DINSDAG 17 JUNI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 GEMEENTERAAD VAN ALPHEN AAN DEN RIJN Gisteravond te 7 uur kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen on- c'er voorzitterschap van burgemeester dr. H. J. Lcvink. Afwezig de heer v. Dijk. Na opening der vergadering deed de Voorz. eenigc inededeelingen, w.o. verschillende door Ged. Staten goedgekeurde raadsbesluiten. Naar aanleiding van het voorstel van den iieere Boere om aanmerkingen op het raads- verslag schriftelijk aan den secretaris in ie zenden, antwoorden B. en W,, dat zij zich daarmede heel goed vereenigen kunnen. Dien overeenkomstig wordt besloten. Nog verschillende in vorige vergaderingen gestelde vragen worden door B. en W. beant woord. Veel besprekingen leverden zij even wel niet op. Dc agenda. Na behandeling der ingekomen stukken was de agenda aan de orde. 1. Voorstel van B. en W.. tot aankoop van rentegevende eigendommen voor het waarborgfonds in zake woningbouw. B. en W. stellen voor aan te koopen: 4000 obligatiën van de 4,/s leening van de Pro vincie Zuid-Holland 1926/1930, ƒ4000 obliga- gatiën van de 41/a leening van de Provincie Noord-Holland 1915/1930 en 4000 obliga tiën van de 41/2 leening van de Provincie Utrecht 1930. 2. Voorstel van B. en W. in zake het adres van het bestuur der Bijzondere School voor Buitengewoon onderwijs al hier, om kosteloos grond aan de Jongkindt Coninckstraat beschikbaar te stellen voor schoolbouw en om lïbt recht van voorkeur te verleenen voor aankoop van een perceel grond naast het te stichten schoolgebouw. De heer ten Cate Brouwer spreekt zich te gen een dergelijke schenking uit. Hij verklaart zich tegen ieder schenking van dien aard aan bijzondere scholen, van welke richting zij dan ook mogen zijn. De heer Boere vraagt of aandacht geschon ken is aan zijn in de vorige vergadering ge uite bezwaren, waarop de voorz. bevestigend antwoord. Evenwel zijn B. en W. van mee ning, dat zij hun voorstel beter niet kunnen veranderen. Hierna wordt nog door verschillende leden gediscussieerd over het al of niet in de voor waarden opnemen van het facultatief stellen van het godsdienst-onderwijs. Tenslotte wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 133 stemmen, die van de heeren den Uil, den Hertog en ten Cate Brou- 3. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de Jong kindt Coninckstraat aan S. D. van Hems- bergen q.q. alhier. Z. h. st. 4. Voorstel van B. en W. tot het be schikbaar stellen van het gymnastieklo kaal der openbare school aan den Ouds- hoornscheweg, aan J. P. Abbinga e.a. Z. h. st. goedgekeurd. 5. Voorstel van B. en W. om te vol doen aan het verzoek van L. F. Scheepers om een gedeelte van een kamer in het door hem bewoonde pand in te richten als win kel. Z. h. st. goedgekeurd. 6. Voorstel van B. en W. tot het toe kennen van een subsidie aan de plaatselijke Commissie voor een te houden tentoon stelling van kunstnijverheid en architec tuur. Z. h. st. goedgekeurd. De heer Sprey stem de tegen. Tijdelijke kasgeldleening. 7. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een tijdelijke kasgeldleening. Besloten wordt met het kantoor Alphen a. d Rijn van de N.V. Nederlandsche Midden- standsbank, gevestigd te Alphen aan den Rijn, een tijdelijke kasgeldleening aan te gaan tegen een rente van 4ils% 's jaars, zonder provisie. 8. Voorstel van B. en W. tot afwijzing van het verzoek van B. en W. van Gouda opa een bijdrage in de kosten van het bui tengewoon onderwijs. Z. h. st. goedgekeurd. 9. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van een uitbreiding van het bouwver- bod op gronden langs den Heerenweg. Z. h. st. goedgekeurd. De heer de Hertog stemde tegen. 10. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening in gevolge art. 11-lbis der Gemeentewet voor de Water- en Licht - be drijven. Z. h. st. goedgekeurd. 11. Verordening op de keuring van vee cn vleesch en gebruik noodslachtplaats. In de vergadering van 10 Mei 1929 we/d be sloten tot de stichting van een noodslacht plaats aan de Aarkade. Deze is thans voltooid cn kan eerlang in gebruik worden genomen. Vooraf moet gaan de vaststelling van de ver ordeningen op het gebruik van die inrichting en van de rechten voor het gebruik daarvan. Omtrent die regelingen, welke neergelegd zijn in de ontwerpen, welke dit voorstel ver gezellen, is door B. en en W. overleg ge pleegd met den keuringsveearts en de Com missie van Bijstand voor openbare werken. Daaruit blijkt, dat in de verordening op de kcurloonen, welke voor de gewone bedrijfs- slachtingen vrijwel onveranderd is gebleven (het keurloon voor varkens is naar 't gewicht beneden en boven 100 K.G. gesplitst), opgeno men is een tarief voor de keuring van inge voerd vleesch. Bij de behandeling van den bouw van de noodslachtplaats zegden B. en W. overweging toe van de invoering van deze keuring nu een centrale gelegenheid kwam te ontstaan voor de aanbieding van dit vleesch ter keuring. Zoowel op gronden van zorg voor de gezondheid als uit financieele overwegin gen zijn zij van meening dat thans tot de in voering van deze keuring dient te worden be sloten. Tot toepassing van den maatregel om voor de bedrijfsslachtingen de keuring vóór het slachten te cenlraliseeren aan de noodslacht plaats, welke gedachte door den keurings- veearts werd voorgestaan, vonden B. en W. geen vrijheid, omdat dit, althans voorshands, naar hun meening te veel zou ingrijpen in het slagersbedrijf. Zij ontkennen niet, dat daar door voor den hulpkeurmeester tijd zou wor den uitgewonnen, die voor controle op de na leving van de eischen van de vleeschkeurings- wet in het algemeen en met name op de nako ming van de invoerkeuring vruchtbaar zou kunnen worden benut; maar zij meenen, dat eerst kan worden afgewacht in hoever de voor gestelde maatregel met het oog op den gere- gelden dienst noodzakelijk zal zijn. Om dezelfde reden hebben zij voorloopig meenen te moeten afzien om de verplichting aan de slagers op te leggen om de organen, welke bij de keuring na het slachten worden afgekeurd, aan de noodslachtplaats in te leve ren. Daartoe is te minder noodzaak, wanneer aan de noodslachtplaats een knecht zal wor den verbonden, zooals hun voorstel is. Deze kan tijd vinden om deze organen bij de sla gers op te halen, zooals dat nu door een stal houder gedaan wordt. Een en ander staat wel, althans voor een deel, in verband met de oprichting van de noodslachtplaats, maar raakt niet de eigen lijke noodslachtingen en de noodslachtplaats zelf. Omtrent deze laatste punten merken B. en W. het volgende op. Bij het ontwerpen van de voorschriften om trent het gebruik van de noodslachtplaats en de tarieven voor het gebruik der lokalen en de slachtverrichtingen zijn zij uitgegaan van deze gedachte, dat het slachten en uitponden van uit nood geslacht vee geschiedt door een vanwege de gemeente aangestelden vakkundi- gen slager, die als knecht werkzaam is aan de noodslachtplaats en dat dit niet meer plaats heeft, zooals tot nu toe, door den eigenaar van deze dieren of den door den eigenaar aan gewezen slager; ook al zouden zij de vrijheid willen laten aan den keuringsveearts om vrij willige hulp, door den eigenaar van het dier aangeboden, daarbij toe te laten. Voornamelijk twee overwegingen leidden hen tot deze rege ling, n.l., dat daardoor de beschikking over gebouw en materiaal geheel blijft in handen van den keuringsdienst en dat de eigenaar van het geslachte dier waarborg ontvangt, dat hij bij verkoop de hoogst mogelijke opbrengst verkrijgt door een vakkundige behandeling. Bij de opstelling van de tarieven is rekening gehouden met de kosten, welke thans aan noodslachtingen verbonden zijn, nu deze niet altijd op de meest vakkundige en daardoor niet altijd meest voordeelige wijze, worden behandeld door ongeregelde slagers. Boven dien is, althans voor een deel van de tarieven, voldaan aan verzoeken der landbouworganisa ties, welke in de gelegenheid werden gesteld hun wenschen kenbaar te maken. B. en W. meenden aanvankelijk eene ver andering te moeten voorstellen ten opzichte van de teruggave van de keurloonen bij af keuring. Tot nog toe wordt het geheele be drag n.l. dat der keurloonen zoowel als dat der rechten voor het gebruik van de nood slachtplaats bij afkeuring terugbetaald. Dit leek hun niet billijk en te minder nu een zoo kostbare inrichting op de gemeentefinanciën haar druk legt. Zij meenden daarom aanvan kelijk van de teruggavé te moeten uitzonderen de keurloonen, waarmede dus de gemeente bij afkeuring het kleinste deel slechts van de door haar bewezen diensten betaald zou krij gen. De bezwaren van de zijde van de land bouworganisaties tegen de tarieven ingebracht, hebben er B. en W. echter toe geleid ten op zichte van dit punt toegeeflijk te zijn. Vol gens het ontwerp worden bij afkeuring van uit nood geslachte dieren dus alle rechten, evenals nu, terugbetaald. Het is de bedoeling dat de noodslachtin gen uit heel de gemeente bij de openstelling van de nieuwe noodslachtplaats daar worden gecentraliseerd. De keuringen voor bedrijfsslachtingen blij ven op denzelfden voet geregeld als tot heden het geval is. Alleen wordt met toestemming van B. en W. voor zooveel het bedrijf der noodslachtingen zich daartegen niet verzet, ook gelegenheid gegeven voor bedrijfsslach tingen in de noodslachtplaats. Uiteraard het gebruik van de noodslachtplaats. B. en W. stellen derhalve voor te besluiten: lo. hen te machtigen tot benoeming van een slachthuisknecht, die voorloopig voor een jaar zal worden aangesteld, op eene belooning van 30 per week en op door hen vast te stellen arbeidsregeling. 2o. Vast te stellen enkele verordeningen, welke zij den Raad in ontwerp aanboden. De heer Ruting houdt een lang betoog naar aanleiding van dit voorstel en brengt ver schillende bezwaren naar voren, o.m. ten aan zien van de uren, waarop gelegenheid tot slachting wordt gegeven en de voorgestelde tarieven. De heer den Hertog maakt ook aanmerking op de hooge kosten en hij berekent voor: keu ring van een 1-jarig dier ƒ6, het slachten 10, het z.g. uitponden 7.50, het gebruik maken van de vleeschverkoopruimte 4.50, tezamen 28. Wordt een koe afgekeurd, dan krijgt men het keurloon terug, maar de overige on kosten blijven voor rekening van den landbou wer. Spr. weet wel een anderen weg, maar dien zal hij maar niet noemen. Echter, dan krijgt de boer nog 912 voor de huid en heeft geen verdere onkosten. Verder betoogt spr., dat er voor den aan te stellen knecht niet voldoende werk zal zijn, temeer niet omdat men dan een koe, die ziek is, onmiddellijk naar het abattoir te Leiden zal doen vervoeren. De heer Boere brengt eveneens verschillen de wenschen naar voren en vraagt of het de gemeente hier te doen is om een bron van in komsten dan wel om te waken voor de volks gezondheid. Verder vraagt spr. zich af, of hier niet teveel verordend is in verband met den tijdsduur. De heer den Ouden, lid van de Commissie van het slachthuis, verdedigt het voorstel en wijst op de keurloonen in de omgeving, vari- eerend van 68. De heer Cox vraagt, of bij invoering dezer verordening dc slachtplaats te Aarlanderveen zal worden opgeheven, waarop de voorz. be vestigend antwoordt, omdat de Raad daartoe destijds heeft besloten. De heer Cox vraagt aan B. en W., om alsnog pogingen in het werk te stellen deze slachtplaats te behouden. De voorz. beantwoordt hierna de verschil lende sprekers en wijst er vooral op, dat bij de vasstelling der verordening terdege reke ning is gehouden met de omliggende gemeen ten. Op de bewering van den heer den Her tog, dat er niemand in deze noodslachtplaats zal komen kan men nu maar niet ineens be sluiten het voorstel te laten varen. B. en W. stellen uitdrukkelijk voor, dat de regeling in zake de tarieven slechts voor een jaar geldt. Nadat nog verschillende leden het woord gevoerd hadden, werd overgegaan tot behan deling der verordeningen. Bij de verordening op de keur- en slacht- loonen stelt de heer Boere bij art. 2 voor het voorgestelde sub E (voor het geven van een afkeuringsbewijs ƒ0.50) af te schaffen. De heer den Ouden licht hierbij toe, dat men niet verplicht is een afkeuringsbewijs te acceptee ren. De heer Boere stelt daarop voor het be drag te bepalen op 0.25, hetgeen wordt goedgekeurd. Een voorstel-Ruting om het slachtloon voor een 1-jarig dier te bepalen op 8 en niet op 10 wordt verworpen met 115 stemmen. Eveneens een voorstel-Ruting om het tarief voor het gebruik maken van de verkoopruimte van 4.50 te verlagen tot 2.50. De verordeningen worden hierna z. h. st. in haar geheel goedgekeurd. Verschillende besluiten. 12. Voorstel van de Commissie voor het ontwerpen van strafverordeningen tot aan vulling van de Algemeene politieverorde ning. Z. h. s. goedgekeurd. 13. Voorstel van B. en W. om goed te keuren het besluit van het Algemeen Arm bestuur tot tijdelijke handhaving van den weesvader. Z. h. s. goedgekeurd. 14. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare school aan den Oudshoornsche- weg. Voorgedragen worden de volgende heeren 1. F. H. T. Jaspcrse, onderwijzer te Oos- terland 2. A. C. van Dijke, onderwijzer te ïïoe- dekenskerke 3. A. de Nooijer, tijdelijk onderwijzer to Goes. Benoemd wordt de heer Jasperse met 15 st. 15. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van ontwerp-besluiten tot af- en over schrijving op de begrootingen voor 1929 van de water- en lichtbedrijven. Goedgekeurd. 16. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de gemeentebegrootingen, dienst 1929 en 1930. Goedgekeurd. 17. Voorstel van B. en W. tot het be schikbaarstellen van gelden voor de aan schaffing van schoolmeubelen ten behoeve van de R.-K. school aan de Paradijslaan voor gewoon lager onderwijs. Hiervoor is een bedrag van 130 .benoodigd. Grondverkoop. IS. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel grond gelegen aan Haze- veld aan de firma H. Oudenes qq alhier. 19. Voorstel van B. en W. tot verlaging van de prijzen van den bouwgrond in het complex „Overpost". De heer den Ouden spreekt zijn verwonde ring uit over den buitengewoon verlaagden prijs voor dezen grond. De heer den Hertog vindt het een wijs be leid, dat men tijdig iets voor minderen prijs verkoopt, in plaats van jaren te wachten op een misschien wat hoogeren prijs. De heer ten Cate Brouwer zegt, dat deze prijsverlaging niet zoo groot is als het lijkt, hetgeen spr. nader aantoont. Na eenige discussie wordt het voorstel aan genomen met den heer den Ouden tegen. 20. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond lusschen de Stevinstraat en Wilhelminaslraat, aan de firma N. Samsom, alhier. Z. h. st. goedgekeurd. 21. Voorstel van B. en W. in zake het aangaan van een geklleening, groot Geldleening van 185.000. Op 22 April 1930 werd door B. en W. een voorstel gedaan tot het aangaan van een geld leening, groot 185.000. Dit voorstel werd in de vergadering van 2 Mei 1930 aangehouden, omdat slechts een aanbieding voor een gedeelte der leening was ontvangen, welke niet aanvaardbaar was. Daarbij werd mondeling medegedeeld, dat een paar instellingen gevraagd hadden om een maand uitstel en dat op de zaak zou worden teruggekomen, wanneer de aanbiedingen van deze instellingen waren ingekomen. Thans zijn deze ontvangen en wel van de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's Gravenhage en van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds te 's Gravenhage. De aanbie ding van laatst genoemde instelling is voor de gemeente de voordeeligste. Het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds wil de gelden verstrekken tegen een koers van 97lln en een rente van 41/ï of tegen een parikoers en een rente van 43/« waartoe B. en W. voorstellen te besluiten. Deze gelden zijn noodig voor: 1. bouw en verbouw van bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs J 108.000, af te lessen in 40 jaar of 2700 per jaar; 2. bouw van een bijzondere school voor uit gebreid lager onderwijs 51.000, af te lossen in 40 jaar, n.l. 39 jaar van 1300 per jaar en 1 jaar van ƒ300: 3. verstrekking van een renteloos voorschot 'aan Alphen's Zwembad ƒ4000, af te lossen in 8 jaar of 500 per jaar; 4. bouw van een noodslachtplaats 22.000, af te lossen in 22 jaar of 1000 per jaar, to taal 185.000. Na rondvraag volgde sluiting der vergadering. GEMEENTERAAD VAN STOMPWIJK-VEUR Vrijdagavond te 7.30 uur kwamen de ra den der gemeenten Stompwijk en Veur in openbare gecombineerde vergadering bij- eeif. Voorz. burg. W. Keijzer, secr. de heer Trapman, aanwezig alle leden, behalve de heer Small met kennisgeving wegens ziekte. Wegens ziekte van den secretaris zijn de notulen niet gereed. Deze zullen den leden worden thuis gezonden. Ingekomen zijn rapport van het Verifi catiebureau inzake kasopneming en ver slag van het Gas- en Electriciteitsbedrijf over 1929. Mcdedeeling wordt gedaan in zake aanschaffing goeclkoope zuiverkisten, enz. Bespreking rapport bedrijven. licht- De heer Willemse bespreekt het rapport, enz. der Lichtbedrijven. Hij is nog niet ge heel tevreden, daar er posten nog steeds niet juist geboekt worden, waarvoor veel tijd noodig is om een en ander uit te zoe ken. Bovendien bespreekt hij de terugstor ting van geld in de kas door het bedrijfs- hoofd, wat reeds l jaar eerder had moeten geschieden; dit mag toch niet voorkomen. De heer Verheijen zegt, dat het bedrijf s- hoofd meende, toen hij indertijd de stof zuigers aankocht, dat hij in het belang der gemeente handelde, wat naar de Baad meende niet het geval bleek. De raad heeft toen niet vastgesteld, wanneer het geld, dat hij hiervoor uit de kas ontvangen had, moest worden teruggestort. Z.i. gaat het bedrijfshoofd in deze vrij uit. De heer Willemse repliceert, waarna de voorz. een cn ander duidelijk toelicht en toezegt, dat de grootste nauwkeurigheid zal betracht worden; de stukken worden hierna voor kennisgeving aangenomen. B. en W. bieden den Baad aan de Re kening over 1929 van het Gas- en Electri citeitsbedrijf. In de Commissie van Onder zoek worden benoemd voor de gemeente Veur de heeren Borst, de Koning, Blonk, Hendriks en Raaphorst en voor de gemeen te Stompwijk de heeren Small, de Lange, Willemse, Waaijer en Mooijman. Een schoolartsendienst. Voorstel van B. en W. inzake instelling schoolartsendienst in gemeenschappelijke regeling met Voorschoten en andere ge meenten. De heer Verheijen zegt verheugd te zijn, dat eindelijk in samenwerking met andere Gemeenten de oprichting van een school artsendienst is tot stand gekomen. Overgegaan wordt tot de artikelsgewijze behandeling der verordening. Bij art. 9 merkt de heer Verheijen op, dat men goed dient toe te zien, dat een specialist be noemd wordt en dat men maar niet dc eerste de beste neemt. Er wordeS dan nog bij de verschillende artikelen opmerkingen van ondergeschikt belang gemaakt, waarna de geheele ver ordening z. h. s. wordt aangenomen. Loonregeling lieden. gemeentewerk- Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener loonregeling voor de gemeentewerk lieden. De heer Raaphorst merkt op, dat hij in zake de loonregeling voor tijdelijke of los se werklieden niets in de regeling gevonden heeft. De voorz. zegt, dat dit voldoende om schreven wordt in het werklieden-regle ment, dat spoedig in behandeling komt. De heer Verheijen zegt zich met den loonstandaard, zooals deze thans is vast gesteld, geheel te kunnen vereenigen. Het voorstel van B. en W. wordt dan z. h .s. goedgekeurd. De voorz. deelt den Raad van Stomp wijk mede, dat op 30 dezer door Ged. Sta ten rapport zal worden uitgebracht inzake den Broekweg. Hierna sluiting. SPORT ROEIEN DE LUSTRUMFEESTEN VAN HET L. S. C. De nationale roeiwedstrijden. De inschrijvingen voor de op Vrijdag 20 en Zaterdag 21 Juni a.s. op het Oegstgees- terkanaal te houden nationale roeiwedstrij den luiden als volgt: Overnaadsche Twee: De Hoop en Njord Sciff Overnaadsch: Njord. Jonge twee A: Schie, Willem III en De Hoop. Jonge vier B: Deutsche Turnverein Rotterdam en Laga. Jonge sciff B: Deutsche Turn- und Ru- derverein Amsterdam en Laga. Overnaadsche vier: Triton, Aegir, Trek vogels en Njord. Jonge Acht A: Argo en Njord. Jonge sciff A: Die Leythe, D. T. V. Am sterdam, Nautilus en Laga. Oude tweeMaas. Jonge vier A: Nereus en Argo. Jonge twee B: Triton, Willem III, Het Spaarne en Nereus. Oude vier: Aegir, De Laak, Nautilus en Njord. Jonge acht B: Laga en Njord. Oude sciff: Nereus en Njord. Oude Acht: Maas, Laga en Njord. Double scull: Nautilus Sciff Overnaadsch: Njord. Dames: Acht, snelroeien: Nereus en De Vliet. Vier snelroeien: Dordt, Willem III en De Vliet. Double scull, snelroeien: Nautilus. Oude Vier, stijlroeien: Dordt, De Laak en Dclftsche Sport. Oude sciff, stijlroeien: De Vliet. Jonge vier, stijlroeien: Willem III, Die Leythe, Het Spaarne, De Hoop, Maas, Ar go en De Vliet. Jonge sciff, stijlroeien: Die Leythe, Het Spaarne, Maas en De Vliet. Nu de inschrijving gesloten is, is beslo ten den Donderdag niet in het program ma te betrekken. De wedstrijden beginnen dus Vrijdagmorgen. Voor die nummers, waarin tot dusver slechts één deelnemen de ploeg is, staat de inschrijving open tot Woensdagmiddag drie uur, het tijdstip waarop de loting zal plaats vinden. ZONDAG 29 JUNI TE MAASTRICHT. Voor den wedstrijd R. K. Nederland R. K. Duitschland, die Zondag 29 Juni a.s. op het R. K. V. V. L. terrein aan den Bloemenweg te Maastricht wordt gespeeld heeft de elftalcommissie van de R, K. F. volgend Federatie-elftal samengesteld: W. Alsemgcest (D.H.L.) J. v. d. Kley Jos. v. Laarhoven (L. en S.) (M.U.L.O.) J. Laenen Ir. W. Blewanus P. Haanappel (Wilhelmina) (Leonidas) (Leonidas) F. v. Eekeren A. Jongbloets C. Alsemgeest (M.U.L.O.) (R.K.T.V.V.) (D.H.L.) N. Lemmens F. Kortman (Caesar) (Leonidas) Reserves bij den wedstrijd zijn: Doel: A. C'olen (M. U. L. O.); Achter: H. Hom (E. M. M.); Midden: Jos. v. Eeke- keren (M. U. L. O.); Voor: R. v. d. Sande (Leonidas). Dc in het proefelftal geplaatste rechts- achterspeler H. Hassing van L. T. M. V. I. O. bleek om studieredenen verhinderd te zijn. Verder is een B.-elftal samengesteld; zoodat bij verhindering van een der aan gewezen spelers voor iedere plaats een reservespeler is aangewezen. De scheidsrechter. Als scheidsrechter voor den wedstrijd werd aangezocht de Zwitsersche scheids rechter Bruschweiler, die vorig jaar op keurige wijze te Ludwigshafen den wed strijd DuitschlandNederland leidde. De heer Bruschweiler heeft medegedeeld zich wederom gaarne met de leiding van den wedstrijd te belasten. Aller medewerking. Op alle mogelijke medewerking blijkt de Federatie te mogen rekenen. Zoo stelde de E. N. C. I. fabrieken te Maastricht een twaalftal gouden voetballetjes beschikbaar voor de spelers van het winnende elftal en den scheidsrechter als herinnering aan de zen te Maastricht te spelen wedstrijd. De firma Overling te Doetichem stelde een prima wedstrijdbal beschikbaar. De belangstelling van de pers. De belangstelling van onze katholieke pers blijkt voor dezen wedstrijd ook al wordt hij in het uiterste Zuiden gespeeld buitengewoon te zijn. Reeds werden meer dan twintig a An vragen door bladen inge diend om een perskaart, terwijl ook de fotopers ruim vertegenwoordigd zal zijn. Voorverkoop. In verschillende plaatsen, Maastricht, Meerssen, Beek L. en GeleenLutterade wordt vanaf Dinsdag a.s. begonnen met den voorverkoop. Verder kan men zich om plaatskaarten wenden tot het Federatie kantoor, Willem Arntzkade 31, Utrecht. Zweden—Zwitserland 1—0. Zwitserland speelde te Stockholm zijn eersten wedstrijd op den Soandinavischen tour tegen Zweden. De rust ging met blan ken stand in, eerst zeven minuten voor het einde scoorde Zweden het winnende punt. P. S. V. verliest te Oslo met 2—4. In den gisteren te Oslo gespeelden wed strijd tegen het vertegenwoordigend elftal van de stad Oslo heeft het Eindhovensch elftal der P. S. V. verloren met 24. WIELRENNEN Leidsche Ren- en Toeristvereen. „Swift." Zondag zijn onder leiding van den heer C. Velthuizen, met behulp van de heeren G. Hulst, H. J. Jaspers en S. de Water als controleurs, de recordritten gereden over 60 K.M. om den Vollenhovenbeker door de A-klasscrs. De uitslag is geworden J. Verschoor 1.54.13, W. Severijnen 1.55.09. De B-klassers reden 40 K. M. om den N. N. beker. Hierbij is het residtaat ge worden, dat de nog jeugdige renner D. Ramp de overwinning wist te behalen in 1.12.27. Hierdoor heeft hij een dubbel suc ces mogen noteeren, want vanaf heden mag hij in de A-klasse uitkomen, A. van Eginond 1.14.51, J. van Wezel 1.21.43; J. Steen voorde 1.24.19. Bij de junioren, die de 10 K.M. moesten rijden is het resultaat geworden C. Paats 21.14; R. Riethoven 22.34, J. Riethoven Jr. 23.35; E. v. d. Water 23.44; H. Riethoven 25.35; deze laatste reed buiten mededin ging. Morgenavond zal de recordrit gereden worden over 18.6 K.M.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 8