ATTENTIE! BEZOE8CT ONZE MO/EilNEÜèlKEL EN TOONKftfVSER/-^ special! a/deeung J. P. v. BERGE HENEGOUWEN WOENSDAG 18 JUNI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 BRANDEN. Sigarenfabriek afgebrand. Maandagavond te ongeveer half twaalf is brand uitgebroiken in do sigarenfabriek van dc gebroeders van Manen te Veenen- daal. Het fabriekje, waarin ongeveer vijf tien man werkzaam zijn, brandde tot den grond toe af. De aanwezige voorraad tabak en 20.000 sigaren werden dioor het vuur vernield. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. Boerderijbrand te Tricht. De boerenbehuizing van de familie van Eooij, in de gemeente Tricht, uabij de Nieuwbrug, is gisternacht in vlammen op gegaan. Een groote schuur, alsmede flin ke partijen hooi, eenige varkens en de hond vielen verder het vuur ten offer. Men vermoedt dat de brand is ontstaan door hooibroei. Van de hooibergen sloeg het vuur, door den sterken wind aange wakkerd, over op het rieten dak van het woonhuis. De te hulp geroepen motor spuit uit Culemborg vermocht Diets anders dan de vuurzee te blusschen, voor redding kwam zij te laat. Huis en inboedel waren verzekerd. Boerderij afgebrand. Te Witten (gein. Assen) is gisteren de groote boerderij, bewoond door den land bouwer J. yan Veen en toebehoorende aan mevr. Goddard van der Wijk te Zutphen, geheel afgebrand. De brand is door onbekende oorzaak in de schuur ontstaan en is naar de boerderij over geslagen. Door de groote droogte was blusschen onmogelijk. Huis en inboedel waren verzekerd. Zwerver veroorzaakt brand. In den nacht van Maandag op Dinsdag meldde zich aan het Commissariaat van Politie te Culemborg een zeven-en-veertig jarige zwerver om nachtverblijf. Tevens deelde hij mede, dab hij schuldig wa? aan den brand aan den Rijksstraatweg, waar door de boerenhoeve der wed. van Rooy in vlammen opging. Volgens zijn verkla ringen had hij zich dien avond omstreeks half tien op het erf Begeven en een hoop riet vindend dat tegen den muur op den grond lag, heeft hij zich daarin te slapen gelegd onder het genot van een bran dende sigaar. Hij herinnerde zich nog, een stuk vuur van zijn sigaar zonder na denken te hebben weggegooid. Wakker geworden bemerkte hij, dat het rieten dak boven zijn hoofd in lichter laaie stond. Ook het riet, waarop hij te rusten lag, was brandend. Hevig verschrikt vluchtte 'hij weg, zelfs- zonder de bewo ners te waarschuwen. Later tot bezinning gekomen, heeft hij een wielrijder gewaar schuwd dat er brand was, en is toen in dc richting Culemburg voortgesukkeld. Bij zijn verhoor zag hij het onverant woordelijke van zijn daad wel in, ont kende- echter dat hij het met opzet had gedaan. De Culem'burg€clie politie heeft- den zwerver ter beschikking gesteld van den 'burgemeester der gemeente Tricht. KINDERVERLAMMING. Gouda steeds meer geïsoleerd. De stand der kinderverlamming te Gou da was Maaudag in totaal 16 gevallen, waarvan 3 doodelijk. Van deze 16 van 8 van het mannelijk- en 8 van het vrouwelijk geslacht. Intusscheu worden Gouda en de Gouwe naars meer en meer geisoleerd. O.a. heeft de burgemeester van de nabijgelegen ge meente Moordrecht, de inwoners een be zoek aan Gouda ontraden en het venten door roomijs-venters uit Gouda in zijn ge meente verboden. Behalve de reeds vermelde sluiting van het zwembad te Gouda, gevolgd door dat van de gemeente Waddinxveen (alleen voor Gouwenaars), is thans ook het zwemmen in de Reeuwïjksche- en Sluypwijksche Plassen voor Gouwenaars verboden. Ten- pinde in die Plassen te mogen zwemmen heeft men thans een bewijs noodig, het geen aan Gouwenaars niet wordt gegeven. De Goudsche Zwemclub, die een vriend schappelijke wedstrijd te Leiden zou spe len, ontving telegrafisch bericht, dat de Geneeskundige Dienst te Leiden geadvi seerd heeft, geen Gouwenaars toe te la ten. Gisteren is in de gemeente Krimpen aan den IJssel een 7-jarig jongetje aan kinderverlamming overleden. DE SCHATGRAVER!J TE ZAANDAM. Een nieuw verzoek om bet werk te mogen voortzetten. De schatgravers hebben opnieuw een poging gedaan, om hun opgravingen to Zaandam te mogvoortzetten. Zij hebben wederom een schrijven tot -B en W. gericht en daarbij verzocht in het college hun zaak te mogen toelichten. B. en W. hebben echter zonder hen daartoe in de gelegenheid te stellen afwij zend op het ver.--.-' 'woord. De heer Jan Sn], die met Gravin Sylvia, rar. Blaupot tea Gate en Eamondt dit- ver zoek heeft gedaan oekaagt zich in ,.de Zaanlander" over de afwijzende beschik king. Üit zijn medea?e.ingen blijkt, dat bur gemeester ter Laan er wol voor was, om de concessie opnieuw te vcrleenen. doch dat de wethouders meenen, dat het nu weletjes is. Hij bioeurt dil, omdai men nu juist c-'e plaa s benaderd heeft: het ge welf, waarvan grarem S. reeds eerder het bestaan aangaf. Het kost de gemeente niets, terwijl, zoo betoogt de heer Jan Sol, de kans bestaat, dat zij een aanzienlijke som uit deze schatgraverij zal ontvangen. LUXE (yEFJLICJWTNG ZEER LAGE .PfilJZEN ELECTRO RADIO TECHtGSCH BUREAU TELEFOON 1782 AALMARKT 12 (Reel.) Diefstal. Aan boord van een schip, liggend te Sas van Gent, is ten nadeele van den schipper, uit een kast een bedrag van 500 gestolen. Een vreemdsoortig kerkbezoeker. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. TREINBOTSING TE BRUSSEL. Tusschen den Parijschen sneltrein en een rangeertrein. Tegen middernacht- heeft zich gisteren in het Zuid-Station te Brussel een botsing voorgedaan tusschen een sneltrein, die om 20 uur Parijs had verlaten en een rangeer trein. De machinist van den rangeertrein vertrouwde op het sein, dat- veilig stond, doch kwam op de lijn van den sneltrein terecht. Ondanks krachtig remmen kwam de locomotief van den rangeertreiD in bot sing met den vierden wagoD van den Pa rijschen sneltrein, die deerlijk werd ge havend; de vijfde wagon, een restauratie rijtuig, kantelde om. Onmiddellijk klonken uit de vernielde deelen pijnlijke kreten. De reddingsdienst van het station toog terstond aan het werk en bracht tien min of meer ernstig ge wonden naar het ziekenhuis. Geen van hen verkeert in levensgevaar. Alleen is de machinist van den rangeertrein er ernstig aan toe. Het- verkeer was gistermorgen om acht nur weer normaal. was gebracht, werd Pater Polycarpus- me de namens de leeraren door den rector van het gymnasium gecomplimenteerd. In kernachtige woorden schilderde deze het vruchtbaar en rijk pries terleven van de zen priester. Offer, ootmoed en zelfver loochening zijn de eigenschappen, waar door zich dat leven vooral kenmerkt. Is het priesterleven reeds op zich zelf zwaar krachtens de groote verantwoordelijkheid die wij op ons nemen, nog zwaarder wordt dat juk, zoo dit krachtens de gehoor zaamheid verbonden is met het leeraars- ambt. De H.E. spreker uitte den wensoh, dat God hem de kracht moge geven nog vele jaren te arbeiden aan de vorming der priesterjeugd en het heil der zielen. Uit naam der studenten werd het woord gevoerd door den censor, den heer A. de Koning, die een adres van hulde voorlas, in bloemrijke woorden dank brengend voor al hetgeen hun jubileerende. leeraar in den loop van al die jaren voor het gymnasium had gedaan. Hierna nam Pater Polycarpus zelf het woord Een woord van dank bracht hij allereerst aan God, Die hem in Zijn on doorgrondelijke raadsbesluiten eens maak te tot een voorwerp van bijzondere „uit verkiezing". Mocht Maria uitjubelen: „Fecit magna qui potens est", met recht kan de priester Haar deze woorden na zeggen, hij, die door het scheppingswoord •der consecratie iederen dag Christus doet neerdalen op het altaar. Vervolgens bracht hij dank aan den H.E. Pater Rec tor, aan de leeraren en studenten voor alles, wat zij gedaan hebben om voor hem dien dag zoo onvergetelijk te ma ken, hen verzoekend voor hem te blijven bidden, opdat hij zou ïfiogen blijven het zout der aarde en het licht der wereld. Met een feestcantate, eveneens onder leiding van den ervaren musicus, den Z.E. Pater Bartholomaeus Catin, stadgenoot van den jubilaris, uitgevoerd, werd de receptie besloten. Als een bijzonderheid kan nog vermeld worden dat Pater Lokkers bij deze ge legenheid een telegram mocht ontvangen van Z.E. den Kardinaal-Staatssecretaris, waarin Z. E. mededeelde, dat de H. Va der den jubilaris bij gelegenheid van zijn zilveren priesterfeest volgaarne den Apos- tolischen Zegen schonk. PROF. DR. TITUS BRANDSMA O.CARM. Gisteren herdacht prof. dr. TitmV Brandsma O.Carm,, hoogleeraar aap de R.K. Universiteit, onder waardeerende' belangstelling zijn zilveren priesterfeest. In de stemmig versierde kapel van den Carinel droeg prof. Brandsma gisteren- ochtend om tien uur een plechtige H. Mis op en werd daarbij geassisteerd door den weleerw. Pater Henricue Brandsma O.F.M., broeder van den jubilaris, als presbyter assistens den weleerw. heer J. Galema, leeraar aan het seminarie te Culemburg, een neef van den jubilaris, als diaken en door den weleerw. Pater Tarcisius Hooyschuur O.Carm. als sub diaken; ceremoniarius was Pater Justi- nus van Grinsven, allen van de orde der Carmelieten. De liturgische gezangen wer den gezongen door de Sohola cantorum van het Carmelkloost'er. Onder de genoo- digden werden opgemerkt de 80-jarige moeder van den jubilaris, verdere familie leden en een groot aantal professoren van de Nijmeesche Universiteit. Omstreeks één uur had een zeer druk bezochte re ceptie plaats. SPORT VOETBAL VERGADERING VAN DE INTER NATIONAL BOARD. Onder voorzitterschap van den heer Pickford (Engeland) vergaderde te Borno- mouth de International Board. De agenda bevatte eenige uiterst be langrijke punten. In de kwestie inzake de plaats, in te nemen door den doelverdediger bij een strafschop, werd besloten het woord „stand" zoodanig op te vatten, dat de doelverdediger zijn voeten niet mag be wegen voordat de'bal is aangeraakt. Vórts sprak de International Board zich uit tegen het ruilen van spelers bij inter nationale ontmoetingen. Een voorstel der F. I. F. A. een ver grijp tegen den hoekschopregel met een vrijen schop te straffen, werd aangeno men. Voorts sprak de International Board zich internationale wedstrijden slechts .als grensrechter mogen optreden, zij, die door de F. I. F. A. officieel als scheidsrechter erkend zijn. CRICKET De eerste testmatch door Engeland gewonnen. Engeland sloeg Australië in den eersten testwedstrijd te Nottingham met 92 runs. Dc tweede innings der Australiërs leverde 336 runs op. Hiervan scoorde Bradman er 131, buitengewoon mooi bij elkaar geslagen. De juiste cijfers van de tweede innings van Australië luiden: Woodfull c Chapman b Larwood t, Pons ford b Tate 39, Qippav c Hammond b Ro bins 49, Brad b Robins 131, Richardson b Tyldesley 29, Oldfield v Hammond b Tyl- desley 11, Grimmettc c Hammond b Tyl desley 0. Fairfax c Robins b Tate 14, Hor- nibrook c Duckwordth b Robins 6, Wall not out 8. Extra's 22. Totaal 336. LAWN-TENNIS Om den Davis-beker. Japan heeft met 32 van Tsjeeho Slo wakije gewonnen en komt dus in den eind strijd (Europ. zone) tegen Italië. ATHLETIEK DE LEGERWEDSTRIJDEN TE BREDA. Maandag vond op het Stadhuis te Breda de begroeting plaats door den burgemees ter, mr. dr. van Sonsbeek. Kolonel H. G. M. Mathol de Jongh stelde de corpsen aan den burgemeester voor. De burge meester heette allen hartelijk welkom in Breda. Om acht uur ontving de voorzitter van de regelingscommissie kolonel Mathol de Jongh de militaire deelnemers in de feest zaal van de Chassé-kaze*;ne. Daarna be groette de burgemeester namens het ge meentebestuur van Breda den Garnizoens- comm. en de korpscommandanten met hunne adjudanten, de leden van het eero- comité, het comité en de jury, benevens de ploegleiders. Gistermogen acht uur werd reeds met de diverse nummers aangevangen. Gister middag woonde de Minister van Defensie de legerwedstrijden te Breda bij. Te 14.20 arriveerde Z.Exc., hij was vergezeld van den luitenant ter zee eerste klasse Heydt, adjudant voor de zeemacht en de kolonel adjudant van den Generalen Staf G. J. M. van Weel, adjudant voor de Landmacht; den luitenant-generaal van den Generalen Staf J. G Baron van Voorst tot Voorst hoofd van de tweede afdeeling. Voorts merkten wij op het terrein op: kolonel Mathol de Jongh, voorzitter van de leger wedstrijden, kolonel Donk, waarnemend commandant derde divisie, tevens bevel hebber derde militaire afdeeling, kolonel A. E. Kist, garnizoenscommandant, kolo nel C. A. van der Harst, gouverneur dei- Koninklijke Militaire Academie, den luit.- kolonel J. E. Snellen van Vollenhoven, commandant van het- zesde regiment in fanterie, A. E. Hoogland, commandant derde regiment-veldartillerie met huline resp. adjudanten. Toen de minister op het terrein arri veerde speelde de stafmuziek van het zes de regiment infanterie onder leiding van kapelmeester L. de Moree het „|Wien Neerlands Bloed". Vliegtuigen cirkelden boven het terrein. Met veel belangstelling volgde Z.Exc. en de andere autoriteiten de wedstrijden. Als algemeenen indruk kunnen wij nog zeggen, dat de geest, ondanks de toene mende warmte, uitstekend is. De uitslagen der verschillende nummers worden eerst later bekend gemaakt. LICH. OPVOEDING ÖE ViERDAAGSCHE AFSTANDS- MARSCHEN. De deelneming zeep groot. De inschrijving voor de vicrdaugsche afstandsmarschen van den N. B. v. L. O. is buitengewoon gunstig. Ruim 1650 per sonen hebben ingeschreven, dus ruim 100 meer dan in 1929. De propaganda heeft blijkbaar goed gewerkt. Het getal burgers is pl.m. 500, in 1929 pl. 300; een mooi suc ces derhalve. ZEILEN De Kieler Zeilweek. De Kieler Zeilweek is gisteren aange vangen, waaraan ook weder door een aan tal Hollanders wordt deelgenomen. Niet minder dan drie Hollandsche zes meters zijn voor deze wedstrijden inge schreven: de Lou, de Braassemermeer en de Kitty. Er zijn er in het geheel zes, dus dat is een mooie kans. Maar zij zullen hel hard te verantwoorden hebben, want mr. Carp is ook van dc partij en wel met de zesmeter Dana II, die dit- jaar door hem gestuurd wordt; en die onder Deensche vlag varende Hollandsche zeiler zal het zeker den anderen heel moeilijk maken. Van onze Hollandsche jolleuzcilers zei len mee Bohré, Jan Maas en Obst en Hin. Allemaal welbekend van onze eigen wed strijden. Obst, die Duitscher is, vaart thans ook onder Duitsche vlag. In een land van niet minder dan een kleine dertig jollen zal het wel heel moeilijk zijn voor onze jongens om op een der eerste plaatsen te komen. Dc uitslagen van den eersten dag wa ren: 6 Meterklas: 1. Lou (stuurman Oscar Nathan) in 1 uur 10 min. 24 sec.; 2. Dana II (stuurman mr. Carp) in 1 uur 40 min. 33 sec.; 3. Braassemermeer (stuurman Hans Nathan) in 1 uur 40 min. 47 sec.; 4. Kitty (stuurman van Asperen) in 1 uur 40 min. 49 sec. Hans Nathan protesteerde tegen mr. Carp, welk protest nog niet is uitge maakt, 12-voetsjollen: 1. Jan Maas met Winde kind, in 1 uur 32 min. 18 sec.; 2. Lacis mei Pekari in 1 uur 33 min. 31 sec.; 3. Bohré met Hunter in 1 uur 34 min. 44 sec., Tonny Hin met Beatrys 3 won den negenden prijs. WIELRENNEN De Zesriaagsche te Marseille. Van 2 tot 8 Juli wordt te Marseille een zesdaagsche verreden. Dc volgens koppels rijden mee: Piet van Kempen-Boucheren, Gigardengo-Negrini, Raynaud-Dayen, Choury-Fabre, Coupry-Cordicr, Tonani- Dinale, Meyer-Stubecke, Bragard-Moutou, QHveri-Bestetti. BOKSEN Arie van Vliet en Bob van Klaveren in Z.-Afrika. De Nederlandsche boksers Arie van Vliet en Bob van Klaveren hebben hun eersten wedstrijd in Johannesburg gewon nen. Arie van Vliet won na 8 ronden op punten van Harrugodd en Bob van Klave ren won na 10 ronden op punten van Van Rooyen. De kerken in Delfshaven te Rotterdam kunnen den laatsben tijd naar het schijnt niet veilig meer door vrouwen en meisjes worden bezocht, Het komt herhaaldelijk voor dat in mantels en japonnen van vrou welijke kerk bezoeksters gaten worden ge sneden. Zondag j.l. is een dame, die de kerk der Ned. Herv. Gemeente bezocht wederom het slachtoffer van een „snijder" geworden. Niet minder dan drie gaten vertoonde haa-r mantel, toen zij het kerkgebouw ver liet. De politie stelt een onderzoek in. Kan 't niet voor een dubbeltje? Een dorp bij Deventer, we zullen de ge meente nie-t in opspraak brengen, en daar om la-ten we den naam maar jveg, aldus de „Zw. Crt." zou door de post geholpen wordien met- een postaflading meer per dag. De inwoners der gemeente zouden dan hun ochtendbladen en de overige post stukken, welke om twee uur aankomen, kunnen hebben omstreeks 10 uur. Nu moet echter de postzak van den trein worden gehaald, die anders de zak ken mee doorneemt, waarna ze met "n an deren trein terugkomen. En dit afhalen van zoo'n postzak kost- natuurlijk iets. Begrijpelijk ook is het, dat men bij de post vooruit ongeveer wil we ten waarop zoo'n extra-aflading aan dit dorp komt te staan. Do postman deelde zijn superieuren mede, dat dit afhalen een kwartje per dag zou kosten, een bedrag, waarvoor zeker ternauwernood iemand uit zijn werk kan om aan den trein den postzak in ontvangst te nemen. Prompt kwam echter van „bovenaf" de vraag of het niet zou kunnen voor een -dubbeltje. Wien meent- nu nog, dat men aan de -post niet meedoet aan bezuinigen? De onberaden wedder. Maandagavond om een uur of tien za ten vier mannen met elkaar te praten in een café aan de Weste Wagenstraat te Rotterdam. Het achtterraam stond open en men had daardoor een vrij uitzicht over het zich stil voort-rimpelende drab bige water van de Delftsche vaart, 't Was warm in het cafét-je en het gesprek kwam op het zwemmen. Weldra was er een weddenschap gesloten en een van de man nen, de 23-jarige J. J. E. beloofde, hoewel hij niet kon zwemmen, het kunststukje uit te halen om in het water te springen. Hij ontdeed zich snel van alle kleeding- stukken, nam een kordate sprong en tjoepte via liet raam pardoes in het groe ne water. Hij had de weddenschap ge wonnen, maar al spoedig bleek, dat hij zich in het water niets op zijn gemak voelde en er weerklonk dra een erbarmelijk hulp geschrei. Een andere bezoeker besloot zijn vriend te hulp te komen en legde dadelijk en kele kleedingstukken af, hoewel hij daar bij niet zoo ver ging als zijn kameraad, die van alles ontdaan hulpeloos in de vaart rondspartelde. En juist die reserve, die angst om alles uit te trekken, is hem noodlottig geworden, want toen hij heldhaf tig uit het venster was gesprongen en met krachtige slagen naar zijn zinkenden vriend wilde zwemmen, zakte een niet na der te noemen kleedingstuk af en de band, die om zijn middel had moeten klemmen, boeide toen zijn knieën, en wat om zijn kuiten had moeten zitten hing slobberig over zijn voeten. Op die manier in zijn be weging belemmerd werd hij van redder spoedig een evenzeer te re/den object en zijn angstgeschrei mengde zich droef tus schen het borrelend gesputter van zijn mak ker. Dc overige cafébezoekers bogen zich uit het raam en hieven een koor van luid ge weeklaag aan, waarop een schipper, een agent en een bruggewachter werden ge alarmeerd. De schipper sprong in zijn roeiboot en heesch den would-bc redder aan het afgezakte kleedingstuk in zijn sloep. Het redden van den anderen man was moeilijker, omdat zijn huid geen hou vast bood. Do agent en de bruggewach ter zijn toen zamen gekleed te water ge sprongen en hebben met vereende krach ten den eersten drenkeling in de roeiboot geheschen. In het café zijn de vier zwem mers gedroogd. „N. R. Crt." Acht slachtoffers van een overweg. Uit Norman (Oklahoma) wordt gemeld: Een auto met- acht jongelieden van 11 tot 18 jaar is op een overweg door een trein gegrepen en 150 M. meegesleurd. Van de inzittenden waren er vijf onmiddellijk dood, terwijl de andere drie doodelijk ge wond werden. Auto-ongeluk. Op de Avus, de groote autorenbaan bij Berlijn, is eergisteravond weder een auto die met groote snelheid reed bij een po ging tot het inhalen van een andere auto van den weg afgeraakt en omgeslagen. Een dame werd op slag gedood, drie hee- ren werden met zware verwondingen naar een ziekenhuis gebracht. Ernstig ongeluk in Belgische fabriek. Te Gouraincourt in de provincie Namen heeft zich in de Lachiers-fabrieken een -ernstig ongeluk voorgedaan. Arbeiders werkten aan een nieuwen hoogoven en be vonden zich op 10 meter hoogte nabij de veiligheidsklep van de gasapparaten. Ten gevolge van een gasontsnapping werden twee arbeiders bedwelmd en vielen van den steiger. Acht andere arbeiders, die hun makkers te hulp snelden, werden even eens door het gas verdoofd en een van hen viel van zes meter hoogte van dc stellage. Van de slachtoffers bevindt zich één in levensgevaar. De sterfgevallen te Lübeck. Volgens een mededeeling van den ge zondheidsdienst te Lübeck is gisternacht weer een zuigeling overleden, zoodat het aantal dooden reeds tot 40 is gestegen; er zijn nog 86 kinderen ziek, -IS worden als genezen beschouwd, terwijl 72 kinderen onder observatie zijn. Een verrassing in een bos bananen. Te Leicester ontdekte men gisteren in een bos bananen die uit de West was ge komen, een opossum met twaalf kleintjes. De vruchten waren te Leicester een week lang in het pakhuis opgeslagen geweest. Men zal moeite doen om de kleine opos- sumpjes groot t-e brengen. KERKNIEUWS PATER POLYCARPUS LOKKERS O.CARM. Gisteren vierde onze stadgenoot, de Z.E. Pater Polycarups Lokkers, conrector van het gymnasium S. Alberli te /ten deren zijn zilveren priesterfeest De eerw. jubilaris, die zelf bijna al deze 25 jaren gewijd heeft aan het onderwijs der toe komstige priesters, is voor velen geen onbekende. Dit blijkt het beste uit het geen dezer dagen de „Twensche Courant" over rater Lokkers schreef: „Hij was niet alleen met hart en ziel leeraar, maar wist, niettegenstaande zijn drukke werk zaamheden, ook nog zijn priesterlijke zorg te besteden aan ontelbare zielen. Zijn bescheidenheid- en eenvoud, zegt dit blad, zijn spreekwoordelijk gewor den, omdat hij wars is van allen op spraak en eigen eerzucht. Zijn werk was zijn alles en dit zoo goed mogelijk te doen was zijn leuze. In stilte heeft hij gear beid en zijn beste krachten gegeven." Geen wonder dat leeraren en studenten dit feest zoo luisterrijk mogelijk wilden vieren. Het altaar der paterskerk was voor deze gelegenheid weelderig versierd met palmen en witte bloemen. De jubilaris werd bij de plechtige H. Mis van dank zegging geassisteerd door deu H.E. Pater Lambertus Smeets, ex-provinciaal en rector van het gymnasium als presbyter-assis- tens, den Z.E. Pater Henricus Koppen drager als diaken, den Z.E. Pater Ferdi- nandus ©uyndam als subdiaken, terwijl de broeder van den jubilaris en de Z.E. Pater Joannes Kerkhof als cantores fun geerden. Onder leiding van hun bekwamen direc teur, den Z.E. Pater Anastasius van den Broek, voerden de studenten op verdien stelijke wijze de mie „Haec est dies, quam fecit Dominus" van Jos. Vranken uit. Na de plechtige hoogmis had in de smaakvol versierde aula van het gym nasium de huldiging plaats. Nadat door de studenten de feestcantate „De Pries ter" van Elbertus Fransen ten gehoore

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6