sjaal, die aan den gewonde toebehoorden. Inmiddels was een onderzoek ingesteld in het kosthuis van den mishandelde, met het resultaat-, dat de inspecteur-recher cheur Weyma en de rechercheur Halmans, te middernacht, den vermoede!ijken dader J. H. die te Klimmen woonachtig is, in een café te Voorendaal konden arresteeren. J Naar wij vernemen bestond er reeds eeni- gen tijd een veete tusschen do beide per sonen over him werk. H. heeft den ander vermoedelijk naar den Valkenburgerweg gelokt, waar hij hem plotseling met een mes aangevallen heeft. De toestand van den gewonde was Zon- i dagavond in hooge mate zorgwekkend. DE ZAANSCHE SCHATGRAVERIJ. Op een binnenplaatsje hervat. Het schatgraven heeft te Zaandam, zij het op een andere plaats dan voorheen, wederom een aanvang genomen. De heer Ros, de voormalige eigenaar van de terrei nen, waarop onlangs de Duitscher Lang- hirst aan het graven is geweest, aldus het „Volk" is thans aan het Franschepad nieuwe opgravingen begonnen. Het terrein waar thans wordt gegraven, ligt eveneens in dc omgeving van de Ooslzijdcrkcrk, on geveer in dczelfe straatwijdte als de plaats waar voorheen de opgravingen plaats vonden. Nu het Gemeentebestuur geen toeslem ming tor graven meer wil geven, wil de heer Ros het blijkbaar eens op een andere plaats probeeren, ook thans wordt de heer Ros in zijn werkzaamheden weder door een helderziende dame bijgestaan. Dc plaats, waar men nu het graven is geslagen, heeft geen grootèn omvang, het is een binnenplaatsje van een arbeiders woning ter grootte van enkele vierkante meters. Op de mededeeling, dat bij het heien der woning de palen stuitten, wat dus wees op een ondoordringbare plaats, schijnt do heer Ros deze nieuwe opgravingen te zijn begormen. Of het succes veel gröoter zal zijn dan bij de vorige opgravingen, wen- schen wij echter vooralsnog te betwijfelen. Het drama in de Faber van Riemsdijkstraat Nu de Hooge Raad het vonnis van het Haagsche„ Gerechtshof, waarbij de markt koopman M. B., wegens doodslag op zijn echtgenoote R. >S. in de woning in de Fa ber van Riemsdijkstraat te Den Haag tot vijf jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, heeft, vernietigd en de zaak verwezen naar het Gerechthof van Den Bosch, heeft de proc.-generaal het bevel tot gevangenne ming van den verdachte ingetrokken. B., die voortvluchtig was, kan dus nu ongehinderd, aldus de „Nwsbr.", naar de Residentie terugkeeren. Een tragisch sterfgeval. Zaterdagmiddag heeft zich op den Park weg te Voorburg, ter hoogte van dc Julia na straat een droeve gebeurtenis afge speeld Terwijl de echtgenoote van het. Tweede Kamerlid W. Drop, aldaar liep te wandelen, ontstond pr een gevecht tus schen haar hond en die van andere wande laars, waardoor mevrouw Drop zoo over stuur raakte, dat. zij plotseling bewusteloos nederzeeg. Dadelijk toegeschoten aanwezi gen brachten haai: in den tuin vaji een nabij gelegen villa, vanwaar onmiddellijk om een dokter werd getelefoneerd. Een ongelukkig toeval wilde, dat geen der doc toren thuis was, zoodar het 20 minuten duurde eer dr. Pieck ter plaatse verscheen. Deze kon helaas niet. anders dan den dood van mevr. Drop constateeren. Per rijwielbrancard van de politiie is de overledene daarop naar haar nabij gele gen woning in'de Vlietenburgstraat ge bracht. Het plotselinge sterfgeval wekte b>j ooggetuigen en andéren in de buurt groote deelneming. De ontploffingsramp te Groningen, Uit het academisch ziekenhuis te Gro ningen is ontslagen mej. Kraak, de laatste van de slachtoffers van de ontploffingsramp die in December te Groningen plaats vond. ONGELUKKEN VUURWERKFABRIEK IN NEW JERSEY ONTPLOFT. Vele dooden en gewonden. Te Asbury-Park in den staat New Jer sey heeft een ernstig ongeluk plaats ge- bad. Door een tot dusver nog niet- opge helderd e oorzaak is een vuurwerkfabriek in de lucht gevlogen, waarbij een groot aanial personen werd gedood, terwijl ve len gewond werden. Tot. dusver konden vier lijkon worden geborgen. 200 dooden op Amerïka's onafhankelijkheidsdag. Zooals gewoonlijk heeft de Amerikaan- sche onafhankelijkheidsdag ook dit jaar weer talrijke slachtoffers geëischfc, zoowel door het ontploffen van a-uurwerk als door auto-ongelukken, terwijl ook velen bij ne>; baden verdronken zijn. Te New York alleen zijn 20 slachtoffers te betreuren, terwijl het totale aantal slachtoffers voor de geheele V. S. ruim 200 bedraagt. Het juiste aantal gewonden is nog niet bekend. Stoomboot gestrand, na aanvaring. V ij f dooden. In den nacht- van Zaterdag op Zondag is het Ituliaaiisehe motorschip „Francisco Morofini" in de nabijheid van Zara in aan varing gekomen met het Zuid-Slavische stoomschip „Karageorgewifcsj". Het Zuid- Slavische stoomschip, strandde in het ka naal van Pafman. Van de 400 pasasgiers. die het schip aan boord had werden hier- ben 5 gedood, terwijl 17 anderen gewond werden. De overige passagiers zijn allen door het Italiaansche motorschip aan boord genomen, dat hedenmorgen in de haven van Zara is aangekomen. De gewon den zijn onmiddellijk in het ziekenhuis op genomen. Boot met 29 Chineezen omgeslagen. Naar men uit Moekden meldt, is op de Sungari-riviev een groote boot met 29 per sonen omgeslagen. Slechts acht Chineezen konden werden gered. De meeste slacht offers zijn emigranten. NOODWEER IN SPANJE. Aardschokken in het zuiden Verwoes tingen te Vitoria. Gisternacht werd Zuid-Spanje door een aardbeving geteisterd, waardoor in het bijzonder Sevilla, Malaga en Cordova wer den getroffen. In verscheiden plaatsen maakte een pa niek zich van de bevolking meester. Bij de aardbeving, die tegen 11 uur plaats greep, verlieten de bewoners ijlings hun huizen, om zich in veiligheid te bren gen. Gelukkig bracht de beving geen bijzon dere schade teweeg. Niettemin overnacht ten velen in de open lucht. In Midden-Spanje woedde in den afgc- loopen nacht eveneens hevige onweders, die groote schade aanrichtten en velen personen het leven kostten. In de provincies Segovia, Guipozcoa, Burgos cn Soria woedde een onweer, zoo hevig, als men zich niet meer kon herinne ren. De oogst werd geheel vernield. In Guipozcoa trad de Oria buiten haar oevers en zette de omgeving over een groote uit gestrektheid onder water. Een autobus waarin een zestal personen waren gezeten, werd door de watermassa meegesleurd. De inzittenden, die zich door een overhaaste vlucht wilden redden, verdronken. In de provincie Burgos werden twee personen door den bliksem getroffen en gedood. In de omgeving van Vitoria woedde een verschrikkelijk onweer, gepaard met he- vigen hagelslag, waardoor niet alleen de oogst werd vernield maar ook de gebou wen werden beschadigd. Meer dan 20 per sonen, die zich niet tijdig in veiligheid hadden kunnen brengen, werden door de instortende gebouwen en vallend gesteen te gewond. Twee van hen zijn aan de be komen verwondingen overleden. Ook in de noordelijke provinciën van Portugal richtten hevige onweders groote schade aan. Verscheidene personen werden door den bliksem gedood. Hevig onweer te Berlijn, Zaterdagmiddag om half vier heeft ein delijk boven Berlijn een ojiweder gewoed, waarop de stad sinds een maand heeft gewacht. Alles was in enkele oogenblikken in diepe duisternis gehuld. Het regende zoo geweldig, dat weldra op talrijke pun ten der stad straten en pleinen over stroomd waren. De brandweer werd ontel bare malen gealarmeerd. Schuttingen, en steigers werden omgeworpen en talrijke reclameborden werden door den storm van de gevels der^ huizen gerukt. Een groot aantal boomen is omgewaaid. Op de ver schillende meren in den omtrek der stad zijn tal van booten omgeslagen. Eén per soon is hierbij verdronken. 'flü, Groote brand in Roemenië. 250 huizen verwoest; 3000 dakloozen. In het dorp Borsa Maramureseh is een brand uitgebroken, die zich, tengevolge van den hevigen wind, met razende snel heid uitbreidde. De brandweer stond mach teloos tegenover deze vuurzee. Niet minder dan 250 huizen werden ver woest. Vier kerken en vier synagogen zijn in de asch gelegd. Groote graanvoorraden zijn in de vlammen opgegaan. Meer dan 3000 personen zijn tengevolge van deze brandcatastrofe dakloos. Men vreest, dat talrijke personen den dood in de vlammen gevonden hebben. Veertig boerderijen afgebrand. In de kleine gemeente Gerlachov, bij Jagfcfeld, brak Zaterdagmorgen een brand uit, die veertig boerenhofsteden met alle nevengebouwen, dus bijna het geheele dorp, in ascli legde. Daar de inwoners op het land aan het werk waren, kon het blusschingswerk niet terstond ter hand genomen worden. Volgens de gegevens, waarover men tot nog toe beschikt, zijn bij het blusschings werk drie personen doodelijk verongelukt, terwijl negen personen ernstige brandwon den bekwamen. Bijna al het vee is in de stallen ver brand. De ontsnapte gevangene te Wandswordtb. Onder opuit h e v e p a k t. Turner, de man die dezer dagen uit de gevangenis Wandswordth wist te ontsnap pen met behulp van een touwladder, is in een woning te Peckham (Londen) gepakt. Toen de politie binnentrad sprong hij tweehoog uit een raam, waardoor hij ern stige kwetsuren kreeg. Hij werd door an dere agenten, die het huis omsingeld had den, gegrepen en onder hevig verzet ge arresteerd. Een tweede man en een vrouw werden eveneens aangehouden. Een uur lang giftgassen ingeademd. Indienstvan de wetenschap. Het ..British Medical Journal", dat een uitvoerig relaas bevat van experimenten, welke door professor Haldane gedaan zijn, maakt er o.a. melding van, dat de hoog leeraar zich met een assistent een uur lang in een stalen kamer heeft opgesloten, waar zij beiden giftgassen hebben ingeademd. Na dit experiment waren bij beide onder zoekers geen nadeeligé gevolgen te bemer ken. Zij antwoordden normaal op aan hen gestelde vragen. Dit onderzoek zou ten aanzien van vergiftigingsverschijnselen door kolendamp belangrijke resultaten heb ben opgeleverd. Binnenkort zullen van de hand van professor Haldane publicaties hierover verschijnen. POLITIE-OPZIENER D00! IN DEN RUG GESTOK Door lid van een Bataksche di De detachement-s-commandant politie van Ka-ban Djahe, afd. I Sum. Oostkust, de politie-opzien ter, werd Donderdagavond om 'i onderzoek naar een pasardiefsta Batakker, vermoedelijk een lid bende met een mes in den rug Het slachtoffer van zijn plicht daarop overleden. De heer De I vrouw en kind achter. In verband met het gebeurde commissaris van politic 1ste junct-leidei der veldpolitie ter A. Yevinga zich naar Kaban D; ven. ALPHEN AAN DEN Rl Personalia. Aan de Midde School te Haarlem is bevordert tweede studiejaar tot het practi jaar iu de aid. weg- en waterb J. de Groot; bevorderd van het hefc tweede studiejaar J. C. Veile den alhier. Personalia. De heer S. de derwijzer aan de Oranjeschool all als zoodanig benoemd aan de Bi school te Utrecht. De Wilhelmina-feesten. De navereeniging zal a.s. Donderda uur in het hotel „De Vergulde W< algemeene ledenvergadering houd bij o.m. ter tafel zal komen b feestelijkheden 1930. Rijwielbelasting. Tot het a en verkrijgen van kostelooze rijwi zal het kantoor van den ontvan directe belastingen alhier behalv wone dagen en uren ook openges des avonds van 79 uur op 15, 1 29 en 31 Juli a.s. De Oostkanaalweg afgesloten. - dag a.s. zal de Oostkanaalweg v verkeer met rij en voertuigen a: zijn. T. b. c.-bestrijding. Door de vereen. „Draagt elkanders lasten" C. N. V. zal Woensdag a»s. de jaa bloempjesdag worden gehouden. Begin van brand. Zonda-gmid streeks half drie ontstond een be brand in een met hooi en stroo schuur van den slager M. v. D. in c huisstraat. Omwonenden werden opmerkzaam gemaakt door rooi welke uit het dak opstegen. Omn werd met emmers water getracht 1 te blusschen en gelukte hefc verd breiding te voorkomen. De vermoedelijke oorzaak wordt in het vuurtje stoken nabij de schu eenige joDgens. Bekroond. Op het gisteren te gehouden Nat. Zangconcours, uitj ven door de Gem. Zangvereen. „Goi gelegenheid van haar 25-jarig best de zaal der sociëteit aldaar, beha; R. K. gem. Zangvereeniging „O baart, kunst" in de afdeeling „Uitm| heid" een 2en prijs met 268 punten zeker een mooie praestafcie. De R. K. gem. Za-ngvereeniging chri Studio" te Leiden behaalde ei een 2en prijs in de eerste afdeelii 2SS punten. Beide vereenigingen onder leiding van den heer Th. va kerk te Leiden. Geboren: "Wilhelmina Johan van H. Mulder en A. v. d. Stouwe kanna Cornelia, d. van L. Kleijweg J. Verhoeff Peter Joseph z. tod v. d. Linden en C. H. G. M. Geurts zef Leonard z. van H. Zonderop en Onselen Johanna d. van A. C. V en A. Uithol Geertje d. van J. 1 G. Bulk Johanna Cornelia d. van Wit en C. C. Barten Alida Maria J. van Steijn en J. Aartman Arie J. Sohonville en J. Pol Johannes J. v. d. Zwam en S. Schuurman lis Marinus z. van M. Loedeman Ketel. Ondertrouwd: G. L. Morsii A. de Waal. Gehuwd: J. Vermaas 21 j. e Vonk 19 j. Overleden: J. L. Chr. van echtg. van Th. Jongeneel, 66 j., ov Leiden Pieter de Jong 6 mnd., ov Voorschoten A. Boele 70 j. V Egmond 66 j,, echtg, van M. G. v. d. BOSKOOP. Concertavond. Dinsdag 8 Juli a de Chr. Muziekvereeniging een concert ïcerfc geven in de tent op Torenpad. LEIDERDORP. ,Conc het Gevestigd: A. den Lange] Ouden, Hoofdstraat. 196 D. v. Kastelein, Jaagpad 63 I. v. Vliet, I straat 99 L. Scheele en gezin, Zijlv W. Zuiderduin en gezin, Hoofdsfcra Chr. Warsink en gezin, Hoofdsfcra; H. J. v. Dauven, Jaagpad 68 Blokspoel en gezin, Doeswerf 1 W Roodenburg en gezin, Achthoven 17 Corts Tofch, Hoofdstraat 13 A. P. nes cn gezin, Jaagpad 28 M. de v. d. Valk Boumanweg 16 M. Doesstraat 61. Vertrokken: C. Tuit naar Hi G. v. Vliet naar Wilnis W. J Bruin naar Leiden G. Keer e weer Leiden J. M. Noppen naar Sasser W. v. d. Laan en gezin naar Zei E. D. Vlasveld naar Leiden F. H. 1 naar Leiden D.' Rietveld en gezin Leiden.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6