Uit de Stad van het Vaticaan STADSNIEUWS PURDL ZATERDAG 21 JUNI 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 ZUID-AMERIKA DE REVOLUTIE IN BOLIVIA HARDNEKKIG? Hino Josa als tegen-president erkend. In weerwil van alle dementi's van Boli- viaansche zijde, schijnt de opstandige be weging in Bolivia toch van zeer ernstigen aard te zijn. Tengevolge der censuur ko men geen berichten uit La Paz binnen. Naar Havas echter uit Buenos-Ayres be richt, worden er gevechten tusschen op standelingen en regeeringstroepen aan de Boliviaansch-Braziliaansche grens gemeld, waarbij de regeeringspresident van Tarya gesneuveld is. Verder zou een deel van het Boliviaan- sche leger naar de opstandelingen zijn overgeloopen en tegelijkertijd een manifest hebben gepubliceerd, waarin de revolutie wordt verklaard als noodzakelijk, om een einde te maken aan de uitbuiting van het volk door een ongrondwettige oligarchie. De opstandige troepen erkennen voorloo- pig als president Hino Josa, tegenover den huidigen president Viles en de huns in ziens ongrondwettig gevormde regeering, welke zoo heet het in het manifest het land aan het buitenland verkoopt. Financiën en Economie NIEUWE BEURSDéBACLE GROOTE DALING DER MEEST COURANTE FONDSEN. Zelfs beneden de pariekoers van November. In de laatste veertien dagen vertoonen de beurzen te New York en te Amsterdam een stemming, die niet veel afwijkt van die van November 1929, toen de eerste reactie plaats greep op de welvaart, die uit beurskoersen pleegt afgelezen te wor den. In zeer vele gevallen daalde in deze of vorige week het koersniveau tot onder de laagste koersen tijdens de paniekstemming in de Novemberdagen. Aan Humfeld's Financiën ontleenen wij het volgende ver gelijkende staatje: koers paniekkoers week Laagste koers van deze Hoogste Laagste of vorige 1929 1929 1930 Philips 955 435 336 Pref. do. 253 153 133 Marg. Unie 680 386 243 1/2 Van Berkel 351 175 95 1/4 Calvé Delft 297 146 107 1/2 Holl. Kunstz. 314 80 Küchenmeister Accoustiek 282 75 113 do. Ultrafoon 320 100 110 Nederl. Ford 429 225 255 Enka (Algem. Kunstz. Unie) 449 160 85 Zw. Lucifers 452 267 281 Aniem 509 325 293 Ass. Gas 72 38 32 1/2 Cities Serv. 66 1/2 30 26 Algem. Expl. 279 105 162 Boeton 389 113 82 Kon. Petr. 462 376 3821/2 Perlak 234 100 154 Astr. Rubber 297 181 111 Amst, Tap. 86 24 22 Deli-Batavia Rubber 210 110 71 Oost Java 353 210 161 Serbadjadi 257 100 76 Z. Preanger 63 3/4 14 18 Holl. Amer. Lijn 86 1/2 29 1/4 29 1/2 Schpv. Unie 237 180 148 H. V. A. 699 545 400 •Tav. Cultuur 458 340 315 Deli Batavia 563 3521/2 302 Deli Mij. 479 330 320 iSenembah 542 365 349 Billiton 2de 611 348 312 v. Gelder Pap. 250 182 165 Van de hier genoemde 33 meest cou rante fondsen zijn 24 gedaald tot. een ni veau, dat lager, hier en daar zelfs zeer belangrijk lager kwam, dan de laagste no teeringen van 1929. En onder deze 24 fondsen komen juist de meest courante voor, als Philips, Margarine Unie, Van Berkel, Aniem, Amsterdam Rubber, Aku, Scheepvaart Unie, H. V. A., Deli Maat schappij, Senembah, enz. Het ontbreekt niet aan redeneeringen, aldus schrijft de financieele modewerker van het „Volk", waaruit alsnog zou moe ten worden afgeleid, dat de toestand min der kritiek is, dan hij lijkt, maar ontegen zeggelijk is zoowel door de crisis in den landbouw als door de overproductie in de industrie een toestand geschapen, waar van de gevolgen nog niet te overzien zijn. De landbouw kan de producten niet kwijt, terwijl in Amerika dank zij finan- cieelen steun, getracht wordt zoo lang mogelijk prijsdaling der granen te voorko men op hoop van stijging. Daarbij komt, dafc de met de huidige crisis gepaard gaan de lage rente de mogelijkheid daartoe schept. Aan de beurs openbaart zich het huidig en toekomstig gebeuren met schok ken, die de beste fondsen aantasten, zoo dat in eenige weken tijds te New York niettegenstaande den steun uit bankiers kringen een inzinking van het koerspeil heeft plaats gehad, die de geheel interna tionale markt met vrees vervult. Tot zoover de medewerker van het „Volk". In velschillende financieele kringen is men echter van meening, dat zooals de hooge koersen van verleden jaar het ge volg waren van te ver doorgedreven opti misme van het publiek, het huidige laagte record een gevolg is van een oven ver ge dreven pessimisme. Zoowel het eerste als het laatste is verkeerd. GEMEENTERAAD VAN WOUBRUGGE Voorzitter de burgemeester, de heer Boddens Hosang. Aanwezig alle leden. De voorzitter opende de vergadering met gebed. Alvorens de agenda werd afgewerkt, had de installatie plaats van het nieuw be noemde lid van den gemeenteraad, den heer G. Anker. De geloofsbrief werd in orde bevonden, waarna de heer Anker de vereischte eeden aflegde. De voorzitter heette hem daarna in het midden van den Raad hartelijk welkom. De heer Anker dankte voor deze woor den en zegde toe, zijn beste krachten in het belang van de gemeente te zullen ge ven. De notulen der vorige vergadering wer den gelezen en onveranderd vastgesteld. Medegedeeld werd o.a. dat Ged. Staten hebben goedgekeurd de besluiten van ver huring van een perceel grond aan C. de Jeu en aankoop van een perceel grond in het belang van de Volkshuisvesting. Ingekomen is o.a. een dankbetuiging van H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana voor Hoogstderzelver op 30 April aangeboden gelukwenschen. Een en ander werd voor kennisgeving aangenomen. Z. h. st. werd het voorstel van B. en W. aangenomen strekkende tot het aangaan van een overeenkomst met de N. V. Ned. Thermochemische Fabrieken te Amster dam voor het vernietigen van afgekeurd Subsidie Chr. H. B. S. Van het bestuur der Chr. H.B.S. te Al phen is een verzoek aan den Raad gericht om, uit billijkheidsoverwegingen, een sub sidie te mogen ontvangen, nu artikel 36 quater der M.O. wet der gemeente de wet telijke aansprakelijkheid niet oplegt. Nu slechts éón leerling uit deze gemeente de school in 1929 bezocht, stellen B. en W. voor een subsidie te verleencn ad 98.21. Dit voorstel wordt aangenomen, doch de heer Tondu wil geacht worden te hebben tegengestemd, omdat deze de billijkheids overwegingen niet kan aanvaarden. Een ontslagname. De heer Bosman, hoofd der R. K. School te Hoogmade heeft bedankt als lid van do Commissie tot wering van Schoolverzuim. Meerdere leden spraken hierover hun ver wondering uit dat een hoofd der school als zoodanig bedankt en vreezen moeilijkheden met het controleeren van schoolverzuim. De voorzitter antwoordt, dat de heer Bosman het bedanken voor deze commissie niet met redenen heeft omkleed. B. en W. hebben voor deze vacature een tweetal ge steld, n.l. de heeren J. Witteman en J. J. Kapteijn, beiden te Hoogmade. Eerstge noemde wordt met algemeene stemmen be noemd. Op verzoek van bet bestuur van de afd. „Het Groene Kruis" stellen B. en W. bij punt 6 van de agenda voor, uit sympathie betuiging aan deze nuttige instelling een subsidie te verleenen, groot 10.om dat het dan aan genoemde vereeniging wordt mogelijk gemaakt ook vanwege het Rijk te worden gesubsidieerd. De heer Toudu vindt een subsidie van 10 te laag. Weth. Lieverse stelt voor de subsidie te verhoogen van 10 op 100 hetgeen met alg. stemmen wordt aangenomen. Vervolgens werd de verordening op de brandweer gewijzigd, zoodanig dat de post van brandmeester geen eere-post meer be hoeft te zijn, doch dat deze functie in het vervolg zal worden betaald met een uur loon. De Kath. school te Hoogmade. Alsnu kwam in behandeling een voorstel tot het verleenen van een crediet groot 11350 tot uitbreiding der R. K. school te Hoogmade. Aanvankelijk was dit. bedrag 2000 hooger, doch B. en W. zijn er in ge slaagd deze 2000 alsnog te bezuinigen. Z. h. st. wordt het crediet toegestaan. Onbewoonbaar-verklaringen. Aan de hand van het rapport van den gemeente-opzichter en het advies van de Gezondheidscommissie, waaruit o.m. blijkt dat de gebreken aan de woningen wijk B. no. 49 en 50 zoo talrijk zijn dat de verbete ring met algeheele vernieuwing vrijwel ge lijk zoude staan, stellen B. en W. den Raad voor bedoelde woningen onbewoonbaar te verklaren. De heer Tondu heeft zich persoonlijk van den toestand waarin deze huizen verkeeren overtuigd en stelt voor ook het aldaar staande perceel B. 47 onbewoonbaar to verklaren. Dit voorstel werd ondersteund door den heer Boot, waarna met alg. stem men tot onbewoonbaarverklaring van de woningen B. 47, 49 en 50 wordt besloten, terwijl voor het aldaar staande perceel B. 48 artikel 5 b der Woningwet zal worden toegepast. Vervolgens wordt aan den plaatsvervan gend brugwachter Terhorst op diens ver zoek eervol ontslag verleend en in diens plaats met alg. stemmen voor tijdelijk wordt benoemd de heer A. Vergeer. Woningbouw. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt dit College door den Raad ge machtigd aan de bouw vereeniging „Nieuw Leven" zooveel grond te verkoopen als zij zal behoeven voor den bouw van eensge zinswoningen en tegen den kosfcenden prijs, terwijl met alg. stemmen wordt besloten aan deze vereeniging een voorschot te ver leenen overeenkomstig paragraaf 7 der Woningwet. Bij de rondvraag verzocht de heer Tondu te worden ingelicht over een geval van ver moedelijke vleeschvergiftiging, welk vleesch afkomstig is van een gestorven rund. De voorzitter antwoordde hierop, dat door een deskundige is vastgesteld, dat in de warme dagen van de vorige week een groot deel der ingezetenen onwel zijn «ge weest, doch dat geenszins is gebleken dat de oorzaak hiervan moet worden gezocht in 't gebruiken van vleesch, afkomstig van 'n voorwaardelijk goedgekeurd rund. Uit het rapport van den Keuringsveearts, hoofd van dienst blijkt, dat het bedoelde vleesch door hem v.w. is goedgekeurd en binnen den wettelijk gestelden termijn van 3 dagen in 't klein is verkocht. Een discussie, waar aan al de leden deel namen ontspon zich en komt v.n. hierop neer dat bij een geval van noodslachting de grootste spoed moet worden betracht. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter de vergadering. VALKENBURG (L.) Bonilshoiel „Jan^nf Villa Dr. Herman GOZEWIJNSTK 2! - TELEF. 65 Van oude gunstig bèk.\me comtf Schitterende •garage.Ly*e Touringcars. Jfinz.jayfev. J. JANSSEN. tuin. 366b Auto-i u vrouwelijke jeugdorganisatie het Magnifi cat aanhieven, en ook toen Pater Tacchi Venturi een treffende toespraak hield. Te voren had de Pastoor van den St. Pie- ter het Allerheiligste uitgesteld, terwijl na dien de Paus het H. Sacrament be wierookte. Toen de H. Vader den zegen met het Allerheiligste gaf, was dat een oogenblik van heb hoogste mystieke genot. In de log gia speelden de zilveren bazuinen een lied, dat uit bovenaardsche sfeeren scheen te klinken: felle schijnwerpers spreidden hun licht over de blanke gestalte van den H. Vader, terwijl de geloovige volksmenigte nederknielde in de vage schemering van den s-nel-dalenden avond.... Zooals begrijpelijk is, trekken de toestan den op Malta ook de belangstelling der Italiaansche pers. In scherpe bewoordingen protesteert zij tegen de niet bijzonder hof felijke houding van den Britschen minister van buitenlandsche zaken, Henderson, ten opzichte van de loves tie tusschen Lord Strickland en het Vaticaan. De Italiaansche pers keurt vooral af, dat Henderson voor verdere onderhandelingen eischte, dat het Vaticaan zijn afkeuring zou te kennen geven over het herderlijk schrijven van het Maltezer episcopaat. Alle bladen verdedigen het standpunt van den H. Stoel, volgens hetwelk het Va ticaan alleen dan in onderhandeling zal treden met Engeland, wanneer Lord Strick land zijn ontslag indient. Eveneens keeren zich de Italiaansche bladen tegen het voorstel van de „Morning Post", om de constitutioneele regeering tijdelijk op be heffen en door een koloniale regeering te vervangen. Krachtdadig protesteert de Italiaansche pers tegen de verklaringen van den „Daily Herald", volgens weike de Katholieke gees telijkheid de schuld zou dragen van het conflict, een ongemotiveerde bewering, die geenszins verzacht wordt door de ver klaring, dat van beide kanten fouten wer den begaan. Terecht kon men zich gekrenkt gevoelen door de sfeherpe houding van de labour- partij tegenover den H. Stoel, in tegen stelling met de veel hoffelijker houding, die de tegenwoordige Engelsche regeering tegenover de sovjets aanneemt. Verder ineenen de bladen te weben, dab heb Vaticaan als antwoord op het blauw boek van Engeland een witboek over den toestand op Malta zal publiceeren. Vati- caansche deskundigen zouden de kwestie nauwkeurig bestudeerd hebben en alle mo gelijk materiaal reeds bijeengegaard heb ben, om een witboek te publiceeren. Door Prof. Frans Xaver Zimmerman. Als de Paus bidt. Een herinnering. BOME, 18 Juni 1930. Als de Heilige Vader de zalen van zijn Vaticaansch Paleis verlaat, om in de Ba siliek van Sint Pieter een godsdienstige plechtigheid te gaan verrichten, dan in Zijne Heiligheid omgeven door de deftig- feestelijke statie en de heerlijke schoon heid van het Pauselijk ceremonieel. Iedere zweem van eenige doelbewuste regie en op uiterlijk-effect berekende ensceneering is hier vreemd aan, maar geheel het cere monieel in den Sint Pieter is niets anders, dan het resultaat van een meer dan 1500 jaar voortschrijdende ontwikkeling der liturgie, die geheel organisch gegroeid is," zich aanpassend bij het innerlijk leven der kerk, waarin nooit eenige stilstand was. Het is niet, zooals door sommigen wordt uitgelegd, een vertooning, die aan de oogen der geloovigen langs de graven der Apos telen voorbijtrekt, maar 'n hart en ziel be geesterend schouwspel, dat hoog verheven is boven alle formaliteiten, die uitsluitend op uiterlijkheden berusten en dat op iede- ren mensch even grooten indruk maakt, door onzen geest voor een oogenblik van het aardsche tot het hemelsche te ver heffen Wij hebben nu dezer dagen weer twee zaligverklaringen meegemaakt, maar al die praal en luister kan het niet halen bij de innigheid van de bidstonde die de H. Va der onlangs gehouden heeft, bij gelegen heid van het Eeuwfeest van de broeder schap van Paray le Monial. Alleen reeds het motief voor deze bidstonde, de stille nederige aanbidding van het H. Sacrament, schakelde reeds het groot ceremonieel van alle plechtige feestelijkheden geheel uit; er was nu geen overvloed van licht, geen heerlijke muziek of koorgezangen. Er zijn menschen die beweren dat zij in den Sint Pieter niet kunnen bidden omdat ze door het kunstvolle bouwwerk en door de meest indrukwekeknde opeenvolgende voorstel lingen te veel worden afgeleid, zoodat zij niet tot een rustige beschouwing kunnen komen. Maar als we in dit machtige Gods huis de tienduizenden geloovigen beschou wen die de liturgische handelingen van den H. Vader aan het altaar aandachtig vol gen, of die kalme zielen die onverschillig wat er rondom hen gebeurt, hier of daar in een koek stil neergeknield op den kou den marmeren vloer zitten te bidden, als of ze niet meer op deze wereld zijn, en hun geest geheel opgaat in de beschouwing van het hemelsche, dan begrijpen we niet dat sommige menschen in den Sint Pieter niet kunnen bidden. Maar velen schrijven of praten klakkeloos na wat een enkeling over Bome beweerd heeft, die de innige vroomheid van den Sint Pieter niet begre pen heeft. Anders moet men eens afdalen in de crypte bij de eenvoudige graven van de heilige Pausen Pius X en Beneclictus XV waar doorloopend talrijke Romeinen en vreemdelingen in vurig gebed verzonken zijn. Hoe de Sint Pieter de menschen dwingt om te bidden, kon men ook zien toen de H. Vader de oefening van het H. Uur hield. Er waren wel 50.000 menschen in de breede beuken van cleze majestueuzen Dom bijeen, toen het commando van den offi cier der Palatijnsche wacht weerklonk, en terwijl de zilveren bazuinen in de loggia boven den hoofdingang de Paushymne speelden, rees de H. Vader gezeten in de sedes gestatoria boven de hoofden der ge duldig wachtende menigte. En in de verte hoorden we reeds het gejubel der Zuider lingen die den H. Vader stormachtig toe juichten. De H. Vader was slechts vergezeld van zijn klein gevolg, maar toen de Kardina len die Z. H. vergezelden, op de voorste bank der tribune hadden plaats genomen, werd de plaatsruimte waar de heilige han deling zou gaan beginnen op markante wijze afgesloten door de roode streep van de purperen Kardinalen mantels. Toen de H. Vader de sedes gestatoria. verlaten had om neer te knielen op den bidstoel, mar cheerden de Zwitsers met gestrekten pas naar hun wachtposten bij de Confessio. Toen kwam cr een oogenblik van feeste lijke rust, dat zich heel zacht uitspreidde over de duizenden, die in den Sint Pieter thans door een onzichtbaren band van stilzwijgen vcreenigd waren. Meer dan 50.000 menschen vereenigden hun gebed met de becle van den H. Vader, stil, zacht jes, onbewogen. Gedurende heel den duur van deze plechtigheid, die meer dan twee uur in beslag nam, bleef de Paus in vurig gebed verzonken. Hij lag daar neerge knield als een beeld van de meest wonder volle en toch deemoedige overgeving aan God: zoo bleef hij bidden, ook toen de Se minaristen afwisselend met het koor der HET OPPERHOOFD DER INDIANEN OP BEZOEK. „Witpaard Arend" bij de Leidsche „bleekgezichten". De stad heeft Donderdag hoog bezoek te wachten van het algemeen opperhoofd der Indianen, de 108-jarige Witpaard Arend of Big Chief White Horse Eagle, zooals hij zichzelf noemt. In 1822 is hij geboren als zoon van hot toen heerschendo Groote Opperhoofd, en heeft de geheele strijd tusschen Roodhui den en Blanken van begin tot einde mee gemaakt. Zelf bezit hij 89 scalpen van gedoode vijanden, waaronder echter maar één blanke is Want Witpaard Arend is altijd een op rechte vriend der bleekgezichten geweest, omdat hij de ovennacht-der Blanken inzag. In 1876 is hij plechtig te Washington de symbalische vredcs-handeling gaan vér- richten: de strijdbijl werd voor-eeuwig be graven. Witpaard Arend is de laatste die de waardigheid van „Big Chief" zal bekleeden. Er zijn wel afstammelingen, doch geen van het tegenwoordig geslacht is in staat de proeven van bekwaamheid af te leggen, die voor de vervulling van dit ambt wor den vereischt. Het opperhoofd is thans een reis aan 't maken door Europa. Hij reist bij voorkeur per vliegmachine, en komt via Berlijn naar Holland, waar hij door den Amerikaan- schen gezant zal worden welkom geheeten. Een bezoek zal o.a. worden gebracht aan Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den, gezien het verzoek van: a. H. Blansjaar om vergunning tot het oprichten van een banketbakkerij m het perceel Hendrikstraat Nj// lij en Ï9;J b. de N.V. Lithografische Metajffld^ukke- rij en Vernisinrichting wDorhÊen 'JirAa, W. F. Paauw en Zn. om vergiyining tot het uitbreiden van de lithogrifisclje fnetj&al- drukkerij en vernisinrichtilg in fcet per ceel Utrechtscho Jaagpad éso. Gelet op de artikelen.6AnT*lei*Hinder wet, geven kennis aan hti pïroliek^Sat ge noemde verzoeken met «se bijladen op de Secretarie dezer gemeente teji^isie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterckf^, den 5en Juli e.k. des voormiddags te half elf uren in het pereceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeentewerken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen. en Wethouder^ van Lei den brengen ter algemeene kenftis, dat op Zaterdag 5 Juli e.k. des coormi#iags te half elf uren in het perceel «Breesrfkat 125 (Bu reau van Gemeenteyerkeiw gelegenheid zal worden gegeven^om b/zwaren in te brengen tegen hun voornemen den conces sionaris ontheffing w verfeensff^van een voorwaarde verbonden aair; dé vatgunning tot bet uitbreiden van defonder^rondschc. bewaarplaats voor aénzinepiet bgvengrond- sche aftapinrichtin| iii en op^ïe Nieuw- straat vóór het pfzéeel ï^igierstraat No. 33. De stukken ogrdeze zaak betrekking hebbende liggen off de gemeente-secretarie ter inzage. LEIDEN. De Zondagsdienst der huisartsen zal worden waargenomen door de doktoren: Bruining, Timmermans, Schreuder en Sta rek. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door: Dr. Timmermans, Tel. 390. De avond- nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Juni a.s. waarge nomen door apotheek: M. Boekwijt, Yisch- markt 8 telefoon 552. Stukloopejh varvï-lijid en Voeten en Dooriittep'$>ij1A/ielrijden verzacht en geneest Uoo» 30. Tub%flD ct. Bij Apoth. 6 Drogistta Amsterdam, den Haag, Rotterdam en Lei den. In Leiden zal Witpaard Arend Don derdagavond een rondrit maken door de sitad. Nadere bizonderheden zullen nog worden meegedeeld. DE TWEEDE R. K. ONDERWIJZERSDAG. De 2de R. K. Onderwijzersdag zal, zoo als reeds eerder gemeld, worden gehouden op 2 Juli a.s. in de Stadsgehoorzaal alhier. Op dien dag komen allo R. K. leerkrach ten aan de scholen, gelegen tusschen Hil- legom en Wassenaar, te samen. Leeken en religieuzen zullen de verga deringen bezoeken, terwijl alle R. K. schoolbesturen mede worden uitgenoodigd. 's Morgens te half 10 zal den hoogeerw. heer Deken A. H. M. J. Homulle de H. Mis opdragen, waarna de morgenverga dering aanvangt met een rede uit- te spre ken door prof. Roels te Utrecht, getiteld: „De verbeelding van het kind". In den middag zal het wóórd voeren Willem Nicuwenhuis over „De literatuur der Katholieke Jongeren". Een koortje zal met. eenige gezangen voor afwisseling zorgen, terwijl tijdens de pauzes gelegenheid is. de expositie van schoolboeken en leermiddelen te bekijken, aangebracht, langs de wanden der zaal, door de bekende uitgevers. Versiering en vernielzucht. Het blijkt, dat de jeugd de versiering in de straten een pracht gelegenheid vindt om bun vernielzucht bot te vieren. Ouders enonderwijzers worden vriendelijk verzocht in deze feestweek op de gedragingen van hun jongens een oogje in 't zeil te houden. Wegens de electrische draden voor de ver lichting is de vernielzucht niet zonder ge vaar voor de vernielers zelf. De heer J. B. Wilmink, leeraar aan de H. B. S. alhier is vanwege de Vereeniging „Jan Pieterszoon Coen" in de gelegenheid gesteld een studiereis naar Ned. Oost- Indië te maken. Prof. mr. J. C. van Oven alhier is be noemd in de commissie, belast met het afnemen van de examens van den Neder- landschen Bond van Accountants, welke van 15 tot en met 20 September zullen worden gehouden. Geslaagd is voor het examen Staatsin richting afgenomen door het Ned. Insti tuut van Accountants, te A'dam, de heer E. Kooreman alhier. Geslaagd is voor het examen piano- onderwijs aan het Conservatorium te Am sterdam mej. C. M. v. Ulden.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2