LASTER WOENSDAG 18 JUNI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 ONDERWIJS EEN TE-VEEL OP DE SCHOOL! De klacht van een scheidend rector Dr. Smit, de scheidende rector van het Amsterdamsche Barlaeus Gymnasium, stond een interview toe aan het „Han delsblad" (Bijvoegsel van Zaterdag 14 Juni). Het slot luidt als volgt: „En de opleiding als zoodanig'? Wat is daarover uw oordeel?" „Ik vind ook als men geen bepaalde academische opleiding volgt, 't gymnasium een uitnemende leerschool zoowel voor jongens als voor meisjes, al zou ik het aantal lesuren, dat thans drie-en-dertig bedraagt, graag verminderd zien. Maar. zoolang de school zich nog niet heeft ont worsteld aan het teveel van vakken, zal daar wel geen kans op zijn." LEGER EN VLOOT DE LOTING VOOR DEN DIENSTPLICHT. Zooals is bekend gemaakt, zal de loting voor den dienstplicht dit jaar plaats heb ben op a.s. Vrijdag 20 Juni, om 2 uur namidaags, in de Rolzaal, Binnenhof 8, te 's-Gravenhage. Deze loting zal worden gehouden voor de lichting 1932, dat wil zeggen: voor degenen, die zijn geboren in 1912, een enkele uitzondering daarge laten. Deze personen worden in het al gemeen eerst het volgend jaar in Januari voor den dienstplicht ingeschreven en een maand of drie later voor den dienst ge keurd. Men houde wel in het oog, dat deze loting niet dient voor hen, die onlangs gekeurd zijn. Voor laatstbedoelde perso nen dat zijn personen, die dit jaar 19 jaar worden en ingeschreven zijn voor de lichting 1931 is de loting het vorig jaar al gehouden. De uitslag was toen, dat in alle gemeenten van het Rijk de in geschrevene met den naam Johannes Pe trus Keizer en met den geboortedatum 22 Januari (of degen, die alphabetisch op dezen volgt) werd aangewezen als de houder van lotingsnummer één. De vol gende lotingsnummers zijn toegekend in de volgorde van de inmiddels gereed gekomen alphabetisohe registers, waarbij de A wordt geacht te volgen op de Z. Naar de verwachting zou het benoodigde getal gewone dienstplichtigen in -het alge meen eindigen onder de letter H, doch tot hoever dit getal precies loopt, is afhan kelijk van het getal vrijgestelden, het getal af'gekeurden, enz., zoodat men te voren alleen maar een ruwe schatting kan maken. Eerst over enkele weken, als ook de herkeuringen voor de lichting 1931 haar beslag zullen hebben gekregen, zal voor elke gemeente worden uitgemaakt wie tot gewoon en wie bot buitengewoon diensplichtige bestemd zijni Moch alles precies uikomen. zooals verwacht was, dan zijn vrij de laatsten, die in het alpha betisch register onder de H. zijn inge schreven, verder degenen, wier geslachts naam met een I of een J begint, en dan nog een gedeelte van hen, wier geslachts naam begint met een K., te weten de genen, wier naam alphabetisch aan Jo hannes Petrus Keizer, geboren 22 Januari voorafgaat. Dit alles' geldt voor hen, die geboren zijn in 1911. Wat nu de personen betreft, geboren in 1912, voor hen zal Vrijdag a.s. één nummer worden getrokken uit een bus, waarin zich evenveel genummerde biljet ten bevinden als er personen zijn inge schreven in het register van Amsterdam voor de liohting 1930. Dat hiervoor een register van de lichting 1930 wordt geno men, zegt op zich zelf niets. De Minister van Defensie wijst volgens de bestaande voorschriften aan, welk register daarvoor wordt gebezigd, en moet wel een register aanwijzen van een vroegere lichting dan die waarvoor geloot wordt, omdat de in schrijving voor laatstbedoelde liohting eerst later plaats heeft. Het is er echter bij het nieuwe lotingsstelsel slechts om FEUILLETON Vrij bewerkt naar het Duitsch P. G. HOCKS. (Nadruk verboden). Na eenige oogenblikken van nadenken zei ze: „De dame, aan wie u geschreven heeft, zal dus hier morgen ook aanko- men?" „Ik hoop van niet. Dat zou een leelijk geval worden. Ik heb haar laten telegra- feeren dat ze niet komen moet en nu hoop ik maar, dat ze het telegram tijdig genoeg mag ontvangen hebben." „U moet me niet kwalijk nemen, excel lentie, maar het.laatste, dat u daar zegt, kan ik bijna niet gelooven, omdat ik 't voor onmogelijk houd, dat u een dame zoudt verzoeken hier te komen, als 't u van te vo ren onverschillig is, of ze komt, dan wel of ze wegblijft. Het komt mij vqor, dat u ze hier gevraagd hebt om zekerheid te heb ben, dat er iemand hier zou zijn om de huishouding te besturen, ingeval ik u^niet zou aanstaan en daarvoor acht ik het mijn plicht dadelijk weer te vertrekken, als die dame mocht komen. Zij behoort tot uw familie en als zoodanig heeft ze den voor- vang boven mij." Ze beefde van verontwaardiging. „U anoet u dit alles niet zoo aantrekken, juffrouw!" riep de generaa van zijn stuk gebracht door den ernst, waarmee ze zijn worden opnam. „Ik zal het u uitleggen. De dame, over wie ik spreek, is vroeger reeds te doen, als basis te nemen een register met een groote verscheidenheid van na men. Gesteld, dat het Amsterdamsche regis ter 6500 namen telt, dan komen er in de bus ook 6500 biljettep. Uit al dezè bil jetten wordt slechts één getrokken. Na dat de voorzitter van de lotingscommissie heef voorgelezen welk nummer daarop staat en dit aan het publiek heeft ge toond, wordt in het Amsterdamsche regis ter dat in het lotingslokaal aanwezig is nagegaan, wie onder dit nummer ingeschreven is en wanneer deze geboren is. Naam en geboortedatum worden even- gens bekend gemaakt en vervolgens wor den de aanwezigen in de gelegenheid ge steld, deze gegevens met eigen oogen te aanschouwen. Hiermede is de geheelc loting afgeloo- pen, welke met alle daarbij te vervullen formaliteiten vermoedelijk nog geen half uur in beslag neemt. Voor het gros der toekomstige ingeschrevenen, geboren in 1912, is dan zoo goed als zeker, of ze mettertijd als gewoon dienstplichtige zul len moeten dienen En dezen kunnen hier mede rekening houden met betrekking tol het al of niet deelnemen aan de voor oefeningen, alsmede bij het maken van plannen omtrent studie, vervroegde in diensttreding, enz. Heb getal vrijlotende personen is niet heel groot. Het bedraagt niet meer dan 12 a 14 percent van het getal na vrij stelling en afkeuring overblijvende per sonen. De houders van de zoogenaamde vrije nummers gaan in de alphabetische registers vooraf aan den houder van lotingsnummer één. Het is niet uitgeslo ten, dat in volgende jaren, o.a. in ver band met de toeneming van het getal ge borenen in de jaren na 1911, ook het ge tal vrijlotende personen eenigszins zal stijgen. In strikten zin kan men tegen woordig niet van vrije nummers spreken, doch zooals men zal begrijpen, worden met vrijlotende "personen bedoeld zij, die door hun lotingsnummer tot buitengewoon dienstplichtige worden bestemd en dien tengevolge ook alleen in buitengewone omstandigheden tot dienstvervulling kun nen worden opgeroepen. De loting wordt in het openbaar ge houden. De lotingscommissie ie weder samen gesteld als heb vorig jaar: voorzitter is mr. R. W. J. C. de Menthon Bake, Raads heer in den Hoogen Raad; ledén: M. Belzer, luitenant-generaal, lid van het Hoog Militair Gerechtshof en Th. Sanders, directeur van do Staatsloterij; p aatsver- vangers: mr. S. K. D. M. van Lier, ad vocaat en notaris te 's-Gravenhage; J. G. Leverland, Qeneraal-Majoo/ b. d. en P. de Ridder*, oud-administrateur ter gemeente-secretarie van Rotterdam; se- crearis J. A. L. Vervloet, boekhouder bij de Staatsloterij, adjunct-secretaris V. H. Laforêt, commies bij het Departement van Defensie. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN hier geweest. We konden 't niet al te best met elkaar vinden en met haar opvolgster ging 't nog slechter. Ze wilden allemaal van mijn geld profiteeren en deden net, wat ze zich in 't hoofd haalden, omdat ze dachten, dat ik niet buiten hen kon en om hun te toonen, dat dit wel het geval is, droeg ik neef Karei op een vreemde dame voor de betrokking te zoeken. Dat heeft hij gedaan en u ten sterkste bij me aanbevo len. Maar toen mijn familie merkte, dat ik geslaagd was, begonnen ze mij aan mijn hoofd te malen met de waarschuwing om toch erg voorzichtig te zijn, want je wist van te voren nooit, wie je in je huis haalde. Die waarschuwingen bleven niet zonder in vloed op me en ik begon te overwegen, dat ze toch wel gelijk konden hebben en dit gevoegd bij het feit, dat u niet precies wist wanneer H in betrekking zoudt kunnen tre den, bracht mij er toe u af te schrijven en mijn nicht te vragen, of ze weer hier zou willen komen. Ik wil eerlijk bekennen, dat ik erg gesteld ben op een net uiterlijk en veel waarde hecht aan beschaafde manie ren en ontwikkeling. Dat alles heb ik in u gevonden en daarom zal er heel wat moe ten gebeuren, voordat ik uit eigen bewe ging u zon laten vertrekken." „Dat verandert wel iets aan de zaak en daarom zal ik voorloopig blijven, doch on der voorwaarde, dat u daardoor geen on aangenaamheden met uw familie krijgt en dat ik weg mag aan, als uw nicht toch nog zou komen. Dit laatste acht ik mijn plicht." „Maak u niet ongerust, juffrouw. Ze zal niet komen en als ze toch mocht verschij nen, dan laat ik haar'niet toe." „Als ik dat zou merken, bleef ik geen mi nuut langer hierU moet ze toelaten én dan zou ik me niet te hoog achten om on der haar een lagere betrekking op het slot Tegen een boom gereden. Duorijdster in levensgevaar lijken toestand opgenomen. De motorrijder J. B. te Eelde reed Maan dag in volle vaart tegen een boom, ten gevolge waarvan het 13-jarig meisje T. Z., dat op de duo zat tegen den grond ge smakt werd. Met een zware hersenschud ding werd het kind opgenomen Zij mocht niet vervoerd worden, men vreest voor haar leven. Door een auto overreden. Bij het spelen aan den weg. Maandagmiddag ongeveer 4 uur is te IJmuiden een vrij ernstig ongeluk gebeurd. Een 4-jarig zoontje van den heer E., uit de Snelliusstraat aldaar, was met een paar kameraadjes aan het balspelen, waarbij het plotseling het trottoir afliep den weg op. Op hetzelfde moment kwam de Ford auto van den heer G. aan met het nood lottig gevolg da.t het jongetje met het lin- kervoorspatbord tegen de straat werd ge smakt. Dr. v. d. Kooy die spoedig aanwe zig was, vervoerde het bewustelooze ventje met zijn auto naar het St. Anthonius- ziekenhuis te Velsen, alwaar een ernstige hersenschudding werd geconstateerd. De auto, waarmede de aanrijding geschiedde, werd door den commissaris van politie in beslag genomen, doch later, toen uit de getuigenverklaringen bleek, dat het onge val buiten de schuld van den chauffeur lag, weer vrijgegeven. Door een auto gegrepen. Maandagavond is de wisselwerker De W. te Echteld bij Tiel, terwijl hij per fiets huiswaarts keerde, door een hem achterop komende auto gegrepen. Ernstig gewond is hij naar het ziekenhuis te Tiel vervoerd, alwaar hij is overleden. Hij was gehuwd en vader van één kind. Het parket uit Tiel stelde een onder zoek in. Door een locomotief gegrepen. Het slachtoffer overleden. Maandagmiddag is op den Prins Hen- drikweg te Vlissingen een zeven-en-zestig jarige man door een locomotief gegrepen. Het slachtoffer is aan de bekomen verwon dingen overleden. Kind onder den trein. Te Veenendaal is het anderhalf jarige kind van den spoorwegarbeider van Koo- ten nabij de Haar door den sneltrein van 5 uur gegrepen en op slag gedood. Meisje uit een raam gevallen. Dinsdagmiddag om twee uur viel te Zwolle het 4-jarig dochtertje van den heer P. J. ten Berge, wonende aan de Oude Visohmarkt, uit de bovenverdieping van een hoogte van ongeveer 15 Meter. Het kindje werd bewusteloos opgenomen en naar het ziekenhuis overgebracht, waar bij aankomst de dood werd geconstateerd. te vervullen Ter wille van mij moogt u nie mand van uw familie kwetsen. Daardoor zou ik bij hen in een verkeerd daglicht ko men te staan en zouden ze mij als een in dringster gaan beschouwen en laag op me neerzien en ik zou alleen hier kunnen blij ven, als uw familie mij de achting be wijst, waarop ik uit hoofde van mijn be trekking hier in 't slot, recht heb." „Wat u zegt, is allemaal waar", merkte de generaal op, die met toenemende aan dacht naar haar had zitten luisteren. „U is een verstandige dame en alles zal gebeu ren, zooals u het verlangt. Ik moet erken nen, dat u me een keurig lesje in ware be schaving hebt gegeven." V. Met gevoelens, die zeer veel verschilden met die, welke ze ondervonden had bij de eerste ontmoeting met den generaal, kwam Greta 's avonds op haar kamer. Nu wist ze, waarom de oude heer zoo verlaten van zijn familie leefde en waarom hij haar, een vreemde, in zijn huis gehaald had en met recht vreesde ze, dat haar positie hier op het slot heelemaal zou afhangen van de lui men en grillen van dezen ouden man. Uit alles bleek, dat hij wantrouwig was. Daar hij geen kinderen bezat, sprak het van zelf. dat zijn naaste familielelen de hoop koesterden na zijn dood van hem te zullen erven. En nu verbeeldde hij zich, dat ze op zijn spoedige dood loerden en op zijn fortuin aasden. En om hen te ergeren had hij haar in dienst genomen. Allicht zouden ze nu gaan denken, dat zij later zijn eenige erfgnamc zou worden. En nu zou het best kunnen zijn zoo redeneerde ze dat de dag zou aanbreken, waarop de generaal alleen op 't vermoeden dat zij zich bij hem UIT DE RADIO-WERElf Programma's voor Donderdag 19 Juni. Huizen, 1875 M. Uitsluitend N.C.R.V.-uitzendingen. 8.15—9.30 Concert. 10.0010.30 Zang door Dameskoortje. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.0011.30 Lezen van Chr. lectuur. 11.3012.30 Uurtje voor de landbouwers. 12.00—12.15 Politieber. 12.30—2.00 Concert. 2.453.45 Fraaie handwerken. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.005.45 Gramofoonpl. 5.456.45 Orgelconcert door J. Coljee. 6.457.15 R. Groeneveld: „Beschouwingen iu het algemeen belang der Aardappelmeel- industrie". 7.157.45 P. A. v. Aggelen: „Geldzorgen en Woekeraars". 7.458.00 Poltieber. 8.0010.00 Verlossingssamenkomst van het Leger des Heils te Groningen. 10.00—10.10 Persber. 10.1011.00 Gramofoonpl. Hilversum. Na 6 uur 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.00—2.00 Concert AVRO-Kwintet. 2.002.30 Hellen Randers: „Onze vrienden, de kinderen". 2.303.00 Openingsplechtigheid van de „Ze- venmijls" Electriciteitstentoonstelling te Enschedé. 3.004.00 Gramofoonpl. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.306.00 Concert. AVRO-Octet o. 1. van Louis Schmidt. Charles van Isterdael (cello). 6.00 Tijdsein. Daarna: Vervolg concert. 6.30 Koersen. Daarna: Vervolg concert. 7.157.45 Gramofoonpl. 7.45—8.15 Herman Robbers: Wagners „Siegfried". 8.15 Aansl. van den Stadsschouwburg te Am sterdam. Uitz. van de tweede acte der op. „Siegfried" van Rich. Wagner, opgevoerd on der auspiciën van de Wagner-Vereeniging. 9.45 Rustpoos. Daarna: Het derde bedrijf van „Siegfried". Na afloop: Gramofoonpl. 12.00 Sluiting. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Concert. 1.20 Orgelspel door R. Foort. 2.20 Gramofoonpl. 2.50 Uitz. voor scholen. 3.20 Kerkdienst. 4.05 Dansmuziek. 4.35 Orkestconcert. Verdronken. De 15-jarige Beieud v d. Meer te Twij- zelerheide is bij lie! baden verdronken. Gistermorgea is uit het Wilhelmina- kanaal te Tilburg de 0-jarige K. v. H. opgehaald, die Maandag bij het visschon is verdronken. Te Oud-Beijerland is de 18-jarige J. S. uit Sliedrecht van een op de Oude Maas liggenden baggermolen gevallen en ver dronken. Gisteravond is de stoker T O. P., te Rotterdam, terwijl hij met eenige vrienden in de Maashaven aldaar aan het zwem men was, vermoedelijk door een kramp overvallen, plotseling in de diepte verdwe nen om niet meer boven te komen. Zijn lijk is nog niet gevonden Benzinelamp uit elkaar gesprongen. De 18-jarige eleotro-monteur E. H. M. S. uit de Leliestraat te 's-Gravenhage, had Maandagmiddag bij het verrichten van werkzaamheden met een benzinelamp in een perceel aan de Kamperfoeliestraat het ongeluk, dat de lamp uit elkaar sprong. Met brandwonden in het gelaat en aan de rechterhand is hij door den G. G. D. via den Centralen post naar huis'vervoerd. Goed afgeloopen. Gisterenmiddag is een 37-jarige dame bij een poging om op het Mercatorplein te Amsterdam op het acliterbalcon van indringen wilde, haar plotseling uit haar betrekking zou ontslaan. Men had niets anders te doen, dan haar bij hem verdacht te maken en luisterend naar die verdacht making, zou hij er niets in zien haar op stel en sprong weg te zenden. Dat ze een moeilijke betrekking op zich genomen had, had Greta dien eersten dag reeds gemerkt en dit zou haar hoe langer hoe meer blijken. Afgezien nog van de grenzelooze wan orde, die door het geheele huis heersohte en van de moeite, die ze had om de orde te herstellen, waarbij ze zich onder het dienst personeel heel wat vijanden maakte, ont dekte ze nog vele andere ongerechtighe den. Zoo b.v. stuurde de opzichter van het landgoed boter, kaas en eieren, ja zelfs ha ver of stroo naar de heeren, die dagelijks bij den generaal over den vloer kwamen en de tuinman schonk groenten en fruit weg, alleen om daarvoor een fooitje te ontvan gen. Ja zelfs de jagermeester ontzag zich niet den heeren blij te maken met een ge schoten haas of een paar wilde eenden. En toen ze den generaal op dit alles opmerk zaam maakte, antwoordde deze glimlachend dat de heeren, aan wien dit alles gezonden werd, tot zijn vrienden behoordendat de meesten van heil moesten leven van een gering pensioen en dat hij hen toch niet kon laten betalen voor zulke kleinigheden. Greta had sommigen van die heeren reeds leeren kennen. Ze droegen wel adel- tijke titels en deden heel voornaam, maar als ze hoorde, welke taal ze uitsloegen en hoe ze dan generaal onthaalden op de me- dedeeling van allerlei schandaaltjes, zonk haar achting voor die heeren tot beneden nul. En met deze lieden placht de generaal bijna dagelijks te verkecren en in dat „fijne" gezelschap mocht haar broer niet komen 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing en Nieuwsber. 6.55 Marktber. 7.00 Het Brosa Strijkkwartet. 7.20 Lezingen. 8.05 Vaudeville. 9.20 Nieuwsber. 9.45 Lezing. 10.00 Concert. Militair Orkest. P. Molcha- noff (bariton). 11.00 Dansmuziek. 11.3512.20 Dansmuziek. 12.20—12.25 Televisie. „R a d i o - P a r i s", 1725 M. 12.502.20 Gramofoonpl. 4.05 Dansmuziek. 4.35 Kinderuurtje. 8.20 Lezing en concert. Solisten en trio. Langenberg, 473 M. 7.207.50 Gramofoonpl. 7.508.50 Orkestconcert. 9.2510.20 Kah. Morgenwijding. 12.401.20 Orgelconcert door Prof. Hans Bachem. 1.202.50 Orkestconcert. 4.506.20 Trio-concert m. m. v. Zangkwart. 8.20 „Orpheus und Eurydike". Opera in 3 bedr. van Chr. W. von Gluck. Daarna tot 12.20: Concert. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Orkestconcert. 3.005.00 Orkestconcert en voorlezinf. 7.359.20 Orkestconcert, 9.2010.05 Liederen-voordracht en voor lezing. 10,2511.25 Orkestconcert. Brussel, 508.5 M. 6.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonpl. - 8.35 Concert voor 2 piano's. 9.50 Hawaiian Guitaarmuziek. 10.02 Gramofoonpl. 10.10 Muziek op de zingende zaag. 10.20 Gramofoon. Z e e s e n, 1635 M. 6.107.20 Lezingen. 7.207.50 Gramofoonpl. 9.2012.20 Lezingen. 12.201.15 Gramofoonpl. 1.152.20 Lezingen. 2.203.20 Gramofoonpl. 3.204.50 Lezingen. 4.505.50 Concert. 5.508.20 Berichten en lezingen. 8.20 Piano-recital door Gisela Springer. 9.00 Koorconcert: 9.35 Orkestconcert. Daarna tot 12.50: Dans muziek. 0T J Uw Boekhouding in orde VANAF f 5.-7 PER MAAND. B Brieven onder No. "TS4 Buroau v. d. Blad een rijdenden motorwagen van ljju 13 te springen, komen te vallen, met het ge volg, dat zij tusschen motor- en bijwagen terecht kwam. Nadat do bijwagen was opgevijzeld bleek, dab het slachtoffer slechts enkele kwetsuren aan handen en voeten had opgeloopen. Op haar verzoek is zij per auto van den G. G. en G. D. naar haar woning vervoerd. Vleeschvergiftiging aan boord. In de visschershavcn te IJmuiden is do stoomtreiler „Derika V" onverwachts te ruggekeerd. Zaterdagmiddag werden vele manschappen na het eten van vleesch on wel, hetgeen zich vooral uitte in braken. Daar men vergiftigingsverschijnselen meen de Ie constateeren, keerde men onmid dellijk naar IJmuiden terug. De thuisreis ging echter zeer moeilijk, omdat het grootste gedeelte van het machinekamer- personeel ziek was. Te IJmuiden aangekomen, constateerde dr. Rutto vleeschvergiftiging, welke bij twee leden der bemanning van nogal erui- stigen aard was. De zieken werden per auto naar huis vervoerd. Daar was hij te gering voor omdat hij „maar dokter" was, zooals zo gelezen had in den brief, dien de generaal haar gezon den had, toen hij haar afschreef en die la ter aan haar adres bezorgd wasDat had ze vreeselijk kleinzielig gevonden en dat kon ze maar niet vergeten. Deze heeren brachten bij hun bezoeken op het slot nooit hun vrouwen mee. Dit was wel het geval met de groote landhee- ren uit den omtrek. Als er enkel heerenbe- zoek was, verscheen Greta alleen aan ta fel om de honneurs waar te nemen, doch als de dames meekwamen, nam ze de taak van gastvrouw op zich en dan trof het haar tel kens, dat de generaal haar tijdens zulk bezoek zeer uit de hoogte behandelde en haar sterk deed gevoelen, dat ze onderge schikte was. Wel was de toon, waarop hij tot haar sprak zeer beleefd, maar verschil de toch hemelsbreed met dien, welke hij» aansloeg, wanneer ze samen waren. Of schoon het geenszins in Greta's karakter lag zich voor meer te doen gelden, dan zo werkelijk was, had ze hier toch grooten hinder van. Het was nochtans een troost voor haar, dat de dames, die dit maar al te goed merkten, haar dan zooveel vrien delijker behandelden. Greta had met opzet voor haar broer den naam verzwegen van den jongen man, die het haar, tijdens het leven van haar vader, zoo lastig had gemaakt met zijn at tenties en met zijn herhaalde huwelijks aanzoeken. Deze jonge man was niemand anders dan Guido, de jongste broer van Marie Ebeling, de vroegere verloofde van Eduard. (Wordt vervolgd.) SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Motor tegen auto gebotst. Mo torrijder ernstig gewond. Dinsdagnamiddag omstreeks 3 uur is op den Gevers Deynootweg te Scheveniugen in de nabijheid van het circus, de 21-jarige motorrijder J. F. v. d. B. uil de Leuven- schestraait aldaar, met een vrachtauto in botsing gekomen, vermoedelijk omdat hij door onoplettendheid de vrachtauto geen voorrang verleende. Tn bewusteloozen toestand is hij door den G. G. D. naar heb Rood© Kruiszieken- huis gebracht. Het bleek, dat hij een groo te wond aan de linkerknie, een wond aan 'de linkeroorschelp, vermoedelijk een breuk van het linkeronderbeen, een hersenschud ding en kneuzingen van de linkerborst helft had. DEN HAAG ROTTERDAM Alléén Hofweg 6 Hoogstraat hoek Spui

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5