LAND- EN TUINBOUW LETTEREN EN KUNST LASTER GEMENGDE BERICHTEN DONDERDAG 19 JUNI 1930 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 DE CRISIS IN LAND EN TUINBOUW. Urgentie-program van het Kon. Ned. Landbouwcomité. Het Kon. Ned. Landbouwcomité, heeft in verband met den toestand waarin de Nederlandsohe Landbouw- op het oogen- biik verkeert, een urgentie-programma sa mengesteld, waarin zijn aangegeven onder scheidene directe en indirecte middelen, welke naar de overtuiging van het Comité willen bijdragen tot een verbetering van den toestand. In dit program worden als directe mid delen aangegeven: le. Maatregelen tegen dumping. 2e. Het openen van de mogelijkheid van ons autonoom tarief van invoerrech ten met behoud van de onvoorwaardelijke meestbegunstiging. 3e. Het verleenen van regeeringssteun aan de suikerbietenteelt. 4e. Het verleenen van tijdelijkcn steun aan de L'oöp. Aardapprimeelindustrie, hetzij in defi vorm van een renteloos voor schot, hetzij op andere wijze. 5e. Uitvaardiging van een z. g. maalge- bod, waarbij wordt voorgeschreven, dat van het bakmeel, hetwelk hier te lande wordt, gebruikt loij de broodberciding, een zeker percentage moet afkomstig zijn van Inlandsohe tarwe. 6e. Afschaffing van de vleesohaceijns. 7e. Verlaging van do vrachttarieven der Spoor- en Tramwegen voor land- en tuin bouwproducten. Se. Tijdelijke ontheffing van het land bouwbedrijf van de lasten der sociale ver zekering. 9e. xU's chaffing van de crisisopcenten op grondbelasting. 10e. Schatting van de waarde van vaste goederen voor successie, en vermogensbe lasting naar de gebruikswaarde inplaats van naar de verkoopwaarde. 11e. Bevordering van het gebruik van Nederlandsche land- en tuinbouwproduc ten bij overheidsbedrijven en instellingen. 12e. Verlaging van de kosten verbonden aan den uitvoer van vee, als daar zijn de keurloonen, kosten der voorbehoedende inentingen etc. Als indirecte middelen, waarvan de toepassing niet onmiddellijk tot verbete ring van den toestand van den landbouw voert, worden genoemd: lc. Instelling van een afzonderlijk Mi nisterie van Landbouw; -2e.. weder aanstel ling van een Directeur-Generaal van den Landbouw; 3e. uitbouw van den birnien- landschen- en buitenlandschen landbouw- voorlichtingsdienst,, uitbreiding aan het landbouwonderwijs, inzonderhéid aan het lager landbouwonderwijs, alsmede betere outillage van de Directie Van den Land- bouwuitvoerwet; 5e. krachtige steun van de regecring ten aanzien van den aanleg van telefoon, waterleiding, verbetering der verkeersmiddelen, verbetering der tertiai re wegen e.d., waardoor de bewoonbaar heid van het platteland wordt bevorderd en de trek naar de steden wordt tegenge gaan. Tenslotte is het Kon. Ned. Landbouw Comité van oordeel dat,door de Begeering in studie dient te worden genomen de aan gelegenheid van het verschaffen van financieel en steun en of garantie bij het verleenen van hypothecair en bedrijfscre- diet. HET EERSTE LUSTRUM R. K. KERKMUZIEKSCHOOL. De feestviering te Utrecht. Zooals reeds gemeld werd zal het eerste lustrum van de B. Iv. Kerkmuziekschool gevierd, worden op Maandag 23 Juni a.s. te UtrêGht. Verwacht wordt, dat velen die belang stellen in den opbloei der B. K. kerkmu ziek, dit feest zullen komen meevieren. FEUILLETON Vrij bewerkt naar het Duitsch P. G. HOCKS. (Nad-ruk verboden). 10) Terwijl Wilhelm, de oudste zoon van Ebeling, op het bankierskantoor van zijn vader werkzaam was, was Guido, de jong ste, in hot leger gegaan. Guido was de lie veling van zijn jjdele moeder, die, gespro ten uit een adellijk doch arm geslacht, in hem don erfenaani zag van haar adellijke gevoelens. Zij had hem geheel bedorven en was zeer trotsch op hem en Ebeling zelf, die er eerst sterk op tegen was j geweest, dat hij dienst nam in het leger, ging er nu' groot op, dat zijn zoon, de jonge luitenant, omgang had met zoons van graven cn ba ronnen. Guido had Greta gekend van jongs af aan, haar altijd een aardig meisje gevon den cn later, als hij met verlof uil dienst over was, haar dikwijls gezien en gespro ken. De genegenheid voor Greta was de reden geweest, dat hij Eduard een liartc- lijkcn brief had gezonden, toen deze hem zijn verloving met Marie meldde. Nu was hij in langen tijd niel thuis geweest en toen hij weer eens over kwam, was de ver loving verbroken en woonde Eduard al een maand of wat in het stadje O. De onderneming, waarin Trotten bijna al zijn geld gestoken had, ging failliet en ook Ebeling leed zware verliezen, dooh an Zondag 22 Juni is er te 20.30 uur réunie ia „Het Kasteel van Antwerpen" van be- stuurderen, leeraren, leerlingen, oud-leer lingen en genoodigden. Maandag 23 Juni te 10.30 uur Plech tige H. Mis, opgedragen door den Zeer- eerw. heer W. P. H. Jansen, oud-voorzitter, thans eere-voorzitter der St. Gregorius- Vereeniging en voorzitter van het Curato rium. Deze Mis aal in 't Priesterkoor gezon gen worden door leerlingen en oud-leerlin gen onder leiding van Pater Dr. Caecil Huigens O.F.M., directeur der School. Gezonden wordt de Mis „Cibavit" van den dag onder het Octaaf van Sacraments dag met de volgende gezangen uit het Or- dinarium: Kyrie I ad libitum, Gloria der 2e Mis, Credo VII, Sanctus der 5e Mis, Agnus Dei der 6e Mis. De heer Jan Nieland zal voor de H. Mis op het groot orgel spelen Praeludium en Fuga in a moll van J. S. Bach, na het Of fertorium een compositie, voor deze gele genheid door hem getoonzet op het mo tief, waarmee het Offertorium der Mis „Sacerdotes Domini" begint en eindigt, na de H. Mis Final van C. Franck. 14.15 uwr. Plechtig Lof in de Kathe draal, gecelebreerd door den HoogEerw. heer Mgr. B. A. de Wit, Oud-Vicaris-Gene raal van het Aartsbisdom en Voorzitter der Commissie van Beheer, voorafgegaan door de volgende orgelnummers: Fantasia J. S. Bach; Lied des Chrysan themen J. Bonnet; Cantabile C. Franck; Benedictus M. Reger; Choral III C. Franck en gevolg door Sypmhonie VI (deel 1) Ch. M. Widor. De eerste vier nummers zullen gespeeld worden door P. Caecil Huigens, de num mers 5 en 6 door den heer J. Nieland. Te 7.15 uur gemeenschappelijke maaltijd in „Het Kasteel van Antwerpen". Te 19.45 uur Feestconcert te geven door leeraren der School met medewerking van het Utrechtsch Stedelijk Orkest onder lei ding van Joh. Winnubst. Solisten: Mej. M. Heymans, zang; Phons Dusch en Jan Nieland, Piano. Het programma voor dit concert is als volgt K. M. S.-lied: 1. Akademfsche Festouver- ture op. 80 Joh. Brahms (1S331897). 2. a. „Bejoice", Aria uit Messiah G. Fr. Handel (16851759); b. „Non pö piii". Aria uit Fi garo W. A. Mozart (17561791) voor So praansolo en orkest. Mej. M. Heymns. 3. Concert voor twee piano's en orkest in Es gr. t. K. V. 365 van W. A. Mozart; a. Allegro, b. Andante, 3. Rondo. (Phons Dusch en Jan Nieland. Pauze. 4. Variations symhoniques van César Franck (18221890), voor piano en orkest (Phons Dusch). 5. Suite voor Orkest van Jan Nieland (1903). a. Pastorale, b. Air, c. Menuet, d. Rondeau, onder leiding van den compo nist. 6. Syimphonie Nr. 2 van Joh. Winnubst (1885), a. Allegro, b. Andante, c. Allegret to-Allegro. Z. D. H. Mgr. J. H. G. Jansen, Aartsbis schop van Utrecht, heeft, welwillend tc kennen gegeven, de avonduitvoering in Ti- voli te zullen bijwonen. Men rekent erop, dat het concert te 10 uur zal zijn afgeloopen. In het Eere-cornité treffen wij de vol gende personen aan: Bestuur der R. K. Kerkmuziekschool „St. Caccilia": Th. M. Beukers, Voorzitter van het Be stuur der Sint Gregoriusvereeniging, Pas toor te Leiden. Dr. H. B. Vroom te Culcinborg. S. P. de Wit. Deken en Pastoor tc Steenbergen. T. Hansen, Pastoor te Geldrop. H. Vullinghs, Rector te Haclen. Commissie van Beheer der B. K. Kerk muziekschool „St. Caecilia": Mgr. B. A. dc Wit, Voorzitter, Oud-Vica- ris-Genevaal van heb Aartsbisdom Utrecht, J. A. L. M. Struycken te Doorn, F. Twaalf koven te Utrecht. Curatorium der B. K. Kerkmuziekschool „St. Caecilia": dere speculaties gelukten en brachten hem veel geld op, zoodat hij even rijk bleef, als hij altijd was geweest. Hij vergaf het Trot ten nooit, dat deze de eigenlijke oorzaak van zijn geldverlies was geweest en toen Guido thuis gekomen was en naar de reden van het afbreken van Marie's verloving met Eduard vroeg, vertelde zijn vacler hem dit op zijn manier door den ouden man en diens kinderen op schandelijke wijze tc be lasteren on zich te verheugen in hun ar moede, die ze, naar zijn zeggen, dubbel en dwars verdienden. De armoede, waarin Greta verkeerde, maakte hem steeds driester in zijn optre den tegenover haar en toen het hem duide lijk bleek, dat ze niets van hem „hebben"' moest, legde hij haar houding verkeerd uit en schreef die toe aan overgroote prcutsch- keid. „Ze moest God op haar knieën dan ken", zoo dacht hij, „dat hij, zoon van zul ke rijke ouders, zijn oog op haar had la ten vallen, een meisje, dat zoo arm was als de mieren. Of zou ze niets van hem willen weten, omdat zijn zus Marie aan Eduard de bons had gegevenHet kon niet anders, of Greta moest van hem houden en daarom zou hij haar schriftelijk vragen." Hij schreef haar werkelijk een huwelijks- brief, dien Greta hem terugzond met liet beleefd en dringend verzoek voortaan met meer door heui lastig gevallen te worden. En nu geschiedde iels, waarop ze in 't geheel niet voorbereid was, iets, wat ze nooit, had kunnen verwachten. Guido ver scheen namelijk als gast van generaal Von Sorben op het'slot. Egbert von Holm, een broer van Klara, de dame, die cenigcn tijd geleden haar tante op Wildenfels verpleegd had en door wier tusschenkomst Eduard op dat slot verschenen was, had Guido, met wien hij in 't zelfde regiment diende, uitge- W. P. H. Jansen, Voorzitter, Pastoor te 's-Gravenhage. F. Eppink, Eerc-Kanunnik, Deken, Pas toor te Groningen. Prof. Dr. A. Stayers te Amsterdam. Dr. J. H. J. van Spanje tc Utrecht. H. Smulders Lzn. te Utrecht. En verder: D. Huurdetman, Vicaris-Generaal van heb Aartsbisdom Utrecht te Utrecht. Dr. J. P. Fockema Andreae, Burgemees ter van Utrecht te Utrecht. Ant. Averkamp, Directeur der Muziek school der Mij. tot Bevordering van Toon kunst te Utrecht. J. B. A. Batenburg, Plebaan te Utrecht. Mgr. Ch. F. le Blanc, Oud-Secretaris van het Hoofdbestuur der St. Gregoriusvereeni ging, Kanunnik, Pastoor te Cothen. H. F. Bos, Organist der Domkerk te Utrecht. Evert Cornclis, Dirigent van het Utrechtsch Stedelijk Orchesb te Bilthoven. Hub. Cuypers, Toonkunstenaar te Am sterdam. Scm. Dresden, Directeur van het Am- sterdamsch Conservatorium te Amsterdam. Filzer, Directeur der Muziekschool dei- Mij. tot Bev rdcring van Toonkunst te R'dam. H. Hermans, Directeur der Stedelijke Muziekschool tc Maastricht. G. Hol, Hoofdredacteur van ..Het Cen trum" te Utrecht. J. J .C. Holthaus, Directeur van hot Con servatorium te Botterdam. W. van Kahnthout, Directeur van heb Conservatorium der R. Iv. Loorgangon te Tilburg. Alph. Laudy, Hoofdredacteur van „D.e Tijd" te Amsterdam. Dr. Willem Mengelberg te Amsterdam. Dr. A. Ramselaar te Utrecht. C. A. M. de Rooy, Voorzitter der R. K. Organisten- en Directeuren Verecniging te Venlo. W. de Vries, Voorzitter der Nederland sche Organistenvereeniging te Nijmegen. Dr. Jokan Wagenaar, Directeur van het Koninklijk Conservatorium, te Den Haag. P. J. H. van de Wcijor, Pastoor der St. Willibrorduskerk le Utrecht.- J. C. W. van de Wiel, Loeraar Semina rie „ÏTageveld" te Heemstede. Dr. J. Witlux, Hoofdredacteur van „De Maasbode" te Botterdam. ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Overreden en gedood. Gistermiddag is het 8-jarig zoontje van don heer Beuker te Exlocrmond door een personenauto, bestuurd door den heer Mie- dema uit Emmon. overreden en eenige uren later aan de bekomen verwondingen overleden. Volgens ooggetuigen treft den bestuurder geen schuld. DEN KAAG ROTTERDAM Alleen Hofweg 6 Hoogstraat hoek Spui noodigd eenige dagen 'oij hem door ie bren gen. De geheele familie liolui werd bij den generaal uitgenoodigd, zoo ook Guido, en zoo kwam liet, dat hij, zonder het te ver moeden, Greta op Sec-bach aantrof. Ivlara en haar moeder kwamen, uit hoof de van 'i overlijden van gravin Wiiden- fels geheel in rouw op Seebacli, terwijl haar vader met Egbert en Guido iets later ver scheen en Klara was niet weinig verrast, toen ze hoorde, dat de gezelschapsjuffrouw van den generaal denzclfden naam droeg, als de jonge dokrer, dien men eenigen tijd geleden bij haar tante op Wildenfels ge roepen had. Greta, wie ze er naar vroeg, verklaarde mei hoogroocle kleur, dat dokier von Trotten haar broer was. Greta merkte, dat de generaal het min der aangenaam vond, dat ze dit gezegd had en daarom vond ze het des te pretti ger, dat Klara met groolc achting en warm te over haar broer sprak. Dc meisjes voel den zich tot elkaar aangetrokken on ble ven lang in gesprek, tengevolge waarvan Greta verzuimde de gasten tc ontvangen cu de generaal haar rocpn moest. Daar zag ze opeens Guido cn dat bracht haar geheel in dc war. Dc generaal zette een zuur gezicht. Uit de verbazing, die op beider gelaat duide lijk te lezen stond, merkte hij. -lat die iwee elkaar kenden. De verlegenheid van Greta en de buiging, die Guido voor haar maak te en die diende, alsof hij haar niet kende, wekte bij den ouden man een ach terdocht op, die de slechte stemming, waar in hij verkeerde, niet beter maakte. Hij trok zich met 'den ouden heer Von Holm terug en terwijl hij van ^-erre steeds het oog op Greta gericht hield, vroeg hij Holm, of Guido ile zoon was van den rijken bankier Ebeling, wiens naam hij meermalen had UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 20 Juni. Huizen, 1875 M. 10.3011.00 NCRV. Ziekendienst 11.3012,00 KRO Godsdienstig halfuurtje. 12.0112.15 KRO. Politieber. 12.152.00 KRO. Gramofoonpl. 4.005.00 NCRV. Gramofoonpl. 5.006.30 NCRV. Concert. Chr. Radio orkest. Joh. v. Ginkel (klarinet). 7.007.30 KRO L. v. Lamsweerde: „Dc Film". 7.30 VPRO-uitzending. H i 1 v e r s u ra. Na 6 uur: 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.002.00 Concert AVRO-Kwintet. 2.052.45 Uitz. voor scholen. 2.453.00 Gramofoonpl. 3.004,0 Maak-het-zelfl-cursus. 4.305.30 Gramofoonpl. 5.306.30 Concert door het orkest van het Rembrandt-Theater. 6.30 Koersen. 6.457.00 Gramofoonpl. 7.007.30 Lezing. 7.308.00 Gramofoonpl. 8.00 Tijdsein, gramofoonpl. 8.15 Concert door het Concertgebouw. Or kest o. 1. van Nico Treep. Herman Leydens- dorff (viool). Daarna: Persber. en aan sluiting van het Cabaret „La Gaité" te Arasterdam. 12.00 Sluiting. Daveufcry, 1554.4. M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Concert. 12.50 Gramofoonpl. 1.05 Verslag van de Senior T. T. Races op het eiland Man. 2.05 Verslag van hel Open Golf-kampioen- schap te Hoylake. 2.20 Gramofoonpl. 2.50 Uitz. voor scholen. 3.50 Voorlezing. 4.35 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Verslag van het Open Golf-kampioen- schap te Hoylake. 6.35 Nieuwsber. 7.00 Het Brosa Strijkkwartet. 7.20 Lezingen. 8.05 Ann Penn (voordrachten). Het auto-ongeluk te Arnhem. Een tweede slachtoffer overleden. In -het gemeente-ziekenhuis te Arnhem is een tweede slachtoffer overleden van hei auto-ongeluk, dat in den nacht van Donderdag op Vrijdag bij het viaduct in den Apeldoornschenweg aldaar, plaats vond, n.l. de 31-jarige mej. v. D. die bij dit ongeval een hersenschudding' en ernstige beenwonden had bekomen. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen is zij gisteren overleden. In den toestand van haar jongere 'zuster, die eveneens zwdur gewond werd, is de laatste dagen een gunstige wending ge komen. MELKWAGEN TE WATER GEREDEN. De inzittende verdronken. De melkventer F. P. te Tilburg is gis termiddag met zijn melkwagen in het Wilhelmiua-kanaal gereden bij het viaduct op den Bosschenweg te Tilburg. Toen men den drenkeling uit het water had opgo- vifcht, bleken de levensgeesten reeds ge weken. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een groenten-venter gedood. Gistermiddag is ccn bejaarde groenten- venter Cornclis Pik uit Hattem met zijn hondenkar door een motortrein gegrepen bij den onbewaakte» overweg bij Hattem. P. werd op slag gedood. Doodclijk ongeval. Bij het „inrijden" van het hooi is de 21- jarigc boerenzoon de W. te Eist gister middag tusschen ccn karboom oil den muur bekneld geraakt. Hij was vrijwel op slag dood. hooren noemen. Op liet bevestigend ant woord dacht dc generaal er het zijne van, want zijn gezelschapsdame en luitenant, Ebeling waren uit dezelfde stad afkom stig Hij vertrok den mond tot een zuur zoet lachtjc. Er moest tusschen haar en dien luitenant zeker wel een intipmo ver- holiding bestaan. Die gedachte hinderde hem geweldig, want misschien zou haar verblijf op Seebach daardoor slechts van korten duur zijn en hij zou haar ongaarne missen. De achterdocht van den generaal was gaande gemaakt en wekte allerlei vermoe dens en gedachten in hem op, die kant noch wal raakten, zoo bijvoorbeeld dat Guiclo al leen maar bij dc familie Holni was gekomen urn gelijk met deze op Seebach uitgenoo digd te worden, ten einde daar Greta te ontmoeten, die hem daartoe wel aange zocht zou hebben. Juffrouw Von Trotten had hem dus bedrogen, toen ze hem eenige dagen geleden verzekerde, dat ze blij was, op Seebach een goede betrekking gevonden ie hebben cn de hoop uitsprak er vele ja ren te mogen blijven. Hij werd zoozeer door achterdocht verblind, dal hij het voor ccn doorgestoken komedie hield, toen Gre ta met hoogroodc kleur het gesprek met Guido plotseling afbrak cn de laatste zich met verbolgen gezicht van haar verwijder de. Nu was liet juist een geschikt oogen- btikj zoo redenccvrle hij, oni bij den jongen luitenant eens poolshoogte te gaan nemen, „U hebt., naar ik merk, in juffrouw Von Trolten een oude bekende gevonden, luite nant? Of heb ik het mis „U hebt. hel bij 't rechte eind, generaal en ik was zeer verrast haar hier Ie ont moeten." „U was aangenaam vrrast. Dat heb ik maar al te coed eezien." 8.20 „Baghdad on the Subway" van John Walt. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Toespraken. 10.05* Berichten. 10.15 Concert. D. MacEwan (piano). Sym- phonie Orkest. 11.25—12.20 Dansmuziek. 12.20—12.50 Televisie. „Radio Paris", 1735 M. 12.20 Gramofoonpl. 1.502.20 Gramofoonpl, 4.05 Orkestconcert en soli, 9.05 Concert. Orkest vocale en instrumen tale solisten. Langenberg, 473 M. 7.257.50 Gramofoonpl. 7.508.50 Orkestconcert. 10.3511,35 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. I.252.50 Orkestconcert en trompet. 5.606.50 Orkestconcert. 8.20 Orkestconcert en piano. Intermezzo: Glocken. Hoorspel van G. Oehlenschlaeger en W. Gronostay. Na afloop concert: tot 12.20 Orke6tconcert. Kal undborg, 1153 M. 12.20 Orkestconcert. 3.005.00 Orkestconcert m. m. v. zangeres. 5.006.00 Kinderuurtje. 8.209.05 Orkestconcert. 9.059.30 „Paa vej lil Cardiff" van Eugen O'Neill. 9.309.50 Liederen-voordracht. 10.1011.10 Orkestconcert. II.1012.50 Dansmuziek. Brussel, 508.5 M. 5.20 Kamermuziek. 6.50 Gramofoonpl. 8.30 Concert. Militaire Kapel. Zeesen, 1635 M. 6.107.20 Lezingen. 7.207.50 Gramofoonpl. 9.5012.20 Lezingen. 12.201.15 Gramofoonpl. 1.152.20 Berichten. 2.203.20 Gramofoonpl. 3.204.50 Lezingen. 4.505.50 Concert. 5.508.20 Lezingen. 8.20 „Der fliegende Hollander", van Rich. Wagner. Daarna: Dansmuziek. In een kelder gevallen. Dinsdagavond omstreeks zeven uur was wouw J. in de St. Annastraat te Amers foort bezig de bedstede te witten. Vlak onder de bedstede is de kelder en wan neer de onderlagen uit het bed zijn, ziet men daar een groot gat. De vrouw stond op de treden van een trapje, hetwelk uit schoot, waardoor zij liet evenwicht ver loor en in den kelder stapte. Op haar hulpgeroep snelde haar man toe. Onder lievige pijnen word de vrouw rac-t gebroken arm on gekneusd been op genomen, en naar het ziekenhuis overge bracht. Van den zolder gevallen. De zeventien-jarige mej. B. v. T. is van den zolder gevallen, terwijl ze aan het werk was. Met ernstige verwondingen werd ze opgenomen cn nadat de corsto geneeskundige hulp verleend was, overge bracht naar het. St. Ignatius-ziekeii'huis- haar toestand is zorgwekkend. Radiomonteur van een dak gestort. Gisteravond tegen zes uur was een ra diomonteur bezig een antenne tc plaatsen op een perceel aan het Haarlemmerplein te Amsterdam. Door tot nu onbekende oorzaak kwam de man plotseling te vallen. In zijn val sleepte hij een groot stuk steen mede en kwam hiermede terecht op een zotine- schorm. waar hij doorheen viel. De man is zwaar gewond en bloedend uit neus, mond en ooron opgenomen. Do G. G. D. heeft hem naar het Bin nengasthuis vervoerd, en constateerde dal een arm en pols gebroken zijn. Guido antwoordde ietwat stekelig, dal juffrouw Von Trotten, naar hein bleek, dc ontmoeting van kem verre van aangenaam vond. „Ze is haar heel leven zeer eerzuchtig geweest", vervolgde hij op bitteren toon, „en ze heeft zich zulke hooge verwachtingen in 't hoofd gehaald, dat de ontmoeting met een vriend uit haar jeugd haar geheel on verschillig is." „Aan uw manier van spreken, zou ik zeggen, dat u een blauwtje geloopcn hebt," merkte Sorben schamper op. „In mijn tijd zou dat een luitenant niet overkomen zijn. Maar, als ik u vragen mag kent u mis schien ook den broer van mijn gezelschaps dame V' „Heel oppervlakkig, generaal. IIij stu deerde, wou een geleerde worden en ik werd soldaat. U bcgrijpte dat wc daarom niet veel met elkaar omgingen." „Haar broer is immers dokter hier «licht bij in O?" „Ja, dat hoor ik. Hij had verder willen studeoren en om aan geld te komen ver loofde hij zich met ccn rijk meisje, maar met die verloring is 't mis gcloopeu." „Zoo! Daar heeft jufrouw Von Trotten me niets van verteld." „Dat wil ik best gelooven, generaal, en ik zou er ook niet over geproken hebben, als ik zooeven nie; had gemerkt, dat /e inderdaad het plan heeft hei u te zeggen en dat ze dan de zaak wel Cens in een ver keerd daglicht zou kunnen stellen. Haar broer Eduard was met. inijn zuster verloofd en ze schijnt het erg kwalijk te nemen, dat mijn zus die verloving verbroken heeft." (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 9