LASTER MAANDAG 23 JUNI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Ernstig tramongeval. Terwijl te circa 5 uur Zaterdagmiddag de Meyerijsche stoomtram te Eindhoven den Kleinen Berg opreed, bemerkten voor bijgangers tot hun ontzetting, dat ter hoogte van de drogisterij Goppel een ar beider, blijkbaar in gedachte verzonken, van het trottoir liep en den weg wilde oversteken en zoodoende tusschen den tweeden en derden wagen van de voorbij rijdende tram bekneld werd. De man werd aanstonds neergeworpen en circa 40 M. meegesleurd. De verbijsterde toeschouwers wisten den machinist te beduiden wat er achter hem was voorgevallen, zoodat ten spoedigste gebracht werd de tram tot stil stand te brengen, hetgeen wegens de leng te en de vaart niet onmiddellijk gelukte. Toen men eindelijk den ongelukkige be reikt had, bleek zijn rechterbeen eenige meters verder tusschen de wagens te lig gen, daar het boven de knie geheel was afgereden. Aan den linkervoet vertoonde het slachtoffer ernstige wonden; stukjes vleesch werden tusschen de rails aange troffen. Een der handen was gescheurd en aan het hoofd was de man bloedend ver wond. Hij had het bewustzijn nog niet ver loren. Do politie was onmiddellijk ter plaatse, alsmede dr. Slager, die de eerste hulp verleende. De ongelukkige leed ont zettende pijnen. Uit een loonzakje en eenige papieren bon men opmaken, dab zijn naam was G. J. Lankhaa-r, afkomstig uit Meeuwen, oud 39 jaar, van beroep ar beider en verblijf houdende in een loge ment aan de Langstraat onder voormalig Gestel. Hij is per politiebrancard naar het R. K. Ziekenhuis vervoerd. Oude man door een auto over reden en gedood. Zaterdagavond is de 78-jarige landbou wer J. L. bij de uitspanning „De Kroon" bij Almelo door een auto overreden en ge dood. Door een wielrijder aangereden en gedood. Vanwege den Geneeskundigen Dient is naar de Centrale Isr. Ziekenverpleging ver voerd een 66-jarige vrouw, die, toen zij op het Rembrandtplein te Amsterdam, den rijweg wilde oversteken, door een wielrij der is aangereden, tengevolge waarvan zij met het hoofd tegen het spatbord van een aldaar stilstaanden auto viel en een hoofd wonde kreeg. Bij aankomst in genoemde ziekenverpleging bleek zij te zijn overle den. De wielrijder is voor verhoor naar een politiebureau overgebracht. Zijn fiets, waarvan de remmen in ondeugdelijken staat verkeerden, is in beslag genomen. Botsing van auto en motor. Dame ernstig gewond. Op den Amersfoortschen Straatweg, tusschen Naarden en Baarn, heeft Zater dagmiddag, ter hoogte van het Hotel Jan Tabak, een ernstig ongeluk plaats gehad. De motorrijder W. T., u;b Moerdijk, met groote snelheid uit de richting Baarn ko mende, kwam in botsing met een twe- seater, bestuurd door J. V., uit Naarden, die het Bosch van Bredius uit kwam rij den. Het gevolg was dat de dame op de duo van de motor werd geslagen. Het 22- jarige meisje, C. J. V., werd daarbij zeer ernstig aan een der beenen gewond. Ook de motorrijder kreeg kwetsuren. Beiden werden naar de Majella-Stichting te Bus- sum overgebracht, waar het linkerbeen van het meisje moest worden geampu teerd. De politie uit Naarden stelt een onderzoek in. FEUILLETON Vrij bewerkt naar het Duitsch P. G. HOCKS. (Nadruk verboden). 13) Toen de generaal hier achter kwam, vertelde hij aan Greta, dat hij zich 's avonds niet al te wel gevoelde en uit het oogpunt van voorzichtigheid den dok ter nog had laten halen, maar dat hij dit aan niemand had willen zeggen om geen on gerustheid te verwekken. Hij vertelde haar dit zoo luchtig mogelijk als om. daardoor te toonen, dat hij 't licht opnam en Gre ta te verhinderen hem met vragen lastig te vallen. En toch bereikte hij hierdoor juist het tegendeel, want ze geloofde, dat hij de waarheid voor haar verborgen hield. En dit lag voor de hand Den vorigen avond had hij zich zóó druk gemaakt en had hij zich zóó opgewonden, dat dit aan zijn ge zondheid geen goed kon gedaan hebben. „Ik moest het u eigenlijk kwalijk nc- msm, dat u me niet hebt laten roepen, tocvi u zich niet wel gevoelde. Op die ina- luier verhindert u mij mijn plicht te doen. Na *i>gt u wel, dat het niet zoo erg met u tt», maar dat doet u alleen om me niet rmgerust te maken. Ik moet u evenwel zeggen, dat ik me nu juist wèl over uw ge zondheidstoestand ongerust maak. Ik heb de plicht op me genomen u te verplegen en daarom zou ik graag den dokter gespro ken hebben, die had me dan kunnen zeg- Een knaapje doodgereden. Te Culemborg werd een knaap van 7 jaren, die uit school kwam, onder de Bin nenpoort aangereden door een auto, waar bij hij vermoedelijk een schedelbreuk op liep. Zonder tot bewustzijn te zijn geko men is hij enkele uren later overleden. Volgens ooggetuigen kon de chauffeur het ongeval onmogelijk voorkomen. Met een auto in een druiven- kas gereden. Doordat de chauffeur tegen een paaltje reed en daarna inplaats van op de rem, op het gaspedaal trapte, reed op den Monsterschenw eg te 's-Gravenzande een auto van den heer M. uit Den Haag een druivenkas van den tuinder V. v. d. Wel binnen. De druivenkas werd zwaar geha vend, evenals de vrachtauto, die door een kraanwagen moest worden weggesleept. Aan de gevolgen overleden. De 27-jarige handelsreiziger A. P. te Almelo, die Woensdag j.l. bij Hardenberg met de fiets tegen een wagon met boomen geladen reed, is gisteren in het R. K. Zie kenhuis te Almelo aan de bekomen ver wondingen overleden. Ongeluk bij motorraces. Bij de gisteren te Hilversum gehouden motorwedstrijden van de Hilversumsche Grasbaan Motorvereeniging kwam de mo torrijder Huizebosch zoodanig te vallen, dat hij met een lichte hersenschudding werd opgenomen. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Weer een doodelijk ongeluk. Zondagavond omstreeks hlaf zeven reed H. de Groot, onderwijzer te Zwolle, bij den overweg in de spoorlijn ZwolleDe venter in Xttersum met zijn motorfiets. Hij reed zeer kalm. Blijkbaar had hij een na derenden trein niet gezien en toen hij op het laatste oogenblik dezen bemerkte, gaf* hij, in plaats van te remmen, vol gas, zoodat hij met volle snelheid tegen den trein opvloog. Zijn linkerbeen werd verbrij zeld en zijn hersenpan gebroken. Korten tijd na zijn overbrenging naar het zieken huis is hij overleden. De overledene was gehuwd, maar had geen kinderen. VERDRONKEN. De 2S-jarige werkman Jacobs uit Stop peldijk (Zeeuwsch Vlaanderen) is nabij de Lier bij het zwemmen verdronken. Te Schijndel is de 15-jarige van D. bij het zwemmen in de Aa in een wiel geraakt en verdronken. Vrijdagmiddag omstreeks 4 uur is uit het Wiihelminakanaal onder Hilva-ren- beek het lijk opgehaald van den 50-jarigen landbouwer A. H. uit Biest-Houtakker. De man had in den voormiddag zijn woning per fiets verlaten om rijsthout te snijden, Met een bundel rijsthout keerde hij langs het kanaal naar huis terug en reed, zoo- als de sporen uitwezen, te dicht langs de kant. Waarschijnlijk is hij het stuur kwijt geraakt en daardoor in het kanaal te recht gekomen. De man laat een vrouw met vijf jonge kinderen onverzorgd achter. Gistermiddag waren in de Konings haven nabij de Koninginnebrug te Rotter dam eenige kinderen ,aan het spelen, toen plotseling de 4-jarige Hartje Meyer uit de Feyenoordstraat van den kant gleed, in het water viel en in de diepte verdween. De politie, die onmiddellijk gewaarschuwd was, slaagde er eerst na vijf uur dreggens in het lijkje van het knaapje op te halen. Het werd naar de ouderlijke woning ver voerd. Gistermiddag is de 30-jarige Noorschc zeeman M. J. Christoffersen, tijdelijk ver blijf houdend in een logement aan den Schiedamschen Dijk te Rotterdam, gaan zwemmen, in de Leuvehaven. De man is plotseling in de diepte verdwenen en ver dronken. Na geruimen tijd dreggen is hot de politie gelukte het lijk van den man op te halen. gen, hoe ik u zou moeten helpen, als u iets mocht overkomen." De generaal zag haar. vriendelijk aan. „Uw bezorgdheid is ditmaal werkelijk overdreven, beste juffrouw", zei hij, „maar ik wil u gaarne aan uw woord houden, in geval ik verpleging noodig mocht hebljen. De dokter weet niets van mijn kwaal af. Ik heb, ik weet niet hoe lang al, zijn voor schriften opgevolgd en op diëet geleefd, maar 't helpt alle maal geen lor. De jicht wil maar niet verdwijnen. En dan roept hij altijd maar: geduld, geduld generaal! Het zal wel beter wordenMisschien krijg ik dat geduld, als u me verpleegd en zoo nu en dan een aardig liedje voorzingt." „Excellentie, u praat er om heen U had gisteren evenmin last van de jicht als vandaag. U liet den dokter om een andere reden komen en als u niet openhartig met me wilt spreken, dan zal ik het doen. De opwinding van gisterenavond deed liet hem. Die maakte u bang, dat u misschien een nieuwen aanval zou krijgen en./ daar om liet u den dokter halen!" „Drommels, juffertje, daar drijft u me in het nauw. U raadt het precies. Mijn bloedsomloop was in de war en mijn pols jaagde als een bezetene. Maar toen de dok ter gekomen was en die me wat ingegeven had, werd ik kalm en nu ben ik weer hee- lemaal in ox*dc." „Laten we dan hopen, dat het zoo blijft. Maar u moogt u niet meer zoo opwinden." „Dat was toch mijn eigen schuld „Maar ook de mijne. Ik had er aan moe ten denken, dat u driftig is doch laten we daar nu niet verder over spreken. Mag ik u een verzoek doen? Zou ik eens met uw dokter mogen praten?" „Ik heb u immers al gezegd, dat dokter Manders niets van mijn kwaal afweet. Gistermiddag is uit de Wijnhaven te Rotterdam opgehaald het lijk van den 56- jarigen vischdrager A. K., gewoond heb bend in het Hang. Ongeveer 10 dagen ge leden werd de man uit zijn kosthuis aldaar vermist. Gistermiddag voeren dc 18-jarige kappersbediende H. v. d. Volden, die woonde aan den Schoonenbergerweg te Rotterdam, met zijn 26-jarigen broer en oen zuster in een bootje op de rivier de Nieuwe Maas. Van de twee boers, die gin gen zwemmen, was de jongste die kunst evenwel niet machtig. Op een gegeven mo ment verdween hij in de diepte om niet meer boven te komen. Blijkbaar is hij in een z.g. „put" geraakt en verdronken. De Schiedamsche politic heeft anderhalf uur vergeefs gepoofd het lijk op te halen, daarna de Rottcrdamsche Rivierpolitie, doch evenmin met succes. Zaterdagavond te ongeveer half acht gingen drie jongens van ca. 17 jaar te Lith in de Maas zwemmen. Een man, aldaar aan het visschen zijnde, zag plotseling, dat de jongelui in levensgevaar verkeer den en schoot onmiddellk te hulp. Het mocht hem gelukken een der drenkelingen, zekere Henri Mevntjes te redden, doch de twee anderen verdwenen in de diepte. In middels werd hulp geboden door een voor bijganger, een uitstekend zwennner, die er in slaagde beide anderen op het droge te brengen. Dr. Schretlen en dr. C. Hilliris Lambers waren spoedig ter plaatse en pas ten kunstmatige ademhaling toe.. Hun po gingen, om de levensgeesten op te wek ken bleken echter zonder succes. De twee verdronken knapen, Nico Schouten en Theodoor van der Sluys, waren beiden de oudste zonen van groote gezinnen. Zaterdagavond geraakte vermoedelijk spelenderwijs een achtjarig meisje, M. A. B. genaamd, achter de Kloosterlaan te UTrecht te water. Enkele personen hebben geruimen tijd moeite gedaan het kind op het droge te brengen, hetgeen na 20 minu ten gelukte. Dc levensgeesten bleken echter reeds geweken. Nog goed afgeloopen. Gistermiddag omstreeks drie uur is in het Merwedekanaal te Amsterdam op de hoogte van de Diemerlaan een motorboot overvaren, waardoor acht personen te wa ter geraakten. De bestuurder van de motorboot voer naar een kano, waarin twee dames zaten. Zwemmende jongens in het Kanaal hin gen aan deze kano om haar om te trek ken. De schipper van de motorboot was op dat oogenblik niet oplettend en werd over varen door de stoomboot „Koophandel". De motorboot kantelde en had een gat in de boeg. Door zwemmers en burgers, die aan den wal liepen, zijn alle acht dadelijk gered. Zij werden met een auto en een watertaxi naar huis gebracht. Van een rijtuig geslingerd. Een zoontje van den heer L. te Uit geest bracht met een rijtuig zijn ouders Donderdagmorgen naar de boot, waarmede zij als geleiders van het schoolfeest zouden vertrekken. Op den terugweg naar huis is 't paard bij de Valbrug voor een stilstaan de vrachtauto geschrokken en daartegen met geweld aangebotst. Door den schok werd de jeugdige koetsier van het rijtuig geslingerd en kwam daarbij ongelukkig met het hoofd op de steenen terecht. Be wusteloos en met een lichte hersenschud ding werd hij bij den heer K. binnenge dragen, alwaar hem de eerste medische hulp werd verleend. Hoewel zijn toestand iets gunstiger is, mag hij toch nog niet naar huis worden vervoerd. Garnalenvergiftiging. In het gezin van den heer J. te Monni kendam deden zich dezer dagen verschijn selen van vergiftiging voor, die gepaard gingen met hevige pijnen der slachtoffers. Medische hulp moest worden ingeroepen, die verstrekt werd door dr. v. d. Brink. De ze stelde een onderzoek in, waaruit bleek, dat de gezinsleden garnalen van eenige dagen oud hadden geconsumeerd, waaraan de vergiftiging toe te schrijvenn was. Dc Maar nu denk ik er opeens aan, dat u een broer hebt, die dokter is." Greta kreeg een kleur van ergernis. Ze had den inhoud van den brief, waarin Sor- ben haar afgeschreven had, nog niet ver geten en ze vond het zeer pijnlijk, dat hij nu juist over haar broer begon. „Excellentie", zei ze, „u moet een oude ren dokter consulteeren, iemand, waarin u vertrouwen kunt stellen. Ik verzoek u daarom vriendelijk een dokter uit Breslau te laten komen." „Een jonge dokter weet dikwijls meer dan een oude en is beter op de hoogte van de nieuwere geneeswijze", antwoordde dc generaal, die zich niet van zijn stuk liet brengen. „En daarbij komt, dat freule Von Holm vol van lof was over uw broer. Ik zal hem toch maar eens laten komen." Greta wenschte niets liever, dan dat haar broer patiënten zou krijgen onder den adel uit de omtrek, en toch kon ze het met den generaal niet eens zijn en zou ze al les probeeren hem van zijn plan af to brengen. Onmogelijk kon hij vertrouwen stellen in haar broer en zo begreep te recht, dat het hem alleen te doen was haar een genoegen te verschaffen. Wat hij van daag in een goede bui deed, kon hem mor gen berouwen en dan was 't best moge lijk, dat hij Eduard niet zou willen zien. Een dokter was zóó weinig bij hem in lel, dat hij hem niet eens als gast wenschte te ontvangen on als hij vandaag, alleen om haar, van zijn beginsel afweek, kon hij er haar morgen een verwijt van maken, dat ze haar broer op het slot ontving, of hij zou Eduard behandelen als iemand, dien hij betaalde, d,us zoo geringschattend mo gelijk en dit kwam niet overeen met dc plaats, die zij in zijn huis bekleedde." „Excellentie", verzekerde ze „mijn broer UIT DE RADIO-WERELT Programma's voor Dinsdag 24 Juni. Huizen, 1875 M. Uitsluitend KRO.-uitzending. 8.3010.15 Uitz, van de plechtigheden met Sint Jansprocessie de Laren, 10.3011.00 NCRV, Ziekendienst. 11.0011.30 NCRV, Lezen van Chr. lectuur. 11.3012.00 KRO Godsdienstig halfuurtje. 12.0112.15 Politieber. 12.151.15 Uitzending van de plechtigheden met Sint Jansprocessie te Laren. I.002.00 Gramofoonpl. 2.003.00 Vrouwenuurtje. 5.006.00 Debutanten-uurtje. Mej. B. ten Berge (sopraan). 5.005.15 Gramofoonpl. 5.305.45 Gramofoonpl. 6.15 M. Verstegen: „De wedstrijd R.K. Ne derlandR.K. Duitschland op 29 Juni te Maas tricht". 6.156.45 Gramofoonpl. 6.457.15 Kerklatijn. 7.157.45 Dr. R. Post: „Willem I, Prins van Oranje". 7.45—8.00 Politieber. 8.019.15 Concert. Het muziekconservato rium der R.K. Leergangen te Tilburg. Strijk orkest en koor v. h. conservatorium. Lies Weijers (piano), H. P. Hormann (piano),en G. Koch (viool, Rob. Gevers (bariton). 9.1511.00 Concert door het KRO-orkes. II.0012.00 Gramofoonpl. Hilversum. Na 6 uur 1071 M. 10.0010.-5 Morgenwijding. 12.002.00 Concert. AVRO-Kwintet. 2.003.00 Gramofoonpl. 3.004.00 Knipcursus. 4.005.00 Debutanten-concert. Mevr. D. Ro- zenga (zang), Mej. M. d'Oliviera (piano), Mevr E. de Vries-Kellerman (declamatie). 5.306.00 Dinermuziek uit Café „Moderne" te Amsterdam. 6.00 Tijdsein. 6.01 Voortz, dinermziek 6.30 Koersen. 6.407.00 Gramofoonpl. 7.007.30 G. W. Comello: „Voorlichting bij Beroepskeuze". 7.308.00 Joodsch halfuurtje door het Kna penkoor der Jeugdsynagoge van „Nachalliel" o. 1. v. Arn. Druijff. Solist: S. Bromet 12 jaar) 8.01 Concert. Omroep-orkest. Louis Davids, Henk Didama (zang), John George Russell (saxofoon en klarinet). 10.00 Persber. Daarna: Vervolg concert. 11.00 Aansl. van het Calrton Hbtel Amster dam. 12.00 Sluiting. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Concert. D. Kitchen (sopraan). W, Evans (bariton). 12.50 Orgelspel door E. O.'Henry. 1.20 Orkestconcert. toestand der slachtoffers is op heden re delijk wel. Een fabrieksbrand te Rotterdam. Zaterdagmiddag werd brand ontdekt in de modelmakerij van de ijzergieterij van de firma Rademaker te Kralingsche Veer (Rotterdam). Daar de brand zich aanvankelijk zeer ernstig liet aanzien, werd behalve eenige gewone spuiten, ook een motorspuit van de Rotterdamsche brandweer ontboden. Met twee stralen van deze motorspuit werd het vuur, dat in het aparte gebouw woedde, bestreden. Er bestond aanvankelijk ook gevaar voor de belendende fabrieksgebou wen, doch het is de brandweer gelukt het vuur tot de modelmakerij te beperken. Dit gebouw brandde geheel uit en het dak werd vernield. De voorraad modellen en machines ging geheel verloren. Omstreeks half twee had men het vuur onder de knie. De schade die vrij aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. Het werk zal door den brand geen stagnatie ondervin den. De oorzaak moet vermoedelijk wor den toegeschreven aan liet overspringen van vonken uit de gieterij. zou het me zeer kwaijk nemen, als ik hem bij u zou aanbevelen en dit zou hij vast gelooven, indien u hem verzocht bij u te komen, zonder dat dit werkelijk noodig is. Verder woont hij te ver hier vandaan om uw huisdokter te worden en daarenbo ven zou hij u niet aanstaan, want hij eischt onvoorwaardelijke opvolging van zijn voorschriften." De generaal keek haar glimlachend aan. Hij begreep maar al te goed, waarom hij haar van zijn plan wilde afbrengen en zei daarom, haar in de rede vallend: „Alles wat u daar zegt, wekt juist mijn vertrou wen in heni op en maakt, dat ik me eens niet aan u storen zal. Ik zal dadelijk iemand naar O sturen met het verzoek, of hij vandaag nog gelegenheid heeft hier te komen en als hij er is hem vertellen, dat hij zoo'n slechte zuster heeft, die haar broer in 't geheel niet ereis wil zien en dan zal ik hem óók zeggen, dat die zuster niet vergeten kan, dat ik wel eens niet te mooi over dokters geschreven heb en mij daarom verhinderen wil kennis met haar broer te maken." Greta, die merkte, dat tegenspraak niet mocht baten, zwreeg nu maar, al had zc een voorgevoel, dat het beter zou zijn, als Eduard niet op rt slot zou komen. Dc generaal, dio bijna altijd handelde naar dc ingeving van het oogeblik, deed dit ook nu weer Hij scheldo zijn kamer dienaar Kleber en droeg dezen op met den koetsier naar O. te rijden cn aan dokter von Trotle te verzoeken zoo mogelijk dadelijk naar Seebach te komen. Kleber, die, als goede en volleerde ka merdienaar zijn gelaatsuitdrukking in be dwang wist te houden, al werden hem de meest dwaze bevelen gegeven, kon nu den trek van verrassing, die op zijn gezicht 2.20 Televisie. 2.25 Gramofoonpl. 2.50 Uitz. voor scholen. 4.50 Orkestconcert en orgel. 4.505.35 Eventueel verslag van het Lawn Tennis tournooi te Wimbledon. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsber. 7.00 Piano-recital door V. Langrish. 7.207.40 Lezing, 7.45 Lezing. 8.05 Concert. Orkest. E. Greene (tenor). M. Mukle (cello). 8.20—8.50 Lezing. 9.20 Nieuwsber. 9.45 Lezing. 10.05 Dansmuziek 11.05 Dansmuziek. „Radio-Paris", 1725 M. 12.502.20 Gramofoonpl. 4.05 Orkestconcert en soli. 8.20 Orkestconcert. 9.50 „Le Miroir de Jésus" van André Ca- plet. Orkest en vocale solisten. Langenberg, 473 M. 7.257.50 Gramofoonpl. 7.508.50 Orkestconcert. 11.0511.35 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. 1.252.50 Orkestconcert en sopraan. 5.506.50 Gramofoonpl. 8.309.20 Orkestconcert. 9.20 Jozef Plaut-avond m. m. v. orkest. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Orkestconcert. 3,203,50 Kinderuurtje. 3.505.50 Orkestconcert. Zangeres. 8.208.55 Orkestconcert. 8.5510.10 „Set. Hansaften-Spill", tooneel- spel van A. Oehlenschlager. 10.3010.50 Liederen-voordracht door F. Otto. 10.5011.20 Kamermuziek door Trio. Brussel, 508.5 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Gramofoonpl. 8.35 Orkestconcert. 9.35 Declamatie door Carlo Litten. Daarna: Dansmuziek. 8.35 (338.2 M.) Concert georganiseerd door de SAROV. Gramofoonpl. Z e e s e n, 1635 M. 6.107.20 Lezingen. 7,207.50 Gramofoonpl. 9.2012.50 Lezingen. 12.501.15 Gramofoonpl. 1.152.10 Berichten. 2.203.20 Gramofoonpl. 3.204.50 Lezingen. 4.505.50 Concert. 5.508.20 Lezingen. 8.20 Gramofoonpl. 8.35 Viering van het 400-jarig bestaan der Augsburger Konfession. (Uit Munchen). Daar na: Orkestconcert, Bliksem ingeslagen. Bij een hevig onweer sloeg te omstreeks halfacht gisteravond de bliksem in de boer derij van den landbouwer Teryken ie Beek en Donk. De brandweer was spoedig met een handspuit ter plaatse. Dc boerde rij brandde echter tot den grond toe af. Het vee kon in veiligheid worden gc bracht. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Een vuurbal. Boven Aarle-Rixtel barstte gisteravond tegen 8 uur een hevig onweer los. Plotse ling kon men boven den tuin van de R.-K. Pastorie een grooten vuurbol waarnemen van wel acht meter in doorsnee. Boven het struikgewas spatte de bol uileen cn richtte daardoor geen noemenswaardige schade aan. Door den hevigen regen, die met het on weer gepaard ging, liepen vele vcldgo wassen belangrijke schade op. Veel roggc( haver en aardappelen sloegen tegen den grond. Te ongeveer 12 uur vannacht was het onweer uitgewoed. verscheen, onmogelijk onderdrukken cn waarbij keek hij Greta aan met oogen, waarin zij de vraag kon lezen: „Heb jij dat doorgedreven Het was dan ook wel om door zoo'n bevel verrast te worden. Zijn heer liet den dokter alleen maar komen, als het hoog noodig was en nu week hij opeens van die gewoonte af. Daar moest die gezelschaps dame de schuld van zijn. Die was zeker van plan haar broer een voordeeltje te be zorgen, doordat zo den generaal had we ten te bepraten hem als lijfarts aan to ne men. Maar dab zou dal dametje niet zoo glad zitten. Daar zou hij wel een schotje voor schieten. Die Trottens moesten niet te veel invloed op zijn heer krijgen. Die za gen en markten te veel en daardoor zou hij wel eens in ongelegenheid kunnen ra ken. Greta voelde, als bij ingeving, dat Kle ber slechte gedachten over haar had cn onwillekeurig welde in haar hart een ge voel van argwaan tegen dezen man op, dien ze reeds langen tijd van huichelarij verdacht cn dat niet ten onrechte. Kleber was, om hot zoo uit te drukken, het factotum van den generaal, zoo'n ma nusje van allps. Hij was de eenigste van alle bedienden, die het tien jaar achter een op het slot had uitgehouden. Meerma len had hij zijn dienst opgezegd, maar had zich telkens laten overreden om weer le blijven, doch alleen tegen een aanmerke lijke loonsverhooging. Hij wist den generaal zóó naar diens inond te praten en zóó to vleien, dat de oude man in den waan ver keerde hem onmogelijk te kunnen missen. (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5