DONDERDAG 19 JUNI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 VOORSCHOTEN. Burgerwacht. Gisteravond liad er ccn bijzondere feestelijke bijeenkomst plaats van de Burgerwacht in Hotel Deurloo al hier. Het bestuur van den Bond van Bur gerwachten had nl. besloten aan den cdel- aehtbaren heer E. Vernède, Burgemeester alhier, het kruis van verdienste toe te kennen. De zaal van Hotel Deurloo zag er zeer gezellig'.uit en was met bloemen versierd. Een muziekgezelschap was aan wezig en gaf verschillende muzieknummers ten beste. De heer H. J. Turion, voorzitter der Burgerwacht, opende deze bijeenkomst met een woord van welkom tot de aanwe zigen en in het bijzonder tot den heer E. Vernède. Overste Rogger en Kapitein Snijders, waarna door dc aanwezigen het Wilhelmus werd gezongen. Een photo van hel bestuur der Burgerwacht werd geno- iiine, waarna overste Rogger kapitein Snij ders verzocht het. besluit van het bestuur der Burgerwachten voor te lezen en den edelbarcn heer E. Vernède met toepasse lijke woorden toesprekende, spelde overste Rogger het Kruis van Verdienste op don borst van den Burgemeester, waarna spon taan een driewerf hoera en het „Lang zal hij leven" werd aangeheven. De heer E. Vernède, Overste Rogger en Kapitein voor dc hem verleende hulde, ofschoon hij zeidc liever anderen te huldigen dan zelf gehuldigd te worden. Het is, aldus spr., niet meer dau billijk, dat men zijn plicht doet. Toch is het hem aangenaam zulk een hulde te mogen ontvangen, want dit getuigt dat de verstandhouding tusschen Burgerwacht en hem goed is cn de geest onder de leden uitstekend. Steeds zal de Burgerwacht op zijne medewerking kun nen rekenen. De lieer Schrassert-Bert, se cretaris der Burgerwacht uitte zijn teleur stelling dat Mevr. Vernède door omstan digheden verhinderd was hier tegenwoor dig te zijii en bood den Burgemeester een bouquet aan voor zijne echtgenootc om te toonen, dat. zij ook bij deze huldiging be trokken is. Aan het einde van den avond sprak dc heer A. J. Turion ccn woord van dank tot allen voor de medewerking op dezen avond verleend en sloot hij de bij eenkomst WARMOND. Gevestigd: G. Maurits van Sassen- heim. J. C. Plug van Noordwijk. A. van Donk van Amsterdam. J. J. L. Hoo- gevecn van Nijmegen. A. Zamiaza van Nijmegen. W. K. A. Mengcs van Am sterdam. L. J. Beugelsdijk van 's-Gra- venhage. A. E. Zandbergen "van Rijns burg. J. G. Eissers van Groningen. H. Hoogeveen van Haarlemmermeer. S. van Graas van Haarlem. M. L. Die mei van Voorhout. J. Witsenburg en gezin van Leiden. C. L. Manccau van Lissc. V ei'trokk e 11: H. Verbeek naar Haarlemmermeer. M. v. d. Heyden naar Leiden. J. Visser naar Zuid-Afrika. P. J. L. Leenen naar 's-Gravenhage. P. C. Knoop naar Beuningen. C. v. d. Haart naar Poederoven. P. Schoneveld naar Lisse. A. M. M. Meyer naar Sassenheim. A. M. A. Machen naar Amerika. E. Schoneveld naar Amerika. J. Verhaar naar Hillegom. S. Tielenburg naar Rot terdam. J. J. Cos en gezin naar Voor burg. G. M. van Seggelen naar Voor burg. M. C. de Vos naar Wassenaar. N. Briede naar Rotterdam. A. Zaal berg on gezin naar Blocmendaal. P. A. M. Terpstra naar Voorburg. C. H. Ver- sluys naar Hillegom. R. Th. Kroon naar Voorschoten. C. Deters naar Noord- wijk. P. Mol naar Alkemade. J. M. we ss el man naar Groesbcek. A. Lok naar Alkemade. A. M. van Seggelen naar Alkemade. E. Schoneveld naar Wcst-Indië. 4e. dat de gemeente het recht zal heb ben lantaarns voor straatverlichting aan te brengen; tie. dat cenige gedeelten, aangegeven op do teekening, niet zullen mogen be bouwd worden; 6e. dat de aansluiting van de aan te leggen straat met den Reijerskoopschen weg zooveel opwaartsch zal worden ver legd, als de plaatselijke toestand noodig maakt; 7e. dat aan den heer Oosthoek tot wederopzeggings toe vergunning zal worden verleend tot het leggen van een tijdelijke hulpbrug, in verband met de omstandigheid, dat do sloot, gelegen tus schen de pcrccelen Rcijcrakoop en de noordelijke tuin te zijner lijd waarschijn lijk zal moet worden gedempt. Boerderij Zuitlkade. Dc kosten van do door dc gemeente aan den heer G. van Leeuwen aangekochte, en aan de Zuid- kade gelegen boerderij bedragen f 9374.79. B. en W. stellen den raad voor een ge deelte van het door het afbreken der boerderij vrijgekomen terrein to gebrui ken voor wegverbreeding daar ter plaat se, en het overblijvende gedeelte te be stemmen voor een opslagplaats ten dien ste van „Publieke werken". Door den heer D. Nijhof is indertijd voor wegverbreeding een stuk grond af gestaan voor een bedrag van f 800.Met den heer Nijhof is nu overeen gekomen, dat hij dit bedrag wederom in de ge meentekas zal terugstorten, indien aan hem wordt overgedragen de noordelijke hoek van het bedoeld terrein ter opper vlakte van 80 M2. Van het resteerendc gedeelte met een gevelbrcedte van 39 M. zal 7 meter gereserverd word voor een eventuccle bouwplaats, zoodat een gevel- breedte van 32 Meter beschikbaar blijft voor de opslagplaats. Verder zal nog moeten worden overgegaan tot het afslui ten van liet terrein, nadat de wegverbree ding haar beslag heeft gekregen. De uit gaaf, welke een gevolg is van den aan koop der boerderij, zal ten laste van den gewonen dienst worden gebracht. B. en W. zijn van meening, dat de middelen daarvoor moeten worden gevonden uit verhooging der geraamde opbrengst der gemeentelijke inkomstenbelasting 1929— 1930, hetwelk aan den dienst 1930 ten goede komt. B. en W. stellen den raad voor deze wijze van financiering, alsmede de voor gestelde bestemming goed te keuren en hun voor de afsluiting van het terrein het noodige crediet te vcrleenen. GEMEENTERAAD VAN KATWIJK RECHTZAKEN Woeker. Zooals men zich zal herinneren onlangs Am- lang uit- UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Tot onderwijzer aan de Martha Stichting werd benoemd onze plaatsgenoot M. v. Donk Jr. Collecte. Zaterdag zal alhier de jaar- lijksche- „Zonnestraal'-collecte worden ge houden. Aanbesteding. Uitslag van de heden gehouden aanbesteding van: A. De uitbreiding van de Chr. M. U. L. O.-school met 2 lokalen; B. Het vergrooten van een der lokalen in de Chr. Mulo School. Massa: H. Brouwer, Lunteren 19105. H. A. Klarijs, Den Haag 18785.P. Stam, Nieuwkoop 16424.Gebr. Vri- sekoop, Alphen 14600.Giesman, Tur kenburg Alphen 12S95.GesmanZoc- temeijer Alphen 12750.W. v. d. Bijl, Alphen 12435. Te water. Gistermiddag is in de vaart bij den Hofbrug een 5-jarig meisje te water geraakt. Het kind werd door een paar schippers uit het water gehaald. BOSKOOP. Een nieuwe weg. De heer P. J. C. Oosthoek alhier heeft aan B. cn W. een schrijven gericht met het verzoek hem vergunning te verleenen tot het aanleg gen van een straat op een hem toebehoo- rcncl terrein, gelegen ten zuiden van Rcijerskoop, volgens een door hem ont worpen teekening. B. en W. stellen den raad voor, den heer Oosthoek deze vergunning te ver leenen op de volgende voorwaarden: le. Dat de straat zal worden gemaakt, zooali door B. en W. zal worden aan gegeven; 2e. dat de straat voor publieken dienst zal worden opengesteld; 3e. dat aan do gemeente zonder cenige vergoeding het recht zal worden verleend tot het aanbrengen van buizen en kabels N voor gas, waterleiding en electriciteit; oor den kantonrechter te sterdam, mr. L. S. G. de Hartog, een ci- viel-proces gevoerd over een vordering van 150, die een Jordaanschc vrouw als „tan te Anna" beweerde te hebben op een ha- rer „cliënten". De vordering dateerde van 1922 en gedaagde hield tijdens het pro ces staande, dat het bedrag reeds geleden geheel was afbetaald. De kantonrechter deed gisteren spraak cn ontzegde de vordering \an eischeresse. Hij overwoog in zijn vonnis, dat uit dc getuigenverklaringen gebleken is, dat eischeresse bekend staat als een feWc woekeraarster, voorts is komen vast te staan, dat zij niet gewoon is dc schul'bekentenissen terug te geven, terwijl het meer gebeurd is, dat zij voor de twee de maal het geld opvorderde bij een cliënt. Ook achtte de kantonrechter het niet aannemelijk, dat eischeresse, die als zéér lastig bekend staat, zeven jaar op haar geld zou wachten, zonder het haar cliënte lastig te maken. Wat de verkla ringen betreft van de getuigen, voortge bracht door eischeresse, overwoog de kan tonrechter dat in de gevallen, genoemd door deze getuigen, hoogstens sprake is van een zekere lankmoedigheid tegenover enkele cliënten, terwijl 't niet uitgesloten is, dat deze getuigen bang waren voor eischeresse. Financiën en Economie Leeningen. De Spaarnebank N.V. te Beverwijk be richt, dat ten haren kantore de inschrij ving is opengesteld op f 250.000.5 obligatiën (zijnde de eerste tranche eener leening groot f 400.000.norm), ten laste van de Vereeniging van de H. Catharina van Senen "(zusters Dominicanessen), huize „Bijdorp", Voorschoten, in stukken van f 1000.en f 500.tot den koers van 99 Yi In dc toelichting wordt o.a. gezegd:. De vereeniging, opgericht in 1841, stelt zich ten doel het ondersteunen van ar men, het verplegen van zieken en gebrek kig en het geven van onderwijs volgens den geest der Roomsch-Katholieke Kerk. Zij bestaat uit 29 Stichtingen in Neder land en West-Indië. Hiervan zijn 11 gestichten het eigen dom der Congregatie. De opbrengst van bovengenoemde geld- leening zal voor ruim de helft worden aangewend tot delging van vlottende schulden voor den bouw van een Fröbel en Vakschool aan het Hagedoornplein te Amsterdam (over het IJ), alwaar te zelf- der plaatse reeds door de Congregatie in 1925 een dubbele Lagere School werd geopend; de overige gelden zullen be steed worden tot aflossing van bestaande ondershandsche schulden tegen een hoo- ger rente-type. Do nakoming der uit deze leening voort vloeiende nieuwe verplichtingen is ruim schoots1 verzekerd door de verleende sub sidie door de gemeente Amsterdam voor de fröbelschool; voor wat betreft de vakschool is een Rijkssubsidie in uitzicht gesteld. Gisteren hield de Raad dezer gemeente des avonds te half acht een openbare vergadering. Aanwezig alle leden. Voorzitter burgemeester J. Schokking. Ingekomen enkele stukken van Ged. Staten houdende goedkeuring van genomen raadsbe sluiten. Een schepje erbij. Onder de ingekomen stukken is ook een voorstel van B. en W. tot wijziging van de be- grooting 1930 van het Grondbedrijf (bezoldi ging kassier). B. en W. zeggen in hun prae-advies, dat bij de terugzending van de begrooting voor het grondbedrijf 1930 Ged. Staten hebben bericht, dat het hun aandacht heeft getrokken, dat al leen aan den administrateur een salaris is toe gekend en niet aan den kassier van het Grond bedrijf. Dat de kassier tevens gemeente-ont vanger is, doet niets af aan het feit, dat deze functie als een afzonderlijke is te beschouwen welke gesalarieerd dient te worden. Ged, Sta ten dringen er op aan dat voor deze functie een afzonderlijke bezoldiging wordt vastge steld. B. en W. gevem den Raad in overweging om te besluiten dat aan den kassier van het grondbedrijf (thans de gemeente-ontvanger) een salaris wordt toegekend evenals aan den administrateur van dat bedrijf en wel 250 per jaar, ingaande 1 Jan. 1930. Voor zooveel noodig merken B. en W. nog op, dat dit College zich voorstelt bij een even- tueele vacature van gemeente-ontvanger op deze aangelegenheid terug te komen. De heer C, v. Tongeren zegt zeer ernstig be zwaar tegen dit voorstel te hebben. De ontvan ger heeft, ongeacht dit voorstel, er pas hulp bij gekregen. De voorz. pleit voor het voorstel en dr. Hueting vindt het logisch, dat deze aparte functie afzonderlijk betaald wordt. Het voorstel wordt aangenomen. De heeren v. Ton geren en v. d. Bent willen geacht worden te hebben tegen gestemd. De voorz. deelt dan mede, dat hij op zijn verzoek verlof heeft bekomen om vanaf 23 Juni tot 19 Juli buiten de gemeente te vertoe- De aankoop van het Badhotel als school. Bij de ingekomen stukken is de correspon dentie over eventueele aankoop van het Bad hotel, Paviljoen met bijbehoorenden grond, met advies van B. en W. Het College van B. en W. heeft zich gewend tot het Bestuur der Herv. Scholen en tot Gebr, Verloop, met ver zoek te willen mededeelen of zij bereid zijn aan de gemeente te verkoopen, resp. het Groot Badhotel met bijbehoorenden grond en idem het Paviljoen, en zoo ja, onder welke voor waarden. Gebr. Verloop hebben schriftelijk te ken nen gegeven, dat zij het hun toebehoorende willen verkoopen, groot 3080 M2. voor 33000 Liever wenschen zij een strook van 11 x 22 M. van dit perceel te behouden waarna het ove rige te koop is voor 30.000. Het Schoolbestuur schrijft in een lijvig stuk, dat het hun spijt, dat in den Raad van 4 Juni op minder aangename wijze over hun bestuur is gesproken. Het bestuur heeft steeds de be langen van het onderwijs, doch ook van de ge meente in het oog gehouden. Het Schoolbestuur betaalde voor het pand, groot 6000 M2. 35000 plus kosten van overdracht. Voor hetzelfde be drag kan de gemeente het alsnog overnemen mits de kosten van onderzoek, architect, waar van het bedrag nog niet bekend is, door de ge meente wordt betaald. Het gemeentebestuur zou mede moeten garandeeren, dat de waar borgsom door het veranderen der plannen, niet wordt verhoogd. Ook zou de gemeente zeker heid moeten geven dat htft pand niet aan een ander Schoolbestuur wordt afgestaan. Dan zou zou de gemeente aan het Schoolbestuur moe ten aanbieden een even geschikt terrein als het thans heeft met blanco crediet voor bouw en inrichting. (Opgemerkt zij, dat het niet de bedoeling is de gemeente onnoodig op kosten te jagen). Binnen 3 weken zou tot een en an der moeten zijn besloten. Het bestuur geeft den Raad mede in overweging, behalve het Groot Badhotel en Paviljoen ook te koopen de perceelen van A. v. Schie en G. Hoek. Zij schept daardoor de mogelijkheid om de Sluis- weg te verbreeden en het zal bij den Raad wel geen bezwaar ontmoeten om de Centrale School aan den Sluisweg te bouwen. Een Cen trale school moet immers centraal gelegen zijn De laatst gebouwde school door het bestuur der Herv. Scholen koste ƒ91000. Hiervoor had men een zeer klein terrein en 7 lokalen. D< Centrale School voor het 7e leerjaar moet f lokalen hebben en meer comfortable zijn ei zal op de aangegeven plaats, het Groot Bad hotel ƒ89000 kosten, waarna nog 2000 M2. grond over blijft. Alles is dus voor dit plan te zeggen. Dat de belangen van de badplaats daar geschaad zouden worden is volgens het bestuur niet juist. In het hoogseizoen, Aug., heeft de school vacantie. Er is trouwens nog meer dan voldoende ruimte over tusschen de school en eventueel te bouwen pensions. Een oppervlakte van 70 x 35 is voldoende voor een flink pension. Er kunnen meerdere dergelijke panden staan. Het opgeven van dit plan is trouwens voor het schoolbestuur een zwaren eisch. De terreinen zijn vanaf Juli 1929 be schikbaar en de Raad heeft nooit getracht ze te koopen. Het Schoolbestuur besluit met te zeggen, dat het plan van dit bestuur is een belang van het onderwijs en niet tot schade van de badplaats. B. en W. zeggen in hun praeadvies, dat zij geen vrijmoedigheid hebben om op deze voor stellen in te gaan en adviseeren deze terrei nen en gebouwen niet te koopen. rende gronden van resp. de Herv. Schoolbe sturen en Gebr. Verloop te koopen. Na een verwarde discussie, waarbij bleek, dat het voornamelijk de bedoeling was van den voor steller om te trachten in de voorwaarden van het Schoolbestuur gunstiger bepalingen te krijgen, kwam dit voorstel in stemming en werd met dezelfde stemverhouding en dezelfde stemming aangenomen. B. en W. zullen dus weer hebben te trachten met het Schoolbestuur onderhandelingen aan te knoopen cn tè pro- beeren deze paAden, plus de pamden genoemd in de voorwaarden van het Schoolbestuur van v. Schie en Hoek, aan te koopen. De bouw van gemeentehuis. De Raad contra B. en W. De heer Hueting vraagt allereerst het woord en zegt moeilijk met het prae-advies te kunnen meegaan. Spr. noemt eenige cijfers wat voor de voorz. aanleiding is om, ouder gewoonte van onzen Raad, in comité-generaal te gaan. De tribune kreeg dan weer een uur gedwongen rust. Hierna werd het voorstel van B. en W. in stemming gebracht en met 87 stemmen verworpen. Vóór het prae-advies stemden de heeren R. Ouwehand, J. Dubbeldam, P. Meer burg, J. v. Duyn, M. v .d. Bent, H. W. Grim bergen, C. v. Tongeren. Hierna kwam de heer Lodder met het volgende voorstel: de Raad besluite in principe het Badhotel met bijbehoo- rende gronden en Paviljoen met de bijbehoo- Punt 3, h e t punt van den avond, is dan aan de orde, n.l. a. tot het houwen van een nieuw gemeentehuis; b. tot aamwijzing van de plaats waar het nieuwe gemeentehuis zal worden ge bouwd. Voor wat a betreft zeggen B. en W. in hun prae-advies, dat ter-voldoening aan het in de vergadering van 4 Juni j.l. gedane verzoek, waarbij B. en W. werden uitgenoodigd in de eerstvolgende raadsvergadering den bouw van een nieuw gemeentehuis weer aan de orde te stellen, dit college thans voorstelt thans de bouw van een nieuw gemeentehuis ter hand te nemen. Voor wat b. betreft zeggen B. en W: Ten aanzien van de plaats, waar het nieuwe gemeentehuis zal worden gebouwd, hebben wij in verband met den in de vorige vergadering uitgesproken wensch, dat alsnog zou worden onderzocht, of het oorspronkelijke plan A (bij de tol) zou kunnen worden uitgevoerd, dit on derzoek ingesteld. Hierbij is gebleken, dat de eigenaars vaq een deel van daarvoor benoodig- den grond thans bereid zijn om in te gaan op de voorstellen, syelke B. en W. destijds heb ben gedaan, t.w. dat zij een even groote opper vlakte grond van de gemeente terug ontvangen als zij aan de gemeente zullen afstaan. Ten overvloede zeggen B. en W., herinneren wij er aan, dat de eigenaars van een ander deel van den daarvoor benoodigden grond aanstonds bereid waren en alsnog bereid zijn. W., staande voor het feit, dat destijds nieuwe plannen ontworpen moesten worden, omdat op grond van de ondervonden moeilijk heid met de uitvoering van plan A (bij de lol) niet kon worden voortgegaan, meenen thans tot de uitvoering van het plan A, bij de tol, te kunnen adviseeren. De heer Guyt zegt liever eerst te willen be slissen over de plaats om dan te spreken, of er een gemeentehuis gebouwd moet worden. De voorz. zegt een dergelijk voorstel bene den de waardigheid van den Raad te achten. Er zal toch eerst besloten worden of er een nieuw gemeentehuis gebouwd zal worden al vorens de plaats bepaald wordt. Het gaat er om of het bouwen van een gemeentehuis noodig is en daarop heeft de Raad al meermalen be vestigend geantwoord. Z. h. st. wordt dan be sloten dat er een nieuw gemeentehuis gebouwd zal worden, waarna na een zeer korte gedach tewisseling over de vraag of de oude cantine- weg nog niet meer naar richting Oost verlegen zal worden en dus ook het gemeentehuis meer naar Katwijk a. d. Rijn komt, zonder hoof dei ij ke stemming besloten wordt wen volgens plan A, bij de tol, ten Noordwesten van den Cantineweg, die dan iets verlegd wordt, ongeveer op de plaats waar vroeger de oude ziekenbarak stond. Verfraaiing van de badplaats. Voorstel tot betegelen van grond gelegen langs de trambaan in Duinoord te Katwijk aan Zee alsmede tot het aanleggen van een plant soen bij de remise te Katwijk aan Zee. Het is de bedoeling van B. en W. om over te gaan tot meerdere -verfraaiing van het dorpsgedeelte te Katwijk aan Zee, meer in het bijzonder bij de entree van het dorp. Allereerst zou hiervoor in aanmerking komen de grond bij de Mr. Fockstraat en de Baron Sweerts de Landas Wyborghstraat. De betegeling zooals in een plan staat aangegeven zal bij een oppervlakte van plm. 400 M2. 1000 kosten. De commissie van Fabricage berichtte, dat zij zich hiermede geheel kan vereenigen. Voorts is het plan ge rijpt om het open terrein bij de remise te Kat wijk aan Zee, begrensd door het talud en de Tramstraat, te verfraaien. Dit kan geschieden door tusschen de tramrails en het talud een plantsoentje aan te leggen, omsloten door een ligusterhaag en een trottoir. De kosten hier van zullen naar raming 1050 bedragen. To taal 2050. B. en W. geven den Raad in overweging om voor de bovenomschreven doeleinden een cre diet te verleenen groot 2050, waartegen de Raad geen bezwaar heeft. Het voorstel om Duinoord te verfraaien werd met 87 st. verworpen; dat om rond de remise te verbeteren aangenomen met 141 st., die van den heer v. Tongeren. Punt 5. Voorstel tot het aanleggen van een kampeerterrein. Waar het kampeeren in deze gemeente de laatste jaren geregeld toeneemt wordt door B. en W. overwogen een kampeer terrein in te richten. Aanleiding is o.m. de omstandigheid dat waar de tenten zeer ver spreid in de duinen worden geplaatst voldoen de politietoezicht teneenenmale onmogelijk is, hetgeen tot zeer ongewenschte gevolgen kan leiden als vernieling van natuurschoon, wan toestanden op zedelijk gebied. Een geschikt terrein ligt volgens B. en W. ten Z.-Westen van het Zeehospitium in eigendom bij het Rijk Met den ontvanger der Registratie is onder handeld, waarbij bleek, dat dit terrein in huur kon verkregen worden voor 50 per jaar, het geen zeer redelijk genoemd mag worden en waarom B. en W. adviseeren hen te machtigen over te gaan tot het sluiten van voormelde huurovereenkomst en vragen B. en W. hiervoor een blanco crediet. Dr. Hueting is niet enthou siast voor het voorstel en verwacht groote kos ten en vreest voor misstanden. Tc Noordwijk willen ze zooiets niet hebben. Zijn we daar in Katwijk goed genoeg voor? De heer v. Ton geren vraagt en verkrijgt verschillende inlich tingen. De heer Meerburg vraagt of een der gelijk kampeerterrein wel een aanwinst voor de badplaats genoemd kan worden. Spreker vreest het tegendeel. De voorz. wijst er op, dat het thans een ongeregelde toestand is, waarna het voorstel wordt aangenomen. Tot lid der Commissie tot wering van school verzuim, vacature D. Bakker, commissie een voordracht heeft ingediend ver meldend de namen van 1. J .J. Kraal en 2. R. P. Tjebbes, wordt gekozen de heer J. J. Kraal. Punt 7 is voorstel tot herziening der jaar wedde van de hoofden der Gemeentelijke Be waarscholen. Alle groepen van ambtenaren cn werklieden hebben kortelings salarisverhoo- ging ontvangen. Uit billijkheidsoogpunt mee nen B. en W. ook de hoofden der Openbare Bewaarscholen daarvoor te moeten voordragen Zij stellen mitsdien voor het salaris van hel hoofd te Katwijk aan Zee van 1400 op ,1 1600 te moeten brengen en van deze functionaris te Katwijk a. d. Rijn van ƒ1175 op 1350, in gaande 1 Juli a.s. De commissies van Toezicht stemden hiermede in. Hel voorstel gaat zonder opmerkingen onder den hamer door. Een schoolarts. Punt 8. Voorstel tot vaststelling van de ge meenschappelijke schoolartsenregeling met in structie voor den schoolarts. B. en W. stellen daarom voor met Oegsl- gcest, Stompwijk, Veur en Voorschoten een gemeenschappelijke regeling aan te gaan, no pens het geneeskundig schooltoezicht alsmede de instructie van den schoolarts overeenkom- stil voorstel van B. en W. vast te stellen. De heer Meerburg vindt zulk een regeling niet voordeelig. De heer Eijkelcnboom zou in sommige gevallen de schoolarts bevoegdheid willen geven dieper in te grijpen. De heer Grimbergen is juist het tegendeel van mee ning. Het voorstel wordt z. h. st. aangenomen. Op 7 Febr. 1.1. is besloten tot reorganisatie van de administratie der werkloosheidsverze kering met dc administratie der Arbeidsbeurs. De commissie van toezicht op het Correspon dentschap wordt als volgt samengesteld: J. Hueting, lid-voorz., C. A. Kruit lid-werkgever, C. Hogewoning lid-werkgever, W. Kulk, werk nemer, M. Berkheij, werknemer. Goedgekeurd z h. st. Punt 10. B. en W. stellen voor om, nu de af ritten naar het strand voor de Secr. Varkevis- serstraat en de te Brittenstr.-J. v. Tooropslr. gereed zijn, het gebruik van deze toegangen te verbieden voor het verkeer met rijwielen, motorrijtuigen en andere rij- en voertuigen en te bestemmen alleen voor voetpad. Aldus wordt dan besloten. Kampeeren verboden. Punt 11. B. en W. stellen voor om, in het belang der openbare orde en zedelijkheid in de verordening op de zeebaden en het strand een artikel op te nemen, krachtens hetwelk 't verboden zal zijn zonder vergunning van B. en W. te kampeeren. Bovendien zal het gewenscht zijn, de verordening betreffende de straatpoli- tie aan le vullen, door het spelen met en om geld ook op het strand en in de duinen te ver bieden. Na enkele opmerkingen wordt over eenkomstig het voorstel van B. en W. besloten Voor de bebouwing van gronden langs het Oostpad en Westpad meenen B. en W., dat bepaalde regelen dienen te worden vastgesteld. Dit vooral in verband met het verkeer door deze nauwe steegjes. B. en W. geven daarom den Raad in overweging op bepaalde percee len een bouwverbod te leggen, opdat in de toekomst deze verkeersobstakels zullen ver dwijnen. Het betreft in iedere steeg een twaalf tal perceelen. Aan de orde is dan punt 13: Commissie benoeming. B. en W. zeggen dat in verband met de voorloopige vaststelling van de ge meente-rekening, de rekening der Bedrijven, Gas, Water en Electriciteit, Grondbedrijf en Vleeschkeuringsdienst betreffende den dienst 1929, behoort le worden overgegaan tot benoe ming van leden die met het nazien van ge noemde rekeningen zullen zijn belast en daar voor rapport behooren uit te brengen. Voor het nazien der gemeente-rekening wor den benoemd de heeren: P. Meerburg, P. Guyt en C. v. Tongeren; voor de rekeningen der be drijven: gas, water en electriciteit: P. Meer burg, M. v. d. Bent en P. Guyt; voor het grond bedrijf en den vleeschkeuringsdienst: C. van Tongeren, H. W. Grimbergen en P. Guyt. Dan heeft nog een wijziging der begrooting, dienst 1929 plaats, waarmede de Raad haar instemming betuigt, waarna rondvraag. Bruiloft in de gemeentezaal. Op een desbetreffende vraag uit vorige ver gadering antwoordt de voorz., dat aan klach ten over verstoring der nachtrust door het houden van bruiloftpartijen in de Gemeente zaal niets te doen is, dan de zaal voor der gelijke doeleinden buiten gebruik te stellen. De heer Meerburg vraagt, of B. en W. de noodige invloed willen aanwenden om gedaan te krijgen dat meer spoed betracht wordt bij de verbouwing van het postkantoor. Dan heeft spreker eenige grieven over de ondoelmatig heid van dit kantoor. B .en W. zullen hieraan de noodige aandacht schenken. Wethouder Ouwehand neemt ontslag. Na de rondvraag zegt de heer R. Ouwehand, wethouder van Openbare Werken, dat Au de raadsmeerderheid besloten heeft tot aankoop van Badhotel en'Paviljoen, hij niet langer het abt etho der waar te nemen, mede omdat, waar dit werk tot zijn afdeeling behoort, het hem onmogelijk is uitvoering le geven aan dit be sluit. Daarvoor druischt zulks teveel tegen zijn gevoelen in. Het gaat toch niet op, dat als de Raad ergens een gebouw niet wenscht, het dan maar voor rekening der gemeente aan te koopen. Dit besluit is, zegt spr., wel overwo gen. Ik bedank daarom als wethouder cn hoop mijnheer de voorz., dat als u van uw vacantie terugkomt, zoo spoedig mogelijk een raads vergadering zal worden uitgeschreven om mijn opvolger te benoemen. De voorz. zegt, dat deze mededeeling, eigen lijk niet behoorende bij de rondvraag, is een ernstige mededeeling. En uit de pertinente woorden van de heer Ouwehand is op te ma ken, dat hij op zijn besluit moeilijk zal kunnen terugkomen. Spr. dankt den heer Ouwehand voor hetgeen hij in het belang der gemeente, als een groote kracht, die moeilijk zal zijn te evenaren, deed. We zitten niet zoo royaal in dergelijke krachten om zulke functies naar behooren te kunnen waarnemen. Zoo rumoerig het den geheelen avond in de raadzaal geweest was, zoo stil en onder zeke ren indruk aanhoorden de vroede vaderen deze onverwachtsche en ernstige mededeeling. Hierna sluiting met gebed.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7