SPORT LUCHTVAART VRAGENBUS ZATERDAG 5 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 VOETBAL DIOC. HAABL. BOND. R. K. S. V. „Teijlingen". A.s. Zondag om -2.30 uur speelt Teijlingen II voor de Xederlaagwedstrijden legen V. V. B. I. Was liet de vorige week een sterke tegenpartij thans kunnen ze ook weer rekenen een zware tegenstander te gen zich te krijgen. Doch laat het een prettigen wedstrijd zijn. Xa dezen wedstrijd krijgen wij nog D. O. S. en Meerburg. Om 1 uur ontmoeten Teijlingen Junio ren«Concordia dito tegen zich op Sport- hof. R. K. S. V. „S. N. A." (Stompwijk). Beide elftallen vervolgen a.s. Zondag hun nederlaagwedstrijden. Om half één zullen de reserves den strijd aanbinden te gen D. H. B. I uit den Haag. Dit is voor ons één onbekend tegenstander, maar op de ranglijst van de competitie nemen zij een goede plaats in, zoodat onze jongens goed dienen aan te pakken om één zoo goed mogelijk resultaat te bereiken. Maar gezien de successen van de laatste weken zullen we hopen, dat zij ook nu weer de S. N. A.-kleuren zullen hooghouden. Om half drie zal S. N. A. I de Haagsche twee de klasse V. A. C. I partij moeten geven. Dit zal wel weer een nederlaag worden, of de eerste elftallers moeten eens gaan inzien dat bij voetbal ook enthousiasme aanwezig moet zijn! Enfin, eerste elftal lers, pakt nu eens goed aan en houdt de nederlaag zoo klein mogelijk. Voor het publiek zal het best de moeite waard zijn eens een kijkje te gaan nemen, daar wij hun een paar mooie wedstrijden voorspel len. Vermeld zij nog, dat beide wedstrij den onder leiding staan van den heer M. Verrcen. R.K. S. V. „Meerburg" Zoeterwoude (H.-R.) Morgen zullen onze junioren gaan deel nemen aan de Junioren-atliletiekwedstrij- den, die gehouden worden op het Gemeen telijk Sportterrein aan de Kleverlaan te Haarlem. Voor deze wedstrijden zijn door de organiseerende vereeniging fraaie prij zen uitgeloofd, en hoewel de concurrentie groot is, hopen we maar dat onze jongens eenige van die prijzen mee naar Zoeter woude zullen nemen. Maar dan is het noo- dig, dat allen hun uiterste krachten in spannen en vooralhun zenuwen de baas zijn. Vooruit dan, jonge Mecrburgers, doet morgen wat ge kunt, om zoo den naam uwer vereeniging hoog te houdenLaat ons met genoegen kunnen doen terugden ken aan de wedstrijden van „Leonidas". Een verzwakt juniorenelftal speelt mor gen om 2.30 u. op het terrein van V. V. B. tegen de junioren dezer vereeniging. Van den uitslag valt uit den aard der zaak niets te zeggen, maar we vertrouwen, dat ook hier allen hun beste beentje zullen voorzetten. Maandagavond a.s. verwacht het bestuur alle voetballers op het Meerburgvcld om aan de oefeningen deel tc nemen, die daar onder leiding van den heer A. God- dijn zullen gehouden worden. Maandag j.l. was de opkomst niet zoo mooi als de beide eerste keeren. Laat men bedenken, dat het nut van dergelijke oefeningen heel groot is, waarvan men in de a.s. competi tie za-1 kunnen profiteeren. Een goed ge trainde ploeg, die bovendien ook met her sens speelt, zal het heel ver brengen. Een goede techniek en een goede tactiek zijn de beide voornaamste voorwaarden, die iemand tot een goede voetballer maken. Andere voorname voorwaarden zijn snel heid en uithoudingsvermogen en daarom willen wij al onze voetballers aansporen, om naast den voetbaltrainingsavond op Maandag ook eens den athletiekavond op Donderdag bij te wonen, en daar de z.g. lichte athletiek te gaan beoefenen. Men wordt nu eenmaal geen goede voetballer door eens in de week een wedstrijd te spe len en 's avonds een beetje doel te trap pen. Wie dit wel worden wil, moet zich daarvoor eenige moeite en opofferingen getroosten. Bezoekt dus voetvallers èn den voetbaltrainings- en den athletiekavond CRICKET Overzicht. Voor de 1ste klasse zijn slechts drie wedstrijden vastgesteld. H. C. C. II speelt tegen V. B. A. en zal wel korte metten maken met het danig verzwakte Amster- damscke team. Komt V. B. A. morgen weer met eenige invallers en zonder Binc- ker uit, dan lijkt ons een innings neder laag niet uitgesloten. P. W. speelt tegen V. O. C. welke laat ste op het oogenblik de zesde plaats op de ranglijst inneemt, terwijl P. W. onder aan staat. V. O. C. heeft het echter in de laatste werstrijden leelijk laten zitten en na het goede resultaat van P. W. van verleden Zondag kunnen we een spannen de kamp verwachten. A. C. C. krijgt morgen Bood en Wit op bezoek. Het wordt tijd dat de B. en W.'ers eindelijk weer eens wat gaan winnen en daar is morgen kans op. Voor de Overgangsklasse interesseert ons alleen de ontmoeting QuickH. P. C. C. die voor de Leidenaars van veel belang is. Men zie hiervoor de stand van den kop dezer klasse. gesp. gew. gel. verl. put. gem. H.P.C.C. 6 23 0—1 12—12 100.— Ajax 7 1—o O—l 13—14 92.86 H. C. C. III 7 2—3 0—2 12—14 85.71 L. C. C. speelt legen Quick en krijgt een goede kans om haar positie te versterken Ajax II tenslotte speelt tegen H. C. C. IV cn kan winnen. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse. Den Haag: H. C. C. II—V. R. A.; En schedé: P. W.V. O. C.; Amsterdam: A. C. C.-R. W. Overgangsklasse. Amsterdam: V. R. A. II—R. W. II; Utrecht: KampongHilversumsche C. C.; Nijmegen: Quick U. T. C. C. Tweede klasse B. Schiedam: H. D. V. S. IIExcelsior; Rotterdam: SpartaV. O. C. II; Leiden: L. C. C—Quick (H.). Derde klasse B. Schiedam: H. D. V. S. IllQuick (H.) II; Leiden: Ajax J.IH. C. C. IV. LAWN-TENNIS HET T0URN00I TE WIMBLEDON. Mrs. Moody—Wilss kampioene. Gisteren werd de finale damesenkelspel gespeeld tusschen Mrs. Moody-Wills en Miss Ryan, beiden Amerikaansche speel sters. Mrs. Moody won gemakkelijk met 62 G2, waardoor zij wederom kampioene werd. ZWEMMEN Politie zwemwedstrijden. De jaarlijksche zwemwedstrijden over afstanden van 1000, 1500, 2000 en 2500 M., uitgeschreven door de Haagsohe Politie Sportvereeniging, zal gehouden worden op 23 Aug. a.s. in de Vliet onder de gemeente Leidschendam. WATERPOLO DE WEDSTRIJDEN VAN DE LEIDSCHE ZWEMCLUB. Een waterballet ook voor de toeschouwers. Toch groote belangstelling en Loidsche successen. De waterpolo-wc-dstrijden, gisterenavond voor de competitie van den X. Z. B. in de zweminrichting aan den Hooge Rijndijk door de L. Z. C. gespeeld, waren inder daad waterwedstrijden. Regen, stroomende regen en kiel ter-re gen. Dat waren de phasen, waarin de drie verschillende wedstrijden werden gespeeld 'l Begon met regenen toen L. Z. C. III G. Z. C. III gespeeld werd; de regen stroomde bij den wedstrijd L. Z. C. IIG. Z. C. II en het goot tijdens den wedstrijd L. Z. C. IG. Z. C. I. Voor de spelers was zulks uit den aard der zaak niet erg. Wat wat cv meer deerde hun niet, maar erger was het, dat de toeschouwers, althans voor het grootste, gedeelte, in dit waterfeestspel deelden. Er waren weer enkele honder den polo-enthousiasten, die evenals den vorgen keer getuigen wilden zijn van de verrichtingen van het eerste zevental en aangezien de overdekte ruimte op het zui delijke perron nu niet zoo heel breed is, joeg do kletterregen ook daar en velen hebben zich een nat pak getroost 'om het spel te kunnen volgen. We geven hieronder een kort verloop der wedstrijden. L. Z. C. 111—G. Z. C, III 2—2. De Leidenaars stelden zich als volgt op: Doel: v. Driessum; achter: Dingemans, Lepelaar en Planjer; voor: v. d. Reijden, Meijer en Holst. De eerste aanvallen zijn voor de Gou wenaars. Zij spelen fanatiek en 't spel der Leidenaars valt tegen, wijl zij ongetwij feld niet op zulk een tegenstand gerekend hadden. Toch zijn de L. Z. G'.-aanvallen iets gevaarlijker en vrij spoedig geeft Meijer zijn club de leiding 10). Als Plan jer even later bij een vrijen worp te vroeg wegzwemt, wordt hij naar den kant ver wezen. De Gouwenaars zijn dan sterker, maar hun eerste schot gaat over. Evenwel heeft de midvoor met het tweede schot reeds succes, zoodat de partijen op gelij ken voet komen (1—1). De L. Z. C. is nu weer volledig en uit een aanval ontstaat een corner, die echter wordt overgescho ten. In de tweede helft pakken de Gouwe naars weer dadelijk flink aan. Van terzij de lost de linksvoor dan een mooi schot doch de bal ketst tegen de zijlat in het water terug, waar de rechtsbuiten het leer onmiddellijk inschiet (1—2). Naar onze meening lag deze speler zeker binnen de 2 M. lijn, doch de scheidsrechter gaf goal. Even later slaagt Holst er echter in de partijen weer op gelijken voet te brengen (22) en de Leidenaars zetten er dan alles op om den winnenden goal te fabrieken. We denken, dat zulks geschiedt als Meijer fraai inschiet, maar de keeper vangt het leer juist -nog op zijn rechterhand, volgens vele meening echter volkomen in het doel. De scheidsrechter gaf echter geen goal en met den gelijken stand kwam het einde. L. Z. C. II—G. Z. C. II 4—1. Voor de Leidsohe Zwemclu'b kwamen hier uit: Doel: Fleerkanip; achter: C. Walen kamp, Hofsteenge en A. Smink; voor: E. Munting, H. Walenkamp en W. v. Leeu wen. Dadelijk ontspint zich een snel, bewege lijk spel, van veel beter gehalte dan in den eersten wedstrijd. De Leidenaars zijn bijna voortdurend in den aanval, maar het goede werk van den Goudschen keeper voorkomt voorloopjg doelpunten. Echter zwicht hij voor een ve nijnig schot van H. A. C. Walenkamp, als de bal hem door de handen over het lioofd in het doel verdijnt (10). De Leidenaars blijven goed volhouden en met een fraai schot vergroot E. Munting den voorsprong (20). Spoedig hierna weet dezelfde spe ler vrij op te zommen en als hij tot op een halve meter voor doel genaderd is, schiet hij onhoudbaar inmaar hij heeft het leer onder water doorgehaald en het doel punt wordt geannuleerd. Hierna komt de rust. Ook in de tweede helft is de L. Z. C. bM- na steeds in het bezit van den bal. Ver schillende aanvallen levenen echter niets op deels door slecht schieten, deels door het goede werk van den Goudschen kee per. A. Smink slaagt er desniettemin in na goed opzwommen het derde doelpuntte maken (30).- Geheel onverwacht slaagt de midvoor van G. Z. C. er dan in een tegenpunt te ma'ken, als Meerkamp geen moeite doet den ingeschoten bal te stop pen (31). De voor- en achterhoede van L. Z. C. zwoegen echter door en Munting slaagt er tenslotte nogmaal in te scoren (41), waarmee het einde komt. L. Z. C. I—G. Z. C. I 4-2. Het was inmiddels vrij duister gewor den en <ie regen, die gedurende den vori- gen wedstrijd in hevigheid toenam stroom de thans dusdanig, dab het spel nauwe lijks te volgen was. We merkten echter op hoe beide doelen kort na elkaar op geluk kige wijze aan doorboring ontsnapten. Ook hier leek het, of de Leidenaars hun tegen standers hadden onderschat. Weliswaar werd het werk bij de Gouwenaars hoofd zakelijk gedaan door Bokhoven en de Boer maar zij wisten de overigen tooh zoo aan te moedigen, dat de G. Z. C. geruimen tijd niet voor de Leidsehe onderdeed. Zelfs wist Bokhoven zijn club met een fraai schot de leiding te geven (01), maar dit bra-cht de Leidenaars tot bezinning. Fel ler werden de aanvallen, feller ook de schoten en hoewel keeper v. d. Heijden er heel wat uitgehouden heeft, moest hij voor de rust toch tweemaal zwichten voor schoten van de 1a- Cour en Elzinga (21). Vooral dit laatste was een keurig doel punt. Xa de hervatting begon dc G. Z. C. weer met goeden moed. De rust had blijkbaar goed gedaan en door Bokhoven werd het spoedig weer gelijk (22). Allengs ver slapte dc tegenstand der Gouwenaars toen eenigszins en vooral de Reede kreeg veel meer vrij spel, zoodal hij door twee doel punten (42) de L. Z. C. een mooie over winnen bezorgde. De opstelling der beide ploegen wa,s als volgt: L. Z. C.: doel, J. Goekoop; achter: W. F. van Ligen Schenau, J. Elzinga en Th. van Helvert: voor: J. Buys, J. de la Court en Cl. de Roede. G. Z. C.: Doel: v. d. Heijden; achter: Theijns, v. Willigen en Smit; voor: v. Elk, Bokhoven en de Boer. De stand in de diverse afdeelingen is thans: Eerste klasse B. gesp. gew. gel. verl. v.t. put. 3 3 10—5 6 3 2—1 14—5 4 Eerste klasse B. 3 2—1 11G 4 I L. Z. C. Dolfijn 1 D. J. K. I G. Z. C. I Rei Dolfijn II L. Z. C. II D. J. K. II G. Z. C. II Res, d L. Z. C. III G. Z. C. III 1 1 H.Z. en P.C. Ill 1 Maas III 1 1 6—5 klasse 1 3_io A. 0—3 0—0 ATHLETIEK De A. A. A. kampioenschappen. Bij de tweedaagsche wedstrijden om de athletiek-kampioenschappen voor ama teurs (A. A. A.) welke te Stamford Bridge worden gehouden, behaalden de Holland- sche deelnemers in het nummer Hink-stap- sprong schitterende resultaten. 1. werd W. Peetere (P. E. C., Zwolle) 49 voet 6 3/4 inches, terwijl tweede werd onze landgenoot. S. van Musscher. Heden is de belangrijkste der beide dagen. R. K. Athletiek- en Sportvereeniging „Rood Wit". Het programma der onderlinge abhle- tiekwedstrijden luidt: Zondag 6 Juli: Juniores A: 240 M. hardloopen, discus werpen, Duitsdhe driesprong. Juniores B: 320 M. hardloopen, Duitsche driesprong, discuswerpen. Seniores: Korte afstand: 200 M.; Mid- delb. afstand: 3000 M. speerwerpen en Duitsöhe driesprong. Donderdag 10 Juli: Juniores B.: 1000 M. hardloopen. Seniores: Midelb. afstand 400 M., lange afstand 5000 M., polsstof hoogspringen. Zondag 13 Juli prijsuitreiking. Voor het uitzetten der banen en in orde brengen van het terrein verwachten wij zooveel mogelijk leden. Komt allen! Aan vang der werkzaamheden 11 uur. WIELRENNEN Leidsehe Ren- en Touristvereen. „Swift". Morgen zullen de tijdritten gereden wor den over 60 K.M. door de A-klassers, 40 K.M. door de B-klassers, en 10 K.M. door de Junioren, om de Vollenhoven prijzen. De samenkomst is S uur aan de Gijselaars bank, vertrek naar de startplaats 8.10 uur. HONDENSPORT Dresseeeclub Leiden". Bovengemelde vereeniging organiseert morgen op het L. F. C.-terrein Haagweg een onderlingen wedstrijd met demonstra tie waaraan vijf der beste honden zullen medewerken. PAARDENSPORT CONCOURS HIPPIQUE HOOFDDORP De Paardensportvereeniging „Vooruit" weet de duizelden bezoekers, die jaarlijks het concours hippique te Hoofddorp be zoeken, steeds door iets bijzonders te boeien. Zoo wordt er dit jaar een historische quadrille gehouden, in costuum van het jaar 1830, en uitgevoerd door de Amster- damsche politie met medewerking van de Landelijke Rijvereenigingcn .Kapitein v. d. Wal", „Amste'lruiters", „Ritmeester de Kruyff" en „Kita Senenig". Deze uitvoering, waaraan niet minder dan 64 deelnemers medewerken is een no vum voor ons laud en zal zeker niet min der succes hébben dan vroeger in Berlijn het geval was, toen 32 man aan de quadril le meewerkten. Het zal den 16den Juli in Hoofddorp ongetwijfeld niet aan belangstelling voor heb concours hippique ontbreken. „Southern Cross" te Salt Lake City aangekomen. De „Southern Cross" is Donderdagavond 8 uur 30 plaatselijken tijd (gisternacht 3 uur 50 min. Amsterdamschen tijd) te Salt Lake City aangekomen, waar men zich, ten gevolge van hel. uitblijven van berichten omtrent het verloop van den tocht, reeds eenigszins bezorgd begon te maken. Een menigte van 2000 personen was op het vlieg veld aanwezig om de dappere bemanning toe te juichen. Kingsford Smith verklaarde, dat hij de laatste 300 K.M. met hevigen tegenwind te kampen had. De vliegers waren 's avonds de gasten van het gemeentebestuur aan een diner, waarna zij zich vroeg ter ruste De Southern Cross de wereld om. Naar Reuter uit S'an Francisco meldt, is de Southern Cross daar aangekomen. Hiermede heeft Kingsford Smith nu zijn vliegtocht om de wereld volbracht. GEMEENTERAAD VAN ZWAMMERDAM De Raad dezer gemeente kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: de Burgemeester. Aanwezig: alle leden. De voorz. opent de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige vergadering worden voorgelezen. Eenige ingekomen stuk ken worden voor kennisgeving aangenomen. De tinancieele toestand. Vervolgens wordt mededeeling gedaan van verschillende ingekomen bescheiden betreffen de de Wet, regelende de financieele verhouding tusschen het Rijk en de Gemeenten. Daarbij is o.rn. een besluit van Ged. Staten, waarbij het bedrag in art. 9 van het K.B. van 4 Nov. 1929, Sibl. 476, door de letter U voorgesteld, voor deze gemeente wordt vastgesteld op 47078.54 in plaats van 49013.981/3, zooals was opge geven aan de hand van uitgaven en inkomsten betreffende politie, lager onderwijs en armen zorg volgens de gemeente-rekeningen over 1926. 1927 cn 1928. B. en W. kunnen zich na de gegeven toe lichtingen met het gewijzigde bedrag vereeni gen, zoodat besloten wordt niet in beroep te gaan. Van de Ministeries van Financiën en Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw is bericht in gekomen, dat aan de hand eener voorloopige berekening de uitkeering per inwoner, bedoeld in art. 3, onder b, der Wet van 15 Juli 1929 (Stbl. 388) voor deze gemeente wordt geraamd op 696.93. De voorz. geeft nog enkele berekeningen omtrent de wijziging die bovengenoemde Wet voor de gemeente-financiën brengen zal. Overeenkomstig art. 72 der Lager-Onderwijs- wet 1920, werden aan hel Chr. Nat. School bestuur de noodige gelden verstrekt voor de aanschaffing van eenige uatuurkundige instru menten, een wereldkaart, een stel natuur-his- torische platen en een klassestoel voor de on derwijzeres, een en ander tot een bedrag van 316.80. Geen verkoop van grond. Verzoek van H. de Jong tot aankoop van plm. 1500 M2. grond nabij zijn woning aan de Spoorlaan. B. en W. hebben dit verzoek onder de oogen gezien, doch kunnen in verband met den door den heer de Jong geboden prijs geen ander voorstel doen dan afwijzend daarop te be schikken. Bij de verdere bespreking van dit punt blijkt tevens nog, dat indien tegen een behoorlijken prijs tot verkoop werd overgeaan, de gemeente grond zou verliezen, welke voor de stichting van een nieuwe begraafplaats is bestemd; de begraafplaats zou dan verder vooruitgebracht moeten worden, hetgeen met het oog op de verschillende omstandigheden, als verlies van natuurlijke afscheidingen door bestaande sloo- ten en verlies van grond, welke zeer geschikt als bouwgrond kan worden verkocht, voor de gemeente meer na- dan voordeel zou opleveren Besloten wordt dus afwijzend te beschikken tegen den geboden prijs en niet anders grond te verkoopen dan voor bouwgrond. begraaf- Een nieuwe kerkhof. Voorstel tot aanleg van piaats. Naar aanleiding van het in de vorige ver gadering genomen besluit komen B. en W. thans met het voorstel hen machtiging te ver- leenen om volgens het thans ter tafel komende plan met kostenraming, over te gaan tot de aanbesteding van het stichting eener nieuwe begraafplaats met daarmede in verband staan de werken. Tot bespreking hiervan gaat de Raad in ge heime zitting over. Na heropening der openbare vergadering wordt de gevraagde machtiging met algemeene stemmen verleend. Een brug in Buitendorp. Voorstel tot het maken van een brug en ge deelte straat op het bouwplan „Buitendorp". B. en W. hebben door den gemeente-opzich ter doen opmaken Qen schetsteekening met kostenberekening voor het doortrekken van de Dwarstraat op het bouwplan .Buitendorp" en het verbinden van deze straat door middel van een brug of vasten dam met den Rijksstraatweg Bedoeld plan is op drie verschillende wijzen uitgewerkt. Bij bespreking van dit punt wordt door wet houder van Muiswinkel nog het plan naar vo ren gebracht de verbinding door een betonnen brug tot stand te brengen, welk idee bij meer dere leden instemming vindt en waartoe ten slotte wordt besloten. Besloten wordt nog aan den gemeente-op zichter een extra belooning van 100 toe te kennen voor het houden vap toezicht en con trole van gemeentewege op den bouw van de nieuwe R.K. Meisjesschool voor M.U.L.O. Na een onbelangrijke rondvraag wordt de vergadering gesloten. Vraag Mijn zoon is precies veertien dagen ziek geweest, van Dinsdag tot Dins dag. Hij is timmerman en verdient 32.50 per week. Hoeveel recht op uitkeering heeft hij? Antwoord Wij veronderstellen, dat uw zoon verzekerd is bij de ziekenkas van den Raad van Arbeid. Hij krijgt dan uit gekeerd 80 pet. van zijn dagloon, te begin nen met den derden dag na dien, waarop de ziekte aanving (dus Vrijdag) en met uitzondering van de Zondagen. Vraag omtrent de soliditeit van een levensverzekering Mij. Antwoord Daaromtrent kunnen wij u geen inlichtingen geven. V r a a .g Hoelang en op welke dagen wordt de revue „Turf in je ransel" in Den Haag nog opgevoerd. Antwoord Deze revue wordt iede- ren avond in Scala opgevoerd. Hoelang dat nog duurt, is ons onbekend. DE BELAGERS. De tralie-versperring doet echter eiken aanval te niet

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10