UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK ACADEMIENIEUWS TELEGRAMMEN Agenda MARKTBERICHTEN ZATERDAG 14 JUNI 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 gen mee te dragen: vele daarvan zijn der Prinses ongetwijfeld tijdens Haar Leid- sche studietijd geschonken. Daarom hoopt men, door een passend geschenk, die velereli herinneringen aan onze stad levendig te houden. Tevens moge dit een concreet en blijvend teeken zijn van de onkreukbare trouw en do innige sympathie van de Leidsche be volking, die de eer genoot Prinses Juliana zoo menigmaal in haar midden te kunnen begroeten. Ontegenzeggelijk zal het velen een vreugde zijn uiting te geven aan hunne gevoelens van dankbaarheid, voor al het geen onze Hope des Vaderlands voor de Leidenaars beteekende en steeds beteeke- nen zal. Het hieronder volgende Prises Juliana- Comité, samengesteld uit vertegenwoordi gers der burgerij, is er van overtuigd, dat ontclbaren zich gedrongen zullen gevoelen aan de verwezenlijking van dit denkbeeld spontaan mede te werken! De wijze waarop men in staat gesteld zal worden, hiertoe zijn gewaardeerde medewerking te verlee- nen, zal nader bekend gemaakt worden". Het Prinses Juliana-Comitè voornoemd: Mr. A. van de Sande Bakkuyzen, Burge meester der Gem. Leiden, Eere-Voorzitter; Mr. F. K. de Haan, Advocaat en Procureur, Voorzitter; N. C. F. van Ginkel, Dir. Kon. Ned. Grofsmederij, Vice-Voorzitter. J. W. Henny, Dir. .,Leidsch Dagblad", Secretaris; Mevrouw J. MandersVermeulen, Penning- meesteresse; J. Baak Jzn., Inspecteur L. O.; A. L. Boot, Inspecteur Directe Belastin gen; W. F. v. d. Broek, Voorzitter Neu- trale BestuurdersbondMejuffrouw D. M. J. Coebergh; H. Filippo W.Fzn., Gemeen te-Ontvanger; T. S. Goslinga, Voorzitter Raad van Arbeid; J. Groenewegen, Direc teur „Nieuwe Leidsche Courant"; J. A. van Hamel, Notaris; C. M. van Hamersveld, Dir. „Leidsche Courant"; H. W. Hanni- voort, Inspecteur Registratie; Ds. C. Hartwigsen, Predikant Ned. Hervormde Gemeente; A. J. M. J. Homulle, Deken van Leiden; D. Jaeger, Agent Ned. Bank; G. A. van Klinkenberg, Directeur Lichtfa brieken; B. F. Krantz, Voorz. Verg. v. In- dustrieelcn; W. v. d. Laan, Voorzitter o-October-Vereeniging; P. C. Labrijn, Voorzitter Koninginnedag-Vereeniging; E. Levie, Lid van de Firma v.h. Wisbrun en Liffmann; Mevrouw de Weduwe Mr. J. C. v. d. LipSehüdel; H. H. Maas, Directeur Academisch Ziekenhuis; R. J. Meijer, Com missaris van Politie; B. Moolenburgh, In specteur Directe Belastingen; J. H. Nij- huis, Voorzitter R. K. Volksbond; G. Le Poole, Luit.-Kolonel Garn. Commandant; Mr. P. A. Pijnacker-Hordijk, Dijkgraaf; A. L. Rchneringer, Wethouder; J. Splinter Gzn,. Wethouder; Mr. Dr. C. E. van Strijcn, Gemeente-Secretaris; Mr. A. F. L. M. Tepe, WethouderDs. H. Thomas, Voorzitter Chr. Oranje-Vereeniging; Mevrouw S. Verhey van WijkRoem; Mr. E. C. Wiersma, Ad vocaat en Procureur; Professor Dr. N. van Wijk, Reetor Magnificus. TRIDUUM ST. JOSEPHSKERK. Op Donderdag, Vrijdag en Zondag a.s. zal in de kerk van den H. Jozef worden ge houden een triduum voor de Genootschap pen van het Apostolaat des Gebeds en van liet H. Hart, beide ih de parochie van den H. Jozef bestaande. Daartoe zal op elk der genoemde dagen des avonds onder het Lof een predikatie worden gehouden door den Zeereerw. Pater P. Kiene S.J., promotor van het Apostolaat des Gebeds. Tevens zal des Vrijdags onder het Lof de opdracht van eenige zelatricen plaats hebben. Het spreekt vanzelf, dat op groote opkomst der parochianen van Sint Jozef, loden en ook niet-leden, wordt gerekend, te meer, waar het triduum tevens moet dienen-als voor bereiding voor het Aanbiddingsfeest van a.s. Zondag. DE LUSTRUMFEESTEN. Versiering Oude Singel. Gisteravond vergaderden de bewoners van Oude Vest en Oude Singel in de zaal van het R.-K. Militair-tehuis, wederom hier voor welwillend toegestaan, ter bespre king ontwerp versiering voor de a-.s. Lus trumfeesten. De voorz., de lieer W. M. v. Appel, gaf allereerst een overzicht omtrent het finan- cicelc gedeelte, waarvan de inhoud niet be vredigend genoemd mag worden. In ver band met het feit, dat door enkelo bewo ners, wier pand een nogal belangrijke ge- vclbrecdle bezit, niet in de kosten van de versiering werd bijgedragen, werd na am pele bespreking besloten, dat de commis sie zich op een ruimer standpunt zou plaat sen, door, voor zoover mogelijk, deze ge deelten toch te versieren. Het geheele ontwerp werd daarna als volgt met algemecne stemmen aangeno men: Een vlagversiering van boom tot boom vanaf de Turfxnarktsbrug tot aan de Haven aan beide zijden. In den afloop der Turfmarktbrug langs de brugleuning twee masten, waartussclien geschilderde scher men, iets nieuws op decoratie gebied. Deze schermen worden aan beide zijden aange bracht. Aan de Paubrug (Pelikaanstraat) beide zijden 1 mast met tropheeën en wim pel, en indien mogelijk aan dc Voldres- grachtbrug .4 masten als bovengenoemd. Voorts wenschte het comité op den avond van den optocht langs de Oude Singel- gracht een fantastisch licht, volgens nieuw ste vinding, op verschillende punten langs het water te ontsteken, hetwelk (indien de middelen dit toelaten) een fraai schouw spel zal te zien geven. De aanwezigen gaven spontaan hun goedkeuring aan dit geheelo plan. Uit dc vergadering werd een woord van hulde gebracht aan de commissie, die, ge zien de geringe middelen, gepaard aan de vrij belangrijke lengte van de te versieren oppervlakte, een versiering heeft weten te ontwerpen, welke do algeheelc goedkeuring der vergadering kon verwerven. Do voorz. sloot met een woord van dank deze zeer gezellige vergadering, na de be woners nog verzocht te hebben, gedurende dc Lustrumweek door het uitsteken der vlag het feestelijk aanzien tc helpen ver- hoogen. ZITA-VEREENIGING. Het Bestuur der Zita-Vereeniging was reeds eenigen tijd zoekende naar een leidster voor de club der Duitsche meisjes, als opvolgster van Mejuffrouw B. Lans. Dat was een allesbehalve gemakkelijke taak. De dame, die hier dc leiding heeft, moet liefst een Duitsche, althans een goed Duitsch sprekend iemand zijn; want al verstaan en spreken de meeste meisjes, als ze eenige maanden hier in het land vertoeven, de Hollandsohe taal verwon derlijk gauw, op de bijeenkomsten der Ver- eeniging, onder eigen landgenooten en vriendinnen wordt Duitsch gesproken en vooral gezongen! Het Bestuur is er gelukkig in geslaagd, een uitstekende kracht te vinden in mejuf frouw Fein, die, hoewel Hollandsche, doch geboortig van Duitsche ouders, de Duit sche taal volkomen machtig is. Bovendien heeft mejuffrouw Fein op het gebied van clubleiding reeds haar sporen verdiend. In Rotterdam richtte zij de „Deutsche Ver- ein" op, die op het oogenblik 170 leden telt, en waar zij jarenlang als leidster werkzaam was. lederen Zondag en Donderdag zal mej. Fein, van 810.30 uur, in het Tehuis Pie- terskerkkoorsteeg 15 aan de Duitsche meisjes een „gemüthlicher Abend" berei den. Ook staan er verschillende uitstapjes op het programma. A.s. Zondag gaat men eerst per tram, daarna te voet naar Meien del, waar men vermoedelijk de Duitsche meisjesclub uit Rotterdam zal aantreffen. Om half drie is verzameling aan het station te Leiden. Alle Duitsche meisjes zijn hartelijk welkom! Voor een mooi doel. Morgen zal in de St. Petruskerk worden gecollecteerd voor het Eucharistisch Zie- kentriduum. De ziekentridua in de St.' Josephkerk zijn elk jaar schitterend geslaagd cn wa ren alle indrukwekkend. Ook dit jaar zal wederom zulk een triduum worden gehou den. En wij weten, dat het noodig is, daar voor geldelijken steun tc vragen dio dan ook morgen bij de schaalcollectc in de St. Petruskerk zai worden gegeven. Eindexamen Gymnasium. Geslaagd voor afdeeling A: Jaca. Brui ning, H. J. Heering, Chr. Kok, M. J. F. Robijn®, P. J. Sm ink, Elle Smits, J. Thomas Fransen, te Warmond. 2 Afgewezen, 2 verlengd examen. De groep voor den Duitschen vacantie- cursus, welko van 612 October hier ter stede gehouden wordt, heeft een voldoend aantal deelcmers opgeleverd, zoodat door gang ervan verzekerd is. De 2de ploeg dienstplichtigen der lich ting 1929, van het 6e regiment veldartille rie alhier, wordt 28 dezer in het genot van groot verlof gesteld. Programma van het Parkconcert, op Dinsdag 17 Juni, 8 uur: No. 1 „Fra Bombar- da", marsch, Czibulkt; 2. Ouvertuer „Don Juan", Mozart; 3. „Bub' oder Madel", wals, Granichstaedten; 4. Fantaisie „Preciosa", Weber; 5. Pölnische Tanze, Scharwenko; G. „Auf Glückes Wagen", wals, Waldteufel; 7. Amicitia marsch, Geijp. Onbestelbare post. Brieven Binnenland. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten waarvan de afzenders onbekend zijn; terugontvangen in de 2e helft der maand Mei 1930. A. L. B. Brambach, Eindhoven H. de Bruin, Alphen a. d. Rijn Commandant 2e R. V. A., Oldenbroek ,,'VGravenkage in Beeld", den Haag (10 stuks) Mw. de Graaf, Stad Haagsche Post, den Haag Dr. Hulshoff Pol, den Haag Inspec teur Personcelc Bel., Leiden Laborato rium „Silvikrin", Rotterdam Nieuws blad v. d. Bockhandel, Amsterdam N.V. Olanda, Amsterdam (3 stuks) Adr. de yrind, Tilburg. Briefkaarten Binnenland. F. de Bruin, Rototerdam S. v. d. Heuvel, Amsterdam A. Holwerda, \s-Gravenzande schipper W. Jongekrijg, Dclfshaven K. Nijslad, den Haag A. Spok, Leiden van Straaten, Amsterdam M. Veld, Molenpad Mej. W. J. Waar denburg, Amsterdam Mej. M. Warmond, den Haag Mw. M. P. Wolf do Souvage, Leiden Mej. Zoeren, Leiden. Brieven Buitenland. J. H. Huizinga, New York schipper G. A. Geus, Clcve. Briefkaarten Buitenland. Fraul. W. Cremer, Bannen G. Ros bergen, Maidera G. Ocugal, Biel. 2 briefkaarten zonder adres. BIOSCOPEN. Luxor. Ondanks liet warme weer was de be langstelling gisteravond in het Luxor Thea ter groot, wel een bewijs, dat de directie een aantrekkelijk programma heeft weten samen te stellen. In de eerste plaats is zulks een gevolg van het feit, dat Richard Tauber, do onvolprezen Duitsche „Kamnier- sanger" in zijn eerste sprekende film hier optrad. Men kan over het optreden van beroemdheden uit de zangwereld in de film verschillend oordeelen. Do film kan door dergelijke personen versterkt en op gevoerd worden, zij kan er ook door terneer gedrukt worden. Fout is het in ieder geval een beroemd zanger, die van filmkunst niets weet, in een film op te nemen om zijn weliswaar voortreffelijke zangkunde. We willen niet zeggen, dat deze factor hier heelemaal aanwezig is, maar er ligt toch wel iots dergelijks in deze zwaar sentimen- teele Duitsche film. Het gegeven van de film „Ich glaub' nich mehr an eine Fran" is zeer sober met zelfs eenige goede strek king, want n meisje, dat op het slechte pad is geraakt, komt tot inkeer door een oprechte zeeman, die later blijkt haar broer te zijn. Toch, alleen voor volwassenen. In het voorprogramma aardigo sportmo- menten, een komisch nummer en William Boyel in de film: „Beschermers der Wet". Trianon. De prachtige film „De Jazz-zanger" heeft in de afgeloopen week zooveel be langstelling getrokken, dat de directie van Trianon besloten heeft deze rolprent nog een week te prolongeeren. Wij schreven het vorige week reeds: aan een ieder kan worden aanbevolen „De Janzz-izanger" te gaan zien. Een geheel nieuw voorpragramma is voor de pauze ingelascht o.a. een vermakelijken twee-actier, die het publiek een gezonde lachbui bezorgd. STOMPWUK. Kapelaan Verkleij. De weleerw. heer J. Verkleij, die gedurende 7 weken in het St. Elisabeth-Gestioht is verpleegd en een maag-operatie heeft ondergaan, heeft heden liet ziekenhuis verlaten. Kapelaan Verkleij zal nog eenige weken te Hazers- woude bij zijn ouders doorbrengen, tot volledig herstel van zijn gezondheid. ALPHEN AAN DEN RIJN. Jongetje overreden en gedood. Gisteravond plan. 7 uur had langs de Steekterweg nabij de Vinkebuurt een ern stig auto-ongeluk plaats. Toen aldaar een 9-jarig zoontje van den woonschuitbewo ner M. den Rijksstraatweg wilde overste ken, werd hij door een passeerende auto aangereden. In hoogst ernstigen toestand werd de jongen opgenomen, waarna de hulp van dr. Sehreuder weid ingeroepen. Deze constateerde bij den patiënt een arm en beenbreuk en uitwendige verwondingen, terwijl hij bovendien een hersenschudding had bekomen. In beden'kelijken toestand werd de jongen naar het Ziekenhuis te Lei den overgebracht, waar het hedennacht is overleden. Den bestuurder der auto treft geen schuld. Gemeenteraad Aanvullingsagenda van de vergadering van den Raad der gemeen te op Maandag a.s. 17. Voorstel van B. en W. tot het be schikbaarstellen van 'gelden voor' de aan schaffing van sohookneubelen ten behoeve van de B.-K. school aan de Paradijslaan voor gewoon lager onderwijs. IS. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel grond gelagen aan Haze- veld aan de firma H. Oudenes qq alhier. 19. Voorstel van B. en W. tot verlaging van de prijzen van den bouwgrond in het complex ..Overpost". 20. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een. perceel bouwgrond tusschen de Stevinstraat en Willielminastraat, aan de firma N. Samsoni, alhier. 21. Voorstel van B. en W. in zake het aangaan van een geldleening, groot 185.000. Dit punt is in.de vergadering van 2 Mei j.l. aangehouden en zal vermoedelijk nu aan de orde kunnen worden gesteld. De toelichting geschiedt mondeling. Het regende bekeuringen. Bij de giste ren gehouden controle op de wegenbelas- ting werd door de politie tegen talrijko autobestuurders proces-verbaal opgemaakt wegens het rijden zonder geldig rijbewijs. Een plas bier. Dc zoon van H. 8. werd gisterenmiddag in de v. Mandersloo- straat aangereden door den autobestuurd- der W. v. d. S. Een 25-tal flessohen bier, die op zijn rijwiel geplaatst waren, moes ten het loodje liggen. Een plas melk. Dc melkwagen van de K. werd gisterenmorgen door een auto van v. H. onderste boven gereden. Een aanzien lijke hoeveelheid melk ging verloren. Uitstapje. Dezer dagen maakte de Mecanoclub onder leiding van den heer Klink een uitstapje naar Rotterdam, alwaar allereerst wercl bezichtigd het Postkantoor. Na een wandeling door dc stad werd een boottocht gemaakt door dc havens, waar de dokken en kranen werden bezichtigd. Te vens wercl een bezoek gebracht aan het vliegveld K. L. M. aan de Waalhaven, waar oveneens onclcr deskundige leiding de tech nische bezienswaardigheden in oogen- schouw werden genomen. Het gezelschap keerde zeer voldaan huiswaarts. Landstormwedstrijden. Dc prijsuitrei king van de gehouden jubileum-wedstrijden -van den Bijz. Vrijw. Landstorm zal plaats hebben op 3 Juli. De uitslag zullen we nog nader vermelden. Gevonden voorwerpen. Een visehhen- gei, een da mes bad pak, een portemonnaie met inhoud, een lederen portefeuille met inhoud, een damesjas, beige. KOUDEKERK. Collecte. Volgende week Woensdag 18 Juni a.s. zal de jaarlijkschc collecte voor den Gewapenden Dienst worden ge houden. Geboren: Geertje, d. v. Gijsbertus van Eijk en van Elisabeth van der Ham Cornclis, z. v. Theodorus de Lange en van Maartjc Zandbergen. H u w e 1 ij k c n Jacob van Leeuwen oud 26 jaar en Neelt.je Petronella Kroon oud 27 jaar. Ondertro u w d Jacobus Schanc- veld oud 26 jaar en Margaretha Catharina Corts oud 22 jaar. LEIDEN. Geslaagd: Candidaats-examen Rechtsgeleerdheid de dames R. Spier (Scheveningen) en S. H. Zeldenrust (Den Haag) en de heer Q. Rovers (Den Haag); Doctoraal-examen rechtsgeleerdheid de heeren J. Dietz (Den Haag) en J. Rom- bach (Rotterdam); Voorbereidend kerkelijk examen de hee ren P. J. van Leeuwen (Winschoten) en J. Luchies (Zeist). LAATSTE BERICHTEN De St. Jansprocessie te Laren. Men meldt ons uit Laren De aartsbisschop van Utrecht mgr. J. H. G. Jansen zal de St. Jansprocessie op 24 Juni a.s. meemaken. De plechtigheid vangt om 9 uur 's morgens aan in de St. Janskerk en zal door de K. R. O. worden uitgezonden. De processie verlaat om 11 uur de kerk. Veraart voor den microfoon. Zondagavond te half tien zal de heer Veraart in de pauze van het K. R. O.-pro- gramma door de radio een causerie houden over de Woensdagochtend j.l. door hem ondernomen vlucht tot het verwekken van regen door middel van onderkoeld ijs. TWEE EN TWINTIG PERSONEN DOOR HAGEL GEDOOD. LONDEN, 14 Juni. (V. D.) Uit Athene wordt gemeld, dat te Slatina in Grieksch Macedonië 22 personen door den hagel, die in reuzenkorrels neersloeg, werden ge dood, terwijl 29 personen ernstig werden gewond. In Griekenland zijn nog nooit hagelkorrels van dergelijke afmetingen ge vallen. DE TARIEFVERH00GING VAN AMERIKA. NEW YORK, 14 Juni (V. D.). Nu de be slissing gevallen is en de nieuwe Amcri- kaansche tariefwetten zijn aangenomen, wijdt men in de Vereenigde Staten bij zondere aandacht aan de maatregelen, die men in verschillende kringen tegen de Amerikaansche tarief verhooging wil nemen. Vooral de maatregelen der Euro- peesche koperverwerkende industrie heb ben in de Vereenigde Staten veel opzien gebaard. Het voorstel der voornaamste importeurs en exporteurs om door een hooge belasting der A:Vrikaansch$ Xiit- voerproducten een tegenmaatregel in het leven te roepen, vindt begrijpelijkerwijze weinig instemming. Behalve aan Europa wordt eveneens veel aandacht geschon ken aan de beweging in Uruguay om door middel van beschermende maat re- geen den invoer van Amerikaansche auto mobielen te benadcelen. TRAM UIT DE RAILS. LONDEN, 14 Juni (V. D.), Gisteren raakte een tramwagen van de stadstram te Manchester bij het passeeren van eeni ge wissels uit de rails en sloeg om. Van de inzittenden werd een persoon gedood en 20 personen werden zoodanig gewond, dat na overbrenging naar het ziekenhuis het opnemen van IS personen noodzakelijk bleek. Overstrooming in Spanje. MADRID, 1 4Juni. (V. D.) Op verschei dene plaatsen in Spanje hebben wolk breuken groote overstroomingen veroor zaakt, waardoor vele duizenden H. A. bouwland schade hebben geleden en een groot deel van den oogst en van het zaai sel verloren is gegaan. Door de overheid zijn verschillende hulpacties georganiseerd en steunmaatregelen genomen. Tc Lissa bon richtte een orkaan groote ïuaterieele schade aan en een deel der stad werd onder water gezet. Onlusten te Valencia. PARIJS, 14 Juni. (V. D.) Te Henda.ve aan de Fransch-Spaansche grens is uit Valencia bericht ontvangen, dat liet gis teren tusschen do landbouwbevolking en politie tot ernstige botsingen is gekomen. Onbevredigd over het uitstel van de be handeling der landbouwkwestie tot Maan dag, verzamelde zich een groot aantal boeien voor het huis van den gouverneur. Toen zij aan het lie vel om zich te ver spreiden geen gevolg gaven maakte de politie van haar vuurwapenen gebruik. Er ontstond een algemeen vuurgevecht; waar bij 5 boeren en 3 politic-ambtenaren ge wond werden. Onweer in den Taunus. ST. GOARSHAUSEN, 14 Juni. (V. D.) Gisteravond barstte boxen den Taunus een hevig onweer los, gepaard met zwa- ren regenval en hagelbuien, die in korten tijd het grootste gedeelte van den oogst en van de te velde slaande gewassen ver nielde. Een overwinning van Feng in China. LONDEN, 14 Juni. (V. D.) Uit Peking wordt gemeld, dat de z.g. christen-generaal Feng een beslissende overwinning op de regeeringstroepen heeft behaald. Ruim 25.000 man der Nankingtroepen werden gevangen genomen. Bij Pietsjau zou een onder-commandant-, in dienst der Nanking- regeering, met zijn geheele troep naar het Noordelijk leger zijn overgeloopen. Feng behaalde zijn overwinning na een gevecht, dat vijf dagen duurde, om den Loenghai-spoorwcg. "Van rogeeringszijdc is nog geen mede- deeling over de geleden nederlaag gedaan. LEIDEN. Dinsdag R. K. Bond van Bouwvakarbei ders „St. Jozef", zeer belangrijke ledenvergadering, Bondsgebouw, 8 uur. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de doktoren De Graaff Kist, Niemer en Poortman. De Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waargenomen door Dr. Vare kamp, telef. 1916. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Dinsdag 10 tot en met Zondag 15 Juni a.s. waargenomen door apotheek: P. du Oroïx, Rapenburg 9, tele foon 807. BIOSCOPEN. Casino: Niet afgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Goedgekeurd. De vluchten van de „Graf Zeppelin". FRIEDRICHSHAFEN, 14 Juni. (V. D.) Behalve de reeds vastgestelde tochten van het luchtschip „Graf Zeppelin" naar de verschillende deelen van Duit-schland naar Zwitserland en naar Skandinavië zal het luchtschip van 911 September a.s. een vlucht maken naar Moskou waar geland zal worden en op 7 Oct. a.s. zal het lucht schip een vlucht maken over den Balkan zonder dab daar echter geland zal wor den. LEIDEN, 14 Juni. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter (controle) 1.55, prima boerenboter 1.501.60, en goede boerenboter 1.351.45 per kg. Aan gevoerd 87/8 en 26/16 vaten, wegende 2020 kg. Handel matig. Eieren. Totale aanvoer 8233 stuks. De prijzen waren: kippeneieren 4.755.40 en eendeneieren 4.004.40 per 100 stuks. Handel matig. - Turfmarkt van 9 tot en met 14 Juni. Aangevoerd 120.000 stuks lange turf, prij zen S9 per 1000 stuks. STOMPWIJK, 13 Juni. Eierenveiling. Aangevoerd 9577 eieren. Prijzen: kleine eieren 4.004.10, kippeneieren 4.70 5.60 en eendeneieren 4.501.90 per 100 stuks. ZEVENHOVEN, 13 Juni. Eierenveiling. Aantaal 8089 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.601.90, "eendeneieren 4.004.30 per 100 stuks, kaas 3539 cent per pond bloemkool 3444 cent per kist. Handel matig. TER-AAR, 13 Juni. Veiling Tuinclersbe- lang. Peulen 0.151.40, doppers 1.30 I.90, capdoppers 1.101.60, snijboonen 5.30—6.40, stek 1.80—2.30 alles per 10 kg.; bloemkool 37 cent, aardbeien 3II cent, peen 811 cent. BOSKOOP, 14 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 20 cent, Golden Ophelia 1724 cent, Marcel Royer 39 cent, Hadley 3752 cent, Clau dius Pernet 47 cent, Columbia 2025 cent, Butterfly 23—38 cent, Mac Keiler 36 cent, AYilli. Kordes 41 cent. Mad. Jules Bouché 22 cent, Rosalandia- 2230 cent-, Paul's Scarlet 40 cent, Phoebe 41 cent-, Edith Helen 56—65 cent, Winnet 53 cent-, Pear son 52 cent, Kilham 50 cent, Polyantharo- zen S4150 cent; Diversen: Dahlia's groot- bloemig 60 cent, idem kleinbloemig 34 cent Gladiolen 1520 cent. Pioenen 4553 cent Lelies UinbeJlatum 31 cent, Violieren 41 cent, Clematis Durandi 1.40, Gerbera 42 cent. ALPHEN a. tl. RUN, 12 Juni. Eierenvei ling. Aanvoer: 16800 stuks. Prijzen: kip peneieren 4.00—5.60 en eendeneieren 3.004.20-per 100 stuks. 13 Juni. Groentenveiling. Per 100 kg. spinazie 4.008.00, tuinboonen 20.—, peulen 1.004.20, snijboonen 57. postelein 3.004.00, aardappelen 9.00 II.00; per 100 bos: radijs 2.002.10, peen 10.00—12.20; Per 100 stuks: kropsla I f 2.00—3.50, idem II 1.00, komkommers 17.bloemkool I 8.0012.00, idem II 3.00—5.00; Per 100 pond 38.00—40.00. VEUR, 13 Juni. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 14.30, 2e soort J' 7.90, 3e soort 4.80, wankl. 5.00, stek 1.30, gele komkommers le soort 16.10, 2e soort 9.90, 3e soort 6.80, stek 1.80, kropsla le soort -1.10, peen 11.30, bloem kool 7.80, 2e soort 3.70, uitschot 1.— tomaten (mid.) 29.10, groote ronde 26,50, 2e soort 26.30, 3e soort 18.10, bonken 16.30 uitschot 5.20, rijp 28.— andijvie 5.20, spinazie per kist 68 cent, postelein 4.30, rabarber 6.00, radijs 3.00, snijboonen 92.00, spercieboonen 69.—

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2