UIT DE RIJNSTREEK UIT DE OMGEVING RECHTZAKEN VRIJDAG 20 JUNI 193C DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 RIJNSBURG. Tuinbouw. Er is nog stilte in de tuin bouwbedrijven en mitsdien weinig te ver melden. Niet alleen dat de prijzen van alle producten laag zijn en dus niet lokken tot opschieten, doch meer en meer blijkt ook, dat de tuinbouw zich gaat inkrimpen en uitbreiding van bloementeèlt plaats heeft. Met het veilen van vroege aardappelen of (en) groenten is men nog niet begonnen en ook is nog niet vastgesteld, wanneer zal worden aangevangen. Verschillende bollen- kweekers zijn aan het bollenrooien begon nen. De gewassen moeten zeer goed zijn, naar algemeen beweerd wordt. ALPHEN AAN DEN RhJN. De speeltuin „Bloemhof". Zaterdag middag omstreeks 3 uur zal de speeltuin Bloemhof worden geopend met een geza menlijke opmarsch der jeugd vanaf dc Marlhastichting met muziek. Na een ope ningswoord van den voorzitter zal o.m. door den loco-burgemeester het woord wor den gevoerd. Vervolgens zullen in den tuin eenige turndemonstraties worden gegeven, opgeluisterd door muziek. Auto in de sloot. Gisteren kwam op het Rietveldsche pad een auto in aanrij ding met een hooiwagen. De auto, die jn het water terecht kwam, werd met vereen de krachten uit het water gehaald. Gevestigd: J. Versluis van Wad- dinxveen H. C'. E. Kranenburg van Bo degraven J. M. Borghsteijn echtg. van A. Kieviet, van Hulst J. Wisse, wede. van G. C. Borghsteijn, van idem L. Vis ser van Sneek C. C. Laernoes van Utrecht A. Vermeulen van Amsterdam J. C. Dekker echtg. van J. Versluijs, van Waddinxveen H. G. Klisters van Rijswijk J. Breeman van Voorschoten C. H. Korevaar van Rotterdam L. Schouten en gezin van Zwammerdam S. Groenendijk van Reeuwijk Grietje Dolleman, echtg. van S. Groenendijk, van Oudewater J. M. ïloogcveen van Nieuw koop. Vertrokken: M. van Elk, echlg. van D. H. van Amerongen, naar den Haag C. A. M. van Leeuwen naar Leiden D. de Jong naar Someren J. Visser naar Reeuwijk M. C. S. Kouwer naar Aals meer W. Lantzendörffer naar Rotter dam J. M. Koopman naar Gouda C. van Gorkum naar Rijnzaterwoude A. P. Bruines en gezin naar Leiderdorp J. Pluigers naar Arnhem J. Noorhoff naar Boskoop G. van Diggele naar Nieuwveen C. G. van den Berg naar Ter Aar J. B. van den Bosch naar Haarlem J. Steen bergen naar Berkenwoude A. J. van der Heijden en gezin naar den Haag B. Lu- bach naar Rijnsburg N. Har ting naar Rietveld. BOSKOOP. Sluitingsuur voor caféhouders. Het bestuur van den Ned. R. K. Bond van Ho tel-, Café-Restauranthouders en Slijters, afdeeling Gouda en omstreken, hebben aan B. en W. een schrijven gericht, met het verzoek, een gelijk sluitingsuur te willen vaststellen, voor alle caféhouders, en wel elf uur des avonds. B. en W. zijn echter van oordeel dat er geen aanleiding bestaat het in de Alge- meene Politieverordening vastgestelde slui tingsuur van 10 uur in het algemeen op een later uur te brengen. Radio-distributie. De heeren H. Wol- lesw-inkel en C. van der Kley, alhier, heb ben B. en W. verzocht, zulks onder over legging van een lijst met 600 handteeke- ningin van ingezetenen en andere beschei den, hun alsnog vergunning te verleenen, tot het oprichten van radio-distributie- oentrales. Afwezig. De heer P. Loef Azn heeft aan B. en W. alhier een schrijven gericht, dat hij wegens vertrek naar Amerika ge durende 4 maanden de vergaderingen van den Raad niet kan bijwonen. ook dat deze doorgebracht wordt in oen bijzondere strafgevangenis. Verdachte moet worden veroordeeld tot een korte straf en ter beschikkingstelling van dc re geering. Na rij- en dupliek werd het arrest be paald op 25 Juni a.s. KANTONGERECHT HAARLEMMERMEER. Een ernstige straf voor een ernstig misdrijf. W. B., rijwielhersteller tc H a a r 1 o ra in ermee r, is verd. meerdere rijwielen opgekocht te hebben en niet te hebben geboekt. Verd. liet verstek gaan; speciaal in één geval had verd. moeten vermoeden dat het geen eerlijke handel was. Verd. liacl 't rijwiel gekocht met dc bepaling, dat verd. het niet mocht verkoopen. Verd. had dit toch gedaan. Inspecteur Jelsrua- der gemeentepolitie te Haarlemmermeer verklaarde als getuige, dat liet rijwiel to Lissc gestolen was, en dat verd. verklaard had bij verkoop, dat het rijwiel aan een Amsterdammer was verkocht. Echter was de Amsterdammer niet tc vinden. Verd. is door dc mazen der wet weten te glip pen als heler. Het O. M. laakt verd.'s prac- tijken. Het niet bijhouden van een regis ter van in- en verkoop is door getuiges verklaring bewezen. Eisch een lioogc boe te J HO of 30 dagen. De Kantonrechter vindt de handelingen van verd. zeer ern stig cu vindt derhalve de boete niet in overeenstemming met de ern.vc van het ten laste gelegde en veroordeelt verd. tot 100 of 100 dagen hechtenis. De holle wand. Na de yleeschvergiftiging om en bij H i 1- 1 e g o in is dc politic eens rond gaan zien, en zij had succes. Als verdacht ongekeurd vleesoh in voorraad te hebben gehad was verdachte W. J. K., Oosteindervaart tc Hillcgora. Verd. erkent het ten laste ge legde. Verd. verkocht ;t niet, deelde hij mede. Hoe de politie dè slagerij ontdekte? Verd. heeft een woning hoek Oosteinder vaart tegen dc Ringvaart van den Haar- lemmermeerpolcler te Hillegom. In de slachterij was niets, om de woning en schuur stond veel hout en rommel. Toen de politie een wand onderzocht, bleek het dat die wand hol klonk. De politie vroeg aan verd. toen wat dit inhad. Niets had verd. geantwoord, hier zit oud hout achter. De politic, die het echter niet te best ver trouwde, had een paar daar staande blik ken verwijderd en de holle wand openge maakt. In die holle wand vond zij een ge slacht kalf, waaraan kop, longen en ingewanden ontbraken, 't Was in zooda nige staat van ontbinding, dat de keu ringsdienst tot onmiddellijke vernietiging had gelast. Het O.M. eischte, met de ernst van het feit rekening houdend, 30 dagen hechtenis. Verd. pleitte clementie en op legging van een geldboete. De Kanton rechter is overtuigd van de ernst van het feit, wil verd. nog een kansje geven uit 't hokje te blijven en veroordeeld verd. lot 150 boete of 30 dagen hechtenis. De pret kon geen eind. W. J. van D., Hotelhouder te Hille gom, is verdacht zijn hotel te lang open te hebben gehad. Verd. had vergunning voor een bruiloft tot 3 uur in den nacht, toen de politie in den nacht van 14 op 15 Mei eens ging kijken was 't over 4 uur. Verd. erkent het ten laste gelegde. Verd. had de bezoekers willen houden tot ze per eerste tram of bus weg konden komen. Verd. had 40 personen in zijn hotel, en die hadden geen gelegenheid om huiswaarts tc komen. Het O. M. acht het overtuigend en wettig bewijs geleverd. Verd. heeft de wet te eerbiedigen. Eisch 10 of 10 dagen De Kantonrechter kan zich met deze cle mente eisch vereenigen. Dure gemakzucht. in een kercsire-opslagplaats. Uit Madras wordt gemeld, dat een dei- geweldigste branden, die de stad in dc laatste jaren teisterden, daar gistermid dag uitgebroken is. In de gebouwen van de Burma Shell Oil Cy., waar ongeveer 2000 ton kerosine op geslagen lag, is brand ontstaan, dien dc brandweer, trots alle moeite, nog niet heeft kunnen blusschen. TROEP GEISOLEE..DE KOLONISTEN GERED. Nadat verscheidene reeds den honger dood gestorven waren., In hel gebied van Peace River in Cana da was een troep van 120 personen, welke enkele weken gelêden uit Edmonton ver trokken was, om een woudkolonie te stichten, tengevolge van een wolkbreuk van de buitenwereld afgesneden' geraakt, zonder dat men hiervan elders kennis droeg. De ongelukkigen. hebben groóte ontbe ringen moeten doorstaan, zoodat verschei dene personen zelfs den hongerdood ge storven zijn. Eindelijk is het enkelen leden van de kolonie gelukt, een naburige gemeente te bereiken, waarop vliegtuigen terstond hulp hebben gebracht. ERNSTIGE AARDVERSCHUIVING BIJ CHARLEROI. Nabij Charleroi heeftop het grondge bied van de Oharbonnages des Vallées een ernstige aardverschuiving plaats gehad. Reeds sede>i eenigen tijd werden in de kelders der nuizen verzakkingen waarge nomen. In den afgeloopen nacht begonnen de sintels, die hoog oj) het terrein waren opgestapeld, af te glijden, met het gevolg, dat negen huizen werden verwoest. Een bejaard echtpaar, dat in een der huizen sliep, kon nog bijtijds worden gewekt. Al het huisraad is verloren gegaan. Tel. ONMENSCHELIJK OPTREDEN VAN SCHEEPSKAPITEIN. Drie verstekelingen in zee geworpen. De Belgische bladen maken melding van een buitengewoon wreed optreden, dat zich aan boord van een Grieksch stoom schip, dat van een Spaansche haven op weg naar Gent, was, zich heeft voorge daan. De kapitein ontdekte in volle zee drie jonge Grieken, die zich als versteke lingen aan boord hadden verborgen. Zon der een oogenblik te aarzelen jvierp hij de drie jongelieden in zee. De echtgenoote van den kapitein greep daarop een revol ver en terwijl zij daarmede haar man be dreigde, gaf zij bevel de drie ongelukkigen te redden. Er werd een boot uitgezet, waarmede twee der jongelieden werd en- gered; de derde echter verdronk. BYRD ENTHOUSIAST DOOR NEW YORK ONTVANGEN. De resultaten van zijn Zuidpoolreis. Onder het geloei der sirenes van de schepen, het geronk der vliegtuigmotoren en de geestdriftige toejuichingen van een enorme menigte, die zich in de straten of voor de vensters der huizen had opgesteld heeft de Zuidpoolreiziger, admiraal Byrd, vergezeld van zijn kameraden, zijn intocht in New York gedaan. De ontdekkingsrei zigers trokken in optocht naar hét stad huis, waar burgemeester Walker zijn vreugde uitsprak over het welslagen van den tocht en den behouden terugkeer. Maandag zal Byrd door president Hoover worden ontvangen, die hem de gouden medaille van de Amerikaansöhe geografi sche vereeniging zal overhandigen. In een onderhoud met de pers zeide Byrd, dat hij 125.000 vierkante mijl nieuw land heeft ontdekt. Er zijn geologische for maties gevonden, die. wijzen op uitgebreide kolenvelden, welke geëxploiteerd kunnen worden. In het Amerikaansche Zuidpool gebied zijn echter nog duizenden mijlen land, die geëxploiterd moeten worden. Byrd deelde nog mede voorloopig geen toekomstplannen te hebben. Hij zal geen verdere ontdekkingsreizen, maken tot de schuld van 100.000 dollar, door de expeditie gemaakt, gedekt is. Haar echtgenoot vergiftigd? Groot opzien is te Gelo (Zuid-Rhodc- sië) verwekt door het feit, dat Netrobelle Williams, een 34-jarige vrouw van Hol- landsche afkomst, er van beschuldigd wordt, haar echtgenoot te Felinfoel bij Llanelly vergiftigd te hebben. De man overleed plotseling op 31 Mei jl.; zijn vrouw werd twee dagen later gearresteerd Volgens getuigenverklaringen kwam het tusschen hen herhaaldijk tot huiselijke twisten, als gevolg van het feit, dat de man jaloersch was op een jongen farmer, die vaak op bezoek kwam. Dc beschuldig de wordt in hechtenis gehouden in af wachting van het rapport van den chemi- schen deskundige. Gevangene ontvlucht. Gistermorgen te negen uur werd door de Rechtbank te Deltmold het proces be gonnen tegen den gestraften opperwacht meester Hans Harder wegens overtredin gen, begaan in de landsstrafgevangenis van Lippe. Er waren meer dan hbndefd getuigen gedagvaard, waaronder vele voor malige gevangenen. De als getuige opgeroepen misdadiger Hofrath, die wegens zware misdrijven tot tien. jaar tuchthuisstraf was veroordeeld en onder politiegeleide uit de strafgevan genis van Münstcr in West-falen naar hier was overgebracht om getuigeverklaringen af te leggen, zag kans, zich op het oogen blik, dat heb groote aantal getuigen de zaal verliet, tusschen de menigte uit de voeten te maken. Hoewel men onmiddel lijk een achtervolging instelde, kon men den man niet meer terugvinden. Op zeek naar een krankzinnigen moordenaar. In het stadsgedeelte Queen, aldus een telegram uit New York, heeft de politic Woensdag een uitgebreid© razzia onder nomen, waaraan meer dan 2000 politie ambtenaren deelnamen. Doel der razzia was heb arresteeren van. een blijkbaar krankzinnigen man, die se dert eenigen tijd Queen onveilig maakt door het plegen van moordaanslagen op verliefde paartjes. Hij heeft het vooral gemunt op die paartjes, die zich de weelde van een auto ritje veroorloven. Hij lost dan onverwacht ©enige revolverschoten, altijd op den jon geman. In twee gevallen werd het slachtoffer gedood. De dader heeft verscheidene brieven aan dc politie gericht, waarin hij zijn voor nemen te kennen geeft, nog veertien der gelijke moorden te plegen en de brutali teit zelf zoo ver dreef, dag en uur van uitvoering bekend te maken. De razzia, die in deze aangelegenheid door dc politie ondernomen werd, heeft on gewone vormen aangenomen. Men had „verliefde paartjes", in wer kelijkheid mannelijke en vrouwelijke poli tiebeambten in verscheidene honderden auto's over het bedreigde stadsdeel ver spreid. De moordenaar is echter in geen enkel der hem gestelde vallen geloopen. Blijk baar omdat liet feit bekend was geworden en duizenden nieuwsgierigen zich verdron gen door de straten van het anders vrij stille Queen, om getuigen van deze come- d'ie te zijn. Het eindresultaat der razzia was, dat twee verdachte personen gearresteerd werden. Het is echter nog niet bekend, of de dader zich hierbij bevindt. Valschmuntersbede te Keulen gearresteerd De crimineele politie te Keulen is erin geslaagd, een bende valschmunters te arresteeren, welke valschc vijf-Markstuk ken vervaardigde en in circulatie bracht. Het betreft hier een slotenmaker uit Keulen, diens echtgenoote en een werk man, welke laatste de fabrikant der geld stukken was. Behalve laatstgenoemde hebben allen bekend. In totaal zouden zij ongeveer 150 val- sche vijf-Markstukken hebben vervaardigd De politie neemt echter aan, dat het aantal frauduleus gefabriceerde geldstuk ken belangrijk grooter is. KATWIJK AAN DEN RIJN. Telefoon. Thans is bekend, dat de nieuwe telefoontarieven, met 2-1-/2 - cents tarief voor lokaal telefoonverkeer, in Kat wijk per 1 Juli a.s. in werking treden. Inbreker. Dinsdag 1 Juli a.s. zal voor de Arrondissementsrechtbank te 's-Graven- hage behandeld worden dc zaak van J. S., die verdacht wordt op Góeden-Vrijdag, des nachts te hebben ingebroken in de Ned. Herv. Kerk alhier. Callao. Het'voorstel tot afbreken van „Callao" was van de agenda der laatste raadszitting afgevoerd. Naar we vernemen is alsnog in onderzoek af restauratie van dit gebouw gewettigd en gewenscht is. KATWIJK AAN ZEE. Badbedrijf. Binnenkort zal hier een geheel nieuw badbedrijf worden gevestigd. B. en W. hebben aan den heer K. te Oos terbeek vergunning verleend voor de in richting van een modern badbedrijf. Aan vankelijk zal worden begonnen met een 60-tal cabines, douches, W.C.'s, strandstoe len, enz. Bedoeling is het volgend jaar het bedrijf aanmerkelijk uit te breiden. Het is het eerste moderne badbedrijf, waarmede onze badplaats thans verrijkt wordt. Autorit. Er bestaan weer plannen om een autorit voor ouden van dagen te orga- niseeren. N00RDWIJK. Geen motors op 't strand. De politie verordening, waarbij het verboden is met motorrijwielen op het strand te rijden, is door Gedeputeerde Staten goedgekeurd cn door burgemeester en wethouders afgekon digd, zoodat zij héden in werking treedt. De gasfabriek. Naar wij vernemen is de nieuwe verticale kameroveninstallatie van de gemeentelijke gasfabriek dezer da gen gereed gekomen en in gebruik gesteld. Hinderwet. Aan de firma Alkemade is door B. en W. zoowel een bouwvergun ning als een vergunning ingevolge de Hin derwet verleend voor de uitbreiding van de timmerfabriek „Northgo". N00RDWIJKERH0UT. Sacraments-processie. Zondag a.s. zal in het St. Bavogesticht wederom c!c jaar- lijksche Sacramentsprocessie plaats heb ben. Ongetwijfeld zullen velen uit de om geving komen om aan deze processie deel te nemen. De R. K. Harmonie „St. Jeanne d'Arc" verleent haar medewerking. Waterleiding. Naar wij vernemen is thans door H.H. Ged. Staten van Zuid- tusschen de gemeenten Noordwijkerhout en Voorhout inzake de uitbreiding van het buizennet der waterleiding in deze ge meente langs de Nieuwe Duinstraat, het Julianaplein en den Heerenweg, zoodat bin nen afzienbaren tijd dc aan deze wegen gelegen woningen van drinkwater kunnen worden voorzien. Vele ingezetenen zullen met belangstelling kennis nemen van deze beschikking. WOERDEN. Geboren: Jan Antonie z. van Antoni© van Rooijen en Theodora Klever Eliza beth Henrica Alida d. van G. den Heeten en E. Pfaff. Ondertrouwd: H. A. Snieder en A. M. Streefland P. J. J. Elmers en T. K. Nieuwpoort. Getrouwd: A. G. dc Knijff en A. Duys. B. K., te Alkemade is verd. vuilnis in de schoone wateren bij Aalsmeer te hebben geledigd. Verd. erkent het ten las te gelegd. Uitstorten in het water ging vlugger; 't was gemakshalve geschied. Het waren resten. De politie was het ter oore gebracht en deze had tegen verd. deswege verbaal opgemaakt. Eisch O. M. 10 of 10 dagen. Verd. vindt het .wel wat erg. Do kantonrechter kan zich met den eisch ver eenigen. Vijanden. Zomersproeten ver- dwijnen spoedig (Wj/Sfen pot SpPtlfoi- Bij Alle ^Drogisten. L/ (Reel.) 33Ö KANTONGERECHT TE LEIDEN. Uitspraken. H. L. J. K. Wassenaar overtreding der molde- cn rijwielweb f 10 5 d.Al. D. Haar lem overtreding der verord» Leiden op het rijden 5 3 d.; H. B. Stompwijk overtre ding «Ier verord. Leiden op het rijden 5 3 d.; W. 11. te Leiden zonder vergunning goederen op den openbaren weg laten ver blijven (t 3 d.; T. H..Katwijk overtreding der a-lg. pol. verord. van Noordwijkerhout 4 2 d.; J. S. stro o p©r ij 3 2 d.; L. K. als getuige, opgeroepen, wederree hl olijk 'wegblijven 5 3 d.; J. v. d. E. Rijnsburg openbare dronkenschap 5 3 cl.C. B. zwervende idem 5 3 d.; J. M. v. R. geen gevolg geven aan het bevel van. een ver keersagent 5 3 d.; H. G. v. D. Warmond met oen auto rijden zonder voorzien te zijn van een geldig rijbewijs 5 3 d.; D. de L. den Haag idem met een motor vrij spraak; K. M. Rijswijk (Z.-H.) idem vrij spraak; H. v. W. Rotterdam idem 10 5 d.; H. J. V. W. E. Voorburg met een auto rijden zonder voorzi ente zijn van een geldig rijbewijs 5 3 d.; AI. J. T. Rotter dam idem 5 3 d.; J. B. Aalsmeer idem 10 5 d.A. D. J. G. Monster idem met een motor 10 5 d.; W. J. dc B. Maarn idem met een'aMo 10 5 d.; L. B. den Haag idem 10 3 d.; P. J. T. Delft icloui 10 5 d.; D. K. met een auto rijden zon der voorzien te zijn van een nummerbewijs 10 5 d.; J. G. O. den Haag idem zonder rijbewijs 10 5 d.; J. B. Rijswijk (Z.-H.) idem zonder rij- en nummerbewijs 2 maal ƒ52 maal 3d.; J. B. idem als bestuurder van een auto daarmee op dc eerste vor dering van een politie-ambtenaar niet stop pen 10 5 d.; J. B. Aalsmeer met een auto rijden zonder dat rijtuig aan do voor- en achterzijde te hebben voorzien van een behoorlijk zichtbaar aangebracht nummer mot letter 10 5 d.; G. W. Z. zonder nood zaak met een auto de linkerzijde van, eeii weg berijden ƒ.5 3d.; B. P. H. Haarlem idem 5 3 cl.; S. P. B Oegstgecst idem 5 3 d.; A. G. ft. zonder noodzaak links van den weg fietsen 3 2 d.; C. S. ideiu 3 2 d.; W. F. de la R. fietsen zonder bel 3 2 d.; Th. A. S. fietsen zonder reflec tor 3 2 d.; J. v. S. te Leiden met een handwagen de le Groenesteeg berijden in verboden richting 2 1 d.; H. R. te Lei den fietsen over het Rapenburg in verbo den richting 2 1 d.j T. S. Leiderdorp te Leiden fietsen tyver een hulpbrug 2 1 d.; H. B. to Leiden vuil in het openbaar wa ter werpen 3 2 d.; I. B. iclem 3 2 ui.; D. H. idem ƒ32 d.; H. B. te Leiden zon der vergunning op den openbaren weg muziek maken ƒ11 d.; J. L. den Haag tc Leiden zonder vergunning eenige voor werpen op den openbaren weg laten ver blijven 3 2 d.; J. M. Stompwijk met een auto rijden zonder nummerbewijs 10 5 d.; P. G. Noordwijkerhout loopen op verboden grond 3 of 2 dagen; L. J. K. Wassenaar fietsen zonder licht, alsvoor; G. V., Leider dorp, met een auto rijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achl er- licht 2 maal 4 of 2 maal 2d.; B. J. K., Haarlem, met een auto rijden zonder voor zien te zijn van een geldig rijbewijs 5 of 3 d.; C. F. v. d. R„ zwervende, fietsen zonder licht 3 of 2 d.; C. P. J. v. E., Noordwijkerhout idem alsvoor; C. v. 8., idem overtreding der motor- en rijwiel- wet 2 maal 5 of 2 maal 3 d.; M. B. met een auto rijden zonder voorzien te zijn van een voor dat rijtuig geldend nunnnurbc- wijs 10 of 5 d.: J. de G., Voorschoten, met een motor rijden zonder reflector cn zonder verlicht nummer met letter 2 maal 4 of 2 maal 2d.; B. R., Wassenaar, fiet sen zonder licht 3 of 2 d.; J. v. d. M., Den Haag, met een auto rijden zonder spiegel 5 of 3 d.; H. A. M. B. PI. Haarlem met een auto rijden zonder voorzien te zijn van een voor dat rijtuig geldend num merbewijs 10 of 5 d.; J. J. H„ Sasscn- heim, fietsen zonder licht 3 of 2 d.J. K. Noordwijkerhout, fietsen zonder reflector 3 of 2 d.H. S. v. H., idem, overtreding der Leerplichtwet, ontslag van rechtsver volging; A. S. idem, vrijspraak; C. P. T. Voorhout, idem, ontslag van rechtsvervol ging; C. v. B., Noordwijkerhout, met een auto zonder dat rijtuig aan de voor- cn achterzijde te hebben voorzien van een behoorlijk zichtbaar aangebracht nummer met lettere 10 of 5 d.; N. V., Noordwijk, met een auto rijden zonder, voorzien tc zijn van een rijbewijs alsvoor; A. D., Don Haag, openbare dronkenschap alsvoor; I'. AI. idem, idem, alsvoor; B. V. R., idem, alsvoor; J. K., fietsen over de groote Havenbrug in verb, richting 2 of I d.; AI. P„ Rotterdam, te Leiden fietsen dooi de Watersteeg alsvoor; D. A. H. K., Am sterdam, overtreding der wet spoorwegen 3 of 2 d.; G. K„ overtreding der ar beidswet vrijspraak; E. AI. 8. tc Leiden een hond laten losloopen zonder muilkorf 3 of 2 dagen; C. L. v. G. l'\ K. fietsen zonder licht, alsvoor; W. v. d. O. to Leiden fietsen over een hulpbrug- 2 of 1 d.; J. B. v. L„ fietsen zonder reflector 3 of 2 d.; W. van E„ openbare dronkenschap of 3 d.; L. dc V. een trekdier onbeheerd laten staan 2 of 1 d.; H. Z. wed. P. te Leiden vuil in het openbaar water werpen 3 of 2 d.; A. P. D. Noordwijkerhout, fiet sen zonder bel alsvoor; W. H. Katwijk, fietsen zonder licht alsvoor; J. A., idem. alsvoor. Waar geen woonplaats vcrineld is déze tc Leiden. 9 HAAGSCH GERECHTSHOF. Doodslag Linker Maasoever te Rotterdam. In hooger beroep is door het Haagsche Hof behandeld dc zaak tegen iemand, die door de rechtbank te Rotterdam we gens doodslag is veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf, door le brengen in een bijzondere strafgevangenis en met aftrek van preventieve hechtenis. Verdachte had den zoon van een weduwe, met wie hij ge leefd had, den hals afgesneden, als ge volg waarvan de zoon ter plaatse dood bleef. In deze zaak was een psychiatrisch rapport uitgebracht, waarin verdachte verminderd toerekenbaar was verklaard. De proc.-gen. was van oordeel, dat de rechtbank hij haar vonnis wel degelijk re kening heeft gehouden met dit psychia trisch rapport ep. concludeerde lot beves tiging van het vonnis van dc rechtbank. De verdediger van verd., mr. Wolf sou, pleitte dat op grond van het rapport aan verdachte niet een zoo lange gevangenis straf moet worden opgelegd, zij het dan De loodgieter C'. J. tc Zwanenburg, IJ aarl emmermeer, had op 22 April gereden op zoodanige wijze, dat de veilig heid van het verkeer in gevaar werd ge bracht. Verd. ontkende het ten laste ge legde. Getuige C'. Grauwelman, timmer man te Lijnderdijk verklaart, dat verd. op zettelijk op hem aanreed, terwijl getuige op den Zwanenburger dijk liep. "Was getui ge niet snel op zijde gesprongen dan was getuige aangereden. Verd. reed op 't mid den van den weg cn reed plotseling op getuige aan. Ter zitting bleek wél, dat de verstandhouding tusschen de vroegere twee vrienden is gewijzigd. Het O.M. laak te de manier vun rijden van verd., al ont kende verd. op getuige te zijn ingereden. Vast is komen tc staan, dat verd. niet. recht is blijven rijden en hierdoor ernstig ge vaar voor derden ontstond. Eisch 35 of 35 dagen, met ontzegging van de bevoegd heid om een motorrijtuig te besturen voor den tijd van 3 maanden. Nadat verd. eeni ge toelichtingen heeft gegeven, waarin het O. AI. geen motief tot wijziging voor den eisch vindt, veroordeelde de Kanton rechter verd. tot 30 of 30 dagen, met ont zegging een motor tc besturen voor den tijd van drie maanden

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 11