SPORT Bootongeluk op de Kagerplassen UIT DE OMGEVING Doorzitten t#UilDL DONDERDAG 19 JUNI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. G DE LUSTRI) MROEIWEDSTR IJ DEN VAN NJORD. Dc loting. Gistermiddag hooft op het clubgebouw van de Leidsche Studentenvereenigiug „Njord" de.loting plaats gehad voor de nationale roeiwedstrijdcn, ter gelegenheid van het 71ste lustrum der Leids*che Uni versiteit op Vrijdag 20 en Zaterdag 21 Juni a.s. op het Oegstgeesterkanaal te hou den. Het resultaat der loting was als volgt: Voorwedstrijden op Vrijdag 20 Juni. Overnaadsche Skiff: 1.20 uur: le heat: 1. Njord, 2. Laak. 1.25 uur: 2e heat: de Hoop row over. Jonge Twee A: 1.30 uur: le heat: 1. Willem III. 2. Hoop. 1.35 uur: 2e het: Schie row over. Jonge Skiff A: 1.40 uur: le heat: 1. Nautilus, 2. Laga. I.50 uur: 2e heat: 1. D. R. V. Amster dam, 2. Die Leythe. Overnaadsche Vier: 2 uur: le heat: 1. Aegir, 2. Trekvogels. 2.10 uur: 2e heat: 1. Njord, 2. Triton. Jonge Skiff dames stijlroeien: 2.40 uur: le heat: Spaarn, Maas. 3 uur: 2e heat: Dc Vliet, Die Leythe. Oude Skiff: 3.20 uur: 1. Ncrcus-, 2. Spaame. Oude Vier: 3.30 uur: le heat: 1. Njord, 2. Nautilus. 3.-40 uur: 2e heat: 1. Aegir, 2. Laak. Eindwedstrijden op Vrijdag 20 Juni. Overnaadsche Skiff: 4 uur: 1. Winnaar le heat, 2. De Hoop. Overnaadsche Twee: 4.10 uur: 1. Njord, 2. De Hoop. Jonge Twee A: 4.20 uur: 1. Winnaar le heat, 2. Schie. Jonge Vier B: 4.30 uur: 1. D. T. R, V. Rotterdam, 2. Laga. Jonge Skiff B: •1.40 uur: 1. Lage, 2. D. R. V. Amsterdam. Overnaadsche Vier: •1.50 uur: 1. Winnaar le heat, 2. Winnaar 2e heat. Jonge Acht A: 5 uur: 1. Argo, 2. Njord. Voorwedstrijden op Vrijdag 20 Juni. Oude Acht: 7.15 uur: le heat: Maas, 2. Njord, (Laga vrijgeloot). Dames Vier: snelroeien: 7.30 uur: 1. Dordt, 2. De Vliet. Jonge Vier Damesstijlroeien: 7.10 uur: le heat: Argo, De Vliet, De Hoop. 8 uur: 2e heat: Die Leythe, Maas. S.15 uur: 3e heat: Spaarne, Willem III. Jonge Twee B: 8.30 uur: le heat: 1. Nereus, 2. Triton. 8.40 uur: 2e heat: 1. Willem III. 2. Spaarne. Eindwedstrijden op Zaterdag 21 Juni. Jonge Skiff A: II.30 uur: 1. Winnaar le heat, 2. Win naar 2e heat. Jonge Vier damesstijlroeien: 11.40 uur: 1. Winnaar le heat, 2. winnaar 2e heat, 3. winnaar 3e heat. Oude Twee: 12 uur: 1. Njord, 2. Maas. Jonge Vier A: 2 uur: 1. Argo, 2. Nereus. Jonge Twee B: 2.15 uur: 1. Winnaar le heat; 2. winnaar 2e heat. Dames Vier, snelroeien: 2.30 uur: l. Wiimaar le heat, 2. Wil lem III. Oude Twee: 12 uur: 1. Njord, 2.'Maas. Jonge Vier A: 2 uur: 1. Argo, 2. Nereus. Jonge Twee B: 2.15 uur: 1. Winnaar le heat; 2. winnaar 2c heat. Dames Vier; snelroeien: 2.30 uur: 1. Winnaar le heat, 2. Wil lem III. Oude Vier: 2.45 uur: 1. Winnaar le heat, 2. Winnaar 2e heat. Jonge Acht B: 2.55 uur: 1. Njord, 2. Laga. Jonge Skiff dames stijlroeien: 3.15 uur: 1. Winnaar le heat, 2. winnaar 2e heat, 3. beste tweede. Oude Vier damesstijlroeien: 3.35 uur: 1. Dordt, 2. Laak, 3. Delftsche Sport. Oude Skiff: 4.15 uur: 1. Winnaar le heat, 2. Njord. Dames Acht, snelroeien: 1.45 uur: 1. Nereus, 2. De Vliet. Oude Acht: 5 uur: 1. Winnaar le heat, 2. Laga. ZWEMMEN Studenten Zwemwedstrijden. Aan den Krommen Rijn te Utrecht heb ben inter-acadeiniale zwemwedstrijden plaats gevonden, waaraan werd deelgeno men door studenten uit Utrecht, Amster dam, Leiden, Delft en Wageningen. De uitslagen waren: 100 M. vrije slag: .1 Leisenberg, Leiden, 1 min. 15.9 sec.; 2. Kruiseman, Leiden 1 min. 23.2 sec.; 3. Leyds, Wageningen; 4. Swenle, Amsterdam; 5. Thoolen Amster dam! 6. Groeneveld, Amsterdam. 100 M. schoolslag: 1. Lambers, Leiden 1 min. 41 sec.; 2. Roelofsen Utrecht 1 min. 42.4 sec.; 3. Joosten, Wageningen; 4. Neu- man, Delft. 7 maal 50 M. vrije slag: 1. Leiden 4 min. 15.2 sec.; 2. Utrecht; 3. Amsterdam. 3 maal 50 M. wisselslag; 1. Leiden. 2 min. 10 sec-.; 2 Utrecht II; 3. Amsterdam; 4. Utrecht I. Waterpolo: LeidenAmsterdam I 10 0; UtrechtAmsterdam II 60; Leiden Utrecht (finale) 12. WATERPOLO De competitie. Voor de derde klasse C werd gisteren de wedstrijd D. D. R. IHaarlem I ge speeld, welke in een puntloos gelijk spel eindigde. Wij herinneren er nog even aan, dat hedenavond in de zweminrichting aan den Hoogen Rijndijk worden gespeeld de wed strijden L. Z. C.Dolfijn en L. Z. C. II Dolfijn II. ZEILEN De Kieler zeilweek. Ook op den tweeden dag viel er voor Nederland veel succes te boeken. Dc re sultaten waren: 12-voetsjollen: 1. Windekind (Jan Maas) 1.31.42; 2. Hunter (Bohré) 1.32.43; Ton Hiu werd niet Beatrijs 3 6e 1.34.51. Er waren 23 deelnemers. 6 M. klasse: 1. Dana (st. mx\ Carp) 1.55.15; 2. Braassemermccr (st. Hans Na than) 1.56.02; 3. Kitty (st. v. Asperen) 1.56.55 4. Lou (st. O. Nathan) 1.57.08. ATHLETIEK R. K. Athletiek- en Sportvereeniging „Rood Wit". Voor deze week is het volgende pro gram vastgesteld: Donderdag 19 Juni: Geen wandelingen van „De Antilope". Zondag 22 Juni: Voetbalwedstrijd Ju niores legen >S. J. C. Le Noordwijk, aan vang 1 uur. Opgave hiervoor vóór a. s. Vrijdagavond bij P. Verhoef, Steenstraat no. 1. Na afloop attractie, welke nader per clubbcricht zal worden bekend gemaakt. De Legerwedstrijden te Breda. De uitslagen van den eersten dag der legerwedstrijden te Breda luiden als volgt: Hoogspringen met aanloop: 1. Jelles (12e reg. inf.) 1.62'M.; 2. De Wilde (20e gef. inf. 1.60 M.; 3. Dc Haan )Grenadiers) I.60 M.; 4. Husen ((Grenadiers) 1.60 M. Polstok vèrs'prmgen1. Heerbaart (11e reg. inf.) 9.03 M.; 2. Rijndersma (9e reg, inf.) S.49 M.; Pasma (8e reg. veld-art.), 8.47 M.4. Mostert (12e reg. inf.) S.29 M. Handgranaatwerpen: 1. Vos (12e reg. inf.) 30 punten (27 steunserie); 2. De Leeuw (3e reg. inf./ 29 punten (26 steunserie); 3. Hiel, (politietroepen) 29 puntên (27 steun serie); I. Munsel (Kol. Reserve) 22 punten. 100 Meter snelloop: 1. Neef (Grenadiers), 111/2 sec.; 2. Van der Heide (8e reg. inf.) 111/8 sec.; 3. Faber (Kon. Mil. Academie) II.7 sec.; 4. Roeg (7e reg. inf.) 11.8 sec. Dc uitslagen van den tweeden dag zijn, 1500 M. hinderloop: 1. Van Guldener 6 Div. Kon. Mar. 4.43.9; 2. Van Poe teren K. M. A. 4.4S.5; 3. Cousant Reg. Jagers 4.56.4; 4. Vaassen, Reg. Uren. 5.09.9. Korpswedstrijden vijfkamp: 1. 12e' R. I. 344 p.; 2. K. M. A. 352 p.; 3. 6e Div. Kon. Mar. 398.5 p.; 4. Reg. Gren. 478.5 p.; 5. Politictroepen 556 p.; G. 7e Reg. I. 582.5 p.; 7. 20c R. I. 588.5 p.; 8. le R. I. 590.5 p. Persoonlijk prijzen vijfkamp: Eereprijs Pasma 8 R. V. A. 21 p.; lc prijs Mauren- brecher K. M .A. 27 p.; 2e prijs Frekes 2 R. I., 29.5 p.; 3e prijs Hufen Reg. Grcn. 30.5 p.; le prijs Hiel, Pol.tr. 33 p. Persoonlijke prijs vijfkamp van 6e Inf. Brig. Gocdbloed Dpi. 14 R. I. 65.5 p. Best geplaatsten 6e Reg. Inf. de Grauw dpi. Corpl. 76.5 p. Als bijzonderheid valt te vermelden, dat deze laatste prijs is uitgeloofd door Strien, sinds 49 jaar marketenster van het 6e R. I. LICH. OPVOEDING Een ontploffing op een motorboot Drie personen ernstig gewond; de Duitsche Keizer en zijn gemalin aan een groot gevaar ontsnapt INTEhi,rti I0NALE V1ERDAAGSCHE AFSTANDSMARCHEN. De stand der inschrijvingen op 16 Juni jl. Voor deelname aan de van 15 tot en met 18 Juli a.s. te houden Internationale 4-daagsche aistandsniarchen hebben de volgende landen ingeschreven: Nederland Engeland, Noorwegen, Frankrijk en Duitschland. Het totaal aantal inschrijvin gen bedraagt 1650, t. w.: 60 dames, 440 burgers en 1150 militairen. Deze getallen kunnen nog eenige geringe wijzigingen on dergaan, alsvorens de marschen aanvan gen. Voor den dagelijkschen afstand van 30 K.M., hebben ingeschreven 30 personen, van 40 K.M. 810, van 50 K.M. 485 en van 55 K.M. 325 personen. De volgende Nederlansche Gynmastiek- en sportvereenigingen zullen deelnemen: Sparta, Nijmegen; Oranje Nassau, Den Haag; Excelsior, Nijmegen: R. K. Sport vereeniging „Rood Wit", Leiden; Ned. Meisjesgilde, afd. Rotterdam; Quick, Nij megen; Noveomagum, Nijmegen; Gcro Sportvereeniging, Zeist; Rotterdainsche Wandelsport Vereeniging; Christelijke H. B. S., Dordrecht; Sportvereeniging „Bato" Zeist; A. V. „N. E. C.", Nijmegen; Bur gerwacht Amsterdam: Sportvereeniging S. A. W. Nijmegen; Burgerwacht, Rotter dam; Rotterdamsche Politiesportvereeni- ging „Hermandad"; Haagsche Politie- Sportvereeniging; Nijmeegsche Gymnas- tiekvereeniging „de Hazenkamp"; Hilver- sumsche Gemeentepolitie; Transforma, te Nijmegen; Olympia, Deventer; Sportver eeniging „de Werve", Den Haag. Van de Koninklijke Ncderlandsche Land macht zal worden deelgenomen door de volgende wapens, dienstvakken, etc.: In fanterie, Cavalerie, Artillerie, Genie, Ma- reechaussee, Politietroepen, Luchtvaartaf- dceling, Wielrijders, Pontonniers, Torpe- disten, Scholen voor Verlofsofficieren, Vrij willige Landstorm, Geneeskundigen dienst Vetcrinairen Dienst, Instituut van Leger en Vloot-predikanten, Intendance, Militai re Administratie. Van de Koninklijke Marine zal worden deelgenomen door: de marine te Helder Gisteren heeft op de Kagerplassen aan dc zijde van de gemeente Alkemade een ernstig motorboot-ongeluk plaats gehad, waarbij drie personen zijn gewond. Gravin Von Pannewitz, wonende op dc Hartekamp onder Heemslede, had een gezelschap watersportliefhebbers uitgc- noodigd een tochtje te maken op de Ka gerplassen. Onder de genoodigden bevond zich de Duitsche ex-keizer, zijn gemalin Herminc, prinses Karno, graaf van Bülow, dc lijfarts van de keizerlijko familie dr. Klassmann, gravin Car in Lchndorff en graaf Donhoi'f en enkele anderen, het ge heele gezelschap ongeveer 15 personen tel lend. Mevrouw von Pannewitz bezit zelf een groote motorboot „Olympia", doch wegens de grootte van het gezelschap was bij de Jachthaven ;t Fort te Warmond een twee de boot gehuurd. De heer Üudshoorn, eigenaar van 'l Fort, die er van in kennis was ges:eid, dat de boot bestemd was voor een aanzien lijk geze.schap, stelde de twee maanden gele-ten gebouwde „Mavi" Ier beschikking. Het was een prachtige boot, die inmiddels reeds was veikocht, echter op voorwaarde, dat de heer Oudshoorn deze mocht gebrui ken zoowel voor demonstraties ais parti culier vervoer. A-vorens dc boot ter beschikking van de gravin Von Pannewitz le stellen, is hier voor toestemming verkregen van den eige naar. De heer Oudshoorn gaf de bes.e monteur, de heer Koppers, met het gezel schap mee. De gastvrouwe alsmede de keizer en zijn gemalin scheepten zich in op de „Olympia", de jongere leden van het ge zelschap, onder wie de 20-jarige gravin Lehndorff uil Preis en graaf Donho'f uit Fiiedenstein begaven zich op de gehuurde boot. Totaal bevonden zich daarop 7 per sonen Nadat men eenigen tijd over de plassen gevaren had, werd de thee gebruikt. Bei de bcoten lagen hierbij naast e.kander aan den oever gemeerd. Toen men weer aan boord was terug gekeerd, voer de Olympia regelmatig was, maar de gehüurde boot was niet in bewe ging te brengen. Deze werd bediend dooi den 33-jarigen monteur, H. Koppers uit Warmond. Door tot op heden onopgehel derde oorzaak, ontstond plotseling een ontploffing,waardoor de boot onmiddel lijk vlam vatte cn gedeeltelijk uit elkaar sprong. De monteur werd., evenals de overige inzittenden, in het water geslingerd, an deren sprongen zelf in het water, terwijl enkelen in dc inmiddels toegesnelde „Olympia" werden overgenomen. De mon teur Koppers werd ernstig aan hoofd en handen gewond. Hij wist zich intusschen zweinmenden naar den wal te redden, waar hij het bewustzijn verloor en door enkele boeren opgenomen werd. Gravin Lehndorff kreeg eveneens ern stige brandwonden over het geheele lichaam, terwijl graaf Donlioff brandwon den aan linkerhand on hoofd kreeg. Na door dr. Klassmann voorloopig te zijn verbonden, werd mei de Olympia zoo snel mogelijk naar de Spanjaardsbrug te Leiden gevaren. Inmiddels had graaf von Bülow en eenige der bedienden zich naar het St. Elisabethsgasthuis te Leiden bege ven, waar alles voor de ontvangst van de slachtoffers ill gereedheid werd gebracht. Dc familie van den Duitschen ex-keizer had zich intusschen per auto naar Doorn terug begeven. Zoodra allen aan boord waren, aldus verhaalde de heer van Biilow aan een corr. van het „Vad.", zijn wij zoo snel mo ge ijk weggevaren, omdat wij bang waren dat dc verongelukte boot opnieuw zou ex- plodeeren. Dr. Klassmann verleende dc eerste hulp. Toen de boot aan de Spanjaardsbrug te Leiden kwam, stonden de wagens van den Leidschen Eersten Hulpdienst en eenige ziekenauto's van de firma Dieben te Lei den reeds klaar om de gewonden over te nemen. in het St Elisabethgesticlit werden de gewonden doer dr. Leesberg behandeld. De oorzaak van hel ongeluk is vermoe delijk aan kortsluiting te wijten. Toen Koppers, die reeds lang bij deze firma in dienst is, bemerkte, dat de motor weigerde ("n nieuwe motor met tv\ee dubbele accu's), wilde hij een nieuwe accu er in plaatsen en juist op dat oogenbiik sloeg de motor uit elkaar. De toestand der drie gewonden was he denmorgen naar omstandigheden goed. De boot brandde geheel uit. De waarde van het vaartuig was 10.000, doch het was heel laag verzekerd. De exploitant van ;t Fort verklaarde geheel ontdaan te zijn, dat ondanks dat steeds met uitstekend materiaal wordt ge varen, dat ongeluk had kunnen gebeuren. De boot is nog steeds drijvende in het Vennemeer Dc burgemeester van War mond, de heer Ketelaar, bracht gister avond een bezoek aan de plaats van het onheil. en. Willemsoord, de marine te Vlissingen, de marine te Amsterdam, de marine vlieg- «lienst. Van het leger in Nederl. Indië zal wor den deelgenomen door: De Koloniale Re serve. Engeland neemt deel met een groep burgers van de Road Walking Association, Noorwegen met een detachement militai ren van de Noorsclie Garde en één noorsch student, Frankrijk met een officier der artillerie, een onderofficier der infanterie cn een groep burgers van „La Ligue Pa- risienne d'Athlétisme', Duitschland met enkele burgers. Voor dc in 1929 gehouden marschen werd ingeschreven door 1250 personen, te weien pl.ni. 25 dames, 275 burgers en 950 mili tairen. Er valt derhalve over alle Isaiën een belangrijke toename te constateeren. VOETBAL P. S. V. in Scandinavië. De gisteren gespeelde wedstrijd van het Eindhpvensche elftal P. S. V. tegen het Goteborgsche elftal, waarbij 5 internatio nals medespeelden, eindigde in gelijk spel met 11. KORFBAL De na-competitie. Zaterdagavond van 79 uur wordt voor de na-competitie gespeeld de wedstrijd Vitesse—D. D. V. (Amsterdam). De wed strijd vindt plaats op het terrein aan den Zoeterwoudschen Singel. WIELRENNEN Leidsche Ren- en Toeristvereen. „Swift". Gisteravond had de 1S.6 K. M. en de 10 K.M. recordrit plaats, waarvoor ondanks de- w-armte een vrij goede opkomst was, nl. zes A en B-klassers en vijf Junioren. Ho'ewel allen werkelijk goed hebben ge reden, zijn de bestaande recordtijden niet verbeterd. De uitslag van het 18.6 K.M. record luidt W. Severijnen 31.IS; J. Verschoor 31.26; D. Ramp hl.31: A. van Egmond 32.33, E. Sla-dek 32.35; J. van Wezel 33.3S. De 10 K.M. der Junioren heeft tot uit slag gebracht: C. Paats 1S.59, R. Rietho ven 20.34, J. Riethoven Jr. 21.33, E. de Wa ter 21.45. A. Riethoven 23.11. Bij deze werd de keerpuntcontrole waar genomen door de heer B. van Weeren, terwijl de tijd werd opgenomen door den lieer P. P. dc Jong. Door den heer A. Riethoven is een tweede prijs geschonken voor de Junioren- af deeling. AUTO TEGEN EEN PAAL GEREDEN. Met dienstpersoneel van den ex-Keizer. De „oude baas" toegejuich t. Dinsdagmiddag om half vier reed een auto in snelle vaart op den Rigdijlc tus- schen Lisse en Hillegom. Bij een scherpe bocht bleef de chauffeur geen meester van het stuur en vloog over een hoop grint te gen een ijzeren jaagpaal aan, met her ge volg, dat de auto op zij geslagen werd en met de achterzijde in het water terecht kwam, terwijl de voorwielen om den ijze ren paal bleven gekneld. Een schipper en omwonenden boden da delijk hulp. Het bleek, dat de inzittenden behoorden tot dienstpersoneel van drie Duitsche families, waaronder die van den Duitschen ex-keizer en den ex-kroonprins. Nauwelijks waren de inzittenden van de verongelukte auto, die allen min of meer bloedend waren verwond, naar Lisse ver voerd, of drie groote volgauto's arriveer den, waarin zich dc voormalige keizer met familie bevond. De ex-keizer liet den wagen dadelijk stilhouden en nauwkeurig infonneei'CTi naar de gewonden. Door een toevallig zich daar bevindend Duitsch gezelschap en anderen werd cle geheele Duitsche familie en in het bijzon der de ex-keizer met eclitgenoote en ex- kroonprins dadelijk herkend. Onder luid geroep „dat is onze oude baas" werden de hoofden ontbloot en een luid hoera aange heven op den keizer. Deze vriendelijke at tentie werd door den ex-keizer, alsmede doo? het gezelschap dat uit vijf en twintig personen bestonde met een groet beant woord. Na cenig oponthoud verdween do keizer en familie in dc richting Warmond om zich daar aan.de watersport te wijden. HILLEGOM. Gouden Bruiloft. Gisteren heeft het echtpaar RusmanVan Stein onder groote belangstelling zijn gouden bruiloft ge vierd. Des morgens le 9 uur werd in dc St. Josephkerk een gezongen H. Mis van dankbaarheid opgedragen. In den loop van den dag kwamen talrijk velen persoonlijk hun gelukwenschen aanbieden, terwijl bloemstukken als anderzins dc feestvreug de verhoogden. Des avonds bracht dc Har monie dc krasse en sympathieko oudjes een serenade. door de Zon rijnen en Smet- '2 n|est men met (Reel.) bij Wielrijden ci/e verbrande Huid, Scl ten, verzacht cn g< Doos 30, 60, Tube 80 ct? Kerkbeschildering. De kerbbeschilde ring van St. Joseph zal wat het pries terkoor betreft niet Augustus a.s. aan vangen. In de kerk staat het ontwerp van Will. Wiegmans afgebeeld, zoodat men cenigszins een beeld kan-krijgen, hoe het worden zal. En dan is er maar één uitroep: schitterend. Schitterend met de finanliën, om clat kunstwerk te betalen staat liet echter nu juist niet: er is nog slechts een derde van wat noodig zal zijn voor clc uitvoering van dit schilderwerk. Pastoor van Leeuwen is echter een man van durf cn doorzettingsvermogen, die vast overtuigd is, dat zijn parochianen hem niet in den steek laten, wat ze trouwens nog nimmer deden. Daarbij komt de zake lijke kant: als men ziet, wat het wordt en hoe mooi, zal dat de geldelijke medewer king zeker niet schaden. Gaarne wekken we op, uit dankbaarheid voor alles wat de Herder van St. Joseph voor zijn kerk en zijn parochianen deed, hem te verblijden door ook dit schoone werk te kunnen vol einden enliefst in een snel tempo! 0 Brand. Gisteren ontstond brand in de keuken van het woon-winkelhuis aan do Hoofdstraat, bewoond door den heer P. A. Boom. Oorzaak is waarschijnlijk, dat door den trek de slang van het gasstel vlam vatte, welke brand zich voortplantte langs de geschilderde muur enz. Na eenige oogenblikken bemerkte mej. Boon 'de brandlucht en schrok hevig, toen zij dc vlammen reeds zag oplaaien. Zij had ech ter de tegenwoordigheid van geest snel te blusschcn, waardoor een groot onheil is voorkomen. Zoowel hel huis als de inhoud bekwam vrij ernstige schade die echter door verzekering wordt gedekt. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Het heeft weinig zin prijzen te vermelden van de geveilde bloe men omreden met deze warmte er eigen lijk van een marktprijs geen sprake is. Het is voor de- kooplieden oen minder aange name taak. thans met bloemen te koop uit te gaan, met te voren bijna dc weten schap te hebben dal er ongeveer niets van terecht komt. Immers het vervoer geeft al zooveel moeilijkheid, dat vele kooplieden er de voorkeur aan geven niet uit te gaan. Meerdere partijen bloemen konden dan ook geen kooper vinden. „Men" zegt, 't is mooi weer, doch 't kan ook 1 e mooi zijn. TER-AAR. Oranjevereeniging „Juliana". In het café van den heer Hoogcndijk te Lange- xaad hield de vereeniging „Juliana" haar ledenvergadering. Dc voorz., de heer J. W. Valentijn, opende te ruim negen uur de vergadering, die door de drukte in het land slecht bezocht was, heette vervol gens allen van harte welkom, vroeg aller medewerking voor het goede afhandelen van de agenda. De secretaris, dc heer G Voortman, las dc notulen van dc vorige vergadering, welke onveranderd werden vastgesteld. Mecledeelingen: De voorz. deelde mede, dat er 258 handteekeningen zijn binnenge komen, die er vóór zijn 2 dagen feest te Langeraar, één tegen. Maar nu is onze R.-K. muziekvereeniging „Arti et Reii- gioni" van plan dit jaar haar 2e lustrum feest te vieren, en daarbij tevens een festi val te geven. Nu heeft het bestuur maar besloten om geen feest te geven, vooral niet daar onze muziekver., die ons alle lief is geworden, feest geeft, doch zal er wel een dag feest gegeven worden voor de schoolkinderen, juist als andere jaren, en hiervoor hebben wij toestemming gekre gen. De onkosten zullen gedekt worden door dc contributie, die toch geïnd wordt, en verder als het noodig is uit de kas. Voorts heeft het bestuur besloten om voor de ouden van dagen een gratis rond rit te geven door de gemeente en verder een genoeglijk dagje daarvan voor hen te maken. Beide voorstellen werden door de leden unaniem aangenomen. Dien dag dat „Arti" feest geeft hebben de leden van de Juliana ver. vrijen toe gang op het terrein. Dc heer Verhoef wilde aan „Arti" een medaille schenken, welk voorstel door al len met applaus werd begroet en aange nomen. Daarna had bestuusverkiezing plaats wegens periodiek aftreden van de heeren H. Mohr, C. Bank cn ter voorziening in de vacature L. den Haan. De heeren Mohr en Mank werden herkozen en de vacature werd aangevuld door den heer P. A. Post. Te tien uur sloot de voorz. de vergade ring, dankte de leden voor hun medewer= king, die als altijd zakelijk en gezellig was. Geboren: Antoon zoon van Joh. van der Kooij en Muilwijk. Christina Wil- helmina d. van A. Picterse en Wildenburg. Andries z. van P. de Kleer cn Verha gen. Gehuwd: Joh. Wildenburg en Adr. v. Veen. V er t rokken: P. A. van Diemcn n. Lcimuiden. D. E. Bos naar Uithoorn. J. II. van Apeldoorn naar Loosdrecht. IP. J. van Steiju naar Woubrugge. W. Marsman naar Leiden. A. M. C. Bos man naar 's-Gravenhage.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6