Viag^jtfji en Wimpels LAND- EN TUINBOUW UIT DE PERS KERKNIEUWS DINSDAG 17 JUNI 1930 EXPLOSIE IN CHINEESCH MUNITIE-DEPOT. Honderd monschen gedood, 300 gewond. Volgens met groote vertraging ontvan gen berichten heeft op 10 Juni een ontplof fing plaats gehad in het munitiedepot van Tsjetsjau in Hoenan. Hierbij hebben 100 personen den dood gevonden, terwijl ve len gewond werden; er wordt zelfs mel ding gemaakt van 300 gewonden. De aan gerichte schade is enorm. Tornado's in Wisconsin en Minnesota. Volgens nadere berichten der tclcgraaf- agentschappen zijn er door de tornado's in Minnesota en Wisconsin op zijn minst vijf menschen gedood. Auto van een berg gegleden. Op den Juliër-pas, aan de zijde van En- gadin, is een auto, die in een bocht was blijven stilstaan, óm een anderen auto te laten voorbijgaan, achteruit gegleden en naar beneden gestort. De eigenaar, een fabrikant uit Leipzig, werd terstond gedood, zijn beide dochters werden zwaar gewond de chauffeur liep eenige lichte verwondingen op. De inzittende van de andere auto, een dokter eveneens uit Leipzig, verleende de eerste hulp. Auto naar beneden gestort In den afgeloopen nacht is op den weg van Batenhorst naar Bromberg (Westfa- len), een vrachtauto, waarin IS nationaal- socialisten, die naar een vergadering wa ren goweest, bij het nemen van een bocht verongelukt. De wagen vloog tegen een boom en stortte vervolgens van den weg af. Twee inzittenden werden gedood en zeven zwaar gewond. Auto door een trein gegrepen. In Nieuw Zeeland is in de buurt van Christchurck een auto door een trein ge grepen en vernield. Zeven inzittenden van oen auto werden op slag gedood. Door de kracht van de botsing ontspoorde de loco motief met het gevolg, dat ook de machi nist om het leven kwam. Motorrijder tusschen het publiek geslingerd. Bij een wedstrijd voor motorrijwielen heeft te Landstuhl een ernstig ongeval plaats gehad. Een motorrijder kwam in aanraking met een boomtak, waardoor hij de controle over zijn machine verloor en in een wijden boog tusschen het publiek werd geslingerd. Zeven personen werden zwaar en verscheiden licht gewond. DAWES DICTATOR VAN CHICAGO? De strijd tegen de misdadigere. In de Amerikaansche pers doen geruch ten de ronde als zou de tegenwoordige ambassadeur ie Londen, generaal Uawcs benoemd worden tot dictator van Chicago. Den dictator zou, daar de. politie de mis- dadigersbendcu niet meester kan worden, worden opgedragen de stad van deze ele menten te zuiveren. De „Chicago Tribune" schrijft naar aanleiding hiervan, dat Da wes de geschikte persoon is om een derge lijke taak ten uitvoer te brengen. BANKDIRECTEUR DOOR INBREKERS IN EEN KLUIS GESLOTEN. Een opzienbarende inbraak in een saie- inrichting heeft Zondag in de handelsbank te Lodz plaats gehad. Toen een der direc teuren des avonds het bureau betrad, be merkt© hij dat het slot van de deur, wel ke de kluis afsluit, beschadigd was. De deur kon niet geopend worden. De kiuis was door roovers geplunderd. Een directeur en twee bedienden van de bank, die de inbrekers betrapt hadden, waren door de roovers overweldigd en naar de kluis gesleept en daarin opgeslo ten. Vaklieden zijn telegrafisch naar Lodz ontboden om de kluis zoo spoedig mogelijk te openen. Van de inbrekers heeft men nog geen spoor kunnen ontdekken. Men neemt aan, dat hun een vrij groot bedrag in handen is gevallen. Blijkens een nader telegram zijn de ge vangenen reeds uit de kluis bevrijd. De dieven, vijf mannen en een vrouw, zijn er met een buit van 300.000 zloty vandoor gegaan. De safes lieten zij, bij gebrek aan tijd, onaangeroerd. De brutale diefstal heeft te Lodz groote opwinding veroorzaakt en talrijke cliën ten der bank spoedden zich, onmiddellijk na het bekend worden van de inbraak, naar de bank, om te onderzoeken, of hun safes nog intact waren. Uit het nader onderzoek is nog geble ken, dat de inbrekers in de bank waren binnengelaten door een lid van het per soneel. Deze is intusschen door de politie gearresteerd. Bandietenjacht te Berlijn, Gistermiddag zijn twee personen een woning in Tempelhof te Berlijn binnenge drongen, terwijl het dienstmeisje alleen thuis was. In haar doodsangst sprong het meisje uit het venster op de binnenplaats en werd ernstig gewond- De twee man nen hadden ondertusschen de vlucht ge nomen, achtervolgd door talrijke personen, die op het geschreeuw van het meisje wa ren toegeloopen. De beide banditen waren in twee verschillende richtingen gevlucht en slechts een kon worden gearresteerd en aan twee agenten worden overgegeven. Tijdens de overbrenging naar het politie bureau naderde een particuliere auto, waar uit een man sprong, die drie schoten op de agenten loste, waarvan twee doel trof fen. De bandiet wist zich los te rukken en \erdween in den auto, die met razende snelheid wegreed. JE LEÏDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Motor over don kop geslagen. Dc berijder bewusteloos. Zondagmorgen reed de motorrijder J. Z. uit ïïeerlerheide in snelle vaart van de station te Heerlen in de richting van de tunnel. Eenmaal op de tramrails schijnt hij zijn machine niet meer meester le zijn ge weest. althans hij sloeg met het rijwiel over den kop en werd bewusteloos opgeno men. Nadat de eerste geneeskundige huly: was verleend, werd hij naar het St. Jozefs ziekenhuis overgebracht. Motor met zijspan aangereden. Zondagavond is de motorrijder, de heer L. J. J. Wehmau, uit Amsterdam, die me', een zijspan reed waarin zijn vrouw en een dochtertje hadden plaats genomen, op den terugweg van Apeldoorn bij den Vier sprong nabij oud-ÏIillingen door een achter heDi aankomenden auto aangereden, waar door de motorrijder, en de inzittenden van het zijspan tegen den grond werden geslin gerd. De heer W. had ernstige hoofdwon den bekomen, doch de overigen kwamen met den schrik vrij. De automobilist ging er met nog snel ler vaart van door. VERDRONKEN. Zondag is de arbeider P., die bij Hete- ren in den Rijn wa gaan zwemmen, in een draaikolk geraakt en verdronken. Zondagmiddag kreeg het ongeveer twaalfjarig zoontje van den heer H. S. te Buggenum bij het zwemmen in de Maas een hartverlamming. Hoewel medische hulp spoedig ter plaatse was, werd het knaapje levenloos uit het water gehaald. Te Dinther is in de Laverdonk een jongen uit Schijndel, van Delft geheeten, bij het baden verdronken. Te Ter Home vermiste men het ze venjarig dochtertje van den heer R. Haar grootmoeder, die het kind zocht, zag het drijvende in een tocht achter het huis. On middellijk begaf zij zich te water, om het kind te bereiken, doch daar de sloot vrij diep was, verkeerde zij spoedig zelf in ge vaar. Omwonenden kwamen op haar hulpge roep toegesneld en brachten beide drenke lingen op het droge. De oude vrouw kwam met den schrik vrij, doch het meisje bleek reeds overleden. Aan de Ringvaart bij de Nieuwe Meer te Sloten werd gisteren een rijwiel aange troffen. Men waarschuwde de Am sterdam- sche politie en deze slaagde er in na ©eni gen tijd dreggens het lijk van den 30-jari- gen .J. B. uit Amsterdam-West op te ha len. Het lijk is door de politie in beslag ge nomen. Te ver in zee. Nauwelijks is het seizoen begonnen, of we moeten alweer melding maken van het j feit, dat zich iemand bij het zwemmen te J j ver in zee had gewaagdslechts op het nippertje kon de betrokkene worden gered. Het was de 21-jarige mej. v. G. te 's-Gra- j i venhage, die bij het zwemmen in zee aan het noordelijk strandgedeelte te'Schevenin- gen Zondagmiddag zoo ver was afgedre- ven, dat zij in levensgevaar verkeerde. Twee zwemmers slaagden er met gevaar voor eigen leven in, de drenkelinge aan wal te brengen en haar door kunstmatige ademhaling weer bij te brengen. KIND DOOR EEN BEER GEDOOD. Gistermiddag is het 2-jarig zoontje van den caféhouder Buisman te Franeker, dat te dicht bij een grootcn, bij het huis vast gebonden beer kwam, door het dier ge grepen en zoo ernstig gewond, dat het spoedig overleed. De eigenaar van den beer had, na met het beest op straat kunstjes vertoond te hebben, in de zaak van den heer B. gelogeerd. Kindje door hollend paard gedood. Gistermiddag raakte in de Riouwstraat te Utrecht een paard, dat gespannen was voor een met kisten beladen voertuig, op hol en liep tegen een kinderwagen op, waarbij het daarin gelegen 1-jarig kindje gewond werd, zoodat het in hoogst zorg- Vekkenden toestand naar de Rijksklinieken moest worden vervoerd, alwaar het aan de bekomen verwondingen overleed. Door een zolderluik gevallen. De 14-jarige J. Groenendijk uit de Schel- tema-straat te Gouda is Zaterdagmiddag bij het naar beneden laten van tafels in de. meubelfabriek van de firma Hageman op de Westhaven aldaar, door een openstaand zolderluik gevallen. De jongen smakte van vijf meter hoogte op een steenen vloer neer. Hij brak zijn rechterplos, bekwam een hersenschudding en liep nog andere inwen dige kwetsuren op. Zijn toestand is ernstig. Voet afgekneid. Gistermiddag is den 26-jarigen arbeider van de Zuiderzeewerken K. v. d. S., die een trein kip-karretjes begeleidde, een voet af gekneid, doordat plotseling een der karre tje omkiepte en zich een staaldraad om zijn been wikkelde. Kinderverlamming. In de gemeente Maassluis doet zioh bij een kind van ongeveer een half jaar een geval van kinderverlamming voor. j i<i jiederef kl£u tegen sctrérii concilrrfireurfen prijs binnen ieyjrbaar BRAND IN EEN El ER OPSLAGPLAATS. Gisteravond om half zes ontstond brand in een magazijn van eieren en ander ma teriaal en brandbare stoffen, gelegen aan j •Ie Singelstraat te Breda, vlak tegenover het militaire hospitaal, belend door het scheikundig laboratorium der Koninklijke Militaire Academie en in de onmiddellijke nabijheid van het ethnografisch museum, een café, de bureaux van het Dagblad van Noord-Brabant en den Katholieken Kring. Onmiddellijk was een 50-tal cadetten onder leiding van den gouverneur der Academie ter 'daatse, die het laboratorium, dat het meeste gevaar liep, geheel uitdroe gen en alle bran dbane stoffen en preparaten in veiligheid is ten te brengen. De inmiddels met groot materiaal, twee j groote en een kleine motorspuit, uitgeruk- j te brandweer tastte met 12 stralen het vuur i aan en voorts werd met nog twee stralen op .de waterleiding water gegeven. Het j blusschen ging zeer moeilijk, daar het vuur zeer iel was. De belendende perceelen moes- ten voortdurend nat worden gehouden. Ten- i slotte gelukte het den brand meester te worden en om 6 uur was alle gevaar voor j uitbreiding geweken. Een hoeveelheid ben- j zine was plotseling in brand geraakt en een brandweerman kon zich- met groote moeite in veiligheid brengen. De Katholieke Kring, het café De Graanbeurs cn het laboratorium liepen be langrijke waterschade op. Het gebouw zelf, ongeveer 30 meter lang en 9 meter breed, brandde totaal uit en behoorde toe aan een zekeren van der W. De oorzaak van den brand is onbekend. Gevaarlijke vondst. Bij de verbouwing van het gebouw van den Katholieken Kring te Roosendaal heeft een werkman in een lloek van den tuin dicht bij den openbaren weg twee granaten van groot kaliber gevonden. Een der gra naten was nog intact, van de andere was de kop uitgedraaid. De marechaussees zijn van de vondst op de hoogte gesteld. Van het examen uitgesloten. In de gisteren gehouden vergadering van j den gemeenteraad van Zutphen deelde de i wethouder van onderwijs mede, dat zes candidaten zijn uitgesloten van het eind- examen van de Handelsdagschool, omdat zij zich in het bezit hadden weten te stel len van de examenopgaven met behulp van een drukkersmaauje van de drukkerij, waar de opgaven werden gedrukt. Natuurverschijnsel, Zaterdagavond circa 10 uur is boven de Meierij een zeldzaam en zeer prachtig na tuurverschijnsel waargenomen. Aan het firmament bewoog zich met groote snelheid van Zuid-Oost naar Zuid-West een helder- lichtende ster, door een breeden stralenbun del van schitterend blauw-groen gevolgd. Het verschijnsel was van beduidende af metingen en spatte aan den Zuid-Westelij ken horizon in een fraaien vonkenregen uiteen. Gedurende een vijftien-tal seconden beschreef deze natuurlijke lichtpijl -zijn baan langs het onbewolkte hemelvlak. Zijn betalingen gestaakt. Naar het dagblad „De Zeeuw"meldt heeft de heer L. F. Roos, kassier en com- missionnair in effecten te Goes, zijn beta lingen gestaakt. Hij zou voornemens zijn surséance van betaling aan te vragen. De slachtoffers moeten voornamelijk gevonden worden in den kring der katholieke boeren en commissionnairs- Ook een record. Te Prinoenhage werd een chauffeur, de 19-jarige v. d. L., die zeer merkbaar onder den 'invloed van sterken drank verkeerde, door een veldwachter aangeroepen om halt te houden. Hij reed door, of er niets ge beurd was, maar werd door de politie ach terhaald en tot stilstand gebracht. Hij kreeg toen een proces-verbaal we gens: le. niet voldoen aan een vordering tob stilstaan; 2e. het niet werken der rem men; 3e. het niet bezitten van een rijbewijs; 4e. id. van een nummerbewijs; 5e. id. wegen belastingkaar t; 6e. het niet behoorlijk aan wezig zijn van letter en nummer op den auto; 7e. dronkenschap. Daags daarna, kwam hij per motorrijwiel om zijn Fordje bij de politie terug te vra gen. Bij de zeven bekeuringen van den vo- rigen avond kreeg hij er toen nog vier bij ook voor dit motorrijwiel had hij: le. geen rijbewijs; 2e. geen nummerbewijs; 3e. geen wegenbelastingkaart en ten 4e. werkten de TP/mm Rn er niet van. DE CRISIS IN DEN LAND- EN TUINBOUW. Gemeenschappelijk program der drie centrale Landbouw-Organi- saties. De drie centrale landbouw-organisaties hebben, zooals Zaterdag in het kort ge meld, een gemeenschappelijk program ont worpen, waarin middelen worden aange geven ter beperking en verzachting van de moeilijkheden in den land- en tuin bouw. Zij vragen den minister de volgende punten 1. Steun van Staatswege aan de suiker bietenteelt, den graanbouw en de aard- appelmeel-industrie. 2. Vermindering van den druk der grondbelasting, inzonderheid door de af schaffing van de crisis-opcenten op de grondbelasting. 3. Afschaffing van den vleesohaccijns mefc behoud van het invoerrecht op vieesoh 4. Wijziging van het stelsel van waar deering van landelijke eigendommen bij het vaststellen van den aanslag in de Vermogens- en Successie-belasting, door niet langer hiervoor als grondslag te ne men de verkoopwaarde maar de gebruiks waarde, waarbij wij ons veroorloven te verwijzen naar ons gemeenschappelijk adres te dezer zake d.d. 7 September 1929, van welk adres wen een afschrift hierbij insluiten: 5. Aanmerkelijke verlaging van de kos ten, verbonden aan den. uitvoer van vee, zooals keurloonen, kosten van voorbehoe dende enting en dergelijke; 6. Aanmerkelijke en effectieve verlaging van de vrachttarieven, voor het vervoer van land- en tuinbouwproducten; 7. Mede om de meestbegunstigingsclau- sule effectief te kunnen, maken het on verwijld geven van ruilobjecten aan de Nederlandsen© onderhandelaars b;j het sluiten van handelsverdragen en het zon der uitstel treffen van maatregelen van beveiliging tegen die landen, welke door kunstmatige middelen als dumping, u-it- voerpremies enz. onze positie in het in ternationaal ruilverkeer onbillijk ver zwakken 8. Uitvaardiging van een z.g. maaN'er- bod, waarbij wordt voorgeschreven, dat van het bakmeel, hetwelk hier te lande wordt gebruikt bij de brood bereiding, een i zeker percentage moet afkomstig zijn van inlandsche tarwe. Naast deze maatregelen, welke ten doel hebben onmiddellijk verlichting en steun te brengen, zullen andere welke eerst na verloop van min of meer langeren tijd effect sorteeren, niet kunnen worden ge mist. Wij geven Uwe Excellentie, voor wat deze tweede categorie betreft, de vol gende voorstellen in overweging: 1. Een zoodanige reorganisatie der de partementen, dat in het departement, waaronder Landbouw ressorteert, de Landbouw (anders dan thans) de plaats inneemt, waarop hij naar recht en billijk heid aanspraak kan maken. De huidige samenvoeging van Birmenlandsche Zaken en Landbouw achten wij ongewensoht. Ook na de reorganisatie van de depar tementen in bovenbedoelden zin mag een krachtige centrale leiding aan het Depar tement, waaronder de Landbouw ressor teert, niet ontbroken 2. Tot wegneming van gebleken mis bruiken in het pachtwezen, herziening van de wettelijke regeling hiervan; 3. Uitbreiding van het land- en tuin bouw-onderwij:', alsmede het land'bouw- huishoud-onderwijs, en inzonderheid stich ting in sneller tempo van meer lagere land- en tuinbouwscholen. 4. Reorganisatie en intensiveering van den binnen- zoowel als van den buiten- landschen landbouw-voorlichtingsdïenst 5. Herziening en verbetering der wa terstaats-wetgeving in dien zin, dat niet op de landerijen alleen de zorg voor en de financieele druk van de veiligheid, van het land ten opzichte van het water- gevaar en den waterlast drukt.; 6. Verruiming der oppervlakte, cultuur grond door bevordering van ontginning en ontwatering; 7; Krachtige doorvoering van de Land- bouw-uitvoerwet. 0nz6 organisaties spreken het vaste vertrouwen uit, dat Uwe Exoellentie deze voorstellen onverwijld in overweging zal willen nemen dat tot verlichting van de oogenblikkelijk gevoelde moeilijkheden van en tot blijvende verbetering van den toestand in den land- en tuinbouw met den grootsten spoed de door ons noodig geachte maatregelen zullen worden geno- Tegen aardappelziekte.. Bespuiting der vroege aardappelen. Nu het loof der vroege aardappelen zich vroeg en rijkelijk heeft ontwikkeld, tnoet ernstig rekening gehouden worden met de kans op het optreden van de aardappelziekte, als de weersomstandig heden daarvoor gunstig zullen worden (waarvoor waarschuwingen door het Ko ninklijk Meteorologisch Instituut te De Bilt per radio en met het dagelijksche weerbericht verspreid zullen worden). De zeCr ernstige schade, die de aard appelziekte aan het vroege aardappel gewas kan toebrengen, moet alle telers van vroege aardappelen ernstig doen over wegen in hoeverre bestrijding van deze ziekte in hun te veld staand gewas noodig en rendabel geacht kan worden. Dit is ongetwijfeld het geval voor die percee len, die om welke redenen dan ook lang te velde zullen blijven staan d.w.z. ge durende de maand Juli en 30ms nog lan ger. Zoolang het weer droog blijft^ be hoeft er voor het optreden der ziekte weinig vrees te bestaan, hoewel men, hoe verder men in het reizoen komt, steeds GEDWONGEN GEESTELIJKE WINKELNERING? De Maasbode schrijft: De Eindhovenschc gemeenteraad ver wierp met groote meerderheid het voorstel van B. en W. tot inwilliging van het ver zoek der „Philips' Vereeniging voor On derwijs en Volksontwikkeling" om steun bij de oprichting van twee schoolgebouwen. B. en W. deden dit voorstel, door de let ter der wet gedwongen, met de opmer king, dat zij oprichting van scholen door de industrie zelf fnuikend achtten voor de vrijheid der ouders in de keuze van school. De „Meierijsche Courant" schrijft: De juistheid dezer opmerking van B. en W. kan niet worden ontkend. Immers het ligt voor de hand, da-t ar beiders en employe's, werkend in een bepaalde industrie, zich moeilijk vrij genoeg achten tot het voor hen mo gelijk gewenscht ontkennend beant woorden der vraag, of zij hun kin deren het bijzonder neutraal onder wijs, door diezelfde industrie te geven, willen laten volgen. Men begrijpt, omdat men het onwil lekeurig zóó aanvoelt, dat ju zulk ge val het onschatbaar natuurlijk recht der ouders, om volkomen vrij een schoolkeuze voor hunne kinderen te doen voor bijna de volle 100 pet. te loor gaat. In de raadszitting van j.l. Maandag, waarin deze aangelegenheid ter tafel kwam, dacht de meerderheid van ons Gemeentebestuur er ook zoo over en verwierp met groote meerderheid het voorstel van B. en "W. niettegenstaan de die meerderheid de wetenschap bezat, dat zij wettelijk onjuist handel de. Maar die meerderheid heeft docrV die wettelijk onjuiste daad, zooals met evenveel woorden door haren woord voerder verklaard werd, een protest wiilen inleggen tegen de moreel on juiste handeling van de groot-indus trie tegenover de aan haar gebonden en van haar afhankelijke arbeiders, om daardoor de aandacht te vestigen van de betrokken autoriteiten op een mistoestand, die mogelijk gemaakt wordt door een bejammerenswaardige hiaat in de Lager-onderwijs-wetge- ving. Ook de* Christelijke „Rotterdammer" acht dé letter der wet in strijd met den geest, meent dat niemand bij de behande ling der onderwijswet 1920 gedacht heeft aan een „vereeniging", die men beter een „onderneming" zou kunnen noemen, cn geeft als bedoeling der pacificatie-wet „dat or op schoolgebied volkomen geestelijke vrijheid zou zijn en dat geld of rang of economisch overwicht daar geen rol mo gen spelen". Wij gelooven, dar deze kwestie de ern stige aandacht verdient van onzen Minis ter van Onderwijs. Want wij staan hier voor een zeer be denkelijk gevaar van gedwongen geeste lijke winkelnering. meer op uitbreken der ziekte verdacht moet zijn. Maar als er een vochtige en warme periode intreedt, als het loof, zooals nu het geval is, reeds eenigszins rijp en zwaar ontwikkeld is, kan de ziekte in zeer korten tijd ernstige afmetingen aanne men en den oogst in hooge mate schaden. Een beslist advies om over te gaan tot het uitvoeren van een b esp uiting met 2 yx Bourgondische pap (d.w.z. 2% z.g.n. pappoeder op 100 1 water of 1 y2 Ivg. fijn kopervitriool en Kg. sodex op 100 1 water als men het poeder zelf bereidt, of met 1 y~ Bordeauxsche pap) d.w.z. IJ* Kg. kopervitriool en 1 Kg. ongebluschte kalk op 100 1. water), het aangewezen bestrijdingsmiddel tegen de aardappel ziekte kan dus niet gegeven worden, daar de uitvoering van omstandigheden af hangt. Ter voorkoming van ernstige scha de kan echter aan alle telers van. vroege aardappelen wel den raad gegeven wor den zich gereed te houden om de bespui ting uit te voeren, als de omstandighe den voor het optreden der ziekte in hun nog te veld staand gewas gunstig worden of als de ziekte bij warm en vochtig weer reeds opgetreden is en er dus gevaar voor ernstig voortwoekeren van het kwaad be staat, met alle geldelijke nadeelen, daar aan verbonden. Uitdrukkelijk wordt er op gewezen, dat als men eenmaal- tot bespuiting is over gegaan, het noodig is daarmede voort to gaan ongeveer eenmaal in de 14 dagen, totdat het gewas- gerooid wordt. Nadere inlichtingen worden gaarne ver strekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen en door de plaat selijke ambtenaren van dien Dienst. De zaligverklaring van Konrad von Parzham. Men seint uit Rome d.d. Zondag aan de „Msbd.": Heden had in de St. Pieterskerk de plechtige zaligverklaring plaats van den Capucijner leekenbroeder K-onrad von Parzham uit het Beierse he klooster te Altoetting. Pater Bonaventura Kruitwagen 0. F. M. "Wij kunnen melden, dat. de operatie die pator Bonaventura Kruitwagen giste ren in het St. Fra-nciscus-Gasthuis te Rot terdam onderging, naar wensch is ver- loopen. De toestand van den patiënt is redelijk wel. „Msb."

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10