STADSNIEUWS ACADEMIENIEUWS ALLERLEI TELEGRAMMEN Agenda MARKTBERICHTEN MAANDAG 16 JUNI 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER naar waarnemingen in den morgen van 16 Juni 1930, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste Barometerst.: 775.3 te Serna. Laagste Barometerst.: 754.6 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 17 Juni: Zwakke tob matige Noord-Oostelijke tot Oostelijke wind. Half bewolkt. Waar schijnlijk droog weer, behoudens kans op onweer. Iets wanner. LUCHTTEMPERATUUR: 24.2 gr. C. WATERTEMPERATUUR: Zweminr. „De Zijl" Hedenmorgen 7 uur 20 gr., 12 uur 21 gr., 3 uur 22 gr. Zweminr. Hooge Rijndijk Hedenmorgen 7 uur 21 gr., 12 uur, 22 gr,. 3 uur 22 1/2 fr. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Maandagnamiddag 9.52 tot Dinsdag morgen 4.09. NOODLOTTIG MOTORONGELUK. Een motorrijder en een dame gedood. Hedenmiddag te kwart voor één heeft op den straatweg even voor de St. Nico- laasbrug bij de Zilverfabriek een tragisch ongeluk plaats gehad. Een motorrijder, met achter op de motor een dame, reed met zeer groote snelheid tegen een boom op. De motorrijder was on middellijk dood, de dame stierf korten tijd daarna. Wat de. oorzaak van het ongeluk was, is nog onbekend, evenals de namen der slachtoffers. De motorrijder droeg met zich een rijbewijs ten name van Jongeneel, Al phen a. d .Rijn. De doktoren de Boer en v. d. Stoel wa ren spoedig ter plaatse, evenals de burge meester van Voorschoten en de politie. De lijken werden binnengebracht in het huis van de weduwe Mechelse. De lichamen waren niet verminkt; de dood is blijkbaar door den hevigen schok tegen het hoofd ingetreden. Het motorrijwiel werd zwaar beschadigd en is door de politie in beslag genomen. Nader vernemen wij dat de verongeluk te vermoedelijk op een valsch rijbewijs heeft gereden. Het bleek bij nader onderzoek te zijn de 27-jarige W. H. de Zwart, winkelbedien de bij de firma Timmermans, Breeestraat te Leiden, en wonende in Huize „Zarse" op den Stationsweg. De heer de Z. was op bezoek geweest bij zijn zwager m Rijswijk. Wie de jongedame was, die op de duo zat, is nog onbekend. Een tweede ongeluk. Een autobestuurder, die voor het motor ongeluk dr. v. d. Stoel ging waarschuwen, reed op den terugweg op de Wijngaarder laan een kind aan. Het was een 8-jarig zoontje van den heer Schöttelndreier, dat een lichte hersenschudding opliep. Den chauffeur schijnt geen schuld te treffen. WASSENAAR. Auto in brand gevlogen. Op den Katwijfcschen Weg is vermoedelijk tenge volge van kortsluiting een auto in brand gevlogen. Met moeite gelukte het de vlam men te dooven. De wagen was evenwel onbruikbaar geworden en moest worden weggesleept. Botsing. Op den Rijksstraatweg is een auto, welk? bestuurder niet voldoen de oplette, tegen de auto van den heer B. alhier opgereden. Beide wagens lie pen schade op. EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Gistermorgen te half 11 uur droeg de welecrw. heer C. J. A. Campfens in de als op hoogfeesten versierde parochiekerk van den H. Petrus zijn eerste plechtige H. Mis op. De neomyst werd daarbij geassisteerd door mgr. Th. M. P. Bekkers als presbyter- assistens, kapelaan J. J. v. Santé uit den Haag als diaken en kapelaan F. S. Wolff uit Amsterdam als subdiaken, terwijl als ceremoniarius fungeerde de weleerw. heer H. v. d. Ven, kapelaan der paroohie. Na het Evangelie beklom pastoor Th. M. Beukers den kansel tot het houden van de feestpredikatie naar aanleiding van de woorden van Christus: „Gaat en onderwijst alle volken, hen doopend in den naam des Vaders, des Zoons en des H. Geestes «n leert hen onderhouden al hetgeen ik u be volen heb". Het feest van de H. Drievuldigheid op heden is, aldus de zeereerw. spreker, reeds een feest van beteekenis op zich zelf. Heel de liturgie van dezen dag is een en al aan bidding, loven en danken. Aan den Va der, den Zoon en den H. Geest moet altijd overal en door een ieder eer gebracht wor den. Die H. Drievuldigheid te doen eeren is heel bijzonder de taak van den priester. Wij kunnen dezen dag niet beter vieren, dan door de gedachten van de liturgie van vandaag in ons op te nemen. Wat is het Priesterschap een groot werk 'der H. Drievuldigheid. Ziet hoe Christus zijn^Apos'telen uitzendt. Mij is alle macht gegeven in den Hemel en op aarde, zegt Hij. Niet alleen als God, maar heel in het bijzonder als Verlosser der Wereld. Maar na de volheid van Zijn macht uiteengezet te hebben, zegt Christus: Mijn taak is vol bracht. Thans zult gij deze moeten over nemen. En daarna zendt Hij de apostelen uit in Zijn naam. Welk een duizelingwek kende gedachte, een menscb met een god delijke taak. Priester-zijn dat kan door geen enkel mensch verdiend worden, het is louter een daad van uitverkiezing door den Drie-eenigen God. Daarom eer en hulde aan God voor het priesterschap, geschon ken aan den feesteling van dezen dag. Het is wel eens goed herinnerd te worden aan de groote uitverkiezing van den pries ter. Wij beschouwen den priester in het dagelijksche leven zoo gemakkelijk als een gewoon mensch. Toch is hij degene, die ons besturen moet, die ons heiligen moet. Op deze dag moeten wij God in het bijzonder onzen dank betuigen voor de priesters, die Hij onder ons uitkiest, zoodat wij altijd onze priesters bij ons hebben om ons te heiligen, te reinigen en te besturen. De beste wijze van dank is het H. Mis offer, dat overvloeit van huldebetuigingen aan de H. Drievuldigheid, gelijk de eerw. spr. nader uiteenzet, en vooral de liturgie van het H. Misoffer van heden is één over weldigende, overstelpende hulde aan de H. Drieënheid. De H. Drievuldigheid wordt ons niet al leen voorgesteld als een waarheid, welke wij hebben te gelooven, doch vooral als een weldoende werkelijkheid, als een mid del om God meer en beter te beminnen. Tegenover de grootheid van God gevoe len wij onze kleinheid en ook de priesters buigen in nederigheid het hoofd voor de ondoorgrondelijke majesteit der H. Drievul digheid. Als wij thans met den neomyst het H. Misoffer gaan opdragen, vragen wij dan, dat hij geheel zijn leven lof zal brengen aan de H. Drievuldigheid voor zijn uitver kiezing en dat hij in staat zal zijn in nede righeid zijn verheven priestertaak te ver vullen. Dit moge de levensbaak van den neomyst zijn: te wandelen geheel zijn leven lang op de wegen Gods en met gebogen hoofd te zeggen: Eere zij den Vader, den Zoon en den H. Geest-, gelijk het was van den beginne, nu en in alle eeuwen der eeuwen. Amen. Onder leiding van den heer Pommée voerde heb zangkoor van de St. Petruskerk op voortreffelijke wijze de 4-stemmige Missie s.s. Trinitatis van Hub. Cuypers uit en na de H. Mis het Tantum Ergo van Ludwig Ebner en het Haec Dies van J. P. J. Wierts. Des middags te 3 uur had een drukbe zochte receptie plaats in het ouderlijk huis van den jongen priester en 's avonds een plechtig Lof met Te Deum met dezelfde assistentie als tijdens de Hoogmis. Diamanten zaken-jubileum. Saamhoorigheid is een deugd, die meer gewenscht wordt dan in werkelijkheid wordt aangetroffen. En saamhoorigheid in zaken behoort zeker tot de zeldzaamhe den. Een van die zeldzaamheden is de fir ma Buurman, die heden haar 60-jarig be staan viert een jubileum dat vanmor gen in de zaak aan het Utrechtsche Veer is herdacht door den voorzitter van de Kon. Ned. Mij. van Tuinbouw en Plant kunde, den heer J. G. Ballego. Bij deze herdenking waren de beide fir manten, hun echtgenooten en kinderen en een broer van den overleden stichter der firma aanwezig. De Kon. Mij. v. Tuinb. was vertegenwoordigd door den voorzitter, den heer J. G. Ballego, door den secretaris, den heer Kriest en door den oud-voorzitter, den heer E. Th. Witte. De heer Balego zeidc, dat de heeren Buurman niet allen voor eigen zaak ijver hebben getoond, doch ook voor de alge- meene belangen der bloemisterij. Bij ten toonstellingen kon de afd. der Kon. Mij. steeds op hen rekenen. Toen de heer Jacob Buurman in 1870 de zaak stichtte, zal hij niet hebben gedacht, dat zijn zaak zulk een breede vlucht zou nemen. De zaak werd reeds begonnen met een tweeledig doel: bloemwerk en tuin-ar- chitectuur, doch van lieverlede heeft zij zich in meerdere taken uitgebreid, gedach tig den eisch des tijds: specialiseering. De zoons hebben naast en in samenwei-king met de twee firmanten zaken gesticht aan de Breestraat (winkel) en bij Endegeest (orchideecn-cultuur). Dat alles in onderling overleg geschiedt, is wel een krachtig bewijs van saamhoorig heid. De beide firmanten kenmerkten zich door een groote werkzaamheid en door lief de voor hun vak. De decoratieve waarde der bloemen en planten begrijpen zij goed de heer Herman Buurman geeft les in bloemschikkunst, de heer Arie Buurman is dc ontwerper van de Zomerzorg-tentoon- stellingen. De heer Ballego sprak ten slotte de hoop uit, dat de saamhoorigheid moge bestendigd blijven cn de zaak moge voortbloeien onder voorspoed en zegen. Na deze toespraat werd per auto een bezoek gebracht aan de verschillende kwee- kerijen der firma aan het Utrechtsche Veer, aan de Zoeterwoudsche Singel, bij Endegeest en aan den Rijnsburgerweg, waarbij wij een vluchtig maar verbluffend overzicht kregen van de enorme rijkdom aan bloemen en planten waaronder de meest uitheemsche en zeldzame die deze kweekerijen herbergen. Na afloop van deze rondgang werd aan huis dc eerewijn aangeboden, waarmede deze jubileum-viering gesloten werd. Boottocht „Ons Doel". Begunstigd door schoon weder had Za terdagmiddag het laatste feest der her denking van het 25-jarig bestaan der Coöp. Vereeniging „Ons Doel" pjaats, namelijk een optocht der kinderen van, de leden en een rondvaart over Kager- en B^aassemor- meren. Aangetreden werd te kwart- over tweeën,op de Hooglandsche Kerkgracht waar de kinderen al voorzien werden van een vlaggetje met de jaartallen er op van dc Coöp. Kwart over tweeën werd afge marcheerd onder de vroolijke tonen der muziek van de Chr. Harmoniever. langs Hooglandsche Kerkgracht, Kerksteeg, Haar lemmerstraat, Janvossensteeg, Oude Vest waar twee booten lagen om de circa 500 kindern en geleiders te ontvangen. De kin deren werden gedurende de rondvaart flink getracteerd op versnaperingen en li monade. Ze heben zich dan ookb kostelijk vermaakt. Alles had een prachtig en vlot verloop. Even 7 uur kwamen zij onder groot geju bel de Haven binnenstoomen. De voorz. der feestcommissie bracht daarna een woord van dank aan de dames en heeren voor de moeite, die zij het bestuur hadden bewezen. Zoo is dit een mooi slot der feestelijkhe den van de Coöp. „Ons Doel'' geworden. Een fietsendief gearresteerd. Door de politie is gearresteerd de 19-ja- rige M. de G., kellner van beroep, die zich schuldig gemaakt- heeft aan verschillende diefstallen van rijwielen. De aangehoudene heeft reeds bekend vier fietsen gestolen te hebben. De collecte, de gisteren in de St. Petrus- kerk is gehouden ten bate van het Eucha ristisch ziekentriduum heeft opgebracht 240.61. De alhier tot arts bevorderde semi-arts H. J. Harmsen is bestemd tot officier van gezondheid 2e kl. b!5 het leger in Oost-In- dië. Gehouden verkooping in het Notarishuis alihier, op Vrijdag j.l. ten overstaan van: H. M. Markusse, notaris alhier, perc. Zoe terwoudsche Singel 3, kooper P. J. Harte- velt voor 10700. Heerensingel 12, E. van Starkenburg qq voo:r ƒ1910, Utrechtsche Veer 18, A. Menken qq voor 4800, Haar lemmerstraat 251 is niet gegund. LEIDEN. Geslaagd: Taalkundig Candidaats-examen Indolo gie de heeren J. G. Overbeek (den Haag), J. P. van Rigteren (Middelburg) en S. van Oosten (Assen); Propadeutisch examen Godgeleerdheid de heeren J. de Graaf (L e i d e n), G. F. H. Locher (L e i d e n) en A. F. Scholtc (L e ï- d e n); Candidaats-examen rechtsgeleerdheid mej.- H. J. Hesselink (Arnhem). Een verbannen bisschop weigert terug te keeren. De Bisschop van Valencia Montes De Oca, die verbannen was, werd door de regeering van Venezuela aangemaand om naar zijn bisdom terug te keeren: de bis schop heeft echter geweigerd gevolg te geven aan deze uitnoodiging. Hi| verklaar de, dat hij in Trinidad zou blijven tot zoolang dc regeering alle moeilijkheden cn beperkende bepalingen zou hebben opgeheven, die zijn terugkeer thans nog in den weg staan. Zoo 'had men b.v. aan dezen kerkvorst den eisch gesteld, dat hij zijn protest zou herroepen, dat hij had uitgesproken tegen „het huwelijk van een hooggeplaatst persoon" omdat dit in ver band stond met een eehtschcidiiigskwestie. Volgens een bericht in „El Paris" betrof het hier oen ergernisgevend huwelijk van een vooraanstaand persoon, dat algemeen als een schandaal beschouwd word. Want deze heer was reeds gehuwd, doch leefde gescheiden van zijn wettige echtgenootc. De ergernis was nog des te grooter van wege de positie, die beide partijen in de sociale wereld innamen. De bisschop had heel deze aangelegen heid openlijk in de pers behandeld; hij had beide partijen scherp veroordeeld; en de heiligheid van het Sacrament des huwelijks verdedigd. Dientengevolge werd er een aanklacht tegen hem ingediend en de rechtbank eischte dat deze kerk vorst zijn ambt zou neerleggen. De bis schop weigerde natuurlijk en verklaarde dat de H. Stoel hem dit ambt verleend had en dat de wereldlijke autoriteiten geen bevoegdheid hebben om hem die waardigheid te ontnemen of hem de uit oefening van zijn bediening te ontzeg gen. Toen de Bisschop het gerechtsge bouw verliet, werd hem verzocht plaats te nemen in een auto, die hem naar de haven bracht, waar een boot voor Trini dad gereed lag. De bisschop kreeg zelfs geen gelegenheid om zich nog in ver binding te stellen met zijn geestelijken, vrienden of kennissen. Van visschersdorp tot een paradijs voor spelers. Monte Carlo is tegenwoordig een der grootste aan tr c kk ingsp u nte n voor alle vreemdelingen. Vooral Amerikanen, die een reis maken door Europa, verzuimen haast nooit een bezoek te brengen aan Monte Carlo. In een tijdsverloop van ongeveer zestig jaren is deze kleine plaats, die zoo rijk met natuurschoon bedeeld is, uitgegroeid tot een prachtige toeristenstad, die met haar casino en weelderige hotcl-paleizcn duizenden en duizenden tot zich trekt om hun geluk aan de speeltafel te beproeven. Het is ongcloofelijk hoe hot kleine vor stendom Monaco zich ontwikkeld heeft door hare speelzalen. Omstreeks 1S70 re geerden de vorsten van Monaco over een paar visschers, die een karig stuk brood verdienden met de visscherij langs de rotskusten. Er bestonden ook toen reeds- enkele beroemde badplaatsen langs de Fransche Riviera, maar in Monaco kwam nooit een vreemdeling. Spoorwegen waren er nog niet, de wegen bevonden zich in erbarmelijk slechten toestand. Dc arme bevolking was hcelemaal niet iugoricht op een druk vreemdelingenverkeer. Geheel onbekend lag 'daar het kleine vorstendom aan de kust van de Middellandsclic zee tot op zekeren dag Francois Blanc, een Fransohman, die vroeger in Bad Homburg de speelbank gepacht, had en thans op zoek was naar een nieuw productief ar beidsveld, ook een bezoek aan Monaco bracht. De Roulette bestond in dien tijd ook reeds, maar het bezat nog niet zoo'n aantrekkingskracht als tegenwoordig. Frangois Blanc was van meening, dat deze door do nabuur zoo bevoorrechte plaats uitstekend geschikt was om zijn plannen te verwezenlijken. Hij deed dus den toenmaligen vorst Karei III van Mo naco, het voorstel om in Monte Carlo een speelbank op le richten. De kas van den vorst was leeg en Francois Blanc wag bereid een voor dien tijd aanzienlijk bedrag van 1.77.00C) fres. te storten om cle concessie te verkrijgen een speelhol te gaan exploiteeren. Dit zaakje was den vorst zeer welkom. Blanc kreeg dc ver langde concessie. Hij was een zeer ver mogend man en wist de zaak goed aan te pakken. Hij kocht alle land dat hij maar krij gen kon. De arme bewoners waren blij dat zij gQ.ed geld konden maken van hun waardeloozen grond. Zoo kwam haast het geheele vorstendom in 't bezit van Mon sieur Blanc. Hij verkocht en verpachtte hot land nu weer aan enkele vrienden Zoodra het publiek gewaar werd dat er in Monaco een groote speelbank zou wor den opgericht en zoodra men wist wie de exploitant daarvan was, begon men de prijzen der landerijen op te drijven. Wat een uitstekend zakenman Fran cois Blanc was, blijkt we] uit hot feit, dat 'hij bij zijn dood een vermogen van 60.000.000 francs voor de erfgenamen ach terliet. Sinds de stichting der speelbank waren de bestuurders van het kleine landje nog maar vorst in naam. Dc eigenlijke heer was de leider der speelbank. Hij bracht welvaart in het land, maar ook zeden bederf. Monaco behoeft tegenwoordig vau zijn burgers nog geen belasting te heffen. Alle onkosten in den mïniatuurstaat wor den bestreden uit dc inkomsten der speel zalen, waar reeds zoo menig groot ver mogen van een speelmaniak verloren werd en waar reeds zoo menig menschenlevcn door zelfmoord een afschuwel^k einde vond. Een bevoegd beoordeelaar. Op zekeren mrgoen van 't jaar 1794 kwam een heer in den muziekhandel vau Howell te Bristol en vroeg pianomuziek ter inzage. Howell legde hem eeriige sonaten van Haydn voor. De vreemdeling kijkt ze door cn zegt dan: „Deze heb ik liever niet. Ze bevallen me niet". „Maar ze zijn van Haydn, mijnheer". \Heel goed; maar ik zou graag iets be ters i hebben". „Iets beters!" roept Howell verstoord. „Daarmee kan ik u niet van dienst zijn". En hij keert den, naar zijn mcening, onbe- J voegden criticus den rug toe. Toen begon dc vreemdeling luid te lachen en zei: „Ik ben Haydn zelf. mijn heer! En ik denk toch, dat er nog wel iets beters zal bestaan dan de muziek, die daar ligt". NET NOODWEER IN FRANKRIJK Bar le Due onder water. PARIJS, 16 Juni (V. D.). Het nood weer, dat de laatste dagen bóven ver schillende declen van Frankrijk heeft ge woed, heeft gisterenavond te Bar le Due zijn hoogtepunt bereikt. Een. wolkbreuk zette een groot deel der stad onder wa ter, onderspoeldc de fundamenten van verschillende huizen en decci in sommige straten heb water tot oen hoogte van 2 M. stijgen, zoodat do bewoners der beneden verdiepingen zich nog op h"ct laatste oogenblik in veiligheid moesten, brengen. Laat in den avond stortten do huizen, die even te voren waren ontruimd, in. Twee vrouwen er» een man, die zich voor net aanstroomende water in veiligheid wilden brengen, werden door den stroom meegesleept en verdronken. In dc omge ving van Compiègne heeft het water de groote spoorlijn ParijsBerlijn over een afstand van 1 K.M. geheel onderspoeld, zoodat de treinen omgelegd moeten wor den. Ontploffing en brand in de V, S. NEW YORK, 16 Juni (V. D.). Te Perth Amboy werden drie huizen van twee vcr- diepigen tengevolge van een hevige licht- LEIDEN. Dinsdag <R. K. Bond van Bouwvakarbei ders „St. Jozef", zeer belangrijke ledenvergadering, Bondsgebouw, S uur. Dinsdag. Ledenvergadering R. K. Trans portarbeiders. Bondsgebouw S uur. Comité „Herwonnen Levens kracht. Bondsgebouw, S uur. Woensdag. Ledenvergadering R. K. Werk meesters. Bondsgebouw, 8 uur. Ledenvorgadernjg „Jeanne d'Arc". Bondsgebouw, S uur. Donderdag. Bestuursrdadverg. Bondsge bouw, 8 uurK De avond- nacht- cn fcondagdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Juni a.s. waarge nomen door apotheek: M. Bockwijt, Visch- markt 8, telefoon 552. i gasontploffing totaal vernield. Door de ontploffing ontstond een brand, die snel om zich heen greep en cenigc aangrenzen de gebouw aantastte. Er werden twee personcu gedood en zestig 'gewond. De toestand in Britsch-lndië. LONDEN, 16 Juni (V. D.). Volgens Eu- gclsche berichten uit Bombay wijzen ver schillende teekenen erop, dat liet Britsehc bestuur in de provincie Bombay, die heb middelpunt is van de beweging van lij delijk verzet, strengere maatregelen gaat nemen. Te Calcutta heeft de politic uit gebreide huiszoekingen verricht in het hofodkwartier van het al-Indisch Congres te Calcutta en in andere centra der Gaudhi-bcweging. Gisteren werden teza men 127 personen gearresteerd, zoodat in totaal in de laatste dagen moer dan 200 personen gearresteerd werden. Komt Mandsjoerije Nanking te hulp? LONDEN, 16 Juni (V. D.). De Nanking- regeerig publiceert een door haar ontvan gen telegram van maarschalk Tsjang Soo liang, waarin deze .mededeelt, dat het Mandsjoerijsohe leger gemobiliseerd wordt om de Nanking-regeering te steunen' tegen het Noordelijke leger. Indien dit bericht op waarheid berust, zouden de kansen van den burgeroorlog wel eens volkomen kunnen keeren, omdat het Mandsjoerijsche leger ccn belangrijke versterking voor de Nanking-troepen zou zijn. Vooralsnog staat de waarheid van Tsjang Soe Liang's mededeeling niet vast. ROTTERDAM, 16 Juni. Vee. Aanvoer -119 vette runderen, 106 vette kalveren, 226 schapen of lammeren, 712 varkens. Prijzen per half kg.: koeien 55—58, 4952 cn 34 11 cent; ossen 5255, 1750 cn 13 ccnl; kalveren 67.572.5, 57.5—60 en 15—15 cent schapen 30—36; lammeren 21—38; zuiglammcren 2428; varkens le kwal. 32, 2e kwal. 31.5 en 3c kwal. 31 cent. AMSTERDAM, 16 Juni. Vee. Aanvoer 353 vette koeien le kwal. 1.121.22, 2e kwal. 0.981.10, 3e kwal. 8196 cent, mindere soorten 7282 cent; 105 melk- 'cn kalfkoeicn 300400; 143 vette kalveren 2e kwal. 7078 cent, 3e kwal. 626S cent, 66 nuchtere kalveren 1017; 8 schapen, 12 lamineren, 730 varkens. Vlceschvarkens (90—110 kg.) 7677 cent, zare 7375 ccnl, vette 70—72 cent, 61 paarden, 1.60—2.30. R'VEEN, 16 Juni. Groenteveiling. Peulen 2328 cent, dikke idem 38—12 cent, groene peulen 90 cent, doperwten 0.951.20, idem II 50 cent, capucijncrs 1.201.35, tuinboonen 7580 cenO*. snij- booncn 3.503.90, idem stek 2.50—2.60 alles per 10 kg.; Augurken: grof 810, bommen 5.per 125 kg. Tomaten A 27—33, B 25—2S, C 27—33, CC 20— 22 alles per 100 pond. 14 Juui. Polen 2633 cent, dikke idem 4253 cent, I 85 cent, Doperwten 1.101.30, capucijncrs 1.151.30, tuin boonen 90—95 cent, snijbooncn 4.401.80 Stek 3.30, aardbeien 5<—12 cent per doosje, bloemkool 16 cent per stuk. TER AAR, 14 Juni. Veiling „St. Phocas". Peulen 0.18—1.35. doppers 1.25— 1.35, tuinboonen 1.201.25, sm'jboonen 5.506.10, per 10 K.G., bloemkool 1—7 ct.. per stuk, peen 8.5013.60. p. 100 bos. BOSKOOP, 16 Juni. ,,De Boskoopsche Veiling". Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 21 ct., Golden Ophelia 1925 ct., Marcel Rouyer 4159 ct., Hadlcy 1452 ct., Cl. Pernct 5665 ct., Columbia 21 ct., Butterfly 2231 ct. Mac Keiler 23 ct., Wilh. Kordcs 32—35 ct.. Mad. Jules Bou- ché 20 ct.. Rosalanclia 2139 ct., Paul's Scarlet 37—45 ct., Phoebe 50 ct.. Edith Helen 80—S9 ct., Winnet 57 ct., Pcasson 50 ct., van Rossem 31 ct., Ivilham G1 ct., Polyantharozen f 0.711.20; diversen: Gladiolen 20 ct., Lathyrus 26—46 ct., Le lies Umbellatum -10 ct., Violieren 40 ct., Clematis Durandi 90 ct., Gerbera 50 et., Campanula 16—22 ct. WISSELNOTEE HINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.331 2 Londen 12.08'' New York 2.48 71 Parijs 9.76 Brusse 34.69',., Zwitserland 4S.1S' MilaaD I8.0j& Madric 29.15 Oslo 66.541/.) Kopenhagen 66.52's Stockholm 66.741/5, Wcnc1 35.09 Praag 7.3Si/4 Hoeder *3.45

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3