LASTER MAANDAG 16 JUNI 1930 JE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 BINNENLAND Huldiging van den nieuwen Aartsbisschop EEN ENTHOUSIASTE STOET TREKT VOORBIJ HET BISSCHOPPELIJK PALEIS. Katholieke Utrecht heeft gisteren op enthousiaste wijze uiting gegeven aan zijn vreugde over de benoeming van Mgr. G. H. J. Jansen tot Aartsbisschop, en tevens op ondubbelzinnige wijze getuigenis afge legd van zijn liefde en trouw aan het ker kelijk gezag. Het initiatief tot deze huldiging was uitgegaan van de R. K. centrale Propagan- daclub en spontaan werd aan de uitnoo- diging tot deelname door allen gevolg ge geven, groot en klein, jong en oud, rijk en arm. Het défilé langs het paleis. Reeds zeer vroeg in den middag was het te zien, dat er iets bijzonders stond te gebeuren. Op diverse punten in de stad kwamen de organisaties der parochies te zamen, om gezamenlijk op te trekken naar de Wil lem Barentzstraat, waar de stoet werd opgesteld. En onderwijl trokken duizen den en duizenden naar de Maliebaan, om daar heb geheel te zien voorbij trekken. Vooral in de omgeving van het paleis was de drukte geweldig. Onder leiding van den heer Constant Heijmans, directeur van liet kerkkoor der H. Hartparochie, de laatste parochie van Monseigneur, hebben zich daar opgesteld de gezamenlijke zan gers van de R. K. kerkkoren. Ruim vier uur kondigt tromgeroffel aan dat de stoet de Maliebaan heeft betreden. Op de speciaal gebouwde tribune ver schijnt Mgr. Jansen, vergezeld van den vi caris-generaal, Mgr. D. Hiiurdemaii, en van den Deken der stad Utrecht-, den hoogeerw. heer Tli. J. M. Knuvelder. Een uitbundig gejubel breekt los. Het koor zet het vierstemmige „Sacerdos et Pontifex" in, gevolgd door het „Exullabo", twee com posities van den dirigent. De kop van den stoet is onderwijl het paleis genaderd. Een tiental muziekkorpsen, ontelbare vaandels, vlaggen en banieren, die breed uit wapperden in den strakken- wind, ga ven aan den stoet kleur en leven. Als eindelijk de ongeveer een uur lange stoet voorbij is getrokken, zingen de kerk zangers, nu niet begeleiding van de har monie van jjjlt'. Joseph, een jubelend „Be- nedicamus Domino" van Th. Smit, direc teur van het kerkkoor der St. Augustinus- parochie, en een vierstemmig „Tu es Pe trus" van Haller. Breed 'uit, dooi* talrijkén meegezongen," klonk nog het „Aan U, o Koning der Eeu wen". Het eerste deel van de huldebetooging is hiermede geëindigd. Xu gaat men zich opmaken voor den jubelavond in Tivoli. De jubelavond in Tivoli. Ondanks de warmte was reeds vóór S uur de zaal geheel gevuld. Met ongeduld wordt de komst van Mgr. Jansen verwacht. Als de deuren zich openen en Monseig neur dc zaal betreedt, breekt een storm van toejuichingen los. De zetel van den nieuwen Aartsbisschop staat in het mid den der zaal opgesteld. Naast Z. D. H. nemen plaats de commissaris der Koningin dr. H. Th. s' Jacob, en de burgemeester van Utrecht, dr. J. P. Eockema Andreae. Naast deze zijn gezeten Mgr. D. Huurde- man en Mgr. dr. A. C. M. .Schaepman. In liet middendeel der zaal hebben plaats genomen de officieel genoodigden en de leden van het eere- en uitvoerend comité, waaronder tal van geestelijke en wereld lijke personen. Een koor van driehonderd dames en heeren, met als solisten mej. M. Heymans, mej. Gr. van Ooijen, mej. Jo Immink, Theo van Rooy en Theo Smit, benevens het FEUILLETON Vrij bewerkt naar het Duitsch P. G. HOCKS. (Nadruk verboden). 7) De inhoud van den brief bevredigde den generaal maar half. Het was nu als zes we ken geleden, dat zijn laatste huishoudster, een nicht van hem, met wie hij 't nooit goed had kunnen vinden, tengevolge van een he vige ruzie, vertrokken was en nog had hij geen plaatsvervangster kunnen vinden. Wel had hij met verscheidene dames over dc betrekking onderhandeld, maar die onder handelingen waren op niets uitgeloopen. Toen had hij zijn neef opgedragen eens voor hem rond te zien en deze scheen er nu in geslaagd te zijn iemand gevonden te heb ben, die voor de betrekking als geschapen was. Maar het zou nog een week of wat duren, voordat ze zou kunnen komen. Dat was wel wat lang, omdat nu reeds alles op het slot in 't honderd liep. Als er gasten kwamen, was er niets in orde. Dan schold hij op de bedienden met het gevolg, dat deze hun dienst opzeiden en hij telkens andere lui in dienst moest nemen. Hij be sloot evenwel nog maar een paar weken geduld te hebben. Die week of vier konden er nog wel bij Maar een veertien dagen later werd het hem te bar. Hij had weer ruzie met een van zijn ondergeschikten gekregen, die t toen van door was'gegaan. Ik kan niet anger wachten", zei hij bij zich zelf, „de hcele boel staat hier op zijn kop. Ik zal die juffrouw Trolten afschrijven, en mijn nicht uit de residentie, die vroeger al bij mij geweest is, vragen of ze bij me terug wil komen, Ik geloof, dat dit wel 't beste zal zijn. En wie weet, wat voor een dame tje, die juffrouw Trotten is. Ha-ar vader gepensionneerd majoor, een broer, die dok ter isIs zoo iemand nu geschikt om hier aan 't hoofd van de huishouding te staan en als gastvrouw op to treden? Ik geloof er nieis van Dc generaal had er nooit van gehouden om brieven te schrijven en vandaag, nu hij zoo geplaagd werd door de jicht, viel hem dat werkje dubbel zwaar. Toen hij den brief aan zijn nicht af had, kreeg hij er genoeg van en verschoof het schrijven aan freule Von Trotten van dag tot dag- Maar einde lijk moest het er toch van komen en na een goede week getalmd te hebben, schreef hij het volgende Geachte Juffrouw, U behoeft niet naar Seebach te komen. Ik heb een andere dame aangenomen, een adellijke nicht van me, die gewoon is in dc hoogste kringen te verkeeren. Daarenboven heb u een broer, die dokter is. Een zeer eervol beroep, maar hij is nici van adel en zou U niet mogen bezoeken. Het spijt me wel, dat mijn neef bij U de hoop gewekt heeft op Seebach een onderkomen te zul len vinden. Met alle achting, GENERAAL BARON VON SORBER. Deze brief,, die volgens het gevoelen van den generaal in zeer beleefdé termen ge steld was, liet hij door zijn kamerdienaar naar de post brengen, doch het toeval wil de, dat Greta eerder in betrekking kon tre den, dan ze vermoed had en zoo ontving Von Sorben een paar uur later een brief van haar, waarin zij hem, tot haar genoe gen, berichtte, dat ze eenige dagen eerder haar betrekking kon aanvaarden en dat ze met den middagtrein zou aanko- „Ecn mooie geschiedenisbromde hij, toen hij den brief gelezen had, „wat moet ik nu beginnen Hij las den brief nog eens en moest be kennen, dat hij uiterst beleefd gesteld was en getuigde van groote bescheidenheid. „Met haar zou ik waarschijnlijk beter kunnen opschieten, dan met nicht Agathe. Maar ;t is rfu te iaat. Het spijt me achter af, dat ik die juffrouw Trotten weer naar huis zal moeten sturen. Ik had het best eens met haar hebben kunnen probeeren. Maar het zal wel moeten, dat ik ze weg stuur. Nicht Agathe zou 't me hoogst kwa lijk nemen, als ik haar voor den gek hield. Maar toch zal ik die juffrouw Trollen op het slot moeten ontvangen. Daar zit niets anders op. En ze zal hier moeten overnach ten ook, want vanavond wil ik ze niet weg zenden. Morgenochtend, dat- gaat beter." Tegen den tijd, dat de trein verwacht werd, stuurde hij zijn koetsier niet een rij tuig naar het station om Greta af te halen. Hij was zóó nieuwsgierig om te weten, hoe de jonge dame er uit zou zien, dat hij. toen het rijtuig met Greta voor de hooge stoep stil hield, zich op zijn rheumatische becncn naar hef raam sleepte. De indruk, dien ze op hem maakte, was geweldig. Licht.als een veer zag hij baai- uit het rijtuig springen en den koetsier met een vriendelijken glimlach bedanken. Ze was in diepen rouw gekleed, maar het zwart stond haar voortreffelijk en haar ge- heele voorkomen teekende dc voorname dame. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 17 Juni. Huizen, 1875 M. Uitsl. KRO.-uitzending. 8.159.30 Gramofoonpl. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.0112.15 Politieber. 12.152.00 Gramofoonpl. 2.003.00 Vrouwenuurtje. 5.006.00 Optreden van den Frieschen zanger Lucas Hannema. 6.016.15 Nieuwsber. in Esperanto. 6.156.45 Gramofoonpl. 6.457.15 Kerklatijn. 7.157.45 K. H. Broekhoff: „De Be strijding van den internationalen misda diger". 7.458.00 Politieber. 8.0111.00 Concert. K. R. O.-orkest. Mevr. R. Batenburg (piano). 11.0012.00 Gramofoonpl. 12.00 Sluiting. Hilversum. Na 1 uur: 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.00—2.00 Concert A. V. R. O.-Kwintet. 2.003.00 Gramofoonpl. 3.004.00 Knipcursus. 4.004.45 Solisten-concert. Riek Har donk (zang). Roosje Driessen (piano). 4.455.00 Gramofoonpl. 5.306.00 Concert vanuit Café „Moder ne" te Amsterdam. 6.00 Tijdsein. 6.01 Vervolg concert. 6.30 Koersen. 6.107.00 Gramofoonpl. 7.007.45 Casper Höweler: Over oude a cappella-muziek. 7.458.30 Gramofoonpl. 8.30—9.30 Concert door het Omroep orkest. Han Beuker en Wouter Denijs (piano-duetten). 9.3010.00 „De Klapekster". Tooneel- stuk van Renè Benjamin. 10.0011.00 Vervolg concert. 11.0012.00 Aansl. van het Carlton- Hotel. Da ven try, 1534.1. M. 10.35 Morgenwijding. 11.03 Lezing. 12.20 Concert. 12.50 Orgelspel door E. O'Henry. 1.20 Orkestconcert. 2.20 Televisie. 2.25 Gramofoonpl. 2.50 Uit-z. voor scholen. 4.50 Orkestconcert en orgel. 5.35 Kinderuurtje. 0.20 Lezing en Nieuwsber. 6.50 Verslag van de eerste Test Match EngelandAustralië. NED. R.-K. BOUWVAKARBEIDERS- BOND. Het werk der afdeelingen. In de j.l. Donderdag gehouden vergade ring van het hoofdbestuur memoreerde de voorzitter, de hoer J. Andriessen, bij den aanvang der vergadering het verheugende en belangrijke feit, dat de bond het leden tal van 25000 had bereikt. Geconstateerd werd door hem dat dc bond een belangrijke plaats inneemt in de Ncdcrlandsche Vakbeweging en in het ka- tholieke gemeenschapsleven. De aanhou dende groei tot dit belangrijke ledental, welke zich ook dit jaar zoo heeft doorge zet. werd door spr. daarom zoo verheu gend genoemd, omdat de groei een besten dige blijkt te zijn. Alhoewel de becii ijfscon- junctuur volgens zijn oordeel geen bijzonder karakter heeft en vrij normaal is en de bond verleden jaar een zeer belangrijke vooruitgang in ledental kon boeken, wat dc groei voor dit jaar naar de gedachten van velen wel zou inperken, gaat de bond ook dit jaar weer belangrijk in ledental vooruit. Voor het overgroote deel komt de eer van dit succes volgens spr. toe aan de noes- 7.00 Concert door het Brosa Strijk kwartet. 7.20 Leziqgen. 8.05 Concert. Orkest. M. Balfour (alt). S.208.50 Lezing. 9.20 Nieuwsber. 9.45 Lezing. 10.00 Al der shot Command Searchligt Tattoo. 10.40 Dansmuziek. 11.20 Vervolg van The Tattoo. 11.30 Dansmuziek. 11.5012.20 Slot van The Tattoo. 12.20—12.50 Televisie. „Radio Paris", 1725 M. 12.502.20 Gramofoonpl. 4.05 Orkestooncerb en soli. 8.20 Orkestconcert. Langenber-g, 473 M. 7.25—7.50 Gramofoonpl. 7.508.50 Orkestconaert. 10.3511.35 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. 1.252.50 Concert. Orkest en sopraan. 5.50G.50 Concert. Strijkkwartet, fagot, harp en bariton. 8.20 Orkestconcert. 9.20 „Das Ohr der Welt". Vroolijk hoor spel in 4 bedr. van C. H. Boese en H. Brennecke. K,a 1 und'b o r g, 1153 M. 12.20—2.20 Orkestconcert. 3.20—5.20 Concert. Orkest en vocale solist. 5.205.50 Kindoruurtje. 8.208.45 Cello-recital door E. Rytler. 8.4510.00 Concert. Mannenkoor en piano. 10.2011.20 Orkestconcert. Brussel, 50S.5 51. 5.20 Trio-concert. 6.50 Gramofoonpl. 8.35 Orkestconcert. 9.35 „La Paix chez Sfoi". Blijspel van G. Courtcline. Daarna: Vervolg concert. 8.35 (golfl. 338.2 M.) „Carmen" van Bizet. Uitz. van de S.A.R.O.V. Z e e s e n, 1635 M. 6.107.20 Lezingen. 7.207.50 Gramofoonpl. 10.50 Berichten. 12.201.15 Gramofoonpl. 1.15—2.20 Berichten, f 2.20—3.20 Gramofoonpl. 3.204.50 Lezingen. 4.505.50 Concert. 5.508.20 Lezingen. 8.20 Concert. Cembalo en viola d'amore. S.50 Orkestconcert. 10.40 Berichten. te ijver en het bewonderenswaardig werk der afdeelingsbesturen en propagandisten onder de leden die in dc honderden afdee lingen met veel opoffering en liefde werk zaam zijn tot grootmaking van afdeelingen en bond. Zonder lrun toegewijden arbeid zou er geen sprake geweest zijn van de zoo spoedige bereiking van het huidige leden tal. In deze eerste hoofdbestuursvergade- ring na het bekend zijn van het feit, dat dc 2500 loden zijn bereikt, is het spr. een be hoefte daarover zijn vreugde uit te spre ken omdat deze aanwezige en aanhouden de activiteit op de meest sprekende wijze van den goeden geest in den bond getuigt. Inzake de jeugdorganisatie in den bond is bet niet anders. Vele afdeelingen hebben op Uil terrein schitterend werk verricht en blijven voort durend actief om dc in het bedrijf komende jonge vakgenootcn in hun jeugdgroep op to nemen. Ook dit heeft in niet onbelangrijke mate medegewerkt aan liet resultaat dat spr. met groote erkentelijkheid en waar deering voor het werken in de afdeelingen gedenkt. Utrechts Stedelijk Orkest, staat op het booneel opgesteld. De dirigent, Joh. Winnubst, stelt zich vóór het koor, en daar klinkt het „Sacer dos et Pontifex", wat een schitterende vertolking ondergaat. De voorzitter van het. uitvoerend comité mr. H. W. de Vink, richt zich in heb ope ningswoord tot Monseigneur, daarbij ge tuigend, dat het aan een klein comité mo gelijk was, door één forschen ruk aan den band, die allen bindt, te bewerken een laaiend enthousia-sme in den strijd van offervaardigheid en medewerking, om de huldiging tc doen slagen. Spreker begroet de talrijke aanwezige geestelijke en we reldlijke autoriteiten, speciaal den spreker mr. Baron Van Wijnbergen, wijst op het devies van Monseigneur: „In God veran kert mijne hoop", en verklaart daarna met het uitspreken van den chr. groet de zen huldigingsavond voor geopend. Na de openingsrede deelt de secretaris van het uitvoerend comité, de heer Dieges mede, dat een telegram is gezonden aan Z. H. den Paus, uitsprekend dankbare blijdschap voor de benoeming van Mgr. Jansen, waarop reeds èen antwoord is bin nengekomen. dank brengend en schen kend Apostolischen Zegen. Ook aan H. M. de Koningin was een telegram verzonden, waarop eveneens bp« danktelegram is terug ontvangen. Nadat koor 42 uit het oratorium „De Messias" van G. F. Handel, ten gehoore was gebracht op uitnemende wijze, was het woord aan mr. A. I. M. baron van .Wijnbergen. Spreker begint met er op te wijzen, dat het herstel der bisschoppelijke hierachie in 1853 een eerste 'voorwaarde was voor de werkelijke emancipatie der Katholie ken in dit gewest, en wie de positie dei- Katholieken van Nederland op heden in oogenschouw neemt en wil beoordeelen zal vooral niet mogen vergeten, dat het pas ruim drie kwart eeuw geleden is, sedert de bisschoppen ons werden hergeven. Een zeer uitgebreid overzicht wordt dan gegeven van hetgeen onder het zegenrijk bestuur der bisschoppen sedert 1853 op religieus, kerkelijk, cultureel, charitatief, sociaal en politiek gebied weid daarge- steld, en tevens gewezen op de aanhanke lijkheid van de katholieken aan het ko ninklijk huis. Zullen wij, zoo vraagt de redenaar, ons bewust van de groote beteekenis van het bisschopsambt, medelijden gevoelen met Uwe Doorluchtige Hoogwaardigheid, op wiens schouders zulk een zware taak werd gelegd? Neen! Overtuigd zijn we, dat gij zijt de door God gewilde persoonlijkheid, die dan ook van God de kracht mag ver wachten noodig, om de verheven taak naar Gods H. Wil te volbrengen. Dan past ook een welgemeende gelukwensch Spreker wijstdan uitvoerig op de volg zaamheid cn gehoorzaamheid, die de ka tholieken gaarne zullen toonen en verze- - kèrt, dat zij gaarne zullen geven liun ge bed. Moge Monseigneur, zoo besluit de rede naar, het. bestuur, dat in een gelukkig land onder gelukkige omstandigheden en voorteekenen gaat aanvangen, tot heil en zegen zijn gedurende een lange reeks van jaren voor het aartsbisdom, voor de u toe vertrouwde diocesanen, voor de katholie ke Kerk van Nederland, voor het ons allen gemeenschappelijk dierbaar vaderland, dat geve op de voorspraak der lieve Moe der Maria en van de H.H. Willibrordus cn Bonifacius, de goede, de almachtige God. Na deze rede weerklonk een gewildig applaus. Het eerste deel van de serenade van Mozart werd ten gehoore gebracht, waar na Monseigneur zich van zijn zetel ver hief, om het woord te voeren. Na deze rede weerklonk een geweldig a'pplaus. Het eerste deel van de serenade van Mozart werd ten gehoore gebracht, waarna Monseigneur zich van zijn zetel verhief, om het woord te voeren. Na de meermalen door applaus onder broken rede van baron v. Wijnbergen, staat Mgr. van zijn zetel op en drukt den spreker de hand. Onder geweldige toejuichingen betreedt Mgr. het spreekgestoelte. Als de stilte is ingetreden, neemt de nieuwe Kerkvorst het woord. Alvorens een dankwoord te spreken, moet ik, ol is 't voor de derde maal, dank brengen aan den Commissaris der Ko ningin in dit gewest en aan den burge meester der stad. Utrecht. Ik dank u voor de sympathieke uitingen van uw medele ven met de Katholieken, en wij achten ons gelukkig, het tot een plicht te mogen re kenen u te eeren, omdat gij zijt vertegen woordigers van onze Koningin Wilhelmi- na. (Applaus). Groote sympathie gevoelen wij voor uw beider besturen en dank aan den bur gemeester voor de eere, gebracht aan Mgr. v. d. Wetering en diens overlijden en thans aan den nieuwen Aartsbisschop door artikelen in de katholieke bladen. Monseigneur dankt dan zeer uitdruk kelijk dc. spreker van den avond, en is verblijd met de aankondiging, dat Hij zal kunnen rekenen op de gehoorzaamheid en het gebed. Dank werd eveneens gebracht aan het comité, eere-coraité, uitvoerend comité, aan de componisten, aan het koor, aan den dirigent van Winnubst. Dank aan allen, die de hitte van den dag hebben gedragen. Mgr. wijst er op, dal met de huldiging is welgedaan, omdat, alles, wat in Hem is, van God is. Hot défilé noemt Mgr. een spontane uiting van ons voelen en medeleven met priesters en den Bisschop. Mgr. zal nu met moed heb bestuur aan vaarden hoe zwaar de taok ook moge. zijn. Met St. Augustinus heeft hij gezegd: Mijn God, indien Ge mij noodig hebt, dan weiger ik den arbeid niet. Diep onder den indruk herinnert Mgr. aan de plechtigheid der Consecratie, waarbij wordt gezegd, dat hij, die u ver vloekt, vervloekt zal zijn. Laaat nooit iemand mij om mijn bestuur vervloeken, opdat hij niet vervloekt worde. Maar ook wordt gezegd, dat hij, die u zal zegenen, overladen zal worden met zegen. Mgr. eindigt met de woorden: Gij hebt mij gezegend, Gods rijkste zegen zal over u nederdalen, omdat Gij den Gezalfde des Heeren hebt gezegend op dezen dag. Na de stormachtige toejuichingen gaf Mgr. aan allen zijn Bisschoppelijkcu Ze gen. Na een schitterende vertolking van den lofzang van den II. Ambrosius, van J. A. S. van Schaik, en een slotwoord van den voorzitter, verliet Monseigneur, onderwijl staande het „Aan U, o Koning der Eeu wen" werd gezongen, de zaal. „De Maandagmorgen". Naar Valkenburg. Hen, die in de vacantic het schoone Valkenburg willen bezoeken, verwijzen wij naar een advertentie in dit nummer van het Hotel Café-Rest. „Berg en Dal". DEN HAAG ROTTERDAM Alléén Hofweg 6 Hoogstraat hoek Spui Hij had order gegeven juffro-tw Trollen de kanier aan t.- wijzen, die in gebruik was geweest bij 'naar voorgangster, :<m daar toi let te maken, voordat ze bij hem zou ko men en het duurde hem bijna t e lang, voo~- dat ze daarmee klaar wa§ en in zijn kamer versoheen. „Drommels", zei hij bij zichzelf, „die neef van me, die Karei, heeft nog niet zoo'n slechte keus voor me gedaan, 't Is een ele gante, lieve verschijning, dat moet ik zeg gen cn als ze aanstonds hier komt, zal :k haar zeggen, dal ze hier kan blijven en uan zal ik Agatha maar dadelijk door een tele gram laten weten, dat ik ze niet noodig heb, want .lat meisje laat ik niet schieten." Greta liet den generaal uïet lang vach ten. Toen ze binnentrad, wilde hij, beleefd heidshalve, uit zijn leuningstoel oprijzen, maar Greta, die duidelijk merkte, hoe moei lijk hem dit viel, snelde naar hem toe, en drukte hem met zachte hand op zijn .stoel terug. „U behoeft voor mij niet op te slaan, ex cellentie", zei zc een kleur krijgend. „Dat mag ik uiet van u vergen. Als ik 't geluk mag hebben u te dienen en te verplegen^ dan is 't mijn recht cn mijn plicht u iedere moeite te sparen." Ze zei dit, omdat hij opnieuw trachtte op te staan. Die woorden dedea den ouden man wel dadig aan. Hij was nog maar zelden zóó toegesproken en hij kreeg het gevoel, dat een oude, hulpbehoevende vader hebben moet, als een liefderijke dochter dezen zorg vuldig verpleegd. „Beste juffrouw", zei hij op een toon, dien hij zelf nooit aansloeg en die hem vreemd in- de ooren klonk, „het is uw schuld, als ik op 't cogenblik tc kort schiet in de ach ting en de beleefdheid, die ik een dame toonen moet.... Maar ga ziblen. Dan kun nen we even op ons gemak praten en eeni ge /.aken bespreken." „U weet,", zoo vervolgde hij, „dat hier op Seebach een dame noodig is om mij, ouden man te verplegen en als ik alleen ben, gezelschap te houden. Verder zal zo toezicht op de huishouding moeten uitoefe nen en, als er gasten komen, de plaats van gastvrouw moeien vervullen. To: nog toe hebben vrouwelijke familieleden dat hier gedaan, terwijl mijn verpleging opgedragen wa-s aan een bediende. Maar die verple gers hielden 't nooit lang bij me uit. L' weet dus, wat u hier te doen zult krijgen. Zoudt u dat aandurven?" „Excellentie", antwoordde Greta, „ik zal liet probeeren cn mijn best doen en wat dien verplegers betreft, die werden zeker door u betaald? Ik ben er verder zeker van, dat uw familieleden u.ook zou den verpleegd hebben, indien u haar dit verzocht had. Ik geef u dc verzekering, dat ik het gaarne doe. Vader zaliger, dien ik zoo'n langen lijd opgepast heb, zei altijd, dat ik voor verpleegster in de wieg gelegd was, zóó tevreden was hij over mij." „Dat vind ik aangenaam om te hooien. Maar ik ken uw vader nicl Die was zeker erg geduldig en meegaand en ik ben inte gendeel erg ongeduldig en als ik hevige pijn moest lijden, kon ik wel eens ruw uit vallen en dan werd ik grof tegen mijn ver plegers." „Dal werd u dan zeker, omdat ze voor al het geld, dat ze bij u verdienden, u niet naar behooren hielpen." (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 9