PuroS bij Doorzitten Zonnebrand - /^kioopen BINNENLAND KERKNIEUWS STADSNIEUWS Agenda ZAlfcKDAU 5 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. FRANKRIJK. NEDERLANDSCHE NOTA AAN BRIAND Inzake de z.g. Vereenigde Staten van Europa. Het antwoord dér Ncderlandsche regee ring op het memorandum van Briand met betrekking tot de z.g. Vereenigde Staten van Europa is gepubliceerd. Het komt de Nederlandsche regeering voor. dat in dit memorandum terecht ge sproken wordt van de collectieve verant woordelijkheid tegenover het gevaar, dat zoowel in politiek als in economisch en so ciaal opzicht voortvloeit uit den buidigen toestand van onsamenhangendheid, waarin het algemeen economisch leven van Euro- pa thans verkeert. Zij is van oordeel, dat de coördinatie van de economische en mo- reelc krachten van Europa een zaak is van het allergrootste belang voor alle mogend heden van dit werelddeel. Naar haar mee ning ligt het evenwel voor de hand, dat dit streven naar coördinatie slechts kan sla gen, wanneer de Staten bereid zijn tot een zekere mate van beperking der uitoefe ning hunner souvereine rechten, zooals zij dit trouwens reeds gedaan hebben door het sluiten van het Volkenbondspact. De Nederlandsche regeering constateert mot voldoening, dat naar de meening der Fransche regcering men bij het zoeken naar een formule voor de Europecschc sa menwerking alles moet vermijden, wat zou kunnen leiden tot een verzwakking van het gezag van den Volkenbond. Het Volken bondspact houdt zich slechts met regionale overeenkomsten bezig, voorzoover deze binnen het kader van den Volkenbond val len. Bij do uitwerking van het denkbeeld eener meer algemeene organisatie mag niet worden vergeten, dat een groepeering per werelddeel in de practijk zou kunnen leiden tot een verscherping van de be staande tegenstellingen tusschen de wereld- deelen of tot het scheppen van nieuwe tegenstellingen. Als nieuwe bezwaren en nieuwe span ningen er het gevolg van zouden "zijn, zou men niets zijn opgeschoten door de Euro- peeschc belangen met elkaar in overeen stemming te brengen, en dan zou men be ter hebben gedaan zich niet te verwijderen van den weg, die door het Volkenbondspact is aangegeven, en die beoogt, de tegenge stelde belangen op 'n wereld-plan met elkan der in overeenstemming te brengen, waar bij men zich rekenschap geeft van den al- geheelen samenhang welke tusschen de volken der geheele aarde bestaat. De Ne derlandsche regeering, die overigens niet uit het oog mag verliezen, dat het konink rijk niet slechts de gebieden in Europa be vat, is van oordeel, dat het hier gaat om een van de moeilijkste kanten van het pro bleem, welke met de meeste aandaoht moet worden bestudeerd. Wat de groote richtlijnen aangaat, die het doel der Europeesche federatie zouden moeten aangeven, plaatst de Fransche re geering zich op het- standpunt van de al- geheelc ondc-geschiktheid van de econo mische problemen aan de politieke. Elke' mogelijkheid van vooruitgang op den weg van economische eenheid wordt baars in ziens in hoogc mate bepaald door do kwestie der veiligheid. Het opbouwende streven om Europa een organische struc tuur te geven wil men vóór alles op het politieke plan laten doorwerken. Zulk een conceptie zou naar de meening der Fran sche regeering moeten leiden tot de alge meene ontwikkeling in Europa van het stel sel van arbitrage en veiligheid en tot ge leidelijke uitbreiding tot de geheele Euro peesche gemeenschap van de politiek van internationale garanties, zoodat de parti culiere accoorden of accoorden-groepen zou den worden ondergebracht in een algemee- ner systeem. Met betrekicing tot deze opvatting zou de Nederlandsche regeering nu alreeds eenige voorbehouden willen formideeren. Zij gelooft niet, dat een algemeene verla ging der douanetarieven noodzakelijkerwijs moet worden voorafgegaan door een ver wezenlijking van accoorden op zuiver poli tiek terrein, waaraan die verlaging dan ondergeschikt zou worden gemaakt. Kan een verlaging der tol-barrières niet tegelijk met een politiek accoord worden nage streefd? Het tot stand komen van zulk een verlaging zou een eind Jcunnen maken aan een van de ernstigste bedreigingen van de goede verhouding tusschen de volken, en zou dus op zichzelf een dèr voornaamste elementen kunnen zijn voor het aanbreken van een tijdperk van veiligheid. De Nederlandsche regeering ontkent geenszins, dat er naast de economische ontwapening ook plaats is voor andere methoden ter garandeering der politieke veiligheid. Te Genève heeft zij nimmer verzuimd blijk te geven van haar oprechte gezindheid, om in gemeenschappelijk over leg een oplossing te vinden voor die pro blemen. De Nederlandsche regeering acht zich verplicht hieraan toe te voegen, dat zij er niet van overtuigd is, dat de oplos sing van het veiligheidsvraagstuk zeer zal worden vergemakkelijkt, als men het be perkt tot de Europeesche staten alléén. Zij heeft niet den indruk, dat de moeilijk heden, die tot dusver het succes van de Volkenbondspogingen in die richting heb ben belemmerd, zijn veroorzaakt of ver meerderd door de aanwezigheid der niet- Europeesche staten. De regeering der Koningin is van oor deel, dat zij zich voor het oogenblik tot deze opmerkingen moet beperken. Het schijnt haar toe, dat het terrein nog niet voldoende is voorbereid; gedachtenwissc- lingen zullen nuttig zijn en schijnen-zelfs noodzakelijk om te constateeren hoe men verder moet gaan in deze materie. Zij wenseht nogmaals haar levendige waardee ring te uiten voor het initiatief der Fran sche regeering. Dit initiatief is een nieuwe manifestatie van den geest van internatio nale samenwerking, die bij de Nederland sche regeering altijd de hartelijkste in stemming zal kunnen vinden. De moeilijk heden waarop de verwezenlijking van dit initiatief, gezien den buidigen toestand der wereld ongetwijfeld zal stuiten, kun nen de Nederlandsche regeering dan ook slechts aanmoedigen, de ingewikkelde pro blemen, welke door deze ernstige kwestie aan de, orde worden gesteld, nader onder het oog te zien. CHINA COMPLOT TEGEN FENG EN YEN? In Peking moet een complot ontdekt zijn, dat ten doel had de generaals Feng en Yen en andere generaals der noorde lijken uit den weg te ruimen. Naar gemeld wordt, moet een man ge arresteerd zijn, die opdracht had de moor den voor te bereiden. Hij zou in opdracht van Tsjan Kai Shek hebben gehandeld. ONTVOERING IN DE CHINEESCHE MISSIES. Bandieten hebben twee Engelsche vrou welijke zendelingen ontvoerd in de pro vincie Fockicn. Zij vragen een losprijs van 100.000 dollars. In het Noorden van de provincie Hoe- nan ontvoerden communisten een Spaan- schen Katholieken missionaris. VALKENBURG (L.) Bondslioie! „Janss n"#l{a Dr. Herman G0ZEWIJNSTR. 24Ü- TfcLEF. 65 Van ouds gunstig bek. alleiftwf. Schitterende tuin. Auto-garage. |Liixp Touringcars. 366b Minz. aa\b^f. J. JANSSEN. Naar de St. Emericus-feesten. Bezoek aan Weenen en Budapest. Op veelvuldig verzoek is het bestuur van de Vereeniging tot samenstelling van Nederlandsche bedevaarten er toe overge gaan, om naast de groote reis naar Weenen en Budapest, ter bijwoning van de St. Emericus-feesten in Hongarije een goedkoopere en kortere parallel-reis te ontwerpen, waarvan de duur ongeveer 10 dagen zal zijn. In tegenstelling met de an dere groote reis, gaat deze reis recht streeks van Nederland naar Weenen, met één nacht oponthoud in Passau of Begens- burg, wijl ook dit traject alleen in dagrei zen wordt afgelegd. Men vertrekt eenige dagen later uit Hol land, nuiar i;omt toch tegelijk in Weenen aan. Do ontvangst in Weenen en de plech tigheden in Budapest maakt men gelijk met de andere groote reis mee. Van Buda pest reist 'men ook direct weer, in dagrei zen, naar Holland terug. Zooals men weet staat deze reis onder leiding van Mgr. A. F. Diepen van 's-Her- togenbosch. Door deze bekorting wordt deze tweede reis aanmerkelijk goedkooper. In verband met den grooten spoed in zake de voorbereiding, deze reis vertrekt 14 Augustus, worden de deelnemers aan deze kortere reis verzocht zich zoo spoe dig mogelijk rechtstreeks op te geven aan het Reisbureau Rotala Neerlandica, Rijn straat ISa, Den Haag, telef. 73634, welk bureau, evenals zulks het geval is met de groote reis, ook met de technische uitvoe ring van deze reis is belast. Verdere inlichtingen en programma's voor deze reis zijn ook bij dit Reisbureau verkrijgbaar. Arbeidsvoorwaarden bij het spoorweg personeel. Twee commissies benoemd. In overleg tusschen de directie en den Perscneelraad der Nederlandsche Spoor wegen zijn twee commissies gevormd, die de op 1 Januari a.s. noodig zijnde herzie ning van de arbeidsvoorwaarden van het spoorwegpersoneel zullen voorbereiden. In de commissie, die de tekstwijziging van het Reglement Dienstvoorwaarden zal behandelen, hebben zitting de heeren dr. Ch. F. P. Bodemeyer en H. L. Heijstee na mens de directie en H. J. van Braambeek en L. Willemsen namens den Personeel- raad. De commissie voor de herziening van de bestaande regeling bestaat uit de direc tie-vertegenwoordigers jhr. dr. E. L. Elias, ir. W. Heepkens en H. L. Heijstee en de leden van den Personeelraad de heeren P. Moltmaker, J. Hellemans en C. Cramer. Schildersgezellen als patroons. De schilderspatroons te Roosendaal heb ben na gepleegd overleg besloten, dat de gezellen, niet meer zooals tot dusver veelvuldig voorkwam in hun vrijen tijd als patroon mogen optreden. Het kwam niet zelden voor dat de gezellen werken van derden aannamen, welke dan. des avonds en 's Zaterdagmiddags werden uit gevoerd, tot bedragen van 100 en 200 en hooger; ja zelfs gebeurde het dat een gezel werken uitvoerde waarvoor hij ver schillende collega's des avonds in dienst had. Thans hebben alle Roosendaalsche schilderspatroons zich op boete van 100 per voorkomend geval verbonden hun knechts, die het verbod overtreden, onmid- 'dellijk met inachtneming van den wet tel ijken opzegtermijn te ontslaan. Verschillende gezellen, die dergelijke eigen werken onder handen hadden, heb ben deze nu ingevolge de genomen be- 1 slissing aan hun patroons overgedragen. Geen beursberichten in het algemeen programma. Naar aanleiding van de stappen, die de directie van het persbureau Vaz Dias bij den secretaris van den radio-raad heeft ge daan inzake het via- de omroepvereeniging, die voor de eerste maal het algemeen pro gramma op Maandag 30 Juni verzorgde, ontvangen verbod tot het uitzenden van beursberichten in de persberichten, heeft de directie van het persbureau Vaz Dias hedenmorgen het volgend telegram van den secretaris van den radio-raad ontvan gen: „Algemeene programma-commissie heeft haar besluit tot niet-toelating beurskoer sen in algemeen programma gehandhaafd". Overgang der dienstplichtigen lichting 1915 naar de aanvullings-reserve. De Minister van Defensie heeft in zake den overgang naar de aanvullingsreserve een circulaire aan de burgemeesters ge richt. Daarin wordt o.m. medegedeeld, dat be houdens onvoorziene omstandigheden, op 1 October a.s. naar de aanvullingsreserve zullen overgaan: a. de gewone dienstplich tigen der landmacht, behoorende tot de lichting 1915, met uitzondering* van hen, die de eerste oefening met een andere lichting hebben beëindigd; b. de gewone dienstplichtigen der landmacht van andere lichtingen, die met de lichting 1915 de eer ste oefening hebben beëindigd, met uit zondering van hen, die reeds eerder naar de aanvullingsreserve zijn overgegaan. Van den overgang van deze categoriën zijn niet uitgezonderd de volgende dienst plichtigen van de lichting 1915: a. zij, die reeds in 1914 zijn ingelijfd en ook in dat jaar de eerste oefening hebben aangevan gen; b. zij, die eerst in 1916 zijn ingelijfd en tevens in dat jaar de eerste oefening hebben aangevangen, tenzij zij als nalati- gen zijn ingelijfd. Op laatstgenoemden is van toepassing de in den aanvang onder a. gemaakte uitzondering. Deze uitzondering geldt eveneens voor de onder bovengenoemde bepalingen val lende dienstplichtigen, wanneer zij de eer ste oefening niet onafgebroken hebben volbracht en dientengevolge deze oefening hebben beëindigd met een andere lichting dan die van 1915. De tot de aanvullingsreserve behooren de dienstplichtigen zijn bestemd om in ge val van mobilisatie eerst naar de algemee ne oproeping in werkelijken dienst te wor den geroepen en om dan te komen bij de depots. De aan de naar de aanvullings-reserve overgaande dienstplichtigen verstrekte rijksgoederen, zullen met uitzondering van het zakboekje in October moeten worden ingeleverd. Nader zal worden bekend gemaakt wan neer en waar de inlevering moet plaats hebben. Ned. Bond van R. K. Kraamverzorgsters. Eén dezer dagen had de tweede alge meene ledenvergadering van den Ned. Bond van R. K. Kraamverzorgsters plaats in het Centraal Bureau der R. K. Kraam- verzorging te Rotterdam. Deze zeer geani meerde jaarlijksche bijeenkomst mocht zich verheugen in een drukke opkomst uit alle oorden. De vergadering stond onder leiding van den bondsvoorzitter. Dr. M. van Bouwdijk Bastiaanse, naast wien gezeten waren de Bondsadviseur en alle leden van het hoofdbestuur. Het jaar verslag van de secretaresse gaf een ver blijdend geluid over symptonen van actie en nieuw leven. Voorts deed ze mededee- lingen over verkregen Bisschoppelijke en Koninklijke goedkeuring, óver oprichten van nieuwe afdeelingen en over de erken ning van dezen jeugdigen Bond in de ge organiseerde en in de deskundige kringen. Het verslag van de penningmeesteresse was minder rooskleurig, maar niet ontmoe digend, wijl duidelijk bleek, dat de uitga ven den opkomenden Bond en zijn enthou siasten leden t$n goede waren gekomen. Een zelfde optimistische klank klonk ons tegen uit de Leidsche afdeeling wier verslag en gevoerde actie een welverdiend applausje uitlokte. Hoofdnummer van de agenda was do behandeling van een concept Huishoudelijk Reglement, hetwelk behalve eenige wij zigingen van ondergeschikt belang, er met vlag en wimpel doorkwam. Zeer ernstige klachten werden naar vo ren gebracht uit het midden der vergade ring over de verdoezeling hier en daar van het wezenlijk verschil tusschen gedi plomeerde bakers en gediplomeerde kraam verzorgsters. Met recht gaf het bestuur zeer duidelijk te kennen dergelijke fraude met alle kracht te bestrijden en alle eerlijke middelen in het werk te zullen stellen, om het publiek voor dergelijke misleiding te waarschu wen. Een gediplomeerde baker, al heeft zij ook een staats diploma, is nu eenmaal geen van staatswege gediplomeerde kraamver zorgster wijl deze laatste een betere theo retische school heeft gemaakt en boven dien een half jaar klinische opleiding heeft genoten. Besloten werd, de volgende algemeene ledenvergadering te houden in Leiden. Aan het einde der vergadering werd een rooster van aftreding opgesteld vol gens hetwelk het eerst zou aftreden de voorzitter, die dadelijk weer herkozen werd. Nadat het bestuur geïnviteerd werd binnenkort naar Amsterdam, Haarlem en Breda te komen voor do bijwoning van de oprichting eener plaatselijke afdeeling, werd deze welgeslaagde bijeenkomst dooi den voorzitter gesloten. Goedkcope trein. Yan de stations Den Haag S.S., Voor burg, Zöetermeer-Zegwaart, Zevenhuizen- M., Gouda, Oudewater, Leiden, Hazers- woudc-K., Alphen aan den Rijn, Zwammer- dam, Bodegraven, Waarder, Woerden, Harmeien, Vleuten en Utrecht C.S. naar Apeldoorn, Zutphen, Laren-Almen cn Lo- chem en terug zal op Zondag 13 Juli 1930 een goedkoopc trein loopen. De verkoop der plaatskaar ten, tot een beperkt aantal, vangt aan Zaterdag en eindigt Zaterdag 12 Juli 1930, ten 15.00 of vroeger, indien het vastgestelde aantal zal zijn uitgegeven. Zij worden verkocht door bovengenoem de stations en bovendien op werkdagen door de reisbureaux te Den Haag, Green- markt 22 en te Utrecht Janskerkhof 11 en zijn op geen andere dan de genoemde trei nen geldig. TOEDIENING H. VORMSEL. Z.D.H. de Bisschop van Haarlem heeft het H. Vormsel toegediend in het Dekenaat Leiden aan: M. Vr. Tot. Volwassenen 32 49 81 Leiden O. L. Vr. Hemelv. 119 90 209 H. Jozef 124 90 214 O. L. Vr. O. 0153 170 323 H. Petrus 165 206 371 Oegstgeest 96 87 183 Duinzicht 59 59 Katwijk 39 44 83 Missie-College 1 1 Hoogmade 60 61 121 Voorschoten 94 97 191 Bijdorp 6 6 Wassenaar H. Willibr156 191 347 H. Jozef 35 35 70 Zee Hospituum-Katwijk 4 7 11 Rijpwetering 40 75 115 Oud-Ade 33 51 84 Totaal 1153 1318 2469 „St. Bavo". Audiëntie. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week Dinsdag, Woensdag en Donder dag geen audiëntie v^rleenen. Gemeentelijke Aankondigingen R. K. H00GERE BURGERSCHOOL. Voor het toelatingsexamen zijn geslaagd: Victor Barthélemy, Den Haag; Theod. V. Beek, Oegs!geest; Antoon van Berge He negouwen, LeidenEd. Bogaart, Bodegra ven Karei Braakman, Christ. Bresser, Leiden; Paul van Eisen, Oegstgeest; Frans Filbry, Leiden Leo Hermans, Oegst geestJan Kcecebacker, Veur; Bern. Kui- lenberg Jenö Kuncz, LeidenJoh. L«i- cher, OegstgeestLambert van Lith, Corn. Mank, LeidenHans Molenkamp, Oegst geest; Hugo van Noorden, Den Haag; Wil lem van Ommen, Bram van der Reep, Jan Sala, Jac. Scholtz, Leiden; Jan de Witt Hamer. NoordwijlcerhoutPiet van Zijp, Lfeiden. GEMEENTELIJKE HOOGERE BURGEi*. SCHOOL MET 5-JARIGEN CURSUS. Overgangsexamens. Bevorderd zijn van de le naar de 2e klasse: J. G. Arentz, J. Beumer, J. J. de Blecourt, W. D. J. v. d. Blom, Ja. Ca. Briejer, A. Brouwer, Pa. Ja. Dieben. Ma. J. ;'an Geer, W. F. Harmsen, Eth. Her- weyer, R. I. Horst, D. Lambinon, W. M. E. Noach, La. F. Aa. Steijns, A. J. J. Holthuijzen, H. Pels, M. Boezeman, A. Dirkzwager, Ca. Goddijn, Aa. Ma. Hila- rius, Ha-. Ha. Hoogeveen, N. Kooreman, W. Meijrinlv, J. F. de Nie, J. B. J. Plan- jer, E. C. de Vreugd. P. J. Yperlaan, M. Zaaijer, J. H. C. Zandvoort. A. le Poole, B. Dros, J. Hutchison, M. de Jong, W. M. Liefferink, Aa. A. Ma. van Os, A. J. van der Reyden, K. H. Riel, N. de Roo, G. de Roos, Ea. Eth. Servaas, H. Slegt, J. St^rk, C. Stuivenberg, N. Turksma, B. L. J. Ver meulen. Ja. Aa. van Zwieten de Blom, J. Bok. W. Treffers. Afgewezen 16. Herexamens 3. Van de 2e naar de 3e klasse: G. J. Abelman, B. Bink, J. Bolhuis, Wa. Ka. Broekhuizen, L. H. Brijnen, Mie Ge. Co lin, J. Deurloo, Fa. Ja. Ma. Dijkstra, R. Fijlstra, C. F. 's Garvendijk, W. G. J. Jaars veld, A. Kesselring, J. Kooiman, A. W. Mennes, J. A. Metz, H. Plassohaert, Nie. Ra. Tjebbes, Le de Tombe, Aa. Ca. Ver haar, W. J. H. Nauta, S. A. Alatas, M. G. Bon, C. Driehuizen, Aa. Ja. Hageman, H. G. Hagens, Ja. Hoogendonk, Ma. Kool haas, J. C. Kriest, H. J. Kuiper, W. W. Los, J. A. de Lijster, W. S. Marsman, Ja. Da. Nieuwcnburg, Eth. Ea. Rijnders, G. A. M. Saraber, J. P. G. Sloos, F. G. M. van Straaten, M. de Vries, Eth. Ca. van der, Werf, W. Wiethoff, Ma. Willems, II. Wis- sink. Ma. Da. Woerdeman, A. J. J. van der Zanden, H. Zierfuss. Afgewezen 7. van de 3e naar dc 4e klasse: G. H. van Bergen, A. A. Bueno Bibaz, Tha. van Boc- kel, P. J. P. Buys, II. von Devivere, A. van Gessel, K. L. Hagemans, Aa. Ha. Ha. Ma. Kellenaers, A. Nijka-mp, G. J. Philip- sen, Ky. Radeniakcr, He. Schilt, C. T. Brandes, Ny. Ja. Colpa, H. de Groot, L. W. van Ham, C. S. van Kuik, J. F. Meye- raan, Aa. Che. van Schreven, N. Spaarga ren, K. Verbeek, G. A. Waldkötter, H. J. J. Witteman, Ma. Ja. Ha. Zitman, Wa. van Zwieten de Blom. Afgewezen 4. van de *le naar de 5e klasse, H. B. s.-A.: W. G. van Bergen, J. A. Beversluis, J. J. G. M. Cornelissen, Ca. Ja. den Dopper, N. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den, gezien het verzoek van: a. Th© Texas Company om vergunning tot het oprichten van een ondergrondschi bewaarplaats voor benzine met aftappoffij in het perceel Oude Vest No. 23; b. de Stichting „Liefdewerk Oud Papier' om vergunning tot liet oprichten van eei bergplaats voor papierafval in het percee Oude Rijn no. 77 de N.V. Bataafsehe^ Import- ichappij om vergunning tot ■au de ondergroildscho be- benzine in het perceel Hoog d. de N.V. Brltaafsche schappij om verglnning tot van de ondergroijdsche bev aarplaat: woerd n< lan om Iaat het uitbi iid^i aal-plaats woerd nc import Iaat hei uitbi ?ide >'00 'de hout: igeri hei he L Hin benzine in het petceel Hoog e. de firma D. |D. Noordn ning tot het uitbloiden va op heb perceel H\agw f. J. Raaphorst o; uitbreiden van de broodba ckerij ii perceel Pasteurstraat no. 2 Gelet op de artikelen 6 der wet, geven kennis aan het. public!;, da genoemde verzoeken met de bijlagen op d( Secretarie dezer gemeente ter visie geleg< zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 19 Jul c.k. des voormiddags te half elf uur in In perceel Breestraat 125 (Bureau van G meentewerken) gelegenheid zal worden ge geven om bezwaren tegen deze verzoekei in te brengen. Burgemeester en Wethouders Leiden brengen ter algemeene kennis, dai door hen vergunning is verleend aan C Borgsteijn en rechtverkrijgenden tot oprichten van een timmerfabriek in hel perceel Haagweg no. 80. LEIDEN. Woensdag. R. K. Bond van Handels-, Kan toor- c:i Winkelbedienden, Zita vereeniging, Picterskerkkoorsteej 15, 8.15 uur. De geneeskundige Zondagsdienst huisartsen wordt waargenomen door d{ doktoren: Hovens Gréve, Kors, Seret en Simons. De geneeskundige Zondagsdienst Oegstgeest wordt waargenomen door: Timmermans, Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei apotheken wordt van Maandag 3t Juni tot en met Zondag 6 Juli a.s waargenomen door de apotheek: W. Pelld Kort Rapenburg 12, telef. 594. van der Lof, Sa. Ha. van Luyken, J. Mooij, J. le Poole, Eth van Zwieten. Afj gewezen 1 herexamen 1. Van de vierde naar de vijfde klasse H. B. S.B.: J. F. Abelman, H. P. Arenas Che. Ha. Ea. den Blaauwen, J. H. Bockel, P. Bos, H. K. Choufour, L. J. Duyn, J. E. Eeckelaert, J. H. Eilders, C T. Fontein, Ha. Ma. Ma. Hartgers, J. W Heringa, H. A. Jansen, Ivla. Ca. Klokke- meijer, G. J. ter Poorten, G. F. Wilmink, J. A. Buys, J. E. Boekc, Ina Bosscha, W N. Broekhuizen, E. T. Geertsema, Aa. Ca. de Haas, E. van Heilsbergen, A. M. Kool-J haas, II. J. de Koster, P. C. Kraan, L Lambo, J. A. Mens, J. Montfoort, J. de Roo' J. W. Rijnders, G. A. Beerman. H. P. H. van der Horst, F. A. A. M. Janssens, G M. Lambrechts, C. Lugthart, D. M. J. Norden, C. van Oven, A. C'. Roëll, E. Ja. Roodhuyzen, E. C. Teunissen, P. G. Tide- man, J. M. Verhoog, W. C. A. J. van de Wilde, J. G. Bastiaans, J. van Hellemond. x^fgewezen 10; herexamen 4. Overgangsexamens Chr. H. B. S. Bevorderd zijn tot de 2e klasse: H. P. Aggelen, F, Donkers, J. van Doorn, A. van Duuren, G. J. Gesink, F. Goekoop, E. van der Heide, J. J. de Jong, A. Kwak, II. Lamers, J. Laman, R. Middendorp, F. Ouwehand, C de Ru, J. Timmermans, L. Affourtit, Joha. W, Dumaer v. Twist, Toos Henrard, Betsy Kooy, H. Maas, E. van Mens, A. Oudshoorn, J. E Ouwehand, G. Perk, Jac. van Riessen, Jet van Riessen, G. van Sandick, G. Smink, J. Sobels, Adri.a. Veltkamp, P. Werkman, L. Weeda, J. Zuyderduin. Bevorderd tot de derde klasse: W. Bonte,. J. Corts, Th. van Haaten, J. Henrard, C. de Jong, A. den Ouden, Tj. Reijenga, G. Zand bergen, A. Stoeke, W. Betist, A. Bosch, H. Broekhuizen. K. Eimers, H. Groenendijk, F. Hesselink, C. W. de Jong, F. W. van Limburg; Stirum, L. Parlevliet, J. Rotteveel, J, Ver- sluys, P. Weeda, J. van Zwieten. Bevorderd tot de 4e klasse: F. J. van Eysin- ga, P. Fontein, D. de Graaf, L. van der Harst A. Heijmans, Ph. Koning, C. Kuitman, A. Lek- kerkerker, L. Meerburg, J. Mulder, F. Mun- ting, D. Parlevliet, Fr. Reijenga, W. Storm v. Leeuwen, J. Visser, D. van Riessen, M. de Graaf, R. Heertjes, J. van der Hoek, L. Par levliet, C. de Ro, D. Wiersma, B. van Wijhe, H. Zandbergen P. Wattez, A. Eggink. Bevorderd tot de vijfde klasse: E. Bosschie- ter, H. Doedens, A. van Haaten, Jac.a. de Jong, G. van der Mark, P. Meerburg, Fr. Ney- singh, W. Semelink, W. van der Valk, J. van Arkel, J. Bakker, J. Hamel, A. Kromhout, D. Neysingh, W. Ouwehand, F. de Wolff, G. van Zwieten.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2